Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Hack'and'slash - Gry PC Windows przed premierą

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry przed premierą o tematyce hack'and'slash na platformę PC Windows ułożone według popularności.

PC
hack'and'slash
Czas
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr
Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr

RPG 11 maja 2018 (wczesny dostęp od 31 sierpnia 2017)

Produkcja typu RPG akcji, stworzona przez studio Neocore Games. Gracz wciela się w rolę tytułowego Inkwizytora, w którego skórze bada tajemniczy Sektor Caligari. Rozgrywka opiera się na eksploracji generowanego losowo otoczenia, wykonywaniu rozmaitych misji oraz walce z hordami przeciwników, wśród których wyróżniają się olbrzymich niekiedy rozmiarów bossowie. Oprócz fabularnej kampanii, w grze zaimplementowano tryb współpracy oraz wariant PvP.

MU Legend
MU Legend

RPG jeszcze nie ogłoszona

Kontynuacja popularnego koreańskiego MMORPG-a, w której ponownie przychodzi nam odwiedzić tytułowy kontynent Mu. Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci reprezentującej jedną ze zróżnicowanych klas, a następnie wyruszamy w pełną niebezpieczeństw podróż – produkcja oferuje szereg atrakcji zarówno dla samotników, jak i dla zwolenników drużynowego grania. Oprócz trybów PvE, w produkcji zaimplementowano zróżnicowane warianty rozgrywki, oparte na zasadach PvE. Całości dopełnia rozbudowany system gildii.

Lost Ark
Lost Ark

RPG jeszcze nie ogłoszona

Sieciowe RPG akcji, funkcjonujące w modelu free-to-play. Produkcja, która stworzona została przez koreańskie studio deweloperskie Tripod, przypomina inne popularne gry z gatunku, takie jak Path of Exile, Torchlight lub Diablo. W trakcie przygody gracze mogą wykonywać szereg misji pobocznych, a także zajmować się zdobywaniem materiałów i skarbów oraz walką z bossami.

Darksiders III
Darksiders III

Akcji 2018

Trzecia część zapoczątkowanej w 2010 roku serii Darksiders. Tym razem wcielamy się w Fury – kobietę maga, której zadaniem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. W tym celu musi pokonać Siedem Grzechów Głównych oraz ich sługusów.

Wolcen: Lords of Mayhem
Wolcen: Lords of Mayhem

RPG jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 24 marca 2016)

Osadzone w realiach dark fantasy RPG akcji, zaliczane do gatunku hack'n'slash. Wcielamy się w postać byłego oficera, który zostaje skazany za wynalezienie nowych magicznych mocy. Uciekając przed niechybną śmiercią, bohater trafia w szeregi tajemniczego zakonu Templariuszy. Cechą charakterystyczną gry jest ogromna swoboda rozgrywki oraz kreacji i rozwoju postaci. Bohaterowie nie uczą się z góry narzuconych umiejętności, lecz ich ciała ulegają mutacjom, ściśle uzależnionym od indywidualnego stylu rozgrywki.

Lineage Eternal: Twilight Resistance
Lineage Eternal: Twilight Resistance

RPG jeszcze nie ogłoszona

Trzecia odsłona popularnego cyklu MMORPG autorstwa koreańskiej firmy NCsoft. Gra stanowi niejako powrót do rozwiązań z pierwszej części, skręcając w stronę formuły hack'n'slasha. Motywem przewodnim jest wojna, a rozgrywka koncentruje się na dynamicznym mordowaniu hord wrogów.

Guardians of Ember
Guardians of Ember

RPG czerwiec 2018 (wczesny dostęp od 13 grudnia 2016)

Produkcja typu MMORPG, wzbogacona elementami klasycznego hack’n’slasha. Gracze trafiają do fantastycznej, pogrążonej w wojennym chaosie krainy Olyndale – ich zadaniem jest stawienie czoła mrocznym siłom i przywrócenie dawnego porządku.

Devil May Cry V
Devil May Cry V

Akcji 2019

Kolejna odsłona słynnej serii slasherów opowiadająca o przygodach Dantego - pół człowieka, a pół demona, który walczy z rozmaitymi stworami.

Children of Morta
Children of Morta

RPG czerwiec 2018 (wczesny dostęp od 15 września 2016)

Połączenie roguelike’owego hack-and-slasha z grą przygodową, wykonane w klasycznej pixel-artowej stylistyce. W grze wcielamy się w członków rodziny Bergsonów, którzy poprzysięgli chronić tytułową górę Morta, pod którą drzemie prastare źródło życia. Na skutek działania tajemniczej siły, zostaje ono jednak skażone, a wszystkie żywe stworzenia zamieniają się w opętane bestie. Zadaniem gracza jest odnalezienie magicznych nasion i przywrócenie równowagi na świecie.

