Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Spider-Man - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Spider-Man na platformę PC Windows ułożone według popularności.

PC
Spider-Man
Czas
Akcji11 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Spider-Man 2: The Game
Spider-Man 2: The Game

Akcji 28 czerwca 2004

Druga część gry, oparta o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Tym razem głównymi przeciwnikami Petera Parkera są: szalony Doctor Octopus, wyposażony w mechaniczne macki i Doctor Connors, na skutek nieudanego eksperymentu, zmieniający się w potwornego Jaszczura.

The Amazing Spider-Man 2
The Amazing Spider-Man 2

Przygodowe 30 kwietnia 2014

The Amazing Spider-Man 2 to przygodowa gra akcji osadzona w komiksowej wersji Manhattanu. Zabawa polega na eksplorowaniu miasta za pomocą pajęczyn i walce z przeciwnikami. Względem części poprzedniej autorzy rozbudowali system walki oraz poruszania i dodali system premiujący szlachetne zachowania.

Spider-Man: Web of Shadows
Spider-Man: Web of Shadows

Akcji 21 października 2008

Spider-Man: Web of Shadows to gra akcji z perspektywy trzeciej osoby, stworzona przez studio Shaba Games we współpracy z grupą Treyarch. Jako jedna z nielicznych produkcji o przygodach Człowieka-Pająka tytuł ten nie nawiązuje do żadnego z filmów z Peterem Parkerem i jego alter ego w rolach głównych.

Ultimate Spider-Man
Ultimate Spider-Man

Akcji 22 września 2005

Ultimate Spider-Man to kolejna propozycja firmy Activision dla wielbicieli przygód Człowieka Pająka. Realizacją produktu zajęło się doskonale znane wielbicielom „rozpinacza pajęczyn” studio Treyarch.

Niesamowity Spider-Man
Niesamowity Spider-Man

Akcji 10 sierpnia 2012

The Amazing Spider-Man to stworzona przez kanadyjskie studio Beenox gra akcji z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej, bazująca na filmie w reżyserii Marka Webba. Wcielając się w komiksowego superbohatera gracze przemierzają Nowy Jork skacząc po budynkach i walcząc z licznymi przeciwnikami.

Spider-Man 3: The Game
Spider-Man 3: The Game

Akcji 4 maja 2007

Spider-Man 3: The Game jest przygodową grą akcji, powstałą na kanwie trzeciej części hollywoodzkiej serii, traktującej o perypetiach słynnego Człowieka-Pająka. Rzecz jasna developerzy ściśle współpracowali z reżyserem nazwiskiem Samuel Marshall Raimi, odpowiedzialnym za filmową trylogię.

Spider-Man: The Movie
Spider-Man: The Movie

Akcji 20 kwietnia 2002

Przygodowa gra akcji oparta o superprodukcję filmową z 2002 roku ze słynnym Spider-Manem w roli głównej. Gracz sam staje się bohaterskim człowiekiem-pająkiem obdarzonym umiejętnościami wspinania się po pionowych ścianach.

Spider-Man: Shattered Dimensions
Spider-Man: Shattered Dimensions

Akcji 24 listopada 2010

Spider-Man: Shattered Dimensions to stworzona przez kanadyjskie studio Beenox gra akcji z tytułowym herosem w roli głównej. Fabuła koncentruje się wokół Tablicy Porządku i Chaosu. Człowiek-Pająk oraz jego wcielenia z trzech równoległych wymiarów muszą zebrać wszystkie fragmenty zniszczonego artefaktu i połączyć je w całość, by uratować swoje światy.

Spider-Man (2001)
Spider-Man (2001)

Akcji 18 września 2001

Spider-Man to oparta na motywach popularnej komiksowej serii gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), za której powstanie odpowiada studio Gray Matter Interactive. Gracz kieruje poczynaniami Petera Parkera, czyli tytułowego Człowieka-Pająka, który musi oczyścić się z zarzutu kradzieży wynalazku doktora Otto Octaviusa.

Spider-Man: Friend or Foe
Spider-Man: Friend or Foe

Akcji 2 października 2007

Spider-Man: Friend or Foe to kolejna produkcja traktująca o przygodach komiksowego bohatera, Człowieka-Pająka. Gra powstała w studiu Beenox, jej wydawcą została firma Activision. Sam tytuł jest chodzoną bijatyką, w której kierujemy Spider-Manem oraz innymi postaciami z uniwersum Marvela.

Spider-Man: Homecoming VR
Spider-Man: Homecoming VR

Akcji 30 czerwca 2017

Zręcznościowa gra akcji opracowana z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej. Jako tytułowy Człowiek-Pająk musimy stawić czoła serii prób testujących naszą celność, refleks i spostrzegawczość, by w ostatecznym rozrachunku stanąć oko w oko z Vulturem – jednym z głównych przeciwników protagonisty.

The Amazing Spider-Man (1989)
The Amazing Spider-Man (1989)

Zręcznościowe 20 marca 1989

The Amazing Spider-Man to gra firmy Paragon Software, w całości oparta na kanwie tytułowego komiksu, opowiadającego o przygodach popularnego Człowieka Pająka. Tym razem nasz bohater musi stawić czoła planom mistrza iluzji – Mysterio – który po przypadkowym odkryciu prawdziwej tożsamości ukrytego pod maską heroesa, porywa jego ukochaną, Mary Jane Watson.

The Amazing Spider-Man and Captain America in Dr. Doom's Revenge!
The Amazing Spider-Man and Captain America in Dr. Doom's Revenge!

Akcji 12 września 1989

Doktor Victor von Doom – przywódca państwa o nazwie Latveria – po raz kolejny zagraża bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Tym razem w ręce maniaka wpadła głowica nuklearna, z której pomocą ów jegomość zamierza zniszczyć Nowy Jork. Sytuacja wydaje się beznadziejna a zagłada miasta wręcz nieunikniona. Od czego jednak mamy komiksowych super-bohaterów?