Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Premier wszystkich Polaków i adaptacja gry wideo, która naprawdę może się udać - wilczy przegląd bijatyk

28.02.2021 11:21
ezioauditore150
1
1
ezioauditore150
27
Centurion

Wydaje mi się, że "Mortal Kombat" już w 1995 roku złamał klątwę marnych adaptacji gier.

PS "Warcraft: Początek" również był całkiem udany.

28.02.2021 11:52
xandon
2
odpowiedz
xandon
7
Pretorianin

Pyra & Mythra w Smashu - o tak, czas wracać do Smasha. Z Pyrą i Mythrą spędziłem kilka setek godzin w zeszłym roku w XC2. Nie wiem jak Nintendo to robi, aby mnie ciągle od siebie uzależniać, ale podziwiam.

Ta pani premier? Ciekawe skąd taki pomysł? Tak sobie siedzieli Japończycy i tak im wpadło do głowy?

Jestem apolityczny, ale podobało mi się jak kilka lat temu jedna polska Pani Premier stanęła w Parlamencie Europejskim i po wysłuchaniu pouczeń kilkuset jajogłowych biurokratów co ma robić, wstała odważnie i powiedziała tak tak, dziękuje bardzo za Wasze jakże szlachetne rady, ale sami lepiej wiemy jak zawalczyć o nasze sprawy. Może to zaimponowało dumnym Japończykom?

28.02.2021 12:34
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
ssforever
9
Konsul

Kurde, jak mnie się marzy taka gra, jak Tsushima w realiach XVII wieku Rzeczypospolitej. Taki towarzysz husarski na rączym polskim koniku. Realia o wiele ciekawsze i bliższe kulturowo Zachodowi, niż hermetyczna Japonia.

28.02.2021 15:32
Herr Pietrus
😂
3.1
Herr Pietrus
194
Ubecka Wdowa

Realia o wiele ciekawsze i bliższe kulturowo Zachodowi
<---

28.02.2021 16:08
3.2
ssforever
9
Konsul

To, że Japońce zrobili sobie dobry PR i wprowadzili swój kod kulturowy w przestrzeń masową (via USA), to jeszcze nie znaczy że są historycznie czy kulturowo bliżsi Europie, niż Polska.

28.02.2021 15:30
-Cryspi-
😁
4
odpowiedz
1 odpowiedź
-Cryspi-
1
Legionista

Gdybym miał wyszczególnić jakiś aspekt rzucający się w oczy w moich ulubionych bijatykach w tym zestawieniu to strasznie podoba mi się warstwa wizualna Street Fighter'a i ogólnie spory wybór postaci. Oprócz tego odkrywanie kolejnych historii fabularnych jest "miodne' w tej grze. Tekken byłby drugą z wymienionych, ale sam pomysł na postać premier wydaje mi się raczej słaby - nie jestem jego zwolennikiem. W ramach ciekawostki mogę jeszcze powiedzieć, że odkąd mamy część siódmą, siostrzeniec masteruje skill i wspina się coraz wyżej w rankingach. Wydaje mi się, że T7 stał się jego drugą ulubioną grą. Aktualnie poziom Grand Mastera i ponad 60% odblokowanych trofeów, a ja cieszę się, że ma jakąś "odskocznie". Lepiej w grach uskuteczniać walkę, niż pod sklepem zęby stracić całkiem. <3

28.02.2021 15:52
Czarny  Wilk
4.1
Czarny Wilk
98
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

Fajnie, sam starałem się zaszczepić u siostrzeńca sympatię do gatunku :) O ile nie stały się dla niego aż takim hitem jak u wujka, tak drobne zwycięstwa udawało mi się odnieść, takie Marvel vs Capcom całkiem mu się spodobało.

28.02.2021 20:31
😒
5
odpowiedz
1 odpowiedź
FrossTea
1
Junior

Za brak brawlhalli ktoś powinien beknąć. Jakby to największy fighter na świecie....

28.02.2021 20:41
Czarny  Wilk
5.1
Czarny Wilk
98
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

Ok, to jak już ktoś musi to do beknięcia nominuję FrossTea!

01.03.2021 09:46
Dann
6
odpowiedz
1 odpowiedź
Dann
11
Pretorianin

Bardzo podobna do Beaty Szydło, trochę tylko do Hanny Suchockiej.

