Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana...Poturbowana Konstytucja

1234następnaostatnia
12.06.2018 11:15
1
1
Drackula
182
Bloody Rider

Dobra Zmiana...Poturbowana Konstytucja

Mialem zrobic inny wstepniak, o moralnosci pisu itp ale dzieki wizycie Dudy w KFC i zwiazanej z tym dyskusji bez rozpisywania sie, chcialem tylko w pwien sposob podpiac przygotowana przez Mateusza Marchwickiego sciage na temat tego, jak Duda lamal/lamie Konstytucje.

Pisiorki bardzo czesto z braku argumentow domagaja sie aby im wymienic co zostalo zlamane, wiec mysle ze to przynajmniej kilku osobom sie przyda.

http://natemat.pl/240575,andrzej-duda-i-lamanie-konstytucji-powstal-spis-zlamanych-przepisow

Polecam sobie zapisac gdzies na dysku :)

Poprzednia czesc:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14576023&PAGE=2&N=1

post wyedytowany przez Drackula 2018-06-12 11:20:50
12.06.2018 15:58
5
8
odpowiedz
6 odpowiedzi
Drackula
182
Bloody Rider

Prezydenckie referendum:

1) Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej? - tak jak przewidzialem, ogolnik majacy dac wieksze pole manewru, cos na wzor 3xTAK.

2) Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany Konstytucji? - niby obywatelski bezpiecznik, ale wszystko moze rozbic sie o szczeguly

3) Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli? - Moim zdaniem kompletny debilizm. Wystarczy ze rydzykowo zbierze swoich wyznawcow i przy rzadzie jaki mamy obecnie przepchna prawo, o tym ze bedziemy placic na kosciol podatek za oddychanie. Potezne pole do naduzyc wladzy zaslaniajacej sie legitymacja narodu. A ze legitymuje tylko co 40 obywatel, to juz inna inszosc.

4) Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości? - zwykla pierdola zasmiecajaca Konstytucje, na mysl mi przychodzi zapis o tysiacletniej rzeszy.

5) Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia „500+”)? - Debilizm do kwadratu, niech kraj bankrutuje, zabawia sie w nowa Grecja ale roszczeniowcy maja miec kwarancje dobrobytu. Typowy przyklad zapisu majacego za zadanie umocnienia obecnej wladzy.

6) Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia? - tak jak wyzej, niech sie pali i wali ale ani kroku w tyl.

7) Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej? - zapis krzak. Jak niby chroni on przed sytuacja rozpadu EU albo naszego wykopania z tej Uni?

8) Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim? - zapis stojacy lub mogacy stac w sprzecznosci z prawem Uni. Czyli wybieramy to co nam pasuje a z reszta niech sie ci tam z brukseli bujaja.Kolejna glupota.

9) Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)? - kolejny bzdurny zapis nie majacy zadnej mocy.

10) Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski? - nic innego jak kupczenie glosami. Jak sie doplaty z Uni skoncza to wprowadzimy doplaty z budzetu. Bo jeszcze kzaio z jozkeim z lubelskiej wioski musieli by wreszcie chodowac cos innego niz pokrzywy. Juz pomijam te setki haktartow prominentnych lapach z wizja konczacych sie doplat z Uni...

11) Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa? - to moze byc ciekawy i dobry zapis, ale jak juz spomnialem, diabel tkwi w szczegolach.

12) Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej? - kontrowersyjny zapis, i dosc destrukcyjny. Moze doprowadzic do w celu ochorny pracownika bedzie likwidowane miejsce pracy tego pracownika. Zamiast pracy regulowanej przez rynek, bedzie to robione odgornie. Az mi przychodzi na mysl poprzedni model: Czy sie robi czy sie lezy, 1500 sie nalezy.

13) Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej? - I tak i nie. Zmiana kompetencji prezydenta wymaga zmian ustrojowych. O ile nie przejdziemy na model Francuski, taka zmiana moze spowodowac problemy z nakladajacymi sie na siebie kompetencjami.

14) Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku? - boje sie ze to pytanie pulapka i w koncowym rozrachunku beda to wplywy takich grup jak sekta ordulluris.

15) Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa? - to po co? zle jest jak jest? Mam wrazenie ze Pis cos kombinuje w tym zakresie i ma na celu wieksze uzaleznienie samorzadow od wladzy centralnej.

Ogolnie jestem bardzo na NIE wzgledem tego referendum. W moim odczuciu jest to zalozenie petli na szyje i wprowadzenie mechanizmow spowalniajacyh rozwoj kraju. Nie podoba mi sie to. Tym bardziej ze jest tam zbyt duzo pytan co ,czego jestem pewien, skonczy sie tym ze ludzie masowo poleca z ptaszkami na TAK, TAK, TAK..... Teraz wystarczy sformuowac pytania pod siebie i mam to czego chcelismy (tzn obecna wladza ma).

post wyedytowany przez Drackula 2018-06-12 16:00:39
09.07.2018 15:32
👍
162
7
odpowiedz
5 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
56
Senator

No patrz, manololo, czytam tą izraelską prasę i ich negocjator mówi tam tak:
"Oto kraj, który szczyci się tym, że uchwalił prawo, które według nich przywróci narodowi honor, a pół roku później anulują je z podkulonymi ogonami"

i:
"Mamy niesamowite osiągnięcie. Mieliśmy prawo, które wszyscy oceniali jako straszne, i pozbyliśmy się go, nie dając im niczego w zamian"

https://www.timesofisrael.com/does-the-israeli-polish-holocaust-law-agreement-defend-truth-or-betray-history/

Zresztą rozmiar tego sukcesu idealnie obrazuje próba ukrycia udziału Legutk.... znaczy "polskich tajemniczych negocjatorów", żeby przypadkiem ciemny lud nie wyładował na nich swojej frustracji.

04.07.2018 18:17
😂
129
6
odpowiedz
2 odpowiedzi
Drackula
182
Bloody Rider

ja chyba sklaniam sie ku temu ze morawiecki to jakis zmiennoksztaltny jest i jeszcze nie ogrania polskiej sceny :) No bo tak glupim nie mozna byc prawda?

Czy wiecie, że ci sędziowie z czasów stanu wojennego, którzy wydawali haniebne wyroki, są w bronionym przez was Sądzie Najwyższym? - pytał europosłów premier Mateusz Morawiecki w PE. - Postkomunizm nie został w Polsce przezwyciężony; my z nim walczymy poprzez reformę wymiaru sprawiedliwości - wskazał.

Tak jest Mateuszku! Sama prawda! Widzialem na wlasne oczy.<-----

post wyedytowany przez Drackula 2018-07-04 18:19:09
12.06.2018 11:17
2
5
odpowiedz
.:Jj:.
111
Paciorki jednego różańca

Gdzie jest wrak?

22.07.2018 09:33
236
5
odpowiedz
10 odpowiedzi
Ahaswer
74
ciwun

Szkoda, że Polska osłabia się akurat teraz, gdy nastała epoka pełzającego konfliktu mocarstw, który zakończy się eskalacją. Czasy pokoju mijają. My, zamiast na trwałe zainstalować się w świecie zachodnim, właśnie pokazujemy mu dupę. Spychamy się na powrót w ramiona żywiołu, od którego wiele pokoleń Polaków próbowało się uwolnić. I gdy nastąpi eskalacja napięcia pomiędzy wielkimi tego świata, to my będziemy tylko pioneczkiem, którego będzie można poświęcić, w imię stabilizacji i ugody. Im bardziej się oddalimy od Zachodu, tym Zachód mniej się będzie naszym losem przejmował. A że samotnie jesteśmy słabi, gospodarczo, militarnie, kulturowo, społecznie, prawnie, to tym łatwiej będzie nami handlować, nas rozdrabniać, rozgrywać, rozrywać na kawałeczki, podobnie jak to drzewiej bywało.

Pisowcy nie są krótkowzroczni. Oni mentalnie i kulturowo w ogóle nie przynależą do świata zachodniego. Odruchowo pchają nas na Wschód, zgodnie ze swoją euroazjatycką naturą. To taka chłopsko-kałmucka orda, która żywemu nie przepuści i pozostawi po sobie zgliszcza. Czyni podobnie, jak Mongołowie, którzy najechali na ziemie ruskie. Zawłaszczyli całą przestrzeń polityczną i społeczną, zdominowali ludy kulturowo, narzucili swoje prawa i obyczaje, całkowicie odrzucili zastany porządek. I owszem, potem się wycofali, ale ślad pozostał nie tylko w genach, ale przede wszystkim w mentalności.

Jeśli to co robią pisowcy utrwali się, będzie to miało konsekwencje dla przyszłych pokoleń. Mniejszość rządząca większością, likwidująca pluralizm w całej przestrzeni publicznej, uzurpująca sobie prawo do reprezentowania większości i do narzucania większości swoich mniejszościowych przekonań, obyczajów i zasad. Jeśli wykaraskamy się z autorytaryzmu pisowskiego, to możemy wpaść w autorytaryzm kolejnych populizmów i skrajności. Dlatego tak ważne jest by po ewentualnym odsunięciu tej sekty/ordy od władzy winnych kruszenia fundamentów Polski ukarać z najwyższą surowością. Ku przestrodze. Trzeba zamontować znacznie solidniejsze bezpieczniki, by uniknąć powtórki z rozrywki, by kolejne pokolenia populistów i demagogów, po dojściu do władzy, nie myślały sobie, że wygrane wybory równają się zgodzie na okupację kraju i zawłaszczaniu wszystkiego dla siebie.

Ale ja optymistą nie jestem. Widać jak cholernie nieroztropne mamy społeczeństwo. Już w 1990 roku dało się omamić Stanowi Tymińskiemu. Potem były Samoobrona Leppera i Liga Polskich Rodzin. Teraz ekstrema, orbitująca wokół PiS-u, który przyciąga wszelkie polityczne plugastwa, jest jeszcze silniejsza. Kiedyś broszurki Bubla czy Tejkowskiego to był plankton z marginesu społecznego, teraz nawet media publiczne są obsadzane ludźmi podobnego pokroju. Pisowski syf, zgodnie z mongolską taktyką, rozlewa się na wszystkie dziedziny życia. I powszednieje...

Jak więc wierzyć w to, że uratujemy Polskę? Ludzie ogłupiali, zamiast zwracać uwagę na aspekty zasadnicze, fundamentalne, cywilizacyjne, brandzlują się detalami w rodzaju pogaduszek o OFE czy innych aferkach, typowych dla każdego kraju demokratycznego, szczególnie jeśli ta demokracja nie zdążyła przez pół wieku ostygnąć.
Niektórzy ludzie skupiają się na didaskaliach, dają się porwać zbiorowej demagogii, zupełnie niezdolni są patrzeć szerzej, kompleksowo, na filary nie tylko ustroju, systemu, ale też kultury, tradycji i obyczajów.

Na Zachodzie też są populiści, ale ludzie na Zachodzie zdążyli zbudować względnie trwałe fundamenty demokracji liberalnej. Dlatego absolutna ekstrema z Austrii czy Holandii patrzy na pisowskie "reformy" systemu sprawiedliwości z rozdziawionymi gębami. Nawet totalny radykał zachodnioeuropejski nie jest w stanie pojąć, jak można w taki sposób upolityczniać sądy i sędziów, pozbawiając ich całkowicie jakiejkolwiek faktycznej niezależności. To jest zupełnie niezgodne z tradycją i kulturą Europy, w której od dawna przyjęło się, że obywatel zawsze może odwołać się do sądu, w razie hipotetycznego sporu z rządem, organem rządowym, instytucją państwową. Natomiast w mongolskim prawodawstwie sądy były podległe chanowi. Chan rządził i jednocześnie wydawał wyroki poprzez swoich przedstawicieli. W chanacie sekty pisowskiej sędziowie będą jak wojewodowie, wybierani przez tych, którzy aktualnie są u władzy. Sądy będą reprezentować rząd, podobnie jak wojewodowie, a więc z założenia będą stroną. To jest zupełnie niezrozumiałe na Zachodzie, natomiast w Polsce dla sporej części obywateli wcale nie jest to abstrakcją. O zgrozo!

W przeszłości do zguby doprowadzaliśmy się sami. Nasi wrogowie te słabości wykorzystywali. Pisowcy reprezentują sobą najgorsze ludzkie cechy i odruchy, odwołują się do najniższych ludzkich instynktów, fobii, kompleksów, uprzedzeń, resentymentów. Skupiają w sobie wszystko co było najgorsze w polskiej szlachcie, w polskim mieszczaństwie, w polskim duchowieństwie, u polskich Żydów, a przede wszystkim w polskojęzycznym i rusińskojęzycznym chłopstwie. Wymieniłem wszystkie stany polskie, ale zaakcentować mogłem tylko jeden, przez wzgląd na szacunek dla proporcji.
Te cholerne uwarunkowania historyczne, kulturowe i społeczne ciążą nam i ciążyć będą jeszcze długo. Przez 25 lat III RP, najbardziej udanego państwa polskiego w historii, najbardziej bezpiecznego, mającego najlepsze perspektywy rozwojowe, wydawało się, że możemy się od swojego złego dziedzictwa częściowo uwolnić. Ale demony wracają, przywołane przez euroazjatycką ordę aktualnie okupującą nasz kraj i zabierającą nam, kawałek po kawałeczku, tę całą europejskość (ze wszystkimi jej wadami i zaletami), za którą tak długo przecież tęskniliśmy.

post wyedytowany przez Ahaswer 2018-07-22 10:00:19
12.06.2018 11:17
2
5
odpowiedz
.:Jj:.
111
Paciorki jednego różańca

Gdzie jest wrak?

12.06.2018 11:19
3
odpowiedz
1 odpowiedź
JackieR3
12
Senator

Srać pisiorów i tego ich papieża od kremówek.Niech żyje młodzież wszechkodowa.

12.06.2018 17:45
3.1
2
Ryokosha
22
Konsul

Idź gdzieś trollu gdzieś indziej.

12.06.2018 11:26
😱
4
odpowiedz
6 odpowiedzi
Aurelius
70
Weteran

Ani dotychczasowe artykuły prasowe, ani opinie szacownych ciał jak Komisja Wenecka, ani komentarze jego nauczycieli uniwersyteckich dotychczas nie sprawiły, by pan Adrian i jego małżonka zabrali głos na temat łamania Konstytucji.
Co ciekawe wizyta w KFC to zmieniła. Dlaczego?

Czyżby właśnie dlatego, że to było w KFC? Czyżby pan Adrian chciał się wytłumaczyć przed amerykańskim sojusznikiem? Może on myśli, że - po tygodniach ignorowania ze strony USA - doszło do jakiegoś przełomu, skoro zgodził się z nim spotkać wysokiej rangi menadżer KFC?

12.06.2018 12:41
4.1
1
EnX
120
White Dragon

Adrian pierwszy raz od dawna spotkał się z prawdziwym suwerenem, nie była to partyjna ustawka, nie znał pytań, ot, wzięty z zaskoczenia pokazał jaki jest. Maski opadły, wyszedł pisior.

12.06.2018 13:05
4.2
3
Ryszawy
73
Konsul

Pokazywanie publicznie pisiora powinno być ścigane z urzędu :)

12.06.2018 16:49
😜
4.3
Milka^_^
175
Zjem ci chleb

Świeża sprawa - w KFC dziewczyna pyta prezydenta o łamanie konstytucji. Zgodnie ze znanymi nam priorytetami stacji TVN, zdarzenie nabiera takiej wagi, że tworzone są o nim reportaże. Jednak media wiedzą, że pożądany wydźwięk o powszechnej złości wśród zwykłych obywateli zachowa się jedynie pod warunkiem, że mało ważnym będzie już przybliżenie postaci pani Katarzyny - aktywistki zaangażowanej w działalność KOD-u i Obywateli RP, feministki współtworzącej inicjatywę Czarnych Protestów oraz uczestniczki blokad wjazdu na Wawel. Jeszcze wczoraj pojawiły się nowe informacje, w których została przedstawiona bliżej - jako córka pana Piotra, byłego skarbnika małopolskiej Platformy Obywatelskiej.

