Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Ankieta: Na którą grę stycznia 2019 czekasz najbardziej?


Na którą grę stycznia 2019 czekasz najbardziej?

59,4%

Resident Evil 2

11%

Tropico 6

9,2%

Kingdom Hearts 3

6%

Battlefleet Gothic: Armada 2

4,9%

Ace Combat 7: Skies Unknown

2,7%

Jon Shafer’s At the Gates

2,3%

The Grand Tour Game

1,8%

Vane

1,4%

PlanetSide Arena

1,3%

Sunless Skies

Zobacz też:

Gry stycznia 2019 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry stycznia 2019 – najciekawsze premiery i konkurs

Publicystyka

W styczniu na rynku w końcu pojawi się świetnie zapowiadający się remake Resident Evil 2. Zagramy także w wyczekiwaną latami trzecią odsłonę Kingdom Hearts, szóste Tropico oraz siódme Ace Combat.

Resident Evil 2

Resident Evil 2

The Grand Tour Game

The Grand Tour Game

Tropico 6

Tropico 6

Ace Combat 7: Skies Unknown

Ace Combat 7: Skies Unknown

Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts III

Battlefleet Gothic: Armada 2

Battlefleet Gothic: Armada 2

Vane

Vane

Jon Shafer's At the Gates

Jon Shafer's At the Gates

Sunless Skies

Sunless Skies

PlanetSide Arena

PlanetSide Arena

Komentarze Czytelników (72)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.01.2019 16:03
👍
odpowiedz
jj.tomas
17
Pretorianin

Ja trochę nietypowo. W zasadzie żaden tytuł z premierą przewidzianą na styczeń nie elektryzuje mnie jakoś wyjątkowo. Nie gram dużo, ostatnio więcej, dostałem od żony i znajomych ps4 na urodziny i wróciłem do grania po kilku latach przerwy. Nie o tym jednak. Najbardziej z wymienionych tytułów czekam na Vane. Dlaczego? W grudniu udało mi się zarazić graniem żonę. Przeszła Journey, The Last Guardian, teraz gra w obie części Unravel - nieco bajkowa platformówka. Bardzo się jej podoba. Lubi przyrodę, szczególnie obserwować ptaki. Gram teraz w AC Origins i żonie najbardziej podoba się opcja latania Senu Vane z pewnością się jej spodoba. Byłby super prezent na urodziny dla niej (początek marca).

post wyedytowany przez jj.tomas 2019-01-01 16:03:36
01.01.2019 18:20
odpowiedz
Stranger.
138
Spookhouse

GRYOnline.plTeam

Residencik 2. :) Szkoda, że jedynka nie została w podobny sposób w pełni zrimejkowana.

01.01.2019 19:04
odpowiedz
AlundroPL
24
Legionista


Czy kiedyś strach Was nieomal sparaliżował ? Ciarki po plecach latały, a ręce z wrażenia drgały ? Czy oczy szeroko otwieraliście, a z drżeniem serca, ciemne zaułki omijaliście ?

Jeżeli tak, to …
Rok 2019 będzie wyjątkowy, bowiem ponownie Resident Evil 2 światu zostanie przedstawiony. Od pierwszej chwili kiedy pojawiła się informacja o tej grze, zapragnąłem jej skrycie, bowiem do dzieciństwa wspomnieniami sięgnąłem, lecytyny nawet nie potrzebowałem, gdyż takie emocje na mnie ta gra wywołała. Znów poczułem to mrowienie i podekscytowanie, iż będzie można ponownie znaleźć się na ulicach Raccoon City, kiedy z cywilizacji którą znamy, coraz mniej już zostało, a ludzi Project Umbrella w analfabetów pozamieniało, w prymitywne formy poprzemieniało. Chodzą, wałęsają się, trochę rękami potrząsają i ciągły apetyt mają, bowiem Zombie się nazywają. Przebieg fabuły będzie dwutorowy, w zależności którą postać wybierzemy. Czy to Leona S. Kennedyego, czy może Clair Redfield, oboje łączy jedna rzecz … z pierwszą falą zombie przyjdzie im się zmierzyć, kto się ostatnie, ten z piekła się wydostanie.

