Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

HTC Vive - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce HTC Vive na platformę PC Windows ułożone według popularności.

The Forest
The Forest

Akcji 30 kwietnia 2018

The Forest to utrzymana w klimacie grozy gra survivalowa z otwartą strukturą świata. Wcielamy się w rozbitka, próbującego przeżyć na opanowanej przez mutanty wyspie. Musimy nie tylko walczyć o życie, ale również zapewnić sobie schronienie oraz pożywienie.

Team Fortress 2
Team Fortress 2

Akcji 10 października 2007

Przeznaczona do gry wieloosobowej, posiadająca akcenty strategiczne, zorientowana na współpracę zespołową, strzelanka, w której poczynania postaci oglądamy z perspektywy pierwszej osoby.

Elite: Dangerous
Elite: Dangerous

Symulacje 16 grudnia 2014

Elite: Dangerous jest czwartą odsłoną popularnego cyklu kosmicznych symulatorów, za którego rozwój odpowiada David Braben i ekipa deweloperska studia Frontier Developments. Gracz wciela się w pilota międzygwiezdnego statku i przemierza odległe zakątki wszechświata, wykonując rozmaite zadania oraz bogacąc się na handlu.

Transference
Transference

Przygodowe listopad 2018

Gra przygodowa zrealizowana w konwencji thrillera psychologicznego. Zadaniem gracza jest rozwiązanie problemów trapiących pewną rodzinę, której członkowie są dotknięci rozmaitymi obsesjami. W trakcie rozgrywki zagłębiamy się we wspomnienia poszczególnych osób i kolekcjonujemy materiał dowodowy, by na tej podstawie podjąć próbę pomocy naszym pacjentom.

Moss
Moss

Zręcznościowe 7 czerwca 2018

Zręcznościowa gra 3D zaprojektowana pod kątem wirtualnej rzeczywistości. Główną bohaterką Moss jest sympatyczna mysz, która wyrusza w podróż przez magiczną krainę. Gracz pomaga jej pokonywać przeszkody środowiskowe, rozwiązywać zagadki i walczyć z przeciwnikami.

Downward Spiral: Horus Station
Downward Spiral: Horus Station

Akcji 31 maja 2018

Strzelanka science fiction z elementami gier logicznych i eksploracyjnych przygodówek. W Downward Spiral: Horus Station gracze trafiają na opuszczoną stację kosmiczną, która skrywa wiele tajemnic i niebezpieczeństw.

Soviet Lunapark VR
Soviet Lunapark VR

Akcji wrzesień 2018 (wczesny dostęp od 1 czerwca 2018)

Pierwszoosobowa strzelanka, w której trafiamy na wyspę upstrzoną retrofuturystycznymi wynalazkami stworzonymi w alternatywnej wersji Związku Radzieckiego. W trakcie zabawy w Soviet Luna Park przedzieramy się przez placówkę opanowaną przez zbuntowane maszyny i hordy żywych trupów, starając się znaleźć drogę ucieczki.

Visage
Visage

Przygodowe październik 2018

Pierwszoosobowa gra przygodowa w konwencji horroru psychologicznego. Podczas zabawy trafiamy do ponurej posiadłości, która na przestrzeni wieków była świadkiem wielu przerażających zdarzeń, a jej mieszkańcy popadali w szaleństwo, popełniali morderstwa i samobójstwa. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobu ucieczki z tego miejsca i rozwikłanie jego mrocznej tajemnicy.

Beat Saber
Beat Saber

Zręcznościowe 2018 (wczesny dostęp od 1 maja 2018)

Beat Saber to niecodzienna gra rytmiczna przypominająca połączenie Guitar Hero z Fruit Ninja i Gwiezdnymi wojnami. Podczas zabawy w rytm muzyki kroimy kolorowe kostki mieczami świetlnymi. Gra wykorzystuje gogle VR.

Gunheart
Gunheart

Akcji 4 czerwca 2018

Pierwszoosobowa strzelanka skoncentrowana na współpracy pomiędzy graczami. Jako łowcy nagród trafiamy na rubieże galaktyki – zwiedzając powierzchnię egzotycznej planety, stawiamy czoła tabunom agresywnych przeciwników, robiąc użytek z różnorodnego arsenału i specjalnych umiejętności bojowych. Produkcja powstała z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i kontrolerach ruchowych, których wymaga do działania.

Megaton Rainfall
Megaton Rainfall

Akcji 17 listopada 2017

Gra akcji FPP, w której gracz wciela się w rolę superbohatera, jaki stawia czoła kosmicznym najeźdźcom atakującym Ziemię. Produkcja oferuje niezwykle rozbudowany, otwarty świat, na który składa się nie tylko ziemski glob, lecz także przestrzeń kosmiczna.

Torn (2018)
Torn (2018)

Przygodowe lipiec 2018

Gra przygodowa stworzona z myślą o urządzeniach rzeczywistości wirtualnej. Podczas zabawy wcielamy się w kobietę, która przypadkowo trafiła do posiadłości naukowca Lawrence'a Talbota.