Co tam gadaliście o młodym z młodzieżówki pisu, tym od "weź kredyt i zmień pracę"?

post wyedytowany przez Milka^_^ 2018-06-12 16:54:10
12.06.2018 17:34
👍
4.4
2
Drackula
182
Bloody Rider

a to stalkerka! skradala sie skradala i wreszcie po wielu dniach obserwacji dorwala Dude w KFC aby zadac to niewygodne pytanie.
Super ze nam otworzyles oczy na ta ustawke :)

Duda prywatnie w fastfoodzie=Komorowski na wiecu wyborczym.

12.06.2018 17:59
4.5
Milka^_^
175
Zjem ci chleb

Nie spodziewałam się po tobie obrony prezydenta :o

12.06.2018 19:48
4.6
Aurelius
70
Weteran

Ale jak to tak?
To tak każdy może bez problemu dowiedzieć się, że Adrian spontanicznie idzie do KFC?
A jak następnym razem dowie się tego i pójdzie na spotkanie seryjny samobójca?

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-12 19:49:44
12.06.2018 15:58
5
8
odpowiedz
6 odpowiedzi
Drackula
182
Bloody Rider

Prezydenckie referendum:

1) Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej? - tak jak przewidzialem, ogolnik majacy dac wieksze pole manewru, cos na wzor 3xTAK.

2) Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany Konstytucji? - niby obywatelski bezpiecznik, ale wszystko moze rozbic sie o szczeguly

3) Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli? - Moim zdaniem kompletny debilizm. Wystarczy ze rydzykowo zbierze swoich wyznawcow i przy rzadzie jaki mamy obecnie przepchna prawo, o tym ze bedziemy placic na kosciol podatek za oddychanie. Potezne pole do naduzyc wladzy zaslaniajacej sie legitymacja narodu. A ze legitymuje tylko co 40 obywatel, to juz inna inszosc.

4) Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości? - zwykla pierdola zasmiecajaca Konstytucje, na mysl mi przychodzi zapis o tysiacletniej rzeszy.

5) Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia „500+”)? - Debilizm do kwadratu, niech kraj bankrutuje, zabawia sie w nowa Grecja ale roszczeniowcy maja miec kwarancje dobrobytu. Typowy przyklad zapisu majacego za zadanie umocnienia obecnej wladzy.

6) Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia? - tak jak wyzej, niech sie pali i wali ale ani kroku w tyl.

7) Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej? - zapis krzak. Jak niby chroni on przed sytuacja rozpadu EU albo naszego wykopania z tej Uni?

8) Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim? - zapis stojacy lub mogacy stac w sprzecznosci z prawem Uni. Czyli wybieramy to co nam pasuje a z reszta niech sie ci tam z brukseli bujaja.Kolejna glupota.

9) Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)? - kolejny bzdurny zapis nie majacy zadnej mocy.

10) Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski? - nic innego jak kupczenie glosami. Jak sie doplaty z Uni skoncza to wprowadzimy doplaty z budzetu. Bo jeszcze kzaio z jozkeim z lubelskiej wioski musieli by wreszcie chodowac cos innego niz pokrzywy. Juz pomijam te setki haktartow prominentnych lapach z wizja konczacych sie doplat z Uni...

11) Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa? - to moze byc ciekawy i dobry zapis, ale jak juz spomnialem, diabel tkwi w szczegolach.

12) Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej? - kontrowersyjny zapis, i dosc destrukcyjny. Moze doprowadzic do w celu ochorny pracownika bedzie likwidowane miejsce pracy tego pracownika. Zamiast pracy regulowanej przez rynek, bedzie to robione odgornie. Az mi przychodzi na mysl poprzedni model: Czy sie robi czy sie lezy, 1500 sie nalezy.

13) Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej? - I tak i nie. Zmiana kompetencji prezydenta wymaga zmian ustrojowych. O ile nie przejdziemy na model Francuski, taka zmiana moze spowodowac problemy z nakladajacymi sie na siebie kompetencjami.

14) Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku? - boje sie ze to pytanie pulapka i w koncowym rozrachunku beda to wplywy takich grup jak sekta ordulluris.

15) Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa? - to po co? zle jest jak jest? Mam wrazenie ze Pis cos kombinuje w tym zakresie i ma na celu wieksze uzaleznienie samorzadow od wladzy centralnej.

Ogolnie jestem bardzo na NIE wzgledem tego referendum. W moim odczuciu jest to zalozenie petli na szyje i wprowadzenie mechanizmow spowalniajacyh rozwoj kraju. Nie podoba mi sie to. Tym bardziej ze jest tam zbyt duzo pytan co ,czego jestem pewien, skonczy sie tym ze ludzie masowo poleca z ptaszkami na TAK, TAK, TAK..... Teraz wystarczy sformuowac pytania pod siebie i mam to czego chcelismy (tzn obecna wladza ma).

post wyedytowany przez Drackula 2018-06-12 16:00:39
12.06.2018 16:11
5.1
Aurelius
70
Weteran

Będzie pięknie, a ludziom będzie się żyło lepiej:
https://youtu.be/845F1E8tFKE

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-12 16:11:53
12.06.2018 16:28
👎
5.2
1
zanonimizowany1254536
7
Pretorianin

Oczywiście ta szopka jest do zbojkotowania. Pytania absurdalnie idiotyczne, jak i cała idea tego referendum. Po tzw. prezydencie niczego innego się zresztą nie spodziewałem.

12.06.2018 16:29
5.3
1
Trael
199
Ja Bez Żadnego Trybu

Brakuje jednego pytania. Mianowicie pierwsze powinno brzmieć:
Czy jest Pani/Pan za tym żeby gwałciciel państwa córki mógł decydować o losach dziecka pochodzącego z tego czynu
Jeśli odpowiedź jest twierdząca to można przejść do następnych pytań. W przeciwnym wypadku kartkę należy wyrzucić. Tyle mniej więcej moralnego prawa ma obecna władza do zadawania takich pytań jak gwałciciel o decydowaniu o losie dziecka.

12.06.2018 16:32
5.4
Runnersan
180
Senator

Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej? - Pytanie co najmniej dziwne, chodzi chyba o to co w niej będzie, a nie nowa bo nowa.

Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości? - Nic nie wnoszące pytanie. Jak wiele innych

Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia „500+”)?
- Zabieranie emerytur SB-kom byłoby wbrew temu zapisowi? Przywileje górnicze gwarantowane w konstytucji? W prywatnych firmach cały socjal ma być gwarantowany? Karta Multisport dla rodziny po wieczne czasy?

Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia? - Ciekawe czy to pomysł Pałacu, czy socjalistów z Nowogrodzkiej, czy innych kołobrzeskich kuracjuszy? Mają wyliczenia, mają konkretne cyfry, a tu "Jakoś to będzie, my się podtuczymy w spółeczkach, to nam emerytury nie potrzebne, a reszta z emerytur na które teraz płaci zobaczy obywatelskie 500 zł"

Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim? - Hmm... A to teraz przypadkiem nie jest tak, że konstytucja jest najważniejsza, a dopiero potem umowy międzynarodowe zatwierdzone przez sejm?

Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
- Minister rolnictwa poskarżył się, że on ostatni nie ma żadnych służb, które będą mogły prowadzić śledztwa, zakładać podsłuchy itp w obronie polskiej żywności? Taki zapis moim zdaniem jest zaśmiecaniem konstytucji głodnymi kawałkami nie wiadomo za bardzo do czego mających się odnosić.

Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej - Nie wiem co to ma być, ale brzmi conajmniej dziwnie.

Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa? - Chłopaki z PiS od dawna ostrzą sobie ząbki na samorządy. Na niskich poziomach bezpośrednie wybory zupełnie nie pasują tej partii, która lubi zakulisowo wyznaczać ludzi na stanowiska niż walczyć o głosy wyborców za pomocą konkretnych ludzi. Niestety charyzmatyczni, konkretni ludzie mają też swoje poglądy co też tej partii nie pasuje. Likwidacja jednomandatowych okręgów w większych gminach, przymus upartyjnienia samorządów powyżej powiatów tylko podkreśla, jak złe intencje i jak bardzo centralizować chcą wszystko obecne władze. Jestem stanowczo na nie.

Ogólnie raczej byłem pozytywnie nastawiony do referendum prezydenta. Po zapoznaniu się z pytaniami jestem bardzo zawiedziony. Tak naprawdę jedyne pytania, które tu mają sens to 2 i 3 w kwestii referendów i 13 w kwestii systemu kanclerskiego czy prezydenckiego, aczkolwiek prezydent tu trochę się przestraszył PiS i zamiast zapytać otwarcie jak trzeba, zostawił takie połowiczne pytanie.

13.06.2018 12:27
5.5
buk2017
7
Centurion

.

post wyedytowany przez buk2017 2019-01-18 10:28:09
15.06.2018 07:54
5.6
1
Matysiak G
126
bozon Higgsa

Te pytania nie tylko są głupie, ale też źle sformułowane. Zbyt ogólne, sugerujące odpowiedź, mające w sobie kilka opcji, więc nie można na nie odpowiedzieć "tak" lub "nie". Czy w kancelarii prezydenta nie ma ludzi kompetentnych ?

Już nie wspomnę, że dotyczą kwestii w konsytucji zawartych (odwołanie do wartości chrześcijańskich w preambule, ochrona pracowników, osób chorych i seniorów), więc albo Andrzej jej nie zna (co wyjaśnia łamanie), albo chce je stamtąd wyrzucić (czyli samozaoranie).

A już sam pomysł, żeby pisać (a nie przyjmować) konstytucję na drodze referendum to kuriozum na skalę światową.

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-06-15 08:08:59
12.06.2018 17:44
6
odpowiedz
Ahaswer
74
ciwun

Duda nie rozumie czym jest ustawa zasadnicza. Ale odniosę się...

Czy jest pan/pani za uchwaleniem nowej konstytucji RP, bądź zmian w obowiązującej konstytucji?

nieprecyzyjne pytanie, bo czym innym jest zmiana CAŁEJ konstytucji, a czym innym nowelizacje.

Czy jest pan/pani za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum zatwierdzającego zmiany konstytucji?

nieprecyzyjne pytanie, bo czym innym jest zatwierdzenie CAŁEJ konstytucji, a czym innym zatwierdzenie nowelizacji.

Czy jest pan/pani za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenie referendum w sprawach istotnych dla państwa i narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej milion obywateli?

pod dyskusję, odnośnie szczegółów wprowadzenia demokracji bezpośredniej w takiej formie.

Czy jest pan/pani za odwołaniem się w preambule konstytucji do ponad 1000-letniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy, jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i tożsamości narodowej?

nieistotne, tym bardziej, że różni ludzie różnie rozumieją czym jest dziedzictwo chrześcijańskie albo dziedzictwo europejskie.

Czy jest pan/pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych, takich jak świadczenia 500 plus.

nie.

Czy jest pan/pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 63 r.ż. i dla mężczyzn od 65 r.ż.

nie.

Czy jest pan/pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w Unii Europejskiej?

nie ma potrzeby.

Czy jest pan/pani za zapisaniem w konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w UE oraz wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim.

nie.

Czy jest pan/pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Polski w NATO?

nie ma takiej potrzeby. Konstytucja nie jest ani zwyczajną ustawą ani traktatem. Duda tego chyba nie rozumie.

Czy jest pan/pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?

nonsens.

Czy jest pan/pani za wzmocnieniem w konstytucji pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa, także ojcostwa?

jeszcze raz: konstytucja to nie ustawa sejmowa.

Czy jest pan/pani za konstytucyjną ochroną pracy jako fundamentu gospodarki rynkowej?

po co?

Czy jest pan/pani za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez naród prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi RP?

tak. Prezydent, wybierany w wyborach powszechnych, powinien mieć pozycję wzmocnioną do obecnej. Być może system francuski byłby dla nas dobrym rozwiązaniem.

Czy jest pan/pani za przyznaniem w konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?

to samo: konstytucja to nie ustawa sejmowa.

Czy jest pan/pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

niekoniecznie.

12.06.2018 17:59
7
1
odpowiedz
EnX
120
White Dragon

Co pytanie, to pułapka. Nasza konstytucja nie jest może najlepsza, ale jest stosunkowo nowoczesna, a to co proponuje Adrian to cofanie się do czasów kazuistycznych ustaw zasadniczych.
Wpisanie części tych bredni może spowodować dość poważne reperkusje prawne, część dotychczasowego dorobku prawnego i doktryny pójdzie się kochać, a jak jeszcze pomyśleć, że cały ustrój będą ustalać matołki z nowogrodzkiej, to mi włos na głowie staje.

12.06.2018 18:26
😒
8
odpowiedz
1 odpowiedź
Minas Morgul
178
Szaman koboldów

Tzn...tego i tak.
Z tym jest pewien problem. Do STWORZENIA KONSTYTUCJI szykują się ludzie, którzy nie potrafili napisać ustawy o IPN, a konstytucja wydaje się nieco bardziej złożonym tworem. A jeśli chodzi o pytanie, o wzmocnienie władzy prezydenta, to najpierw musieliby schować Ziobrę do szafy ;). Wątpię, żeby to przeszło nawet przy przegłosowaniu.
Żeby nie było, istnieje potrzeba zmian w konstytucji, dostosowanie jej do obecnych realiów, dyskusja nad pewnymi rozwiązaniami systemowymi, ale oni sobie z tym zwyczajnie nie poradzą.
Dlatego też, uważam, że to listopadowe referendum będzie jednym z ważniejszych wydarzeń w tym roku. Sam nie wiem, czy zostać w domu, czy iść i głosować na nie.

13.06.2018 07:47
😂
8.1
1
Wiejski Widzący
15
Konsul

Zaznaczenie jakiejkolwiek odpowiedzi na NIE powoduje że głos staje się nieważny.

12.06.2018 19:50
9
2
odpowiedz
kluha666
124
See you space cowboy

Liczę, że ten pomysł z tym konstytucyjnym 500+ nie przejdzie, bo rozmnoży się więcej takich osobników ->

13.06.2018 00:09
10
4
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
202
Mów mi wuju

Smutne czasy.

Glinski chce dac Rydzykowi kolejne pieniadze. Tym razem 100mln zl
https://twitter.com/olejnik_lukasz/status/1006471089894182912?s=21

Pytania referendalne PAD to jakas masakra. Durne i zbedne.

TVP nie pokazala w Wiadomosciach pytan referendalnych. To tak w temacie niezależności mediow.

Spolki skarbu panstwa czy fundacje z naszych srodkow zrzucaja sie na zjazd prywatnej gazety.

Wojsko nie dostanie smiglowcow, bo Blaszczak zabiera sie za katalogowanie.

Itd itp

post wyedytowany przez Cainoor 2018-06-13 00:16:44
13.06.2018 10:43
10.1
3
Drackula
182
Bloody Rider

najsmutniejsze jest to ze pisowskie kundle (aka trole) nic w tym zlego nie widza i nie rozumieja (a raczej celowo udaja ze nie rozumieja) czemu ludzie na rydzyka najezdzaja.

Glinski (pomine tu epitety, ktore do niego pasuja) w tej sytuacji pwinien stracic caly majatek oraz majatek najblizszej rodziny i siedziec w pierdlu przez 25 lat za defraudacje publicznych pieniedzy.

13.06.2018 11:00
10.2
Aurelius
70
Weteran

Czy niepełnosprawni dostaną darmowe wejściówki?

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-13 11:00:47
15.06.2018 08:02
10.3
Matysiak G
126
bozon Higgsa

Ja też nie rozumiem najeżdżania na rydzyka, Jest to grzybek zupełnie nie z mojego barszczu, ale może funkcjonować tak, jak funkcjonuje wyłąćznie dlatego, że znajdują się ludzie skłonni mu płacić. Tu jest skandal. Nie jest pierwszym i nie ostatnim pazernym klechą.

