Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Mało znane, lecz ograne.

01.03.2018 19:58
1
drenz
55
Generał

Mało znane, lecz ograne.

Temat ma za zadanie przedstawić gry, które nie są uwzględnione w dość niekompletnej Encyklopedii Gier na GOLu a także takie, które są mało znane lub ciężko je znaleźć ze względu na coraz większe liczby wydawanych produkcji (Steam). Jeśli ograłeś fajny, niszowy tytuł, którego nie ma w Encyklopedii, to podziel się tutaj w kilku zdaniach wrażeniami na jego temat. Może wśród takich produkcji ktoś znajdzie dla siebie interesującą grę.
Ważne, aby poza opisem i wrażeniami z gry dodać jeszcze kilka podstawowych informacji: Tytuł, gatunek oraz link do strony, na której ową grę można zakupić, zagrać lub znaleźć więcej informacji. Na dobry początek będę też zamieszczał mało znane gry z jakimi zapoznałem się ostatnimi czasy. Zachęcam do pisania :)

01.03.2018 20:08
2
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
drenz
55
Generał

Black Jewel

Gatunek: platformowa
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/761320/Black_Jewel/

Staroszkolna platformówka, która mogłaby być klasykiem w latach osiemdziesiątych. Polecam szczególnie fanom C64 :) Black Jewel to wciągająca platformówka, w której poza przyciskami kierunku jest jeszcze jeden jedyny odpowiedzialny za wyprowadzany cios. Proste, banalne, ale też wymagające. Gra to 5 różnych krain, w których na końcu do pokonania jest zawsze boss. Długość gry zależy od naszego skilla - można ją przejść w niewiele ponad kwadrans, ale mi zajęło to znacznie dłużej i niestety tylko raz. Gdy już chciałem zabijać na swojej drodze wszystko co się rusza to nie było już takie łatwe jak przeskakiwanie ponad niektórymi wrogami :) Gra kosztuje 7 złotych i jest to jeden z niewielu tytułów zakupionych przeze mnie tuż po premierze :D Polecam szczególnie starszym graczom.

01.03.2018 20:28
2.1
zanonimizowany636606
89
Generał

Na C64 grałem w 1988r.
W XXIw. od gier wymagam lepszej grafik.

03.03.2018 19:41
2.2
2
drenz
55
Generał

Dlatego gra przeznaczona jest też dla osób, dla których grafika nie jest najważniejsza :)

03.03.2018 19:39
3
odpowiedz
drenz
55
Generał

Militia

Gatunek: logiczna
Premiera: 2015
http://store.steampowered.com/app/421260/Militia/

Militia to ciekawa wariacja szachów. Po kwadratowych polach przesuwamy ikonki swojej drużyny i rozprawiamy się z oponentami, którzy co rundę mogą się odradzać. Celem jest pokonanie ich dowódców (to ci z gwiazdkami na obrazku obok) i przechodzenie do kolejnej rundy i zwiększanie swojej rangi, by znaleźć się w top 10 najlepszych graczy. Z każdym poziomem gra staje się trudniejsza - mamy mniej ruchu, przeciwników jest więcej, są odporniejsi, więc trzeba się nieźle nagłowić, aby wyjść z potyczki zwycięsko. Przegrana to niestety utrata ranku o pewną część. Gra szczególnie wymagająca staje się od poziomu 10.

W samej grze mamy dwa rodzaje światów: mroczny i światła. W oby kierujemy różnymi ikonkami odpowiadającymi poszczególnym klasom. Np. młot symbolizuje paladyna, który może zadać cios w jednym z kwadratów wokół, poza nim mamy łucznika, maga itd. Każdy ma swój ruch i sposób ataku. Gra mnie wciągnęła na długie godziny. Syndrom kolejnej potyczki pojawiał się nader często. Polecam miłośnikom gier logicznych. Często jest przeceniana i za mniej niż 10 zł zdecydowanie warto kupić.

03.03.2018 20:07
4
odpowiedz
drenz
55
Generał

Ruzar - The Life Stone

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiera: 2015
http://store.steampowered.com/app/366510/Ruzar__The_Life_Stone/

Bardzo dobry dungeon crawler. Wciągający, chociaż audiowizualnie nie ma startu do Grimrocków, Vaporum, czy Dungeon Kingdoms: Sign of the Moon, ale nie ustępuje im pod względem eksploracji, rozwoju postaci (tutaj sterujemy jedynie jedną postacią), czy ilości wyposażenia. Szkoda, że gra nie sprzedała się dobrze, wręcz ze znanych mi dungeon crawlerów FPP sprzedała się najgorzej... a jest warta uwagi.

