Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dlaczego Niemcom przeszkadzają Polscy Narodowcy

10.11.2018 14:47
1
-11
mich83
121
Generał

Dlaczego Niemcom przeszkadzają Polscy Narodowcy

Sprawa jest prosta, ale słuchając części ludzi , lub czytając komentarze nie wszyscy rozumują tak prosty fakt.

Obecnie Unia ( a właściwie Niemcy i Francja ) chce zarządzać krajami członkowskimi praktycznie w każdym aspekcie, narodowcy zaś nie chcą utraty suwerenności krajów członkowskich.

Europa Ojczyzn ( czyli taka Unia jaka była u podstaw ) opiera się na związkach gospodarczych przy zachowaniu odrębności politycznej zjednoczonych krajów. Wyróżniającą cechą tej koncepcji był nacisk na poszanowanie suwerenności państw i rozwój współpracy międzyrządowej. Taką wizje też mają Narodowcy.

Współczesna Unia zaś dąży do zarządzania ponadnarodowego praktycznie w każdym aspekcie danych krajów.

Stąd próby zdeklasowania Ruchu Narodowego przez Niemieckie media i Platformę obywatelską która jak wiadomo broni Niemieckiego interesu.

10.11.2018 15:13
NewGravedigger
6
10
odpowiedz
NewGravedigger
132
spokooj grabarza

Strzelam, że niemcom patrząc na naszych "patriotów" przypominają się lata 1924-1945, stąd i niesmak

10.11.2018 16:38
😜
12
9
odpowiedz
lordpilot
160
Senator

Przeddzień ważnego święta w Polsce, mojej Ojczyźnie Ukochanej, więc michaił83 szaleje na forum :). Oficerowie prowadzący z ukochanej "matuszki" michaiła płacą podwójną stawkę w rublach za psucie Polakom święta? Bo na przypadek mi to nie wygląda - w czasie "wiekopomnego zwycięstwa" PZPR (Polskiej Zjednoczonej Prawicy Razem) w wyborach samorządowych michaił83 siedział cicho (zapewne porażony skalą tego "zwycięstwa"), teraz nadaje 24h na dobę. Przypadek? Nie sądzę :)

post wyedytowany przez lordpilot 2018-11-10 16:45:17
10.11.2018 14:49
twostupiddogs
2
7
odpowiedz
twostupiddogs
194
Legend

Dlaczego mich83 przeszkadza golowiczom w odpoczynku.

10.11.2018 14:50
mohenjodaro
3
6
odpowiedz
8 odpowiedzi
mohenjodaro
61
złota młodzież przełomu

Istnienie Europy ojczyzn nie ma najmniejszego sensu w świecie Chin, USA, Indii czy Rosji. Potrzebna jest nam federalna Europa, czyli kraj liczący pół miliarda ludzi. Powinny tego chcieć tak Niemcy, jak i Polska czy Czechy. Ci drudzy nawet bardziej.

10.11.2018 14:49
twostupiddogs
2
7
odpowiedz
twostupiddogs
194
Legend

Dlaczego mich83 przeszkadza golowiczom w odpoczynku.

10.11.2018 14:50
mohenjodaro
3
6
odpowiedz
8 odpowiedzi
mohenjodaro
61
złota młodzież przełomu

Istnienie Europy ojczyzn nie ma najmniejszego sensu w świecie Chin, USA, Indii czy Rosji. Potrzebna jest nam federalna Europa, czyli kraj liczący pół miliarda ludzi. Powinny tego chcieć tak Niemcy, jak i Polska czy Czechy. Ci drudzy nawet bardziej.

10.11.2018 15:10
MANOLITO
3.1
MANOLITO
172
Legend

wszyscy mamy przedsmak tego jednego bytu państwowego, gdzie realnie spółdzielnia najsilniejszych ustawia wszystkich jak im się podoba, myślisz, ze Niemcy czy francja zrezygnują ze swoich interesów kosztem mniejszych członków? to się nigdy nie ziści dopóki nie będzie jednego europejskiego narodu, z jednym językiem, kulturą i tożsamością - nigdy nie wprowadza się rewolucji od góry, ta zmiana w jeden byt państwowy musi iść od dołu, inaczej to to tylko mrzonki.

10.11.2018 15:46
mohenjodaro
3.2
6
mohenjodaro
61
złota młodzież przełomu

Ale ja mam ten przedsmak nawet w kraju, gdzie partia, której nie popieram i nie szanuje, rozpieprza sądownictwo i każe mi płacić coraz wyższe podatki.

Więc na czym dokladnie polega ta roznica?
To juz wole byc czlowiekiem bez wplywu na polityke biezaca w silnej europejskiej gospodarce, niz w polskim fiu bzdziu.

10.11.2018 16:17
George A
3.3
George A
10
Pretorianin
Wideo

Tylko kompletnie odrealnieni od rzeczywistości ludzie wierzą w to, że kraje narodowe wyrzekną się swojej narodowości i niepodległości na rzecz federacji Europejskiej. Jak ktoś chce żyć w świecie fantazji, to jego sprawa.

A tak przy okazji rzecz ujmując dla Europy już nie ma ratunku. Jej upadek zaczął się w 1914 roku gdzie ludzie beztrosko i z uśmiechem na twarzy pojechali pociągami na wojnę. Europa zniszczyła swoją potęgę raz na zawsze pogrążając się w dwóch wielkich niszczycielskich wojnach. A dzisiaj z uśmiechem na twarzy właśnie wbija ostatnie gwoździe do swojej trumny. Zamiast inwestować wszystkie pieniądze w nowe miejsca pracy, w nowe fabryki/przedsiębiorstwa, Europa inwestuje te pieniądze w... ośrodki dla biednych imigrantów z Afryki i opłacanie im zasiłków socjalnych. A tymczasem Chiny, Indie rosną w siłę...

Droga Europo, twoja przyszłość z pewnością jest świetlista! :)

Jeszcze 105 lat temu (rok 1913) Europa rządziła światem, miała kolonie na całym świecie. A dziś mamy co mamy. Całkowity upadek Europy jest nieuchronny. Nie ma już dla niej ratunku. Jakież to smutne i prawdziwe. Najwspanialszy kontynent na świecie za chwilę po prostu upadnie. I to na własne życzenie...

A wszystko zaczęło się w 1914 roku. Oglądajcie i patrzcie na tą porażkę. Film obok.

https://www.youtube.com/watch?v=Pa6orUxQwvU

10.11.2018 16:18
Kilgur
😂
3.4
Kilgur
161
Legend

mohenjodaro -> Jakis czas temu bodajze przywodca islamskiej partii w holandii powiedzial holendrom ze jak im sie nie podoba to co sie w kraju dzieje, to zawsze moga wyjechac :)

Co do samego pomyslu to jednak ZSRR 2.0 pod wodza niemiec :P

10.11.2018 16:22
3.5
Wen-Chi Lee
42
_

Co do samego pomyslu to jednak ZSRR 2.0 pod wodza niemiec

Dokładnie tak, trzeba być niesamowicie naiwnym wierząc, że UE zarządzana głównie przez Niemców i Francuzów będzie się w ogóle przejmować i interesować losem takich podmiotów, jak Polska. Nikt tak nie będzie bronił naszych interesów, jak my sami. (mimo że aktualnie po Polskiej scenie politycznej trudno w to uwierzyć- ale jednak tak jest).

mohenjodaro-> Czytając czasem Twoje posty po prostu nie wierzę, że skończyłeś prawo. Jeśli w istocie tak jest, to napisz mi na której uczelni, co bym mógł ostrzec znajomych i rodzinę przed unikaniem tego miejsca...

post wyedytowany przez Wen-Chi Lee 2018-11-10 16:23:53
10.11.2018 20:34
3.6
zanonimizowany1058903
49
Generał

partia, której nie popieram i nie szanuje, rozpieprza sądownictwo i każe mi płacić coraz wyższe podatki.
Takie samo sądownictwo jest na zachodzie więc powinieneś się cieszyć no chyba, że to PO ma wprowadzić takie sądownictwo wtedy będzie dobrze? xD

13.11.2018 00:02
Texas84
3.7
Texas84
116
Generał

,,rozpieprza sądownictwo''
Miałem to samo napisać co Lord. Na zachodzie taka forma sądownictwa to norma ale po co to wiedzieć...

