Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Fantasy - Gry PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą o tematyce fantasy na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Przed premierą 203
PC
fantasy
Czas
Monster Hunter: World
Monster Hunter: World

RPG 9 sierpnia 2018

Kolejna część niebywale popularnej serii gier RPG akcji, w której gracz wciela się w tytułowego łowcę potworów. Filar rozgrywki ponownie oparto na eliminacji coraz potężniejszych bestii w ramach realizacji zleceń przyjmowanych w toku przygody oraz na rozwoju postaci, polegającym na pozyskiwaniu coraz lepszych pancerzy i uzbrojenia.

Darksiders III
Darksiders III

Akcji 27 listopada 2018

Trzecia część zapoczątkowanej w 2010 roku serii Darksiders. Tym razem wcielamy się w Fury – kobietę maga, której zadaniem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. W tym celu musi pokonać Siedem Grzechów Głównych oraz ich sługusów.

Two Worlds II: Echoes of the Dark Past 2
Two Worlds II: Echoes of the Dark Past 2

RPG 19 lipca 2018

Niesamodzielny dodatek do gry Two Worlds II, opracowany z myślą o zabawie w trybie multiplayer. W Echoes of the Dark Past 2 pomagamy najemnikom Vanderbilt lub opowiadamy się po stronie ekspedycji z Uniwersytetu Veneficus, starając się dotrzeć do antycznego grobowca zbudowanego przez zakon Tenebrae.

The Elder Scrolls VI
The Elder Scrolls VI

RPG jeszcze nie ogłoszona

Kolejna pełnoprawna odsłona słynnego cyklu gier RPG The Elder Scrolls. Tytuł został zapowiedziany w 2016 roku przez Todd Howarda - reżysera i producenta wykonawczego serii.

World of Warcraft: Battle for Azeroth
World of Warcraft: Battle for Azeroth

RPG 14 sierpnia 2018

Siódme rozszerzenie do gry World of Warcraft. Dodatek skupia się rywalizacji dwóch najważniejszych stronnictw w Azeroth, a więc Sojuszu i Hordy. Twórcy wprowadzili dwa nowe kontynenty, szereg questów oraz przeciwników, a także wcześniej nieobecne warianty zabawy.

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion
Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Przygodowe 17 lipca 2018

Przygodowa gra akcji oparta na motywach serialu Adventure Time (Pora na przygodę!). Gracze przejmują kontrolę nad jednym z czwórki bohaterów (są tu Finn, Jake, Marceline oraz BMO) z zadaniem poznania przyczyn tragicznej w skutkach powodzi. Protagoniści wyruszają w podróż na pokładzie zbudowanego przez siebie statku, rozmawiają z mieszkańcami Krainy Ooo i walczą z napotkanymi przeciwnikami, stopniowo rozwijając swój potencjał bojowy. Całość okraszono absurdalnym humorem i przyjemną dla oka grafiką rodem z telewizyjnego oryginału.

Slay the Spire
Slay the Spire

RPG grudzień 2018 (wczesny dostęp od 15 listopada 2017)

Miks karcianki i produkcji typu roguelike opracowany przez zespół Mega Crit. W Slay the Spire zadaniem graczy jest wspinaczka na szczyt tytułowej iglicy; po drodze muszą jednak stawić czoła hordom przeciwników. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że śmierć ma tu charakter permanentny.

The Bard's Tale IV: Barrows Deep
The Bard's Tale IV: Barrows Deep

RPG 18 września 2018

Pełnoprawna czwarta odsłona słynnego cyklu dungeon-crawlerów, którego pierwsza część pojawiła się na rynku w 1985 roku. Za tytuł odpowiada zespół inXile entertainment, znany m.in. z takich gier jak Torment: Tides of Numenera, Hunted: Kuźnia Demona czy też Wasteland 2.

Pathfinder: Kingmaker
Pathfinder: Kingmaker

RPG sierpień 2018

Klasyczna gra RPG, zabierająca gracza w podróż do Stolen Lands – krainy znanej z systemu Pathfinder Roleplaying Game. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest budowa królestwa, co wiąże się ze stawianiem twierdz, miast i osad, a także z podejmowaniem rozmaitych decyzji. Dopełnieniem całości jest bogata warstwa fabularna – oprócz głównej opowieści, gracze mogą prześledzić liczne wątki poboczne, na czele z indywidualnymi historiami poszczególnych członków prowadzonej do boju drużyny.

Gloria Victis
Gloria Victis

RPG grudzień 2018 (wczesny dostęp od 9 czerwca 2016)

Gloria Victis to gra z gatunku MMORPG, stworzona przez polską ekipę deweloperską studia Black Eye Games. Akcja osadzona została w świecie przypominającym epokę średniowiecza. Gracz kieruje poczynaniami wykreowanego przez siebie bohatera i uczestniczy w bezwzględnej walce o władzę, sławę oraz bogactwo. Produkcja bazuje na silniku Unity 3D.

Soulcalibur VI
Soulcalibur VI

Bijatyki 19 października 2018

Soulcalibur VI jest trójwymiarową bijatyką, w której gracze mają możliwość toczenia pojedynków z udziałem szerokiej gamy postaci uzbrojonych w różnoraką broń białą: m.in. miecze, topory, sztylety, młoty, rapiery, szable czy kije. Gra jest częścią utytułowanej serii rozwijanej przez Namco Bandai od 1995 roku.

