Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Przygodowe gry akcji - Gry RPG PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku rpg o tematyce przygodowe gry akcji na platformę PC Windows ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Po premierze 1 Przed premierą 1
PC
RPG
przygodowe gry akcji
Czas
Nier: Automata
Nier: Automata

RPG 17 marca 2017

Nier Automata to stworzone przez studio PlatinumGames RPG akcji, wydane w 2017 roku na pecety. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eliminowaniem licznych i zróżnicowanych wrogów za pomocą zręcznościowego systemu walki oraz rozwijaniem postaci.

Shenmue III
Shenmue III

RPG 2018

Bezpośrednia kontynuacja RPG-a akcji Shenmue II, opowiadającego o przygodach adepta sztuk walki Ryo Hazukiego, którego poszukiwania zabójców ojca przywiodły do Chin. W towarzystwie dziewczyny o imieniu Shenhua, Ryo zagłębia się coraz dalej w tajemnicę luster. Shenmue III oferuje otwarty świat oraz unowocześniony system walki. Za oprawę graficzną odpowiada silnik Unreal 4.