Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: 26 maja - wybory do Parlamentu Europejskiego

04.05.2019 00:51
1
Iselor (Łódź)
113
Senator

26 maja - wybory do Parlamentu Europejskiego

Powiem wam szczerze: istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że pierwszy raz odkąd uzyskałem prawa wyborcze NIE wezmę udziału w wyborach. Dlaczego? Bo nie ma na kogo głosować.

PiS to socjaliści z krzyżem w zębach.
Koalicja Europejska to zbieranina bez idei, głównie zbieranina bezideowców z lewactwem.
Konfederacja to dziwne zjawisko gdzie Korwin jest dosyć umiarkowany, bo indywidua pokroju Godek i Brauna skutecznie "zabijają" tą listę, nawet jeśli jest się wolnościowcem.
Kukiz ma krótką ławkę i wszystkich sensownych ludzi (np. Ścigaj) wystawia do walki o stołki w PE - pytanie: kto tu zostanie jeśli tam się dostaną? I kto mi zagwarantuje że po wyborach parlamentarnych nie będą wspierać socjalizmu pisowskiego? Pomijam że w Łodzi nie za bardzo mam na kogo głosować z listy kukizowskiej, chyba tylko po to żeby Apel, który rozwalił struktury w Łodzi się stąd wyniósł?
Lewica razem - toż to dowcip.
Wiosna - patrz wyżej.

Szkoda że w tym smutnym kraju dwie partie socjalistyczne zgarniają ponad 60% a Gwiazdowskiemu nie udało się zarejestrować list w całym kraju. To jak tu ma być k**** dobrze jeśli jedyna umiarkowana prawica z sensownym programem nie ma struktur i siły na rejestrację list wyborczych? Naprawdę, nie wiem czy pójdę do urny, bo wyboru brak.

04.05.2019 01:04
📄
2
odpowiedz
11 odpowiedzi
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

Co do konfederacji totalnie się nie zgadzam, zaznaczę tylko, że członek PE może startować w wyborach parlamentarnych.

04.05.2019 01:06
2.1
Iselor (Łódź)
113
Senator

Domyślam się że jako korwinista zgadzać się nie będziesz. Natomiast skrajny liberalizm gospodarczy (też lubię wolny rynek, ale bez skrajności, niecierpię skrajności) + fanatyzm religijny (z całą pewnością Braun i Godek spaliliby mnie na stosie :)) to nie jest to co będę popierał.

04.05.2019 01:17
2.2
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

Absolutnie korwinistą nie jestem. Nazwijmy Brauna i Godek fanatykami, bo "normalni (umiarkowni??) wierzący" po wyjściu z kościoła odcinają się od religii. Nie ze wszystkim się oczywiście zgadzam, np. poruszenie tematu penalizacja homoseksualizmu było tragicznym ruchem.

04.05.2019 11:49
2.3
1
Iselor (Łódź)
113
Senator

Nefarian17k----> jestem poganinem, hellenistą, nie wyznaję monoteizmów, nie życzę sobie by fałsz monoteistyczny miał wpływ na cokolwiek w tym kraju, na pewno nie na moralność. Dla Brauna z pewnością jestem sługą Szatana.

04.05.2019 15:51
2.4
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

W takim razie co ma wpływać na moralność? Upraszczając religia w kwestii społecznej uzasadnia moralność. Jeżeli zabierzemy prawa do ustalania zasad moralnym wyższej instancji (Bogu [ przez co ciężej jest je podważyć, bo nie wymyślił ich Kowalski, tylko BÓG]) i oddamy je ludziom to każdy będzie mógł je kreować według własnej potrzeby, podważać, zmieniać etc.. Kwestia prawa naturalnego etc. etc.. Dużo do rozwijania, a czasu niewiele.

04.05.2019 22:31
2.5
Iselor (Łódź)
113
Senator

Nefarian17k-------> wspólną cechą chrześcijaństwa, hellenizmu, buddyzmu, hinduizmu itd. jest moralność rozumiana jako moralność konserwatywna, prawicowa. Czyli raczej negatywny stosunek do aborcji, homoseksualizmu, etc. I ok, tu znajdę wspólny język z chrześcijanami raczej niż większością ateistów choć wiem że są ateiści cholernie prawicowi, konserwatywni). Natomiast...Osobiście jestem za status quo w kwestii aborcji. Poglądy Godek bardzo mnie mierżą w tej kwestii. Dalej Braun. Ok, facet jest piekielnie inteligentny, wysławia się piękną polszczyzną, ale jak mam popierać gościa, który chce intronizować monoteistycznego boga na króla Polski? I od razu mówię: jestem za całkowitym rozdziałem państwa od kościoła/religii i nawet gdyby chciał intronizować Peruna albo Zeusa - byłbym przeciw.
No i narodowcy. Ja wiem że ludzie są różni, środowisko różnorodne, ale czy naprawdę mam iść ręka w rękę z ludźmi spośród których wielu z radością stłukłoby na kwaśne jabłko Hindusa czy Nepalczyka bo pomylił im się z muzułmaninem? I ilu narodowców zna różnice pomiędzy muzułmanami? Czy wie że Persowie to nie Arabowie i dobrze byłoby mieć z nimi dobre relacje? I że NIE KAŻDY arab to muzułmanin?

