Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Alpha Prime - już w ten piątek

28.11.2006 15:52
Pilav
😐
1
Pilav
137
Generał

FEAR, DOOM, System Shock 2? BEZ JAJ!!!

Grałem w czeskie demo i moge powiedzieć, że jest to czeska gra (w takim sensie jak "czeski film"). Alpha Prime jest jak niedorobiony Quake 4 bez multi. Brak w tej grze ostatecznego szlifu, dopieszczenia, na każdym kroku natrafiamy na elementy niedopracowane, zrobione z bardzo małym rozmachem. Ładna grafika nie uratuje przed banałem i nudą. Jest to zdecydowane przeciwieństwo System Schocka.

Z drugiej strony za 30 zł warto kupić. Uczciwa cena.

28.11.2006 16:38
👍
2
odpowiedz
Szaku25
54
Pretorianin

Jak zagram w demko to zdecyduję czy kupić ;)
Co z KLUBem GRACZA !?

28.11.2006 22:13
sekret_mnicha
3
odpowiedz
sekret_mnicha
228
fsm

GRYOnline.plTeam

Kupuje. A co. Za tak male pieniadze nowa ladna gra, ktora wydaje sie byc niezla (sadzac po filmikach)... grzech nie brac :)

29.11.2006 10:18
😜
4
odpowiedz
Krooger
28
Pretorianin

Pilav [ Chorąży ] -> spróbuj to samo powiedzieć osobom, które recenzowały ten tytuł w pismach i na portalach. Dużo ciepłych słów odnośnie tej gry. Oprócz tego, że nie ma multi, to nie mogę zgodzić się z ŻADNYM Twoim zdaniem...

29.11.2006 10:20
_Luke_
5
odpowiedz
_Luke_
234
Death Incarnate

Krooger --> czyli zdanie: Z drugiej strony za 30 zł warto kupić. Uczciwa cena. jest rowniez nieprawdziwe?

29.11.2006 11:25
😱
6
odpowiedz
Krooger
28
Pretorianin

_Luke_ [ Death Incarnate ] -> nie łap mnie za słówka :-) ale z drugiej strony człowiek przeczy sam sobie. Kiedy w Polsce, gry z przystępną ceną, nowe, premierowe, przestaną być "z miejsca" postrzegane, jako słabe?

29.11.2006 11:26
_Luke_
7
odpowiedz
_Luke_
234
Death Incarnate

Krooger --> spoko, zlosliwy jestem :) Lepiej napisz kiedy wydacie patcha do Faces of War? :)

29.11.2006 11:54
😈
8
odpowiedz
Krooger
28
Pretorianin

_Luke_ [ Death Incarnate ] -> we're workin' on it ;-)

29.11.2006 11:58
bone_man
9
odpowiedz
bone_man
189
Omikron Persei 8

Nie jest to Half-Life 2, ale przy demie się dobrze bawiłem. Szczerze przyznam, że po zagraniu w demo zdziwiłem się trochę, że o tej grze jest tak cicho. :)

No i do tego bardzo niska cena. IMO zdecydowanie warto kupić.

29.11.2006 12:23
jackhammer777
😍
10
odpowiedz
jackhammer777
23
Dark Lord

A ja właśnie przed chwilą zagrałem w demko... przez 5 minut i muszę powiedzieć że mi ta gra (demo w każdym razie) niezbyt przypadła do gustu.

29.11.2006 13:13
Pilav
😉
11
odpowiedz
Pilav
137
Generał

Krooger ---> Ja nie krytykuję gry (która jest IMO przeciętna, niczym wspomniany Q4) ale marketingowy bełkot stawiający Alpha Prime na równi z takimi tytyłami jak FEAR czy SS2. A to przecież ZUPEŁNIE inna półka. Nie mamy tu do czynienia z dziełem sztuki lecz z "jeleniem na rykowisku". Ja bym ocenił AP na 7/10 pod warunkiem że gracz lubi proste "rozpierdalanki" wszystkiego co sie rusza :).

A jeśli chodzi o cene to nie oszukujmy sie - gry to produkcje komercyjne, i zazwyczaj ich twórcy/producenci mają ochote zarobić maksymalnie jak to tylko możliwe. Widać 30 złoty to najoptymalniejszy pułap.

