Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

HTC Vive - Gry PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce HTC Vive na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Elite: Dangerous
Elite: Dangerous

Symulacje 16 grudnia 2014

Elite: Dangerous jest czwartą odsłoną popularnego cyklu kosmicznych symulatorów, za którego rozwój odpowiada David Braben i ekipa deweloperska studia Frontier Developments. Gracz wciela się w pilota międzygwiezdnego statku i przemierza odległe zakątki wszechświata, wykonując rozmaite zadania oraz bogacąc się na handlu.

The American Dream
The American Dream

Zręcznościowe 14 marca 2018

Humorystyczna gra zręcznościowa, w której zadaniem graczy jest wykonywanie codziennych czynności przy pomocy pistoletów, karabinów i strzelb. The American Dream powstało z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i kontrolerach ruchowych, których wymaga do działania.

Rise of Insanity
Rise of Insanity

Przygodowe 1 marca 2018

Horror psychologiczny, w którym wcielamy się w cenionego doktora psychologii, próbującego rozwikłać tajemnicę stojącą za zaginięciem jego żony i dziecka. Rozgrywka w Rise of Insanity polega na przemierzaniu przyprawiających o dreszcze lokacji i poszukiwaniu cennych wskazówek oraz rozwiązywaniu zagadek środowiskowych.

Apex Construct
Apex Construct

Akcji 20 marca 2018

Gra akcji wzbogacona o elementy przygodowe, która przenosi gracza w przyszłość. Zadaniem głównego bohatera jest przetrwanie w świecie opanowanym przez roboty. Tytuł powstał z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej i wymaga do działania zarówno gogli, jak i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

The Wizards
The Wizards

Akcji 8 marca 2018

Przygodowa gra akcji, opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerach ruchowych. Gracz trafia do fantastycznego świata, który przemierza w skórze jednego z tytułowych czarodziejów. Jego zadaniem jest uratowanie krainy przed czyhającym na nią niebezpieczeństwem.

ARK Park
ARK Park

Przygodowe 22 marca 2018

Pierwszoosobowa gra eksploracyjna, stworzona w oparciu o ciepło przyjęte przez graczy ARK: Survival Evolved. Tytuł opracowano z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Zabawa koncentruje się na zwiedzaniu futurystycznego parku jurajskiego, wchodzeniu w interakcję z różnorodnymi gatunkami dinozaurów oraz na rozwiązywaniu prostych zagadek i kolekcjonowaniu DNA poszczególnych gadów.

The Horus Heresy: Betrayal at Calth
The Horus Heresy: Betrayal at Calth

Strategiczne 2018 (wczesny dostęp od 27 lutego 2018)

The Horus Heresy: Betrayal at Calth jest taktyczną turową grą strategiczną, osadzoną w świecie Warhammera: 40 000. Pozwala graczom pokierować legionem Ultramarines oraz wyznawcami Chaosu, upadłymi Word Bearers. Ciekawostką jest tutaj możliwość obserwowania pola bitwy przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR
The Elder Scrolls V: Skyrim VR

RPG 3 kwietnia 2018

Kolejna wersja The Elder Scrolls V: Skyrim, opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerach ruchowych. Pozycja zawiera zarówno podstawową wersję gry, jak i wszystkie oficjalne rozszerzenia, czyli Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn.

We Were Here
We Were Here

Logiczne 3 lutego 2017

Nietypowa kooperacyjna gra logiczna, w której gracze przejmują kontrolę nad dwójką bohaterów uwięzionych w opuszczonym zamku. Zadaniem czekającym na wykonanie jest doprowadzenie do spotkania protagonistów – w tym celu należy rozwiązać szereg zagadek, które wymagają ścisłej współpracy pomiędzy dwoma nieszczęśnikami. Sprawę komplikuje fakt, że nasi podopieczni rozpoczynają przygodę w różnych częściach fortecy i mogą się komunikować jedynie przez krótkofalówki.

Hatsune Miku VR
Hatsune Miku VR

Zręcznościowe 8 marca 2018

Spin-off słynnego cyklu gier muzyczno-rytmicznych, stworzony przez studio Crypton Future Media. W przeciwieństwie do wcześniejszych części serii, Hatsune Miku VR powstało z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerach ruchowych, co wymusiło na twórcach wprowadzenie zmian w mechanice rozgrywki.

Crisis on the Planet of the Apes
Crisis on the Planet of the Apes

Akcji 3 kwietnia 2018

Gra akcji opracowana przez firmy FoxNext VR Studio oraz Imaginati. W Crisis on the Planet of the Apes wcielamy się w jedną z inteligentnych małp, znaną jako Specimen 139. Naszym zadaniem jest ucieczka z placówki naukowej i dołączenie do plemienia, któremu przewodzi znany z filmów Cezar.

Visage
Visage

Przygodowe maj 2018

Pierwszoosobowa gra przygodowa w konwencji horroru psychologicznego. Podczas zabawy trafiamy do ponurej posiadłości, która na przestrzeni wieków była świadkiem wielu przerażających zdarzeń, a jej mieszkańcy popadali w szaleństwo, popełniali morderstwa i samobójstwa. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobu ucieczki z tego miejsca i rozwikłanie jego mrocznej tajemnicy.

