Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry MMO PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry MMO o tematyce elementy RPG na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry MMO. Gatunek gier zrzeszający zarówno klasyczne tytuły MMORPG pokroju Ultima Online czy Everquest, gdzie setki, a nawet tysiące osób gra jednocześnie w jednym stałym świecie online, jak i tytuły free-to-play pokroju Hearthstone i League of Legends, bazujące na rozgrywce z innymi ludźmi, posiadające globalny czat i elementy społecznościowe, a także opcje rozwoju bohatera (np. pod postacią przywoławcza w League of Legends). Gry tego typu mogą reprezentować wiele równych gatunków, w tym RPG, FPS, strategie, sportowe etc.

ARK: Survival Evolved
ARK: Survival Evolved

Akcji 29 sierpnia 2017

Rozgrywający się w otwartym świecie sandboksowy symulator przetrwania, w którym głównym przeciwnikiem graczy są dinozaury. Mechanika rozgrywki czerpie z tak kultowych pozycji gatunku jak DayZ, koncentrując się na aspekcie przetrwania, gromadzeniu surowców oraz wytwarzaniu niezbędnych narzędzi i wznoszeniu kryjówek. Tym razem jednak zamiast wszechobecnych zombie zmagamy się głównie z ogromnymi prehistorycznymi gadami.

Destiny 2
Destiny 2

Akcji 24 października 2017

Kontynuacja pierwszoosobowej strzelaniny nastawionej na wieloosobową rozgrywkę, za której stworzenie odpowiedzialne jest studio Bungie Software. W porównaniu z poprzedniczką, produkcja wprowadza wiele zmian i usprawnień, na czele z większym naciskiem na warstwę fabularną oraz bardziej rozbudowaną konstrukcją planet.

Escape from Tarkov
Escape from Tarkov

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Sieciowa strzelanina FPS/TPS z elementami RPG i survivalu. Gracze wcielają się w członków jednej z dwóch rywalizujących ze sobą korporacji militarnych i walczą o przetrwanie na terenie tytułowego rosyjskiego miasta. W porównaniu do większości popularnych strzelanek sieciowych, gra wyróżnia się ciekawą otoczką fabularną, a także pełną swobodą przemieszczania się po świecie gry i podejmowania się całej masy zróżnicowanych aktywności. Całość uzupełnia wysoki realizm (w kwestii rozgrywki oraz oprawy), oryginalny system rozwoju postaci i spory nacisk na aspekty survivalowe.

Survarium
Survarium

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 5 stycznia 2015)

Postapokaliptyczny MMOFPS. Akcja toczy się w świecie, w którym matka natura postanowiła pozbyć się ludzkości i nasza cywilizacja szybko ugięła się pod naporem błyskawicznie rozprzestrzeniających się lasów, roślin oraz rozwścieczonych zwierząt. Autorzy wykorzystali model darmowy z mikropłatnościami.

Wild West Online
Wild West Online

Akcji 10 maja 2018

Gra MMO, której akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Deweloperzy Wild West Online inspirowali się trybem multiplayer z Red Dead Redemption, ale dodali do znanych już rozwiązań sporo własnych pomysłów.

Miscreated
Miscreated

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 30 października 2014)

Miscreated to stworzony przez studio Entrada Interactive post-apokaliptyczny survivalowy sandbox MMO, w którym gracze starają się przetrwać w zrujnowanym, opustoszałym świecie opanowanym przez zombie.

Next Day: Survival
Next Day: Survival

Akcji 21 maja 2018

Next Day: Survival jest skupiającą się na trybie multiplayer, trzecioosobową grą akcji z otwartym światem, która stawia przed graczami wyzwanie przetrwania w trudnym, skażonym toksyczną substancją terenie.

STALKER Online
STALKER Online

Akcji 29 grudnia 2015

Gra survivalowa z elementami RPG, w której gracz trafia do Zony – zagadkowego obszaru okalającego elektrownię atomową w Czarnobylu, oddzielonego od reszty świata po katastrofie, jaka miała tam miejsce. Głównym celem rozgrywki jest przetrwanie w niegościnnym środowisku i zgłębianie tajemnic, jakie kryje ta opuszczona na pozór strefa.