29.11.2006 14:14
piokos
👍
12
odpowiedz
piokos
102
27 do 1

obejrzałem 3 filmiki: fizyka, gameplay i bullet time. Raczej kupię, bo ostatnio cierpię na brak FPSów. :)

tak jak napisał sekret_mnicha, grzech nie brać za taką cenę.

29.11.2006 16:00
13
odpowiedz
Krooger
28
Pretorianin

Pilav [ Chorąży ]

"Ja bym ocenił AP na 7/10 pod warunkiem że gracz lubi proste "rozpierdalanki" wszystkiego co sie rusza :)."

Pomijając fakt, że o gustach się nie dyskutuje, tylko ocenia się grę obiektywnie, to mam pytanie. Grałeś już w pełną wersję? IMHO nie ma jej jeszcze w sklepach, więc na jakiej podstawie jest Twoja ocena -> CZESKIEGO dema?? Brawo :-)

"Widać 30 złoty to najoptymalniejszy pułap."

Widać, kompletnie nie znasz się na procesach biznesowych ;-)

29.11.2006 19:27
Pilav
😉
14
odpowiedz
Pilav
137
Generał

Masz racje, wyszło tak jakbym oceniał całą gre na podstawie dema, więc to sprostuję. Wersje demonstracyjne - jak sama nazwa wskazuje - służą do wyrabiania sobie opinii przed zakupem i to też uczyniłem (więc jak nie trudno sie domyślic, wspomniana ocena dotyczy dema - od kiedy to nie można recenzować dem?). Teraz dzieki temu wiem, że zakupię pełną wersje bo gra dobrze spełnia role "odstresowywacza" czyli "rozpierdalanki" :). Ale jeśli ktoś miał nadzieje na klimaty SS2 itp, to powtarzam, że nie mamy tu doczynienia z tak ambitną produkcją. To wciąz niskobudżetówka. News (a raczej oswiadczenie prasowe/reklama), do którego piszemy teraz komentarze, wprowadza graczy w błąd.

Demo było czeskie, ale jako, że postacie mówią po angielsku (czeskie są tylko napisy) to raczej nie miałem problemu ze zrozumieniem warstwy merytorycznej. Zreszta czeski troche znam :).

A co sie tyczy "procesów biznesowych" to prosze wyjasnij mi chociaż ogólnie o co biega. W końcu człowiek uczy sie całe życie. Mi się zawsze wydawało że cena nie może być za wysoka (bo wtedy nikt by nie chciał kupowac) i nie może być za niska (bo wtedy nie byłoby satysfakcjonujących zysków). Czyli powinna być optymalna. Co prawda dochodzi jeszcze czynnik "zjednania sobie klienta" bo wiadomo, że jak raz dostanie tanio to w przyszłości wyda kase jeszcze raz. Wciąz jednak uważam, że ustalenie ceny na poziomie 30 zł to w sam raz.

30.11.2006 11:36
😜
15
odpowiedz
Krooger
28
Pretorianin

Pilav [ Chorąży ] ->

"Wersje demonstracyjne - jak sama nazwa wskazuje - służą do wyrabiania sobie opinii przed zakupem i to też uczyniłem (więc jak nie trudno sie domyślic, wspomniana ocena dotyczy dema - od kiedy to nie można recenzować dem?)."

Rozumiem, ale nie mów o całej grze grając tylko w demo. Dlaczego zakładasz, że w grze nie ma "więcej"? Obiecuję, że JEST, o czym będzie można się przekonać już jutro!

"Teraz dzieki temu wiem, że zakupię pełną wersje bo gra dobrze spełnia role "odstresowywacza" czyli "rozpierdalanki" :)."

Cieszy mnię to bardzo.

"Ale jeśli ktoś miał nadzieje na klimaty SS2 itp, to powtarzam, że nie mamy tu doczynienia z tak ambitną produkcją."

Nikt nie pisze, że TAK ambitną, dlatego wspomniano (pewien serwis o grach), o ELEMENTACH z SS2. Tak napisali, nie mam na to wpływu, ale nie ukrywam, że mnie to cieszy :-)

"To wciąz niskobudżetówka."