W grze szukamy Kamienia Życia. Przemierzamy górskie labirynty, sanktuaria, jaskinie, eksplorujemy owe miejsca, pokonujemy wrogów, rozwiązujemy zagadki a nawet od czasu do czasu jakieś poboczne zadanie. Walka jest prosta, przeciwnicy nie są szybcy, pojedynczo nie stanowią wyzwania, choć w grupie i na małej powierzchni robi się wymagająco. Historia to wyłącznie intro i outro. Najwięcej frajdy sprawia jednak eksploracja i radość z odnajdywania sekretów, których w grze nie brakuje. Gra jest na 10-12 godzin, ale jest też opcja New Game +, która umożliwia przechodzenie gry i zmierzenie się z silniejszymi przeciwnikami. Polecam, choć przecenioną o co najmniej połowę.

post wyedytowany przez drenz 2018-03-03 20:07:47
04.03.2018 14:45
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Rutinko
13
Chorąży

Indygo

Gatunek: Gra przygodowa
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/702600/Indygo/

Gra polskiego studia Pigmentum Game Studio. Indygo to gra przygodowa o depresji, uczestniczymy w życiu Tomasza Płońskiego, artysty malarza, który boryka się z postępującą depresją,. Tomasz od trzech miesięcy nie opuszcza swojego pokoju. To jakie podejmiemy decyzje zależy jaki będzie finał gry. Warto sprawdzić jeśli ktoś lubi gry przygodowe w klasycznym wydaniu. Gra nam zajmie myślę, tak nieco godzinkę, a z podpowiedziami jakieś myślę 30 minut. Niestety nie ma chyba dema, ale cena dość spoko bo jakieś 20 zł.

post wyedytowany przez Rutinko 2018-03-04 14:48:19
04.03.2018 22:40
5.1
drenz
55
Generał

Grałem i gra jest niezła. W sumie jej jedyną najpoważniejszą wadą jest właśnie długość rozgrywki. Aczkolwiek ja ją przeszedłem 3 razy, aby poznać przynajmniej resztę zakończeń, których i tak jest więcej. Dla niektórych minusem może być jeszcze polski dubbing i głos głównego bohatera. Ja do niego się przyzwyczaiłem. Na pewno jest to gra intrygująca, przemyślana wizualnie, której można poświęcić te kilka krótkich chwil. Ja nie żałuję, tym bardziej, że zakupiłem ją podczas promocji za ok. 8 złotych.

04.03.2018 15:00
6
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Rutinko
13
Chorąży

Play with Me

Gatunek: Escape the room (horror)
Premiera: 2018
http://store.steampowered.com/app/725780/PLAY_WITH_ME/

Dość nietypowa gra, w której wykorzystywane są złudzenia optyczne/iluzje, ale nie tylko musimy wykorzystywać przedmioty ze swojego otoczenia lub coś zrobić w swoim pokoju Np. odsunąć się od ekranu aby ujrzeć kod, są też "normalne zagadki". Jesteśmy dziennikarzem który prowadzi śledztwo w sprawie "Iluzji" i niestety wpada w jego ręce, musimy przejść przez taki jakby labirynt zagadek, a na koniec czeka nas finał (zależy jakie podjęliśmy decyzje, gra ma kilka zakończeń).

Gra jest trudna, ze względu na nieco zmienione podejście do zagadek Np. w wielu grach występuje plama krwi jako element dekoracyjny tutaj niestety to może być istotny element aby wyjść z pokoju (co gorsza rozwiązanie zawsze mamy przed oczami), z solucją zajmie nam jakieś 3-4 godziny, normalnie do nawet 30 godzin lub więcej (ale gramy sami bez podpowiedzi)... Jak ktoś lubi wyzywania typu Dark Souls, Cuphead to polecam, a propos Dark Souls, gdy odblokujemy telefon... Nie będę zdradzał :P.

Warto dodać, że gra zawiera demo oraz polski dubbing.

04.03.2018 22:43
6.1
1
drenz
55
Generał

I o to mi chodziło zakładając ten temat - gra wygląda naprawdę ciekawie a o niej kompletnie nie słyszałem, czy czytałem. Dodałem do listy życzeń.

04.03.2018 23:51
👍
6.2
1
Dawko062
39
!_ ! 7

Zajebisty wątek - przypinam.

12.04.2018 21:52
6.3
Rutinko
13
Chorąży

Warto dodać, że gra robiona przez polaka

05.03.2018 04:06
7
odpowiedz
MrocznyWędrowiec
54
aka Hegenox

Chronicon

Gatunek: hns

Link: http://store.steampowered.com/app/375480/Chronicon/

Gra jeszcze we wczesnym dostępie, ale bardzo przyjemnie się grało.