Osobna kwestia że w Łodzi...no znam ludzi z łódzkiej Konfederacji i tam nie ma nikogo sensownego, naprawdę :( Ogólnie w Konfederacji brakuje kogoś takiego z jajem, brakuje mówcy, Kukiz ma chociaż Agnieszke Ścigaj która masakruje wszystkich błaznów z PO-PiSu, PiS ma chociaż Cymańskiego...Konfederacja ma kogoś? Miała Dziambora, nie wiem czy ma cały czas. Platforma miała Tuska, nie widzę tam nikogo jego pokroju, Schetyna jest miernotą bez charyzmy.

04.05.2019 22:56
2.6
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

Z tymi wspólnymi cechami to pojechałeś....
Rozdział państwa od Kościoła (sic!).... ja jestem za rozdziałem władzy świeckiej i duchownej, co jest w gruncie rzeczy znane tylko w cywilizacji łacińskiej, według zasady wyartykułowanej w ewangelii "oddajcie cesarzowi co cesarskie, Bogu co boskie".
Tak to działało na przestrzeni wieków, gdy demoralizowała się jedna władza druga ustawiała ją do pionu i tak działało w obie strony.

04.05.2019 23:10
2.7
Iselor (Łódź)
113
Senator

Z tymi wspólnymi cechami to pojechałeś....

Jeżeli się nie zgadzasz to proszę o wyjaśnienie. Stosunek do takich kwestii jak homoseksualizm, aborcja, małżeństwo etc. jest taki sam lub prawie taki sam. To że gardzisz innymi religiami nic tu nie zmienia.

ja jestem za rozdziałem władzy świeckiej i duchownej, co jest w gruncie rzeczy znane tylko w cywilizacji łacińskiej

Nie, Znane to było chociażby cesarzom chińskim, którzy "trzymali za mordy" buddystów, taoistów, konfucjanistów i inne wyznania. Będę musiał sprawdzić jak to wyglądało w Indiach, bo odłamów hinduizmu i innych religii było tam zawsze tak dużo że władca nie mógł sobie za bardzo pozwolić na ustanawianie konkretnej religii państwowej - a jeśli, to nie miało to konkretnego przełożenia na życie mieszkańców.

05.05.2019 00:07
📄
2.8
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

A Ty chyba nadal nie rozumiesz co ja napisałem odnośnie rozdziału władzy duchownej ze świecką.
A co do cech, to jak będę miał dłuższą chwilę odpiszę obszernie.

07.05.2019 14:46
📄
2.9
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

Odłożona w czasie (ze względu na jego brak) odpowiedź @Iselor (Łódź)

Zaznaczam, że spłycenie tematu moralności do stosunku do aborcji, sodomitów etc. z karygodnym pominięcie kwestii antropologii, uzasadnienia tych moralności etc. uniemożliwia wyczerpujące rozwiązanie tego tematu.

Arcyważny ekskurs*:

"Niezależnie od cywilizacji etyka katolicka niesie ze sobą cztery (niezmienne [sic!]) postulaty:
-dożywotnie małżeństwo monogamiczne.
-dążenie do zniesienia niewolnictwa
(Bulla Sublimis Deus, pierwszy taki dokument)
-zniesienie zemsty
-niezawisłość Kościoła od władzy państwowej..."