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-06-15 08:02:42
13.06.2018 09:32
11
odpowiedz
8 odpowiedzi
Jamminsession
69
Pretorianin

https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/leasing-samochodow-zmiany-w-sposobach-rozliczania/29pbwg2
To teraz dokrecimy przedsiebiorca, ciekawe czy zrobia vacatio legis czy od razu z marszu. Masakra jakas, dobrze ze mi sie leasing konczy, ale teraz juz wiem ze juz przez sama zapowiedz nie wezme 2 samochodow, tylko bede jezdzil tymi az padna....

13.06.2018 10:37
11.1
Drackula
182
Bloody Rider

nie plakaj, przeciez CITa ci obniza i deklaracji VATowskiej nie bedziesz musial juz wypelniac :p

13.06.2018 10:44
11.2
Aurelius
70
Weteran

Ale nie wiem czy wiesz, od 1 lipca wchodzą nowe deklaracje VAT. Obowiązkowo będą obowiązywać od października.
To po co by je wprowadzali na 3 miesiące, skoro chcą zlikwidować od 2019?

Najwyraźniej więc:
1) albo kłamią,
2) albo są złodziejami rozwalającymi kasę (bo trzeba przecież przystosować ich systemy informatyczne do przyjmowania nowych deklaracji).

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-13 10:45:03
13.06.2018 12:35
11.3
buk2017
7
Centurion

.

post wyedytowany przez buk2017 2019-01-18 10:27:54
13.06.2018 13:23
11.4
1
Aurelius
70
Weteran

Jak taki z ciebie bogacz to kup samochód tak jak normalny Kowalski a nie jako koszt prowadzenia firmy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś się zwolnił z etatu i nadal pracował u swojego aktualnego pracodawcy wystawiając faktury jako DG i miał ten leasing.

Bo widzisz złodzieju, każda forma pracy ma swoje wady i zalety. Ja np. z radością uciekłem z DG i przywilejów z tym związanych i wróciłem na etat.

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-13 13:32:40
13.06.2018 16:42
11.5
1
Jamminsession
69
Pretorianin

CIT mnie nie dotyczy bo to spółka cywilna.
Buk2017---Lansik 2,5 letnia astra kombi 1.4 na gaz. Aktualnie moja lasnerska astra ma przebiegu okolo 200k .... Niestety nie masz czlowieku bladego pojecia o prowadzeniu firmy o kosztach z nią związanych i o ryzykach jakie sie podejmuje prowadząc działalność. 90% a może nawet 95% kilometrów jakie przejeżdżam tym samochodem jest związane z moją działalnością gospodarczą a od paliwa odliczam tylko 50% teraz istnieje ryzyko że ratę leasingową odliczę też tylko w 50%. Klienci raz płacą w terminach raz nie a ja ludziom muszę zapłacić w terminie nie obchodzi ich i słusznie czy mi zapłacili czy nie bo to ja prowadząc działalność i ja ponoszę ryzyko.
Nie stać mnie na to żeby kupić kolejny samochód ubezpieczyć go i trzymać na parkingu żeby rdzewiał i tracił wartość Tylko po to żeby polansować sie po osiedlu jak zwykły Kowalski.
Tobie i każdemu przeciętnemu idiocie wydaje że leasing to jest samochód za darmo ten samochód nawet nie jest mój. Ale nie ja jestem ten zły "prywaciarz" który nie ma normowanego czasu pracy, zastanawia się z czego zapłaci ludziom, myśli jak tu rozwijać firmę żeby wozić się po osiedlu super samochodem i jeszcze przy okazji jak nasz kochany rząd by chciał tworzył innowacyjne rozwiązania.

13.06.2018 21:58
11.6
2
Cainoor
202
Mów mi wuju

Noz kierwa jego mac

14.06.2018 10:57
11.7
buk2017
7
Centurion

.

post wyedytowany przez buk2017 2019-01-18 10:27:47
14.06.2018 13:53
11.8
1
Aurelius
70
Weteran

A czemuż ty nie chcesz przejść z etatu na działalność skoro to takie korzystne?
Pracodawca na bank się zgodzi żebyś był firmą zewnętrzną a nie etatowcem.

13.06.2018 11:00
😂
12
2
odpowiedz
lordpilot
149
Senator

"Referendum" Dudy zapowiada się na kosztowną zabawkę, a jedynym plusem tych "piętnastu pytań" jest (zapewne chwilowy) sojusz Polaków o różnych poglądach przeciwko temu referendum :). W największym skrócie - wszyscy od lewa do prawa mają z Adriana bekę. Skoro padają już tutaj różne deklaracje, to wypowiem się (wyłącznie za siebie) - nie wezmę udziału, zamierzam olać tą adrianową hucpę sikiem prostym, tym bardziej, że niektóre pytania zahaczają o kabaret oraz uwłaczają inteligencji, ciężko uwierzyć, że ta parodia prezydenta jest doktorem prawa.

A żeby było jeszcze zabawniej - część kwestii, które tak niepokoją Adriana jest JUŻ ROZSTRZYGNIĘTA w obecnej Konstytucji - tej samej na którą Adrian pluje i którą łamie.

Ot, taki np. link znalazłem w sieci:

https://www.salon24.pl/u/jejekscelencja/873430,pytanie-14-to-wierna-kopia-art-68-3-konstytucji-dziwi-cos

^^ Zaskoczeni? Ja nie... Mam nadzieję (niewielką wprawdzie), że Senat nie wyrazi zgody na to referendum, zwyczajnie szkoda na nie kasy...

13.06.2018 11:09
13
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
dasintra
134
Zdradziecka morda

Czy jest pan/pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

Nie. Wystarczy podział na diecezje, dekanaty i parafie.
Żałuję jeno, że nie ma brak pytania o intronizowania Chrystusa na Króla Polski.. Aha, no tak. Już po wszystkim.

post wyedytowany przez dasintra 2018-06-13 11:12:34
13.06.2018 16:47
13.1
JackieR3
12
Senator

Jezusa Chytrusa tego żyda to w życiu bym nie chciał za Krula Polski.I moja stara ,Jadźka też tak gada.

13.06.2018 17:06
😱
13.2
Aurelius
70
Weteran

Dobrze synu gadasz, ale że tak nie boisz się wizyty policji o 6.

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-13 17:06:15
13.06.2018 17:08
13.3
JackieR3
12
Senator

Jak mawiał Josef Havranek "Mne to ne vadi ,ja mam raka ".

14.06.2018 07:36
14
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
202
Mów mi wuju

PIS, Zjednoczona Prawica, Ziobro, Kaminski, CBA - polamali prawo...
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/raport-nik-ministerstwo-sprawiedliwosci-zlamalo-prawo-dajac-25-mln-cba,845018.html

Cytat dla debili:
„- CBA zostało powołane, aby zwalczać przestępczość. Pracując operacyjnie, wykrywa przestępstwa nim do nich dochodzi, więc pomaga ofiarom przestępstw.”

PIS zwiekszyl fundusz 10x do 160mln zl. Co sie dzieje z tymi pieniedzmi, nie wie chyba nikt. Na pewno nie NIK.

post wyedytowany przez Cainoor 2018-06-14 07:38:12
14.06.2018 07:57
14.1
3
Runnersan
180
Senator

Robią urządzenie z Raportu Mniejszości, a ty im żałujesz. Będzie pomagało ofiarom zanim im zrobią krzywdę.

14.06.2018 10:05
14.2
3
Drackula
182
Bloody Rider

Pomyslec tylko jakie czystkie trzeba bedzie w tym panstwie robic po wywaleniu PiS na zbity ryj. Dziesiatki tysiecy ludzi bedzie musialo byc z miejsca wywalonych na bruk bo przeciez nikt normalny nie zaufa kadrom przesiaknietym pisowska zgnilizna.
Smutne to, bo zamiast ajmowac sie sprawami waznymi dla pantwa beda czyscic ta stajnie augiasza.

14.06.2018 10:35
14.3
2
Aurelius
70
Weteran

Żadnych czystek nie będzie. Szambo wybiło tak mocno, że Polska stanie się Meksykiem Europy.

14.06.2018 10:14
15
3
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

Rośnie napięcie między Polską a Brukselą. PiS zamierza blokować ważne dla UE decyzje, by wymusić na Komisji Europejskiej ustępstwa ws. praworządności

brawo PiS! Trzeba wreszcie pokazac tym tam w Brukseli kto tu naprawde rzadzi! Pora zajac nalezne nam miejsce sawiatowego mocarstwa i jasno powiedziec ze teraz to Polska rzadzi Europa a nie Europa Polska. PiS powienien przestac sie obawiac Europy i wpraowadzic cla na caly import, nie mozemy pozwolic na to aby jacys tam Niemcy nas okradali!

14.06.2018 12:56
😱
16
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Bukary
164
Legend

Pytania referendalne...

Przecież to, delikatnie rzecz ujmując, wyraz skrajnej niekompetencji i umysłowej degrengolady. Nie podejrzewałem, że aż tak głupie będą.

14.06.2018 13:36
16.1
papież Flo IV
20
Ksiądz

Teraz pytanie kto pójdzie na te referendum? I czy pobije frekwencję poprzedniego

14.06.2018 13:43
17
1
odpowiedz
Tlaocetl
168
Ocenzurowano

Niektore pytania sa takie fantazyjne, ze nie mam pojecia: czy on tez lubi sobie chlapnac jak Olek, czy chodzilo o to, zeby pytan bylo duzo, wiec wpisal tam byle co.

14.06.2018 14:56
18
1
odpowiedz
Hansvonb
172
Res ad triarios venit

Gdzie jest "wrak"?

14.06.2018 22:34
😂
19
odpowiedz
Herr Pietrus
171
Ubecka Wdowa

Duda widzę konstytucję PRL bis przygotowuje... Brak słów, brak słów...

14.06.2018 23:59
20
odpowiedz
JackieR3
12
Senator

Bul Dudy z tymi politykami.Za Mieszka I nie było takich problemów.Pisiorów i kodowców kazal końmi rozerwać i byl święty spokój.

15.06.2018 07:43
21
odpowiedz
3 odpowiedzi
Matysiak G
126
bozon Higgsa

Prokuratura kłamie, żeby zrzucić winę na obywatela, który jest w świetle faktów OFIARĄ wypadku.
Czy PiSolubni naprawę uważają, że władza, która tak funkcjonuje, może być dobra?

http://www.rp.pl/Sadownictwo/306149904-Wypadek-Szydlo-Prokuratura-naciaga-fakty.html

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-06-15 07:46:12
15.06.2018 18:19
21.1
2
Sinic
173
Legend

A oto jest państwo prawa i sprawiedliwości.
Panstwo w którym funkcjonariusze rządu wspólnie z prokuratura wrabiają obywateli by chronić urzednikow rzadowych.
W najczarniejszych przewidywaniach nigdy nie sadzilem, ze znow przyjdzie mi żyć w czasach PRL. A jednak, nigdy nie mow nigdy.

15.06.2018 18:56
😢
21.2
Herr Pietrus
171
Ubecka Wdowa

Ja nie wiem o co wam chodzi. Jako urzędnik byłbym zadowolony. Trzeba się było uczyć prawa albo administracji, zostać urzędnikiem i się cieszyć, a nie, same prezesy i programiści...

15.06.2018 21:02
21.3
Hellmaker
201
Legend

O, kur*a! Prokuratura mota się nawet w oświadczeniu, że się nie mota.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/oswiadczenie-prokuratora-okregowego-ws-wypadku-w-oswiecimiu-z-udzialem-owczesnej/9lv62ml

Najpierw "Nieprawdą jest – stwierdził szef krakowskiej prokuratury - aby w toku śledztwa ustalono, że kolumna rządowa w miejscu zdarzenia poruszała się »na podwójnej ciągłej,"
a zaraz potem
"Te ustalenia wskazują, że rządowa kolumna była prawidłowa oznaczona i jako uprzywilejowana, zgodnie z przepisami ruchu drogowego mogła przekraczać linię ciągłą oddzielającą pasy ruchu. "

Te dwa zdania to kwintesencja rządów PiS. :)

15.06.2018 15:59
22
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
kluha666
124
See you space cowboy
15.06.2018 17:11
22.1
1
Flyby
172
Outsider

..bedom świeżutkie ośmiorniczki, lepsze i droższe - bez "taśm prawdy"

15.06.2018 18:01
22.2
1
Herr Pietrus
171
Ubecka Wdowa

Ta, a za PO to ośmior.... eee, kurła, jaki jest nowy przekaz dnia?!

17.06.2018 13:04
22.3
JackieR3
12
Senator

A jakie trunki se do tego zamówli ? Wiadomo że ośmiornica lubi pływać.

post wyedytowany przez JackieR3 2018-06-17 13:08:45
15.06.2018 19:10
23
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
74
ciwun

W zasadzie większość kpi z dudowej propozycji referendum. Jak to możliwe, że ten prawnik nie zauważył groteskowego charakteru większości swoich pytań?

15.06.2018 20:34
23.1
1
Herr Pietrus
171
Ubecka Wdowa

Pewnie nawet on zauważył.

Pytania maja mieć określony wymiar propagandowy i trafiać do określonego adresata - i robią to perfekcyjnie.

16.06.2018 09:01
👎
24
odpowiedz
11 odpowiedzi
'ekto
131
Generał

Tymczasem Morawiecki na zlocie paranoików: Czujemy to bardzo wyraźnie, jesteśmy atakowani z każdej strony, również na arenie międzynarodowej, między innymi dlatego, że walczymy o dobre imię Polski, o honor naszych przodków, o prawdę historyczną, o prawdę II wojny światowej i nie zejdziemy z tej drogi walki o prawdę – podkreślił.

Temat smoleńska został wyeksploatowany do granic możliwości, więc teraz czas na II wojnę światową.

post wyedytowany przez 'ekto 2018-06-16 09:02:30
16.06.2018 09:06
24.1
1
.:Jj:.
111
Paciorki jednego różańca

Ten facet pieprzy takie głupoty że nerki bolą. Razem z 'wystarczy nie kraść' i 'słabych się nie atakuje' doskonałe trio.

Wstaję i kładę się spać z tą samą myślą- za jakie grzechy nas Opatrzność pokarała takimi miernotami.

16.06.2018 09:09
24.2
1
DanuelX
79
Kopalny

I znowu mi się przypomina, jak nawet niektórzy tutaj wieszczyli: Morawiecki ma przykryć PIS, udobruchać liberałów i UE.
Ludzie z PISu inaczej nie mogą, muszą "pisić" gdzie popadnie.

16.06.2018 09:14
24.3
JackieR3
12
Senator

Oj tam ,po nastepnych wyborach nasz kochany Grzesio Schetyna pokaże pisiorom co to jest prawdziwy premier.Pozdrawiam wszystkich wszechkodowców.

16.06.2018 09:17
24.4
1
.:Jj:.
111
Paciorki jednego różańca

JackieR3=> nie pamiętam kiedy ktoś napisał cokolwiek o KODzie, poza takim prowokującymi frustratami jak Ty.

16.06.2018 09:18
24.5
1
Runnersan
180
Senator

Przynajmniej będzie gwarancja, że ten co podejmuje decyzje, będzie za nie mógł odpowiedzieć przed sądem, a nie tak jak teraz.

16.06.2018 09:45
24.6
1
DanuelX
79
Kopalny

A wiesz co jackie, biorąc pod uwagę twoje wspaniałe wpisy, życzę ci, żeby prezydentem został Biedroń.

16.06.2018 09:49
24.7
JackieR3
12
Senator

A ten biedroń to co to za platfopis ?

16.06.2018 10:10
24.8
2
zanonimizowany1254536
7
Pretorianin

Tzw premier to chyba powinien do jakiś grup rekonstrukcyjnych się zapisać. Cały czas opowiada jakieś farmazony o walce z wymyślonym przez siebie wrogiem. Jak sobie pobiega w lesie czy na polu to może mu trochę przejdzie. Ewentualnie odpowiednie leczenie jeszcze może coś da na te jego urojenia.