Nie do końca jest to prawda, o czym poniżej.

"News (a raczej oswiadczenie prasowe/reklama), do którego piszemy teraz komentarze, wprowadza graczy w błąd."

W newsie jest cytat, którego sobie nie wymyśliliśmy przecież. Miej ew. pretensję do jednego z portali o grach

"A co sie tyczy "procesów biznesowych" to prosze wyjasnij mi chociaż ogólnie o co biega. W końcu człowiek uczy sie całe życie. Mi się zawsze wydawało że cena nie może być za wysoka (bo wtedy nikt by nie chciał kupowac) i nie może być za niska (bo wtedy nie byłoby satysfakcjonujących zysków). Czyli powinna być optymalna. Co prawda dochodzi jeszcze czynnik "zjednania sobie klienta" bo wiadomo, że jak raz dostanie tanio to w przyszłości wyda kase jeszcze raz. Wciąz jednak uważam, że ustalenie ceny na poziomie 30 zł to w sam raz."

Powiem tak - nie mogę o tym mówić, ponieważ jest to tajemnica handlowa. Mogę jedynie potwierdzić, że JEST możliwość wydawania gier DOBRYCH za MAŁE pieniądze i nikt na tym bynajmniej nie traci - a Wy gracze, zyskujecie!

Wydaliśmy CALL OF CTHULHU za 30 złotych. Sądze, że gra sprzedałaby się równie dobrze za większe pieniądze, ale cóż, mogliśmy puścić taniej i to zrobiliśmy... nikt nam tego nie zabroni :-)

30.11.2006 11:37
U.V. Impaler
16
odpowiedz
U.V. Impaler
203
Hurt me plenty

GRYOnline.plRedaktor naczelny

Jest szansa, że ta gra będzie dziś w Empiku?

30.11.2006 11:56
😊
17
odpowiedz
Krooger
28
Pretorianin

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ] -> mam oficjalne informację, że dziś raczej, jak to mawiają francuzi "marnę szansę", ale jutro powinno być, a napewno w weekend. Po wysyłce od nas, często dużo zależy od sklepu czy wyrobi się z ekspozycją na czas.

30.11.2006 15:41
bone_man
18
odpowiedz
bone_man
189
Omikron Persei 8

U mnie od wtorku non toper widnieje, że gra jest przekazana do wysyłki. Jakoś Cenega jej chyba nie może wysłać. Ciekawe, czy w ogóle kiedyś dojdzie.

30.11.2006 16:16
Pilav
😉
19
odpowiedz
Pilav
137
Generał

Krooger --> Wiem, że to był cytat i jeszcze dodatkowo domyślam się, że z zapowiedzi, a nie z recenzji. Jak wiadomo zapowiedz pisze sie nawet nie na podstawie dema lecz na podstawie udostepnionych przez autorów filmikow/screenów/informacji. Jakiemuś redaktorowi wymarzyły sie gruszki na wierzbie skoro oczekiwał TAKIEGO klimatu po tej grze.

Innymi słowy udało wam się znależliść "jakiś" tekst, "jakiegoś" serwisu, który wychwalał AP pod niebiosa i postanowiliście to wykorzystać. Zresztą jeśli coś cytujecie w oficjalnym oświadczeniu to tak jakbyscie się z tym zgadzali, bądz sugerowali, że tak jest. Jak dla mnie jawne wprowadzanie w błąd. Ktoś zobaczy na sklepowej pólce FEAR za 50 zł i obok Aplha Prime za 30 zł no i wybierze ten drugi tytuł bo po co ma przepłacać skoro obie gry prezentują podobny poziom (te same najlepsze cechy)?

Przy odrobienie szczescia w weekend popykam w pełną wersje i zrewiduje poglady o grze.

A co sie tyczy tych tajemnic handlowych to obojętne co byś nie mówil, prawda jest taka, że nie jesteście fundacją charytatywną, lecz firmą nastawioną na zysk i napewno chcecie miec te zyski jak największe. To chyba zrozumiałe.

