Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Medieval II Total War Edycja Kolekcjonerska - ujawniamy informacje o zawartości

08.11.2006 15:53
😊
1
zanonimizowany149563
55
Generał

Co za wysyp tych wersji kolekcjonerskich na koniec roku mamy:) Ja akurat zaliczam się do tych osób, które nie przepadają za dodatkami do gier, które obejrzałbym tylko raz a potem odłożył na lata. Ale możliwość wyboru wersji zawsze trzeba pochwalić. Czekamy na premierę ale z zakupem się wstrzymam do czasu co najmniej kilku recencji. A teraz wracam do najlepszej części czyli Shoguna :) Pozdrawiam!

08.11.2006 19:28
ffff
2
odpowiedz
ffff
41
Backside

Ech.... !!!
Nie chciałbym obrażać Pana Szulca, ale pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu "historia mrocznego średniowiecza", to "mroczny to jest autor tego stwierdzenia".

Nie wiem ile jeszcze lat będziemy posługiwać się utartymi schematami. Średniowiecze, jako epoka powstała po dość gwałtwonym upadku Imperium, miało swoje wieki ciemne - nic w tym dziwnego i ubliżającego.
Nazywanie jednak "ciemnym" 1000 lat to żywy jeszcze pomnik nauk szkoły komunistycznej.

To nie miejsce i czas na debatę o pozytywnych i nieznanych osiągnięciach średniowiecza, ale radziłbym się zastanawiać czasami. Zwłaszcza, jeśli nie jest to żart tylko oświadczenie prasowego (tak jak z dodatkiem do EU II, Crusader Kings = Mroczne wieki :///)

08.11.2006 20:11
vit123
3
odpowiedz
vit123
129
no pain no game

ffff -> troche przesadzasz co do tego mają komuchy ? jest to przecież prawda bo jak nazwać czas kiedy jawinie naukę nazywano herezją a uwczesnych naukowców - pionierów nowoczesnych trendów myśli palono na stosie ? większość najważniejszych odkryć powstawało pod koniec "mrocznych wiekó" kiedy to bardziej było już renesansowo i mam na myśli tutaj między innymi Krzysztof Kolumb, Martin Luther, Gutenberg.

08.11.2006 23:29
ffff
4
odpowiedz
ffff
41
Backside

vit123 ---> absolutnie nic nie przesadzam. Zależność z komuną jest prosta. Ten system jawnie tępił religię, zwłaszcza jej historię. Manipulacja sprowadzająca średniowiecze do "czasu stosów" jest bardzo prosta, uczono więc o złym dyktacie kleru.

Zrewiduję trochę swoje stwierdzenie - uznam, że ktoś ma swoją, słuszną rację, używając hasła "mrok" jeśli wie na temat średniowiecza naprawdę dużo. Więcej niż "coś tam o stosach, czarownicach i rycerzach".
Można mi wierzyć lub nie, że sterotypowa wizja średniowiecza jest naprawdę mylna. Jak ktoś nie wierzy... - na wykłady i do książek.

Wiadomość Medieval II Total War Edycja Kolekcjonerska - ujawniamy informacje o zawartości