Unearthing Mars
Unearthing Mars

Akcji 27 marca 2018

Unearthing Mars to opracowana z myślą o pecetowych urządzeniach VR przygodowa gra akcji, pozwalająca wziąć udział w załogowej wyprawie na Marsa. Podczas zabawy wykonujemy zadania typowe dla astronautów, w tym obsługujemy szereg pojazdów oraz innych maszyn. Nie zabrakło jednak także rozwiązywania zagadek i walki.

VRChat
VRChat

Towarzyskie jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 1 lutego 2017)

Darmowa produkcja pozwalająca graczom na wspólną zabawę, opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Jej podstawową funkcjonalnością jest możliwość rozmawiania z innymi graczami, ale możemy też zaprosić ich do rozgrywki w jedną z minigier czy choćby zabrać ich na wspólny seans filmowy. Nowa zawartość jest tworzona zarówno przez autorów, jak i przez samych graczy, przy użyciu udostępnionych narzędzi.

Megaton Rainfall
Megaton Rainfall

Akcji 17 listopada 2017

Gra akcji FPP, w której gracz wciela się w rolę superbohatera, jaki stawia czoła kosmicznym najeźdźcom atakującym Ziemię. Produkcja oferuje niezwykle rozbudowany, otwarty świat, na który składa się nie tylko ziemski glob, lecz także przestrzeń kosmiczna.

Fallout 4 VR
Fallout 4 VR

RPG 12 grudnia 2017

Specjalna wersja gry Fallout 4 przeznaczona dla gogli rzeczywistości wirtualnej. Produkcja oferuje wszystko to, co podstawowe wydanie oryginału, ale mechanikę walki, rzemiosła i budowania zmieniono w ten sposób, by wykorzystać potencjał VR.

Elite: Dangerous - Horizons
Elite: Dangerous - Horizons

Symulacje 15 grudnia 2015

Elite: Dangerous – Horizons to zestaw dodatków do tytułowego kosmicznego symulatora autorstwa studia Frontier Developments. Pierwszym z rozszerzeń jest Planetary Landings, który pozwala na swobodną, bardzo dokładną eksplorację wybranych planet bez pojawiających się ekranów ładowania.

Don't Knock Twice
Don't Knock Twice

Przygodowe 5 września 2017

Horror oparty na miejskiej legendzie o złowrogiej wiedźmie. Główna bohaterka poszukuje zaginionej córki, przez co trafia do posępnego dworu. Rozgrywka opiera się na eksploracji otoczenia, walce z napotkanymi przeciwnikami (lub ucieczce przed nimi) oraz na poszukiwaniu wskazówek umożliwiających rozwikłanie skrywanej przez budynek, mrocznej tajemnicy.

Star Trek: Bridge Crew
Star Trek: Bridge Crew

Symulacje 30 maja 2017

Star Trek: Bridge Crew to opracowany z myślą o pecetach kooperacyjny kosmiczny symulator. Podczas zabawy czwórka graczy wciela się w członków załogi statku kosmicznego i musi bezpośrednio manipulować urządzeniami pokładowymi, by przeprowadzić swój okręt przez szereg niebezpiecznych misji.

Doom VFR
Doom VFR

Akcji 1 grudnia 2017

Pierwszoosobowa strzelanina opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości. Gracz przemierza marsjańską bazę opanowaną przez hordy demonów, a jego głównym zadaniem jest odparcie ataku piekielnych istot i zapobiegnięcie zbliżającej się katastrofie.

Gal*Gun VR
Gal*Gun VR

Akcji 9 sierpnia 2017

Specjalna wersja pierwszoosobowej strzelaniny Gal*Gun, stworzona z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej. Gracze wcielają się w pechowego licealistę, pozostającego pod wpływem klątwy, która sprawia, że jest nagabywany przez wszystkie spotkane dziewczęta. Jego jedyną obroną pozostaje broń naładowana feromonami odwracającymi ich uwagę.

Job Simulator
Job Simulator

Symulacje 5 kwietnia 2016

Zabawny symulator pracy. Gracze przenoszą się w przyszłość, w której maszyny przejęły większość ludzkich obowiązków. W związku z tym musimy nauczyć się pracować, wykonując takie zawody jak szef kuchni, sprzedawca w małym sklepie czy też pracownik biurowy.

Rick and Morty: Virtual Rick-ality
Rick and Morty: Virtual Rick-ality

Zręcznościowe 20 kwietnia 2017

Trójwymiarowa sanboksowa gra zręcznościowa stworzona z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja oparta jest na animowanym serialu dla dorosłych pod tytułem Rick and Morty. Podczas zabawy wcielamy się w jego bohaterów, prowadząc różnego rodzaju eksperymenty i bawiąc się szalonymi wynalazkami.

Paranormal Activity: The Lost Soul
Paranormal Activity: The Lost Soul

Przygodowe 2018 (wczesny dostęp od 14 marca 2017)

Horror przeznaczony do zabawy w rzeczywistości wirtualnej. W produkcji trafiamy do nawiedzonego domu, w którym musimy przetrwać spotkanie z niebezpiecznymi duchami. Zabawa opiera się na klasycznych zasadach rządzących gatunkiem i polega na eksploracji, zbieraniu i wykorzystywaniu znalezionych przedmiotów.