Uwagi co do użytych pojęć:
-Już na samym początku robisz błąd zjednując wszystkie nurty chrześcijaństwa jako nurty jednej moralności, niestety tak nie jest, bo trafiamy na moralność protestantów etc..
-Itd. w tej kwestii nic nie oznacza, musiałbyś rozwinąć, bo jak mniemam nie chodzi o wszystkie religie.
Meritum odpowiedzi:
Już na początku trafiamy na eugenikę i apartheid, które ewidentnie nie są cechą wspólną obecną w moralności wymienionych religii i warto zaznaczyć, że *buddyzm ma 5 przepisów dla ogółu, a dopiero więcej dla mnichów oraz, że w czystym buddyźmie prawo sakralne NIE ISTNIEJE. Zresztą sam buddyzm zmieniał się ( nawet pogodził się z kastami [sic!]w Indiach) w zależności od miejsca, do którego dotarł, można śmiało stwierdzić, że szerzył się kompromisami. W Chinach doszło do sytuacji, gdzie przez bardzo długi czas uczeni uważali (to w co zmienił się buddyzm w Chinach) za odrębną religię. Buddyzm buddyzmowi nierówny, przez co nie powinien być w ogóle brany pod uwagę w tej dyskusji bez wyróżnienia na każdy odłam, ale na to czasu żaden z nas (chyba?) nie ma. Odnotować należy także to, że żadna etyka poza tą zachodniochrześcijańską nie skupia się na intencji czynu. Co do aborcji to Katolicyzm, Prawosławie i właśnie hinduizm oraz buddyzm ją potępiają.Z tego co się orientuje buddyzm nie potępia homoseksualizmu, hinduizm natomiast głosi, że praktykowanie go grozi wcieleniem się w zwierze w następnym życiu. Homoseksualizm natomiast w orfizmie był pewnego rodzaju obowiązkiem (w rozumieniu odbywanie takich stosunków, nie do końca taka orientacja, nie wszyscy [pewnie nawet większość] wyznawców orfizmu nie cierpiała na zaburzenie rozwoju psychoseksualnego). Stosunek Katolicyzmu do homoseksualizmu jak się domyślam znasz. W kwestii małżeństw etyki wymienionych religii też się różnią. Trafiamy tam na poliandrię, poligamię (także połowiczną) oraz monogamię, różnią się również kwestią trwałości tego związku.

*Cytat z "O wielkości cywilizacji" F. Konecznego.

07.05.2019 22:11
2.10
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

@Iselor (Łódź)
..."cesarzom chińskim, którzy "trzymali za mordy" buddystów, taoistów, konfucjanistów i inne wyznania" Faktyczny rozdział władzy świeckiej i duchowej...
Jeżeli religia nie ma instytucji to jaką może być władzą?

08.05.2019 12:06
😂
2.11
Matysiak G
130
bozon Higgsa

Gwiazdowski umiarkowany....

post wyedytowany przez Matysiak G 2019-05-08 12:09:57
04.05.2019 01:27
3
odpowiedz
Lukxxx
165
Generał

Mnie przekonuje Mentzen, więc dam szansę Konfederacji. Nikogo innego sensownego nie widzę.

04.05.2019 01:35
😁
4
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
Minas Morgul
182
Szaman koboldów

Ja te wybory postrzegam inaczej. Celuję w to, żeby przystopować nieco tę rakietę, którą lecimy w stronę Słońca ;). Jak jesienią PiS będzie rządził w koalicji, a nie z konstytucyjną większością, to będzie dobrze. A zacząć trzeba od małych kroczków - paliwo, itp. Poza tym PiS ma całą listę ludzi sukcesu, którzy pną się do PE, by dzielnie walczyć o nasze dobro. Uważam, że osoby te są dużo bardziej cenne na rodzimym gruncie. Niech pracują u podstaw i krwawicą swą Najjaśniejszą budują. Skazywać ich na Brukselę to nieludzkie. Gdzież tam Brukseli do łanów żyta naszego.

Czyli zaraz... co tu pozostaje.
Kukiz nie, bo nie kojarzę, kto to Ścigaj i nie za bardzo orientuję się, kto tam z tej krótkiej ławki jeszcze został.
Konfederacja nie, bo na to kazał głosować Jerzy Zięba. Ciekawe, jak ten ich program miałby wyglądać. Partia, która prosi o broń atomową, by walczyć z zarażonymi poszczepiennym autyzmem feministkami z kondominium? ;).
Razemy nie, bo swego czasu poznałem ich ideowy trzon. Ich antymerytokracja osiąga takie Himalaje absurdu, że to nawet nie jest zabawne. Już chyba wolałbym Konfederację w jej obecnym kształcie.

Pozostaje mi KE lub Biedroń? Czy coś tam jeszcze bierze udział?
W każdym razie bezideowcy wydają się ok. Przy tak atrakcyjnych ideach na horyzoncie, brak idei to idea sama w sobie!

post wyedytowany przez Minas Morgul 2019-05-04 01:36:45
04.05.2019 01:50
4.1
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

W koalicji z kim? Jaka koalicja byłaby dla Nas dobra?

04.05.2019 02:13
4.2
1
Minas Morgul
182
Szaman koboldów

Jakiejkolwiek. Sytuacja, w której jedna partia (jeszcze taka) ma władzę absolutną jest niebezpieczna. PiS zapewne nie przerżnie jesiennych wyborów, więc pytanie brzmi - jak bardzo wygra. Albo tak bardzo, że będzie zmieniał Polskę na lepsze samemu, albo tak, że do czynienia nam dobra, będzie potrzebował sojuszy, negocjacji, rozmów itd. itp., czyli dostanie hamulec.
Wolę to drugie, mając świadomość, że może doprowadzić to do chwilowej degrengolady i kolejnych wyborów - których efekt może być różny.
Ale to mowa o jesieni. Na razie miło będzie, jak nie dostaną 45-50% w wyborach do PE.

