Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Gry używane PS4

05.06.2019 19:13
Igorowsky
1
Igorowsky
0
Junior

Gry używane PS4

Witam jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość bo nawet nie wiem czy dobrze, że tu piszę ten nowy wątek ale jak coś to proszę o wytłumaczenie mi wszystkiego jeśli źle zrobiłem. No ale do rzeczy. Mam pytanie do Was ludziska. Niedawno kupiłem PS4 PRO i mam zamiar sobie kupić kilka gier nowych bo w zestawie miałem już np RED DEAD REDEMPTION 2. Moje pytanie jest takie czy jeśli kupię grę używaną np. na allegro to jeśli włożę do napędu PS4 taką grę to nie będzie jak na Steam na PC, że jeśli kupiłbym pudełkową używaną nie wiem np. Metro Exodus no to wiadomo, że na PC jest klucz w pudełku aby tą grę pobrać z serwerów VALVE. Czy na PS4 nie będzie problemu? Żeby nie było tak że wkładam grę do napędu i będzie jakiś komunikat że gra jest wykorzystana czy coś podobnego i koniec. Jeśli dobrze sobie wyobrażam to jest tak, że wkładasz płytę, instalujesz ją i normalnie działa jak nowa ze sklepu np. ? Chyba ,że był jakiś klucz na DLC no to tak to pewnie ktoś to już wykorzystał ale gra podstawowa będzie działać? bez problemu? Bo nie raz też widzę, że na stronie takiej jak graj-tanio.pl ceny są dobre niby tanie te gry na PS4 tylko mają okładki np. francuskie i jest napisane,że polska wersja językowa np w Dishonored 2. Czyli nawet jeśli kupię grę z francuską okładką to będę mógł w grze wybrać polski język czy tam napisy? Nie jest to jakiś kolejny przekręt. No i wiem, że się rozpisałem ale mam nadzieję ,że ktoś mi odpiszę bo z konsolami to jestem zielony na razie jeśli chodzi o gry, na PC tak nie jest :) Aha i jeśli np kupiłbym czysto hipotetycznie używanych gier na PS4 z 11 pudełek to nie dostanę BANA na PS4 ? Że nie będzie SONY miał kłopotu że mam 11 gier używanych i zainstalowałem je tego samego dnia? Bo to też ważne jak PS4 patrzy na instalowanie gier używanych. Mam nadzieję, że ktoś mi odpiszę. Pozdrawiam

05.06.2019 19:20
2
odpowiedz
Szary-Wilku
14
Pretorianin

Kupuj używane gry na olx w Twojej miejscowości i odbieraj osobiście.
Używki na PS4 działają bezproblemowo, nie ma żadnych kluczy, może czasami jest jakiś co daje jakieś bonusy, ale to zazwyczaj pierdoły.
Z wersjami językowymi bywa różnie.

05.06.2019 19:26
Yoghurt
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Yoghurt
66
Legend

1. Płyty z grami na PS4 nie mają przypisanych kodów, wkładasz, instalujesz, grasz. Kody przypisywane do konta obejmują tylko dlc i inne dodatki.

2. Z wersjami językowymi jest różnie, najczęściej na europejskich blurejach daje się upchnąć wszystkie warianty i albo można je wybrać z poziomu menu albo konsola sama ustawia wersję zależnie od języka systemu. Nie zawsze tak jest, niektórzy wydawcy i dystrybutorzy oferują różne wersje na różne rynki i zawsze lepiej sprawdzić, czy dana gra została wypuszczona z językiem polskim na płycie, czy na przykład na rynku francuskim jest dostępna bez niego. Rzadko się zdarza, ale jednak.

3. Sony nie patrzy na instalacje z płyt, nawet nie wiem, czy w ogóle ma nad tym kontrolę (ze względu na brak kluczy przypisanych do płyt) więc nic ci nie grozi. Możesz mieć problem z kodami kupowanymi z podejrzanych źródeł albo ze współdzieleniem januszowych kont z allegro, ale przez 11 zainstalowanych gier nic ci nikt nie zrobi.

post wyedytowany przez Yoghurt 2019-06-05 19:29:27
06.06.2019 22:14
Igorowsky
3.1
Igorowsky
0
Junior

No to już wiem prawie wszystko :) tylko jeszcze jedno pytanie a to jak Pan powiedział o Origin i PSN to ok rozumiem a to sam tyczy się Uplay znaczy gier używanych wydawanych przez Ubisoft np. Division 1 i 2? że będzie chciał tylko nick do PSN? Pozdrawiam

05.06.2019 19:48
czapla43
4
odpowiedz
4 odpowiedzi
czapla43
5
Centurion

Tak jak powyżej napisali bez problemu kupuj używki i graj.
Co do gier z innych regionów to mam np. watch dogs 2 gold edition z Niemiec i nie ma żadnych problemów z graniem. (Oprócz tego mam kilka gier z Japonii i te gry też bez problemu działają).