Resident Evil 2 mam nadzieję, iż będzie wyjątkowo dopracowany, gdyż została zaangażowana cała armia pracowników, którzy budżet dostali nie mały, więc są spore szansę, iż swojego produktu nie skopali, bowiem o ciężarze dziedzictwie pamiętali. RE 2 to Remake, który niemal od nowa został stworzony, gampleyowo usprawniony, świeżością nasycony. To nie kolejna próba odświeżania kotleta, który miliony przynosił, lecz zaoferowanie nowej jakości. Nowe ujęcie kamery, grafika która do dzisiejszych wymogów gracza została dopasowana, i to co najważniejsze mam nadzieję, iż zostało zachowana, a może nawet spotęgowane. Strach, który zawsze serii Resident Evil towarzyszył. Druga część, sprawiła, iż najwięcej graczy poznała tą grę, więc oczekiwania mam nie małe.

Dlatego właśnie wybrałem Resident Evil 2, który wierzę głęboko, iż przypomni graczom jak tworzyło się gry z pasją i zamiłowaniem, bowiem nie ma nic ważniejszego od nie stracenia czasu na pozycję, która radości nie daje.

01.01.2019 19:18
odpowiedz
McPatryk1995v2
15
Umbrella Corporation

W tym miesiącu czekam tylko na Resident Evil 2 Remake :D Jest to moja ulubiona seria, której przeszedłem wielokrotnie wszystkie części na PC, a także jedną na PS2, czyli Resident Evil Code Veronica X :D
Cieszy mnie ten Remake, ponieważ dzięki temu młodsi gracze mogą poznać jak świetna była to gra :) Oczywiście trochę żałuję, że nie został wykonany ten remake w stylu pierwszej części, czyli zachowując oryginalny styl, ale jestem dobrej myśli i liczę, że cała miodność oryginału została zachowana :D

02.01.2019 00:33
odpowiedz
Darek9919
2
Junior

Mocno ranny upadłem na podłogę. Oblał mnie zimny pot, a wszystkie moje zmysły uległy wyostrzeniu. Czułem niebezpieczeństwo, tak jak odór zgnilizny czyhającej za rogiem, jednocześnie zdając sobie sprawę, że muszę stawić mu czoła. Nie mam wyjścia to moja jedyna szansa - pomyślałem. Nie mogę pozwolić by moje lęki wpłynęły na racjonalny osąd sytuacji w której się znajduję. Znam swoje możliwości, jeżeli odpowiednio wykorzystam to co posiadam – przeżyję. Problem w tym, że nie posiadam wiele. Mój stan jest opłakany, a poza szaleńczą determinacją w kurtce mam tylko nóż i broń w której znajdują się dwa naboje. Ledwo udało mi się uciec, a znów muszę ruszać, by znaleźć środki, które umożliwią ucieczkę z tego piekła. Tylko, gdzie one się znajdują? W głównym biurze na pierwszym piętrze, pokoju przesłuchań, pokoju informacyjnym? Którą drogę obrać, by zwiększyć prawdopodobieństwo przeżycia? W mojej głowie pojawiało się pytanie za pytaniem, do momentu w którym usłyszałem odgłosy nadchodzących kroków. Zbliżali się do mnie, a ja nie zamierzałem czekać na śmierć. Chwiejąc się na nogach wyszedłem na korytarz i oddałem pierwszy strzał. Kula przeszła na wylot przez oczodół, a ja nie zatrzymując się ani na chwilę podążałem dalej, wiedząc że każdy postój skończy się moją agonią. Było ich zbyt wielu, żebym mógł wyjść zwycięsko z tej batalii, dlatego cały czas skręcałem tak, by jak najefektywniej ich ominąć. Chyba ich zgubiłem – pomyślałem oddychając z ulgą, gdy nagle znikąd pojawił się jeden z nich i powalił mnie na ziemię. Spanikowany oddałem mój ostatni strzał. Chybiłem. Zamiast krytycznego strzału w głowę trafiłem w klatkę piersiową, jednak to wystarczyło, żeby siła odrzutu dała mi parę sekund na wejście do kolejnego pomieszczenia. Zamknąłem za sobą drzwi myśląc, że wydaję swoje ostatnie tchnienie, lecz naprzeciw mnie zauważyłem biurko na którym znajdowała się roślina, chemikalia i stara maszyna do pisania. Uśmiechnąłem się w duchu – a więc apteczka i zapis gry – pomyślałem. Amunicja się jakoś znajdzie, ważne że dostałem kolejną szansę od losu.

