Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sandbox - Gry Wyścigi PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku wyścigi o tematyce sandbox na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

Po premierze 14 Przed premierą 4
PC
Wyścigi
sandbox
Czas
Forza Horizon 3
Forza Horizon 3

Wyścigi 27 września 2016

Kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych od studia Playground Games. Tym razem deweloperzy oddali do naszej dyspozycji dużą lokację na terenie Australii, największy jak do tej pory park maszyn oraz możliwość przejścia kampanii w ramach czteroosobowego co-opa.

BeamNG.drive
BeamNG.drive

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 29 maja 2015)

BeamNG.drive to sandboksowy symulator jazdy samochodem, który wykorzystuje niezwykle zaawansowany silnik fizyczny, generujący bardzo efektowny model zniszczeń. Ważnym elementem gry jest też edytor, który pozwala nieustannie wzbogacać produkcję o nowe pojazdy, lokacje czy tryby rozgrywki.

Need for Speed: Most Wanted
Need for Speed: Most Wanted

Wyścigi 30 października 2012

Need for Speed: Most Wanted to wyprodukowana przez należące do koncernu Electronic Arts studio deweloperskie Criterion Games gra samochodowa, nawiązująca do hitu z 2005 roku. Gracze wcielają się w role kierowców luksusowych samochodów i uczestniczą w emocjonujących, nielegalnych wyścigach na ulicach wirtualnej metropolii.

The Crew 2
The Crew 2

Wyścigi 29 czerwca 2018

Druga odsłona zapoczątkowanej w 2014 roku serii gier wyścigowych The Crew. W produkcji zasiadamy za sterami samochodów, motocykli, samolotów i łodzi, którymi przemierzamy wielki otwarty świat, obejmujący obszar całych Stanów Zjednoczonych, w towarzystwie innych graczy.

The Crew
The Crew

Wyścigi 2 grudnia 2014

The Crew to gra wyścigowa, wyprodukowana przez studio Ivory Tower przy współpracy z Ubisoft Reflections. Gracze mogą spróbować swoich sił w emocjonujących wyścigach samochodów ulicami amerykańskich miast. Rozgrywka wzbogacona została o bogate opcje tuningowania pojazdów oraz rozbudowane funkcje społecznościowe.

Need for Speed Rivals
Need for Speed Rivals

Wyścigi 19 listopada 2013

Need for Speed Rivals ponownie pozwala graczom wcielić się w nielegalnych uczestników wyścigów lub policjantów, których zadaniem jest łapanie łamiących przepisy drogowe kierowców. Gra wykorzystuje silnik Frostbite 3 i oferuje zupełnie otwarty świat.

Test Drive Unlimited
Test Drive Unlimited

Wyścigi 16 marca 2007

Istniejąca od 1987 roku seria Test Drive przez lata doczekała się mnóstwa kontynuacji, w których sukcesywnie zmieniała swoje oblicze. Omawiana produkcja jest pierwszą, jaką stworzono z myślą również o konsoli Xbox 360 i w stosunku do swoich poprzedników zawiera najwięcej zmian.

Burnout Paradise: The Ultimate Box
Burnout Paradise: The Ultimate Box

Wyścigi 3 lutego 2009

Pierwsza w historii gra z serii Burnout, przeznaczona nie tylko dla konsol, ale także dla komputerów PC. Są to bardzo dynamiczne wyścigi samochodowe i motocyklowe z wyjątkowo widowiskowymi kraksami.

Test Drive Unlimited 2
Test Drive Unlimited 2

Wyścigi 8 lutego 2011

Test Drive Unlimited 2 to druga część gry samochodowej, którą deweloperzy z francuskiego studia Eden klasyfikują do kategorii M.O.O.R. (Massively Open Online Racing). Tytuł łączy elementy wyścigowe z bogatymi funkcjami społecznościowymi, pozwalając graczom prowadzić luksusowe pojazdy i poczuć motoryzacyjny styl życia. Atutem gry jest możliwość płynnego przechodzenia pomiędzy trybami rozgrywki jedno i wieloosobowej.