Monster Hunter Online
Monster Hunter Online

RPG jeszcze nie ogłoszona

Monster Hunter Online to opracowana przez firmy Tencent i Capcom sieciowa gra akcji MMO. Wcielamy się w łowców potworów i wraz z podobnymi nam śmiałkami wyruszamy polować na gigantyczne bestie. Mechanika walki jest czysto zręcznościowa i premiuje ścisłą współpracę z kolegami z drużyny.

Ys VIII: Lacrimosa of Dana
Ys VIII: Lacrimosa of Dana

RPG kwiecień 2018

Ys VIII: Lacrimosa of Dana to opracowane z myślą o pecetach RPG akcji. Gracz trafia na przeklętą wyspę i musi wraz z innymi rozbitkami znaleźć sposób na wydostanie się z niej. Zabawa polega głównie toczeniu bitew za pomocą zręcznościowego systemu walki. Poza głównym bohaterem, będącym doświadczonym wojownikiem, co pewien czas wcielamy się także w młodą dziewczynę, a jej sekcje koncentrują się bardziej na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek.

Eitr
Eitr

RPG lipiec 2018

Eitr to opracowana przez zespół Eneme Entertainment gra action-RPG, której fabułę zainspirowały mity ludów skandynawskich. Produkcja charakteryzuje się mocno zręcznościowym i bardzo trudnym systemem walki, który wymaga dobrego refleksu oraz starannego planowania kolejnych akcji.

Book of Demons
Book of Demons

RPG 2018 (wczesny dostęp od 28 czerwca 2016)

Debiutancka produkcja polskiego studia Thing Trunk, która zdobyła trzecie miejsce na Indie Showcase podczas Digital Dragons 2016 w Krakowie. Book of Demons łączy elementy hack'and'slash i karcianki, nawiązując do pierwszej części Diablo, aczkolwiek ma typowo humorystyczny charakter. To pierwsza odsłona cyklu Return 2 Games, który jest hołdem dla najlepszych gier ostatniej dekady dwudziestego stulecia.

Grim Dawn: Forgotten Gods
Grim Dawn: Forgotten Gods

RPG 2018

Forgotten Gods to drugi duży dodatek do Grim Dawn, czyli RPG-a akcji typu hack’n’slash autorstwa studia Crate Entertainment. Produkcja oferuje kampanię, pozwalająca zwiedzić nową pustynną krainę, pełną nieznanych wcześniej wrogów i przedmiotów. DLC wprowadza także dodatkowy tryb rozgrywki.

Riverbond
Riverbond

RPG 20 kwietnia 2018

Zabawna gra hack-and-slash, w której przemierzamy zbudowany z wokseli świat, walcząc z rozmaitymi przeciwnikami. Podczas rozgrywki używamy broni białej i palnej, a także korzystamy m.in. z wybuchających beczek.

Shadows: Awakening
Shadows: Awakening

RPG 2018

Kompletne wydanie gry Shadows: Heretic Kingdoms, zawierające zarówno pierwszą część opowieści, jak i jej drugi rozdział, który miał trafić do graczy w formie darmowego niesamodzielnego dodatku. W przeciwieństwie do oryginału z 2014 roku produkcja pojawiła się nie tylko komputerach osobistych, lecz także na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One – pecetowa wersja gry została udostępniona za darmo wszystkim posiadaczom Shadows: Heretic Kingdoms, w formie aktualizacji na platformach GOG oraz Steam.

Wild Buster: Heroes of Titan
Wild Buster: Heroes of Titan

RPG 2018 (wczesny dostęp od 14 grudnia 2017)

Gra MMORPG, w której wcielamy się w bohaterów stawiających czoła agresywnej rasie robotów. Tytuł oferuje możliwość zabawy w trybach PvP i PvE, a w trakcie zmagań możemy poprowadzić do boju zarówno własnoręcznie stworzonego herosa, jak i jedną z kilkunastu predefiniowanych postaci – wśród tych ostatnich prym wiodą Duke Nukem i Serious Sam, znani z kultowych strzelanek FPP.

God's Trigger
God's Trigger

Akcji jeszcze nie ogłoszona

Brutalna gra akcji, w której przejmujemy kontrolę nad zbuntowanym aniołem i uciekinierką z piekła. Zadaniem, jakie spoczywa na naszych barkach, jest wyeliminowanie czterech Jeźdźców Apokalipsy, nim uda im się doprowadzić do zagłady całego życia na Ziemi.

AeternoBlade
AeternoBlade

Akcji 2018

Zręcznościowa gra akcji z elementami RPG zrealizowana w klasycznej konwencji metroidvanii. Gracze wcielają się w młodą wojowniczkę władającą mieczem kontrolującym czas, która chce zemścić się na demonie odpowiadającym za zniszczenie jej wioski.