Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sandbox - Gry Zręcznościowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe o tematyce sandbox na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 14 Przed premierą 2
PC
Zręcznościowe
sandbox
Czas
Terraria
Terraria

Zręcznościowe 16 maja 2011

Terraria jest platformówką 2D stworzoną przez niezależne studio Re-Logic. Gracze otrzymują niemal kilka prostych narzędzi, dzięki którym mogą tworzyć lokacje ograniczone jedynie własną pomysłowością. Gra często nazywana jest dwuwymiarowym Minecraftem, a do jej atutów zalicza się tryb multiplayer, pozwalający na zabawę w gronie znajomych.

Symulator kozy
Symulator kozy

Zręcznościowe 1 kwietnia 2014

Goat Simulator to humorystyczny projekt szwedzkiego studia Coffee Stain. W produkcji gracze wcielają się w niesforną kozę i mają za zadanie dokonać jak największych zniszczeń. Tytuł powstał w zasadzie przypadkiem i ma humorystyczny charakter.

Terraria: Otherworld
Terraria: Otherworld

Zręcznościowe prace wstrzymane

Terraria: Otherworld to spin-off ciepło przyjętej sandboksowej platformówki 2D z 2011 roku, nazywanej często dwuwymiarowym Minecraftem. Rozgrywka w dalszym ciągu polega na niemal nieograniczonym modyfikowaniu świata przy użyciu kilku prostych narzędzi, jednak twórcy zdecydowali się na implementację fabuły i większy nacisk na elementy RPG.

Disney Infinity 3.0
Disney Infinity 3.0

Zręcznościowe 29 października 2015

Trzecia część uznanej serii gier zręcznościowych, w których do zabawy wykorzystuje się specjalne figurki. Twórcy zatroszczyli się o nowe światy (w tym trzy z uniwersum Gwiezdnych Wojen), a także ulepszony Plac Zabaw z dwoma nowymi aktywnościami.

Planet Explorers
Planet Explorers

Zręcznościowe 8 listopada 2016

Koloniści rozbijają się na obcej planecie i muszą walczyć o przetrwanie. W tej produkcji inspirowanej Minecraftem zbieramy surowce, stawiamy budynki, konstruujemy pojazdy i broń oraz zmagamy się z lokalnymi potworami. Wszystko to jest połączone misjami, pomiędzy którymi mamy niemal całkowitą swobodę działania. Specjalna technologia pozwala modyfikować otoczenie.

Disney Infinity
Disney Infinity

Zręcznościowe 18 sierpnia 2013

Disney Infinity to gra zręcznościowa, w której pojawiają się najsłynniejsze postacie i światy z filmów wytwórni Disney i Pixar. Produkcja pozwala tworzyć własne poziomy w oparciu o wybrane elementy bajkowych marek. Gra wymaga do działania specjalnej stacji dokującej, na której umieszcza się postacie, jakimi chcemy sterować. Bawić się można samemu lub ze znajomymi w trybie wieloosobowym.

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes
Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes

Zręcznościowe 19 września 2014

Disney Infinity 2.0: Marvel Super Heroes to gra zręcznościowa, w której pojawiają się najsłynniejsze postacie i światy należące do firmy Disney. O ile poprzednia część ograniczała się jedynie do klasycznych kreskówek tej wytwórni i studia Pixar, tak kontynuacja wprowadza także bohaterów i elementy zaczerpnięte z komiksowego uniwersum wydawnictwa Marvel. Całość wykorzystuje serię plastikowych zabawek, pozwalających na odblokowywanie w wirtualnym świecie nowych postaci, lokacji i wyzwań.

Stuntfest
Stuntfest

Zręcznościowe prace wstrzymane

Sandbox kaskaderski stworzony przez studio Bugbear Entertainment. Gracze trafiają do pokaźnych rozmiarów piaskownicy, gdzie mogą nie tylko spróbować swych sił w zróżnicowanych wyzwaniach, lecz także tworzyć własne i dzielić się nimi ze skupioną wokół gry społecznością.

Goat Simulator: GoatZ
Goat Simulator: GoatZ

Zręcznościowe 7 maja 2015

Drugie duże rozszerzenie do parodystycznego symulatora kozy pt. Goat Simulator. W GoatZ twórcy ze studia Coffee Stain przemieniają grę w sandboksowy survival w realiach apokalipsy zombie, który wyśmiewa podobne gry (z DayZ na czele). Dodatek oferuje nowy obszar do swobodnego zwiedzania, prosty system tworzenia przedmiotów, kozy ze specjalnymi mocami do odblokowania i inne atrakcje.

Windforge
Windforge

Zręcznościowe 11 marca 2014

Dwuwymiarowa platformówka z otwartą rozgrywką i motywem wydobywania surowców oraz konstruowania własnych pojazdów, czy budynków. W grze eksplorujemy powietrzny świat złożony z wysp w poszukiwaniu minerałów. Całość przypomina więc popularną Terrarię, ale operuje znacznie ładniejszą grafiką i paroma autorskimi pomysłami.

Junk Jack
Junk Jack

Zręcznościowe 1 grudnia 2016

Zręcznościowa gra typu sandbox. Tytuł w dużym stopniu przypomina słynną Terrarię, która przez wiele osób określana jest mianem dwuwymiarowego Minecrafta. Zabawa w Junk Jack polega na wytwarzaniu narzędzi, budowaniu oraz eksploracji losowo generowanego świata.

Goat Simulator: Waste of Space
Goat Simulator: Waste of Space

Zręcznościowe 26 maja 2016

Goat Simulator: Waste of Space to dodatek do gry Goat Simulator. Rozszerzenie przenosi akcję symulatora kozy w daleką przyszłość i klimaty science fiction. Gracze mogą bawić się w kosmosie oraz na powierzchni obcej planety, a do ich dyspozycji oddanych zostaje wiele futurystycznych zdobyczy techniki, takich jak m.in. statki międzygwiezdne czy broń laserowa.

The Endless Mission
The Endless Mission

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od wrzesień 2018)

Gra edukacyjna, w której tworzymy rozmaite interaktywne produkcje. Podczas zabawy przenosimy się do otwartego świata, gdzie szukamy rozmaitych kostek z pomysłami. Mieszając je ze sobą, produkujemy nowe gry.

Drifter
Drifter

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 4 marca 2014)

Drifter to mocno uproszczony symulator kosmiczny, pełnymi garściami czerpiący z takich klasyków jak z Elite, Frontier czy Privateer. Jako kapitan statku możemy m.in. handlować, zajmować się górnictwem, stać się najemnikiem lub zaciągnąć się do gwiezdnego wojska.

MAKE
MAKE

Zręcznościowe prace wstrzymane

MAKE to opracowany przez Verge Game Studio zręcznościowy sandbox wzbogacony zaawansowanym silnikiem fizycznym. Zabawa polega na budowaniu własnych budynków i pułapek oraz walce z potworami i innymi graczami.

Roundabout
Roundabout

Zręcznościowe 18 września 2014

Roundabout to lekka i nietuzinkowa gra, w której przychodzi nam wejść w skórę szalonego kierowcy. Twórcy oddali do naszej dyspozycji otwarty świat w klimacie lat 70. XX wieku, po którym przemieszczamy się przy użyciu obracającej się nieprzerwanie wokół własnej osi llimuzyny.