06.03.2018 16:34
8
odpowiedz
drenz
55
Generał

The Caribbean Sail

Gatunek: przygodowa, relaksacyjna
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/657690/The_Caribbean_Sail/

Przygodowa, ekonomiczna i relaksująca gra z bardzo minimalistyczną oprawą audiowizualną. Głównym zadaniem jest dotarcie z Londynu do portu w Nassau. Na początku musimy wybrać nasza specjalizację, potem statek, który należy zaopatrzyć w różne dobra. Im więcej dostarczymy do Nassau tym więcej otrzymamy punktów (są one potrzebne do odblokowania lepszych jednostek pływających). Ze specjalizacji mamy do wyboru m.in. misjonarza, stolarza, gubernatora czy lekarza pokładowego. Każdy z nich ma poszczególne bonusy oraz początkową kwotę, za którą można kupić statek i jego wyposażenie (harpuny, działa, kule, lekarstwa, sieci, szanty itd). Tak zaopatrzeni wyruszamy w podróż, podczas której dochodzi do różnych zdarzeń. Na przykład możemy natrafić na inne statki. W zależności od tego, kto jest jest ich właścicielem - możemy handlować, walczyć, uciekać a nawet załapać zarazę (to oraz inne choroby można nabawić się przy wyciągnięciu tajemniczego ładunku z wody). Jednak jednym z głównych zajęć podczas podróży jest łowienie ryb, które można robić na dwa sposoby - strzelać z harpunu (fajna, zręcznościowa gierka) oraz zarzucić sieć. Podczas wyprawy może jeszcze dojść do kilku innych możliwości - wszystko zależy od tego co wydarzy się podczas podróży lub na co natrafimy i ewentualnie jak to wykorzystamy. Szkoda tylko, że po kilku kursach gra już niczym nie zaskakuje i staje się monotonna, ale dla łowców osiągnięć stanowić będzie naprawdę wyzwanie. Póki co można płynąć do Nassau, ale twórca już zapowiedział, ze gra wkrótce otrzyma większe uaktualnienia w postaci kolejnych portów i tras, większej ilości statków, przedmiotów i zdarzeń losowych. Jak dla mnie super. Carribean Sail zakupiłem za niecałe 9 zł i za tą kwotę zaoferowała mi więcej niż się mogłem spodziewać.

13.03.2018 16:53
9
odpowiedz
drenz
55
Generał

Orange Moon

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/432950/Orange_Moon/

Klimatyczna i wciągająca platformówka. Co prawda ową produkcję ogrywałem tuż przed premierą i nie była wolna od błędów, ale spokojnie dało się ją ukończyć w ok 5 godzin. Na dzień dzisiejszy zyskała ona kilka aktualizacji, w tym wersję demo, więc można śmiało przekonać się jak Orange Moon się prezentuje. A sterujemy w nim kosmonautą, który przemierza Pomarańczowy Księżyc i walczy z jego florą oraz robotami. Ponadto jest opcja udoskonalania kombinezonu i arsenału. Miejscami ma fajną muzykę. Nie jest to jakaś wybitna i odkrywcza produkcja, ale gra się przyjemnie. Gra często jest w dużych przecenach, nawet za mniej niż 5 zł, ale spokojnie można dać drugie tyle.

post wyedytowany przez drenz 2018-03-13 16:54:51
17.03.2018 23:05
10
odpowiedz
drenz
55
Generał

The Deep Paths: Labyrinth of Andokost

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/375500/The_Deep_Paths_Labyrinth_Of_Andokost/

Niezły dungeon crawler stworzony przez jedną osobę. Na początku może nie zachęcać, ale warto dać jej szansę, tym bardziej, że ma fajny klimat i eksplorację - odnajdywanie sekretów daje wiele frajdy. Fabuła - nijaka, grafika ujdzie, rozwój postaci - słaby; walka jest OK, choć wrogowie różnorodnością i rodzajami ataków nie grzeszą. Do dyspozycji gracza oddano 13 poziomów z wieloma subfloorwami a przejście gry to ok. 10 godzin. Gra często jest w promocjach a jej bazowa cena też nie jest duża. Pomimo swoich mankamentów i odpychającym początkiem polecam. Warto dać jej szansę i dobrze się bawić.

18.03.2018 01:43
11
1
odpowiedz
SpecShadow
63
Silence of the LAMs

Inquisitor

Gatunek: action RPG
Premiera: 2012
http://store.steampowered.com/app/241620/Inquisitor/

Zaskoczenie - action RPG inspirowany Divine Divinity w czasach, gdy hack'n'slashe papugują Diablo3 po latach inspiracji częścią drugą. Tymczasem dobrych gier inspirowanych pierwszym Diablo jest jak na lekarstwo.
Gra nie jest bez wad (oceny: Mieszane) ale miałem już sporo przypadków gdy gra z takimi ocenami była lepsza niż co nie które z Bardzo Dobrymi. Ale mniejsza o to.

Gracz wciela w tytułowego inkwizytora, który przez 3 krainy/akty rozwiązuje zagadki i herezje. Także nie tylko walczymy ale też prowadzimy śledztwa, czytamy sporo dialogów (pierwsze dialogi były jak uderzenie w twarz, takie ściany tekstu tam były).
Przy czym warto mieć jakieś podstawy magii, nie tylko system pieczęci (który działa jak runy w Gothicu z czarami ofensywnymi ale mają limitowane użycie) ale też czary użytkowe - lewitacja, leczenie etc. Bez tego jest niemal niemożliwe dalsze granie.