13.11.2018 13:44
3.8
Dobry&Gracz
28
Pretorianin

Faktycznie, jedyne czego nam brakuje to komunistyczne państwo federalne. A stworzą je likwidując suwerenne państwa, a to jest możliwe jedynie przez likwidację wspólnot narodowych.

10.11.2018 14:54
4
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ryokosha
30
Generał

Misiu a masz jakieś dowody na to co mówisz czy to tylko twoje przekonania na temat złych Niemców i złej unii? A po drugie nie po to mój dziadek był partyzantem a babcia łączniczką w powstaniu żebyście łazili pod rodłem, krzyczeli Polska dla Polaków i biała rasa. Patriotyzm to super rzecz - wasze programy narodowe/nacjonalistyczne to rak na zdrowej tkance społecznej.

10.11.2018 15:06
4.1
mich83
121
Generał

Ryoskosha no włąsnie jesteś przykładem Ty jak i wielu Polaków na to jak łatwo Niemieckie media kształtują wasze opinie. Ideą Narodowców nie jest rasizm. Tu są ich postulaty o których zapewne 3/4 forumowiczów będących przeciwnikami Swięta Niepodległości nie wie;

Podczas II Kongresu Ruchu Narodowego ogłoszono program ugrupowania. Postulaty w nim zawarte to m.in.

-połączenie podatku dochodowego i składki na ubezpieczenia społeczne
likwidacja ZUS

-„emerytura obywatelska” (świadczenie pozwalające utrzymać się na minimalnym poziomie, niezależne od wcześniejszych zarobków i czasu pracy)

-kwota wolna od podatku przyznawana na każde dziecko w rodzinie

-obniżenie podatku dochodowego pobieranego od mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm

-przywrócenie podatku obrotowego w miejsce podatku CIT
ustanowienie konstytucyjnego limitu zadłużenia finansów publicznych

-ochrona życia od poczęcia

-pełna jawność finansów publicznych (w tym umów oraz wynagrodzeń w sektorze publicznym)

-dozbrojenie Wojska Polskiego

-wprowadzenie powszechnej obrony terytorialnej

-strzelnica w każdym powiecie

-poszerzenie dostępu do broni

-wpisanie do konstytucji gwarancji narodowej własności polskiej ziemi

-wypowiedzenie traktatu lizbońskiego i zastąpienie go „traktatem suwerennościowym”

-wypowiedzenie pakietu energetyczno-klimatycznego i paktu fiskalnego UE
promowanie historii Polski na świecie (w tym walka z przypisywaniem Polakom odpowiedzialności za Holocaust)

-zwalczanie „ideologii gender” w przestrzeni publicznej
dążenie do niezależności energetycznej Polski (wsparcie dla wydobywania gazu łupkowego oraz budowy elektrowni atomowych)

10.11.2018 16:17
4.2
3
demon92
142
Senator

@mich83: Nikt nie jest przeciwny marszowi niepodległości, ludzie są przeciwni tym naziolom co chce w nim uczestniczyć(nie mówię, że wszyscy to naziole, ale spora część, zresztą widać co się dzieje co roku 11), a właściwie robić rozpierdol, machać transparentami o białej europie itp. Oczywiście, że większość narodowców to rasiści. I tak z grubsza co do tych "mondrych" pomysłów, bo w końcu posprzątać powinienem, także czasu brak.

-połączenie podatku dochodowego i składki na ubezpieczenia społeczne, likwidacja ZUS - Musiałbym się dokładniej w to zagłębić, ale coś z zusem trzeba zrobić, bo ja swojej emerytury z zusu na pewno nie doczekam, bo zdechnie do tego czasu.

-„emerytura obywatelska” (świadczenie pozwalające utrzymać się na minimalnym poziomie, niezależne od wcześniejszych zarobków i czasu pracy) - Wielka przeogromna głupota, czemu ktoś ma mieć emeryturę, jak całe życie wielkiego CH robił, kiedy ja dymałem po 10h.

-kwota wolna od podatku przyznawana na każde dziecko w rodzinie - Ok nie głupie, tylko kto pierwszy będzie miał jaja, żeby zabrać 500+.

-obniżenie podatku dochodowego pobieranego od mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm - Wszystkie podatki powinny być obniżone.

-ochrona życia od poczęcia - Kolejna głupota, obecne prawo aborcyjne jest w idealnym stanie.

-pełna jawność finansów publicznych (w tym umów oraz wynagrodzeń w sektorze publicznym) - To akurat całkiem ciekawe, podoba mi się.

-dozbrojenie Wojska Polskiego - Tylko i wyłącznie jeśli kasa zacznie być mądrze wydawana, a obecnie nie jest.

-wprowadzenie powszechnej obrony terytorialnej - Tzn. co? rozdanie broni jakimś wspaniałym narodowcom naziolom? nie dzięki.

-strzelnica w każdym powiecie - Głupota i marnotrawstwo pieniędzy.

-poszerzenie dostępu do broni - WIELKIE NIE, owszem jestem za tym, żeby zmienić obecny system, bo obecnie jest głupotą, że na końcu procesu komendant policji może powiedzieć, nie bo nie, ale ogólnie jestem przeciw poszerzeniu dostępu do broni i tak wiem, że obecnie też, sąsiad może mnie bez problemu czarnoprochowcem odstrzelić, ale i tak nie chcę ułatwiać sebixom posiadania glocka.

-wpisanie do konstytucji gwarancji narodowej własności polskiej ziemi - Nie bardzo wiem o co chodzi.

-wypowiedzenie traktatu lizbońskiego i zastąpienie go „traktatem suwerennościowym”

-wypowiedzenie pakietu energetyczno-klimatycznego i paktu fiskalnego UE - Zbyt mała wiedza, to się nie wypowiem.

promowanie historii Polski na świecie (w tym walka z przypisywaniem Polakom odpowiedzialności za Holocaust) - Po pierwsze nie widzę sensu promowania historii Polski, po drugie twoje ukochane misie z PiSu, zrobiły 100 razy więcej złego w temacie, przypisywaniem Polakom odpowiedzialności za Holocaust niż ktokolwiek inny.

