Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Kooperacja - Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje o tematyce kooperacja na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 7 Przed premierą 7
PC
Symulacje
kooperacja
Czas
World of Tanks
World of Tanks

Symulacje 12 sierpnia 2010

World of Tanks to wyprodukowana i wydana przez studio Wargaming.net sieciowa gra akcji, w której gracze mają okazję dowodzić rozmaitymi rodzajami czołgów. Rozgrywka łączy elementy zręcznościowe, symulacyjne oraz taktyczne. Twórcy zadbali o wysoki realizm modeli dostępnych pojazdów oraz widowiskowe starcia, w których uczestniczyć może nawet kilkadziesiąt czołgów.

Elite: Dangerous
Elite: Dangerous

Symulacje 16 grudnia 2014

Elite: Dangerous jest czwartą odsłoną popularnego cyklu kosmicznych symulatorów, za którego rozwój odpowiada David Braben i ekipa deweloperska studia Frontier Developments. Gracz wciela się w pilota międzygwiezdnego statku i przemierza odległe zakątki wszechświata, wykonując rozmaite zadania oraz bogacąc się na handlu.

Scrap Mechanic
Scrap Mechanic

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 20 stycznia 2016)

Sandboksowy, wieloosobowy symulator mechanika i konstruktora z elementami survivalu. Produkcja kładzie nacisk na wymyślanie i budowanie własnych konstrukcji przy pomocy ponad setki części. Zawiera również tryb walki o przetrwanie z armią oszalałych robotów. Rozgrywkę można prowadzić zarówno w pojedynkę, jak i z udziałem innych graczy.

Space Engineers
Space Engineers

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 23 października 2013)

Space Engineers to typowy sandbox z akcją osadzoną w kosmosie. W grze zajmujemy się przede wszystkim konstruowaniem obiektów i rozbudową stacji kosmicznych.

Armored Warfare
Armored Warfare

Symulacje 8 października 2015

Armored Warfare to opracowana przez zespół Obsidian Entertainment gra MMO, opowiadająca o starciach współczesnych czołgów i pojazdów opancerzonych. Projekt koncentruje się na aspekcie wieloosobowym, pozwalając na walkę z innymi użytkownikami oraz współpracę z nimi przeciwko sztucznej inteligencji.

Stationeers
Stationeers

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 12 grudnia 2017)

Symulator stacji kosmicznej z elementami survivalu, opracowany przez studio RocketWerkz. Gracz wciela się w rolę zarządcy obiektu dryfującego w przestrzeni kosmicznej, a do jego zadań należy konstruowanie i dołączanie kolejnych modułów oraz nadzorowanie pracy systemów odpowiedzialnych za podtrzymywanie życia. Całość okraszono wpadającą w oko oprawą graficzną, przypominającą wizualia bestsellerowego Minecrafta.

Besiege
Besiege

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 28 stycznia 2015)

Osadzona w realiach średniowiecznych gra logiczno-symulacyjna, w której konstruujemy własne machiny oblężnicze celem zniszczenia wojsk i fortyfikacji przeciwnika. Gra stawia przed nami szereg wyzwań: od niszczenia prostych budynków, poprzez transport cennych surowców, aż po oblężenia twierdz chronionych przez ciężkie działa i zastępy nieustraszonych rycerzy.

Farm Together
Farm Together

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 22 lutego 2018)

Prosty symulator rolniczy, w którym wcielamy się w początkującego farmera, a naszym zadaniem jest stworzenie wielkiego i doskonale prosperującego gospodarstwa. Choć w Farm Together można grać w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła w trybie multiplayer.

Eco
Eco

Symulacje 2019 (wczesny dostęp od 6 lutego 2018)

Eco to pecetowy sandbox autorstwa zespołu Strange Loop Games. Projekt od innych przedstawicieli gatunku odróżnia zaawansowana symulacja ekosystemu. Działania graczy mają bezpośredni wpływ na przyrodę i nierozważne eksploatowanie środowiska może doprowadzić do zagłady całej krainy.

Landmark
Landmark

Symulacje 10 czerwca 2016

Landmark to sieciowy sandbox stworzony przez Daybreak Game Company na potrzeby EverQuest Next. Głównym zadaniem Landmarka jest czerpanie garściami z kreatywności graczy, bowiem tworzone w jego ramach budowle mają szansę trafić do świata bliźniaczej produkcji.

EVE: Valkyrie - Warzone
EVE: Valkyrie - Warzone

Symulacje 28 marca 2016

EVE: Valkyrie to wyprodukowany przez zespół CCP Games symulator kosmiczny. Gra koncentruje się na trybie multiplayer i pozwala wziąć udział w gwiezdnych bitwach myśliwców znanych z EVE Online. Dodatkową atrakcją jest obsługa okularów VR Oculous Rift.

Steel Ocean
Steel Ocean

Symulacje 12 listopada 2015

Sieciowa gra MMO, koncentrująca się na morskich bitwach PvP z udziałem dziesiątek wiernie odwzorowanych okrętów, pochodzących głównie z okresu II wojny światowej. Zabawa może toczyć się w jednym z kilku zróżnicowanych trybów rozgrywki, od wariantów typowo symulacyjnych, do bardziej zręcznościowych, skręcających w stronę klasycznych gier MOBA.

Wings of Prey: Wings of Luftwaffe
Wings of Prey: Wings of Luftwaffe

Symulacje 7 kwietnia 2010

Wings of Prey: Wings of Luftwaffe to pierwszy dodatek do symulatora lotniczego Wings of Prey, autorstwa studia Gaijin Entertainment. Gracze mają okazję wcielić się w role niemieckich pilotów uczestniczących w podniebnych walkach toczonych w okresie II Wojny Światowej nad Wielką Brytanią, Związkiem Radzieckim, Belgią i Sycylią. Rozszerzenie wydane zostało w Polsce w ramach Wings of Prey: Platinium Edition.

World of Diving
World of Diving

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 26 marca 2014)

World of Diving to opracowany przez zespół Vertigo Games symulator, pozwalający zakosztować życia zawodowego nurka. Podczas zabawy bierzemy udział w zawodach sportowych, podwodnych polowaniach oraz wyprawach eksploracyjnych.