Gra jest trudna, tu bez dwóch zdań. Niby drewno ale mi dawała sporo frajdy.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-18 01:47:51
18.03.2018 01:59
12
odpowiedz
SpecShadow
63
Silence of the LAMs

Marauder - Man of Prey

Gatunek: taktyczny RPG
Premiera: 2012?
http://store.steampowered.com/app/289600/Marauder/

Jagged Alliance 2 nigdy nie doczekał się godnego następny, to jeden z powodów przez który zawiodłem się na segmencie indie. Jedynym tytułem który jako tako dał radę był 7,62 High Calibre, do pewnego stopnia też Brigade E5. Ostatnią grą studia było coś trochę innego - gra umiejscowiona w zdewastowanym świecie w którym rząd machnął na swój kraj ręką i dał się sprzedać. Takie post-apo na modłę pierwszego Mad Maksa, bez grzybów atomowych na horyzoncie ale i tak nie jest wesoło.

Starcia są trudne bo wróg ma zawsze przewagę liczebną, czasami naprawdę sporą. Już jedna kula potrafi nas załatwić - zabić, ciężko zranić albo ogłuszy i da czas na wykończenie. Przeciwnik jednak też podlega tym samym zasadom więc nam pozostaje jedynie go przechytrzyć.

Zbieramy fanty (w końcu jesteśmy szabrownikami, do tego jednymi z najlepszych) i razem ze swoja zaufaną ekipą próbujemy przeżyć.

18.03.2018 05:17
13
odpowiedz
4 odpowiedzi
yadin
102
Legend

A pamiętacie "Black" na PlayStation 2? To było 12 lat temu.

18.03.2018 09:34
13.1
SpecShadow
63
Silence of the LAMs

Pamiętamy, sporo ludzi pamięta. To jeden z najsłynniejszych FPSów na konsolach, zaraz po Goldeneye.

[13.2]
młodsze pokolenia chyba. Ci co pamiętają czasy PS2 - pamiętają i Blacka, to chyba była końcówka tamtej generacji.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-18 10:21:08
18.03.2018 09:35
13.2
malyb89
145
Demigod

Tylko ci co grali. Reszta Medal of Honor i Call of Djudi.

18.03.2018 18:04
13.3
yadin
102
Legend

Bo tak naprawdę niewielu w to grało. PlayStation 2 posiadało mniej ludzi niż PlayStation 3. Ludzie grali, zresztą jak dziś, głównie na pecetach.

18.03.2018 20:57
13.4
5
SpecShadow
63
Silence of the LAMs

Ty, Hydro i Alex to jednak stan umysłu.
Bez obrazy ale inaczej nie da się podsumować większości (jeśli nie wszystkich) waszych postów.

18.03.2018 22:05
14
odpowiedz
drenz
55
Generał

Moustache Mountain

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/457520/Moustache_Mountain/

Sympatyczna platformówka, która jednak podczas rozgrywki może mocno zdenerwować. Kilkanaście poziomów do pokonania. Celem jest jak najszybsze dotarcie do poziomu z postumentem. A to nie będzie takie łatwe, bo co kilka poziomów dochodzą różne przeszkody. Mi dotarcie do "mety" zajęło parę godzin a potem starałem się osiągnąć jak najlepszy czas, ale daleko było mi do najlepszych (grałem na klawiaturze). Polecam graczom, którzy chcą za niską cenę sprawdzić swój skill.

19.03.2018 12:30
15
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
SpecShadow
63
Silence of the LAMs

Age of Decadence

http://store.steampowered.com/app/230070/The_Age_of_Decadence/
Gatunek - RPG
Premiera - 2015

Marzeniem niezależnych twórców jest zrobienie gier które potem trudno odróżnić od innych gier indie.
Są jednak tacy, którzy chcą stworzyć coś innego niż obecny trend w segmencie AAA czy indie RPGów. Oto Age of Decadence, tworzony przez jakieś 10? lat w końcu jest dostępny w sprzedaży.
Akcja dzieje się w czasach upadku Rzymu, trawionego przez postępującą dekadencję, nihilizm, utraty wiary czy zdziczenie. Świata gdzie obce nacje i ugrupowania chcą mieć swój kawałek tej dawnej potęgi. Wielu się poddało, część próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Wcielamy się w jedną z nich, lawirującą w tym świecie gdzie odwrócenie się plecami do innych zbyt wcześnie może się skończyć fatalnie.

Co ciekawe - jest możliwe granie postacią bez żadnych statystyk czy umiejętności bojowych i poleganie na swoich najemnikach z którymi negocjujemy ceny. Postacie są świetnie napisane i pamięta się o nich bardziej niż tych ze sztampowych RPGów wypluwanych pod dyktandem wielkiego wydawcy tak bardzo politycznie poprawnych... każda z nich ma jakieś cele, pragnienia i nie zawaha się zrobić nas w konia. Czym wyżej w hierarchii dana postać tym później odkrywamy ich podstęp. Chyba że nam uda się to zrobić pierwszym i zarobić na tym...

