Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Civilization 6 i kolejne gry rezygnują ze szpiegowskiej aplikacji Red Shell

20.07.2018 13:11
|13|
1
1
|13|
31
walas85

Niby dobra wiadomość ale to tylko wierzchołek owej góry lodowej, jeżeli chodzi o programy / aplikacje które szpiegują / zbierają informacje od wszystkich, o wszystkim - nie oszukujmy się, to było, jest i będzie, tylko przybierze inna formę.

Chcemy bezpieczeństwa naszych danych, wyciągnij wtyczkę od internetu... ale to dla większości w obecnym świecie, to koniec świata.

Coś dla rozweselenia:
Czekam teraz na wiadomość od M$ ze zebraliśmy już tyle danych że mamy dyski zapchane na 50lat wiec też dajemy wam spokój.. xD

20.07.2018 13:20
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Heinrich07
2
Generał

Chcemy bezpieczeństwa naszych danych, wyciągnij wtyczkę od internetu... ale to dla większości w obecnym świecie, to koniec świata.

Ale tak w sumie to po co mam to robić? Bo ojeju, profilują mnie w Internecie? A przez telefon to nie? Gdzie dzwonię, do kogo i jakie sms-y piszę. Ja nie mam nic do ukrycia, nie jestem prezesem wielkiego korpo z sekretami handlowymi, więc jak dla mnie to sobie przeglądać mogą, póki nie ingerują. I tak jest to nieuniknione, grając na wszelkich steamach i uplayach sami dobrowolnie oddajemy swoje dane.

Już mając konto w banku i widząc wyciągi na rachunku też wiedzą, co i jak. Anonimowość dzisiaj już nie istnieje, jak ktoś się łudzi, że wyciągnie tylko wtyczkę i wraca do anonimowości to jest idiotą.

20.07.2018 13:31
DanuelX
2.1
2
DanuelX
82
Kopalny

Dla zasady. Bo w pewnym momencie małymi kroczkami obudzisz się w świecie w którym nie będziesz chciał żyć.

20.07.2018 13:37
2.2
Heinrich07
2
Generał

Być może, ale mam tę świadomość, że sam świata nie zmienię.

20.07.2018 14:49
Rumcykcyk
3
4
odpowiedz
Rumcykcyk
64
Głębinowiec

Doczekamy się czasów, że wersja piracka jest najbezpieczniejsza pozbawiona wszystkiego gdzie otrzymujemy czystą grę.

Co mnie ostatnio zaskoczyło. Posiadam oryginalnego CC Generals za którego swego czasu zapłaciłem grubą kasę. Instaluje dwa dni temu na win7, ściągam najnowsze patche i gra nie działa. Zrobiłem wszystko co zalecają na necie czyli ustawiłem zgodność z XP, usunąłem jedną aktualizację microsoftu, wgrałem stary direcxt. Odpalam i nie działa. Wkurzony usunąłem grę, zrobiłem przywracanie systemu żeby ponaprawiać co wywaliłem.

Postanowiłem ściągnąć wersję piracką, zainstalowałem i co mnie zaskoczyło od razu po odpaleniu gra działa bez ustawiania czegokolwiek. Mam ochotę strzelić w pysk EA pudełkiem za to że nie ma wsparcia na dzisiejsze standardy. Nie chce FullHD, podrasowania grafiki itp tylko mały patch żeby gra mogła zadziałać na najnowszym systemie win7/win10.

post wyedytowany przez Rumcykcyk 2018-07-20 14:56:31
Wiadomość Civilization 6 i kolejne gry rezygnują ze szpiegowskiej aplikacji Red Shell