To są właśnie plusy grania na konsolach. Więc kupuj spokojnie używkę, przejdź grę, a jak chcesz to bez problemu możesz grę sprzedać, a za hajs kupić następną używaną grę (i tak w kółko). :)

post wyedytowany przez czapla43 2019-06-05 19:50:37
05.06.2019 19:59
Igorowsky
4.1
Igorowsky
0
Junior

O to fajowo :) a mam jeszcze jedno pytanie bo w sumie zapomniałem. Napisałeś,że masz grę z Niemiec i Japonii a to mnie ciekawi a okładki masz po niemiecku i japońsku? i tak po prostu włożyłeś do napędu PS4 grę i się zainstalowała na spokojnie? i miałeś po polsku od razu wygenerowaną grę czy sobie ustawiłeś w ustawieniach? Przepraszam,że tyle pytań ale to fajnie, że tak można bo na PC teraz to już nie za bardzo.

06.06.2019 11:14
czapla43
4.2
czapla43
5
Centurion

Tak, okładki tych gier są po Niemiecku i Japońsku. W watch dogs 2 gra sama mi wybrała język polski. A w japońskich grach to w większości tylko język japoński jest. Gry na konsolę mają języki z regionu w którym są sprzedawane (Większość gier zakupionych w Europie ma język polski, a jak nie to w najgorszym wypadku masz język angielski). Gry z Azji mają w większości tylko język z danego kraju (nie ma angielskiego tylko "krzaczki"- dla niewtajemniczonych). Tak było już za czasów PS3 i tak jest na PS4.

06.06.2019 11:21
4.3
Robert542
161
Legend
Image

Tutaj jeszcze warto nadmienić, że gry z Hongkongu/Chin zazwyczaj mają dwa języki do wyboru - chiński i angielski. Ale też nie zawsze, raz miałem hongkońskie Final Fantasy XV, które miało tylko język... chiński i koreański.

A niektóre z rynku japońskiego, ale które nie są japońskimi grami, jak np. Detroit: Become Human, mają zarówno japoński jak i angielski.

post wyedytowany przez Robert542 2019-06-06 11:26:08
06.06.2019 20:58
czapla43
4.4
czapla43
5
Centurion

@Robert542 Zgadza się. Sam posiadam Final Fantasy XIII-2 z Honkongu na PS3. Kupiłem go bo degenerował mnie angielski dubbing, a takim sposobem mam grę z japońskim dubbingiem i angielskimi napisami. Teraz nie trzeba tak robić bo dając jako przykład Final Fantasy XV w wersji europejskiej posiada japoński dubbing(i chyba w większości gier japońskich ma już orignalny język do wyboru). Nie mówiąc już o opłacalności zakupu gry z Azji która też wyszła w Europie. Dla mnie zakupy z Azji na tej generacji to tylko w takie gry które nie wyszły na świecie i nie wiadomo czy wyjdą po za Azję.

post wyedytowany przez czapla43 2019-06-06 20:58:57
05.06.2019 20:05
Igorowsky
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Igorowsky
0
Junior

A i jeszcze jedna kwestia nawet używane gry jeśli jakaś będzie miała aktualizację na PS4 to na spokojnie się pobierze bez problemów? A np jak bym sobie kupił używane BATTLEFIELD 1 na PS4 to nie trzeba będzie przypisywać jej do Origin np na konsoli bo jak miałem nówkę grę w zestawie FIFA 19 to po pierwszym uruchomieniu chciało ode mnie login Origin, który posiadam ale to była nowa gra. A używane,że tak powiem nie będzie kłopotu jak podam swój login Origin, żeby nie było że mnie zbanują na PC bo wiele bym stracił :) Przepraszam Was Szanowni Państwo, ale po prostu chciałbym wszystko wiedzieć bo kto pyta nie błądzi i będę spokojny jak wszystko napiszę co mnie trapi :) bo mnie to ciekawi. Pozdrawiam

05.06.2019 20:10
Yoghurt
5.1
Yoghurt
66
Legend

Login origin na PS4 jest przypisywany do konta użytkownika PSN, nie do gry, możesz spokojnie kupować dowolne używki od EA.

Aktualizacje pobiorą ci się do wszystkiego, co masz zainstalowane.

06.06.2019 22:26
Igorowsky
6
odpowiedz
1 odpowiedź
Igorowsky
0
Junior

No to już wiem prawie wszystko :) tylko jeszcze jedno pytanie a to jak Pan powiedział o Origin i PSN to ok rozumiem a to sam tyczy się Uplay znaczy gier używanych wydawanych przez Ubisoft np. Division 1 i 2? że będzie chciał tylko nick do PSN? Pozdrawiam

07.06.2019 09:34
Yoghurt
6.1
Yoghurt
66
Legend

Wszystkie originy, uplaye i inne tego typu serwisy na konsolach są zawsze przypisywane do konta użytkownika, nie do samej gry. W większości przypadków nie mają najmniejszego wpływu na konto na PC, czasem tylko ściagną sobie na przykład listy znajomych albo (w przypadku Ubi) dodadzą te punkty czy co oni tam rozdają, za które można sobie kupić gadżety w grze.

Żadna gra konsolowa na płycie nie ma DRM w postaci klucza przypisywanego do jednego konta.

07.06.2019 23:16
Igorowsky
7
odpowiedz
Igorowsky
0
Junior

Dziękuję Wam wszystkim Panowie za odpowiedzi i już dzięki wam o wiele więcej wiem także zaraz sobie zamówię kilka gier :) Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam

Forum: Gry używane PS4