Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Wędkarstwo - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce wędkarstwo na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji2 Zręcznościowe2
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe6
Wyścigi
Symulacje10 Logiczne1
Towarzyskie
MMO4
Ultimate Fishing Simulator
Ultimate Fishing Simulator

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 30 listopada 2017)

Zaawansowany symulator wędkarski, pozwalający sprawdzić nasze umiejętności na siedmiu zróżnicowanych łowiskach. W grze występują też zmienne warunki pogodowe, cykl dobowy, wiele gatunków ryb oraz zróżnicowane wyposażenie i łodzie.

Fishing Planet
Fishing Planet

Symulacje 28 sierpnia 2017

Realistyczny, pierwszoosobowy symulator wędkarski, koncentrujący się przede wszystkim na rozgrywce sieciowej. Gra studia Fishing Planet oferuje 7 wiernie odwzorowanych łowisk o różnych warunkach klimatycznych, zmienny cykl dobowy i roczny z dynamicznie zmieniającą się pogodą, zaawansowaną sztuczną inteligencję wszystkich gatunków ryb oraz realistyczny system zniszczeń sprzętu.

Dovetail Games Euro Fishing
Dovetail Games Euro Fishing

Symulacje 2 listopada 2015

Zaawansowany symulator wędkarstwa, przygotowany we współpracy z największymi ekspertami w tej dziedzinie przez twórców cyklu Train Simulator, studio Dovetail Games. W grze przenosimy się nad jedno z pięciu wiernie odwzorowanych, europejskich jezior. Rozgrywka cechuje się zaś sporym realizmem, uwzględniającym m.in. specjalny system Total Cast Control, specyfikę poszczególnych zbiorników wodnych, zaawansowaną sztuczną inteligencję ryb, zmienny cykl dobowy i warunki pogodowe oraz tysiące możliwych kombinacji osprzętu.

Symulator wędkarstwa
Symulator wędkarstwa

Symulacje 17 września 2007

Fishing Simulator for Relax to prosta symulacja wędkarska, opracowana przez zespół deweloperski ukraińskiego studia Switlle Games. Gracze maja okazję zrelaksować się podczas wirtualnego łowienia 40 gatunków ryb pływających w 60 zbiornikach wodnych na całym świecie. Zabawie towarzyszy uspokajająca muzyka wzbogacona o odgłosy przyrody.

Hunting Simulator
Hunting Simulator

Akcji 9 czerwca 2017

Symulator myślistwa, w którym gracze polują na różnorodną zwierzynę na terenie dwunastu zróżnicowanych regionów – zmagania toczą się na Alasce, w Alpach, czy choćby w stanie Kolorado. Do naszej dyspozycji oddano rozbudowany arsenał obejmujący zarówno broń palną, jak i łuki oraz kusze, a także szeroki wachlarz gadżetów, wśród których prym wiodą wabiki oraz drony. Wszystko to okraszono wysokiej jakości oprawą graficzną, będącą zasługą wykorzystania technologii Unreal Engine 4.

Deadliest Catch: Alaskan Storm
Deadliest Catch: Alaskan Storm

Symulacje 19 sierpnia 2008

Deadliest Catch Alaskan Storm jest grą opartą na programie dokumentalnym Deadliest Catch, emitowanym na kanale Discovery. Jej producentem jest firma Liquid Dragon Studios, a wydawcą Greenwave.

Ice Lakes
Ice Lakes

Symulacje 19 kwietnia 2016

Symulator łowienia pod lodem odznaczający się sandboksowym podejściem do tematu. Podczas zabawy zwiedzamy kilkanaście otwartych lokacji, łowiąc blisko 30 gatunków ryb i czyniąc użytek z szerokiej gamy sprzętu wędkarskiego.

World of Fishing
World of Fishing

Sportowe 28 kwietnia 2016

World of Fishing to sportowa gra free-to-play polegająca na podróżowaniu po świecie i łowieniu wielu różnych egzotycznych ryb obdarzonych wysokim współczynnikiem sztucznej inteligencji. Podczas zabawy gracze zdobywają punkty doświadczenia, powiększając tym samym umiejętności swojego protagonisty i zyskując coraz lepsze wyposażenie rybackie.

World Tour Fishing
World Tour Fishing

Sportowe prace wstrzymane

World Tour Fishing to sportowa gra MMO utrzymana w lekkiej estetyce anime. Rozgrywka polega na łowieniu ryb i podejmowaniu wyzwań, aby jednak osiągać sukcesy i rozwijać swoją postać, trzeba dobrać odpowiedni sprzęt oraz przynętę, a także poradzić sobie ze złapaną na haczyk rybą, wygrywając minigierki. Tytuł oferuje zarówno rywalizację (np. w turniejach), jak i możliwość współpracy (np. przy wspólnym wynajmowaniu łodzi pozwalających łowić daleko od brzegu).

Rapala Pro Fishing
Rapala Pro Fishing

Sportowe 1 września 2004

Rapala Pro Fishing to wirtualna symulacja wędkarska, adresowana zarówno do posiadaczy komputerów osobistych, jak i entuzjastów konsol stacjonarnych oraz przenośnych. Niniejszy produkt powstał we współpracy z fińską firmą Rapala, zajmującą się od lat trzydziestych XX wieku przede wszystkim wytwarzaniem przynęt i innych akcesoriów dla miłośników łowienia ryb.