-zwalczanie „ideologii gender” w przestrzeni publicznej - Szczerze mam to w głęboko w d... czy sobie ktoś idzie w jakimś marszu czy nie, bo nie oszukujmy się, chodzi tu tylko i wyłącznie o zakazanie marszu LGBT.

dążenie do niezależności energetycznej Polski (wsparcie dla wydobywania gazu łupkowego oraz budowy elektrowni atomowych) Pod tym to się z chęcią podpiszę, przynajmniej częściowo, tzn. mało wiem o gazie łupkowym to też w tym temacie zamilczę, ale jestem jak najbardziej za niezależnością energetyczną Polski i budową elektrowni atomowej. Najlepiej to na Podkarpaciu, albo chociaż na południu Polski, gdzie niedobory prądu są największe, tym bardziej jeśli realnie myślimy o coraz większej ilości elektryków na drogach na przestrzeni następnych dekad.

I na prawdę nie podejrzewam, żeby przeciętny ONRowiec miał pojęcie o traktacie Lizbońskim czy wiedział co to jest podatek obrotowy.

post wyedytowany przez demon92 2018-11-10 16:31:50
13.11.2018 14:03
4.3
Dobry&Gracz
28
Pretorianin

Hasła "Biała Europa" etc. to hasła.... przefarbowanych komunistów pod nazwą "czarny blok".
Patriotyzm to miłość do ojczyzny, a nacjonalizm to miłość do narodu. Tego pojęcia (nacjonalizm) już chyba nie da się uratować. Nacjonalizm to nie w każdym przypadku szowinizm, który jest skrajną formą nacjonalizmu.

10.11.2018 15:12
5
2
odpowiedz
Aurelius
71
Weteran

"Polscy Narodowcy" to V kolumna Putina.
A Putin normalnym ludziom przeszkadza.

10.11.2018 15:13
NewGravedigger
6
10
odpowiedz
NewGravedigger
132
spokooj grabarza

Strzelam, że niemcom patrząc na naszych "patriotów" przypominają się lata 1924-1945, stąd i niesmak

10.11.2018 15:47
7
2
odpowiedz
zanonimizowany1272618
5
Generał

Michu się już odpala przed jutrem, założy ciepłe kapciuszki i będzie nas redpillował cały dzień.

10.11.2018 16:03
Iselor (Łódź)
8
odpowiedz
2 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
120
Senator

Europa nigdy nie będzie jednym państwem, ponieważ zbyt wiele tu różnic, narodów, języków, religii, interesów, ambicji. I dobrze. Czasem nie czuję zbytniego związku kulturowego z niektórymi rodakami, a co dopiero z Hiszpanami czy Anglikami. I co, na Anglika mam powiedzieć: mój rodak ? Jaja jakieś.

10.11.2018 16:11
8.1
Wen-Chi Lee
42
_

+1

To samo od dawna piszę, UE się rozpadnie prędzej, czy później, niezależnie od tego, czy takie kraje jak Polska bardzo będą chciały, by się tak nie stało. Władze UE zdają się to wiedzieć, gdyż moim zdaniem nawet się nie kryją, że priorytetem jest rozwój gospodarki "państw wiodących" czyli obecnie Francji i Niemiec. Po wszystkim Polska zostanie na lodzie, nie zależnie od tego, jak głęboko będzie teraz wchodzić Merkelowej czy innemu Makronowi w pupę odtrabiając każdorazowo przy tym "sukces dyplomatyczny" w mediach. Dlatego tak bardzo nie lubię po-nowoczesnych, gdyż moim zdaniem nie reprezentują interesu Polaków i do tego wcale się z tym nie kryją.

post wyedytowany przez Wen-Chi Lee 2018-11-10 16:11:59
10.11.2018 16:27
8.2
demon92
142
Senator

Niestety się zgodzę, nie widzę jakoś, żeby wszyscy mieli szczęśliwie zakrzyknąć jestem Europejczykiem, a nie Polakiem/Słowakiem/Anglikiem itd. Tym bardziej teraz w czasie, coraz bardziej rosnącej niechęci do UE. Niestety nie dlatego, że jestem wielkim fanem UE, bo nie jestem(chociaż przeciwnikiem też nie), ale po prostu w kontekście USA, rozwoju Chin, Indii itp, to Europę czekają ciężkie czasy.

post wyedytowany przez demon92 2018-11-10 16:27:49
10.11.2018 16:07
DanuelX
9
3
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
84
Kopalny

Ale ja mam inne pytanie: dlaczego Rosji na rękę jest pielęgnowanie nacjonalistów we wszystkich krajach europy w tym w Polsce?

10.11.2018 16:28
9.1
2
demon92
142
Senator

Więcej nacjonalistów = słabsze Europa/UE, słabsza Europa/UE jest na rękę Rosji. Weźmy taką Polskę, gdybyśmy tak nie byli w NATO, UE, to Rosja mogła by z nami zrobić co by chciała, bo by nas zajechali chociażby samą ilością wojsk.

post wyedytowany przez demon92 2018-11-10 16:30:28
10.11.2018 16:12
10
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Runnersan
191
Senator

mich83 --> To co mówisz i piszesz, program ruchu Narodowego, to tak naprawdę wizja, którą podziela jakiś tam odsetek jego zwolenników. Zapewne gdyby podpytać znaczną część chłopaków i dziewczyn z ONR to z górnolotnych haseł z których cześć obija się o pomieszanie liberalizmu ekonomicznego z socjalizmem, zostałyby tylko te najprostsze i najprymitywniejsze (u innych też byłoby podobnie, tylko ich hasła najprostsze i najprymitywniejsze są nieco bardziej społecznie akceptowane), lub chęć zadymiania z lewakami w obronie Polski.

Insynuowanie natomiast, że jeśli ktoś nie popiera podatku obrotowego to jest wrogiem Święta Niepodległości jest co najmniej dziwne. Byłbym wdzięczny, gdyby jednak nie wiązać ludzi, którzy z ruchem narodowym się nie zgadzają z przeciwnikami święta.

10.11.2018 17:39
10.1
mich83
121
Generał

Ja bylbym wdzieczny zeby nie mieszac ONR-u z Narodowcami. A Narodowców utozszamiac z ich programem a nie z rasizmem.

10.11.2018 16:18
😂
11
odpowiedz
3 odpowiedzi
Gerr
56
Generał

Oho, już podniesiono argument o Rosji i Putinie, bo wiadomo UE krytykować nie wolno, a już Niemców to w ogóle, bo to umacnia przecież wschód. Wiadomo że próba bycia traktowanym jak równorzędny podmiot, zamiast wchodzenia w dupkę zachodowi, to prorosyjskie działania, a gdzie tam dobro Polski, jako sługusi będziemy przecież głaskani po główkach, a to najważniejsze.

Mnie dziwi że media nie podnoszą tutaj krzyku na Niemieckich neonazistów, którzy nękają wnuków zbrodniarzy wojennych, żeby ci ich poprowadzili... Ale już bandę oszołomów z jakiegoś lasu będą wypominali tej nazipolszy...

post wyedytowany przez Gerr 2018-11-10 16:19:32
10.11.2018 16:22
DanuelX
11.1
2
DanuelX
84
Kopalny

Cały cywilizowany świat zachodu już od jakiegoś czasu doskonale wie, że putinowcy wpływają na wybory, na nastroje nacjonalistyczne i dezintegrację zachodu. Polscy brunatni chłopcy nadal wierzą, że wujek Putin chce jedynie ich dobra.
W odróżnieniu od pierdolamenta o wpływie Żydów Niemców i gejów na współczesną Polskę są twarde dowody na wywieranie takich wpływów przez wschód. Polscy naziole są prawdziwymi wrogami Polski działającymi dla obcego mocarstwa.