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-19 12:31:50
26.03.2018 20:42
15.1
Dede0601
35
Generał

Fajnie, ale możesz to napisać pod profilem gry w encyklopedii...
https://www.gry-online.pl/gry/age-of-decadence/zd250f#pc

spoiler start


Mało znane, lecz ograne

spoiler stop

post wyedytowany przez Dede0601 2018-03-26 20:42:55
26.03.2018 23:20
15.2
SpecShadow
63
Silence of the LAMs

Słaba ocena, utyskiwania graczy wychowanych na Skyrimie czy innym Oblivionie - yep, AoD daje w kość.
Nie jestem zaskoczony niską oceną.
Sam pomysł dobry, już dodałem.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-26 23:23:28
26.03.2018 17:06
16
odpowiedz
drenz
55
Generał

Quern - Undying Thoughts

Gatunek: Przygodowa, logiczna
Premiera: 2016
https://sklep.gry-online.pl/sklep/pc/przygodowe/dobra-gra-plus-quern-undying-thoughts-pc-pl,390933 (Czasami można w tym czy innym sklepie kupić ją za kilka złotych taniej. Na Steam cena nie zeszła nigdy poniżej 40 złotych)

Wspaniała gra przygodowa. Świetny klimat, w którym starsi gracze, którzy zapoznali się niegdyś z serią MYST, poczują przypływ nostalgii i powrócą myślami do dawnych lat. Mnóstwo różnorodnych, pomysłowych zagadek i związanych z nimi przedmiotów, machin, miejsc... Wszystko to okraszone przyjemną grafiką i muzyką (jak na pierwszą grę młodych Węgrów Quern wypada ponadprzeciętnie). W tym gatunku to jedna z gier czołówki, z którą warto się zapoznać.

post wyedytowany przez drenz 2018-03-26 17:07:18
04.04.2018 11:05
17
odpowiedz
drenz
55
Generał

Glass Masquarade

Gatunek: Puzzle, rekreacyjna
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/511470/Glass_Masquerade/

Ładnie wykonana (zarówno strona wizualna jak i audio) relaksująca gra, w której po prostu układamy puzzle: jakieś zegary-witraże. Jeśli ktoś chce coś sprezentować np. swojemu rodzicowi zamiast pasjansa :), to śmiało może mu takie coś zakupić podczas promocji (pełnej kwoty bym nie dał). Jest to też gra dla osób, które poświęcają na wirtualną rozrywkę mało czasu - można spokojnie sobie dawkować w kilkuminutowych ilościach.

post wyedytowany przez drenz 2018-04-04 11:06:41
04.04.2018 11:28
18
odpowiedz
drenz
55
Generał

BattleStorm

Gatunek: Shooter, rekreacyjna
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/432280/BattleStorm/

Staroszkolny shooter, mocno inspirowany podobnymi grami z lat 80. i 90. Świetny jako przerywnik między innymi, rozbudowanymi tytułami jak i idealny na krótkie sesje przed ekranem. Jeżeli byłby znacznie lepiej rozbudowany i zróżnicowany świat, przeciwnicy, bossowie, to byłaby świetna gra. Jednak tutaj też jest fajnie (warto wspomnieć o niezłej muzyce) i kilka godzin można przy niej miło spędzić.

post wyedytowany przez drenz 2018-04-04 11:30:30
09.04.2018 16:55
19
odpowiedz
drenz
55
Generał

The Purring Quest

Gatunek: platformowa
Premiera: 2015
http://store.steampowered.com/app/409100/The_Purring_Quest/

Platformówka dla miłośników kotów. Sympatyczna, krótka, prosta z niezłą muzyką. Skierowana raczej dla młodszych graczy. Mamy wrócić kotem do domu a po drodze musimy unikać psów, walczyć z kretami za pomocą kasztanów, unikać gołębich kupsk oraz od czasu do czasu uwolnić jakiegoś innego kota. Często jest w promocji za ok 5 zł., za więcej niż 10 zł nie warto brać.

09.04.2018 16:59
20
odpowiedz
drenz
55
Generał

Heroes of the Monkey Tavern

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/492500/Heroes_of_the_Monkey_Tavern/

Sympatyczny dungeon crawler, w którym nie mamy nic oryginalnego, ale jest to solidna, rzemieślnicza (i minimalna) robota. Eksplorujemy wieżę (skrytki to wyłącznie przycisk w murach), walczymy z wrogami (niestety pomimo ich wizualnej różnorodności dysponują tym samym atakiem), rozwiązujemy kilka prostych zagadek. Rozwój postaci jest automatyczny. wpływ mamy jedynie na początkowy wybór klasy i przyznanie kilku punktów. Optymalizacja jest w porządku. Świetna muzyka. Gra nie jest droga, często jest w promocjach na Steamie i można przy niej fajnie spędzić kilka godzin.

