Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Przygodowe gry akcji - Gry Zręcznościowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce przygodowe gry akcji na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

PC
Zręcznościowe
przygodowe gry akcji
Czas
Inside
Inside

Zręcznościowe 7 lipca 2016

Drugi tytuł twórców zaskakującej platformówki niezależnej Limbo z 2010 roku. Bohaterem gry Inside jest bliżej nieokreślony chłopiec, który ucieka przed prześladowcami w ponurym, monochromatycznym świecie.

Hob
Hob

Zręcznościowe 26 września 2017

Gra przygodowo-zręcznościowa, przygotowana przez twórców popularnej serii Torchlight. Wcielamy się w postać bohatera, który budzi się na nieznanej sobie planecie, stojącej na krawędzi upadku. Podczas eksploracji, niosącej ze sobą całą masę pułapek i niebezpieczeństw, poznajemy odpowiedzi na pytania, w jaki sposób znaleźliśmy się w obcym, nieprzyjaznym środowisku i jaka jest nasza rola w całej historii.

Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder
Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder

Zręcznościowe 25 sierpnia 2015

Kontynuacja oryginalnej produkcji niezależnej, stanowiącej swoistą podróż sentymentalną poprzez historię gier wideo. Styl rozgrywki oraz oprawa graficzna zmieniają się w miarę postępów fabuły, czerpiąc inspiracje z wielu kultowych tytułów oraz mnogości gatunków gier.

The Forbidden Arts
The Forbidden Arts

Zręcznościowe 2019 (wczesny dostęp od 7 lutego 2018)

Przygodowa gra akcji z elementami platformówki, w której gracz wciela się w Phoeniksa stawiającego czoła złowrogiemu nekromancie. Bohater przemierza fantastyczną krainę Chora i wykonuje zadania zlecane przez napotykane postacie, co wiąże się z koniecznością rozwiązywania zagadek oraz walki z przeciwnikami; w starciach protagonista robi użytek przede wszystkim ze swoich nadnaturalnych zdolności pozwalających mu na władanie ogniem. Całość okraszono przyjemną dla oka grafiką budzącą skojarzenia z serią The Legend of Zelda.

Savage: The Shard of Gosen
Savage: The Shard of Gosen

Zręcznościowe lipiec 2018

Savage: The Shard of Gosen to platformówka z elementami przygodówki i RPG-a. Podczas zabawy gracz eksploruje ponurą krainę fantasy, wypełnia zadania, rozwija postać, rozwiązuje zagadki oraz ściera się z wrogami za pomocą rozbudowanego systemu walki.

The Siege and the Sandfox
The Siege and the Sandfox

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

The Siege and the Sandfox to platformówka 2D z elementami skradanki, swoim stylem przypominająca serie Metroid i Castlevania. W osamotnionym pustynnym mieście bohater zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo króla. Bezprawnie skazany na uwięzienie w lochach, musi odnaleźć drogę na powierzchnię i oczyścić swoje imię. Tylko prawda może zapobiec upadkowi królestwa.

Exile's End
Exile's End

Zręcznościowe 1 września 2015

Dwuwymiarowa platformowa gra akcji, inspirowana produkcjami z komputerów Commodore 64 i Amiga. Gracze eksplorują pozaziemską kolonię górniczą, z którą utracono kontakt. Nad oprawą graficzną tytułu pracował szereg doświadczonych japońskich artystów i deweloperów.

The Aquatic Adventure of the Last Human
The Aquatic Adventure of the Last Human

Zręcznościowe 19 stycznia 2016

Produkcja typu metroidvania, w której zadaniem graczy jest rozwikłanie zagadki wyginięcia ziemskiej populacji, która przed tysiącami lat została zmuszona do przeniesienia się pod wodę. Cechą charakterystyczną The Aquatic Adventure of the Last Human jest dualizm rozgrywki – dzieło studia YCJY opiera się zarówno na spokojnej eksploracji, jak i dynamicznej walce z potężnymi adwersarzami.

The Artful Escape of Francis Vendetti
The Artful Escape of Francis Vendetti

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

The Artful Escape of Francis Vendetti to hybryda przygodówki i zręcznościówki, wzbogacona elementami gry muzycznej. Podczas zabawy gracz eksploruje dwuwymiarowe poziomy zainspirowane starymi teledyskami (zwłaszcza do muzyki Davida Bowiego), walczy z wrogami, rozwiązuje zagadki i gromadzi dźwięki, których potem używa do komponowania prostych utworów wpływających na elementy otoczenia i wrogów.