04.05.2019 15:31
4.3
Herr Pietrus
174
Ubecka Wdowa

Nic dodać, nić ująć, Minas.

04.05.2019 07:03
5
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ppaweł
4
Pretorianin

Zaraz przyjdą ci z wątku dobrej zmiany i ci wszystko objaśnią, tuska zbawca Polski.

04.05.2019 08:38
😜
5.1
2
Bukary
168
Legend

Minas już wszystko dobrze objaśnił.

08.05.2019 12:14
5.2
Matysiak G
130
bozon Higgsa

Ppaweł chyba wierzy, że kto nie z PiS, ten ze Schetyną.

W jednym wszakże muszę się z Iselorem zgodzić. Też nie mam na kogo głosować.

Partia która mówi, że nie będzie PiSem to dla mnie za mało.

post wyedytowany przez Matysiak G 2019-05-08 12:15:11
04.05.2019 09:27
6
odpowiedz
Mr.Kalgan
188
Gold Dragon

Fakt, że nie ma odpowiedzialnej partii na którą można głosować. Ale zgadzam się z Minas Morgulem i coś robić trzeba bo dla mnie jest jasne, że najpierw nie będzie Unii a później Polski (a może odwrotnie).
Wybór jednak trudny i nieprzyjemny, z jednej strony powrót do tego co było a zatem do przyczyn które wyniosły PIS do władzy z drugiej nowa twarz populizmu w postaci Wiosny. Przyjdzie rzucać monetą.

post wyedytowany przez Mr.Kalgan 2019-05-04 10:00:42
04.05.2019 09:58
7
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
205
Mów mi wuju

U mnie wybor dosyc prosty.
PiS - za lamanie rzadow prawa, demokracji, czysty socjalizm i rozdawnictwo, zlodziejstwo, podnoszenie podatkow, wspieranie skrajnych srodowisk itp itd - na pewno nie
Konfederacja - widzieliscie ich „piatke”? Toz to anarchisci, fanatycy religijni, antysemici, homofoby i zwyczajni wariaci.
Lewica Razem - odchyl w druga strone. Rasowi komuniści. Nie moja bajka.
Korwin15 - gdyby bylo wiecej takich osob jak Tyszka, gdyby mieli spojny program, gdyby Kukiz stamtąd odszedl... za duzo tych gdyby. I za czesto graja do jednej bramki z PiS.
Wiosna - jeszcze więksi populisci niz PiS. Gospodarka i wszystko skrajnie w lewo. Do tego nie podoba mi sie podejscie Biedronia do ludzi - z jednej strony uśmiech, z drugiej „nóż” w plecy.
Koalicja Europejska - stety lub niestety jedyny imo sensowny wybór. Mieszanina roznych poglądów i idei, ale to co dla mnie sie liczy to chyba takie wypośrodkowanie wszystkiego. Gospodarczo od socjalistów z SLD i PSL (których nigdy nie wspierałem), po liberałów z Nowoczesnej (na których ostatnio głosowałem). Światopoglądowo raczej neutralnie, bez narzucania innym jak mają żyć. Z Zielonymi dbającymi o środowisko ;)

post wyedytowany przez Cainoor 2019-05-04 09:59:42
08.05.2019 12:16
7.1
Matysiak G
130
bozon Higgsa

Ja tam bardzo lubię piątkę konfederacji. 5x NIE. Takie pozytywne chłopaki z wizją :D.

04.05.2019 10:29
8
3
odpowiedz
Ahaswer
78
ciwun

Koalicja Europejska ma jedną podstawową ideę - powrót do kierunku zachodniego, który obraliśmy w 1989 roku. Dobra idea.

04.05.2019 10:34
9
2
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
80
Kopalny

Największe nieszczęście tego kraju polega na tym, że nie mamy porządnej republikańskiej partii - konserwatywnej ale i szanującej prawo. Kukizo-Korwinowe potworki to błazny niewiele mające wspólnego z prawicą.

04.05.2019 11:51
9.1
Iselor (Łódź)
113
Senator

Najbardziej prawicowy i dosyć umiarkowany jest Gwiazdowski, ale - nie zebrał podpisów i startuje tylko w 6 okręgach więc zgarnie z 0,5%. Szkoda wielka.

