Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Epoka napoleońska - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce epoka napoleońska na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Po premierze 29 Przed premierą 1
PC
epoka napoleońska
Czas
Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG1 Strategiczne27
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Empire: Total War
Empire: Total War

Strategiczne 3 marca 2009

Kolejna odsłona sagi Total War. Tym razem gra nawiązuje do najważniejszych wydarzeń XVIII wieku. Zupełną nowością jest możliwość uczestniczenia w starciach rozgrywanych na morzu, a wprowadzenie powszechnej broni palnej znacząco odmienia przebieg wszystkich bitew i wymusza zastosowanie zupełnie nowych taktyk.

Napoleon: Total War
Napoleon: Total War

Strategiczne 23 lutego 2010

Samodzielna gra z cyklu Total War, bazująca na rozwiązaniach poprzedniczki - Empire: Total War. Akcja jest ściśle powiązana z historią podbojów Napoleona Bonapartego, od pierwszych kampanii we Włoszech, po bitwę pod Waterloo.

Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars
Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

Akcji 19 kwietnia 2012

Dodatek do Mount & Blade: Warband. Rozszerzenie przenosi akcję tytułu ze średniowiecza w czasy wojen napoleońskich i skupia się tylko na rozgrywkach sieciowych. W bitwach może na raz uczestniczyć nawet 250 osób. Napoleonic Wars wprowadza ponad 220 unikalnych jednostek, należących do pięciu krajów, biorących udział w konflikcie wywołanym przez Napoleona.

Kozacy II: Wojny Napoleońskie
Kozacy II: Wojny Napoleońskie

Strategiczne 4 kwietnia 2005

Sequel wielokrotnie nagradzanej strategii czasu rzeczywistego Cossacks: European Wars. Akcja tej części pozwala graczowi przewodzić jedną europejskich potęg na przestrzeni setek lat, począwszy od wieku XVI, a skończywszy na XIX

Imperial Glory
Imperial Glory

Strategiczne 17 maja 2005

Inspirowana serią Total War gra strategiczna, w której obejmujemy kontrole nad jednym z pięciu dziewiętnastowiecznych imperiów: Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Prusów lub Austro-Węgier. Naszym państwem zarządzamy w trybie turowym. Natomiast olbrzymie bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym.

Holdfast: Nations At War
Holdfast: Nations At War

Akcji 2018 (wczesny dostęp od 21 września 2017)

Holdfast: Nations At War to opracowana z myślą o pecetach bitewna gra akcji, odtwarzająca w formie rozgrywek multiplayer lądowe i morskie starcia z okresu wojen napoleońskich. Potyczki toczą się w dużej skali, a każdy gracz kontroluje pojedynczego żołnierza. Walka jest czysto zręcznościowa i kładzie duży nacisk na realizm historyczny.

Kozacy II: Bitwa o Europę
Kozacy II: Bitwa o Europę

Strategiczne 19 czerwca 2006

Battle for Europe to nazwa pierwszego rozszerzenia do drugiej części popularnej serii strategii czasu rzeczywistego Cossacks, noszącej podtytuł Napoleonic Wars. Gracze ponownie przenoszą się tutaj w realia jednego z najbardziej burzliwych okresów w dziejach historii, jakim bez wątpienia były Wojny Napoleońskie (XIX wiek).

Empire: Total War – The Warpath
Empire: Total War – The Warpath

Strategiczne 5 października 2009

Dodatek do Empire: Total War, w którym otrzymujemy możliwość rywalizacji z pięcioma plemiona indiańskimi: Irokezami, Indianami z równin, Pueblo, Czirokezami oraz Huronami. Stawiają one czoła najeźdźcom w trakcie nowej kampanii, którą można rozegrać zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w multiplayerze.

Europa Universalis III: Napoleon's Ambition
Europa Universalis III: Napoleon's Ambition

Strategiczne 22 sierpnia 2007

Europa Universalis III: Napoleon’s Ambition to dodatek do trzeciej części popularnej serii gier strategiczno-ekonomicznych tworzonych przez szwedzkie studio Paradox Interactive. Rozszerzenie powstało głównie z myślą o tych graczach, którym nie przypadła do gustu zbytnia rozbieżność pomiędzy faktami historycznymi, a przedstawionymi w grze wydarzeniami.

Wars of Napoleon
Wars of Napoleon

Strategiczne 3 grudnia 2015

Wars of Napoleon to opracowana z myślą o pecetach turowa strategia pozwalająca na rozegranie kilku różnorodnych scenariuszy z okresu tzw. wojen napoleońskich. Gracz może objąć dowództwo nad jedną z siedmiu frakcji i jego celem jest zdominowanie Europy. Autorzy postawili na realizm historyczny i skomplikowane mechanizmy rozgrywki.