01.03.2021 10:14
AUTO6
6.1
AUTO6
49
Konsul

Bardziej podobna do Ewy Kopacz

01.03.2021 21:28
7
odpowiedz
szejk18
47
Konsul

adaptacje gier
ekhm ekhm Silent Hill

03.03.2021 16:00
CzarnyPiotrus!
👍
8
1
odpowiedz
1 odpowiedź
CzarnyPiotrus!
119
!
Image

Jak zwykle dzięki za przegląd :)
Ja również staram się śledzić to co się dzieje w świecie bijatyk i mimo wszystko powiem że ten season pass do skullgirls totalnie mi gdzieś umknął ;) ale z zakupem season passa na razie się jeszcze wstrzymam :)
Co do filmu Mortal Kombat bardzo fajnie to wygląda, ta bajka która jakiś czas temu się pokazała nie za bardzo trafiła w mój gust ale za to film jak dla mnie zapowiada się nieźle, no może z wyjątkiem tej godzilli hehe (patrz obrazek)
Natomiast bardzo się cieszę z tej postaci do Tekkena 7, już nie mogę się doczekać co też Harada wymyślił, najbardziej mnie ciekawi styl walki tej naszej pani premier, ale znając Haradę wątpię żeby to była jakaś zwykła kalka Niny Williams.
Śledziłem też jaką opinie mają ludzie z zagranicy (głównie z USA) na temat tego "polskiego" trailera i raczej mają obojętny stosunek, dla nich to po prostu kolejny zawodnik z europy taki jak Claudio, Lily czy Leo.. a narzekają głównie na to że w tym sumie 10 sekundowym trailerze nic ciekawego nie pokazali, i taka jest prawda kilka zdjęć z Polski i wyjście pani premier z auta :) pozostaje nam na razie tylko czekać na więcej ale mimo wszystko jestem wdzięczny Haradzie za ten miły gest w stronę Polaków :)
Teraz co do bety Guilty Gear Strive, mam pozytywne odczucia ale według mnie trochę inaczej się w to gra niż w Revalator, jest inna oprawa graficzna i ogólnie inny styl graficzny i sama mechanika walki też sprawia wrażenie że trochę inaczej się w to gra, czy lepiej? na razie ciężko powiedzieć ogólnie jest spoko i po kilku godzinach grania powiedziałbym że Guilty Gear Strive jest dobry ale i powiedziałbym że ani nie jest lepszy ani gorszy od Revelatora, jest po prostu trochę inny.
Natomiast do tego że Capcom dalej rozwija Street Fightera 5 to trochę się dziwię, byłem nieźle zaskoczony tym trailerem z nowym season passem do niego bo myślałem że wersja Champion Edition to będzie już finalna forma tej gry ale tutaj zgodzę się już z tymi opinami że lepiej jakby zaczęli pracować nad nową częścią niż dalej grzebać przy piątce szczególnie że czuć już że SF5 się już zestarzał.

04.03.2021 08:35
Czarny  Wilk
8.1
Czarny Wilk
98
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

Dzięki za feedback, miło czytać takie komentarze :)
Przyznam że zapomniałem o MK Scorpion's Revenge, dzięki za przypomnienie że wypadałoby w końcu obejrzeć ;)
Jeśli chodzi o panią premier, to musiałeś śledzić inne rejony sieci niż ja - tam gdzie zaglądam niestety odbiór jest wybitnie negatywny, wiele osób już sobie na bazie tej krótkiej zajawki wyrobiło opinię że to nudna postać na którą nie warto czekać.
Strive'a przesunięto, poczekamy sobie na niego trochę dłużej :/
A co do SF to nic straconego, to że piątka jest dalej wspierana nie oznacza że nie trwają już intensywne prace nad szóstką :)

04.03.2021 16:01
CzarnyPiotrus!
😉
9
odpowiedz
CzarnyPiotrus!
119
!
Image

Wiesz co wydaje mi się że powód przesunięcia premiery Striva jest chyba jasny dla wszystkich którzy grali w betę, zresztą nawet o tym wspomniałeś w felietonie ;)

04.03.2021 22:06
xandon
10
odpowiedz
xandon
7
Pretorianin
Wideo

Wypuszczone dziś prze Nintendo. Razem z wcześniejszym trailerem - perfekcja! Tak należy prezentować nowości w bijatykach - tu nowych postaci Pyra/Mythra w Smashu, o czym wspomina artykuł GOL.

- Podsumowanie gry, z której pochodzą postacie
- Prezentacja nowej areny bijatyk
- Prezentacja wyglądu postaci i wersji kolorów
- Przegląd fizyki postaci i wszystkich ciosów zwykłych / specjalnych / smash
- Krótka demonstracja walki
- Omówienie nowych utworów muzycznych
- Omówienie innych towarzyszących dodatków
- Na koniec data premiery = dzisiaj :-)

Choć wolę walkę tymi blade'ami w Xenobalde Chronicles 2, to powodzenia tym, którzy będą chcieli je opanować w pełnym zakresie w Smashu, bo mechanika wygląda na dość wyrafinowaną.

https://www.youtube.com/watch?v=XeDBCgDSiB4

Wiadomość Premier wszystkich Polaków i adaptacja gry wideo, która naprawdę może się udać - wilczy przegląd bijatyk