10.11.2018 16:39
👍
11.2
Gerr
56
Generał

No ba, a jak nasi zachodni koledzy budują gazociągi ku uciesze Putina, tak by pomijały nasz nazikraj co również uzależnia nas albo od wujaszka P albo od cioteczki M, to zapewne żeby budować porozumienie i z awężenie więzi w UE. Danuelx obódź się.

10.11.2018 19:56
Aen
11.3
Aen
182
Anesthetize

Jak to jest, Danuelu, że tak śmiejesz się z oszołomów co to piszą że za wszystkim stoją Żydzi, że niby nierealne i w ogóle fantastyka, tępe ludzie wymyślają teorie spiskowe, a mimo w każdym, dosłownie w każdym temacie, piszesz w tym samym kontekście o wszechmocnym i przepotężnym Putinie?

post wyedytowany przez Aen 2018-11-10 19:56:59
10.11.2018 16:38
😜
12
9
odpowiedz
lordpilot
160
Senator

Przeddzień ważnego święta w Polsce, mojej Ojczyźnie Ukochanej, więc michaił83 szaleje na forum :). Oficerowie prowadzący z ukochanej "matuszki" michaiła płacą podwójną stawkę w rublach za psucie Polakom święta? Bo na przypadek mi to nie wygląda - w czasie "wiekopomnego zwycięstwa" PZPR (Polskiej Zjednoczonej Prawicy Razem) w wyborach samorządowych michaił83 siedział cicho (zapewne porażony skalą tego "zwycięstwa"), teraz nadaje 24h na dobę. Przypadek? Nie sądzę :)

post wyedytowany przez lordpilot 2018-11-10 16:45:17
10.11.2018 16:42
Ahaswer
13
odpowiedz
Ahaswer
84
ciwun

czytając komentarze nie wszyscy rozumują tak prosty fakt

To po polsku czy po niemiecku? I podobnie jest z całą resztą tego osobliwego wywodu.

10.11.2018 16:59
Bezi2598
14
1
odpowiedz
Bezi2598
97
Legend

Mi też przeszkadzają polscy narodowcy

10.11.2018 17:12
Lindil
15
odpowiedz
1 odpowiedź
Lindil
202
Lumpenliberał

Ciagle zastanawiam sie, czy kiedy bylem mlodszy to takiego wzmozenia patriotycznego nie bylo, nie widzialem go, czy mnie tak nie wkurzalo swoja pretensjonalnoscia I - w najlepszym razie - naiwnym ogladem swiata.

10.11.2018 17:19
DanuelX
15.1
DanuelX
84
Kopalny

Ostatnio takie nagromadzenie naziolstwa było na przełomie lat 80/90 gdy skinowskie bydło można było spotkać na każdym zakręcie. Później przenieśli się na stadiony i w dresikach klepali siebie nawzajem.
Wydaje się, że pojawiła się zorganizowana siła działająca u "podstaw" przenikająca do najbiedniejszych. Polacy jako naród będziemy musieli w końcu bliżej się przyjrzeć temu środowisku.

post wyedytowany przez DanuelX 2018-11-10 17:19:49
10.11.2018 17:31
16
odpowiedz
2 odpowiedzi
futureman16
39
Senator

W erze globalizmu zawsze jakiekolwiek ciagotki patriotyczne narodowe będą odbierane negatywnie przez silniejsze kraje gdyż globalizm polega na tym że bogatszy staje się jeszcze bogatszy zerujac na biedniejszych narodach.

post wyedytowany przez futureman16 2018-11-10 17:34:23
10.11.2018 17:33
DanuelX
16.1
DanuelX
84
Kopalny

Cóż za piękna lewicowa postawa.

10.11.2018 17:43
16.2
futureman16
39
Senator

Odpuść lewicowanie prawicowanie skup się na ekonomii i pieniadzach bo ru jest klucz do zrozumienia problemu reszta to sciema.
Przeanalizuj ustawodawstwo poczynajac od zakszu emitowania pieniędzy poprzez możliwość pożyczania zagranicznego i wykupu instytucji finansowych i to że silniejszy zawsze jest priorytetem w decydujących sprawach. Skończ na lidlu i produktach niemkeckich w nim. Żeby wszystko tłumaczyć trzeba by referatu na kilka stron.

10.11.2018 17:45
kiera2003
17
odpowiedz
kiera2003
63
Generał

Niemcy to kraj o zapędach imperialnych, od zawsze mieli problem z istnieniem niezależnej Polski.

Szczególnie że nasze niekorzystne położenie stanowi dla nich przeszkodę w ekspansji ekonomicznej, strategiczne gałęzi niemieckiej gospodarki są oparte w dużej mierze na współpracy z Rosją.

Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że konsekwentnie od wielu lat torpedują wszelkie próby politycznego uniezależnienia się Polski od Niemiec, lub że jesteśmy przedstawiani w ich propagandzie jako szowinistyczny kraj, dziki lud, a Niemcy w roli dobrego Pana, który musi nas ucywilizować.

Zresztą wystarczy zobaczyć niemieckie przekazy medialne, zawsze są to dobrane tendencyjne zdjęcia ubabranego gównem chłopa w polu, albo dziurawe drogi. Raz widziałem jak przedstawiali w reportażu ukraińską wioskę jako przedmieścia Warszawy :)

10.11.2018 17:50
18
odpowiedz
4 odpowiedzi
mich83
121
Generał

Niemieccy politycy dbaja o interes swego kraju ponad interesem innych krajów.To chyba nie wymaga tlumaczenia. Rozimiem wiec iz wsxyscy Tu przyjmujemy ze to Nacjonalisci.

post wyedytowany przez mich83 2018-11-10 17:53:17
10.11.2018 17:59
DanuelX
18.1
DanuelX
84
Kopalny

Ale patrzcie, śmiechy że mich to moskiewski troll ale jest coś na rzeczy - facet złego słowa na politykę Putina nigdy nie napisał.

10.11.2018 18:51
18.2
mich83
121
Generał

Rosjanie to oczywiscie tez nacjonalisci.

10.11.2018 18:52
18.3
zanonimizowany1272618
5
Generał

Towarzyszu, jaka stawka za posta? Ile rubli? Idzie wyżyć?

10.11.2018 20:00
JackieR3
18.4
JackieR3
8
Senator

A czemu komuś do kieszeni zaglądasz ?

10.11.2018 21:20
Deser
😂
19
odpowiedz
Deser
214
neurodeser

Wszystkie śmieszki w jednym temacie. To jest ubaw :D

11.11.2018 00:13
Cainoor
20
1
odpowiedz
Cainoor
212
Mów mi wuju

Polakom też przeszkadzają polscy narodowcy, więc Niemcy nie są osamotnieni.

Deser - zlot jakiś czy coś. co teza to lepsza ;-)

11.11.2018 07:54
Dark Crow
21
odpowiedz
2 odpowiedzi
Dark Crow
91
Old Mans Child
Wideo

https://www.youtube.com/watch?v=gWAQty16gyI

Niemcy niech jednak zajmą się swoim nacjonalizmem .

