Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

TPP - Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje o tematyce TPP na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Second Life
Second Life

Symulacje 20 czerwca 2003

Second Life to gra z gatunku MMORPG, stanowiąca symulację społeczeństwa. Za jej powstanie odpowiada Linden Research. Gracz kreuje od podstaw własnego awatara i porusza się w rozległym, wzorowanym na realny, wirtualnym świecie. Istotą zabawy jest wchodzenie w interakcje z tysiącami innych uczestników gry.

Bus Simulator 16
Bus Simulator 16

Symulacje 2 marca 2016

Kolejna odsłona serii symulatorów firmy Astragon Software, w której wcielamy się w rolę kierowcy autobusu miejskiego w jednej z niemieckich metropolii. Tym razem nasza rola nie ogranicza się jednak wyłącznie do funkcji szofera, gdyż do naszych obowiązków należeć będzie także interakcja z pasażerami (np. sprzedaż biletów i radzenie sobie z różnymi sytuacjami losowymi). Nasze działania oceniane są przez specjalny system reputacji, wpływający na popularność linii i przychody przedsiębiorstwa.

Scrap Mechanic
Scrap Mechanic

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 20 stycznia 2016)

Sandboksowy, wieloosobowy symulator mechanika i konstruktora z elementami survivalu. Produkcja kładzie nacisk na wymyślanie i budowanie własnych konstrukcji przy pomocy ponad setki części. Zawiera również tryb walki o przetrwanie z armią oszalałych robotów. Rozgrywkę można prowadzić zarówno w pojedynkę, jak i z udziałem innych graczy.

Gorączka złota: Gra komputerowa
Gorączka złota: Gra komputerowa

Symulacje 13 października 2017

Realistyczny symulator poszukiwacza złota. Gracz wyrusza w mroźne rejony dzikiej Alaski, gdzie za pomocą wiernie odwzorowanego sprzętu eksploatuje złoża cennego kruszcu. Własnymi rękami rozmieszczamy i łączymy urządzenia, kopiemy i ładujemy ziemię, sterując koparką z jej kabiny, a złote bryłki samodzielnie wypłukujemy z oczyszczonego materiału przy pomocy miski z wodą.

Space Engineers
Space Engineers

Symulacje jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 23 października 2013)

Space Engineers to typowy sandbox z akcją osadzoną w kosmosie. W grze zajmujemy się przede wszystkim konstruowaniem obiektów i rozbudową stacji kosmicznych.

Armored Warfare
Armored Warfare

Symulacje 8 października 2015

Armored Warfare to opracowana przez zespół Obsidian Entertainment gra MMO, opowiadająca o starciach współczesnych czołgów i pojazdów opancerzonych. Projekt koncentruje się na aspekcie wieloosobowym, pozwalając na walkę z innymi użytkownikami oraz współpracę z nimi przeciwko sztucznej inteligencji.

Symulator kromki chleba
Symulator kromki chleba

Symulacje 9 kwietnia 2015

Zaawansowany symulator... kromki chleba, która wykorzystując fizyczne właściwości rozmaitych obiektów oraz umiejętność poruszania się, musi w możliwie jak najlepszym stanie dotrzeć do wnętrza tostera. Główną trudnością okazuje się konieczność oddzielnego kontrolowania poszczególnych rogów kromki oraz dbania o jej jadalność i smakowitość poprzez unikanie wszelakich zabrudzeń.

Symulator Policji
Symulator Policji

Symulacje 24 października 2014

Zrealizowany w budżetowym stylu, rozbudowany symulator pracy policjanta. Wcielamy się w postać stróża prawa w niewielkim amerykańskim miasteczku, stawiając czoła rozmaitym wyzwaniom: od rutynowych kontroli, poprzez dynamiczne pościgi, aż po skomplikowane dochodzenia przeciwko groźnym przestępcom. Twórcy pokusili się także o odwzorowanie życia prywatnego policjantów: zarobione pieniądze możemy zainwestować w wyposażenie domu lub wymarzony samochód.

Farm Together
Farm Together

Symulacje 2018 (wczesny dostęp od 22 lutego 2018)

Prosty symulator rolniczy, w którym wcielamy się w początkującego farmera, a naszym zadaniem jest stworzenie wielkiego i doskonale prosperującego gospodarstwa. Choć w Farm Together można grać w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła w trybie multiplayer.

Eco
Eco

Symulacje 2019 (wczesny dostęp od 6 lutego 2018)

Eco to pecetowy sandbox autorstwa zespołu Strange Loop Games. Projekt od innych przedstawicieli gatunku odróżnia zaawansowana symulacja ekosystemu. Działania graczy mają bezpośredni wpływ na przyrodę i nierozważne eksploatowanie środowiska może doprowadzić do zagłady całej krainy.

Symulator Policji (2011)
Symulator Policji (2011)

Symulacje 9 grudnia 2011

Symulator Policji to gra akcji stanowiąca symulację pracy policjanta. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską studia Quadriga Games. Gracz kieruje poczynaniami pary funkcjonariuszy pilnujących przestrzegania prawa w jednej z niemieckich metropolii, a do jego zadań należy m.in. patrolowanie ulic, poszukiwanie zaginionych osób, dokonywanie zatrzymań podejrzanych i polowanie na piratów drogowych.

