Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Worms - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Worms na platformę PC Windows ułożone według popularności.

PC
Worms
Czas
Akcji
Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG
Strategiczne11
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
MMO
Worms W.M.D
Worms W.M.D

Strategiczne 23 sierpnia 2016

Worms WMD to najnowsza odsłona znanej serii strategii turowych, w których główną rolę odgrywają uzbrojone po zęby tytułowe robaki. Wydarzenia w grze zostały przedstawione w dwóch wymiarach, pojawiło się w niej też kilka nowości pokroju pojazdów i możliwości ukrywania się w budynkach.

Worms: Armageddon
Worms: Armageddon

Strategiczne 22 czerwca 1999

Worms: Armageddon to rozszerzona wersja kultowej strategii turowej, studia Team 17 Software. Twórcy pozostali wierni założeniom oryginalnej rozgrywki z Worms, dodając jednak nowe tryby zabawy, dodatkowe bronie i akcesoria dla tytułowych robali. Wraz z premierą gry uruchomione zostały także serwery usługi sieciowej WORMNET, pozwalające na starcia multiplayer za pośrednictwem Internetu.

Worms Reloaded
Worms Reloaded

Strategiczne 26 sierpnia 2010

Worms Reloaded to utrzymana w humorystycznej, kreskówkowej konwencji strategia turowa, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski studia Team 17 Software. Gracz kieruje oddziałem tytułowych robali, a jego zadaniem jest eksterminacja jednostek przeciwnika. Twórcy wykorzystali wiele sprawdzonych pomysłów z wcześniejszych odsłon serii, wzbogacając je o nowe elementy, w tym tryby zabawy Fort Mode i Rope Racing.

Worms 4: Totalna Rozwałka
Worms 4: Totalna Rozwałka

Strategiczne 29 lipca 2005

Worms 4: Mayhem to kolejna odsłona popularnej serii traktującej o starciach uzbrojonych po zęby, inteligentnych, gadatliwych i przy tym niezwykle zabawnych tytułowych robaczków. Warto odnotować, iż premiera Worms 4: Mayhem jest w dużym stopniu powiązana z obchodami dziesięciolecia całej serii.

Worms: Revolution
Worms: Revolution

Strategiczne 10 października 2012

Worms: Revolution to kontynuacja popularnego cyklu strategii turowych, w których sterujemy robakami uzbrojonymi w rozmaite bronie. Tytuł stworzyła firma Team 17, czyli ojcowie serii Worms zapoczątkowanej w 1995 roku.

Worms 3D
Worms 3D

Strategiczne 31 października 2003

Worms 3D to utrzymana w humorystycznej konwencji strategia turowa, stworzona przez zespół deweloperski Team 17 Software. Gra jest pierwszą odsłoną serii korzystającą z silnika graficznego 3D. Twórcy pozostali jednak wierni podstawowym założeniom zabawy, a gracze mają dużą swobodę w kierowaniu poczynaniami tytułowych robali oraz deformowaniu świata gry przy użyciu najrozmaitszych broni i środków masowej zagłady.

Worms World Party
Worms World Party

Strategiczne 4 marca 2001

Kolejna odsłona zabawnej wojny prowadzonej przez uzbrojone robaki, World Party nastawiona jest głównie na rozgrywkę wieloosobową w Internecie, udostępniając wiele trybów gry oraz wbudowany chat.

Worms 2
Worms 2

Strategiczne 18 stycznia 1997

Worms 2 to druga odsłona cyklu strategii turowych, rozwijanego przez studio Team 17 Software. Gracz kieruje poczynaniami tytułowych robali uzbrojonych w różnego rodzaju broń, a jego zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich jednostek przeciwnika. Twórcy przewidzieli kilka wariantów rozgrywki, w tym tryb multiplayer dla maksymalnie 6 osób.

Worms Forts: Oblężenie
Worms Forts: Oblężenie

Strategiczne 5 listopada 2004

Kolejna, po Worms 3D, część bardzo popularnej na całym świecie serii traktującej o zmaganiach wirtualnych robaków. Oprócz specyficznego klimatu i poczucia humoru znanego z poprzednich odsłon, Worms Forts Under Siege oferuje graczom zupełne novum w rozgrywce - tytułowe fortyfikacje.

Worms Ultimate Mayhem
Worms Ultimate Mayhem

Strategiczne 28 września 2011

Worms Ultimate Mayhem to kompilacja dwóch klasycznych gier z sympatycznymi robaczkami w rolach głównych - Worms 3D i Worms 4: Totalna Rozwałka. Twórcy zadbali przede wszystkim o lepszą jakość oprawy wizualnej, a także wprowadzili kilka zmian w rozgrywce.

Worms Blast
Worms Blast

Logiczne 30 marca 2002

Worms Blast to wyprodukowana przez studio deweloperskie Team 17 Sowftware strategia turowa. Tym razem tytułowe robal trafiają na pełne morze. Gracz kontroluje niewielką, za to dobrze uzbrojoną łódkę, a jego zadaniem jest niszczenie kolorowych klocków. Tryb rozgrywki multiplayer pozwala na pojedynek z żywym przeciwnikiem.

Worms United
Worms United

Strategiczne 11 czerwca 1999

Worms United to specjalne wydanie kultowej strategii turowej studia Team 17 Software. W zestawie znalazły się: pierwsza część serii Worms oraz przez przeznaczony do niej dodatek Worms Reinforcements, zawierający nową kampanię, a także odświeżony interfejs oraz edytor map.

Worms Crazy Golf
Worms Crazy Golf

Zręcznościowe 19 października 2011

Stworzona przez studio Team 17 gra Worms Crazy Golf to kolejna odsłona serii poświęconej walkom robaków. Tym razem ich głównym celem jest wygrana w golfa, choć nie wahają się przed użyciem sprawdzonych narzędzi eksterminacji wroga w postaci między innymi wybuchających owieczek.