Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Northgard z 2 milionami sprzedanych egzemplarzy

16.09.2020 09:23
Danuel
1
Danuel
0
Pretorianin

Czegoś mi w tej grze brakuje. Bo niby wszystko jest - ładnie i strategicznie. Ale niestety nie ma niczego, co się wybija. Strona ekonomiczna jest prostacka i przypomina farmvila. Już Settlersi byli pod tym względem bogatsi. Nie ratuje gry również strona militarna - walka to również śmiech na sali, kilka jednostek tłucze po głowie kilka jednostek wroga. Nie ma micro ani macro.
Ot taka "strategia" dla każauli wychowanych na "grach" mobilnych.

16.09.2020 09:39
2
odpowiedz
noobmer
1
Centurion

Sam kupiłem rok temu albo nawet dwa i nie ograłem do dzis, eh

16.09.2020 09:46
3
odpowiedz
mbigos
44
Chorąży

Grałem na jakimś darmowym weekendzie i aktualnie poluję na edycję ze wszystkimi DLC. Dla mnie świetna gra, czuję się jakbym grał w planszówkę, rozgrywaną w czasie rzeczywistym. Fakt, że nie ma tu łańcuchów produkcji, ani zaawansowanej ekonomii, ale jest kilka fajnych i nowatorskich mechanik, które sprawiają, że jest to całkowicie świeże podejście to gier Settlersopodobnych.

16.09.2020 17:24
4
odpowiedz
Felo74
73
Pretorianin

Nie podobał mi się w tej grze system ekonomii. Wszystko oscylowało wokół swoistego "złotego środka", że musiałeś go osiągnąć, żeby całą ekonomia ci stykła, dokładna ilość armii, jedzenia, surowców. A jak już to osiągnąłeś, to trzeba było się rozwijać dalej, całą ekonomię znowu szlag trafiał i trzeba było zaś się męczyć, żeby ten złoty środek osiągnąć... Czekam na nowe Settlersy, ale coś o nich cisza...

Wiadomość Northgard z 2 milionami sprzedanych egzemplarzy