post wyedytowany przez drenz 2018-04-09 17:00:26
12.04.2018 21:21
21
1
odpowiedz
drenz
55
Generał

Dungelot: Shattered Lands

Gatunek: Logiczna, roguelike
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/403940/Dungelot_Shattered_Lands/

Sympatyczne klikadło z ładną oprawą audiowizualną, w którym odkrywamy pola, natrafiając tym samym na przedmioty lub wrogów czy inne elementy. Zdecydowanie najprzystępniejsza z tego typu gier na rynku, bo nie jest tak strasznie nastawiona na grind jak Runestone Keeper. Jednak po przejściu kampanii jedną postacią nie ma się ochoty przejść kolejnej. Gra dla zabicia czasu, albo jako przerywnik między innymi tytułami. Można śmiało brać w promocji.

Dungeon Journey

Gatunek: Logiczna, roguelike
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/485490/Dungeon_Journey/

Gatunek jak Dungelot: Shattered Lands. Tutaj jednak jest to gra bardziej rozbudowana, jest więcej możliwości, ale też niestety trochę więcej grindu. Na plus przemawia z pewnością cena, bo grę można nabyć za grosze a może ukraść nawet kilkadziesiąt godzin z życia.

12.04.2018 21:54
👍
22
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Rutinko
13
Chorąży

Dungeon Journey

Gatunek: Horror
Premiera: 30 stycznia 2018
http://store.steampowered.com/app/633360/Remothered_Tormented_Fathers/

Remothered to inspirowana dokonaniami kinematografii trylogia grozy, gdzie ekstremalna rozgrywka o przetrwanie toczy się w przerażająco realistycznym otoczeniu.

post wyedytowany przez Rutinko 2018-04-12 22:00:31
12.04.2018 22:32
22.1
drenz
55
Generał

Tytuł to Remothered: Tormented Fathers ;)
Dzięki za kolejny tytuł, który dodałem do listy życzeń. Akurat horrorów aż tak bardzo nie śledzę, choć je lubię. To przechodzę Lethe, czekam na promocję i zabiorę się za m.in. powyższą grę, bo wygląda naprawdę ciekawie.

12.04.2018 23:18
22.2
Rutinko
13
Chorąży

Skopiowałem od Ciebie opis, a tu jak zwykle edycja tylko 3 minuty................ Sprawdzę Lethe bo wygląda ciekawie, a nie słyszałem o tym, Steam zalewa fala "dziwnych" gier :P.

26.04.2018 18:42
23
odpowiedz
drenz
55
Generał

Ghoulboy - Dark Sword of Goblin

Gatunek: platformowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/752500/Ghoulboy__Dark_Sword_of_Goblin/

Bardzo fajna platformówka z sympatyczną oprawą wizualną i przyzwoitym audio. 25 poziomów najeżonych pułapkami, wrogami i sekretami. Grało się nadzwyczaj dobrze na klawiaturze. Poziom trudności jest satysfakcjonujący. Daje się we znaki gdzieś w połowie, gdzie checkpointy są rozstawiane coraz rzadziej, ale nie jest to gra szczególnie trudna. Jak ktoś ma skilla to gra nie będzie stanowić dla niego wyzwania. W zależności od swoich umiejętności jest na ok.3-6 godzin. Polecam

post wyedytowany przez drenz 2018-04-26 18:42:27
28.04.2018 07:01
24
1
odpowiedz
1 odpowiedź
MrocznyWędrowiec
54
aka Hegenox

Healer's Quest

Gatunek: RPG
Premiera: 18 kwietnia 2018
https://store.steampowered.com/app/598490/Healers_Quest/

Genialny indyk! Już dawno tak dobrze się nie bawiłem - zwłaszcza jeśli chodzi o tytuły niezależne ;) Stajemy się uzdrowicielem, którego zadaniem jest utrzymanie przy życiu 4 osobowej załogi. Gra jest najeżona dobrym humorem i parodią RPGów, mentalności graczy itp. Polecam wszystkim ;)

15.05.2018 21:29
24.1
drenz
55
Generał

Wygląda sympatycznie, choć oprawa wizualnie do końca do mnie przemawia. Za jakiś czas może dam jej szansę, tym bardziej, że zbiera głównie pozytywne opinie. Taki Zenith oceniany był gorzej, ale zaskoczył mnie humorem. Jak ten element będzie jeszcze lepszy w Healer's Quest to będzie super :)

15.05.2018 21:25
25
odpowiedz
drenz
55
Generał

Root Of Evil: The Tailor

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/550310/Root_Of_Evil_The_Tailor/

Wcielamy się w postać detektywa-telepaty, który odkrywa, w nie do końca opuszczonym domostwie, tajemnicę morderstwa sprzed lat. Akcja dzieje się wyłącznie w jednym budynku w kilku pokojach, które jednak będziemy odwiedzać kilka razy. Rozwiązujemy zagadki i tym samym poznajemy historię upiornego domostwa. Klimat jest całkiem fajny. Gra na jakieś 2-3 godziny, więc polecam zakupić wyłącznie w dobrej promocji, ale jak najbardziej polecam.