Tak zapamiętałem kultowy tytuł Resident Evil 2.

02.01.2019 02:24
odpowiedz
the_matrix
95
Centurion

Styczeń 2019, a mój wybór to Resident Evil 2, bo seria Resident Evil jest moją ulubioną. Grając w pierwszą część (lata 90) i to na pierwszym "szaraku", czyli PSXie grałem w nocy, bodajże z wtorku na środę. W nocy, godzina ok. 1-2, bo wcześniej czasu nie było (lekcje i inne obowiązki), grając Jill, przemierzając rezydencję natrafiłem na pokój, jak się później okazało z dobermanami wyskakującymi z okien. Brnąc powoli do przodu i niczego się nie spodziewając, ze słuchawkami na uszach, idę pokojem, gdy tu nagle z okien wypada doberman, a mama mnie chwyta za rękę, mówiąc, że czas spać bo rano do szkoły :) Powiedziałem jej żeby tego więcej nie robiła, bo o mało nie narobił bym w gacie ze strachu ;) Taka historia ze szkolnych lat :) Śmieszna, a zarazem tragiczna, bo musiałbym brać prysznic po nocy ;) Nikomu takiego czegoś nie polecam, jednak tego klasyka jak najbardziej!!! Te skrzypiące drzwi rezydencji, kruki, wąż, dobermany czy już samo tykanie zegara w jadali oraz przygrywająca co jakiś czas muzyka powodują u gracza strach i niepewność. Nigdy nie wiadomo, co stanie się za chwilę, czy coś na nas nie wyskoczy lub dobierze się do nas. Gra to jedno, ale ścieżka dźwiękowa to drugie, które powodują charakterystyczną atmosferę. Resident Evil to klasyczny przykład takiego połączenia!!! Polecam w szczególności w nocy z słuchawkami na uchach ;) Aż strach się bać :) Czy Resident Evil 2 dotrzyma atmosfery pierwszej części? Chciałbym się przekonać!!!

02.01.2019 09:24
odpowiedz
schumifan
2
Junior

Wybór prosty. Tropico 6 na PC. Zaczynałem od pierwszej części. Świetne klimaty. Gra na długie godziny˘

02.01.2019 11:30
odpowiedz
pawlo2015
6
Junior

W Residenta 2 bym pograł. Powód jeden i do tego prosty. super klimat i horror i gra w jednym

02.01.2019 12:14
odpowiedz
Sarnowm3
1
Chorąży

Mój typ padł na Kingdom Hearts 3 grałem w poprzednie części i wiem, że ta część mnie nie zawiedzie, chodź nie oglądałem żadnego trailera (żeby nie psuć sobie zabawy) to wiem, że odpalając tą grę będę w nią grał z wypiekami na twarzy. Jest to ostatnia cześć i jestem ciekaw jaki koniec będzie mieć ta seria, bo jak wiadomo fabuła gry zostawia nam wiele nie dokończonych wątków. Ahhhh jak ja się cieszę, że to już za chwile wyjdzie!