16.06.2018 11:55
24.9
2
Aurelius
70
Weteran

Oj tam ,po nastepnych wyborach nasz kochany Grzesio Schetyna pokaże pisiorom co to jest prawdziwy premier.

Ależ jesteś sfrustrowany :D.
I tak, niestety nawet Schetyna byłby lepszym premierem.

17.06.2018 13:12
24.10
JackieR3
12
Senator

Ba ,może nawet i Gołota byłby lepszym premierem od Morawieckiego.Ale wedłóg mnie premier powinien być mądry a niej mniej głupi od poprzednika.Kurka,w Polsce to niewykonalne.

17.06.2018 13:18
24.11
1
Aurelius
70
Weteran

Czy Morawiecki jest mniej głupi od poprzedniczki Szydło to naprawdę zaczyna być wątpliwe.

16.06.2018 14:43
😉
25
1
odpowiedz
Cainoor
202
Mów mi wuju

Zjazd partii i na pierwszym planie po prezesa TK oraz małżonek TW Wolfgang. Taka sytuacja
https://twitter.com/pisorgpl/status/1007936881529643009?s=21

16.06.2018 15:44
📄
26
2
odpowiedz
Cainoor
202
Mów mi wuju

Jednak to lepsze. Szydło wydała 49tys zł na jednorazowy makeup. W sumie w zeszłym roku ponad 160tys. Dużo więcej niż w sumie przez poprzednie 3 lata. NIK wycenil te jedna usługi na 1-5tys. Nie wiadomo kto komu zapłacił. Ot, kolejny dzień defraudowania naszych pieniedzy.
http://natemat.pl/241085,gigantyczne-pieniadze-na-wizaz-dla-beaty-szydlo-nik-bada-sprawe

16.06.2018 15:56
😊
27
1
odpowiedz
.:Jj:.
111
Paciorki jednego różańca

Ot, kolejny dzień defraudowania naszych pieniedzy.

Dzień jak co dzień.

#Madera #dzieciKijowskiego #atakująNasZaOdwagę

Gdzie są służby? Gdzie jest wojsko?
Szwedzi przynajmniej część palili na miejscu a nie kradli od prawa do lewa- było trochę mniej żal.

post wyedytowany przez .:Jj:. 2018-06-16 16:02:12
16.06.2018 22:19
😱
28
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
'ekto
131
Generał

Jedziemy dalej. Odsłonięcie pomnika prezydenta tysiąclecia i wypowiedź premiera Morawieckiego: Lech Kaczyński był człowiekiem Solidarności jeszcze przed jej powstaniem - podkreślił szef rządu. - Człowiekiem solidarności przez małe "s" i przez wielkie "s" - dodał.

Od dzisiaj już znamy prekursora Solidarności.

17.06.2018 07:27
28.1
JackieR3
12
Senator

Jaka Solidarność tacy jej prekursorzy.Kaczyńskie ,Komorowskie ,Wałęsy ,Michniki itp.Że też Jaruzelski nie zrobil tego co Chinole na placu Tienanmen.Dzisiaj nie byłoby żadnych głupków z PO i PIS.

17.06.2018 07:51
😡
28.2
2
'ekto
131
Generał

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu zwolennicy dobrej zmiany nie mając szans na obronę swojej ukochanej partii przyjęli strategię wrzucania wszystkich do jednego wora. Już nie ma "a za PO", tylko zamiast tego jest "bo wszyscy tak robią". Otóż JackieR3 - jesteś w błędzie. Nigdy nie było takich - jak to piszesz "głupków" u władzy jak mamy teraz.

17.06.2018 12:01
28.3
2
Aurelius
70
Weteran

Otóż JackieR3 - jesteś w błędzie. Nigdy nie było takich - jak to piszesz "głupków" u władzy jak mamy teraz.

Dokładnie. Wybiło wyjątkowe szambo.

16.06.2018 23:40
😍
29
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Minas Morgul
178
Szaman koboldów

Jednak to lepsze. Szydło wydała 49tys zł na jednorazowy makeup.

Może to jej urok, może to podatkiiii.

17.06.2018 00:27
29.1
1
Aurelius
70
Weteran

A w sumie coś pod 200 000.

17.06.2018 08:00
30
1
odpowiedz
'ekto
131
Generał

Wyciekła fotka z makijażem za 50 kafli. Jednak się należało.

post wyedytowany przez 'ekto 2018-06-17 08:05:34
17.06.2018 08:50
31
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ahaswer
74
ciwun

Wstaję i kładę się spać z tą samą myślą- za jakie grzechy nas Opatrzność pokarała takimi miernotami.

Ja, z uporem godnym maniaka ;) zawsze będę wracał do tego przełomowego Roku Pańskiego 2015, gdy w owym przełomowym majówkowym momencie, ponad 50% głosujących obywateli polskich wybrało na urząd prezydenta przedstawiciela partii Prawo i Sprawiedliwość. Kiedyś dokopię się do wątków na GOL-u, w których zwolennicy Dudy argumentowali swój wybór.

Krótko mówiąc: Opatrzność każdy kraj i każdy naród pokarała miernotami, ale nie w każdym kraju naród pozwala im rządzić. Istnieją narody roztropniejsze. Problemem więc nie są miernoty, które odnajdziemy w każdym zakątku na planecie Ziemia, ale ludzie podatni na populizm i demagogię, którzy pod wpływem, dajmy na to, kampanijnego szoł, podejmują nad urnami irracjonalne i szkodliwe dla kraju decyzje.

Ja, z uporem godnym lepszej sprawy, przypomnę, że prezydent Komorowski, mimo swoich słabości, nigdy Polski z kursu proeuropejskiego nie wykoleił, nie łamał też notorycznie Konstytucji. A mimo to ludzie, w tym absolutnie kluczowym momencie, powierzyli władzę jego rywalowi, o którym różne rzeczy można było powiedzieć, ale na pewno nie to, że będzie dobrym, mądrym, niezależnym od skrajnych populistów prezydentem. I co ciekawe, podczas tamtych dyskusji na GOL-u (które może kiedyś odnajdę) nigdy nie zetknąłem się z sensownym argumentem na korzyść Dudy. Pomimo BRAKU argumentów i tak wygrał.
I to jest właśnie niebezpieczne, że tak wielu ludzi w Polszcze podejmuje decyzje wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Opatrzność nas pokarała zbyt dużą ilością takich ludzi.

Pytanie: czy ludzie błądzący nad urnami są zdolni do wyciągania wniosków ze swoich błędów czy może są tak skonstruowani, że, gdy przyjdzie co do czego, znowu dadzą się porwać swoim emocjom i przeczuciom, a nie rozumowi?

Problemem dla tego kraju są też ludzie niezdolni do wyłapywania niuansów znaczeniowych, stopniowania przymiotników i zachowywania proporcji czyli tacy, dla których Komorowski i Duda to jedna cholera, PO i PiS to jedna cholera.

post wyedytowany przez Ahaswer 2018-06-17 09:10:55
17.06.2018 09:06
31.1
1
Cainoor
202
Mów mi wuju

Oczywiscie, ze w Polsce nadal wiekszosc jest podatna na populizm.

17.06.2018 09:29
31.2
1
Ahaswer
74
ciwun

Nie zawsze tak było. PiS jest pierwszą formacją skrajnie populistyczną, która dorwała się do władzy. Stało się tak w 2005 roku i również podwójnie, bo wówczas także skrajni populiści obsadzili stanowisko głowy państwa polskiego. Obywatele polscy mają niesamowicie krótką pamięć i nie wyciągnęli żadnych wniosków z tamtych doświadczeń.
PiS być może znowu uda się odsunąć od władzy, ale minie kilka lat albo kilkanaście i znowu obywatele polscy znudzą się spokojem i stabilnością, i zatęsknią za jakąś rozpierduchą, za jakąś hecą.
W 2015 roku czuło się w powietrzu tę irracjonalną potrzebę "dobrej zmiany", zmiany za wszelką cenę, zmiany na gorsze. Mądrzejsi ludzie apelowali o odrobinę rozwagi, ale zostali zagłuszeni jazgotem klimatu przedrewolucyjnego. Pojawiały się takie nonsensowne sugestie, że może pisowcy nie są tacy źli, jak ich malują. "Dajmy im szansę".
Co za dziesięć lat? W porywie potrzeby rewolucji i zmiany za wszelką cenę, bo "Polska w ruinie", "Polska wzywa", "Chwała Wielkiej Polsce" obywatele polscy zechcą "dać szansę" nacjonalistom, faszystom, Młodzieży Wszechpolskiej, ONR-owi, innym takim? "Nie demonizujmy ich, oni nie są tacy źli, mają kilka dobrych pomysłów, a poza tym obecni rządzący już się wypalili, no i te afery i skandale"...
Gdzie jest granica? Z historii wiemy, że może się niekiedy niebezpiecznie zatrzeć. W 2015 mieliśmy namiastkę takiego zjawiska, takiego masowego zaczadzenia i ogłupienia. Nic nie wskazuje na to, żeby ta kolejna lekcja miała zostać właściwie odrobiona.

Nie, nie miernoty u władzy są skaraniem boskim, jeno ci, którzy miernotom zdobycie władzy umożliwiają.

post wyedytowany przez Ahaswer 2018-06-17 09:50:49
17.06.2018 09:53
31.3
1
EnX
120
White Dragon

Pis działa według zasady, kłamstwo powtarzana tysiąc razy, staje się prawdą. Przez 8 lat kłamali, manipulowali, wmawiali, jak to jest źle, jak to peło wyprzedaje majątek, jak to klęczymy przed merkelową, jak to rządzi nami ta demoniczna brukseła. Ludzie temu ulegli, ba, nawet jednostki powszechnie szanowane, tak jak napisał Ahaswer, zaczęli powtarzać jak mantrę hasło "Oni nie są tacy źli", tylko niestety, ale okazało się, że ONI są gorsi, niż najgorsze przypuszczenia.

Prawda jest taka, że przeciętnemu Kowalskiemu czy Nowakowi wisi, kto rządzi, czy ktoś łamie prawo, zmienia bezprawnie konstytucję, niszczy sądy, lasy, gospodarkę, dla Kowalskiego istotne jest, że jemu się lepiej żyje. Kowalski dostał 500 zł, albo i więcej, Kowalski dostanie teraz 300 zł, a że sąsiadowi obok się żyje gorzej? To nawet lepiej, bo somsiad to złodziej był. To tak jak w tej anegdocie o polaku i niemcu.

17.06.2018 10:05
32
odpowiedz
7 odpowiedzi
MANOLITO
164
Legend

matko, przecież od początku naszej demokracji, wybory to tak na prawdę plebiscyt zaufania dla obecnej władzy, nie sprawdzasz się, nie ufamy ci to mówiąc kolokwialnie wypier...., a w następnych wyborach następny plebiscyt zaufania i tak w kółko, a populizm? no cóż dla was wszystko co nie reprezentuje waszych poglądów to populizm - każda oferta czy idea z obozu przeciwnego to populizm - np. w swoim czasie była taka partia która chciała likwidacji senatu, wprowadzenia liniowego podatku co absolutnie wszystkim się podobało, czy to był populizm? schlebianie gustom, oferta zgodna z oczekiwaniami społeczeństwa jeśli zwyczajnie służy dobru wspólnemu nie musi być populizmem - oczywiście problem z wami jest taki, że traktujecie się jak elitę, która jest ponad tym, odporną na populizm(cokolwiek miało by to znaczyć), stąd ta pogarda dla pisiorów, ciągłe zarzucanie im niskich instynktów czy nawet niskiej inteligencji - co oczywiści w najmniejszym stopniu nie zachęca do waszych racji - w najmniejszym.

17.06.2018 10:11
32.1
5
DanuelX
79
Kopalny

Nie pamiętam partii która przed pisem po prostu kupiła wybory. Najpierw becikowym później za pincetplus a teraz za czysta na wakacje.
PO obiecywało dużo, część spełniła większości nie. Pewnie dlatego, że nie chciała ale również bo na plecach nosiła PSL. W Polsce nie ma klimatu dla partii nawet lekko liberalnej, Polacy chcą socjalu i taniej kiełbasy wyborczej.

17.06.2018 11:10
32.2
MANOLITO
164
Legend

pamiętam tamte wybory i tematem numer jeden były afery i podsłuchy partii rządzącej oraz emigranci - temat 500 plus był marginalny bo mało kto włącznie z wyborcami PISu wierzył że da się go wprowadzić w życie - ja też nie wierzyłem - tak jak moi znajomi i rodzina która głosowała na pis (mają dorosłe dzieci)

natomiast tylko wy tłumaczycie sobie tym 500+ wygraną pisu - tak jest po prostu najłatwiej - wiadomo, tępa tłuszcza z gminu została kupiona - ale to jest chyba najpłytsza i najmniej trafna diagnoza przyczyn upadku platformy - bo to przeciwko niej głosowano, a nie za pisem!

17.06.2018 11:40
32.3
3
Cainoor
202
Mów mi wuju

No podniesienie wieku emerytalnego było czystym populizmem... aha

17.06.2018 16:35
32.4
MANOLITO
164
Legend

zamiast podnosić mogli np. ukrócić mafię vatowską?

poza tym wiadomo, wszystko co bije w lud nie jest populizmem, a wszystko co jest dla ludu, populizmem już jest? kiedy tak się stało, że każde działanie władzy, albo wsłuchiwanie się w głos ludu (imigranci) jest populizmem?

ja odnoszę wrażanie, że to jest tylko taka pałka do okładania przeciwników politycznych - bo oczywiście wasze poglądy czy racje nie są populistyczne, wy takowe kierujecie wyłącznie do wąskiej grupy elit :)

post wyedytowany przez MANOLITO 2018-06-17 16:36:14
17.06.2018 18:20
17.06.2018 23:27
32.6
MANOLITO
164
Legend

a od kiedy społeczeństwo oczekiwało 500+ ? jak nas platforma wydymała okradając z drugiego filaru to nie był populizm? a jak pis oddaje 500 na drugie dziecko tym samym ludziom, którzy oddają połowę swoich dochodów państwu to jest populizm?

18.06.2018 16:25
32.7
Aurelius
70
Weteran

Oczywiście, że to jest populizm. I to najgorszego sortu.
Przede wszystkim dlatego, że przy okazji zabiera się "ludziom, którzy oddają połowę swoich dochodów państwu" a mają 1 dziecko.

17.06.2018 10:40
33
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
74
ciwun

Mnie niepokoją ludzie, którzy w życiu dorosłym łatwo zmieniają zdanie. Moje poglądy ukształtowały się w wieku 15-16 lat (PRL właśnie dogorywał) i jestem im wierny do dziś. Żadne kampanie wyborcze nie wpływają na mój ogólny osąd i wybór, bo stanowisko ugruntowuję sobie znacznie wcześniej niż w ciągu dwumiesięcznego telewizyjnego show. Integracja ze światem zachodnim to zawsze była dla mnie oczywistość, podobnie jak demokracja pluralistyczna, która jednak musi wykluczać albo neutralizować antydemokratyczne, autorytarne, totalitarne skrajności. Jak najlepsze relacje z sąsiadami, oparte w dużym stopniu na postawie: wybaczamy i prosimy o wybaczenie, ale więcej kuku już sobie nie róbmy, to moralny obowiązek wobec przyszłych pokoleń. Rasizm, antysemityzm, ksenofobia to nie tylko zło, ale też głupota, albo zło wynikające z głupoty. I tak dalej. Mój światopogląd jest stały.