Valnir Rok
Valnir Rok

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 26 września 2017)

Valnir Rok to opracowany z myślą o pecetach sieciowy survival, w którym duże grupy graczy kontrolują wikingów walczących o przetrwanie i dominacje na pełnej sekretów oraz przygód wyspie. Gra oferuje pełną sandboksową swobodę, pozwalając zarówno bawić się w misje przeciwko sztucznej inteligencji, jak i brać udział w klanowych wojnach przeciwko innym użytkownikom.

Out of Reach
Out of Reach

Akcji czerwiec 2018 (wczesny dostęp od 9 czerwca 2015)

Opracowana przez rodzime studio Space Boat sandboksowa gra MMO, należąca do popularnego gatunku symulatorów przetrwania. W grze wcielamy się w postać rozbitka, który trafia na jedną z wysp nieznanego archipelagu, a jego głównym celem jest przeżycie i zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Produkcja cechuje się wzorowanym na grach RPG systemem rozwoju postaci oraz prostym do opanowania systemem craftingu, dzięki któremu z równą łatwością stworzymy zarówno proste przedmioty, jak i zaawansowane budowle.

Warhammer 40K: Eternal Crusade
Warhammer 40K: Eternal Crusade

Akcji 23 września 2016

Zrealizowana w konwencji MMO trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG, osadzona w uniwersum kultowego bitewniaka Warhammer 40K. Gracze opowiadają się po jednej ze stron odwiecznego, międzygalaktycznego konfliktu i toczą ze sobą bitwy o kontrolę nad poszczególnymi terytoriami planety Arkhona.

Will to Live Online
Will to Live Online

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 5 kwietnia 2018)

MMOFPS, w którym gracze trafiają do postapokaliptycznej Europy Wschodniej, opanowanej przez hordy krwiożerczych mutantów. W trakcie zabawy w Will to Live Online przemierzamy otwarty świat i wykonujemy zadania zlecane przez jego mieszkańców, jednocześnie próbując rozwijać swoją postać (i zapewnić jej przetrwanie) oraz dowiedzieć się, co sprowadziło ludzkość na skraj zagłady.

Vindictus
Vindictus

Akcji 12 listopada 2010

Vindictus to osadzona w klimatach dark fantasy gra akcji z elementami RPG, wyprodukowana przez studio Nexon. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który próbuje rozwikłać zagadkę nękanego przez potwory świata i znaleźć drogę do mitycznej, rajskiej krainy - Erinn. Tytuł oferuje realistyczny model walki, bazujący na możliwościach silnika Source.

Dead Island: Epidemic
Dead Island: Epidemic

Strategiczne prace wstrzymane

Kolejna odsłona popularnego cyklu Dead Island, która, w przeciwieństwie do poprzedniczek, kładzie nacisk na rozgrywkę wieloosobową. Jako reprezentant jednej z trzech drużyn ścieramy się z zespołami wroga oraz hordą agresywnych zombie.

Master X Master
Master X Master

Akcji 21 czerwca 2017

Hybrydowa gra MMO, stanowiąca połączenie gatunku MOBA z pojedynkami PvP i klasycznego MMORPG skoncentrowanego na trybie PvE. Opracowana przez studio NCSoft produkcja łączy światy znane z innych gier tego producenta, takich jak Lineage, Blade & Soul czy Aion i pozwala przejąć kontrolę m.in. nad bohaterami znanymi z tychże tytułów.

The Mighty Quest for Epic Loot
The Mighty Quest for Epic Loot

Strategiczne 5 lutego 2015

The Mighty Quest for Epic Loot to darmowa (free-to-play) gra sieciowa, stanowiąca połączenie strategii i dungeon-crawlera. Gracze zastawiają sidła na intruzów, którzy chcieliby złupić ich zamki i jednocześnie biorą udział w wyprawach na siedziby innych uczestników zabawy. Tytuł wyprodukowany został przez studio Ubisoft Montreal.

