Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry Logiczne PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku logiczne o tematyce elementy RPG na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 19 Przed premierą 1
PC
Logiczne
elementy RPG
Czas
Puzzle Quest 2
Puzzle Quest 2

Logiczne 12 sierpnia 2010

Puzzle Quest 2 to kontynuacja wydanej w 2007 roku gry logicznej z elementami cRPG. Fabuła kampanii głównej osadzona została w fantastycznym świecie, a gracz wciela się w herosa, który próbuje wyzwolić wioskę Verloren spod rządów demonicznego Gorgona. W porównaniu z pierwszą odsłoną serii deweloperzy ze studia Infinite Interactive wprowadzili szereg usprawnień w oprawie wizualnej i dodali nowe elementy rozgrywki.

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords
Puzzle Quest: Challenge of the Warlords

Logiczne 22 października 2007

Puzzle Quest to barwna, oryginalna gra logiczna, zawierająca liczne elementy RPG i osadzona w... Etherii, świecie doskonale znanym każdemu miłośnikowi strategii fantasy. Autorami omawianej pozycji są bowiem ludzie z Infinite Interactive, której założyciel, Steve Fawkner, jest jednocześnie twórcą serii gier ze świata Warlords.

Fable Fortune
Fable Fortune

Logiczne 22 lutego 2018

Fable Fortune to opracowana z myślą o pecetach karcianka. Produkcja łączy typowe dla tego gatunku pojedynki za pomocą talii z elementami RPG, takimi jak możliwość wcielenia sie w jednego z kilku bohaterów, system moralności oraz konieczność realizowania zadań. Wszystkim tym możemy bawić się w trybach - dla pojedynczego gracza, kooperacyjnym oraz PvP.

Hex: Shards of Fate
Hex: Shards of Fate

Logiczne 19 kwietnia 2016

Hex: Shards of Fate to sieciowa karcianka MMORPG autorstwa zespołu Cryptozoic Entertainment. Zabawa polega na tworzeniu talii kart, a następnie wykorzystywaniu ich do walki ze sztuczną inteligencją i innymi graczami.

Marvel Puzzle Quest: Dark Reign
Marvel Puzzle Quest: Dark Reign

Logiczne 5 grudnia 2013

Kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych, tym razem stworzona na licencji firmy Marvel. W produkcji pojawiają się wszyscy najważniejsi superbohaterowie, w stylu Spider-Mana, Iron Mana czy też Thora. Tytuł został oparty na modelu biznesowym free-to-play z systemem mikropłatności.

Puzzle Kingdoms
Puzzle Kingdoms

Logiczne 16 kwietnia 2009

Gra logiczna z elementami RPG, stanowiąca rozwinięcie pomysłów znanych z Puzzle Quest i Puzzle Quest: Galactrix. Przemierzając znaną z serii Warlords krainę Etherii, wykonujemy szereg questów i stajemy do logicznych potyczek, przypominających swą mechaniką zasady popularnej gry Bejeweled.

Gems of War
Gems of War

Logiczne 22 listopada 2014

Gems of War to wyprodukowana przez studio Infinite Interactive gra logiczna z rozbudowanymi elementami RPG. Gracze wcielają się w generałów próbujących podbić pełną magii i fantastycznych istot krainę fantasy.

Another Case Solved
Another Case Solved

Logiczne 28 maja 2014

Opracowana przez rodzime studio ATGames, detektywistyczna gra logiczna z elementami przygodówki oraz RPG. W grze wcielamy się w detektywa, który w czasach cukierkowej prohibicji zajmuje się rozwiązywaniem kolejnych zagadek kryminalnych. W grze połączono elementy produkcji typu 'Match 3' i gier towarzyskich w stylu Zgadnij Kto To? z systemem rozwoju postaci rodem z produkcji RPG.

Hack 'n' Slash
Hack 'n' Slash

Logiczne 9 września 2014

Hack ‘n’ Slash to opracowana przez zespół Double Fine humorystyczna gra logiczna stanowiąca parodię konsolowych serii pokroju The Legend of Zelda. Wcielamy się w młodę elfkę, która potrafi hackować otaczającą ją wirtualną rzeczywistość i w ten nieuczciwy sposób przechodzi typową kampanię fantasy.

You Must Build a Boat
You Must Build a Boat

Logiczne 4 czerwca 2015

Dwuwymiarowa gra logiczna typu match-3 z elementami RPG, będąca następcą udanego 10000000. W grze wcielamy się w śmiałka, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu skarbów i artefaktów, mających pomóc mu w budowie wygodnego oraz bezpiecznego okrętu.

