Wiadomość Oszukujesz w Overwatch? System przerwie mecz

1
Rumcykcyk
114
Głębinowiec

Co za durny pomysł kiedy karze się oszusta razem z innymi graczami. Jak system wykrywa, że oszukuje powinien dokończyć się mecz ale później otrzymuje karę. Niby gracze nie stracą punktów ale tracą czas.

Generał

@Rumcykcyk no właśnie bardzo dobrze że mecz będzie przerwany. Jeśli taka przerwanie pojawi się np. w 5 minucie, 20 minutowego meczu, to chyba tylko z korzyścią dla uczciwych graczy.
Raz, że i tak nie stracą punktów, dwa - czasu, a trzy - nerwów i frustracji z powodu jednego kretyna, który rekompensuje swoje niskie umiejętności oraz ego, programami trzecimi.

Legionista

@Rumcykcyk Ty tak serio? No dobrze, to załóżmy, że grasz przeciwko takiemu cheaterowi. Nie dość, że tracisz czas, to jeszcze punkty, bo na 99% przegrasz ten mecz. Widzisz problem?

14.07.2019 15:56
5
odpowiedz
zanonimizowany1290435
6
Pretorianin

to nie będzie przerywać całego meczu tylko będzie disconetować tego cheatera.

Głębinowiec

@Maddred @Pepikk wszystko się rozchodzi w jakim czasie mecz zostanie zakończony. Bo jeśli np w 2 rundzie gdzie w poprzedniej mocno się napociłeś żeby wygrać albo żeby osiągnąć dobry wynik, a tu bum mecz zakończony. Często miałem rozłączenie z serwerem pod koniec meczu i czułem mega frustrację.

Jeśli taka przerwanie pojawi się np. w 5 minucie, 20 minutowego meczu, to chyba tylko z korzyścią dla uczciwych graczy.
Czyli grałeś 20 minut za nic. 5 minut można przeboleć.

15.07.2019 12:10
6.1
78
Generał

Chyba nie zrozumiałeś. Zakładam że mecz trwa np 20min. Równie dobrze może trwać 30 albo i 40. I teraz jak np. w piątej minucie takiego meczu system wykryje czitera i mecz zostanie przerwany, to źle? Wolałbyś męczyć i wnerwiać się przez resztę meczu z takim oszustem?
To założenie, bo na razie nie wiemy jak działa ten system. Jednak najlogiczniejszym i najlepszym wyborem jest to, by działał on jak najszybciej tylko się da. Mając właśnie na względzie korzyści jakie z tego wynikają a o jakich pisałem w swoim pierwszym poście. Im dłuższy będzie czas na wykrycie potencjalnego oszusta, tym mniej użyteczny staje się taki system.

Konsul

Obejrzałem ten Developer Update. Uhuhu... Widać, że Blizzardowi mocno piórka opadły. Niemal każde zdanie w tym filmiku jest tłumaczeniem się i obiecywaniem poprawy, z taką pewną dozą skruchy. Blizzard przecież zawsze był taki pewny siebie, hop do przodu. Niesamowite. Chyba naprawdę kiepsko musi się dziać tam u nich, no i wreszcie przejrzeli na oczy, że gracze zaczynają mieć z nich bekę. Ciekawe zjawisko.

Generał

Któż z 10-15 lat temu pomyślałby, że Blizz będzie robić gry pokroju Overwatch.....