11.11.2018 09:19
21.1
zanonimizowany1058903
49
Generał

Ciiiii psujesz niektórym golowiczom narrację, według niektórych nie ma żadnego nacjonalizmu na zachodzie ani ataków terrorystycznych ani korupcji ani złych decyzji, zachód jest tak dobry że poświęca się dla innych i daje nam pieniążki za darmo tak jak pis daje 500+ xD

11.11.2018 09:20
Matysiak G
21.2
Matysiak G
136
bozon Higgsa

Dobre te proszki, które bierzesz.

Dasz kontakt do dilera?

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-11-11 09:21:12
11.11.2018 08:49
Cainoor
22
odpowiedz
8 odpowiedzi
Cainoor
212
Mów mi wuju

Wyborne towarzystwo narodowe. Tak z ciekawosci. Wszyscy jestescie zwolennikami Europy Ojczyzn? Kursu wschodniego jak patron Dmowski?
mich83, MANOLITO, George A (ten jest nowy;), Kilgur, Wen-Chi Lee, Lord., Gerr, Aen, kiera2003, Dark Crow.

11.11.2018 09:38
kiera2003
22.1
kiera2003
63
Generał

Rozumiem że chcesz wszystkie państwa europejskie wynarodowić? Marzy Ci się wielkie państwo, bez żadnej kultury, lokalnych tradycji? Szara jednolita masa społeczna, w której nie ma miejsca na różnorodność?

Były w historii takie polityczne projekty, wszystkie zakończyły skrajną nędzą i potworną rzezią.

11.11.2018 10:02
22.2
4
Ryokosha
30
Generał

A kiedy to w unii była mowa o wynaradawianiu członków UE? A wiesz o tym że to UE daje najwięcej kasy na zachowanie tradycji i kultury w poszczególnych państwach? Że wiele np kościołów i zabytków w Polsce zostało odrestaurowanych dzięki UE? No pewnie nie bo popsuło by ci to twoje pierdololo o złej unii i dobrym PiSie albo narodowcach co to własną piersią nas bronią.

11.11.2018 10:10
kiera2003
22.3
kiera2003
63
Generał

Różnica polega na tym, że ja nic o Unii nie pisałem. Odniosłem się do zarzutu, jakoby Europa ojczyzn to coś złego.

11.11.2018 10:25
Cainoor
22.4
Cainoor
212
Mów mi wuju

Przecież ty nie napisałeś nic o Europie Ojczyzn, tylko opisałeś jakieś swoje dziwne projekcje. I jeszcze udajesz greka...

11.11.2018 10:34
kiera2003
22.6
kiera2003
63
Generał

Cainoor - Wszyscy jestescie zwolennikami Europy Ojczyzn?

Co rozumiesz przez tą wypowiedz? Ja to odebrałem jako zarzut i chęć wyeliminowania państw opartych o tożsamość narodową.

Ale przyznaję, że mogłem zbyt nadinterpretować to pytanie.

11.11.2018 11:04
Aen
👍
22.7
Aen
182
Anesthetize

"Europa Ojczyzn" to według ciebie kurs wschodni? Jak zwykłe złoto, Cainoor. Autentycznie się cieszę że jesteś na tym forum, zawsze gwarantujesz rozrywkę.

11.11.2018 12:55
Cainoor
22.8
1
Cainoor
212
Mów mi wuju

Aen, Dmowski by ci to lepiej wytłumaczył...

11.11.2018 23:52
Aen
👍
22.9
Aen
182
Anesthetize

Nie wątpię. Bo przecież na ciebie liczyć nie można. Zarówno w logice jak i tłumaczeniu swoich "racji" jesteś wyjątkowo słaby.

11.11.2018 10:06
23
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ryokosha
30
Generał

Dlaczego takie osobniki jak powyżej zarzucają internet swoimi urojeniami? W USA kolesie od płaskiej ziemi czy spisku rządowego a u nas wyznawcy złej unii. Rzeczywiście internet w 95% to gówniane fake newsy i pornografia. Ile się trzeba namęczyć żeby znaleźć coś pożytecznego bo osobniki w stylu kiera, Manololo, mich czy lord go zaśmiecają swoimi teoriami spiskowymi.

11.11.2018 10:13
kiera2003
23.2
kiera2003
63
Generał

Nie ma to jak przypisać fałszywe wypowiedzi, by ośmieszyć oponentów :) Wskaż choć jedną moją wypowiedź o płaskiej ziemi czy jakichś spiskach. Oczywiście że takowej nie przytoczysz, bo ich nie ma.

Więc po te wszystkie kłamstwa?

post wyedytowany przez kiera2003 2018-11-11 10:27:08
11.11.2018 10:26
Cainoor
23.3
Cainoor
212
Mów mi wuju

I jeszcze czytanie ze zrozumieniem dorzuciłbym do listy przywar

13.11.2018 10:06
23.4
zanonimizowany1058903
49
Generał

Jakimi teoriami spiskowymi? Nie jest prawą, że chcesz żeby w Polsce było tak jak na zachodzie a płaczesz, że rząd chce wprowadzić sądownictwo takie jak u niemców? Dla mnie to bez różnicy jednak u niektórych budzie to silne emocje.
Albo wasze teksy o dobrej unii która daje nam darmowe pieniądze bo nawet na płacenie podatków nas nie stać xD A jeszcze lepsze jak twierdzicie, że będzie równość bo przecież silniejsze państwa ustąpią xD To gdzie te teorie spiskowe? Ja tylko powtarzam to co WY piszecie i wyśmiewam waszą hipokryzję.

Wstydz sie, jestes nietolerancyjny dla niepelnosprawnych;)
Ta słynna lewicowo liberalna progresywna tolerancja każdego można obrażać kto ma inne zdania :)

post wyedytowany przez zanonimizowany1058903 2018-11-13 10:19:36
11.11.2018 10:13
DanuelX
24
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
84
Kopalny

Bo to trochę jest tak jak z Chamem co miał złoty róg a ostał mu się ino sznur. Młodzi i gniewni nie znają innego świata niż ten dostatni i spokojny. Szukają dziury w całym bo nie mają przeciwko czemu "powstawać". Winna jest tu polska szkoła, która chwali romantyczne zrywy i gani pracę organiczną. Łatwiej walczyć z zaborcą niż w końcu wziąć się do roboty.
Dodaj do tego "złą" wolę ruskich którzy chcą podzielić zachód i sączą jad w internetach. Masz to co masz.

post wyedytowany przez DanuelX 2018-11-11 10:16:34
11.11.2018 10:22
twostupiddogs
24.1
twostupiddogs
194
Legend

" Łatwiej walczyć z zaborcą niż w końcu wziąć się do roboty..."

W skali mikro mamy pierdolenie o tym jak to zły Iwan nam centrum stolicy zepsuł.

Nosz k. minęło już ponad 25 lat i naprawdę samemu nie da się nic zrobić?

11.11.2018 10:24
25
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lutz
173
Legend

mysle ze warto poczekac na wybory do EU u naszych zachodnich "braci", tutejszy opozycyjny beton przezyje twarde ladowanie.

11.11.2018 10:28
DanuelX
25.1
DanuelX
84
Kopalny

u naszych? Irlandczycy?