A jeszcze taka drobna dygresja o cenach. Ostatnio widziałem Beyond Good & Evil za chyba 13 zł na sklepowej półce. Rewelacyjna gra, warta nawet i całą stówę w tak niskiej cenie? I tu widać tę całą (smutną) prawdę o "tajemnicy biznesowej". Trzeba było cene obniżyc bo zwyczajnie nie było chętnych aby gre kupić (osobiście mam teorie, że zawiódł dział marketingu Ubi Softu). Ech. Z kolei takie np. Panzer Elite Action kosztuje jakieś 70-80zł czyli według mnie dużo za duzo. Wciąż czekam na jakąś tańszą reedycje (jest szansa?). Wiec jak widać z cenami jest różnie, raz są niższe niz powinny (w stosunku do jakośc gry), a kiedy indziej za wysokie. AP natomiast jest w sam raz :).

30.11.2006 19:16
👍
20
odpowiedz
Krooger
28
Pretorianin

Pilav [ Chorąży ] -> OK, to porozmawiajmy po tym, jak zagrasz :-)

"A jeszcze taka drobna dygresja o cenach. Ostatnio widziałem Beyond Good & Evil za chyba 13 zł na sklepowej półce. Rewelacyjna gra, warta nawet i całą stówę w tak niskiej cenie? I tu widać tę całą (smutną) prawdę o "tajemnicy biznesowej". Trzeba było cene obniżyc bo zwyczajnie nie było chętnych aby gre kupić (osobiście mam teorie, że zawiódł dział marketingu Ubi Softu)."

I tutaj nie masz racji. Istnieje coś takiego, jak cykl życia produktu, po którym trafia na coraz to niższe pułapy cenowe. Oczywiście nie każdy. Tak po prostu. A BG&E to zdecydowanie stara gra, za którą dużo osób dało full-price parę lat temu. Teraz przyszła pora na reedycję (też zresztą już od bardzo bardzo dawna na półkach). To wcale nie zależy od tego czy gra się kiedyś dobrze, czy źle sprzedawała.

"Ech. Z kolei takie np. Panzer Elite Action kosztuje jakieś 70-80zł czyli według mnie dużo za duzo. Wciąż czekam na jakąś tańszą reedycje (jest szansa?). Wiec jak widać z cenami jest różnie, raz są niższe niz powinny (w stosunku do jakośc gry), a kiedy indziej za wysokie. AP natomiast jest w sam raz :)."

Chcielibyśmy oczywiście, żeby wszystkie gry, które wydajemy kosztowały 30 zeta, ale to jest właśnie ta tajemnica biznesowa. Uwierz mi, że Rewolucja Cenowa to bardzo przyjemna sprawa... nie zamierzamy się z niej wycofać i będzie coraz więcej gier - dobrych gier - w RC... nikt nam tego nie zabroni ;-)

Lineup tytułów na Nowy Rok zapowiada się zacnie!

30.11.2006 20:16
eJay
👍
21
odpowiedz
eJay
214
Quaritch

gameplay.pl

Po demie widac, ze gra wielka nie bedzie, ale AI wroga zaskakuje in plus i dlatego sie skusze. Graficznie jednak odstaje od Dooma 3.

30.11.2006 21:30
Pilav
😉
22
odpowiedz
Pilav
137
Generał

Krooger ---> BG&E wyszło w podobnym czasie co PoP:SoT. Obie miały na początku podobną cene startową, ten sam wydawca itp. Ale cykl życia BGE był znacznie krótszy niż pierwszej części Księcia Persji. Widać to po tym jak utrzymywały się ceny tych tytułów. Obniżka BGE nastąpiła dużo szybciej i była naprawde drastyczna.

Dzis byłem w sklepie nie dla idiotów i spotkała mnie naprawde miła niespodzianka. Okazało się, że właśnie przecenili Panzer Elite Action, teraz kosztowało jakies 39 zl lub cos koło tego. Za tę cene już warto.

eJay ma niestety racje - DOOM 3 jest lepszą alternatywą od Alpha Prime, a jego cena to ok. 25zł. Ale DOOM-a juz wszyscy przeszli dawno temu (wtedy gdy jeszcze kosztował stówę).

Wiadomość Alpha Prime - już w ten piątek