Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Chocobo's Mystery Dungeon Every Buddy! | Switch

28.03.2019 04:04
1
KitsuneFM
8
Legionista

Dopowiem i poprawię parę rzeczy.

Pierwsza, to bardziej techniczna rzecz. Raczej nie odmieniamy chocobo na chocoba. Źle to wygląda i brzmi :)

No i nie jest to kontynuacja Final Fantasy Fables: Chocobo’s Dungeon, tylko remake/port na Nintendo Switch i PS4 tej gry z DS'a.

Oryginalne gry, Chocobo's Mystery Dungeon i Mystery Dugneon 2 wyszły na PSX miliony lat temu. Potem powstawały jakieś inne gry, ale o ile mi wiadomo, Mystery Dungeon były tylko te dwie, trzecia i teraz ta, która jest tej trzeciej remake'iem.

No i trzeba dodać, że to jest dużo lepsza seria niż Final Fantasy. Niby spin-off, a gra ciekawsza.

Izometryczny jRPG rogalik. Innymi słowy gra z gatunku Mystery Dungeon. Myślę, że tak powinno się ten gatunek nazywać. Bo to jest specyficzny typ RPG-rogalika, który ma swoje korzenie w daaaawnych grach. Pierwsza gra, którą inspirowało się potem m.in. Chocobo czy Pokemon to właśnie... Mystery Dungeon. Po prostu. To coś jak metroidvania dzisiaj.

A właśnie, no i to jest real time turn based strategy. Ja to zawsze tak nazywałem. Poruszasz się na mapie w czasie rzeczywistym, ale dopóki się nie ruszysz, to tak jak w SUPERHOT, wszystko pozostałe także stoi w miejscu. Jest to turówka, prawda, ale zupełnie inna niż takie Final Fantasy chociaż, gdzie mamy osobny ekran do walk. Tutaj wszystko odbywa się na tej samej mapie, tam gdzie chodzimy, tam też walczymy.

Kolejna gra, którą trzeba mieć. Polecam też zapoznać się z Chocobo's Mystery Dugneon 2 każdemu. Każdemu, bez wyjątku. Nie ważne czy lubisz jrpg, czy nie. ja wręcz nienawidzę, ale przy Chocobo bawiłem się świetnie. Dlaczego 2? No bo jedynka nie wyszła po angielsku. Mam nadzieję, że zrobią remake oryginalnych dwóch części, bo te gry, a przynajmniej dwójka, byłą cudna.

EDIT: Zapomniałbym dodać. Warto dodać, że sama postać/rasa chocobo została zainspirowana ptakiem z reklamy słodyczy. Jednym z produktów był Chocobo no Chocoball. Nie dość, że ten ptak miał identyczne odgłosowe "catchphrase" kweh, to jeszcze słodycze nazywały się dokładnie jak postać, którą zainspirowały.

post wyedytowany przez KitsuneFM 2019-03-28 04:09:12
Gra Chocobo's Mystery Dungeon Every Buddy! | Switch