Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Problem z aplikacją Endomondo w Xiaomi

18.05.2020 15:36
Lukdirt
1
Lukdirt
81
Senator

Problem z aplikacją Endomondo w Xiaomi

Hej,
czy wczoraj (czyli 17 maja) też mieliście kłopoty z Endomondo?

Bo wczoraj byłem na rowerze i niestety miałem kłopoty z tą aplikacją. Problem polegał na tym, że po wygaszeniu ekranu GPS automatycznie się wyłączał. Dopiero gdy przystanąłem na chwilę żeby odpocząć, GPS znowu się uruchomił. A potem znowu to samo, gdy dalej jechałem. Przez to prawie cały rowerowy trip mi się nie zapisał. I teraz nie wiem, czy to problem techniczny Endomondo, czy raczej problem z moim smartfonem. Posiadam Xiaomi Redmi Note 8 PRO, jakby co.

Znalazłem w sieci poradnik, że w smartfonach marki Xiaomi należy wyłączyć oszczędzanie energii oraz zezwolić lokalizację w tle. Kłopot w tym, że znalazłem tylko to menu:

ustawienia->bateria i wydajność->zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje->wybierz aplikacje->Endomondo-> bez ograniczeń

...natomiast nigdzie nie mogę tego znaleźć:

lokalizacje w tle->zezwól

18.05.2020 18:07
Lukdirt
2
odpowiedz
Lukdirt
81
Senator

Up

18.05.2020 19:51
plomba_lubi_zabawe
3
odpowiedz
plomba_lubi_zabawe
44
Centurion

To jest znany problem i dotyczy głównie xiaomi. Rozwiązanie? Nie ma dobrego rozwiązania, bo prawdopodobnie związane jest to z zarządzaniem energią a problem który opisujesz istniał już w 2016 roku (!!!), oczywiście ich MIUI jest tak "spójne", że opcje które były wtedy...wyparowały i już ich nie ma, podobnie jak i rozwiązania. Przykro mi, że sam tego doświadczasz ale może dzięki temu będziesz się trzymał na przyszłość z dala od tej firmy i jej "wysokiej jakości" produktów. Dla pocieszenia - dobrze, że tylko GPS Ci się wygasza, bo u nas codziennie jest partia xiaomi z padniętymi modułami bluetooth/wifi, które "nagle" przestały działać.

W tej chwili nie mam niestety żadnego szrota od tej firmy pod ręką (jutro będą, czeka ich cała masa do naprawy), ale znalezione w sieci (o ile nie pozmieniali znów opcji):

Ustawienia -> Urządzenie -> Bateria i wydajność -> Oszczędzanie baterii -> Wybierz aplikacje
Tam można ustawić by nie odcinało GPS i danych w tle dla każdej aplikacji indywidualnie.
Wybierasz Endomondo Sports Tracker i ustawiasz: bez ograniczeń i dalej: lokalizacja w tle -> zezwól.

post wyedytowany przez plomba_lubi_zabawe 2020-05-18 20:02:29
18.05.2020 20:02
Lukdirt
4
odpowiedz
4 odpowiedzi
Lukdirt
81
Senator

Ale ten GPS wyłącza się tylko po zgaszeniu ekranu. Więc nie wygląda to na uszkodzenie modułu, tylko raczej coś w ustawieniach trzeba pogrzebać.
No chyba, że będę jechał na rowerze z włączonym ekranem, co raczej mija się z celem, zwłaszcza że mam smartfona schowanego w saszetce...

18.05.2020 20:03
plomba_lubi_zabawe
4.1
plomba_lubi_zabawe
44
Centurion

Zaktualizowałem o jakieś rozwiązanie które niby działa(ło) 4 lata temu, może będzie ok.

18.05.2020 20:03
Lukdirt
4.2
Lukdirt
81
Senator

U niektórych osób pomogło "zablokowanie" aplikacji w tle (czyli jej "zakłódkowanie") ale nie wiem czy u mnie ten sposób pomoże.