04.05.2019 10:38
10
odpowiedz
15 odpowiedzi
mevico
54
Generał

Po tym temacie widać, że ludzie mają za dobrze w tym kraju. Skoro mając do wyboru wiele partii, w tym całą masę partii, które jeszcze nie rządziły, nie masz na kogo głosować to wypada się tylko zaśmiać :-D
Rozumiem, że skoro wiosna to nie Twoja bajka to wolisz by rządził PIS i dalej oszukiwał ludzi niż by rządził ktoś kto jeszcze nie miał szansy rządzić? Partie lewicowe to też nie moja bajka, ale jakbym nie miał do wyboru partii liberalnych, a jest ich sporo, to głosowałbym na jakąś partię lewicową która jeszcze nie rządziła bo skoro PIS to partia lewicowa to chyba lepiej dać szansę komuś nowemu niż głosować na lewicowych oszustów. Jakby Cię jakiś bank oszukał to dalej będziesz siedział w tym samym banku czy przejdziesz do innego? Bo z Twojej logiki wynika, że dalej będziesz trzymał konto w tym, który Cię oszukał.

04.05.2019 10:56
10.1
r_ADM
193
Legend

Jakby Cię jakiś bank oszukał to dalej będziesz siedział w tym samym banku czy przejdziesz do innego?

Dla wyborcy konserwatywno liberalnego problem jest wlasnie w tym, ze te wszystkie poważne partie juz rzadzily a innych nie ma wiec banku zmienic nie mozna :P

04.05.2019 11:00
10.2
2
DanuelX
80
Kopalny

Chociażbym żył pięć milionów lat nie zrozumiem jak można być konserwatystą i liberałem.

04.05.2019 11:03
10.3
planeswalker
33
Legend

Można być konserwatystą w kwestiach światopoglądowych i liberałem w kwestiach gospodarczych. Co w tym takiego trudnego do pojęcia?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konserwatywny_liberalizm

post wyedytowany przez planeswalker 2019-05-04 11:04:43
04.05.2019 11:26
10.4
2
DanuelX
80
Kopalny

To tak samo jak można być wegetarianinem a w szabas w****ć schabowe?

04.05.2019 11:28
10.5
2
planeswalker
33
Legend

Tak, ludzie nie są czarno-biali. Super, że to zauważyłeś.

04.05.2019 12:14
10.6
Iselor (Łódź)
113
Senator

Kompletnie nie rozumiem co jest dziwnego w konserwatywnym liberalizmie? Przecież Margaret Thatcher była właśnie konserwatywnym liberałem, przecież ten nurt polityki wywodzi się z Ameryki, w sumie Trump też jest konserwatywnym liberałem. Jedyną nadzieję jaką widzę dla tego środowiska w Polsce jest sojusz Kukiza z Gwiazdowskim.

04.05.2019 13:09
10.7
mevico
54
Generał

@r_ADM
Rządziły PIS, PO, PSL, SLD, żadna inna partia nie rządziła więc nie wiem o czym bredzisz.

04.05.2019 13:16
10.8
1
elathir
40
Senator

Też nie kumam co w tym dziwnego. Sam mam takie poglądy, umiarkowany konserwatyzm społeczny (bez fanatyzmy) i umiarkowany liberalizm gospodarczy (bardziej taka Szwajcaria, czy Singapur niż odmiana XIX wieczna).

Więc dla mnie albo Kukiz, albo Konfederacja, zależy kto personalnie mi bardziej przypasuje.

04.05.2019 13:16
10.9
r_ADM
193
Legend

mevico: Czytaj ze zrozumieniem.

post wyedytowany przez r_ADM 2019-05-04 13:16:57
04.05.2019 13:35
10.10
mevico
54
Generał

@r_ADM
:-D
Standardowy tekst ludzi, którym brak argumentów.

04.05.2019 14:00
10.11
r_ADM
193
Legend

mevico: to nie ja nie dostrzegam przymiotnika 'powazna'.

04.05.2019 15:09
10.12
Cainoor
205
Mów mi wuju

elathir
Z całym szacunkiem, bo każdy ma prawo do własnych poglądów, ale jak to „umiarkowany konserwatyzm społeczny (bez fanatyzmy)” ma się do konfederacji, która jest skrajnie fanatyczna?

04.05.2019 15:33
10.13
Herr Pietrus
174
Ubecka Wdowa

Jakby Cię jakiś bank oszukał to dalej będziesz siedział w tym samym banku czy przejdziesz do innego?

Ale to musiałby być bank, a nie SKOK albo przechowalnia u Seby w tapczanie (patrz Konfederacja i inne twory typu Razem).
o, jeszcze ten Gwiazdowski by się bronił, ale to nie do końca moja bajka, niestety. Biedroń? Zapowiadał się ciekawie, ale nie wyszło..

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2019-05-04 15:35:23
04.05.2019 20:54
10.14
elathir
40
Senator

Tak, że nie odpowiadają w 100% moim poglądom, i temu się waham. Choć w regionie mam właśnie na ich liście człowieka, który aż tak fanatyczny nie jest.

