Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Elementy RPG - Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku symulacje o tematyce elementy RPG na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 9 Przed premierą 1
PC
Symulacje
elementy RPG
Czas
The Escapists 2
The Escapists 2

Symulacje 22 sierpnia 2017

Kontynuacja wydanego w 2015 roku The Escapists. Jest to zręcznościowa gra przygodowa, w której staramy się uciec z pilnie strzeżonego więzienia. Największą nowością produkcji jest tryb multiplayer, przeznaczony dla maksymalnie czterech osób.

The Escapists
The Escapists

Symulacje 13 lutego 2015

The Escapists to symulator więźnia w formie nawiązującej do klasycznych 8-bitowych produkcji z widokiem top-down. Wiedziemy codzienne życie w zakładzie karnym, w międzyczasie rozwijając swoje umiejętności i gromadząc ekwipunek w celu przygotowania i wcielenia w życie misternego planu ucieczki. Gra jest dziełem niezależnego studia Mouldy Toof, wspieranym przez uznaną firmę Team17.

Organ Trail: Director's Cut
Organ Trail: Director's Cut

Symulacje 10 stycznia 2013

Organ Trail: Director's Cut to gra symulująca próby przeżycia w świecie po apokalipsie zombie. Kontrolujemy grupę ocalałych podróżującą po Stanach Zjednoczonych w podniszczonym samochodzie. Musimy m.in. unikać martwiaków i bandytów, leczyć choroby, gromadzić benzynę i jedzenie oraz szukać części zamiennych do auta.

Pixel Piracy
Pixel Piracy

Symulacje 31 lipca 2014

Symulator pirackiego życia, toczący się w otwartym, proceduralnie generowanym świecie. Gra łączy w sobie elementy side-scrollowych platformówek, strategii RTS i gier RPG, uzupełnione sandboksową mechaniką i elementami klasycznych produkcji rogue-like. A wszystko to w oldskulowej, rozpikselowanej oprawie graficznej.

Limit Theory
Limit Theory

Symulacje październik 2018

Limit Theory to opracowany przez zespół Procedural Reality sandbox, w którym kierujemy statkiem kosmicznym eksplorującym generowaną proceduralnie galaktykę. Możemy zająć się eksploracją, handlem lub walką, a nawet podbijać całe sektory za pomocą własnej gwiezdnej floty.

The Trail: Frontier Challenge
The Trail: Frontier Challenge

Symulacje 16 sierpnia 2017

Odświeżona i rozbudowana wersja The Trail: A Frontier Journey – prostej gry survivalowej, w której trafiamy do Nowego Świata, czyli w większości niezbadanej krainy skrywającej niezliczone tajemnice. Rozgrywka w The Trail: Frontier Challenge polega przede wszystkim na zarządzaniu ekwipunkiem, stopniowym gromadzeniu coraz większego majątku oraz na łączeniu się w grupy z innymi graczami, by wspólnie realizować zamierzone cele.

Bear Simulator
Bear Simulator

Symulacje 26 lutego 2016

Symulator niedźwiedzia sfinansowany w serwisie Kickstarter. Gracz wciela się w zwierzę zamieszkujące rozległy, otwarty teren, a do jego zadań należy m.in. dbanie o pożywienie, eksploracja, polowanie i nie tylko. Twórcy zatroszczyli się o zróżnicowane środowisko, pełne niespodzianek i sekretów.

Long Live the Queen
Long Live the Queen

Symulacje 8 listopada 2013

Utrzymana w mangowej stylistyce casualowa symulacja życia z elementami cRPG oraz strategii. Gracz wciela się w rolę nastoletniej księżniczki, która po niespodziewanej śmierci matki musi przejąć władzę nad królestwem. Zadania nie ułatwiają dworskie intrygi oraz agresywni sąsiedzi. Gra wyprodukowana została przez studio Hanako Games.

Princess Maker Refine
Princess Maker Refine

Symulacje 17 lutego 2017

Reedycja unikalnej i kultowej gry menadżerskiej, której akcja osadzona jest w klasycznym świecie fantasy. Gracze przez osiem lat opiekują się adoptowaną córką, dbając o jej wykształcenie, nabywane umiejętności oraz zdrowie. Tytuł ma w sumie ponad 70 różnych zakończeń.

Ace of Angels
Ace of Angels

Symulacje 10 grudnia 2002

Ace of Angels to mieszanka symulacji kosmicznego myśliwca oraz zaawansowanej gwiezdnej strategii przeznaczona do rozgrywki w trybie massive multiplayer online. Jej akcja przenosi nas w XXVII wiek, gdzie cały znany obszar przestrzeni kosmicznej zamienia się w wielki teatr działań zbrojnych, a my jesteśmy jednym małym trybkiem w tej wielkiej machinie wojennej.