02.01.2019 12:35
odpowiedz
pawlew9
9
Chorąży

Miało nie być, ale coś tam wymyśliłem, więc napiszę :D

Jest już styczeń, Nowy Rok,
do Tropico tylko krok.
W tym miesiącu jest premiera,
lecz mój portfel obumiera.
Mam potrzebę budowania,
fan strategii Wam się kłania.
Wybuduję super miasto,
lepsze niż świąteczne ciasto.
Chcę zarządzać już wyspami,
w grze gdzie nie jesteśmy sami.
Liczę, że Tropico "sześć",
będzie to najlepsza część!

02.01.2019 13:07
odpowiedz
AaronBlake
53
Centurion

Tales of Vesperia zdecydowanie. Jako fan serii Tales of słyszałem że jest to jedna z najlepszych części, ale nigdy nie miałem x360 a wersja na ps3 dostępna jest tylko w japonii (ponieważ Microsoft). Zapowiedź wersji na PC była wspaniałą niespodzianką.

post wyedytowany przez AaronBlake 2019-01-02 13:08:16
02.01.2019 14:52
odpowiedz
Strvnsk
2
Junior

Ja tam najbardziej czekam na The Grand Tour Game na XBone'a, właśnie ze względu na nietypowe (i miejmy nadzieję interesujące) wyzwania nawiązujące do głupot robionych w serialu. Oczywiście w samo ściganie też się wkręcę, ale takie odskocznie od standardu zawsze są miłą odmianą, a za przykład niech posłuży seria Forza Horizan ze swoimi wyścigami pokazowymi, w których ścigamy się z pociągami, samolotami, poduszkowcami, balonami etc.

02.01.2019 16:28
odpowiedz
kacper8918
0
Junior

Najbardziej czekam na Resident Evil 2 Remake.
Grałem już w każdą część z tego cyklu więc i ta nie może mnie ominąć. Zwłaszcza że ten tytuł zapowiada się na hicior. Mam nadzieję że ta gra czerpie garściami z oryginału. Po dziś dzień pamiętam jak w to grałem na przerobionej PS1.

02.01.2019 17:50
odpowiedz
Shadow1010
1
Junior

Ewidentnie wszyscy głosują tutaj na Resident Evil 2, ale mnie nigdy szczególnie nie ciągnęło do tej serii. Wybrałem Tropico 6 z prostego powodu - na Warsaw Games Show, który niedawno się odbył grałem trochę w tą grę i przypadła mi do gustu. Dlatego też chciałbym zagrać w nią ponownie, aby poznać tą grę trochę lepiej niż przez chwilę na evencie i by po 20 minutach nie przyszedł już do mnie gość mówiący że kolejni chętni stoją w kolejce.

02.01.2019 22:05
odpowiedz
bajer82
0
Junior

Dla mnie premierą miesiąca jest niewątpliwie Tropico 6. A dlaczego już wyjaśniam:
Moim zdaniem wciąż ktoś gardzi,
Najpierw rację mieli starsi.
Nauczyciel rządził w szkole,
Uczeń słuchał , był na dole.
Pierwsza zaś zasada w pracy,
"Rację szef ma, bo on płaci".
W domu, w mieście, w kraju, w życiu,
Władza moja jest w ukryciu.
I choć mam na pewno rację
Wszyscy wierzą w demokrację.
Zawsze znajdzie się ich dwoje,
Co podważą słowa moje.
A ja mam ambicje spore,
Żeby zostać dyktatorem.
Niech nastąpią chwile takie,
Że zawładnę całym światem.
Będę twardy i surowy,
I polecą wrogów głowy.
Każdy bunt w zanadrzu zdławię
Żeby chronić swoją władzę.
Wróg zaskomli w celi dziko
Takie zrobię mu TROPICO.