Zaktualizowałem o jakieś rozwiązanie które niby działa(ło) 4 lata temu, może będzie ok.

Ok, zaraz zobaczę

post wyedytowany przez Lukdirt 2020-05-18 20:04:21
18.05.2020 20:04
plomba_lubi_zabawe
4.3
plomba_lubi_zabawe
44
Centurion

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :) Powodzenia

18.05.2020 20:16
Lukdirt
4.4
Lukdirt
81
Senator

No dobra, doszedłem do:

Wybierasz Endomondo Sports Tracker i ustawiasz: bez ograniczeń

Ale gdzie się znajduje następna opcja:

lokalizacja w tle -> zezwól

?

19.05.2020 10:28
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany1280445
5
Pretorianin

Ja używam xiaomi na co dzień do zapisów szlaków (podobnie jak moja rodzina) i działa wszystko bez zarzutów - zdecydowanie lepiej niż na np samsungach czy one plusach ze względu na o wiele lepszy układ gps. Z tymże nie używamy endomondo, a o wiele naszym zdaniem lepszego i bez konkurencyjnego locusa. Warto się zapoznać.

Locus nie ma problemów z pracą na ustawieniach domyślnych choć ogólnie xiaomi ma wyjątkowo intensywne zarządzanie energią - i dobrze, bo dzięki temu - znów - działa nieporównywalnie lepiej pod tym względem niż Samsung.

Minus jest taki że rzeczywiście często trzeba pogrzebać w ustawieniach żeby aplikacje działały w tle. Co często trzeba / warto zrobić (na przykładzie miui 10 / 11):

- "zakłódkować" aplikacje w oknie aktywnych aplikacji
w opcjach aplikacji:
- oszczędzanie energii - bez ograniczeń
- uprawnienia aplikacji - dostęp - lokalizacja
- inne uprawnienia - wyświetlaj okna podczas pracy w tle, stałe powiadomienia
- autostart - on

Bez tego rzeczywiście wiele aplikacji nie chce działać
Natomiast Jeszcze nie widziałem aplikacji która skonfigurowana działała by nie prawidłowo. A używam ich więcej niż ktokolwiek inny

post wyedytowany przez zanonimizowany1280445 2020-05-19 10:29:59
19.05.2020 11:29
Lukdirt
5.1
Lukdirt
81
Senator

Ok, dzięki za pomoc. Wypróbuję te ustawienia przy najbliższej okazji.

19.05.2020 11:56
5.2
zanonimizowany1280445
5
Pretorianin

tak dodam jeszcze dlaczego uważam że locus jest najlepszy

Endomondo to przede wszystkim aplikacja społecznościowa jeżeli dobrze kojarzę z poprzednich lat (porzuciem ją wiele lat temu). Locus natomiast nie jest "facebookiem sportu" tylko narzędziem lokalnym, za to niesamowicie wręcz rozbudowanym pod względem geo-kartograficznym.

Przede wszystkim posiada zestaw dziesiątek map tematycznych, między innymi świetne mapy terenowo - rowerowe (oparte o OSM i dużo lepsze w terenie niż google maps), posiada mapy offline, Posiada też rozbudowane narzędzia zarządzania plikami śladów - zarówno możliwość ręcznego ich tworzenia (projektowania tras z pełnym dopasowaniem do dróg na mapach i wyliczaniem parametrów zaprojektowanej trasy - świetne przy planowaniu trasy), edytowania, konwertowania (np wygodny export gpx/kml do google maps i google earth - które jest świetym uzupełnieniem po stronie PC, szczególnie w wersji VR :D), czy przechowywania (cały manager archiwum szlaków i tras). Można też dokładnie skonfigurować kiedy szlak ma być zapisywany a kiedy zapis pauzowany. Jest też współpaca z czujnikami ANT (kadencja itp) i pełna konfigurowalność GUI. Podsumowania tras można też łatwo wrzucać na facebooka jak ktoś koniecznie chce się chwalić :)

Narzędzie jest potężne I niesamowicie praktyczne.

Forum: Problem z aplikacją Endomondo w Xiaomi