Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Mechy i roboty - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce mechy i roboty na platformę PC Windows ułożone według popularności.

BattleTech
BattleTech

Strategiczne 24 kwietnia 2018

BattleTech to taktyczna gra RPG, której akcja osadzona została w kultowym, tytułowym uniwersum. Za produkcję tego tytułu odpowiada studio Harebrained Scheme, twórcy między innymi gry Shadowrun Returns.

Titanfall 2
Titanfall 2

Akcji 28 października 2016

Kontynuacja wieloosobowej strzelanki autorstwa studia Respawn Entertainment, założonego przez byłych pracowników Infinity Ward. Multiplatformowy tytuł pozwala pokierować żołnierzami przyszłości, którzy charakteryzują się wielką mobilnością i potrafią przyzywać na pole walki mechy Tytany.

Iron Harvest
Iron Harvest

Strategiczne 2019

Strategia czasu rzeczywistego, rozgrywająca się w wykreowanym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na taktycznych działaniach, a w ręce gracza zostają oddane zróżnicowane jednostki militarne – od piechoty aż po potężne mechy.

Titanfall
Titanfall

Akcji 11 marca 2014

Titanfall to sieciowa pierwszoosobowa strzelanka utrzymana w klimacie science fiction, której akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Produkcja została opracowana przez studio Respawn Entertainment, założone przez byłych pracowników Infinity Ward, znanego ze współtworzenia cyklu Call of Duty. Podczas rozgrywki gracze wcielają się w żołnierzy, którzy mogą przejąć kontrolę nad ośmiometrowymi mechami, zwanymi Tytanami.

Adeptus Titanicus: Dominus
Adeptus Titanicus: Dominus

Strategiczne 2018 (wczesny dostęp od 31 maja 2018)

Adeptus Titanicus: Dominus to taktyczna gra bitewna z turowym systemem walki, pozwalająca na rozgrywanie bitew wielkich mechów na mrocznych polach bitewnych uniwersum Warhammera 40,000. Produkcja oferuje bogaty wybór maszyn i uzbrojenia, a wszystkim tym możemy bawić się w kampanii, samodzielnych bitwach przeciwko sztucznej inteligencji oraz w trybie multiplayer.

Lost Planet 2
Lost Planet 2

Akcji 15 października 2010

Kontynuacja świetnej gry akcji opowiadającej o konflikcie toczącym się na pokrytej lodem planecie. Ponownie musimy zmierzyć się z obcą rasą Akrid, wykorzystując między innymi mechy.

Lost Planet: Extreme Condition
Lost Planet: Extreme Condition

Akcji 26 czerwca 2007

Lost Planet: Extreme Condition należy do gatunku gier akcji, w których rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Opisywana pozycja powstała w biurach koncernu Capcom. Główne prace prowadzili m.in. Keiji Inafune (seria Onimusha) oraz Jun Takeuchi (Devil May Cry).

War Robots
War Robots

Akcji 5 kwietnia 2018

Przeznaczona do zabawy w multiplayerze strzelanka TPP z mechami w roli głównej. Gracze walczą o punkty kontrolne rozmieszone na mapach przy użyciu jednego z przeszło dwudziestu robotów, które można wyposażyć w szereg rozmaitych broni.

MechWarrior Online
MechWarrior Online

Akcji 17 września 2013

MechWarrior Online to powrót klasycznej serii osadzonej w uniwersum BattleTech. Akcja gry rozpoczyna się tuż przed inwazją Klanów w 3050 r., tj. przed wydarzeniami ukazanymi w MechWarrior 2: 31st Century Combat. Twórcy postawili tym razem wyłącznie na rozgrywkę sieciową.

MechWarrior 5: Mercenaries
MechWarrior 5: Mercenaries

Symulacje 2019

MechWarrior 5: Mercenaries to opracowany z myślą o pecetach symulator mecha, osadzony w uniwersum Battletech. Produkcja przeznaczona jest wyłącznie do samotnej zabawy i obsadza nas w roli najemnika, który samodzielnie wybiera zleceniodawców i poza zwycięstwami musi także zadbać o wypracowanie zysku.

MechWarrior 4: Mercenaries
MechWarrior 4: Mercenaries

Akcji 9 listopada 2002

Kolejna gra z cyklu taktyczno symulacyjnych gier akcji - MechWarrior. Gracz może ponownie przenieść się do świata Battle Tech i tym razem jako najemnik pracujący za pieniądze, walczyć przy użyciu 100-tonowych robotów bojowych.

Hawken
Hawken

Akcji 12 grudnia 2012

Zręcznościówka, w której zasiadamy za sterami potężnych mechów i walczymy w ruinach dawnych miast. Akcję obserwujemy głównie z kokpitów, ale mechanika rozgrywki stawia na dynamiczną akcję, a nie symulacyjny realizm. Całość przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek wieloosobowych.

Front Mission Evolved
Front Mission Evolved

Akcji 28 września 2010

Dynamiczna gra akcji osadzona w roku 2171 pozwalająca zasiąść ze sterami robotów bojowych nazywanych Wanderpanzers (w skrócie Wanzers). Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a mechanika zabawy jest wybitnie zręcznościowa i nie dba o jakikolwiek realizm. Gra oferuje kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer.

