Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Shoot 'em up - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce shoot 'em up na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Akcji62 Zręcznościowe52
Bijatyki
RPG2
Strategiczne
Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Nier: Automata
Nier: Automata

RPG 17 marca 2017

Nier Automata to stworzone przez studio PlatinumGames RPG akcji, wydane w 2017 roku na pecety. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eliminowaniem licznych i zróżnicowanych wrogów za pomocą zręcznościowego systemu walki oraz rozwijaniem postaci.

Cuphead
Cuphead

Zręcznościowe 29 września 2017

Cuphead to dwuwymiarowa gra akcji, składająca się z pojedynków jeden na jednego z potężnymi przeciwnikami. Całość przypomina starcia z bossami w starych platformówkach, a grafika wzorowana jest na amerykańskich kreskówkach z lat 30-tych ubiegłego wieku.

Sky Force Reloaded
Sky Force Reloaded

Akcji 30 listopada 2017

Sky Force Reloaded to opracowana z myślą o pecetach oldskulowa strzelanka typu shmup. Kierujemy w niej małym statkiem lecącym w górę ekranu. Jako jego pilot musimy niszczyć wrogów, unikać zderzeń, zbierać przedmioty oraz ratować ludność cywilną.

Enter the Gungeon
Enter the Gungeon

Zręcznościowe 5 kwietnia 2016

Połączenie klasycznego dungeon crawlera z szybką dwuwymiarową strzelanką. W trakcie zabawy gracze wcielają się w dzielnego bohatera podróżującego w głąb antycznej świątyni, która według legend kryje broń będącą w stanie zmienić przeszłość. Gracze mają dostęp do dziesiątek różnego rodzaju pistoletów i blasterów, a także przedmiotów pomocnych w eksploracji oraz walce.

Tower 57
Tower 57

Akcji 16 listopada 2017

Tower 57 to opracowana z myślą o pecetach strzelanka z widokiem z lotu ptaka. Projekt wzorowany jest na produkcjach z komputerów Amiga, zarówno pod względem stylistyki, jak i mechanizmów rozgrywki. Zabawa sprowadza się do eliminowania hord wrogów za pomocą pomysłowego arsenału, czego możemy dokonywać samotnie lub w trybie kooperacji.

Dead Metal Punks
Dead Metal Punks

Akcji 2018

Shoot ‘em up opracowany przez jednoosobowe studio MA Games Design. Gracz trafia do postapokaliptycznego świata, który przemierza zarówno w skórze Lily, czyli nieustraszonej głównej bohaterki, jak i za sterami doskonale uzbrojonego czołgu. Rozgrywka opiera się na parciu w prawo i eliminacji nadciągających zewsząd przeciwników – każdy z etapów wieńczy efektowne starcie z potężnym bossem.

Let Them Come
Let Them Come

Akcji 3 października 2017

Dynamiczny shoot‘em up, w którym stawiamy czoła najeźdźcom z kosmosu. W trakcie zabawy bohater obsługuje znajdujący się po lewej stronie ekranu ciężki karabin maszynowy, a przeciwnicy nadciągają z prawej. W toku zmagań zdobywamy punkty, które możemy wydać nie tylko na dodatkowe bronie (granaty, koktajle Mołotowa czy choćby piła mechaniczna), lecz również na ulepszenia.

Metal Slug 3
Metal Slug 3

Akcji 14 lutego 2014

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej strzelaniny, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli NeoGeo. Do pokonania mamy kilkanaście różnych plansz. Zajmujemy się wyłącznie likwidacją pojawiających się na ekranie przeciwników.

Door Kickers: Action Squad
Door Kickers: Action Squad

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 17 listopada 2017)

Strzelanka 2D typu shoot ‘em up, będąca spin-offem serii Door Kickers. Zabawa polega na masowej eliminacji terrorystów i ratowaniu zakładników. Przed każdą misją gracz może wybrać konkretną klasę policjanta z jednostki SWAT oraz jego uzbrojenie. W trakcie samych misji musi zabezpieczyć wszystkie pomieszczenia rozległych kompleksów budowlanych, nie ginąc jednocześnie pod zmasowanym ogniem wrogów. Produkcja dostosowana jest do rozgrywki kooperacyjnej dwóch graczy.

Sky Force Anniversary
Sky Force Anniversary

Akcji 30 kwietnia 2015

Remake gry Sky Force – niezwykle ciepło przyjętego shoot ‘em upa, którego premiera odbyła się w 2004 roku. Gracze przejmują kontrolę nad futurystycznymi myśliwcami, by stawić czoła armii próbującego podbić świat Generała Mantisa.

Dimension Drive
Dimension Drive

Akcji 7 grudnia 2017

Shoot‘em up, w którym gracz kontroluje statek zdolny do międzywymiarowej teleportacji. Znajduje to przełożenie na mechanikę rozgrywki – w trakcie zabawy ekran jest przedzielony na dwie połowy, pomiędzy którymi można dowolnie się przemieszczać. Poza tym rozgrywka opiera się na klasycznym dla gatunku schemacie – jej filarem są zatem starcia z zastępami adwersarzy; wśród nich prym wiodą mocarni bossowie.

The Disney Afternoon Collection
The Disney Afternoon Collection

Zręcznościowe 18 kwietnia 2017

Pakiet zremasterowanych wersji sześciu klasycznych gier z konsoli NES, które oparte były na disnejowskich telewizyjnych kreskówkach z przełomu lat 80. i 90, takich jak Brygada RR czy Kacze opowieści. Kolekcja posiada także liczne bonusy dla fanów oryginalnych gier oraz seriali.