11.11.2018 13:21
Cainoor
25.2
Cainoor
212
Mów mi wuju

Opozycyjny „beton” jest dziwnie bardziej świadomy otaczającej go rzeczywistości, wiec śmiem twierdzić, ze twardsze lądowanie zaliczy jednak pisowski-narodowy beton.

11.11.2018 10:28
26
odpowiedz
1 odpowiedź
Ryokosha
30
Generał

I tu się z tobą zgodzę, ale nie tylko szkoła ale przede wszystkim media. O wolność w XIX wieku walczyli tylko Wysocki pospołu z Bemem czy Trauguttem a o Polsce pisali tylko Mickiewicz, Słowacki czy Sienkiewicz. Większość Polaków nie wie kim byli Drucki-Lubecki, Kostka Potocki, Staszic, Cegielski albo nie czytało nic Korzeniowskiego czy Reymonta. To samo dotyczy XX wieku tylko Piłsudski czy Dmowski a potem panteon bohaterów II wojny a o tym kim był i co zrobił Korfanty, Witos czy wielu innych to mało kto wie.

11.11.2018 10:34
Drackula
26.1
1
Drackula
190
Bloody Rider

Co jak co, ale ojcem niepodleglosci to powinien byc Paderewski

11.11.2018 11:09
Dede0601
27
odpowiedz
3 odpowiedzi
Dede0601
45
Generał

Hej, ale dzisiaj jest 11 listopada, Święto Niepodległości..
Może odłożycie te wojenki na bok? Przynajmniej w ten jeden dzień symbolicznie skupmy się na tym co nas łączy, a nie dzieli :)

11.11.2018 11:28
27.1
1
Ryokosha
30
Generał

A kiedy mamy dyskutować o historii jak nie dziś?

11.11.2018 12:17
Dede0601
27.2
Dede0601
45
Generał

Dzisiejszy dzień powinien być przypomnieniem, że pomimo różnych wizji co do rozwoju kraju, jesteśmy jednym narodem i warto, żebyśmy się ze sobą integrowali. Jeśli ktoś uważa inaczej, to chyba słabo zna historię.

11.11.2018 13:23
Cainoor
27.3
Cainoor
212
Mów mi wuju

Ale tez ten dzien przypomina o tym, ze przez 123 lata Polski na mapach nie było. Warto dyskutować o tym co robić, by nigdy więcej tak nie było.

11.11.2018 11:13
Hoora
28
odpowiedz
Hoora
76
Chapati

Przeszkadzają każdej osobie zdrowej na umyśle, bo każdy powinien być przeciwko faszyszmowi.

Faszyzm to nie patriotyzm. Faszyzm to głupota i słowo przeciwstawne patriotyzmowi.

11.11.2018 11:28
Minas Morgul
😃
29
odpowiedz
Minas Morgul
189
Szaman koboldów

Nacjololo trolololo nawet ładnie wygląda na papierze, aż w końcu nadchodzi dzień, gdy Naród decyduje o kształcie i formie wtyczki do kontaktu.

Optuję za Europą bez przejściówek.

post wyedytowany przez Minas Morgul 2018-11-11 11:29:42
11.11.2018 11:42
30
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ryokosha
30
Generał

Problem że wszyscy ci nacjonolo nie zajarzyli że XIX wiek się skończył i że pojedyncze państwa europejskie na poziomie globalnym nic nie znaczą. Dziś żebyśmy mogli "być potęga" jak im się marzy możemy tylko w ramach zjednoczonej Europy. Dziś nawet takie państwa jak UK, Francja czy Niemcy nic nie znaczą samotnie w obliczu dominacji USA czy Chin. Państwa narodowe w Europie będące mocarstwami to już urojenia.

11.11.2018 11:52
Minas Morgul
😂
30.1
2
Minas Morgul
189
Szaman koboldów

To już dziś widać wyraźnie. Ceny dóbr luksusowych idą w górę, bo europejski white trash nie jest ich domyślnym odbiorcą, tylko chińska klasa średnia. Producentów nie obchodzą kraje drugiego świata ;).
Gry robione pod Chińczyków to jeden z ostatnich krzyków mody w branży, czego dowód mieliśmy niedawno ;). Myślę, że jeśli kiedyś zostaniemy, wraz z całym Zachodem, światem "B", to odczujemy tego klapsa dużo bardziej siarczyście, niż jakąkolwiek regulację unijną o kształcie ogórka.

A później przychodzą takie michy83 i snują jakieś farmazony Europie narodów, względnie - o imperium turbosłowiańskim, albo innych międzymorzach (czyli de facto innych wersjach federacji), których liderem ma rzekomo być Polska, piękny kraj rządzony przez ludzi, którzy nawet wewnątrz własnych granic mają problem z utrzymaniem spójności.

Ciężko się z tego nie śmiać :D.

post wyedytowany przez Minas Morgul 2018-11-11 11:55:01
11.11.2018 13:20
Hayabusa
30.2
1
Hayabusa
180
Mbolo mbatsiami atse

Wszystko się zgadza, ale znajmy proporcje: nacjololo których kojarzę potrafi co najwyżej skandować hasła z lat trzydziestych, więc wiedza o tym jak wygląda świat obecnie dotrze do nich za kilkadziesiąt lat. To po pierwsze.

Po drugie - żeby się orientować jak świat wygląda dobrze jest trochę się tym interesować, trochę poczytać i najlepiej jeszcze ruszyć się ze swojego miejsca urodzenia.
Jeśli ktoś nie czyta, nie ma wiedzy, nie potrafi myśleć i nigdy nie ruszył się dalej niż do najbliższego miasta to może dalej wierzyć w to, co mu ONR i reszta wciska.

PS Swoją drogą jedno mnie śmieszy: zasadniczo, wielu polityków w Polsce kombinuje zgodnie z racją stanu, problemem może być to jak ją definiują.

Tylko nacjololkom się wydaje, że polska racja stanu polega na prężeniu muskułów i dumnym obrażaniu się na wszystkich dokoła.

11.11.2018 11:56
Wiejski Widzący
😍
31
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Wiejski Widzący
22
Konsul

Polska wyposażona w niezawodną triadę nuklearną, nieprzenikniony system tarczy antyrakietowej i gigantyczny potencjał przemysłowy, może dyktować warunki jakie zechce.

11.11.2018 11:56
Minas Morgul
31.1
2
Minas Morgul
189
Szaman koboldów

Kto ma nanoglinę, ten dyktuje warunki.

11.11.2018 12:07
Wiejski Widzący
👍
31.2
1
Wiejski Widzący
22
Konsul

O! To właśnie!

11.11.2018 12:07
Kilgur
32
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kilgur
161
Legend

Zadziwjajace w niermczech mentalny ONR, ktorego wazne osobistosci bagatelizuja dokonania hitlera, ba niektorzy wrecz sa dumni z dokonan wermachtu, dostaje ~13% w wyborach, ale to w polsce sa nazisci, w niemczech w rocznice smierci hitlera tysiace neonazistow sie spotykaja, ale to polskie spotkanie waffel ss jest najslynniejsze, w berlinie w rocznice smierci rudolfa hessa maszeruje 600+ neonazistow, ale to w polsce......, itd itp :P

post wyedytowany przez Kilgur 2018-11-11 12:08:56
11.11.2018 12:19
Minas Morgul
32.1
2
Minas Morgul
189
Szaman koboldów

Ci nasi po prostu im zazdroszczą. Chcieliby pohajlować, ale nie ma do czego. Przecież nie do portretu dziadka, skoro dziadek strzelał do takich jak oni. Importują więc ikony ze zgniłej Europy i kryją się z tym w lesie, bo trochę wstyd.