New Gundam Breaker
New Gundam Breaker

Akcji sierpień 2018

Czwarta odsłona serii brawlerów Gundam Breaker, w których walczymy przy użyciu zabawek Gunpla. Oprócz toczenia pojedynków do naszych zadań należy też modyfikowanie modeli, które można malować oraz wymieniać w nich poszczególne części.

Pacific Rim
Pacific Rim

Bijatyki prace wstrzymane

Gra oparta na filmie Guillermo del Toro o tym samym tytule. Akcja Pacific Rim skupia się na walkach pomiędzy ogromnymi robotami sterowanymi przez ludzi oraz gigantycznymi potworami zwanymi Kaiju.

Metal Wolf Chaos XD
Metal Wolf Chaos XD

Akcji 2018

Zremasterowana i odświeżona wersja gry Metal Wolf Chaos, wydanej na pierwszej konsoli Xbox w 2004 roku. Za stworzenie tytułu odpowiada studio From Software, znane najlepiej dzięki cyklowi Dark Souls. Gracze uczestniczą w absurdalnej przygodzie i jako prezydent Stanów Zjednoczonych walczą w mechu ze swoim zastępcą, który zorganizował zamach stanu.

Left Alive
Left Alive

Akcji 2018

Gra akcji skoncentrowana na survivalu, nad którą czuwali branżowi weterani. Tytuł powstał w wewnętrznym studiu firmy Square Enix, a jego akcja toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby cyklu Front Mission. Na wykonanie czeka tu szereg zadań, w trakcie których równie ważne, co walka z przeciwnikami przy użyciu broni palnej, jest wytwarzanie przydatnego ekwipunku w oparciu o rozbudowany system craftingu; od czasu do czasu na naszej drodze stają Wanzery, czyli potężne maszyny bojowe, które możemy wykraść z rąk oponentów, by zasiadając za ich sterami, siać popłoch w szeregach wroga.

Gun Metal
Gun Metal

Akcji 19 września 2003

Strzelanina TPP, w której gracz wciela się w rolę pilota zaawansowanej, kroczącej maszyny, zdolnej do transformacji w futurystyczny myśliwiec. Jego zadaniem jest obrona planety Helios przed najazdem ze strony wrogo nastawionej frakcji Obcych. Wiele lat wcześniej ich atak zmusił zdziesiątkowaną ludzkość do opuszczenia Układu Słonecznego.

MechWarrior 4: Vengeance
MechWarrior 4: Vengeance

Akcji 17 listopada 2000

MechWarrior 4: Vengeance to wykonana z epickim rozmachem gra, w której gracz walczy o panowanie nad obcą planetą kierując niesamowicie opancerzonymi, olbrzymimi maszynami bojowymi, o wadze przekraczającej 100 ton.

RoboCraft Royale
RoboCraft Royale

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 26 marca 2018)

RoboCraft Royale to opracowana z myślą o pecetach sieciowa gra akcji, pozwalająca toczyć wieloosobowe bitwy typu Battle Royale z udziałem różnorodnych pojazdów, mechów i maszyn latających. Zabawa toczy się na dużej mapie, na której ląduje stu graczy, a mecz kończy się, gdy przy życiu pozostanie tylko jeden z nich.

EarthSiege 2
EarthSiege 2

Akcji 19 marca 1996

Ciąg dalszy dynamicznej gry akcji z potężnymi mechami w roli głównej. W grze przejmujemy ponownie kontrolę nad unowocześnionymi HERC-ami, aby po raz kolejny stawić czoła zbuntowanym cyborgom, które po klęsce doznanej w pierwszej części, odbudowały swoją potęgę w tajnej, księżycowej bazie.

Transformers Online
Transformers Online

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Sieciowa strzelanina osadzona w realiach fikcyjnego uniwersum, w którym walczą ze sobą dwie frakcje Transformerów - Autoboty i Deceptikony. Mechanika rozgrywki inspirowana jest popularną grą Overwatch. W kolejnych meczach naprzeciwko siebie stają drużyny złożone z rożnych Transformerów, a celem jest przede wszystkim eliminacja wrogiego zespołu.

Strike Suit Zero
Strike Suit Zero

Zręcznościowe 23 stycznia 2013

Strike Suit Zero to dynamiczna, zręcznościowa strzelanina, przygotowana przez studio Born Ready Games. Akcja gry osadzona została w przyszłości, a gracz wciela się w rolę pilota tytułowego Strike Suit – superzaawansowanego myśliwca zdolnego do transformacji w mecha bojowego – który bierze udział w kosmicznej wojnie, odpierając atak na Ziemię. W pracach nad grą uczestniczyli m.in. rysownik Junji Okubo oraz kompozytor Paul Ruskay.

Lost Planet: Colonies
Lost Planet: Colonies

Akcji 27 maja 2008

Lost Planet: Colonies to specjalna edycja gry Lost Planet: Extreme Condition. Jest ona grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Podobnie jak pierwowzór, przygotowana została przez studio Capcom, twórców takich serii jak Devil May Cry, Onimusha czy Resident Evil.