Jakież zdziwienie mnie ogarnia, gdy obserwuję reakcje niektórych ludzi w czasie kampanii wyborczych. Niektórzy potrafią zrobić woltę o 180 stopni pod wpływem jakiejś debaty telewizyjnej. To niezrozumiałe u dorosłego człowieka.

post wyedytowany przez Ahaswer 2018-06-17 10:49:27
17.06.2018 10:59
33.1
zanonimizowany1254536
7
Pretorianin

To jest przedziwne z tą zmianą zdania, jednakże czasem polityk potrafi palnąć coś tak durnego, że w mgnieniu oka ludzie od niego się odsunął. Najlepszym przykładem "zmienić pracę i wziąć kredyt". Sam byłem w ciężkim szoku jak to usłyszałem. To oczywiście wpisywało się w całość fatalnej kampanii Komorowskiego, jednakże to go na pewno dobiło. Do dziś jestem ciekaw co by było jakby tego nie powiedział. Masa ludzi się od niego odwróciła wtedy. I tak rzecz jasna głosowałem na niego w drugiej turze chociaż uważałem go za słabiutkiego prezydenta.

17.06.2018 11:41
34
odpowiedz
Cainoor
202
Mów mi wuju
17.06.2018 13:50
😡
35
2
odpowiedz
18 odpowiedzi
Cainoor
202
Mów mi wuju

„Dziś członkowie Ruchu Narodowego na swoim kongresie podpisali Deklarację Niepodległości. Zadeklarowali w niej... podjęcie działań w celu wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.
To się dzieje naprawdę. #polexit”
https://twitter.com/anna_mierzynska/status/1008060778036056064?s=21

17.06.2018 14:55
35.1
1
Aurelius
70
Weteran

Nie rusza mnie to, nie od dziś wiadomo, że Putin sponsoruje narodową hołotę w każdym kraju UE. "Narodowcy" poczuli piniondz, to się sprzedadzą za ruble jak ich dziadowie podczas targowicy.

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-17 14:56:09
17.06.2018 16:07
35.2
Milka^_^
175
Zjem ci chleb

Przecież to plankton którego nie należy się bać.

17.06.2018 16:41
35.3
1
Ahaswer
74
ciwun

O PiS-ie też mówiono, że pewnego progu nie przeskoczą, a Platforma mając tak prymitywną opozycję nie ma się czego bać. I faktycznie, 7 czy 8 zwycięstw wyborczych z rzędu uśpiło czujność. Wszystko jest możliwe. Historia uczy nas, że nawet w sposób demokratyczny do władzy mogą dojść absolutne skrajności, niekoniecznie na drodze krwawej rewolucji. Masy wyborcze potrafią być niebywale zaczadzone i otumanione.

Niedługo w Niemczech może zacząć się poważny kryzys gospodarczy. A jak w Niemczech, to i w Polsce, której gospodarka jest ściśle powiązana z niemiecką. Na fali kryzysów wszelkiej maści populiści i radykałowie rosną w siłę. Mieliśmy już nacjonalistów w parlamencie w 2005 roku (Liga Polskich Rodzin). Ten elektorat w większości przejął PiS, ale to Kukiz wprowadził Winnickiego i jego ludzi do Sejmu. W następnych wyborach nie musi być lepiej, bo skłonności nacjonalistyczne są w naszym społeczeństwie silniejsze niżby się mogło wydawać. Są tylko czasowo uśpione.

17.06.2018 18:16
35.4
MANOLITO
164
Legend

LOl to ONR będzie nas wyprowadzał z UE? drżyjcie narody! a jaką oni maja reprezentację w sejmie, jaką oni mają władzę?

to jest ta wasza "czarna wołga" odradzający się faszyzm?, a tak a propo macie jakieś nowe ukryte nagrania z jakiejś wafelkowej imprezy? co się dzieje panowie, gdzie ten odradzający się faszyzm !

czy wy się w ogóle czytacie?

post wyedytowany przez MANOLITO 2018-06-17 18:17:25
17.06.2018 18:24
😊
35.5
Predi2222
102
CROCHAX velox

Manolit- spokojnie, daj tefauenowi trochę czasu, dopiero polują na leśnych bandytów, a trzeba jeszcze odpowiedni materiał przygotować :)

17.06.2018 19:17
35.6
Herr Pietrus
171
Ubecka Wdowa

Ale makij... znaczy się ośmiorn... a nie, już nic. UE to nasz przyjaciel, chyba, że coś tam pieprzy o poszanowaniu prawa i konstytucji...

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2018-06-17 19:17:59
17.06.2018 19:35
35.7
Cainoor
202
Mów mi wuju

https://wiadomosci.wp.pl/ruch-narodowy-rn-6143362074199681c

To zrobmy wszystko zeby ten ruch nigdy poparcia nie osiagnal. Wspolnie.

Chyba, ze ktos tutaj popiera?

17.06.2018 23:22
35.8
MANOLITO
164
Legend

gdyby nie wy, albo tefałen z wafelkową imprezą mało kto by o nich słyszał - ale spoko, znaleźliście faszystów, prędzej czy później przyjdzie czas na yeti albo jednorożce.

Herr Pietrus, albo gdy jest ślepa jak hiszpańskie ormo pałami dławi niepodległość katalonii

18.06.2018 00:47
😎
35.9
Flyby
172
Outsider

To może uzupełnijmy Mierzyńską:

https://oko.press/narodowcy-werbuja-w-calej-polsce-kto-zwyciezy-w-walce-prawicowych-radykalow/
.. co by Manolito przestał sobie gębę wycierać tym "gdyby nie wy", oraz "ślepotą hiszpańskiego ormo"
Prawdopodobnie Manolito takich jak on sam, nie widzi..

post wyedytowany przez Flyby 2018-06-18 00:48:45
18.06.2018 01:32
35.10
MANOLITO
164
Legend

tak, i gdzie te szwadrony? gdzie ci chłopcy w brązowych spodenkach na szelkach? jakiś z dupy artykuł, "werbuje w całej Polsce" no szok a mieli się ograniczać tylko do podkarpackiego, ale za to jak to brzmi ! w CAŁEJ Polsce! flyby możesz szykować schronienie w jakiejś ziemiance, już po ciebie idą

i co niby UE nie była ślepa jak brutalną siła hiszpańskie ormo *tak, mają taką formację!) pałami rozganiali pokojowych demonstrantów, nie widzieli, tak byli zajęci naszą konstytucją, wtedy to były wewnętrzne sprawy hiszpanii!

post wyedytowany przez MANOLITO 2018-06-18 01:32:35
18.06.2018 09:27
35.11
1
Aurelius
70
Weteran

tak, i gdzie te szwadrony? gdzie ci chłopcy w brązowych spodenkach na szelkach?

A co? Jak są "marsze niepodległości" to siedzisz w wannie, że nie widzisz?

18.06.2018 09:32
35.12
2
Matysiak G
126
bozon Higgsa

Tak się składa, że Hiszpanie mają integralność terytorialną w ustawie zasadniczej. Więc gonienie separatystów, choć drastyczne, było legalne.

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-06-18 09:37:06
19.06.2018 08:16
35.13
MANOLITO
164
Legend

co za bzdura, konstytucja to nie jest akt dany od boga i można tam pisać co się chce - ważna jest istota rzeczy - czyli stłamszenie niepodległości Katalonii za pomocą pał hiszpańskiego ormo i aresztowań - my też powinniśmy kiedyś siedzieć cicho i być wiernymi legalnej władzy rosyjskiego cara ?

Aurelius, nie zauważyłeś, że na marszu niepodległości jedynie garstka na której skupiły się kamery tefałenu to byli goście z onr - a poza tym marszem gdzie ich widziałeś jeszcze, na każdym rogu, wszędzie wiszą ich sztandary i przechadzające się patrole?

post wyedytowany przez Admina 2018-06-19 08:28:33
19.06.2018 08:54
35.14
1
Aurelius
70
Weteran

a poza tym marszem gdzie ich widziałeś jeszcze, na każdym rogu, wszędzie wiszą ich sztandary i przechadzające się patrole?

Z historii NSDAP:
"W 1921 roku w partii działało już 3000 osób, w 1923 roku było ich już 30 tysięcy. Potencjalnych działaczy przyciągał wojskowy klimat partii, defilady, mundury, czy marsze z pochodniami. "
Także ten tego...

ważna jest istota rzeczy - czyli stłamszenie niepodległości Katalonii za pomocą pał hiszpańskiego ormo i aresztowań - my też powinniśmy kiedyś siedzieć cicho i być wiernymi legalnej władzy rosyjskiego cara ?
Niestety muszę się z tym zgodzić: należy uznać Donbas, też chcieli niepodległości.

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-19 08:59:55
19.06.2018 09:02
35.15
MANOLITO
164
Legend

czyli jednak zgadzasz się, że jest ich ledwie garstka - nareszcie jakiś postęp

a co do donbasu, problem w tym, że zaczęło się od aneksji krymu i interwencji rosyjskiej w postaci "zielonych ludzików" - to na prawdę nie jest historia antyczna.

19.06.2018 09:13
35.16
1
Aurelius
70
Weteran

Nie, już dawno nie jest to garstka. To problem, który eskaluje.

"że zaczęło się od aneksji krymu i interwencji rosyjskiej w postaci "zielonych ludzików"
Bzdura. Zaczęło się od obalenia legalnie wybranego głosami wschodniej Ukrainy Janukowycza.

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-19 09:14:21
19.06.2018 12:17
35.17
MANOLITO
164
Legend

eskaluje? no to jak wzrasta liczba brunatnych, masz jakieś sondaże wyborcze, jak na linii czasu wzrasta u nas faszyzm, cokolwiek?

a co do ukrainy, a od kiedy wysyła się wojska by anketować obce terytoria po obaleniu władzy która upadła na wskutek strzelania z ostrej amunicji do protestujących? - ty tam, nie widziałeś udziału Rosji w aneksji krymu i donbasu? jesteś ruskim trolem?

post wyedytowany przez MANOLITO 2018-06-19 12:18:24
19.06.2018 12:55
35.18
Aurelius
70
Weteran

no to jak wzrasta liczba brunatnych, masz jakieś sondaże wyborcze, jak na linii czasu wzrasta u nas faszyzm
Tak, tak, oczywiście narodowcy nie weszli do Sejmu z Kukizem.

po obaleniu władzy która upadła na wskutek strzelania z ostrej amunicji do protestujących
Tak, tak:
https://www.pch24.pl/kto-strzelal-na-majdanie--bbc-ujawnia-relacje--ktora-zmienia-historie-ukrainskiej-rewolty,34011,i.html

18.06.2018 05:53
36
odpowiedz
3 odpowiedzi
'ekto
131
Generał

Pytanie na dziś: jak rząd wybrnie z niekorzystnego referendum w sprawie budowy Centralnego Portu Lotniczego w Baranowie?

18.06.2018 07:03
😁
36.1
Wiejski Widzący
15
Konsul

Nocną specustawą.

18.06.2018 07:06
36.2
Flyby
172
Outsider

..przecież rząd się zastrzegał że nie jest "wiążące" :)

18.06.2018 09:30
36.3
2
Matysiak G
126
bozon Higgsa

Rząd je wykorzysta, kiedy się okaże, że na CPL nie ma dutków i odpowiednich fachowców.

18.06.2018 14:01
😜
37
1
odpowiedz
lordpilot
149
Senator

Spekulowano o tym od kilku miesięcy i wreszcie dziś z powodów osobistych zdymisjonowano.... huehuehue, tzn. z powodów osobistych podał się do dymisji bardzo charakterystyczny, sympatyczny, uwielbiany i kochany (także na tym forum!) "miś o bardzo małym rozumku", minister rolnictwa - Krzysztof Jurgiel :). Zasługi dla polskiego rolnictwa miał równie wielkie, jak Waszczykowski dla dyplomacji :P.
Ktoś będzie tęsknił :)?

No i ciekawe, w której spółce skarbu państwa Jurgiel teraz wypłynie...

18.06.2018 16:17
38
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Aurelius
70
Weteran

Dominik T. herbu Szmalcownik
https://wiadomosci.wp.pl/dominik-tarczynski-bronil-dziadka-zbadalismy-teczke-jozefa-albinskiego-6263032393078401a

Dziadek Dominika:
"W okresie okupacji Albiński współpracował z Niemcami, należał do organizacji, która współpracowała i pomagała hitlerowcom w ustalaniu, wyszukiwaniu ukrywających się Żydów przed ich zagładą i egzekucją."

Jak to jest, że im większy polski patriota, tym większa ku..a, złodziej, bandzior, kibol i zwykła ludzka szuja?

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-23 14:40:35
18.06.2018 22:30
38.1
2
Herr Pietrus
171
Ubecka Wdowa

Znają swoje środowisko i wiedzą, kto leci na patriotyzm.

A tak serio to wiadomo, normalnie bym nie pochwalał wieszania za dziadka, ale przecież PiS robił to samo (naczelny argument że za PO to...) - także ciekawa wiadomość! A Tarczyński to chyba jedno z najgorszych indywiduów w PiS.

20.06.2018 14:40
38.2
Matysiak G
126
bozon Higgsa

Hola Hola.

Wnuczek za dziadka nie odpowiada.
Właśnie dlatego (jeden z miliona powodów) nie trawię PiS, że się przed takimi zagrywkami nie cofa.

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-06-20 14:42:22
20.06.2018 16:56
38.3
1
Aurelius
70
Weteran

Dziecko, jeśli ktoś się uwłaszczył na majątku Żydów, a ten majątek przeszedł z dziadka na ojca a ojca na syna, lub chociaż wnuczek korzystał/korzysta z tego majątku to: wnuczek za dziadka odpowiada jak ch...a..

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-20 22:19:16
18.06.2018 23:28
39
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
202
Mów mi wuju
19.06.2018 01:18
39.1
Drackula
182
Bloody Rider

Ja mysle ze PiS sprawe GetBacku "rozwiaza" bardzo szybko. Zaraz kilku oskarza, ktos moze pojdzie nawet siedziec. Takie poswiecenie pionka aby ochronic krola. Dodatkowo bedzie mozna wciskac ciemnemu ludowi ze spraw szybko zalatwiono i kolejny "sukces". A wszystko po to aby urwac sprawie leb i aby ktos za bardzo nie grzebal bo brudy pisu sa dosc plytko zakopane.

19.06.2018 10:56
40
odpowiedz
JackieR3
12
Senator

Fakt że PISsing jest przereklamowany.Błe.Nigdy więcej.Na co mnie ta Aśka namówiła ?

post wyedytowany przez JackieR3 2018-06-19 10:57:59
20.06.2018 10:13
41
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

kolejny pisowski tempak z teka ministra :/

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wrog-gmo-i-lewactwa-oto-nowy-minister-rolnictwa-jk-ardanowski/7tqewg5

jest wrogiem "totalnej opozycji" i szuka dialogu z różnymi grupami społecznymi. trolololo

Chcialem zadaz retoryczne pytanie, czy oni w tym pisie nie maja jakis konkretnych kandydatow na ministrow, ale to nie ma sensu. PiS to stan umyslu, stan uposledzenia niestety. Co pokazuje przyklad tego pseudohistoryka bankstera fiki-miki morawieckiego.

20.06.2018 10:17
42
odpowiedz
JackieR3
12
Senator

Ja nawet długoPISów już nie używam tylko rysiki i tabliczki.

20.06.2018 13:17
43
1
odpowiedz
Flyby
172
Outsider

Facet który pojęcia praworządności i demokracji wyniósł z komunizmu, będzie teraz pouczał resztę świata:

http://fakty.interia.pl/polska/news-piotrowicz-reforma-sadownictwa-wychodzi-poza-zakres-prawa-un,nId,2596185

20.06.2018 14:28
😒
44
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
182
Bloody Rider

Jak zauważa CBOS, notowania głowy państwa są stabilne. Większość Polaków (63 proc.) jest zadowolona z prezydentury Andrzeja Dudy, a więcej niż co czwarty (27 proc.) ocenia ją negatywnie.

Ni huhu, w tym kraju nie ma szans na poprawe, stado baranow nie widzi jak ich baca strzyze.