03.01.2019 08:51
odpowiedz
1 odpowiedź
gornik78
0
Junior

Resident Evill 2 Jestem fanem serii od pierwszej części w kturą grałem jeszcze na szaraku

03.01.2019 09:02
😃
odpowiedz
mariusz197518
5
Junior

Ja najbardziej czekam na Ace Combat 7. Dlaczego ? Ponieważ wsiadając za stery F-16, odbędę nim w pewnym sensie podróż sentymentalną do lat swojej młodości gdzie z wypiekami na twarzy, ogrywałem ten tytuł na PlayStation 1. A wtedy........, wtedy było jakoś inaczej : )
Dlatego strasznie cieszę się na tą grę, której premiera ma miejsce w dniu poprzedzającym moje imieniny. Dziękuję Bandai Namco : )

04.01.2019 01:14
😜
odpowiedz
Smigol
0
Junior

Nie ma to jak dreszczyk strachu, a najbardziej moim zdaniem przyczyni się do tego Resident Evil 2, nie ma to jak dobry klasyk w nowym wydaniu!!!

04.01.2019 23:39
odpowiedz
Geraltek
1
Junior

WERdtf

05.01.2019 23:07
odpowiedz
1 odpowiedź
Zły666
4
Junior

Czyli żadnej dobrej i ciekawej gry na styczeń. Kiepsko zaczął się ten rok

06.01.2019 21:38
odpowiedz
Lazlo102
0
Junior

OFC Resident Evil 2, dlaczego?
Ponieważ do dziś pamiętam orginalnego RE2, ta gra miała taki klimat iż nawet po entym razie jej przechodzenie, i to w biały dzień, grając wraz z kumplem łapaliśmy się na te momenty, które przyprawiały o skok ciśnienia. I choć wiedzieliśmy że to się wydarzy, to i tak kończyło się to dla nas zawsze tak samo.

Mam nadzieje iż ten Resident będzie tak samo genialny jak torginał.

08.01.2019 22:42
odpowiedz
Geratius
1
Junior

Najbardziej czekam na Tropico 6. Im jestem starszy, tym bardziej interesują mnie wszelkie strategie ekonomiczne. Miałem możliwość zagrać w pierwsze Tropico naście lat temu i mi się nie spodobało, a teraz grywam w tego typu gry coraz częściej. Kiedyś to byłem młody głupi, a teraz to już nawet nie jestem młody. Eh... :)

09.01.2019 15:07
😁
odpowiedz
jedrula2403
0
Junior

Jest rok 1998. Szary, zimny grudzień i wszechobecna nuda. Zlitowali się rodzice i świąteczny prezent trafił w jego ręce sporo wcześniej. Demo Tekken 2 plus dwie gry Time Commando (swoją drogą tu też jakiś fajny remake by się przydał) i ... Resident Evil. Trochę od tego czasu minęło, trochę tytułów już ograł...ale pamięta do dziś ekrany ładowania z drzwiami, dobermany ścigające go po korytarzach, trochę nieobliczalną pracę kamery :D, niepewność przed zwiedzeniem kolejnej lokacji - a do tego klimat i ciary na plecach. Są tytuły, które nie pozwalają o sobie zapomnieć i każą na siebie czekać - tak, czekam na Resident Evil 2.

10.01.2019 06:13
odpowiedz
Damians20pp
1
Junior

Chciałbym wygrać Resident evil 2 na PS4, ponieważ miło będzie zagrać w tę grę na nowym silniku i z lepszą grafiką.

10.01.2019 08:44
odpowiedz
Tritu
0
Junior

Wybór, z racji własnych preferencji, jest dość oczywisty - czekam na Resident Evil 2.