post wyedytowany przez drenz 2018-05-15 21:31:44
15.05.2018 21:39
26
odpowiedz
drenz
55
Generał

The Order of the Thorne - The King's Challenge

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/425600/The_Order_of_the_Thorne__The_Kings_Challenge/
https://www.gog.com/game/order_of_the_thorne_the_kings_challenge

Bardzo sympatyczna i dobra gra przygodowa w starym stylu skierowana nie tylko do starych wyjadaczy gatunku, ale również graczy z młodszym stażem. Pomimo staroszkolnej oprawy poziom trudności jest odpowiednio wyważony. Język angielski nie jest trudny, spokojnie można wgryźć się w niekiedy zabawne dialogi i popychać fabułę do przodu. Nie jest długa, wkrótce ma powstać kolejna część. Często jest w promocjach i można zakupić ją za pięć zł.

17.05.2018 19:56
27
odpowiedz
drenz
55
Generał

12 is Better Than 6

Gatunek: Akcja, Shooter
Premiera: 2015
https://store.steampowered.com/app/410110/12_is_Better_Than_6/

W skrócie: Hotline Miami na Dzikim Zachodzie. Bardzo intensywna i świetna rzecz. Ze względu na grafikę z początku może się wszystko na ekranie zlewać, ale gdy się już oko przyzwyczai to uczestniczymy w soczystym rozpierdzielu. Kampania krótka, ale są dodatkowe tryby. Świetny soundtrack!

21.05.2018 23:57
28
odpowiedz
drenz
55
Generał

The Land of Pain

Gatunek: Przygodowa, FPP, horror
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/568930/The_Land_of_Pain/

Dla fanów Lovercrafta jest to z pewnością produkcja, z którą warto się zapoznać. W grze fabuła opiera się na jego twórczości i choć w grze nie pada wyraz Cthulhu, to zaprojektowane lokacje dosadnie przedstawiają z jakimi mocami mamy do czynienia w grze. The Land of Pain to całkiem niezła przygodowa gra grozy. Co prawda przede wszystkim przemierzamy tytułową Krainę Bólu rozwiązując banalne zagadki i odszukując konkretne przedmioty, to jednak nie można odmówić jej klimatu. Do tego grę stworzyła praktycznie jedna osoba. Nie polecam jej za pełną cenę (do tego jest na ok. 4h), ale w jakiejś paczce lub za mniej niż połowę kwoty - jak najbardziej.

20.06.2018 21:20
29
odpowiedz
drenz
55
Generał

Lethe

Gatunek: FPP, przygodowa, horror
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/407780/Lethe__Episode_One/

Horror przygodowy, w którym wcielamy się w detektywa powracającego w swoje rodzinne strony. Niestety gdy trafia na wyspę okazuje się, że mieszkańcy zniknęli. Powoli odkrywa, że wszystko ma związek z kopalnią... Więcej nie będę zdradzał, ale jest to bardzo przyzwoita i klimatyczna produkcja. Nie jest to gra wypełniona po brzegi jump scare, jakich na Steamie wiele. Lethe ma ciekawą atmosferę jaką lubię w tego typu grach. Wbrew opisowi gra nie będzie podzielona na epizody. Za jakiś czas ma wyjść po prostu druga część. Polecam, ale mocno przecenioną. Gra na jakieś 5 godzin.

post wyedytowany przez drenz 2018-06-20 21:22:29
22.06.2018 01:01
30
odpowiedz
drenz
55
Generał

Z racji letniej wyprzedaży na Steam wiele wymienionych powyżej gier ma świetne przeceny. Kilka tytułów jest za 1.79 zł (Black Jewel, Moustache Mountain, Dungeon Journey) a zdecydowana większość jest za mniej niż 10 zł. Polecam.

27.06.2018 20:54
31
odpowiedz
drenz
55
Generał

Northmark: Hour of the Wolf

Gatunek: karciana, przygodowa, elementy rpg
Premiera: 2014
https://store.steampowered.com/app/307010/Northmark_Hour_of_the_Wolf/?l=polish