20.06.2018 14:40
44.1
zanonimizowany1254536
7
Pretorianin
post wyedytowany przez zanonimizowany1254536 2018-06-20 14:42:10
20.06.2018 16:38
😁
45
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
172
Legend

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, papierowy pieniądz (szczególnie krajowy) staje się coraz mniej atrakcyjny.
Pieniądz wirtualny z natury rzeczy jakiś taki nieważki jest.
Krugery, chociaż ciążą na portfelu i sumieniu, to jednak można wymienić na chleb, papier jeno na rozpałkę się nada.
Proponuję banknoty o nominałach 1000 z Morawieckim i 5000 z Panem Prezesem Kaczyńskim Jarosławem.
Na rewersie tysiączka napis tęczowo się mieniący "Solidarność z bankami", na piątce zaś, kaczki na stawie, kolanowym.

21.06.2018 03:25
45.1
Ryszawy
73
Konsul

Mistrzu, pokłony :D

20.06.2018 23:54
😂
46
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
182
Bloody Rider
21.06.2018 00:44
46.1
Flyby
172
Outsider

Wszystkie wyroki byłyby skazujące niezależnie od dowodów - gdyby zastosować reguły praworządności obecne za komuny. Decydującym "dowodem" był wtedy nacisk polityczny i ..partyjny czyli społeczny ;) Do takiej praworządności i sprawiedliwości, dążył i dąży PiS, przy sprzeciwie środowisk prawniczych w kraju i zagranicą (UE).
Ile z tego rozumie przeciętny wyborca PiS? Nawet nie stara się zrozumieć bo dla niego winni muszą być i już. W dodatku już wiadomo że sędziowie krakowscy to "buntownicy", oczerniający prawe i sprawiedliwe inicjatywy PiS..

21.06.2018 08:50
47
odpowiedz
5 odpowiedzi
JackieR3
12
Senator

Jaki kraj tacy Platfopisowie.Toż w Afryce ni ma żadnej Platformy ,Nowośmiesznej i Pisu bo tam mądre ludzie żyja.

21.06.2018 10:09
47.1
JackieR3
12
Senator

To tam nie mają Tuksa ,Kaczora i Lubnauerki ? Łoj biedne te ludzie w Afryce.A Schetynę i Maciorowicza chociaż mają ?

21.06.2018 10:20
😉
47.2
1
Drackula
182
Bloody Rider

jakis problem z glowa, ze sam z soba gadasz, czy zapomniales sie przelogowac z jednego troll konta na drugie?

post wyedytowany przez Drackula 2018-06-21 10:22:22
21.06.2018 10:22
47.3
JackieR3
12
Senator

Zapomniałerm hasła na drugie konto.

21.06.2018 16:16
47.4
2
wyś
36
Pretorianin

Dwa etaty na trollingu, jak to ogarniasz?

21.06.2018 16:24
47.5
JackieR3
12
Senator

Kaczyński i Tusk mnie finansują.Na jednym etacie jestem pisiorem a na drugim platfusem.Czasem muszę sie kłócić sam ze sobą.

post wyedytowany przez JackieR3 2018-06-21 16:25:43
21.06.2018 16:07
48
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
Runnersan
180
Senator

https://pbs.twimg.com/media/DgNA6bJXcAEtjCh.jpg

Dzięki geniuszowi partii takie pisma teraz pisują urzędy skarbowe do przedsiębiorców.

21.06.2018 16:15
48.1
1
wyś
36
Pretorianin

Uzasadnienie: dobra zmiana ;-)

21.06.2018 16:25
48.2
.:Jj:.
111
Paciorki jednego różańca

O matko co za nieokiełznany debilizm.

Że im przynajmniej drzew nie szkoda...

21.06.2018 16:26
48.3
JackieR3
12
Senator

Mnie się też wydaje że to wina Pisu.

21.06.2018 16:29
48.4
1
Runnersan
180
Senator

A niby kto wprowadził prawo, na podstawie którego skarbówka uznaje za nielegalne wszelkie legalne działania jeśli ich efektem będzie zmniejszenie kwoty podatku?
Przecież o to w tym piśmie chodzi.

21.06.2018 16:36
48.5
.:Jj:.
111
Paciorki jednego różańca

JackieR3=> po co dzień w dzień głupa udawać na forach? Żeby to chociaż było zabawne, czy spostrzeżenia inteligentne.

Dostałeś bana na IP na Onecie?

21.06.2018 19:09
48.6
JackieR3
12
Senator

Dostałem a co ? Banany sa spoko.I nie pochodzą z kraju pisowców.

21.06.2018 16:33
49
1
odpowiedz
'ekto
131
Generał

Podatki podatkami, a tymczasem Krynicka wpadła w trans i amok.

https://www.tvn24.pl/poslanka-pis-bernadeta-krynicka-o-protestujacych-matkach-w-sejmie,847362,s.html

Dno i metr mułu (jak zwykle).

21.06.2018 18:44
50
1
odpowiedz
Ahaswer
74
ciwun

Redaktor Paweł Wroński z Gazety Wyborczej dobrze scharakteryzował ministra Jurgiela:

Do tej pory minister Jurgiel wyznaczał takie standardy, że dzięki niemu wszyscy inni ministrowie rządu mogli być już tylko lepsi. Zniszczenie 200-letniej tradycji hodowli koni arabskich w Polsce było dziełem, którego nie udało się dokonać ani hitlerowcom, ani komunistom. Bałagan w agencjach rolnych, w których dokonywano zwolnień na zasadach „umie pisać i czytać, znaczy, że z totalnej opozycji”, niezrealizowane obietnice podwojenia dopłat dla rolnictwa i zrównania ich z dopłatami unijnymi.

Jurgiel od zawsze był moim ulubieńcem i uosobieniem intelektualnej potęgi pisowców. I zawsze w pierwszy szeregu heroicznej walki pisowców z rozumem.
Podejrzewam jednak, że jego odejście wcale nie wiąże się z zaskakująco trzeźwa oceną jego ministrowania. Jurgiel od lat ma problemy zdrowotne i zapewne to było przyczyną.

21.06.2018 19:32
51
odpowiedz
1 odpowiedź
JackieR3
12
Senator

Wiem że będziecie na mnie krzyczeć ale wydaje mi się że wszystkiemu jest winien Pis......Eee....nie....to spadam

21.06.2018 19:47
51.1
JackieR3
12
Senator

Ale teraz oberwiesz.

22.06.2018 07:53
52
2
odpowiedz
Cainoor
202
Mów mi wuju

Ekhm
Jak zapowiadałyśmy, jesteśmy z @kr_szumilas w @MEN_GOV_PL. Oto lista podmiotów z którymi MEN zawierał umowy w ostatnich latach. Czeka nas pracowity dzień????

TVP, Fratria, Nasz Dziennik, Do Rzeczy... same perełki.
https://twitter.com/arkadiuszmyrcha/status/1009739659725934592?s=21

22.06.2018 09:39
53
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
182
Bloody Rider

No wreszcie dozbrajaja polska armie!

Niestety nie bedzie to PL-01 :(, nie bedzie to tez PT-16 :((, bedzie to najlepszy czolg na swiecie czyli T-72 :))

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/stare-czolgi-znow-w-uzytku-wojsko-wstrzymuje-sprzedaz-t-72/ymtd9rd

Mysle, ze pewnie znalezli by kilka egzemplarzy T-54 i t-34 w dobrym stanie, Ze nie wspomne o Migach 22, ktorych w hangarach jeszcze troche stoi.

22.06.2018 09:40
53.1
Cainoor
202
Mów mi wuju

Na tych Migach to chyba mój sp dziadek latał i mówił ze są świetne, wiec nie wiem co się czepiasz ;)

22.06.2018 09:48
😂
54
2
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

kolejne klamstewka dla ciemnego luda :))

https://businessinsider.com.pl/finanse/podatek-galeryjny-na-czym-polega/ty92s2h

Unia stweirdzila ze podatek galeryjny jest niesprawiedliwy wiec Pis rozszerzyl zaklres na wszystkich :) Ciemnemu ludowi natomiast sprzedaje kolejna bajke pod tytulem "pod naciskiem Uni vol3".

22.06.2018 09:58
55
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

Partia rzadzi, partia radzi, partia nigdy cie nie zdradzi .....

https://warszawa.onet.pl/rzecznik-krs-na-wspolnym-spotkaniu-z-ksiedzem-mowil-o-dobrej-zmianie-w-sadownictwie/m2kvg26

Bezstronny wymiar sprawiedliwosci ROFTL

I jeszcze ten klecha. Dzieki takiej postawie KK w Polsce, ja i zpewne wielu innych jestesmy skutecznbie odsuwani od tej grupy spolecznej. Wiara wiara, ale jednak jest ona utrudniona, kiedy owieczka gardzi pasterzem a jego nauki to tylko puste frazesy i geba pelna hipokryzji.

22.06.2018 10:32
56
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
Drackula
182
Bloody Rider

a tu kolejny przyklad poziomu debaty w polskim parlamencie :)

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/joanna-lichocka-politycy-po-i-donald-tusk-to-czynni-szatani/34knfs1

te rydzykowe glaby zachowuja sie jak prawdziwa sekta.

22.06.2018 11:29
56.1
Cainoor
202
Mów mi wuju

Właśnie chciałem to wrzucić. Psychiatryk w trybie pilnym

22.06.2018 11:53
56.2
1
Flyby
172
Outsider

te rydzykowe glaby zachowuja sie jak prawdziwa sekta.

Bo to sekta..

22.06.2018 12:07
56.3
Runnersan
180
Senator

Raczej tłumaczenie dyplomatycznych porażek... Parafrazując Piotrowicza mówiącego o TVP (z którym jakby nie było pani Lichocka ma związki)

Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą uważać, że przekaz razi ludzi inteligentnych, bo tak odbieram te sformułowania. Ale trzeba wiedzieć, że ten przekaz winien trafić do wszystkich, do możliwie jak najszerszej ilości Polaków.

post wyedytowany przez Runnersan 2018-06-22 12:08:02
22.06.2018 12:39
57
2
odpowiedz
Runnersan
180
Senator

Mecze sobie oglądamy, a tymczasem kilku posłów sobie wymyśliło niczym Putin, gdy świat zajęty olimpiadą, że ordynacje zmieni,

http://www.rp.pl/Polityka/180629788-PiS-zlozylo-projekt-zmian-w-ordynacji-do-PE.html

Efekt?

Wszelkie Biedronie, SLD, Nowoczesne stracą, a zyskają największe partie, z tym, że oczywiście najwięcej zyska największa.
No ale cóż się dziwić, tylu nie nadających się do pełnienia odpowiedzialnych funkcji, ale za to lojalnych,starych towarzyszy trzeba nagrodzić dobrze płatnymi stołkami...

22.06.2018 16:01
58
1
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/krystyna-pawlowicz-pisze-list-do-premiera-i-pyta-czy-polska-przyjmuje-uchodzcow/5zydnf0

bierz go krycha! bierdz go! Gryz mocno i jeszcze mocniej szczekaj na niego! nie pozwol aby wasz premier robil swoich ludzi w wala.
Jeszcze spytaj go sie o tych hinduskich imigrantow przywiezionych do pracy w Polsce! I o niewolnikow z Polnocnej Korei!

22.06.2018 16:03
😂
59
2
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

ida wybory, dawac wincyj!

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ojciec-tadeusz-rydzyk-krytykuje-andrzeja-dude-pis-i-tvp/4scvd25

Pisowski Brutus nie odpuszcza, grosza nie przepusci :)

22.06.2018 17:56
60
odpowiedz
JackieR3
12
Senator

Wszystko przez te moherowe babcie.Głosują na Pis bo chą iść do nieba.Za starych dobrych czasów głosowały na Gierka bo chciały żeby wnuczek dostał talon na fiata 126p.No ale to se ne vrati jak mawiał pan Havranek.

22.06.2018 22:17
61
odpowiedz
2 odpowiedzi
Milka^_^
175
Zjem ci chleb

Tutaj było to zdjęcie pisma od us z żądaniem wyjaśnienia zbyt niskich dochodów, bo coś nie mogę znaleźć.
Ma ktoś może?

22.06.2018 23:01
61.1
Sinic
173
Legend

Link w poscie 48

22.06.2018 23:06
61.2
Milka^_^
175
Zjem ci chleb

Mmm, wcześniej był obrazek.

23.06.2018 08:16
62
2
odpowiedz
Cainoor
202
Mów mi wuju

Afera ze szkoleniami z bezpieczenstwa przeniesiona do innej prokuratury pod koniec sledztwa. Ciekawe kogo chca oslonic.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sledztwo-w-sprawie-spolki-powiazanej-ze-sluzbami-przeniesione,844917.html

23.06.2018 08:24
63
odpowiedz
8 odpowiedzi
Milka^_^
175
Zjem ci chleb

Zapytałem żony o co chodzi z tym mniejszym dochodem firmy - prawdopodobnie zaczęli lecieć w bambuko.
A jeżeli to efekt dobrej zmiany to pewnie więcej firm dostało takie pismo, nieprawdaż?
Macie dane ile takich przedsiębiorstw dostało to?

23.06.2018 12:06
63.1
Runnersan
180
Senator

http://forsal.pl/biznes/firma/artykuly/1144482,firmy-musza-sie-tlumaczyc-fiskusowi-ze-spadku-dochodow-to-pismo-wywolalo-burze-wsrod-internautow.html

Proszę z komentarzem... Nie zaprzeczają, tylko mówią, że zmniejszyli ilość kontroli, ale jeszcze poszczególne US same podejmują decyzję itd.

Warto zaznaczyć, że ekspert podatkowy wskazał, że spotyka się z takimi pismami, a drugi jako bezpośrednią przyczynę wskazuje przepisy o zakazie optymalizacji. Czyli właśnie zakazie podejmowania legalnych działań, które mogłyby uszczuplić kwotę płaconego podatku.

23.06.2018 15:55
63.2
Milka^_^
175
Zjem ci chleb

Twój link nie mówi o masowych listach do przedsiębiorców.
No więc dalej czekam na info jakoby us miał masowo gnębić przedsiębiorców z powodu jak w tym liście

23.06.2018 15:58
63.3
Aurelius
70
Weteran

prawdopodobnie zaczęli lecieć w bambuko
Mhm, na pewno.

Twój link nie mówi o masowych listach do przedsiębiorców.
No więc dalej czekam na info jakoby us miał masowo gnębić przedsiębiorców z powodu jak w tym liście

Do gnębienia i zastraszania masowo wszystkich nie jest potrzebne to, by wysyłać takie listy każdemu. Wystarczy wysłać części by już ich zastraszyć. A urzędnicy skarbowi doskonale to wiedzą, bo sami oprotestowali swojego czasu projekt przepisów, na podstawie których ich praca miała być oceniana. Argumentując: „Duża częstotliwość oceniania wywołuje wśród pracowników i funkcjonariuszy poczucie ciągłego kontrolowania i oceniania oraz braku zaufania ze strony przełożonych”.

I jak najbardziej wysyłanie takich durnych listów powoduje "poczucie ciągłego kontrolowania i oceniania oraz braku zaufania ze strony państwa”.

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-23 16:08:03
23.06.2018 16:01
63.4
Runnersan
180
Senator

A gdzie wyczytałeś o masowym wysyłaniu ?

23.06.2018 17:10
63.5
Milka^_^
175
Zjem ci chleb

Przestańcie miauczeć i odpowiedzcie na pytanie: ile takich listów do tego pory wysłali?
Bo obawiam się, że na te chwilę kręcicie shit storma o nic.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2018-06-23 17:13:01
23.06.2018 18:50
63.6
Runnersan
180
Senator

Ale przecież nikt nie pisze, że są to masowe wysyłki. Pytanie brzmi, co to urzędnika obchodzi?
Natomiast masz informacje, że bywają. Nie sądzę też by w ramach dostępu do informacji publicznej ktokolwiek byłby w stanie (nie mówiąc już o chęci) odpowiedzieć ile listów o takiej treści wysłano.