Victory and Glory: Napoleon
Victory and Glory: Napoleon

Strategiczne 17 marca 2016

Osadzona w realiach wojen napoleońskich turowa gra strategiczna z elementami planszówki oraz gry karcianej. Podczas zabawy wcielamy się w rolę legendarnego cesarza Francuzów, stawiając czoła prowadzonej przez Brytyjczyków koalicji kilkunastu krajów europejskich. Rozgrywka obejmuje sześć scenariuszy o różnych warunkach startowych, rozgrywających się w latach 1800-1818.

Histwar: Les Grognards
Histwar: Les Grognards

Strategiczne 27 grudnia 2009

Histwar: Les Grognards to gra strategiczna, która przenosi nas do Ery Napoleońskiej, dokładnie w lata 1805 –1814, czyli w czasy najsłynniejszych bitew z udziałem Francji, Austrii i Rosji.

Scourge of War: Waterloo
Scourge of War: Waterloo

Strategiczne 9 czerwca 2015

Kontynuacja taktycznej strategii RTS Scourge of War: Gettysburg, która z realiów amerykańskiej wojny secesyjnej przenosi graczy w czasy napoleońskie. Opowiadając się po jednej ze stron, uczestniczących w słynnej bitwie pod Waterloo, możemy poprowadzić do walki wojska Napoleona Bonapartego lub angielsko-pruską armię Siódmej Koalicji.

Wooden Ships & Iron Men
Wooden Ships & Iron Men

Strategiczne 30 listopada 1996

Turowa gra strategiczna stanowiąca adaptację popularnej planszówki o tym samym tytule. Gra odtwarza epickie bitwy morskie z końca XVIII i początku XIX wieku.

Commander: Napoleon at War
Commander: Napoleon at War

Strategiczne 29 września 2008

Commander: Napoleon at War to turowa gra strategiczna. Tytuł przenosi nas na początek XIX wieku i oferuje możliwość rozegrania wielkich bitew tamtego okresu.

Waterloo: Napoleon's Last Battle
Waterloo: Napoleon's Last Battle

Strategiczne 28 marca 2001

Gra strategiczna dająca nam unikalną możliwość pokierowania zarówno wojskami Francuskimi, Austriackimi, Pruskimi i Angielskimi w słynnej bitwie pod Waterloo.

Napoleon's Campaigns
Napoleon's Campaigns

Strategiczne 16 listopada 2007

Napoleon's Campaigns to historyczna gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, stworzona przez francuskie studio developerskie AGEOD. Skupia się ona na przedstawieniu bardzo ciekawego okresu w dziejach naszego świata, jakim niewątpliwie były lata 1808-1815 (Wojny Napoleońskie).

Napoleon
Napoleon

Strategiczne 14 listopada 2002

Strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym umożliwiająca graczom wzięcie udziału w zaciętych bitwach, toczonych w latach 1803-1812 na terenach całej Europy (Okres Wojen Napoleońskich).

Napoleon in Italy
Napoleon in Italy

Strategiczne 6 listopada 2007

Napoleon in Italy jest stosunkowo skomplikowaną grą strategiczną, osadzoną w historycznych realiach. Producent zastosował turowy model rozgrywki.

Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon
Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon

Strategiczne 1 lipca 2005

Strategia turowa, której autorzy, zespół Western Civilization Software, postanowili oddać w ręce graczy produkt szczegółowo i wiernie odwzorowujący realia Ery Napoleońskiej, tj. lata pomiędzy 1799 a 1820 rokiem.

Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory
Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory

Strategiczne 8 lipca 2002

Historycznie odwzorowana jedna z najważniejszych nitew kampanii Napoleońskiej, pod Austerlitz, gdie wojska rosyjskie i austriackie stawiły czoła armii Napoleońskiej.

Empires in Arms
Empires in Arms

Strategiczne 5 grudnia 2007

Empires in Arms to oficjalna, komputerowa konwersja klasycznej, planszowej gry strategicznej typu grand strategy z 1982 roku, autorstwa studia Australian Design Group. Mamy więc do czynienia z poważną, rozbudowaną, turową strategią, umiejscowioną w okresie Wojen Napoleońskich (lata 1805-1815).

Battleground 8: Prelude to Waterloo
Battleground 8: Prelude to Waterloo

Strategiczne 30 września 1997

Ósma odsłona znakomitej serii strategii historycznych Battleground. Tym razem możemy przeżyć dwie bitwy: pod Ligny i Quatre-Bras, które mimo zwycięstwa Napoleona bardzo go osłabiły i zdecydowały o późniejszej klęsce wielkiego wodza pod Waterloo.

Battleground 6: Napoleon in Russia
Battleground 6: Napoleon in Russia

Strategiczne 11 maja 1997

Szósta część popularnej serii strategicznej firmy Talonsoft. Gra przenosi nas do 7 września 1812 roku, w okolice rosyjskiej wsi Borodino, gdzie odbyła się jedna z najkrwawszych bitew w historii ludzkości.