08.05.2019 12:21
10.15
Matysiak G
130
bozon Higgsa

Nie ma czegoś takiego, jak kwestie światopoglądowe. To takie zaklęcie mające na celu obejście sprzeczności między liberalizmem ekonomicznym (zbyt często rozumianym jako darwinizm), i trzymaniem ludzi za mordę pod względem modelu życia, zwanym konserwatyzmem obyczajowym. "Jestem liberałem, wolność jest najważniejsza, ale...". Nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób. Nie chcesz gejowskiego ślubu, to go nie bierz. Ale jak zabraniasz tego innym, toś dupa, nie liberał.

post wyedytowany przez Matysiak G 2019-05-08 12:30:25
04.05.2019 10:47
11
odpowiedz
kiera2003
57
Generał

Jak producenci ominą unijne prawo zwalczające podwójne standardy produkcji żywności?

Coca-Cola na polskim rynku będzie nosić nazwę Coca-Cola drink. Oznacza to, że dalej w napoju będzie znajdować się rakotwórczy azbest.

04.05.2019 12:03
📄
12
odpowiedz
3 odpowiedzi
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

Tak, tak zieloni to lekkoduchy dbające o środowisko. Najwyraźniej ukazali to w 74. kiedy Sartre i Foucault zwrócili się do francuskiego parlamentu z petycją o legalizację pedofilii. Pedofile udzielili im [ruchowi zielonych] poparcia politycznego, za co odwdzięczyli się "zrozumieniem dla pedofilii". Takie tam lekkoduchy.

04.05.2019 13:40
12.1
5
vinni
125
Legend

Uwielbiam logikę w stylu "A w 63 stało się to i to, więc dziś jest identycznie!!" :V

04.05.2019 15:18
12.2
Cainoor
205
Mów mi wuju

Ciekawe. A jaki związek jest między tym co napisałeś a polska partia Ziolnych?

04.05.2019 15:39
😂
12.3
Herr Pietrus
174
Ubecka Wdowa

Ach ten Sartre...

Prawica i Kościół mają chyba na jego punkcie obsesję, szybciej niż w szkole usłyszałem o nim w jakimś liście biskupa, gdy jeszcze odwiedzałem czasem świątynię, pamiętam też skupione głównie na postaci Sartre'a kazanie śp. abp. Życińskiego, jakie zafundował na pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę (wszyscy jechali, to nie chciałem się wyłamywać, skoro była w końcu okazja zobaczyć ten zabytek - jakby nie było - polskiej historii).

Szkoda, że ta sama metoda kompromitowania określonych idei nie obowiązuje w odniesieniu do tych prawicowych, gdzie konserwatywny złodziej/damski bokser/rozwodnik niczego nie dowodzi, bo przecież czarne owce się zdarzają!

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2019-05-04 15:42:49
07.05.2019 20:30
13
odpowiedz
1 odpowiedź
estrella
96
rEVOLution

Agrounia wesprze 11 maja Konfederację w marszu przeciwko roszczeniom. Tego jeszcze nie grali :)

07.05.2019 22:01
👍
13.1
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

Sonata warta biletu.

07.05.2019 22:04
14
odpowiedz
7 odpowiedzi
Janczes
130
You'll never walk alone

co do wyborow zarowno tych jak i kazdych innych jest jedna zasada.
Nie głosujemy na PO. Przypominam, ze to oni rozsprzedali za bezcen wiele firm niemcom, to oni głosowali za powszechna cenzurą w necie zwana potocznie acta 2.0 , oraz maja za uszami wiele innych afer.

08.05.2019 07:17
14.1
1
Cainoor
205
Mów mi wuju

Co za bzdury.

08.05.2019 12:00
14.2
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

@Cainoor
Zrujnowanie przemysłu stoczniowego też!

08.05.2019 12:11
14.3
Tlaocetl
172
Ocenzurowano

Ktore to firmy? Podaj liste, a ja w te pedy lece zlozyc doniesienie do prokuratury. Przeciez dobrze wiesz jak blyskawicznie dzialaja PiSowscy prokuratorzy? Jutro o 6.00 rano Tusk ma gwarantowany nalot.

08.05.2019 12:23
14.4
Drackula
186
Bloody Rider

co to sie dzieje z ludzmi na emigracji ze takie farmazony plota? :o

08.05.2019 12:29
14.5
3
Sinic
177
Legend

Ja nie podam które to firmy ale musze się zgodzić z tym, ze polskie rzady od 1989 roku rozsprzedaly za bezcen wiele firm.
A nie znajdzie się to nigdy w sadzie, na pewno nie za PiS, ponieważ wtedy PO jeszcze nie było nawet w planach natomiast w polityce bardzo aktywny był i we wszelkich układach i układzikach czynny udział miał niejaki Jaroslaw Kaczynski.
Oczywiście również dzialal wtedy Donald Tusk, chociaz on w odróżnieniu od Jaroslawa Wielkiego miał udział w walce z PZPR a nie tylko w szabrowaniu majątku PRL, jak i sporo obecnej wierchuszki wszystkich partii, na czele z PiS no i PO ;)

Nikt nigdy nie trafi do sadu, może czasem jakas mala ofiarka zostanie zlozona, bo wszyscy w tym siedzieli.
Oczywiście teraz ciemny lud dostaje propagandowa papke "zle PO" i co głupsi z nich kupuja to jak Kurski podaje.