The Good Life (2012)
The Good Life (2012)

Symulacje 2 listopada 2012

The Good Life to wyprodukowana przez niezależne studio immersionFX Games gra łącząca elementy symulacji życia, symulatora statków oraz strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w rolę spadkobiercy niewielkiej firmy turystycznej w egzotycznym zakątku świata, a jego zadaniem jest spełnianie oczekiwań klientów i rozwinięcie biznesu w poważne przedsiębiorstwo.

Into the Stars
Into the Stars

Symulacje 4 marca 2016

Rozgrywający się w otwartym świecie, kosmiczny symulator z elementami survivalowymi. Wcielamy się w rolę kapitana statku Ark 13, na pokładzie którego ludzkość poszukuje swojego nowego miejsca we wszechświecie. Podczas gry monitorujemy systemy statku, dbamy o zapasy surowców i dobór załogi, a także handlujemy i walczymy z obcymi rasami.

Police Force 2
Police Force 2

Symulacje 26 kwietnia 2013

Kontynuacja symulacyjnej gry TPP, odzwierciedlającej rozmaite aspekty pracy patrolu policyjnego. Przejmujemy kontrolę nad parą funkcjonariuszy, a naszym zadaniem jest wykonywanie szeregu zadań i misji, charakterystycznych dla zawodu stróża prawa.

Stara Farma 1962
Stara Farma 1962

Symulacje 25 lipca 2012

Symulator Starej Farmy 1962 to symulacja rolnicza, pozwalająca graczom spróbować swoich sił w obsłudze traktorów, kombajnów i innych maszyn z lat 60. ubiegłego stulecia. Gracze mogą sprawdzić się w 30 konkurencjach sprawnościowych związanych z pracą na roli, a więc m.in. oraniu i obsiewaniu pól, koszeniu zboża czy prasowaniu słomy.

Taxi!
Taxi!

Symulacje 22 sierpnia 2014

Taxi! to produkcja stworzona przez studio Excalibur Publishing Limited, będąca mieszanką gry zręcznościowej, ekonomicznej oraz symulatora. Tytuł pozwala rozwinąć posiadaną firmę taksówkarską na wielu różnych płaszczyznach w taki sposób, aby ta z czasem mogła stać się liderem w swojej branży.

Symulator skoków bungee
Symulator skoków bungee

Symulacje 10 sierpnia 2009

Symulator skoków bungee to wyprodukowana przez firmę UIG Entertainment gra zręcznościowa z elementami symulacyjnymi, która pozwala graczom zakosztować emocji związanych ze skokami na linie. Twórcy przygotowali wiele efektownych scenerii, w których można spróbować swoich sił w roli ekstremalnego skoczka.

Forestry 2017: The Simulation
Forestry 2017: The Simulation

Symulacje 25 marca 2016

Następna edycja serii symulacyjnej, znanej wcześniej pod nazwą Woodcutter Simulator. W grze stajemy na czele firmy, zajmującej się profesjonalną wycinką drzew, a do naszych obowiązków należy także właściwa identyfikacja drzew, przeznaczonych do wycinki oraz ich transport zgodnie ze złożonymi zamówieniami.

Apollo 11 VR
Apollo 11 VR

Symulacje 1 kwietnia 2016

Nietypowa produkcja, w której gracz wciela się w rolę członka załogi statku Apollo 11. Gra umożliwia wzięcie udziału w historycznym locie na Księżyc, zwieńczonym lądowaniem na Srebrnym Globie i pierwszym spacerem człowieka po jego powierzchni.

Symulator Misji na Marsa
Symulator Misji na Marsa

Symulacje 22 sierpnia 2011

Mars Simulator 2011 to wyprodukowany przez studio Stonehill Games symulator, pozwalający pokierować kosmicznym łazikiem. Dzięki grze możemy zmierzyć się z nieprzyjaznym środowiskiem i poznać historię Marsa.

Check Dive
Check Dive

Symulacje 2 sierpnia 2007

Check Dive to kolejna gra o nurkowaniu, przygotowana przez rosyjską firmę Biart. Zabawa w niniejszym tytule, podobnie jak w Diver: Deep Water Adventures, została usytuowana pod wodą. Niemniej jednak konwencjarozgrywki jest nieco inna – omawiana pozycja skupia się przede wszystkim na dostarczeniu użytkownikowi jak najwięcej relaksu.

Coast Guard
Coast Guard

Symulacje 21 października 2015

Symulator straży przybrzeżnej. Podczas zabawy wcielamy się w oficera Finna Asdaira, który wysyłany jest na rozmaite zadania, w tym misje ratunkowe, badawcze i nie tylko. W trakcie rozgrywki kierujemy dwoma łodziami, a od czasu do czasu schodzimy z pokładu statku, by eksplorować kolejne lokacje pieszo.

Infinite Scuba
Infinite Scuba

Symulacje 13 marca 2013

Symulator nurkowania, przygotowany przez ekipę odpowiedzialną m.in. za serię MS Flight Simulator. Gra oferuje realistyczny system szkolenia, przygotowany na bazie rzeczywistych kursów organizacji PADI oraz możliwość eksploracji popularnych, realnie istniejących akwenów nurkowych.

Symulator Platformy Wiertniczej
Symulator Platformy Wiertniczej

Symulacje 5 stycznia 2012

Symulator Platformy Wiertniczej to gra symulacyjna z elementami strategii ekonomicznej, wyprodukowana przez chińskie studio Linksolutions Games. Gracz ma okazję sprawdzić się w roli szefa firmy zajmującej się wydobyciem ropy naftowej, a jego zadaniem jest m.in. budowanie platform wiertniczych oraz zapewnienie ich sprawnego funkcjonowania.