Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Przełączenie się na Switcha.

06.12.2018 21:36
Agent_007
1
Agent_007
118
Kiss my Aces!

Przełączenie się na Switcha.

Nakręciłem się jakiś czas temu na najnowszą Zeldę, bo przypadkiem trafiłem na jeden materiał o tej grze u Quaza, po nim obejrzałem jeszcze jeden, a potem jeszcze inny. I w głowie mi się zagnieździło "chce to".
Nie jestem jednak na tyle zdziczały, żeby kupować konsolę dla jednej gry, więc poszperałem trochę głębiej i znalazłem sobie jeszcze kilka tytułów do ewentualnego ogrania. Nagrzany na tę konsolę jestem coraz mocniej, jednak chciałbym się od forumowych użytkowników Switcha dowiedzieć kilku rzeczy przed podjęciem ostatecznej decyzji.

1. Jak wygląda frekwencja w multiplayerowych tytułach? Chciałbym ograć np. Arms i Splatoon 2, czy te gry mają na tyle dużo graczy żeby bez problemu o dowolnej porze dnia i nocy znaleźć ludzi do gry, czy ledwo zipią i matchmaking zajmuje wieki?
2. Drugie spraea to abonament. Z tego co znalazłem to obecnie kosztuje ok. 8 dyszek za rok, ale czy dostaje w zamian coś więcej niż tylko możliwość grania online? Dorzucają za darmo jakieś gierki albo zniżki w sklepie?
3. Mieliście z tą konsolą jakieś problemy? Znalazłem kilka opinii, że sprzęt nie jest najlepiej wykonany i ma się wrażenie trzymania w rękach tandety.
4. Nie śledzę jakoś chorobliwie wszystkich ofert i promocji, ale mam wrażenie, że Nintendo chyba ciężko wyrwać w niższej cenie niż ogólnie przyjęta. Myślicie, że trafią się jakieś okazje z okazji Świąt albo da się kupić taniej między Świętami a Nowym Rokiem? Nawet na black friday nie widziałem nigdzie przecen ani na samą konsole, ani na Switchowe gry.

06.12.2018 21:49
Yarpen z Morii
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Yarpen z Morii
27
urzytkownik boży
Wideo

Wygugluj:

CEMU+ Zelda Breath od the Wild.

Nie dziekuj.

https://youtu.be/J4663ANrrq4

post wyedytowany przez Yarpen z Morii 2018-12-06 21:50:49
06.12.2018 21:56
Agent_007
2.1
Agent_007
118
Kiss my Aces!

W którym z tych czterech punktów zapytałem czy da się pograć w Zelde na PC?
Nie dziękuję.

07.12.2018 00:47
3
odpowiedz
fenfir
125
Generał

3. Problemów ze sprzętem nie mam, nie jest to na pewno dzieło sztuki w kwestii wykonania, ale jest solidnie zrobione.
4. Nie śledzę przecen na konsolę, ale zniżki na gry w sklepie nintendo są cienkie.

07.12.2018 09:11
4
odpowiedz
zanonimizowany1275538
3
Centurion

Miałem 2 Switche i niestety mnie nie przekonały. Po ograniu Zeldy żaden inny na nim ex już mnie nie cieszył. Mario Odyssey odpuściłem po kilku godzinach. Na pewno żaden ex ze Switcha oprócz Zeldy nie jest tak dobry jak jakikolwiek ex na PS4 czy Xbox One. A więc tak jak napisałeś, kupujesz praktycznie konsole dla jednej gry. Fakt, że można ogrywać też porty, ale zauważ że na Switcha portowane są gry które na PC raczej nie cieszą się świetną opinią i mają niskie wymagania.
A więc do portów i przenośnego grania lepiej kupić sobie gpd win i wtedy masz wszystko (dosłownie wszystko bo na Windowsie) po polsku. Na switchu znajmość angielskiego to podstawa.
Jeśli już raz ktoś zasmakował moc PC'ta czy konsoli to ciężko mu się będzie przestawić. Fakt, że gry Nintendo są tworzone z pomysłem ale nie zastąpią Ci raczej tego czego uświadczysz na konsoli. I osobiście uważam że bardziej pomysłowe są gry które ukazały się na 3DS aczkolwiek Switch może kiedyś dogoni go swoją biblioteką. Kupić zawsze można, może akurat świat Nintendo Cię pochłonie i będziesz sie dobrze bawił.
1. Multiplayer trudno mi ocenić bo mało go używałem z tego względu że obie konsole mają zasięg wifi do 2 może max 3 metrów. Ja lubie grać w łóżku a router mam w innym pokoju więc już łącze nie sięga. W porównaniu w takiej ps vivie nadajnik wifi jest 3 razy mocniejszy.
2. Dorzucają chyba jakieś stare tytuły ze snesa, na pewno nie będą ta gry takie jak w przypadku ps+ czy xbox live
3. Czasami jeden z joyconów tracił zasięg, ale to tylko w niektórych modelach.
4. Trudno mi odpowiedzieć bonieważ akurat nie śledzę cen Nintendo.

post wyedytowany przez zanonimizowany1275538 2018-12-07 09:13:16
Forum: Przełączenie się na Switcha.