Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Petycja w sprawie wydania polskiej wersji do gry Faeria, pomożecie?

05.05.2019 12:16
1
D.a.r.k.ELF
16
Pretorianin

Petycja w sprawie wydania polskiej wersji do gry Faeria, pomożecie?

Witam wszystkich! Wraz z dwójką znajomych postanowiliśmy stworzyć petycję na Steam dotyczącą wydania polskiej wersji dla świętej i oryginalnej karcianki jaką jest od 3 lat Faeria :) Mimo tych 3 lat, wydania już 5 dodatków i wydania aż 13-tu języków nadal brak w niej naszego... :/ Wierzymy że polska społeczność jest bardzo silna, dlatego też wierzymy w waszą pomoc by nas wspomóc :) Nawet jeśli w nią nie gracie czy nie znacie, chodzi o polską pomoc. Bardzo byśmy prosili o wpisy w petycji do której link podajemy tutaj - https://steamcommunity.com/app/397060/discussions/0/1647665620932157427/

Ps. Być może z waszą pomocą byłaby w końcu szansa na wydanie naszego języka, ale na ewentualność niepowodzenia szukamy również osób zainteresowanych stworzeniem spolszczenia! Dlatego też jeśli ktoś z was miałby czas i możliwości prosimy o wpisywanie się w wątku :)
Dziękujemy, wierzymy w was i w polską wersję dla Faerii!

05.05.2019 15:37
2
odpowiedz
D.a.r.k.ELF
16
Pretorianin

Podbijam wątek

06.05.2019 14:49
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
petemut
31
Centurion

Na tym forum może jest ledwo z pół tuzina ludzi, którzy grają w inne karcianki niż HS czy MtG, więc niekoniecznie to jest dobre miejsce do takich ogłoszeń. Co gorsza gatunek CCG jest takim pożeraczem czasu, że ciężko jest grać regularnie w coś więcej niż jeden, w porywach dwa tego typu tytuły. A takich produkcji jest dosłownie dziesiątki (fakt, że wiele z nich pada, ale w ich miejsce pojawiają się nowe).

Grałem trochę w Faerię, lecz po letniej aktualizacji, gdy gra wróciła do modelu płatnego, przestała mi się ładować (na początkowym ekranie wczytywania). Nie wiem jaki się pojawił konflikt ze sprzętem/systemem, ale uznałem, że to jest dobry pretekst, aby granie w to zawiesić na czas nieokreślony. Gdyby nie to, to mógłbym trochę kart potłumaczyć, no ale skoro mi się to nie odpala… to sorry, ja się na to nie piszę.

08.05.2019 16:28
😉
3.1
D.a.r.k.ELF
16
Pretorianin

Wiesz co zdziwiłbyś się ale sporo ludzi gra w Faerię :) Podobnie w inną bardzo dobrą karciankę jaką jest Eternal. Ludzie właśnie odchodzą od HS'a i Gwinta bo jest za duży RNG i za dużo osób mających wszystko.. Faeria jest na topie cały czas, a właśnie 2 tygodnie temu wyszedł nowy dodatek! Serio zrezygnowałeś z gry bo coś nie chciała chodzić? ;) Ja mam ją od 2 lat ale dopiero niedawno zacząłem trochę grać i wszystko wygląda i chodzi pięknie. Może mimo wszystko chciałbyś znów spróbować? Znalazłem już jedną osobę która byłaby zainteresowana spolszczeniem i mimo tego że próbujemy jeszcze z petycją może byłbyś zainteresowany pomocą jednak? :)

post wyedytowany przez D.a.r.k.ELF 2019-05-08 16:30:18
09.05.2019 00:16
3.2
petemut
31
Centurion

Wiesz co zdziwiłbyś się ale sporo ludzi gra w Faerię :)
Z tego forum? Nie sądzę :I W ogóle? Też nie bardzo.

Podobnie w inną bardzo dobrą karciankę jaką jest Eternal
Owszem jest znacznie popularniejszy od Faerii, ale generalnie też niszowy.

Ludzie właśnie odchodzą od HS'a i Gwinta bo jest za duży RNG i za dużo osób mających wszystko.
Myślę, że deweloperzy Eternala, a tym bardziej Faerii życzyliby sobie, żeby liczba grających w ich produkcje odpowiadała tej liczbie jaką ma teraz Gwint z którego „ludzie właśnie odchodzą”. O HSie nawet nie wspomnę, bo ta karcianka to kosmos pod względem popularności w porównaniu do innych tytułów z tego gatunku. I nawet jeśli przez 10 lat będą ludzie od niego odchodzić to tam wciąż będzie więcej grających niż w jakąkolwiek inną grę CCG.

Faeria jest na topie cały czas
Wśród karcianek, w których mamy stół z taktyczną rozgrywką być może to jest top, ale taki top jak najwyższa górka na Żuławach Wiślanych. Brutalna prawda jest taka, że tego typu odmiana CCG to ultra nisza, a społeczności wokół nich są w większości „kanapowe”, więc nietrudno być wśród nich królem. Był moment, że Faeria i Duelyst miały trochę grających, ale to już niestety przeszłość.
Żeby jednak nie było, iż mam jakieś obiekcje do Faerii. Darzę tę grę ciepłymi uczuciami (bo jest bardzo dobra) i cieszę się że ci przypadła do gustu. Mam takie postanowienie, że spróbuję do tego wrócić zanim serwery wyłączą. Zakładam optymistycznie, że uda mi się do tego czasu rozwiązać swój problem. Może np. będę miał jakiś inny piecyk.

Serio zrezygnowałeś z gry bo coś nie chciała chodzić? ;)
No jak widać.

Znalazłem już jedną osobę która byłaby zainteresowana spolszczeniem i mimo tego że próbujemy jeszcze z petycją może byłbyś zainteresowany pomocą jednak? :)

Szanuję twój zapał, ale nie za bardzo potrafię go podzielić, więc chyba nie dołączę, aczkolwiek… mogę się jeszcze zastanowić (kwestia wygospodarowania czasu). Przez łikend nad tym pomyślę, wyślę ci wtedy zaproszenie na steamie i ewentualnie wówczas na ten temat na czacie pogadamy.

10.05.2019 00:29
👍
3.3
D.a.r.k.ELF
16
Pretorianin

Nie odpowiadając na odpowiedzi ;) jakby co z chęcią zapraszam do kontaktu :)

Forum: Petycja w sprawie wydania polskiej wersji do gry Faeria, pomożecie?