Letter Quest: Grimm's Journey Remastered
Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

Logiczne 6 sierpnia 2015

Ulepszona wersja wydanej w 2014 roku gry Letter Quest: A Grimm's Journey, łączącej cechy klasycznego, turowego RPG-a z elementami słownej układanki Scrabble. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad parą ponurych żniwiarzy, a w walce z przeciwnikami będziemy się posługiwać składanymi z literek wyrazami. Całość odznacza się odświeżoną oprawą graficzną oraz innymi, pomniejszymi dodatkami - w tym zupełnie nowym trybem gry Endless.

10000000
10000000

Logiczne 15 stycznia 2013

Gra niezależna łącząca mechanikę produkcji typu Bejeweled z eksploracją podziemi i rozwojem bohatera rodem z gatunku RPG. Główny bohater próbuje wydostać się z więzienia. W celu odzyskania wolności musi zdobyć tytułowe 10 milionów punktów. Te z kolei otrzymujemy przede wszystkim za wykonywanie celów oraz eliminowanie przeciwników.

Dungeon Hearts
Dungeon Hearts

Logiczne 28 marca 2013

Dungeon Hearts to wyprodukowana przez studio Cube Roots mieszanka gry logicznej wzorowanej na serii Bejeweled z silnymi elementami RPG. Walka odbywa się poprzez odpowiednie dopasowywania kryształów o tych samych kolorach.

Letter Quest: Grimm's Journey
Letter Quest: Grimm's Journey

Logiczne 22 lipca 2014

Nietypowe połączenie gry logicznej z elementami turowego RPG-a. Wcielamy się w postaci dwóch ponurych kosiarzy: Grimma oraz Rose, którzy stawiają czoła zastępom potworów, duchów oraz innych pomiotów zła. Walka polega na układaniu słów - niczym w popularnej grze w Scrabble - a jej wynik możemy dodatkowo modyfikować za pomocą magicznych eliksirów i przedmiotów.

Tiles & Tales
Tiles & Tales

Logiczne 24 stycznia 2017

Hybryda RPG-a i gry logicznej, w której gracz przemierza fantastyczną krainę i stawia czoła rozmaitym przeciwnikom. O powodzeniu podejmowanych przez niego akcji decydują wyniki, jakie zyskuje, przesuwając po dwuwymiarowej planszy fragmenty układanki i łącząc ze sobą kwadraty o tym samym kolorze – to właśnie w ten sposób zadaje obrażenia przeciwnikom, leczy prowadzoną do boju postać i otwiera napotkane po drodze skrzynie.

SwapQuest
SwapQuest

Logiczne 22 sierpnia 2017

Niezależna gra logiczna z elementami RPG. W produkcji wcielamy się w jednego z bohaterów, który musi odnaleźć legendarny miecz Aventuril, dzięki czemu powstrzyma straszną Hordę. Zabawa polega na układaniu trasy biegnącemu herosowi, uciekającemu przed armią przeciwników.

WordTrap Dungeon
WordTrap Dungeon

Logiczne jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 29 stycznia 2015)

WordTrap Dungeon to opracowana przez polski zespół Crunching Koalas produkcja łącząca RPG-owe eksplorowanie pełnych potworów podziemi z systemem walki opartym na rozwiązaniach ze słownych gier logicznych pokroju Scrabble.

Deathbringer
Deathbringer

Logiczne prace wstrzymane

Deathbringer to ideowy kontynuator gry Puzzle Quest, programu w ciekawy sposób łączącego elementy fabularne i strategiczne z wciągającą i nie skomplikowaną w zasadach rozgrywką logiczną typu Bejeweled.

Legend of Fae
Legend of Fae

Logiczne 26 lipca 2011

Prosta produkcja niezależna, opierająca się na zasadach znanych z Bejeweled. Legend of Fae to połączenie elementów gry logicznej z tymi charakterystycznymi dla gatunku cRPG. Wcielamy się w niejaką Claudię, młodą czarodziejkę, która poszukuje zaginionego wujka w fantastycznym świecie nękanym przez tytułowe stwory.

Metacell
Metacell

Logiczne 11 listopada 2011

Metacell to utrzymana w klimatach science-fiction gra zręcznościowo-logiczna stworzona przez niezależne studio Products for Robots. Gracz kieruje poczynaniami paladyna Dominica Moore'a i jego kompanów, starających się uchronić Wszechświat przed Metacellem – niebezpiecznym bytem z innego wymiaru. Rozgrywka łączy elementy układanki z rodzaju połącz trzy elementy (match-3) oraz kosmicznej strzelanki.