Driver: San Francisco
Driver: San Francisco

Wyścigi 27 września 2011

Piąta część słynnej serii samochodowej Driver, autorstwa Ubisoft Studios. Akcja rozgrywa się w kilka lat po wydarzeniach z trzeciej części. Jako policjant John Tanner zamierzamy dopaść złego Jericho, któremu udało się zbiec z więzienia. Z powodu wypadku bohater zapada w śpiączkę. W ten sposób otrzymujemy nadprzyrodzone zdolności wcielania się w innych uczestników ruchu. Gra cechuje się świetną oprawą audiowizualną i ciekawą prezentacją tytułowego miasta.

Burnout Paradise Remastered
Burnout Paradise Remastered

Wyścigi 2018

Zremasterowana wersja gry Burnout Paradise, opracowana przez studio Stellar Entertainment. Oprócz podstawowej wersji tej produkcji, pakiet zatytułowany Burnout Paradise Remastered zawiera osiem DLC. Całość wzbogacono o tekstury w wyższej rozdzielczości oraz dostosowano do możliwości poszczególnych platform.

Forza Horizon 3: The Blizzard Mountain
Forza Horizon 3: The Blizzard Mountain

Wyścigi 13 grudnia 2016

Pierwsze duże rozszerzenie do Forza Horizon 3. Dodatek wnosi przede wszystkim nowe, ośnieżone trasy, trudne warunki atmosferyczne, na czele z nawałnicami i burzami śnieżnymi, oraz trzy nowe konkurencje: Hill Climb, Descent oraz Blizzard. Listę nowości zamykają bonusowe samochody, w tym Lancia Stratos HF Group 4 i Lancia Delta S4 Group B.

The Crew: Wild Run
The Crew: Wild Run

Wyścigi 17 listopada 2015

Wild Run to pierwsze duże rozszerzenie do The Crew, w którym – oprócz standardowych samochodów – możemy wypróbować wysokiej klasy motocykle, piekielnie szybkie dragstery, ogromne, ale wyjątkowo zwinne monster tracki czy auta przystosowane do driftu.

Forza Horizon 3: Hot Wheels
Forza Horizon 3: Hot Wheels

Wyścigi 9 maja 2017

Drugi duży dodatek do popularnej gry wyścigowej Forza Horizon 3. Tym razem pozwala on pojeździć samochodzikami Hot Wheels na szalonych trasach. Nie zabrakło też nowej minikampanii i zestawu osiągnięć.

The Crew: Calling All Units
The Crew: Calling All Units

Wyścigi 29 listopada 2016

Drugi duży dodatek do The Crew – samochodowej gry MMO od firmy Ubisoft i studia Ivory Tower. Rozszerzenie Calling All Units pozwala graczom wcielić się w stróżów prawa, dostarczając m.in. nowe samochody (wraz z niedostępną wcześniej specyfikacją policyjną) i dodatkową minikampanię fabularną.

Road Rage
Road Rage

Wyścigi 14 listopada 2017

Gra akcji z otwartym światem, w której gracze zasiadają za kierownicami zróżnicowanych motocykli. Zadaniem, jakie przed nimi stoi, jest przejęcie kontroli nad fikcyjnym miastem Ashen, co osiągalne jest przede wszystkim dzięki pełnym przemocy wyścigom.

KartKraft
KartKraft

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 2 czerwca 2016)

Sandboksowa gra wyścigowa z elementami MMO, poświęcona wyścigom gokartów i kładąca nacisk na realistyczne odwzorowanie wrażeń płynących z jazdy. W grze możemy ścigać się na jednym z wiernie odtworzonych torów kartingowych z całego świata i korzystać z licencjonowanego katalogu części i wyposażenia. Całość oferuje rozbudowany tryb wieloosobowy z możliwością zakładania przez graczy własnych zespołów wyścigowych.

Victory: The Age of Racing
Victory: The Age of Racing

Wyścigi 12 lutego 2014

Sandboksowa gra wyścigowa koncentrująca się na rywalizacji wieloosobowej. W grze możemy zaprojektować od podstaw własny bolid formuły 1 i uczestniczyć w serii sieciowych wyścigów, rozgrywanych na proceduralnie generowanych trasach. Produkcja studia Vae Victis cechuje się wysokiej jakości oprawą oraz realistyczną fizyką jazdy.