Rick and Morty: Virtual Rick-ality
Rick and Morty: Virtual Rick-ality

Zręcznościowe 20 kwietnia 2017

Trójwymiarowa sanboksowa gra zręcznościowa stworzona z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja oparta jest na animowanym serialu dla dorosłych pod tytułem Rick and Morty. Podczas zabawy wcielamy się w jego bohaterów, prowadząc różnego rodzaju eksperymenty i bawiąc się szalonymi wynalazkami.

Fallout 4 VR
Fallout 4 VR

RPG 12 grudnia 2017

Specjalna wersja gry Fallout 4 przeznaczona dla gogli rzeczywistości wirtualnej. Produkcja oferuje wszystko to, co podstawowe wydanie oryginału, ale mechanikę walki, rzemiosła i budowania zmieniono w ten sposób, by wykorzystać potencjał VR.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR
The Elder Scrolls V: Skyrim VR

RPG 3 kwietnia 2018

Kolejna wersja The Elder Scrolls V: Skyrim, opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerach ruchowych. Pozycja zawiera zarówno podstawową wersję gry, jak i wszystkie oficjalne rozszerzenia, czyli Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn.

Emily Wants to Play
Emily Wants to Play

Przygodowe 10 grudnia 2015

Prosta w swych założeniach, pierwszoosobowa przygodówka akcji z gatunku survival horror, czerpiąca inspiracje z takich gier jak Slender czy Five Nights at Freddy's. Jako dostawca pizzy trafiamy do pozornie opuszczonego domu, w którym czeka na nas chętna do krwawej zabawy Emily i jej mordercze lalki.

Rise of Insanity
Rise of Insanity

Przygodowe 1 marca 2018

Horror psychologiczny, w którym wcielamy się w cenionego doktora psychologii, próbującego rozwikłać tajemnicę stojącą za zaginięciem jego żony i dziecka. Rozgrywka w Rise of Insanity polega na przemierzaniu przyprawiających o dreszcze lokacji i poszukiwaniu cennych wskazówek oraz rozwiązywaniu zagadek środowiskowych.

ARK Park
ARK Park

Przygodowe 22 marca 2018

Pierwszoosobowa gra eksploracyjna, stworzona w oparciu o ciepło przyjęte przez graczy ARK: Survival Evolved. Tytuł opracowano z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Zabawa koncentruje się na zwiedzaniu futurystycznego parku jurajskiego, wchodzeniu w interakcję z różnorodnymi gatunkami dinozaurów oraz na rozwiązywaniu prostych zagadek i kolekcjonowaniu DNA poszczególnych gadów.

Detached
Detached

Akcji 18 maja 2017

Osadzona w stylistyce tzw. high science-fiction pierwszoosobowa gra akcji z gatunku FPX (First Person Experience), kładąca nacisk na rywalizację dwóch graczy w trybie PvP. Wcielamy się w postać jednego z ostatnich przedstawicieli dwóch zwalczających się korporacji i próbujemy przeżyć, a jednocześnie przechytrzyć konkurenta z wrogiej frakcji. Rozgrywka koncentruje się na trzech aspektach: eksploracji, survivalu i rywalizacji.

Space Junkies
Space Junkies

Akcji wrzesień 2018

Kosmiczna sieciowa strzelanka przeznaczona do zabawy w goglach rzeczywistości wirtualnej. Gracze wcielają się w wojowników biorących udział w morderczych zawodach Dirty Bowl.

VRChat
VRChat

Towarzyskie jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 1 lutego 2017)

Darmowa produkcja pozwalająca graczom na wspólną zabawę, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Jej podstawową funkcjonalnością jest możliwość rozmawiania z innymi graczami, ale możemy też zaprosić ich do rozgrywki w jedną z minigier czy choćby zabrać ich na wspólny seans filmowy. Nowa zawartość jest tworzona zarówno przez autorów, jak i przez samych graczy, przy użyciu udostępnionych narzędzi.

Job Simulator
Job Simulator

Symulacje 5 kwietnia 2016

Zabawny symulator pracy. Gracze przenoszą się w przyszłość, w której maszyny przejęły większość ludzkich obowiązków. W związku z tym musimy nauczyć się pracować, wykonując takie zawody jak szef kuchni, sprzedawca w małym sklepie czy też pracownik biurowy.

Don't Knock Twice
Don't Knock Twice

Przygodowe 5 września 2017

Horror oparty na miejskiej legendzie o złowrogiej wiedźmie. Główna bohaterka poszukuje zaginionej córki, przez co trafia do posępnego dworu. Rozgrywka opiera się na eksploracji otoczenia, walce z napotkanymi przeciwnikami (lub ucieczce przed nimi) oraz na poszukiwaniu wskazówek umożliwiających rozwikłanie skrywanej przez budynek, mrocznej tajemnicy.

Doom VFR
Doom VFR

Akcji 1 grudnia 2017

Pierwszoosobowa strzelanina opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Gracz przemierza marsjańską bazę opanowaną przez hordy demonów, a jego głównym zadaniem jest odparcie ataku piekielnych istot i zapobiegnięcie zbliżającej się katastrofie.