Sport Fishing Professional
Sport Fishing Professional

Sportowe 17 października 2005

Sport Fishing Professional to sportowa gra wędkarska stworzona przez studio Radon Labs. Gracze mają okazję odwiedzić malownicze zakątki świata i upolować wspaniałe okazy ryb. Twórcy zadbali o spory asortyment wędek, przynęt i akcesoriów niezbędnych wędkarzom. Gra oferuje dwa tryby zabawy, zależne od stopnia wiedzy na temat wędkarstwa.

Fishdom
Fishdom

Logiczne 18 czerwca 2008

Fishdom to gra logiczna z elementami zręcznościowymi i symulacyjnymi, stworzona przez ekipę deweloperską firmy Playrix z myślą o miłośnikach akwarystyki. Rozwiązując łamigłówki z rodzaju match-3 gracz ma okazję zbudować własne akwarium marzeń, w którym pływać będą najpiękniejsze okazy morskiej fauny.

Open Sea Fishing: Wędkarstwo Dalekomorskie
Open Sea Fishing: Wędkarstwo Dalekomorskie

Symulacje 24 grudnia 2009

Kolejny z popularnych symulatorów, skupiający się tym razem na temacie rybołówstwa dalekomorskiego. Wcielamy się we właściciela firmy rybackiej, a naszym zadaniem jest nie tylko dokonywanie połowów różnych gatunków morskiej fauny, lecz także dbanie o należyty rozwój ekonomiczny naszego biznesu.

The Strike
The Strike

Symulacje 29 listopada 2010

The Strike to zaawansowany symulator wędkarstwa, przygotowany przez ekipę deweloperską studia Griffin International. Gracz ma okazję zapolować na dorodne okazy ryb pływających w kilku akwenach wodnych na terenie Ameryki Północnej. Sukces połowu uzależniony jest nie tylko od cierpliwości i szczęścia, ale również prawidłowego doboru sprzętu oraz znajomości zachowań poszczególnych gatunków.

Field & Stream Trophy Bass 4
Field & Stream Trophy Bass 4

Zręcznościowe 13 czerwca 2000

Zaawansowana symulacja łowiecka, dzięki której możemy nie wychodząc z własnego mieszkania uczestniczyć w najsłynniejszych światowych zawodach wędkarskich.

Sega Bass Fishing
Sega Bass Fishing

Sportowe 4 marca 2011

Sega Bass Fishing to tytuł od Segi, w którym wcielić możemy się w rolę wędkarza. Seria ta zasłynęła jeszcze za czasów ostatniej konsoli tego producenta – Dreamcasta – kiedy to zdobyła rzesze fanów na całym świecie (potem ukazała się jeszcze między innymi na PlayStation 3).

Grand Mer
Grand Mer

Symulacje 22 listopada 2012

Gra MMO poświęcona wędkarstwu. Akcja toczy się w 2018 roku, w czasach po wielkim kataklizmie, gdy większość powierzchni Ziemi przykryły oceany. Za dobre połowy nagradzani jesteśmy gotówką, którą wydajemy na zakup lepszych wędek oraz bardziej zaawansowanych łódek. Całość oparta jest na modelu darmowym z dobrowolnymi mikropłatnościami.

Championship Bass
Championship Bass

Sportowe 22 marca 2000

Realistyczna symulacja zawodów wędkarskich. Wybieramy sprzęt i przynętę, a następnie wyruszały łowić ryby. Autorzy postawili na realizm i z pietyzmem odtwarza wszystkie aspekty tej dyscypliny, oferując szeroki wybór jezior i gatunków ryb oraz zmienne warunki pogodowe. Zabawę uatrakcyjniają możliwość wzięcia udziału w szeregu profesjonalnych turniejów.

In-Fisherman Freshwater Trophies
In-Fisherman Freshwater Trophies

Symulacje 27 lipca 2004

„In-Fisherman Freshwater Trophies” to kolejna gra z dość popularnego gatunku symulatorów łowienia ryb. Współpraca jej twórców, Bold Games, z wydawcą jednego z najstarszych i najpoczytniejszych magazynów wędkarskich, tytułowego „In-Fishermana”, czyni z niej wartą zainteresowania pozycję.

Duck Dynasty
Duck Dynasty

Akcji 14 października 2014

Adaptacja popularnego w USA reality-show, opowiadającego o codziennych losach nietypowej rodzinki Robertsonów, której cechą wspólną są długie, bujne brody i zamiłowanie do polowań. Wydarzenia ukazane są z perspektywy młokosa, zabiegającego o akceptację bohaterów, a podczas rozgrywki oddajemy się szeregowi mniej lub bardziej szalonych aktywności, takich jak łowienie ryb, polowanie, ściganie się, wysadzanie itp.

Body Glove: Bluewater Hunter
Body Glove: Bluewater Hunter

Zręcznościowe 8 października 1999

Firmowana logiem znanego producenta sprzętu do nurkowania symulacja podwodnego polowania na ryby. Gracz może zanurzyć się w głębię sześciu wodnych akwenów zlokalizowanych w różnych zakątkach globu i zmierzyć się z 14 gatunkami zamieszkujących je ryb. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską Zombie Studios.