Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Przygodowe gry akcji - Gry RPG PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce przygodowe gry akcji na platformę PC Windows ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Po premierze 3 Przed premierą 1
PC
RPG
przygodowe gry akcji
Czas
Nier: Automata
Nier: Automata

RPG 17 marca 2017

Nier Automata to stworzone przez studio PlatinumGames RPG akcji, wydane w 2017 roku na pecety. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eliminowaniem licznych i zróżnicowanych wrogów za pomocą zręcznościowego systemu walki oraz rozwijaniem postaci.

Ghost of a Tale
Ghost of a Tale

RPG 13 marca 2018

Gra RPG akcji, wzbogacona o wyraźnie zarysowane elementy skradanki, zabierająca nas w podróż do fantastycznej krainy zamieszkiwanej przez antropomorficzne zwierzęta. Głównym bohaterem Ghost of a Tale jest mysz Tilo, którego zadaniem jest odnalezienie zaginionej żony. W trakcie zabawy zajmujemy się eksploracją bajkowego świata i wykonywaniem zadań, w czym przeszkadzają nam wrogo nastawione, zakute w zbroje szczury.

Songbringer
Songbringer

RPG 1 września 2017

Gra RPG, dla której źródło inspiracji stanowiły pierwsze odsłony cyklu The Legend of Zelda. Gracze wcielają się w Roqa Epimetheosa oraz jego nieodłącznego towarzysza – Jiba. Schemat rozgrywki oparto na przemierzaniu generowanego proceduralnie świata oraz na walce z przeciwnikami – pomiotem starożytnego zła, które zagraża bezpieczeństwu całej galaktyki.

Kynseed
Kynseed

RPG jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 2018)

Sandboksowa gra RPG, w której gracze trudnią się rolnictwem w dziwnej, fantastycznej krainie inspirowanej brytyjskim folklorem. Do głównych zadań należy eksploracja świata, walka z przeciwnikami, pielęgnowanie przyjaźni, a także, co najważniejsze, sadzenie roślin, gromadzenie plonów i zarządzanie finansami generowanymi przez rolniczą działalność.