Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Sony Bravia kdl-40we660 + moduł CAM + NC+

09.03.2018 13:26
1
AyenoKanno
135
SomeoneElse

Sony Bravia kdl-40we660 + moduł CAM + NC+

Witam,

Internety nie potrafią mi pomóc, support sony odsyła do NC+ a to drugie do tego pierwszego.

Wspomniany w temacie telewizor posiada gniazdo na moduł CAM, czy jest to równoznaczne, że telewizja będzie działała bez problemu poprzez wspomniany moduł po wsadzeniu do niego karty NC+ ? Konkretnie chciałbym sprawić sobie NC+ telewizja na karte i nie wiem czy jestem skazany na dekoder czy mogę zamówić z modułem CAM.

Jestem zielony kompletnie w tym temacie :(

09.03.2018 14:00
2
odpowiedz
Likfidator
99
Senator

Wszystkie TV z ostatnich 10 lat posiadają wejście na moduł CAM, ale to nie wystarczy, by oglądać NC+ z modułu.

Telewizor musi mieć dwie rzeczy:
1. Wejście na moduł musi być w nowszym standardzie CI+ wyposażonym w lepsze DRMy. Niektóre moduły CI+ np. moduł polsatu mają tzw. tryb legacy i działają w starszych czytnikach CI, ale nie moduł NC+, on musi mieć czytnik CI+.

2. Telewizor musi mieć wbudowany tuner satelitarny w standardzie DVB-S2. W praktyce wszystkie TV z wbudowanymi tunerami satelitarnymi wspierają ten standard, więc wystarczy, że sprawdzisz czy TV ma tuner SAT.

Zanim kupisz moduł, podłącz antenę sat do TV i sprawdź czy telewizor ma opcję pobrania listy NC+. Nawet bez modułu część kanałów powinna odbierać np. TVP Info HD, bo są niekodowane z satelity.

Konkretnie chciałbym sprawić sobie NC+ telewizja na karte

Nie warto brać telewizji na kartę z modułem. Za sam moduł zapłacisz prawie tyle co za rok abonamentu. Ja wziąłem niedawno NC+ na abonament z modułem za 1 zł. Wziąłem pakiet start+, ale po miesiącu zwiększyłem do comfort+ za 30 zł/miesiąc.

09.03.2018 14:20
3
odpowiedz
AyenoKanno
135
SomeoneElse

Wielkie dzięki, wychodzi na to, że mój TV posiada DVB-S2.

Czytam w Twoim poście o antenie satelitarnej i wychodzi na to, że źle zrozumiałem idee modułu CAM jako takiego. Wydawało mi się, że wkładam moduł z kartą np NC+ i nie musze dzięki temu bawić się w anteny(tak jak wspomniałem, jestem kompletnie zielony w temacie).

Forum: Sony Bravia kdl-40we660 + moduł CAM + NC+