Chciałbym, żeby była to gra dobrze podana, odświeżona graficznie, z zachowanym klimatem i napięciem rodem z oryginału. Chyba każdy gracz "starej daty" tego właśnie sobie życzy. Jednak po bardzo dobrze przyjętej Resident Evil VII, przekornie odpowiem, że wolałbym, by remaster nie był idealny, dopieszczony, wychuchany. A to z tego powodu, że cała seria jest warta kontynuacji. Po cichu liczę więc, że odnowiona wersja kultowej dwójki to jedynie przedsmak tego, czym uraczą nas w niedalekiej, mam nadzieję, przyszłości programiści z Capcom i doczekamy się zupełnie nowej odsłony. Warto przypominać klasyki, ale trzeba także iść do przodu, by nie zostać w miejscu, ba, by nie zacząć się cofać. Sądzę, że zgodnie z tą filozofią, prace nad zupełnie nowym Residentem trwają.

Z wielką chęcią i przyjemnością ogram raz jeszcze Resident Evil 2, ale traktuję tę grę jako aperitif, przystawkę przed głównym daniem, które to, w co niezachwianie wierzę, będziemy mogli skosztować jeszcze w tym roku.

11.01.2019 20:42
odpowiedz
Simmonid
0
Junior

Vane zdecydowanie.
RE2 zapewne będzie ekstra, ale jednak bardziej niszowe gierki typu Vane to coś, co sprawia, że moje serce bije szybciej ;)

Mam nadzieję, że się nie zawiodę, i będzie to coś chociaż zbliżonego jakością do uwielbianego przeze mnie Journey. Trailer i zapowiedzi dają szansę, czy tak będzie? To już się okaże :D Tak czy siak - czekam z niecierpliwością!

13.01.2019 01:16
odpowiedz
esiek24
0
Junior

Ja czekam na The Grand Tour Game wychowałem się na wyścigówkach, ścigam się w realu i nie przestane się ścigać.

post wyedytowany przez esiek24 2019-01-13 01:17:00
14.01.2019 22:00
odpowiedz
Kamil_
0
Junior

Najbardziej wypatrywanym przeze mnie tytułem jest Resident Evil 2, dlatego że:

Horrorów jestem wielkim fanem,
Są dla mnie niczym rzecz święta,
A oczekując najlepszych premier,
Nie można pominąć Residenta.
Gra to z pewnością wspaniała,
Klimatem i grozą wypełniona po brzegi,
Zapewni godziny świetnej zabawy,
Gdy będę strzelał w trupów szeregi.
Lecz pewien problem mam z nią jeszcze,
Tak wyśmienity jest to horror,
Że nawet cena przyprawia o dreszcze.
Dla młodego człowieka tym bardziej wygórowana,
Więc szczególnie ważna jest dla mnie wygrana.

15.01.2019 17:31
odpowiedz
blade 3333
60
Centurion

Zdecydowanie Resident Evil 2 remake jest grą na którą czekam widziałem na you tubie demo i gra wygląda dość ciekawie. Grałem wcześniej 7 i 6 cześć .Widać że jest dosyc ciekawa grafika i straszonko . Widać że to będzie cudne granie na ekranie przy pomocy klawiatury i myszy która stukniecie palców usłyszy .

17.01.2019 08:51
odpowiedz
Marcer
0
Junior

Zdecydowanie Resident Evil 2. Bardzo jestem ciekaw jak to wyjdzie. Jestem fanem serii i pierwsze dwie części odrywałem na Szaraku. Druga tak mi przypadła do gustu, że wycisnąłem z niej prawie wszystko co się dało. Scenariusz B przechodziłem w czasie około półtorej godziny, bez leczenia. Zrobiłem dodatkowy scenariusz Hunkiem (chyba tak się zwał ten najemnik) i pamiętam łzy wściekłości jak nie udało mi się odblokować miniguna. Zresztą dowodem na to jak wielkim fanem RE2 jestem niech będzie to, że śledzę GOL od chyba początku istnienia (odpalam te stronę zawsze przy porannej kawie) a dopiero dziś złożyłem konto i napisałem swój pierwszy komentarz w nadziei, że uda mi się wygrać tę grę.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze