Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hack'and'slash - Gry PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą o tematyce hack'and'slash na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Przed premierą 19
PC
hack'and'slash
Czas
Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG17
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO6
Darksiders III
Darksiders III

Akcji październik 2018

Trzecia część zapoczątkowanej w 2010 roku serii Darksiders. Tym razem wcielamy się w Fury – kobietę maga, której zadaniem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. W tym celu musi pokonać Siedem Grzechów Głównych oraz ich sługusów.

Lost Ark
Lost Ark

RPG jeszcze nie ogłoszona

Sieciowe RPG akcji, funkcjonujące w modelu free-to-play. Produkcja, która stworzona została przez koreańskie studio deweloperskie Tripod, przypomina inne popularne gry z gatunku, takie jak Path of Exile, Torchlight lub Diablo. W trakcie przygody gracze mogą wykonywać szereg misji pobocznych, a także zajmować się zdobywaniem materiałów i skarbów oraz walką z bossami.

MU Legend
MU Legend

RPG jeszcze nie ogłoszona

Kontynuacja popularnego koreańskiego MMORPG-a, w której ponownie przychodzi nam odwiedzić tytułowy kontynent Mu. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci reprezentującej jedną ze zróżnicowanych klas, a następnie wyruszamy w pełną niebezpieczeństw podróż – produkcja oferuje szereg atrakcji zarówno dla samotników, jak i dla zwolenników drużynowego grania. Oprócz trybów PvE, w produkcji zaimplementowano zróżnicowane warianty rozgrywki, oparte na zasadach PvE. Całości dopełnia rozbudowany system gildii.

Wolcen: Lords of Mayhem
Wolcen: Lords of Mayhem

RPG 2019 (wczesny dostęp od 24 marca 2016)

Osadzone w realiach dark fantasy RPG akcji, zaliczane do gatunku hack'n'slash. Wcielamy się w postać byłego oficera, który zostaje skazany za wynalezienie nowych magicznych mocy. Uciekając przed niechybną śmiercią, bohater trafia w szeregi tajemniczego zakonu Templariuszy. Cechą charakterystyczną gry jest ogromna swoboda rozgrywki oraz kreacji i rozwoju postaci. Bohaterowie nie uczą się z góry narzuconych umiejętności, lecz ich ciała ulegają mutacjom, ściśle uzależnionym od indywidualnego stylu rozgrywki.

Lineage Eternal: Twilight Resistance
Lineage Eternal: Twilight Resistance

RPG jeszcze nie ogłoszona

Trzecia odsłona popularnego cyklu MMORPG autorstwa koreańskiej firmy NCsoft. Gra stanowi niejako powrót do rozwiązań z pierwszej części, skręcając w stronę formuły hack'n'slasha. Motywem przewodnim jest wojna, a rozgrywka koncentruje się na dynamicznym mordowaniu hord wrogów.

Children of Morta
Children of Morta

RPG listopad 2018 (wczesny dostęp od 15 września 2016)

Połączenie roguelike’owego hack-and-slasha z grą przygodową, wykonane w klasycznej pixel-artowej stylistyce. W grze wcielamy się w członków rodziny Bergsonów, którzy poprzysięgli chronić tytułową górę Morta, pod którą drzemie prastare źródło życia. Na skutek działania tajemniczej siły, zostaje ono jednak skażone, a wszystkie żywe stworzenia zamieniają się w opętane bestie. Zadaniem gracza jest odnalezienie magicznych nasion i przywrócenie równowagi na świecie.

Shadows: Awakening
Shadows: Awakening

RPG listopad 2018

Kompletne wydanie gry Shadows: Heretic Kingdoms, zawierające zarówno pierwszą część opowieści, jak i jej drugi rozdział, który miał trafić do graczy w formie darmowego niesamodzielnego dodatku. W przeciwieństwie do oryginału z 2014 roku produkcja pojawiła się nie tylko komputerach osobistych, lecz także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One – pecetowa wersja gry została udostępniona za darmo wszystkim posiadaczom Shadows: Heretic Kingdoms, w formie aktualizacji na platformach GOG oraz Steam.

Warhammer: Chaosbane
Warhammer: Chaosbane

RPG grudzień 2018

Warhammer: Chaosbane to opracowane z myślą o pecetach RPG akcji. Rozgrywka podąża ścieżkami typowymi dla gatunku hack-n-slash. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie przemierzaniem świata, rozwijaniem postaci oraz walką z tłumami potworów za pomocą systemu bitewnego kładącego równie duży nacisk na statystyki, co na umiejętności gracza.