"Najsmiejszniejsze" jak to ciemny lud zawsze spiewa zewnie, zgodnie z propagandowa papka, o tym jak to PO sprzedawalo Niemcom i "inne afery" i żaden z nich nie może podac w sumie jakie to afery.
Co do PiS z kolei to tych afer, i miliardow ukradzionych w ciągu tych 3 lat, jest bezliku i nie ma zadnych trudności by je znaleźć i wymienić. I to jest najstraszniejsze w naszym kraju. Jak można kraść tak bezczelnie, bez stwarzania nawet zadnych pozorów, i wystarczy propaganda by nikogo to nie obchodzilo. Jak Polacy głupim narodem sa wiedziałem w sumie zawsze, ale nigdy nie sadzilem iż tak głupim.

Jestem teraz tak już zniesmaczony nami wszystkimi, ze zastanawiam się naprawdę poważnie czy nie dac sobie spokoju z wyborami i pozwolić ciemnemu luidowi wybierac rząd. To wlasnie wyborcy PiS najbardziej będą cierpieli w związku z kolejnymi podatkami (bo nawet jeśli PiS kapitalistycznych burzujow opodatkowuje to oczywiście najbardziej na tym i tak cierpia najbiedniejsi) i narastajaca inflachja, lawinowo wzrastającym zadluzeniem kraju, brakiem inwestycji, rozkradaniem rezerw finansowych spolek, niszczeniem kolejnych firm, dławieniem prywatnej działalności napedzajacej każdy normalny kraj. Mam szczere chec by zobaczyć jak ten kraj pada w płomieniach i ci wszyscy "swiadomi, niezmanipulowani" którzy przez swój fanatyzm, roszczeniowość, nienawiść, zacietrzewienie niszcza od lat nasz kraj odczują bezpośrednio skutki swoich zialan. Może potrzeba by ten kraj upadl jak Grecja czy Wenezuela by Kaczynski i spolka odpowiedzieli za swoje zbrodnie a ich poplecznicy odczuli sami jak zaszkodzili Polsce.

Chociaz oczywiście większość najwyżej postawionych prawych i sprawiedliwych wytransferowala swoje zyski na zagraniczne konta i zbytnio nie ucierpia ale może jak uda się ich skazac to i odzyskamy chociaż czesc tego co ukrali.

08.05.2019 17:26
14.6
Bukary
168
Legend

Sinic, nawet gdyby PiS znowu wygrał, to doprowadzenie kraju do stanu Grecji jeszcze trochę potrwa.

Kaczyński prędzej się przeniesie na łono Abrahama. Za nic nigdy nie odpowie. Chyba że ktoś po zmianie władzy się weźmie za porządki, w co też wątpię.

post wyedytowany przez Bukary 2019-05-08 17:27:10
08.05.2019 17:30
😁
14.7
1
Drackula
186
Bloody Rider

Bukary - jesli jest Niebo, Bog to i jest pieklo. Totez niejaki Kaczynski Jarek dolaczy ale do swoich piekielnych kumpli.

07.05.2019 22:35
15
odpowiedz
5 odpowiedzi
Delarn
3
Chorąży

W takim razie nie głosuj na partie, tylko na konkretnego człowieka. Wiem, że prawie nikt tego nie robi, ale to najbardziej racjonalny sposób głosowania. Sprawdź kto startuje z twojego okręgu, jakie poglądy wyznaje i jakie ma dokonania w polityce. Wielu kandydatów to ludzie opierający się tylko na przynależności partyjnej, którzy nie robią nic oprócz wykonywania rozkazów partii, ale są też tacy, którzy są aktywni i dają coś z siebie. Niestety nie wszędzie można takich znaleźć, głównie z powodu sztucznych okręgów wyborczych. Przykładem dobrego kandydata jest startujący ze śląskiego Dobromir Sośnierz, który w ciągu ostatniej kadencji w europarlamencie często wypowiadał się krytykując głupie działania unii i publikował swoje wypowiedzi w internecie dając pojęcie o tym co się tam dzieje.

08.05.2019 12:23
15.1
Milka^_^
179
Zjem ci chleb

Metoda dhonta?

08.05.2019 14:15
15.2
Delarn
3
Chorąży

Ta metoda nie sprawia, że mandaty rozdziela prezes partii. Nadal mandaty z puli zdobytej przez partię dostaje ten kto otrzymał najwięcej głosów.