11.11.2018 13:23
Hayabusa
32.2
1
Hayabusa
180
Mbolo mbatsiami atse

Bo obecne naziolki to tylko żałosna parodia tych starych.

A co do Niemiec - zgoda, ale może nie zapominajmy o własnym podwórku.

11.11.2018 13:51
Herr Pietrus
😂
32.3
1
Herr Pietrus
179
Ubecka Wdowa

U Niemca nazizm, to i u nas może być! A co!
Ech, to zapatrzenie na zachód!

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2018-11-11 13:51:52
11.11.2018 12:22
33
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany649466
114
Senator

Niemcy ( UE) to naród który lubi mieć wszystko pod kontrolą, są pyszni i butni, od zawsze tacy byli, lubią ingerować w każdy aspekt życia, społecznie, gospodarczo itp.

11.11.2018 13:26
Cainoor
😱
33.1
1
Cainoor
212
Mów mi wuju

Polska ( UE) to naród który lubi mieć wszystko pod kontrolą, są pyszni i butni, od zawsze tacy byli, lubią ingerować w każdy aspekt życia, społecznie, gospodarczo itp.

11.11.2018 14:05
Belert
34
odpowiedz
1 odpowiedź
Belert
169
Legend

Cainoor: oh gdyby tak bylo to Polska by byla potęgą i gospodarcza i militarna.Doradzam poczytac troche historie zanim bedziesz pisal bzdety.

11.11.2018 20:28
hopkins
34.1
hopkins
166
Zaczarowany

Ona to robi nieudolnie.

11.11.2018 14:15
~leszek
35
odpowiedz
~leszek
46
AnsildAr

Polska ( UE) to naród który lubi mieć wszystko pod kontrolą, są pyszni i butni, od zawsze tacy byli....itd.., bla..bla.. ---> Jesteś Polakiem? to opinia niewiarygodna..? ja myślę czasem że Polak to; Konserwatysta, Katolik, Buntownik, ale też pewnie opinia niewiarygodna?, no w Polsce mieszkam.

post wyedytowany przez ~leszek 2018-11-11 14:17:02
11.11.2018 20:25
Cainoor
36
odpowiedz
Cainoor
212
Mów mi wuju

Proponuje zamiast nazwy kraju wstawic w pierwsze slowa „Ludzie to...”, bo w kazdym narodzie sa takie cechy. Sugeruje zdjac klapki z oczu. Takie wytarte stereotypy niczemu nie sluza.

post wyedytowany przez Cainoor 2018-11-11 20:26:23
12.11.2018 22:35
Widzący
37
odpowiedz
4 odpowiedzi
Widzący
183
Legend
12.11.2018 23:30
37.1
1
Lutz
173
Legend

No i jeszcze ksiaze Harry i Max Mosley.

BBC niestety czasy swietnosci ma juz za soba, newsy niebezpiecznie blisko the sun czy metro. Nie da sie jednak zaprzeczyc, ze maja swoja grupe docelowa.

13.11.2018 00:10
Drackula
😉
37.2
Drackula
190
Bloody Rider

jeszcze jakby bylo wiadomo o co lutzowi chodzi....

13.11.2018 07:48
Cainoor
37.3
Cainoor
212
Mów mi wuju

Lutz zamiast faktow, czepia sie dziennikarzy.

13.11.2018 09:50
JackieR3
37.4
JackieR3
8
Senator

A Cainoor zamiast dziennikarzy czepia się Lutza. Czepiaki takie są.

13.11.2018 00:13
38
odpowiedz
16 odpowiedzi
mich83
121
Generał
Image

Jakiś transparent jednak się pojawił

To jest nasza Ojczyzna. To jest nasze "być" i nasze "mieć". I nikt nie może pozbawić nas prawa, ażeby przyszłość tego naszego "być" i "mieć" nie zależała od nas.

13.11.2018 00:22
Drackula
38.1
Drackula
190
Bloody Rider

zamiast sie podniecac jednym zdaniem, moze poczytalbys cos wiecej na temat ktory poruszyles, szczegolnie w swietle tego, ze JP2 byl zwolennikiem glebokiej integracji Europy.

https://info.wiara.pl/doc/1982247.Jan-Pawel-II-i-integracja-Europy

post wyedytowany przez Drackula 2018-11-13 00:22:59
13.11.2018 10:08
JackieR3
38.2
JackieR3
8
Senator

Ale nie aż tak głębokiej że żeby coś uchwalić to trza się Wielkiego Brata z Brukseli zapytać.
To Breżniew dawał nam większą swobodę.

13.11.2018 11:46
Matysiak G
38.3
Matysiak G
136
bozon Higgsa

Breżniew wydzielał nam to, co wcześniej ruscy zabrali. Do UE wchodziliśmy bo chcieliśmy. Na zasadach, jakie znaliśmy. A jak już byliśmy członkiem, to w tworzeniu nowych mieliśmy udział. I nie ma tu żadnych czołgów, które wyjadą na ulice, jeśli będziemy chcieli się wypisać. No i wielkiego Brata wybieramy w wyborach. W każdej chwili możemy go olać.

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-11-13 12:21:04
13.11.2018 11:57
Kilgur
38.4
1
Kilgur
161
Legend

No czolgow nie ma, bo to jest jedna z roznic pomiedzy ZSRR a EU, ruscy straszyli czolgami, eurokraci strasza obcinaniem cebularow, ale wynik juz taki sam -> macie robic co wam powiemy bo ..... :D

post wyedytowany przez Kilgur 2018-11-13 11:57:50
13.11.2018 11:59
DanuelX
38.5
DanuelX
84
Kopalny

macie robic co wam powiemy
Czyli tak na przykład co? Jakież to straszne prawo "eurokouchoz" przepchnął w Polsce? Cóż takiego odebrała ci europa? Szarzyznę na ulicach i wszechogarniającą biedę na prowincji.

13.11.2018 12:14
Matysiak G
38.6
Matysiak G
136
bozon Higgsa

Kilgur

Naprawdę nie widzisz różnicy między przymusem i dobrowolnością? Naprawdę nic złego ze strony Brukseli nas nie spotka, jeśli jutro postanowimy wypisać się z klubu. Jak można mieć do niej pretensje, że oczekuje przestrzegania zasad, w których formułowaniu braliśmy udział?

Swoją drogą cudowna to groźba "Damy wam mniej pieniędzy".

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-11-13 12:22:33
13.11.2018 18:21
Kilgur
38.7
Kilgur
161
Legend

DanuelX -> przecierz kazde prawo i przepis ktrore wprowadzi unia musza wprowadzic kraje czlonkowskie, a wprowadzono wiele niekozystnych przepisow tylko po to zeby ktos inny mial dobrze.

Matysiak G -> eh nie chce mi sie nawet gadac juz to pare razy poruszalem gospodarczo unia jest wspanialym pomyslem, politycznie od jakiegos czasu transformuje sie w kierunku ZSRR 2.0 bo do tego dazy wiekszosc politykow -> wladza i kontrola nad maluczkimi.