Tiger Knight
Tiger Knight

Akcji 30 kwietnia 2018

Produkcja typu MMO łącząca elementy charakterystyczne dla gier akcji, strategii czasu rzeczywistego oraz cRPG. Gracze wcielają się w rolę generałów, biorąc udział w starciach pomiędzy największymi imperiami II wieku naszej ery.

Tree of Life
Tree of Life

Akcji jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 17 maja 2015)

Tree of Life to tzw. survival MMO, który rzuca graczy na nieznane pustkowia, gdzie mają po prostu przetrwać. Poza bieganiem i odkrywaniem nowych terytoriów, szukaniem pożywiania, czy potencjalnej broni, niezbędne jest również budowanie wiosek czy nawet twierdz, które pomogą obronić się przed atakami hord monstrów oraz nieprzyjaznych graczy. Tytuł odznacza się ładną grafiką utrzymaną w kreskówkowej stylistyce.

Lost Sector
Lost Sector

Strategiczne jeszcze nie ogłoszona

Taktyczna strategia MMO, inspirowana kultową serią Jagged Alliance. Akcja gry przenosi nas do metropolii przyszłości, targanej zażartą wojną domową. Wcielamy się w zwykłego żołnierza, który rozpoczynając od prostych zadań celem zarobienia na podstawowe wyposażenie, z czasem staje się profesjonalnym najemnikiem, stawiającym czoła coraz trudniejszym misjom.

sZone Online
sZone Online

Akcji 29 grudnia 2015

Hybryda strzelaniny i gry MMORPG, w której gracz trafia do postapokaliptycznej rzeczywistości, zwiedzając zlokalizowaną na Ukrainie zonę – wydzieloną, pełną anomalii strefę, zamieszkaną nie tylko przez lokalną ludność, lecz także przez rozmaite zmutowane istoty. W zależności od indywidualnych preferencji, może dołączyć do niekończącego się konfliktu, jaki toczą między sobą skłócone ugrupowania, bądź poświęcić się badaniu pełnego tajemnic obszaru.

Warhold
Warhold

Akcji sierpień 2018

Warhold to wydana na pecety gra MMO akcji z elementami strategii. Tytuł jest debiutancką produkcją niezależnego rosyjskiego studia InQuake Softworks. Warhold przenosi gracza do krainy osadzonej w klimacie mrocznego fantasy. Jako władca niezależnego państwa-miasta, stawi on czoła swoim przeciwnikom w walce o wpływy i surowce.

Rend
Rend

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 2018)

Wieloosobowa hybryda gry akcji i survivalu, w której gracze trafiają do fantastycznego świata, będącego areną niekończącego się konfliktu. Walkę o wpływy toczą tutaj trzy zwaśnione frakcje, a globalnym zagrożeniem są mroczne siły w postaci tak zwanych Zagubionych. Filary rozgrywki stanowią eksploracja, pozyskiwanie niezbędnych do przetrwania surowców, a także rozbudowa fortec należących do poszczególnych ugrupowań i walka z przeciwnikami.

Fragmented
Fragmented

Akcji 15 sierpnia 2017

Fragmented to stworzony przez firmę Above and Beyond Technologies symulator przetrwania, osadzony w obco wyglądającym i pełnym zagrożeń świecie w konwencji science fiction. Rozgrywka opiera się na zbieraniu surowców i tworzeniu przedmiotów oraz kryjówek. Gracze mogą walczyć przeciw rozmaitym monstrom, ale też i rywalizować ze sobą nawzajem.

Heroes of Might and Magic Online
Heroes of Might and Magic Online

Strategiczne 30 maja 2008

Głównym celem gracza jest wybudowanie zamku oraz stworzenie dzielnej armii, której poszczególne jednostki (w sumie 56 w 16 klasach) będą go wspierać w trakcie starć z przeciwnikami.