Monster Hunter Online
Monster Hunter Online

RPG jeszcze nie ogłoszona

Monster Hunter Online to opracowana przez firmy Tencent i Capcom sieciowa gra akcji MMO. Wcielamy się w łowców potworów i wraz z podobnymi nam śmiałkami wyruszamy polować na gigantyczne bestie. Mechanika walki jest czysto zręcznościowa i premiuje ścisłą współpracę z kolegami z drużyny.

Grim Dawn: Forgotten Gods
Grim Dawn: Forgotten Gods

RPG listopad 2018

Forgotten Gods to drugi duży dodatek do Grim Dawn, czyli RPG-a akcji typu hack’n’slash autorstwa studia Crate Entertainment. Produkcja oferuje kampanię, pozwalająca zwiedzić nową pustynną krainę, pełną nieznanych wcześniej wrogów i przedmiotów. DLC wprowadza także dodatkowy tryb rozgrywki.

Eitr
Eitr

RPG listopad 2018

Eitr to opracowana przez zespół Eneme Entertainment gra action-RPG, której fabułę zainspirowały mity ludów skandynawskich. Produkcja charakteryzuje się mocno zręcznościowym i bardzo trudnym systemem walki, który wymaga dobrego refleksu oraz starannego planowania kolejnych akcji.

Champions of Titan
Champions of Titan

RPG 2019

Gra MMORPG, w której wcielamy się w bohaterów stawiających czoła agresywnej rasie robotów. Tytuł oferuje możliwość zabawy w trybach PvP i PvE, a w trakcie zmagań możemy poprowadzić do boju zarówno własnoręcznie stworzonego herosa, jak i jedną z kilkunastu predefiniowanych postaci – wśród tych ostatnich prym wiodą Duke Nukem i Serious Sam, znani z kultowych strzelanek FPP.

Exanima
Exanima

RPG jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 29 kwietnia 2015)

Exanima to RPG akcji z rodzaju dungeon crawlerów, będące prologiem do Sui Generis. Tytuł opracowało niezależne studio Studio Bare Mettle Entertainment, a pieniądze na produkcję pozyskano w ramach programu Steam Early Access.

Guardians of Ember
Guardians of Ember

RPG 2019 (wczesny dostęp od 13 grudnia 2016)

Produkcja typu MMORPG, wzbogacona elementami klasycznego hack’n’slasha. Gracze trafiają do fantastycznej, pogrążonej w wojennym chaosie krainy Olyndale – ich zadaniem jest stawienie czoła mrocznym siłom i przywrócenie dawnego porządku.

Book of Demons
Book of Demons

RPG grudzień 2018 (wczesny dostęp od 28 czerwca 2016)

Debiutancka produkcja polskiego studia Thing Trunk, która zdobyła trzecie miejsce na Indie Showcase podczas Digital Dragons 2016 w Krakowie. Book of Demons łączy elementy hack'and'slash i karcianki, nawiązując do pierwszej części Diablo, aczkolwiek ma typowo humorystyczny charakter. To pierwsza odsłona cyklu Return 2 Games, który jest hołdem dla najlepszych gier ostatniej dekady dwudziestego stulecia.

Touhou: Scarlet Curiosity
Touhou: Scarlet Curiosity

RPG sierpień 2018

RPG akcji osadzony w uniwersum niezwykle popularnej serii Touhou Project. Gracze wcielają się w jedną z dwóch dostępnych postaci i przemierzają krainę Gensokyo w poszukiwaniu zagrażającego jej potwora. Tytuł zawiera elementy zręcznościowe wyciągnięte wprost z gier shoot 'em up w stylu bullet hell.

Last Epoch
Last Epoch

RPG 2019

Gra RPG akcji, w której trafiamy do pożeranej przez mroczną siłę krainy Eterra. W trakcie zabawy w Last Epoch wcielamy się w śmiałka podróżującego w czasie, próbującego powstrzymać Pustkę, nim doprowadzi ona do całkowitej zagłady ludzkości.

Riverbond
Riverbond

RPG listopad 2018

Zabawna gra hack-and-slash, w której przemierzamy zbudowany z wokseli świat, walcząc z rozmaitymi przeciwnikami. Podczas rozgrywki używamy broni białej i palnej, a także korzystamy m.in. z wybuchających beczek.

AeternoBlade
AeternoBlade

Akcji 2018

Zręcznościowa gra akcji z elementami RPG zrealizowana w klasycznej konwencji metroidvanii. Gracze wcielają się w młodą wojowniczkę władającą mieczem kontrolującym czas, która chce zemścić się na demonie odpowiadającym za zniszczenie jej wioski.