Bless Online
Bless Online

RPG 2019 (wczesny dostęp od 30 maja 2018)

Gra z gatunku MMORPG osadzona w klimatach fantasy, która wykorzystuje technologię Unreal Engine. Bierzemy udział w konflikcie rozgrywającym się między dwoma królestwami – Hierapolis i Cosmopolis, u którego podstaw leżą nieporozumienia na tle religijnym i filozoficznym.

Devil May Cry 5
Devil May Cry 5

Akcji 2019

Kolejna odsłona słynnej serii slasherów opowiadająca o przygodach Dantego - pół człowieka, a pół demona, który walczy z rozmaitymi stworami.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana
Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Logiczne grudzień 2018

Samodzielna wersja oryginalnej karcianki, która pojawiła się po raz pierwszy w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tytuł rozwija mechanikę oryginału i pozwala na rozgrywki sieciowe z innymi graczami.

Lost Ark
Lost Ark

RPG jeszcze nie ogłoszona

Sieciowe RPG akcji, funkcjonujące w modelu free-to-play. Produkcja, która stworzona została przez koreańskie studio deweloperskie Tripod, przypomina inne popularne gry z gatunku, takie jak Path of Exile, Torchlight lub Diablo. W trakcie przygody gracze mogą wykonywać szereg misji pobocznych, a także zajmować się zdobywaniem materiałów i skarbów oraz walką z bossami.

Elex 2
Elex 2

RPG jeszcze nie ogłoszona

Druga część serii gier RPG tworzonych przez studio Piranha Bytes. Produkcja czerpie garściami zarówno z rozwiązań wypracowanych na potrzeby pierwszej odsłony cyklu, jak i z dorobku kultowego Gothica oraz trylogii Risen.

Graveyard Keeper
Graveyard Keeper

RPG 15 sierpnia 2018

Graveyard Keeper to opracowane z myślą o pecetach RPG z elementami strategicznymi, w którym wcielamy się we właściciela cmentarza zlokalizowanego w krainie fantasy. Poza organizowaniem pogrzebów mamy wiele dodatkowych metod na zarobek, w tym handel częściami ciał czy urządzanie festynów, gdzie główną atrakcją jest palenie wiedźm.

Pillars of Eternity II: Deadfire - Beast of Winter
Pillars of Eternity II: Deadfire - Beast of Winter

RPG 2 sierpnia 2018

Pierwsze rozszerzenie do gry Pillars of Eternity II: Deadfire, stworzone przez studio Obsidian Entertainment. Add-on zabiera nas w podróż na tajemniczą wyspę, a naszym zadaniem jest poznanie sekretu skrywanego przez zamieszkujących ją kultystów.

The Banner Saga 3
The Banner Saga 3

RPG 26 lipca 2018

Ostatnia część trylogii The Banner Saga, turowych strategii z silnymi elementami RPG, osadzonych w świecie inspirowanym kulturą i wierzeniami wikingów. Gracz kontynuuje niebezpieczną podróż, której celem jest przetrwanie nieuchronnie zbliżającego się końca świata. Historia opowiedziana w The Banner Saga 3 jest mroczniejsza, a decyzje gracza mają spory wpływ na jej przebieg i końcowy rezultat.

GreedFall
GreedFall

RPG 2019

Jedna z wielu gier RPG w dorobku studia Spiders, oferująca rozgrywkę w widoku trzecioosobowym z całkiem silnym naciskiem na akcję. W GreedFall akcja toczy się w fantastycznym świecie inspirowanym XVII-wieczną epoką kolonialną. Gracz trafia w środek konfliktu między władającymi magią rdzennymi mieszkańcami wyspy a rozwiniętymi technologicznie osadnikami.

Ashes of Creation
Ashes of Creation

RPG 2020

Rozbudowana produkcja typu MMORPG, której powstanie było możliwe między innymi dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter. Tytuł zabiera graczy w podróż do fantastycznego świata, jaki na bieżąco dostosowuje się do ich poczynań – to właśnie od nich zależy struktura polityczna i ekonomiczna poszczególnych krain, a także przebieg wydarzeń, w których przychodzi im wziąć udział.

Ori and the Will of the Wisps
Ori and the Will of the Wisps

Zręcznościowe 2019

Kontynuacja udanej gry typu metroidvania Ori and the Blind Forest. W produkcji poznajemy dalsze losy Oriego, który stara się odkryć swoje prawdziwe przeznaczenie.

Dragon Age IV
Dragon Age IV

RPG jeszcze nie ogłoszona

Czwarta odsłona popularnego cyklu gier RPG, nad którym pieczę sprawuje studio BioWare Corporation. Dragon Age 4 po raz kolejny zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Thedas – w toku przygody zajmujemy się m.in. eksploracją, wykonywaniem zadań oraz walką z przeciwnikami.

Hero-U: Rogue to Redemption
Hero-U: Rogue to Redemption

RPG lipiec 2018

Hero-U to przygodówka fantasy wzbogacona silnymi elementami RPG, którą zaprojektowali twórcy legendarnego cyklu Quest for Glory, czyli Lori i Corey Cole. Mechanika zabawy oferuje zarówno przeszukiwanie lokacji, gromadzenie przedmiotów, prowadzenie rozmów, rozwiązywanie zagadek, jak i taktyczny turowy system walki oraz mechanikę rozwoju bohatera.