Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Primal | PS2

23.11.2007 19:15
1
zanonimizowany508571
1
Junior

nie wiem co mam zrobic w grzs primal pod woda

spoiler start

05.08.2018 23:50
black-aro
2
odpowiedz
black-aro
60
Pretorianin
7.5

Właśnie ukończyłem na PS4 i szczerze nie mogę tej gry polecić każdemu chyba tylko osobom cierpliwym. Gra ma fajną fabułę ale jest "wolna" i za długa. Wszystko w tej grze dzieje się mega wolno, trzeba dużo łazić a to łażenie jest powolne. I do tego zagadki polegające np. na przesunięciu kamienia który niczym nie różni się od innych kamieni w okół. Do tego np. uczymy się jakiejś umiejętności na początku gry przez większość jej czasu nie jest ona potrzebna a pod koniec twórcy sobie o niej przypominają, tylko że ta gra jet tak długa że my już zapomnieliśmy że znamy taką czynność i chodzimy nie wiedząc co robić dalej... Ta gra nie jest dla współczesnych graczy, tylko dla takich którzy grali w stare gry i są cierpliwi. Ja nie żałuję choć trochę mi nerwów zjadła :D

22.10.2019 17:04
3
odpowiedz
game _hunter
69
Pretorianin
7.0

Spodziewałem się slashera, a ku mojemu zdziwieniu to klasyczna przygodówka. Więcej tutaj elementów platformowych niż walki.
Zalety:
+ bohaterowie, NPC i świat (bardzo dobrze stworzony świat Primala, w którym postacie są charyzmatyczne, szczegółowo przedstawiona historia i wysoka dbałość o detale)
+ kooperacja (Jen i Scree prowadzą ciekawe oraz czasem śmieszne dialogi oraz wzajemnie pomagają sobie w wykonywaniu czynności)
Wady:
- backtracking (sporo cofania się do poprzednich lokacji)
- nudne walki (walki są monotonne i nudne. Niby mamy kilka ciosów, ale walki z różnymi przeciwnikami przebiegają tak samo. Poza tym przeciwnicy mają zbyt dużo zdrowia, przez co walki są niepotrzebnie długie)
- voice-acting (głos Scree w porządku, ale często w głosie Jen nie słychać żadnych emocji.. Jej dialogi są w większości "recytowane". Szkoda, bo to detal, który pozostawia sporą szramę na mojej ocenie końcowej)
Reasumując, pozycja obowiązkowa dla fanów przygodówek typu Prince of Persia, Beyond Good & Evil.

Gra Primal | PS2