Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl 5 najlepszych gier podobnych do Dark Souls

06.11.2018 11:58
squaresofter
1
squaresofter
47
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

Nie rozumiem trochę tytułu tego tekstu. Sam w nim przyznajesz, że wszystko zaczęło się od Demon's Souls a w tytule piszesz o Dark Souls, który jest jego kopią i tylko dlatego jest bardziej znany od swojego pierwowzoru, bo ukazał się już nawet na lodówkach, podczas gdy pierwsza gra w tym stylu ukazała się jedynie na PS3. Nie zmienia to jednak faktu, że to Dark Souls jest grą podobną do Demon's Souls i lepiej by to wyglądało, gdybyś zamieścił coś na ten temat w tekście, zmieniając jego tytuł na przykład na Gry podobne do Demon's Souls.
Dzięki temu można byłoby wysnuć bardzo prosty wniosek z takiego tekstu, iż najlepiej w powielaniu własnych pomysłów wypada jego autor, czyli From Software. Warto jeszcze sprawdzić Nioha i SAS a resztę gier można sobie darować. Polacy wymyślili kiedyś podróbkę NESa. Dziś robią podróbki przełomowych produkcji. Zdecydowanie bardziej cenię sobie ludzi z własnymi pomysłami, dlatego czekam na Sekiro a Lords of the Fallen nawet nie ściągnąłem, gdy był w Plusie. Wolałbym przejść Demon's Souls 14 razy, bo produkcje Miyazakiego są jedyne w swoim rodzaju.

06.11.2018 12:12
2
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1254545
5
Konsul

Ja uwazam ze tytul jest ok. Bo stare Demon's Souls #nikogo. Do tego wsztytkie gry z listy sa conajmniej dobre.

dlatego czekam na Sekiro a Lords of the Fallen nawet nie ściągnąłem, gdy był w Plusie

Polacy nie tylko sa dobrzy w robieniu podrobek przelomowych produkcji. Sa takze dobrzy w komentowaniu rzeczy, ktorych nie znaja i chwaleniu sie swoja ignorancja.

Co do uwielbienia serii DS, pomijajac design swiata przedstawionego w grze, to taki Nioh jest lepszy pod kazdym wzgledem, i nawet w sumie chyba byl trudniejszy z tego co pamietam. I byl to w miare sensowny poziom trudnosci, a nie 'teraz zapadnie sie podloga bez zadnego ostrzezenia i stracisz 20 minut zycia bo tak'.

post wyedytowany przez zanonimizowany1254545 2018-11-06 12:13:49
06.11.2018 14:16
squaresofter
2.1
squaresofter
47
W co gracie w weekend?

gameplay.pl

Bo stare Demon's Souls #nikogo
No właśnie widzę. Stąd pewnie biorą się te petycje o wydanie gry na PC i jej remastera, haha.
https://gamefaqs.gamespot.com/boards/606312-dark-souls/62331844
https://www.reddit.com/r/demonssouls/comments/5rhkxz/heres_the_petition_for_a_demons_souls_remastered/
taki Nioh jest lepszy pod kazdym wzgledem, i nawet w sumie chyba byl trudniejszy
Toż to najprawdziwsza prawda, tak jak to, że banany są smaczniejsze od malin i są trdniejsze do zjedzenia, szczególnie jeśli nie obierzemy tych pierwszych ze skórki.

post wyedytowany przez squaresofter 2018-11-06 14:18:54
06.11.2018 12:20
PanWaras
3
odpowiedz
PanWaras
60
Senator

Ja bym do tego artykułu dodał mniej znane produkcje, które w całkiem niezłym stylu czerpią z gier serii Souls. Te podane w tekście to duże i rozpoznawalne tytuły.

Jeżeli ktoś jest fanem gier From, to warto zainteresować się takimi tytułami jak :

Immortal: Unchained,
https://www.gry-online.pl/gry/immortal-unchained/z24e90#pc

Death's Gambit
https://www.gry-online.pl/gry/deaths-gambit/zd40ed

Unworthy
https://store.steampowered.com/app/613190/Unworthy/
Nie wiem czemu na gry-online nie ma tej pozycji.

06.11.2018 16:49
Czarny  Wilk
4
odpowiedz
Czarny Wilk
104
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

@squaresofter: Rozpoznawalnością i popularnością Dark Soulsy biją na głowę Demon's Souls. Choćby i dlatego, że Demon's Souls nie wyszło na żaden sprzęt prócz PS3 i w efekcie zagrało w nie dużo mniej osób. Gdybym więc napisał artykuł o 5 najlepszych grach podobnych do Demon's Souls, to treść byłaby z grubsza taka sama, ale zainteresowanie nim niewiele większe, niż artykułem o 5 najlepszych grach podobnych do Kuru Kuru Kururin. Nikt tu nie ujmuje Demon's Souls że były pierwsze, ale też artykuł nie jest o historii podgatunku, a o tytułach, w jakie można zagrać, gdy skończymy z główną serią.

@PanWaras: Dzięki, w wolnej chwili obadam poszczególne tytuły :)

06.11.2018 17:00
oo44wo
5
odpowiedz
oo44wo
42
Konsul

Tyle że The Surge i szczególnie Lords of the Fallen to straszna kiepścizna. NiOh jeśli patrzymy tylko przez pryzmat DS w sumie też, chociaż ma inne aspekty którymi mocno nadrabia.

Prędzej bym tu zobaczył takie tytuły jak DarkMaus albo Immortal Planet...

07.11.2018 00:41
A.l.e.X
6
1
odpowiedz
A.l.e.X
138
Alekde

dla mnie niepokonany do dzisiaj jest Demon's Souls / wszystko inne było długo potem / do dzisiaj pamiętam jak DS ściągałem specjalnie z japonii :)

01.12.2018 16:28
slawek7239
7
odpowiedz
slawek7239
11
Legionista

Najprzyjemniej grało się w Bloodborne'a. Demon's/Dark Souls'y były pierwsze - ok. Jednakże bardzo się cieszę, że Hidetaki Miyazaki wykorzystał cały potencjał doświadczenia zdobytego podczas tworzenia tejże serii i wykreował mega klimatyczny świat BB. Okrasił go czarnym humorem, poluzował "kajdany" naszej postaci, podkręcił tempo i luzacko popuścił wodze fantazji. Nasz Tropiciel nie porusza się już tak ociężale i mozolnie jak postać w DS'ach. Walki są dużo bardziej dynamiczne, a przez to bardziej emocjonujące. I największy feler Dark Souls'ów - leczenie. W BB trwa jedną sekundę, w DS o godzinę za długo, a to często bardziej irytuje niż daje przyjemność. A bossowie w Bloodborne - klękajcie narody. Po wygranej walce z Sierotą Kosem, majtki nadają się już tylko do wyrzucenia. Tam nie ma nawet co prać.

gameplay.pl 5 najlepszych gier podobnych do Dark Souls