To o co chodzi, to fakt, że:
- Państwo przygotowało ustawę, która nie zawiera dokładnej listy zakazanych działań, tylko pozostawia sobie swobodę oceny, czy akurat w danym przypadku przestępstwo zaszło, czy też nie. Jak wiadomo tego typu przepisy generują problemy dla przedsiębiorców w kontekście interpretacji przepisów, zwiększają ryzyko złamania prawa, a przez to poniesienia dodatkowych kosztów. Zwiększają niepewność w środowisku działania przedsiębiorcy.
Dla aparatu urzędniczego zwiększają ryzyko korupcji oraz ryzyko marnotrawienia pieniędzy publicznych.

- Wysyłanie tego typu zapytań wydaje się nadmierną ingerencją państwa w swobodę prowadzenia działalności gospodarczej, narażają przedsiębiorców na dodatkowe koszty.

Ogólnie przypadki patologii władzy trzeba piętnować zawsze, a nie czekać aż staną się powszechne. Może teraz dzięki takiemu szumowi, w Urzędach Skarbowych wprowadzone zostaną zmiany w procedurach, może ustawodawca zastanowi się nad obowiązującymi przepisami.

PS: Miauczą to koty najczęściej.

post wyedytowany przez Runnersan 2018-06-23 18:50:36
24.06.2018 10:00
63.7
Milka^_^
175
Zjem ci chleb

A ja uważam, że niepotrzebnie panikujcie, bo PiS, łolaboga itd.
Skarbówka od zawsze robiła co chciała, czasem mając w odbycie wyroki sądu.
W tym przypadku zapytali gościa co się dzieje, dopiero jak im się odpowiedź nie spodoba to zrobią kontrolę. Nawet w twoim linku napisali że nie są zdziwieni.
Kolejna rzecz - niech przykręcają śrubę przedsiębiorcom, może jak to wszystko walnie to się zastanowią co się dzieje.

24.06.2018 10:18
63.8
Runnersan
180
Senator

Skarbówka od zawsze robi co chce, to wiadome (za poprzedników również). Dla mnie symptomatyczne było wprowadzenie przepisu, że w sytuacjach wątpliwości skarbówka powinna rozstrzygać na korzyść podatnika... Podsumowanie całej akcji, nie skorzystano z tej klauzuli ani razu, lub bardzo rzadko. Dlaczego? Skarbówka nie miała wątpliwości, to podatnik ją miał :)

23.06.2018 11:39
64
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
202
Mów mi wuju

Warto odklamywac mity Morawieckiego o zlodziejskiej prywatyzacji lat 90tych i grabiezy poeniedzy przez podmioty zagraniczne
https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/premier-morawiecki-mowi-o-100-mld-zl-dywidendy-zagranicznego-kapitalu/pghdddx

23.06.2018 13:17
😃
64.1
1
Flyby
172
Outsider

..to magik, panie a cylinder niby jego ;) Czyli że musi wyciągać z cylindra zamiast króliczków, kaczuszki..

23.06.2018 18:29
😂
65
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
202
Mów mi wuju

"Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców posła PiS Adama Abramowicza.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości na nowym stanowisku będzie musiał być niezależny i apolityczny, dlatego złoży mandat poselski i wystąpi z partii."

Ha ha ha ha ha :D

http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/180629767-Posel-PiS-zlozy-mandat-poselski-i-wystapi-z-partii.html

23.06.2018 18:42
😂
65.1
EnX
120
White Dragon

Sznurki jednak zostaną w odpowiednich rękach :D

24.06.2018 09:04
😁
66
1
odpowiedz
Cainoor
202
Mów mi wuju

Byloby mocno groteskowe, gdyby Brejza doprowadzil do rozwazam Komisji Weryfikacyjnej nad nieruchomosciami spolki Srebrna :)
https://crowdmedia.pl/posel-brejza-znow-w-natarciu-ta-afera-moze-pogrzebac-sny-kaczynskiego-o-wladzy-absolutnej/

24.06.2018 09:11
😱
67
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
202
Mów mi wuju

Ubudubu

24.06.2018 09:18
67.1
Runnersan
180
Senator

https://wpolityce.pl/polityka/400259-zwiazkowcy-solidarnosci-z-kghm-pisza-list-do-premiera

Tamtejsza Solidarność też docenia wkład nowego prezesa i ogólnie zarządzanie firmą.

24.06.2018 09:23
😢
67.2
4
Cainoor
202
Mów mi wuju

„Od początku przejęcia władzy przez PiS obserwujemy niekończący się eksperyment i karuzelę we władzach KGHM i spółek zależnych, co skutkuje nierozwiązaniem nagromadzonych problemów z nieudanymi inwestycjami, zadłużeniem Spółki i wzrostem zobowiązań pozabilansowych, pogarszającymi się warunkami pracy, wzrostem kosztów. Ta sytuacja powoduje fundamentalne zagrożenie dla funkcjonowania przemysłu miedziowego i zakończy się tragicznie dla naszych miejsc pracy”

Orly?

24.06.2018 17:44
👍
68
2
odpowiedz
Cyniczny Rewolwerowiec
56
Senator

Szok i niedowierzanie, "NIE" pisało prawdę. Katabas rydzol dostanie 70 baniek łapów... wróć, "dotacji" od pisiorów.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23588058,fundacja-o-tadeusza-rydzyka-nie-dostanie-100-a-70-mln-zl-jest.html

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2018-06-24 17:45:35
24.06.2018 19:27
69
odpowiedz
JackieR3
12
Senator

NIE to moja ulubiona gazeta .Może i Jurek Urban to kanalia ale w porównaniu z pisiorami i platfusami ma mózg.

25.06.2018 10:46
70
odpowiedz
Flyby
172
Outsider

Kiedy t.zw. "praworządność" zaczyna produkować "święte krowy":

http://fakty.interia.pl/polska/news-kaczynski-nie-musi-przepraszac-sikorskiego,nId,2598613

25.06.2018 14:24
71
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/dgp-izraelskie-slady-w-aferze-getbacku/c62bxwr

Bylo pelo, teraz sa Zydzi. Kto nastepny do listy winnych w sprawie GetBacku? Poki co, wszyscy tylko nie pis :)

Ostro mysla tam w tym pisie, prawie jak reprezentacja pilki noznej :) (Sam duda tak powiedzial :p)

25.06.2018 14:46
72
odpowiedz
JackieR3
12
Senator

Drakuś.Dość już pisania .Przejdź do czynów bo tego Polska od Ciebie oczekuje.

25.06.2018 14:49
73
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

a skad wiesz ze nie ma czynow? :)

Taka ciekawostka, w zeszlym tygoodniu zostalem oflagowany jako cel dla Sadu Okregowego w Katowicach. Ciekawe jakie info o mnie zbierali i w jakim celu :p

Ciekawe czy beda mnie sadzic, jak Frasyniuka :p

post wyedytowany przez Drackula 2018-06-25 14:52:00
25.06.2018 15:05
74
odpowiedz
JackieR3
12
Senator

No to jesteś spalony.To jakbyś chcial te kałachy gdzieś przechować to ja niedaleko , w Siemcach mieszkam.

25.06.2018 19:43
👍
75
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
172
Legend

No i przełom, zmiana paradygmatu.
W ramach naszej odpowiedzi imperialistom opracujemy nanocząsteczkową glinę na kogutki.
I do tego jednoprzebiegowy proces plazmowego wypału kogutków wraz z niewiarygodnie twardą łowicką emalią.
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/mateusz-morawiecki-na-forum-gospodarczym-wizja-rozwoju-w-gdyni,848564.html

25.06.2018 19:50
75.1
2
Aurelius
70
Weteran

Ja nie mam już pewności: oni są jeszcze populistami czy to już naprawdę wariaci?
Bo co do Macierewicza i Morawieckiego to zaczynam podejrzewać jednak zespół Delbrücka.

PS. Proponuję nazwę nowego wątku: Dobra Zmiana...Zespół Delbrücka

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-25 19:54:32
25.06.2018 22:48
76
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
202
Mów mi wuju
26.06.2018 00:52
76.1
3
.:Jj:.
111
Paciorki jednego różańca

Sitwa+

26.06.2018 10:07
76.2
Drackula
182
Bloody Rider

nalezalo mu sie, jak psu kielbasa!

Takie geny bolszewicko-~****skie trzeba szanowac i dbac o nie. Elita narodu ...a .... ..c

Co nie Belert?

26.06.2018 08:18
😂
77
odpowiedz
1 odpowiedź
lordpilot
149
Senator

Grzebanie w ordynacji wyborczej do europarlamentu może pisiorom wyjść bokiem, o ile opozycja się dogada i odłoży spory i swary na bok, przynajmniej chwilowo:

http://natemat.pl/241927,co-zmieni-ordynacja-wyborcza-marcin-palade-obnaza-pomysl-pis

^^ To jedna sprawa, a druga jest taka, że pisowska ordynacja może w ogóle nie wejść w życie, zdaje się, że ta ordynacja MUSI być proporcjonalna (a pisowski projekt nie jest), więc UE ma tu pewne pole manewru.

Trzecią kwestią jest frekwencja - w wyborach do europarlamentu niezmiennie żałosna, nie przekraczająca 30%, więc tu wszystko zdarzyć się może i akurat w tym wypadku nie kierowałbym się sondażami, a przynajmniej prostym przekładaniem sondaży z wyborów do parlamentu krajowego ;-).

Czwarta sprawa - Kukiz '15, stojący okrakiem na barykadzie "cichy sojusznik" PiS dał się (po raz kolejny) zrobić w bambuko. Od samego początku powtarzałem, że rolą tych pożytecznych idiotów i awanturników jest bycie przystawką PiS, w tej roli zresztą sprawdzają się znakomicie :). Teraz, czytając wywody marszałka Tyszki na twitterze z pewnym rozbawieniem stwierdzam, że ci kretyni, po raz któryś tam z rzędu budzą się z ręką w nocniku i nadal nie wiedzą i nie rozumieją dlaczego stało się jak się stało :). No, ale patrząc na prognozy Marcina Palade ile to kukizowcy zdobędą mandatów do europarlamentu po ewentualnej zmianie ordynacji to jednak nie sposób się nie uśmiechnąć, w tej jednak dość niewesołej sytuacji ;-).

post wyedytowany przez lordpilot 2018-06-26 08:20:22
26.06.2018 10:09
77.1
Drackula
182
Bloody Rider

no bo jakis pisowski moosk wpadl na pomysl ze jak nie da rady w warszawie to nalezy glosy przesunac na jakies zadupie we wschodniej Polsce. Przeciez nie od dzis wiadomo, ze jakies tam Podlasie czy inne Rzeszowy sa wazniejsze niz Wa-wka :)
Najlepiej jak by tam mogli po dwa glosy oddawac.

26.06.2018 10:15
78
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/przetarg-na-helikoptery-dla-polskiego-wojska/0c1v9z0

Jesli to dojdzie jakims cudem do etapu realizachi to stawiam cala swoja kase ze zwyciezca bedzie Boeing :)

26.06.2018 11:55
79
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
182
Bloody Rider

Gluchoniemy doradca Mozarta?
Slepy doradca Matejki?

Nie, nic z tych rzeczy. To tylko bankrut doradca w sprawach ekonomii tygrysa gospodarczego Europy!

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/cezariusz-lesisz-bankrut-doradca-od-ekonomii,artykuly,429263,1.html

Ja to juz sie smieje przez lzy z tych ich pomyslow

post wyedytowany przez Drackula 2018-06-26 11:56:13
26.06.2018 14:01
79.1
Aurelius
70
Weteran

Głupio się śmiejesz ale ma to sens. 500+ finansują z długu.
To musi upaść, a nikt nie będzie lepszym fachowcem niż wielokrotny bankrut, żeby doradzać podczas tego procesu.

26.06.2018 12:09
80
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
79
Kopalny

Już nie będę zakładał nowego wątku bo zlecą się obrońcy wielkiej polszy a powoli brak mi na nich sił.
Polecam krótki dokument o "patriotach" na wyspach. Współczuję wszystkim normalnym Polakom w WB, że takie środowiska robią wam czarny pijar.
https://www.youtube.com/watch?v=H1WGqS7cRzw

26.06.2018 13:51
80.1
Drackula
182
Bloody Rider

szczerze, to w nosie ich mam. Ja szybko juz po 2004 nauczylem sie aby od roznej masci polskich ognisk, klubow i zgrupowan trzymac sie jak najdalej. Kilku Polakow znam a z reszta nic wspolnego miec nie musze, chleba na stol mi nie dadza.

26.06.2018 14:43
81
odpowiedz
Aurelius
70
Weteran

Bezrobotny teolog narodowiec, został urzędnikiem resortu infrastruktury i zatrzymują mu jeszcze pociągi na stacji:
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/dyrektor-w-ministerstwie-zatrudnil-kolege-i-zatrzymuje-mu-pociagi/6h7hkmk

Ciekawe, czy jak się spóźni na stację, to czy pociąg też zaczeka.

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-26 14:44:05
26.06.2018 16:56
82
3
odpowiedz
Ahaswer
74
ciwun

Sympatyczna postawa przedstawiciela Episkopatu:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23596169,nacjonalista-nie-jest-patriota-episkopat-zabiera-glos-w-sprawie.html#BoxNewsLink&a=66&c=96

I pełna zgoda, że nacjonalista nie może być patriotą. Choćby z tego względu, że nie jest w stanie zrozumieć, na czym polega patriotyczna postawa.

Nacjonalista nie jest więc patriotą. Prawdziwy patriota, miłujący swój naród, nie ulega agresji i instynktom nakazującym wykluczanie i stygmatyzowanie społeczne innych osób, różniących się światopoglądem, wiarą, pochodzeniem etnicznym czy odcieniem skóry

Ponadto o PiS:

Sytuacja, w której jakieś środowiska - powołując się na własną ideologię lub doktrynę polityczną - przypisują sobie wyjątkowe prawo do reprezentowania Narodu Polskiego, prowadzi do nieuprawnionego zawłaszczenia tytułu pielgrzymki narodowej, a w konsekwencji do wykluczenia innych grup społecznych tworzących Rzeczpospolitą

Mnie pozostaje tylko dalej parodiować "prawdziwych Polaków", w myśl przysłowia, jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie... ;)

post wyedytowany przez Ahaswer 2018-06-26 16:57:38
27.06.2018 08:57
83
odpowiedz
1 odpowiedź
Flyby
172
Outsider
27.06.2018 09:04
83.1
JackieR3
12
Senator

Pamiętam jakąś akcję Olka Kwaśniewskiego który gdzies w szkole komputery rozdawał które później zabrano.Nic nowego Demokracja w Polsce.

27.06.2018 09:17
👍
84
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
Widzący
172
Legend

Ja jestem zadowolony.
Nie konkuruję z wyborcami dobrozmiennymi o zasiłek, mieszkanie czy wyborczą kiełbasę.
Życzę dobrozmiennym jak najlepiej, osobom o osłabionej potencji intelektualnej też życzę jak najlepiej.
Jest dużo takich, którym życzę jak najlepiej.
Takich, którym źle życzę jest mało, bardzo mało, ale im bardzo życzę.
Mam jednak wynikającą z doświadczenia pewność, siedmiogwiazdkowy koniak pozostanie napojem ludowym.

27.06.2018 09:34
😱
84.1
1
Flyby
172
Outsider

siedmiogwiazdkowy koniak pozostanie napojem ludowym

..siedmiogwiazdkowy?! Warto być ludem.

27.06.2018 09:43
😁
84.2
1
Widzący
172
Legend

Ludowy jest po temu, iż zawsze pity jest ustami przedstawicieli tego ludu.
Warto być oddanym obrońcą ludu.

27.06.2018 09:49
84.3
JackieR3
12
Senator

Ja jestem ludem więc na zdrowie mój obrońco.

27.06.2018 09:52
👍
84.4
Widzący
172
Legend

A dziękuję, dziękuję.
Wolę co prawda Belugę, ale niech tam będzie tradycja.