13.11.2018 18:23
DanuelX
38.8
DanuelX
84
Kopalny

a wprowadzono wiele niekozystnych przepisow tylko po to zeby ktos inny mial dobrze.
Czyli na przykład? No ja wiem żarówki nie można kupić :(

13.11.2018 19:19
Matysiak G
38.9
1
Matysiak G
136
bozon Higgsa

ZSRR 2.0?

No tak. Cenzura, zwalczanie opozycji, sądy podporządkowane władzy, gułagi, psychuszki, kult jednostki i likwidacja własności prywatnej, nacjonalizacja przemysłu, brak dostępu do oficjalnych dokumentów, zbrojna okupacja sąsiadów ... Cała UE

Skąd wy to bierzecie?

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-11-13 19:22:37
13.11.2018 19:31
twostupiddogs
38.10
twostupiddogs
194
Legend

"Skąd wy to bierzecie?"

Nie skąd tylko co.

13.11.2018 19:35
38.11
zanonimizowany1272618
5
Generał

Pytają Kilgura o przepisy, a on rzuca formułkami typu "ZSRR 2.0". Czyli typowy eurosceptyk w pigułce.

Jakby nie ta zła Unia to Polska byłaby na poziomie rozwoju Ukrainy.

13.11.2018 22:13
wequest2
38.12
1
wequest2
29
Centurion

przecierz kazde prawo i przepis ktrore wprowadzi unia musza wprowadzic kraje czlonkowskie
Unia to właśnie kraje członkowskie. Kraje członkowskie wprowadzają to, co same wcześniej uchwaliły. Nawet kiedy na forum Unii nie podejmuje się decyzji jednomyślnie, wymagana większość jest na tyle wyśrubowana, że zawsze kończy się to jakimś kompromisem. Argument "bo Unia kazała" jest natomiast wygodnym sposobem na zrzucenie z siebie odpowiedzialności przez krajowych polityków. A ty dałeś sobie ten kit wkręcić, Kilgur.

13.11.2018 22:19
Kilgur
38.13
Kilgur
161
Legend

Heinrich_2.0, DanuelX -> przymusowa relokacja uchodzcow na przyklad :P

Matysiak G -> swiat nie jest czarno - bialy, do tego pamietaj wszystko mialo swoje poczatki, a ZSRR nie bylo tym z czym sie teraz je identyfikuje czyli stalinowskim terrorem. Do tego tez przy moim porownaniu odnosze sie do zarzadzania i politykowania, a nie obozow itp.

wequest2 -> EU zbytnio wpier... sie w wewnetrzne sprawy panstw czlonkowskich, to nie podoba sie sporej ilosci osob.

post wyedytowany przez Kilgur 2018-11-13 22:23:17
13.11.2018 22:35
wequest2
38.14
wequest2
29
Centurion

Kilgur, bezmyślnie powtarzasz propagandowe formułki. Unia Europejska się nie wpier...a, ponieważ działa tylko i wyłącznie w granicach ram prawnych, ściśle określonych w traktatach, dobrowolnie przyjętych przez wszystkie państwa członkowskie. Podobnie z relokacją uchodźców - gdzie tu przymusowość, skoro system został przyjęty przez Radę UE zgodnie z procedurami, znów za zgodą państw członkowskich (Polska też głosowała "za").

14.11.2018 14:25
Matysiak G
38.15
2
Matysiak G
136
bozon Higgsa

Kilgur

Kompletnie nie ogarniasz. ZSRR nie byłoby tym, czym było, bez krwawej rewolucji. To po pierwsze. Po drugie, żadna z rzeczy, które wymieniłem nie skończyła się razem ze stalinizmem. A po trzecie gdzie ty widzisz podobieństwa w praktyce politycznej?

No i gdzie ta przymusowa relokacja? Demiurg Merkel chciała i co? Nie ma. Bo kraje członkowskie powiedziały "nie".

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-11-14 15:50:26
14.11.2018 19:00
Kilgur
38.16
Kilgur
161
Legend

Matysiak G -> Pewnie ze sie nie skonczyla, bo jak taki system powstanie to nawet po smierci tworcy zyje dalej wlasnym zyciem. Relokacja sie nie powiodla bo tadam zmienil sie rzad i zaczal robic zadyme, a za sprzeciwianie sie eurokratom zostalo nam co nieco obciete w budzecie.

post wyedytowany przez Kilgur 2018-11-14 19:02:13
13.11.2018 13:08
39
odpowiedz
Sinic
184
Legend

Ci "prawdziwi patrioci" bez wyjątku by byli na listach egzekucyjnych AK. Teraz biegają z kotwicami a jak jakiś były zolnierz AK cos im powie to niech lepiej ucieka jak nie chce oklepu od "patriotow" dostać. Takich czasów doczekaliśmy, ze patrioci z AK walczący o Polske z faszystami, prześladowani przez komunistow teraz musza patrzeć jak polski rząd przyjazni się z wielbicielami faszyzmu.

I nie wiem na ile polscy narodowcy przeszkadzają Niemcom. Wiem natomiast, ze przeszkadzają, a przynajmniej powinni, każdemu Polakowi. Doslownie pluja w twarz Polakom, bezczeszczą nasza historie i symbole i ja mam ich uwazac na patriotow? To faszystowskie scierwo stojące na rowni, albo gorsze bo oni niby Polakami sa, z gestapo i SS?

13.11.2018 19:52
Janczes
40
odpowiedz
1 odpowiedź
Janczes
137
You'll never walk alone

niemcy chca rękami unii rządzić calym swiatem: mowic nam co mamy robic/na kogo głosowac/jakie firmy im sprzedac/ilu imigrantów przyjąć..

a narodowcy mówią nie! chcemy zyc w swoim niezalezym od nikogo kraju i sami decydowac o sobie.
a szkopów to boli. bo jak to Polacy przestali jak za czasów tuska poniżać się i robic wszystko co paniska z niemiec im każą.
i stąd ten wielki niemiaszkowy ból dupy.
poczytajcie sobie relacje , jak niemieckie gazety opisują nasz marsz. sami rasiści, homofobi, naziści (!!!) , faszyści, kibole, fanatycy PiSu itp.
A jak bylo naprawde? ludzie z flagami, spiewajacy hymn, odpalajacy race.
Niemcy nie dowierzają ze ulicami miasta moze przejsc 250 tysiecy ludzi i Żadnych zniszczen, spalonych aut, gwałtów ani rabunków.

post wyedytowany przez Janczes 2018-11-13 19:59:01
14.11.2018 19:54
40.1
Ryokosha
30
Generał

Naucz się najpierw "prawdziwy" Polaku pisać poprawnie po polsku.

13.11.2018 20:51
Lindil
41
odpowiedz
1 odpowiedź
Lindil
202
Lumpenliberał

Jeśli mi przeszkadzają narodowcy, to czy zostaję jakimś technicznym Niemcem z tego tytułu?

13.11.2018 20:53
twostupiddogs
😉
41.1
twostupiddogs
194
Legend

Tylko wtedy gdy podpiszesz Volklistę.

post wyedytowany przez twostupiddogs 2018-11-13 20:53:50
14.11.2018 19:58
Widzący
👍
42
odpowiedz
Widzący
183
Legend

Niemce chcom rencyma łunii calym swiatem rzondzić.
Psiekrwie jedne.
Niedocekanie.

Forum: Dlaczego Niemcom przeszkadzają Polscy Narodowcy