08.05.2019 14:35
15.3
Milka^_^
179
Zjem ci chleb

A nie przypadkiem to idzie z góry na dół po kolei? :)

08.05.2019 16:34
15.4
2
Lindil
195
Lumpenliberał

Przypadkiem nie idzie. Metoda d'hondta, czy jak to się tam pisało, mówi tylko o tym jak przeliczyć ilość głosów oddanych na listę na mandaty jej przypadające. Same mandaty są przydzielane kandydatom o najwyższe liczbie głosów.
Ale przypadkiem widzimy jak bardzo niewiele o mechanizmach polityki wiedzą nawet bardziej świadomi politycznie ludzie.

08.05.2019 21:27
15.5
Delarn
3
Chorąży

No i w konfederacji przyjęli taką taktykę, że najważniejsi kandydaci mają 10 pozycję w swoich okręgach. Może po to, by pokazać jak świadomych mają wyborców. A może po to, by zachować tych kandydatów na wybory do sejmu.

08.05.2019 11:43
👍
16
odpowiedz
2 odpowiedzi
ExtremeMetalFan
1
Chorąży

DanuelX. Największe nieszczęście tego kraju polega na tym, że nie mamy porządnej republikańskiej partii - konserwatywnej ale i szanującej prawo. Kukizo-Korwinowe potworki to błazny niewiele mające wspólnego z prawicą.
To jest to!!!
To chyba najlepszy wpis jaki przeczytałem ostatnio na tym forum. A przynajmniej najbliższy moim przekonaniom.

08.05.2019 17:45
😁
16.1
Tlaocetl
172
Ocenzurowano

Niestety, inteligentny i rozsadny czlowiek nigdy nie bedzie skutecznym politykiem. Pokazuje to przyklad Gwiazdowskiego.
Polityk z zalozenia musi pajacowac, blaznowac i grac na emocjach ciemnego ludu. Wiedza, twarde dane, merytoryczne argumenty? Panie, ludzie od tego ziewaja. Ba! Taki inteligencik wydaje im sie mocno podejrzany.
Zapomnijcie wiec o jakiejs rozsadnej partii w Polsce. Lud tego nie chce! Lud chce blaznow i igrzysk!

08.05.2019 17:49
16.2
1
Drackula
186
Bloody Rider

Tlaocetl, niech sobie ten polityk pajacuje, ale moglby sie przynajmniej otoczyc expertami, co by za niego robili robote.
Jakimi ekspertami polscy politycy sie otaczaja widzielismy na przykladzie Macierwicza :)

08.05.2019 12:28
17
odpowiedz
3 odpowiedzi
reksio
169
Pies Pogrzebany

Głosuję na lewactwo. Tylko i wyłącznie.

08.05.2019 13:05
😂
17.1
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

Wolna Polska! Sodomicka!

08.05.2019 17:40
😂
17.2
lifter
6
Generał

Wielka Polska Pedofilska!

08.05.2019 18:28
📄
17.3
Nefarian17k
35
Oczko Pacynka

Czyli krok dalej, zatrważająca przewaga gwałtów męskich osobników nad chłopcami sama w sobie powinna dać do myślenia. Wszystko wskazuje na to, że pedofilia to "krok dalej" od homoseksualizmu. Więc jak najbardziej masz rację. Oba slogany się nadają!

08.05.2019 13:11
18
odpowiedz
jonash01
12
Konsul

Ja tak samo, nawet sensownego mniejszego zła nie jestem w stanie tu zlokalizować. Może oddam nieważny głos, może nie pójdę wcale, ale wygląda to fatalnie. Nie wiem jak można szczerze kogokolwiek z nich popierać....

post wyedytowany przez jonash01 2019-05-08 13:12:28
17.05.2019 08:36
19
odpowiedz
2 odpowiedzi
Krothul
4
Pretorianin

Głosuję na jedynych Polaków czyli na konfederację.

17.05.2019 08:43
19.1
Yoghurt
65
Legend

Biorąc pod uwagę ilość spadochronów w Konfederacji to partia powinna się nazywać "Kawaleria Powietrzna".

17.05.2019 09:48
19.2
Cainoor
205
Mów mi wuju

Fakt, to jedyni Polacy tak bratający się z Putinem

17.05.2019 08:38
👍
20
odpowiedz
Kanon
189
Befsztyk nie istnieje

Zapraszam przed wyborami do obejrzenia https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14905986&N=1

17.05.2019 09:41
21
odpowiedz
elathir
40
Senator

No ja na szczęście w swoim regionie mam z Konfederacji rozsądnego kandydata. Wolnościowiec zadeklarowany, katolik zaangażowany ale nie fanatyk, raczej w kierunku takim około Caritasowym niż polityczno-religijnym.

Forum: 26 maja - wybory do Parlamentu Europejskiego