27.06.2018 10:03
84.5
JackieR3
12
Senator

No cóż .Tradycja.https://www.youtube.com/watch?v=ndVyLfuJSK4 No ni w pięć ni wdziesięć to ale jakoś mi sie wypsło.

post wyedytowany przez JackieR3 2018-06-27 10:04:33
27.06.2018 10:06
😂
84.6
Widzący
172
Legend

Zatem prawdę powiadam, tradycja.
Taka z samego dna woli ludu.

27.06.2018 10:43
😜
85
odpowiedz
lordpilot
149
Senator

Jak to mówiła Beata Mazurek: "Nie będziemy niczego zmieniać w ustawie o IPN":

http://natemat.pl/242065,ustawa-o-ipn-michal-dworczyk-sejm-zajmie-sie-kontrowersyjnymi-przepisami

^^Wylatują przepisy karne, które i tak były martwe (prokuratury nie wszczynały postępowań, pomimo składania doniesień). Nie o samej ustawie (tej konkretnej) jednak chciałem, ale jak zawsze (bo moim zdaniem wciąż warto ten temat wałkować!) o tym, że to jest KWINTESENCJA działań pisiorów. Ci durnie, gamonie, cymbały nie są w stanie jednej ustawy napisać tak, żeby nie trzeba było przepisów w ekspresowym tempie nowelizować. Uchwalają bubla, a już za moment tego bubla poprawiają i wychodzi taki mniejszy bubel. Bubelek :). W tym wypadku dodatkowo (niestety) zszargano reputację Polski, a także wypromowano na świecie ciemne karty z historii Ojczyzny (w czym przodował eurodeputowany PiS Rysio Czarnecki, który promował polskich szmalcowników), choć absolutnie wszyscy pisiorów ostrzegali, że to się tak właśnie skończy. Nie, pisiory zawsze są "mądrzejsze" i "wiedzą lepiej" :).

ps. Przy okazji z tzw. "prezydenta" Dudy zrobiono durnia, a ponadto sam PiS przyznał (choć nie wprost), że TK pod przywództwem pani Wolfgangowej to jest instytucja fasadowa.

27.06.2018 10:50
😜
86
odpowiedz
1 odpowiedź
Minas Morgul
178
Szaman koboldów

Oj marudzisz. Ustawa o IPN była ustawą trudną. Człowiekowi oleum może się zagotować w głowie od tych wszystkich trudnych zawiłości i paragrafów. Na co to komu. Plan był taki, by „dokopać im wszystkim”, a tu jakieś prawo, jakieś wyjątki, jakieś badania naukowe. Gorączki idzie dostać.

Z konstytucją pójdzie dużo łatwiej. To jednak dużo mniej skomplikowany dokument. ;).Tam jedynie potrzebna jest wiara, wola i nadzieja.

I frekwencja.

27.06.2018 10:55
86.1
1
Flyby
172
Outsider

I frekwencja.

Po koniaku siedmiogwiazdkowym lud będzie fruwał do urn

27.06.2018 11:51
😂
87
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Aurelius
70
Weteran

Suweren płacze z powodu zakazu handlu:
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/popierala-zakaz-handlu-w-niedziele-teraz-dostala-m,48005/1

Przed wprowadzeniem ustawy o zakazie handlu w niedzielę sama wnioskowałam o zamknięcie sklepów. Życie napisało inny scenariusz. Obroty polskich sklepów spadają od czwartku do soboty, a markety intensyfikują sprzedaż - napisała w liście do premiera Mateusza Morawieckiego i marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego Elżbieta Czacharowska, właścicielka Delikatesów "U Czacharowskiej" w Ostródzie.

BUHAAHAAHAHAHHAHAHA.

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-27 11:51:58
27.06.2018 12:17
87.1
Drackula
182
Bloody Rider

powinna splajtowac i stracic dorobek zycia, inaczej niczego sie nie nauczy. Wcale mi tych ludzi nie zal.

27.06.2018 12:49
😉
87.2
Flyby
172
Outsider

"I tak to pisiorskich ludzi
rzeczywistość ze snu budzi"

Szkoda tylko że to jeszcze potrwać musi.
.powinna splajtowac
Splajtować? Broń Boże.. A kto będzie stawiał siedmiogwiazdkowy koniak ludowi?

post wyedytowany przez Flyby 2018-06-27 12:59:03
27.06.2018 14:05
😁
88
odpowiedz
1 odpowiedź
lordpilot
149
Senator

Nowelizacja ustawy o IPN, po tym jak PiS wcześniej "rozbudził nadzieje" wśród tej części swoich wyborców, którzy szczerze i prosto, z głębi serca nienawidzą Żydów, homoseksualistów, cudzoziemców oraz najogólniej rzecz ujmując wszystkich tych, którzy nie podzielają ich poglądów, tak jak się spodziewałem wywołała silne wzburzenie :). Poniżej "samo mięso", bez nicków z "umiarkowanego" s24. Na zależną Sakiewicza i ściek Karnowskich nie zaglądałem, nie śmiałem ;-). Mały wycinek tego jak faktycznie wygląda "pozytywny wstrząs", którym podczas debaty chwalił się premier Pinokio Morawiecki:

Godłem Polinu powinien być obrzezany fallus w koronie.

Czarny dzień w historii Polski..

Żydki nam doj /ciach/ jak Kolumbia w kopanej. Czy pelikany przełkną takie upokorzenie zobaczymy za 4,5 msc w wyborach do sejmików i senacików

Pozniej sie dziwia, ze sie mowi, ze zydzi rzadzaswiatem, moze nie swiatem ale Polska, poprzez swoja rzadowa V kolumne z pewnoscia.

Przeciez PIS lezy przed zydami, ukraincmi, i cala reszta .
Glosuj sobie na tych sprzedawczykow, i niech cie puszcza bez skarpetek.

To jest hańba dla Polaków. PiS robi z Polski ścierę. Mimo że głosowałem na nich, obecnie, jak wielu, czekam na ugrupowanie narodowe, POLSKIE.
PiS oszukał Polaków i jedzie na braku alternatywy dla części własnego elektoratu. Ale się przejedzie.
Słyszysz Kaczor? Oszukałeś!

Czy jakaś polska parlamentarna grupa , zgłosiła protest przeciwko zakłamywaniu historii : " zbrodni Żydów wobec Żydów i Polaków . Żydzi mordują Palestyńczyków i stosują " apartheid " wobec Żydów Sefardyjskich .
Czy żydokomuna nadal rządzi Polską ?

Targowica : Polska
388 : 25
Bosak ma rację teraz czeka nas zajęcie majątku przez żydów.

^^Pozwoliłem sobie skrócić niektóre komentarze oraz wyciąć wulgaryzmy.

27.06.2018 17:25
😃
88.1
Flyby
172
Outsider

..setnie się ubawiłem, zwłaszcza że mi się tego czytać nie chce po ichnich zajadłych zakątkach. Więc dzięki lordpilot za "prasówkę"..

27.06.2018 18:45
89
odpowiedz
Lindil
191
Lumpenliberał

I śmieszno i straszno... Szkoda.

27.06.2018 21:10
😁
90
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

Jest to ciag dalszy spektaklu pod tytulem “klekamy przed toba , o Panie Trump”. Pis to i JP2go spalil by na stosie aby tylko Trump poglaskal ich po glowce

post wyedytowany przez Drackula 2018-06-27 21:11:34
27.06.2018 22:30
😂
91
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
202
Mów mi wuju

Generalnie już tego szmatławca wole nie linkować, ale kurde nie mógłem się powstrzymać :D
https://wpolityce.pl/polityka/401459-polska-zmienia-ustawe-o-ipn-ale-nie-za-darmo

27.06.2018 22:38
😁
91.1
twostupiddogs
183
Legend

Zażywasz, przegrywasz.

27.06.2018 22:43
91.2
Drackula
182
Bloody Rider

przeciez 27:1 to tez wygrana byla
nawet w 39 wygralismy

28.06.2018 07:12
92
odpowiedz
10 odpowiedzi
Matysiak G
126
bozon Higgsa

Takiego WTF jak wczoraj z nowelizacją ustawy o IPN nie miałem dawno.

Dobrze, że to się stało. Fatalnie, że ponownie z pogwałceniem wszelkich zasad dobrej legislacji. Natomiast styl i tempo budzi mnóstwo pytań, z których najważniejsze jak zwykle brzmi "dlaczego".

Ta ustawa zdemolowała nam stosunki międzynarodowe, natomiast z praktycznego punktu widzenia nie było żadnego powodu dla sprintu, którego byliśmy wczoraj świadkami. Nikt nie umarł, nie kosztowało nas to żadnych pieniędzy.
Jednak zachowanie rządu przypominało sytuację, w której porywacz trzyma kota Kaczyńskiego i przysłał żądanie. "Masz czas do wieczora, albo go rozwalę".

Dlaczego z porządku obrad wyleciały dużo pilniejsze pożary wysypisk? Dlaczego PiS zaryzykował poparciem u polskich antysemitów, których sądząc z komentarzy w prawackim necie ma w elektoracie sporo? Dlaczego zaryzykował poparcie pokazując, że jest rządem słabym, który wystarczy postraszyć, żeby tańczył w takt zagranej muzyki? Przecież elektorat ceni go za bezkompromisowość. Dlaczego pokazał Komisji Europejskiej, że jedyną skuteczną taktyką w kwestii praworządności będzie twardy kurs?
Po raz kolejny - choć nigdy tak wyraźnie - PiS okazał się szkolnym łobuzem, który bije słabszych, a boi się tylko silniejszych. Co maskuje pyskatością. Boi, bo szacunku dla zasad nie rozumie. I wreszcie - czemu zrobił to wszystko nie zyskując nic, czym można się pochwalić? Podpis Netanjahu na liście intencyjnym? Serio? To jest brzytwa, której chwyta się tonący, a nie koło ratunkowe.

Bardzo ciekawe kto i czym przycisnął dobrą zmianę. Strzelam w pana Pomarańczowego i piosenkę o wyjeździe zielonych ludków z Polski.

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-06-28 07:54:39
28.06.2018 07:19
😂
92.1
Widzący
172
Legend

Prawdopodobnie dostaliśmy ultimatum, którego termin mijał w najbliższym czasie.
Pewnie na tyle groźne, że Suweren podkulił ogon, zaskamlał i biegiem ruszył lizać rękę pana.

28.06.2018 07:46
92.2
Matysiak G
126
bozon Higgsa

Och. To nie budzi wątpliwości. Natomiast bardzo bym chciał wiedzieć jak brzmiało. I strasznie nie podobają mi się wnioski, które z tego wypływają. Mianowicie takie, że Polska nie jest w tej chwili krajem, z którym jest sens rozmawiać. I to nie dlatego, że jest silna. Nie ma co z nią rozmawiać, bo wystarczy ją solidnie opieprzyć i wtedy czołobitnie robi to, czego się od niej oczekuje. Wstaliśmy z kolan. Tylko po to, żeby tatuś i mamusia przełożyli nas przez swoje.

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-06-28 07:55:17
28.06.2018 07:55
😂
92.3
2
Aurelius
70
Weteran

Gdzie jest Lutz?

Gdzie jest WRAK?

Gdzie jest honor?

post wyedytowany przez Aurelius 2018-06-28 08:03:35
28.06.2018 08:12
28.06.2018 08:17
👍
92.5
tmk13
195
Generał

Kogoś chyba uświadomiono, że aby helikoptery pojawiły się w Polsce przed kolejnymi wyborami, to teraz jest ostatni dzwonek do działania. A w sezonie ogórkowym nawet takie cyrki jak wczoraj przejdą.

28.06.2018 08:35
92.6
Aurelius
70
Weteran

A ja uważam, że naczelnik jednak umiera, a ten statek płynie bez kapitana.
Gra o tron już się jednak rozpoczęła. Morawiecki za plecami Ziobro forsuje zmiany w IPN, by potem móc dostać poparcie sojusznika zza Oceanu. Wszystko by utrzymać się u władzy.

28.06.2018 09:00
92.7
Matysiak G
126
bozon Higgsa

*

post wyedytowany przez Matysiak G 2018-06-28 10:13:42
28.06.2018 09:15
92.8

Najbardziej mi się w tym podoba jak pisiorski suweren się podzielił na dwa obozy - tych, którzy poczuli się opluci i tych, którzy jednak sądzą, że deszcz pada.

Ciekawe ile propagandy będzie musiał Kurski z siebie wysrać, żeby cały ciemny lud to kupił.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2018-06-28 09:16:01
28.06.2018 09:33
😈
92.9
Tlaocetl
168
Ocenzurowano

Ten Kaczynski to chyba jednak "spioch"... wiadomo czyj.

28.06.2018 10:11
92.10
Matysiak G
126
bozon Higgsa

Lordpilot

Nic nowego. Może tak, może to tylko spekulacje. Przydałby się jakiś nowy przeciek :)

28.06.2018 10:23
93
odpowiedz
Minas Morgul
178
Szaman koboldów

1. Miej sytuacje, gdzie określenie „polskie obozy” używane jest sporadycznie i zazwyczaj gaszone przez rozmaite ruchy dyplomatyczne - case by case.

2. Tupnij nóżką. Zacznij naprawiać.

3. ...

4. Upewnij się, że o „polskich obozach” mówią wszyscy w koło, w tym ludzie, którym nigdy wcześniej nie przyszłoby to do głowy.

5. W tył zwrot, w nadziei, ze chociaż uda sie wrócić do sytuacji sprzed punktu drugiego.

Profit.

28.06.2018 10:24
😂
94
odpowiedz
Drackula
182
Bloody Rider

Do pelni obrazu brakuje mi kaczora w mycce kleczacego przed sciana placzu w jerozolimie

28.06.2018 10:32
95
1
odpowiedz
Runnersan
180
Senator

Jeśli ktoś łyknie propagandę rządu i opłacanych przez nich mediów, to moim skromnym zdaniem, dla dobra Ojczyzny, powinien sobie dobrowolnie ograniczyć prawa wyborcze.

28.06.2018 12:58
96
odpowiedz
Tlaocetl
168
Ocenzurowano

Lykneli, ze 1:27 to zwyciestwo, notowania nawet nie drgnely, lykna i to - potem jeszcze sie usmiechna, ze to sie w pale nie miesci.

28.06.2018 13:30
😂
97
odpowiedz
Widzący
172
Legend

Jeżeli Suweren trzyma koszyk walut to nieźle zarabia.
Dba Rząd o koszykowych.
Myślę że to przymiarki do przodujących technologii, jako pierwszy będzie nanozłoty polski.

28.06.2018 13:43
👍
98
1
odpowiedz
lordpilot
149
Senator

Jednak sędziowie z SN nie idą jak barany na rzeź:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/uchwala-sn-malgorzata-gersdorf-pozostanie-prezesem-do-2020-r/hg88l4l

^^Realnie patrząc to są na przegranej pozycji wobec obecnej straszno - śmiesznej władzy, ale i tak szacunek i (jednak) zdziwienie, że tak niewielu sędziów chce współpracować z pisowskim okupantem i zdradzać Polskę. Niewielu dało się kupić, niewielu się zeszmaciło i poszło na układ z pisiorkami, nawet biorąc pod uwagę proporcje, to spodziewałem się, że będzie w tym środowisku więcej bezkręgowców. A tych jest... mało - ledwie udało się zebrać skład dla pisowskiej KRS, z oporami idzie szukanie ławników do "odnowionego" SN. Ta władza jest bardzo skuteczna w dzieleniu KAŻDEGO środowiska, w szczuciu ludzi przeciwko sobie, ale wśród sędziów większość zachowuje się przyzwoicie. Lista zdrajców jest w tym wypadku dość krótka, łatwo będzie ich później rozliczyć, o ile będzie ku temu okazja i chęci.

Forum: Dobra Zmiana...Poturbowana Konstytucja
1234następnaostatnia