12 is Better Than 6
12 is Better Than 6

Akcji 20 listopada 2015

Gra jest mieszanką dwuwymiarowej strzelanki top-down oraz skradanki. Jako meksykański zbieg podróżujemy przez Dziki Zachód do Teksasu, przy okazji rozprawiając się z każdym, kto stanie na naszej drodze. Tytuł dość drobiazgowo przenosi do gry bronie z epoki, wymagając od gracza szybkich reakcji oraz celnego oka. Każdy strzał może skończyć się śmiercią, a samotny rewolwerowiec nieraz stawić musi czoła przeważającym siłom wroga.

I am weapon
I am weapon

Akcji 26 listopada 2012

I am weapon to gra akcji z elementami strategii typu tower defense, za której powstanie odpowiada niezależne studio deweloperskie Krealit Company. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który w świecie koszmarów próbuje ocalić resztkę wspomnień łączących go z rzeczywistością.

Sine Mora
Sine Mora

Akcji 9 listopada 2012

Sine Mora to utrzymana w steampunkowym klimacie gra akcji stworzona przez japońskie studio Grasshopper Manufacture przy współpracy z węgierskim Digital Reality. Rozgrywka nawiązuje do klasycznych strzelanin z gatunku shoot'em up, wzbogacając je o innowacyjne elementy, w tym m.in. możliwość manipulowania czasem.

Gunship Battle2 VR
Gunship Battle2 VR

Akcji 14 listopada 2017

Zręcznościowa gra akcji, w której zasiadamy za sterami eksperymentalnego śmigłowca i bombardujemy cele naziemne oraz bierzemy udział w starciach w przestworzach. Produkcja powstała z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej, których wymaga do działania.

Crimsonland
Crimsonland

Akcji 11 czerwca 2014

Wyjątkowo prosty, zręcznościowy dwuwymiarowy shooter. Gracze wcielają się w futurystycznego żołnierza i na zamkniętych arenach walczą z kolejnymi falami obcych oraz mutantów. W trakcie rozgrywki możemy wykorzystać 30 rodzajów broni i kilkadziesiąt zdolności modyfikujących zabawę. Tytuł wspiera lokalny tryb co-op, który przeznaczony jest dla maksymalnie czterech osób.

Metal Slug X
Metal Slug X

Zręcznościowe 2 października 2014

Usprawniona wersja drugiej części serii Metal Slug. W grze wcielamy się w żołnierzy walczących ze złym generałem Mordenem, który sprzymierzył się z obcymi. Podczas zabawy mamy do pokonania 6 poziomów wypełnionych wieloma przeciwnikami i kilkoma potężnymi bossami.

Heli Heroes
Heli Heroes

Zręcznościowe 19 grudnia 2001

Heli-Heroes stanowi stosunkowo nieskomplikowaną grę zręcznościową, zaliczaną do kategorii shoot’em up. Tak jak w przypadku czołowego, aczkolwiek antycznego przedstawiciela gatunku – River Raid, tak i tutaj zadaniem gracza jest przelot uzbrojonym śmigłowcem nad wrogim terenem, strzelając jednocześnie do wszystkiego co się rusza i może nam w jakikolwiek sposób zagrozić.

Nighthaw-X3000
Nighthaw-X3000

Akcji 14 kwietnia 2017

Dynamiczny shoot‘em up, w którym gracz zasiada za sterami samolotu, by stawić czoła kosmicznym najeźdźcom. Oprócz fabularnej kampanii, tytuł oferuje całą gamę dodatkowych trybów, w których bawić się można zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie innego gracza na wspólnym ekranie. Całość utrzymano w charakterystycznej, retrofuturystycznej stylistyce.

Bullet Soul: Infinite Burst
Bullet Soul: Infinite Burst

Akcji 1 sierpnia 2017

Produkcja typu bullet hell shooter, w której gracze zasiadają za sterami jednego z czterech statków bojowych i stawiają czoła tabunom słabszych lub silniejszych przeciwników. Tytuł, będący kontynuacją ciepło przyjętego Bullet Soul z 2011 roku, oferuje kilka wariantów rozgrywki – można je sprawdzić zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza.

Last Encounter
Last Encounter

Akcji czerwiec 2018

Twin-stick shooter, w którym gracze wcielają się w pilotów statków kosmicznych. Akcję w Last Encounter obserwujemy z perspektywy top-down, a filarem rozgrywki jest walka z napotkanymi przeciwnikami. Sprawę komplikuje fakt, że śmierć ma tutaj charakter permanentny, a odwiedzane przez nas lokacje są generowane proceduralnie, przez co za każdym razem stawiamy czoła odmiennym wyzwaniom.

Cryptark
Cryptark

Akcji 20 czerwca 2017

Hybryda „rogalika” i klasycznego shoot’em upa, w której wcielamy się w uzbrojonego po zęby najemnika wyspecjalizowanego w niszczeniu od środka statków kosmicznych należących do obcej cywilizacji. W trakcie rozgrywki eksplorujemy generowane proceduralnie wnętrza okrętów i przedzieramy się przez zastępy adwersarzy, stopniowo zwiększając swój potencjał bojowy. Całość okraszono dwuwymiarową grafiką utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Tyrian 2000
Tyrian 2000

Zręcznościowe 1 stycznia 1999

Specjalna wersja wydanej w 1995 roku scrollowanej strzelanki w klimatach science-fiction. Sterujemy niewielkim statkiem kosmicznym i zestrzeliwujemy wrogie jednostki nadlatujące z góry ekranu. W trakcie trybu kampanii ulepszamy wyposażenie dokonując zakupów za kredyty zdobyte podczas misji. W porównaniu z pierwowzorem dodano nowy rozdział, urozmaicono dostępną flotę oraz poprawiono liczne błędy.