Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Kooperacja - Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne o tematyce kooperacja na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 12 Przed premierą 2
PC
Logiczne
kooperacja
Czas
Human: Fall Flat
Human: Fall Flat

Logiczne 22 lipca 2016

Nietypowa gra akcji z elementami logicznymi, w której przemierzamy nieco surrealne światy ze snów bohatera, stawiając czoła rozmaitym przeszkodom i zagadkom logicznym. Cechą charakterystyczną Human: Fall Flat jest zaawansowany silnik fizyczny, wpływający na zachowanie się wszystkich przedmiotów, oraz sposób sterowania, odznaczający się dużą bezwładnością postaci bohatera.

The Lord of the Rings: Living Card Game
The Lord of the Rings: Living Card Game

Logiczne 2018 (wczesny dostęp od 30 czerwca 2018)

Wirtualna adaptacja gry karcianej na licencji powieści J.R.R. Tolkiena stworzona przez studio Fantasy Flight Games. Tytuł pozwala jednemu lub dwóm graczom na wzięcie udziału w kolejnej przygodzie w Środziemiu, w trakcie której poprowadzą trójkę bohaterów przez wybrany scenariusz. Gra oferuje liczne opcje modyfikacji talii oraz misji, dzięki którym każde podejście różni się od poprzedniego.

We Were Here Too
We Were Here Too

Logiczne 2 lutego 2018

Gra logiczna opracowana z myślą o zabawie w trybie współpracy, będąca kontynuacją ciepło przyjętego We Were Here. Przy We Were Here Too deweloperzy ze studia Total Mayhem Games sięgają po sprawdzone rozwiązania, stawiając przed graczami zadanie rozwiązania zagadek skrywanych przez ponure zamczysko i doprowadzenia do spotkania rozdzielonych protagonistów.

We Were Here
We Were Here

Logiczne 3 lutego 2017

Nietypowa kooperacyjna gra logiczna, w której gracze przejmują kontrolę nad dwójką bohaterów uwięzionych w opuszczonym zamku. Zadaniem czekającym na wykonanie jest doprowadzenie do spotkania protagonistów – w tym celu należy rozwiązać szereg zagadek, które wymagają ścisłej współpracy pomiędzy dwoma nieszczęśnikami. Sprawę komplikuje fakt, że nasi podopieczni rozpoczynają przygodę w różnych częściach fortecy i mogą się komunikować jedynie przez krótkofalówki.

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers
Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

Logiczne 18 czerwca 2010

Magic The Gathering: Duels of the Planeswalkers stanowi kolejną próbę przeniesienia kultowej karcianki na ekran monitora. Gracz wciela się w potężnego maga i wyrusza w podróż przez zróżnicowane krainy.

Claybook
Claybook

Logiczne wrzesień 2018

Gra logiczna z elementami zręcznościówki, w której gracze rozwiązują kolejne łamigłówki mieszczące się w obrębie tytułowej księgi. Wszystkie elementy otoczenia, a także obiekty wykorzystywane przez nas w toku rozgrywki, wykonano z plasteliny, którą możemy formować w rozmaite kształty – każdy z nich posiada unikalne atuty i słabości. Dopełnieniem całości jest barwna i wpadająca w oko oprawa graficzna.

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers
Magic 2014: Duels of the Planeswalkers

Logiczne 26 czerwca 2013

Magic 2014: Duels of the Planeswalkers to stworzona wspólnymi siłami studia Stainless Games oraz wydawnictwa Wizards of the Coast wirtualna karcianka, oparta na zasadach najpopularniejszej stołowej gry tego typu. Rozgrywka sprowadza się do pojedynków między magami, toczonych za pomocą talii zawierających zaklęcia, przedmioty i przywoływane istoty.

Magic 2015: Duels of the Planeswalkers
Magic 2015: Duels of the Planeswalkers

Logiczne 16 lipca 2014

Kolejna z dorocznych edycji popularnej adaptacji gry karcianej Magic: The Gathering. Nowa odsłona oferuje dobrze znane tryby rozgrywki jedno- i wieloosobowej, oraz nowy tryb fabularny, w którym staniemy w szranki z legendarnym łowcą Garrukiem Wildspeakerem. Magic 2015 odzwierciedla wszystkie nowości i zmiany, jakie wprowadzono w kolejnej edycji jej karcianej odpowiedniczki.

Puyo Puyo Tetris
Puyo Puyo Tetris

Logiczne 27 lutego 2018

Logiczna gra z elementami zręcznościowymi, która łączy w sobie popularne serie Tetris oraz Puyo Puyo. Tytuł oferuje bogatą paletę trybów rozgrywki, a także możliwość zabawy wieloosobowej na podzielonym ekranie lub za pośrednictwem sieci.

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013
Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013

Logiczne 20 czerwca 2012

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2013 to gra strategiczna bazująca na zasadach kultowej karcianki – Magic: The Gathering. Gracze wcielają się w role magów i toczą między sobą pojedynki, używając do tego wirtualnych kart reprezentujących rozmaite stwory, zaklęcia, umiejętności i przedmioty. Tytuł wyprodukowany został przez studio Stainless Games.

Tiny Brains
Tiny Brains

Logiczne 11 grudnia 2013

Tiny Brains to gra logiczna autorstwa zespołu Spearhead Games. Opowiada ona o przygodach czterech gryzoni doświadczalnych, które w wyniku eksperymentu zyskały moce parapsychiczne. Teraz wykorzystują je do rozwiązywania testów przygotowanych przez szalonego naukowca.

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012
Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012

Logiczne 15 czerwca 2011

Kontynuacja udanej adaptacji najpopularniejszej karcianki na świecie. Zabawa polega na starciach dwóch magów. Orężem każdego jest własna talia, w skład której wchodzą karty reprezentujące różne stwory, zaklęcia, umiejętności bądź artefakty. W porównaniu do pierwszej części dodano samouczek, nowe karty i wyzwania logiczne oraz tryb kooperacyjny, w którym dwóch graczy łączy siły przeciwko Sztucznej Inteligencji.

Death Squared
Death Squared

Logiczne 14 marca 2017

Kooperacyjna gra logiczna, w której bawić może się nawet czterech graczy naraz. Każdy uczestnik kontroluje sympatycznego robocika, któremu trzeba pomóc dotrzeć do jego platformy końcowej. Na drodze czyhają jednak zmyślnie przygotowane pułapki, których pokonanie wymaga ścisłej współpracy i koordynacji pomiędzy grającymi.

Tidalis
Tidalis

Logiczne 16 lipca 2010

Gra logiczna, w której zadaniem gracza jest oczyszczenie planszy z określonej liczby spadających klocków. Obracamy znajdujące się na nich strzałki tak, aby połączyć wiązką energii co najmniej trzy bloki o tej samej barwie.