Fajna gra, której kampania dostarcza 4-5 godzin zabawy. Wcielamy się z jedną z postaci do wyboru na początku i mamy odszukać sprawców zamachu na jednego z namiestników. W tym celu wędrujemy po krainie, wykonujemy zadania, zyskujemy dostęp do kolejnych lokacji, odkrywamy sekrety i przede wszystkim walczymy. Walka sprowadza się do gry karcianej. Na karty możemy natrafić podczas naszej wędrówki lub kupić w sklepie, aby stworzyć własną mocną talię, jaką wykorzystamy podczas potyczek. Szkoda tylko, że walka od 1/3 gry nie stanowi wyzwania o ile uzupełnia się talię mocniejszymi bohaterami i kartami. Mnie gra wciągnęła na tyle, że przeszedłem ją za jednym posiedzeniem w niecałe 5 godzin. Idealnie się sprawdza na przerwy między innymi grami lub krótkie posiedzenia, gdyż poza kampanią jest jeszcze opcja pojedynczych walk. Za aktualnie przecenione 9 zł zdecydowanie warto, polecam też młodszym graczom, o ile znają angielski (choć ten w sumie nie jest wymagany, bo jeśli nawet z rozmowy ktoś czegoś by nie zrozumiał lub je przeklikiwał, to spokojnie się w niej odnajdzie. W tle przygrywa spokojna, nie-irytujaca muzyka. Grafika jest głównie 2D, ale mi przypadła do gustu.

post wyedytowany przez drenz 2018-06-27 21:09:09
30.06.2018 19:41
32
odpowiedz
wisniowp
1
Junior

Hej, zachęcam do spróbowania mojej pierwszej produkcji widocznej na obrazu

To prosta gra labiryntowa inspirowana jeszcze grami z czasów ZX Spectrum :)

post wyedytowany przez wisniowp 2018-06-30 19:43:52
03.08.2018 17:42
33
odpowiedz
drenz
55
Generał

Dragon's Dungeon: Awakening

Gatunek: RPG, Rogue-like, Akcja
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/640430/Dragons_Dungeon_Awakening/

Erpeg prosto z urządzeń przenośnych, w którym przebijamy się przez poziomy pełne wrogów i skarbów, aby na ostatnim - 25 ubić jednego ze smoków. Jedna kraina to 25 poziomów, na które trzeba poświęcić trochę godzin. Mnie po przejściu jednej znużyła i wkurzyła tym, że kolejną krainę trzeba zaczynać z początkowymi statystykami. Niestety gra ma dużą wadę - losowość. Gra się dobrze, o ile ze skrzyń wypadają dobre przedmioty - jeśli nie, to produkcja Rosjan frustruje i wkurza. Mnie do siebie owa produkcja nie przekonała, ale może komuś przypadnie do gustu. Pieniędzy na nią nie żałuję, bo kosztowała mnie na promocji 3,59 zł.

15.09.2018 09:44
34
odpowiedz
drenz
55
Generał

Linie (Lines X)

Gatunek: Relaksująca, Logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/724740/Lines_X/

Bardzo tania alternatywa dla przereklamowanego i drogiego The Witness, w którym większość rozgrywki polega przecież na tym samym. Łączymy za pomocą linii takie same kropki na planszy. Przyjemna i relaksująca. Może z 2-3 przypadki wymagały dłuższego przemyślenia. Kosztuje zaledwie 3.59 zł.

15.09.2018 09:52
35
odpowiedz
drenz
55
Generał

Puzzle Puppers

Gatunek: Realskująca, Logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/578430/Puzzle_Puppers/

Pomysł taki sam jak we wyżej wspomnianym Lines X, z tym, że tutaj jest bardziej urozmaicona rozgrywka. Po drodze trzeba zebrać jedzenie a także trafić w odpowiedni tunel albo tak rozciągać psinę, aby na planszach ze strumieniami trafił do odpowiedniej miski. To właśnie te ostatnie narobiły sprawiły, że nad kilkoma przypadkami siedziałem znacznie dłużej. 80 plansz, 2-3 godziny zabawy. Polecam za jakieś pół ceny.

15.09.2018 12:23
36
1
odpowiedz
SpecShadow
63
Silence of the LAMs

Bastard Bonds

Gatunek: taktyczny RPG
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/486720/Bastard_Bonds/

Taktyczny RPG który nie dłuży się, jest znacznie dynamiczniejszy. Prawie jak Cannon Fodder pod tym względem :]
Niby jest sporo golizny ale rozgrywka ma dobry balans pod względem urozmaicenia bez zbędnego przepakowania opcjami które mogłyby przytłoczyć.

14.10.2018 12:56
37
odpowiedz
drenz
55
Generał

The Mooseman

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/574310/The_Mooseman/

Przygodowa gra odwołująca się do kultury i wierzeń plemion, które zamieszkiwały tereny dzisiejszej Rosji. Kierujemy szamanem/kapłanem, którym zwyczajnie wędrujemy rozwiązując proste zagadki, unikając wrogów itp. W międzyczasie zbieramy różne informacje oraz sekrety. Gra na max 2 godziny, ale ma fajny klimat, który jest pochodną oszczędnej, miłej dla oka grafiki oraz świetnej muzyki. Szkoda, że wiele informacji trzeba przeczytać. Gra bardziej stanowi taką ciekawostkę i jeśli już ktoś zechciałby się zapoznać z tą produkcją to niech szuka w bundlach czy mocno przecenioną - koniecznie z soundtrackiem.

16.10.2018 22:53
38
odpowiedz
drenz
55
Generał

SharpShooter3D

Gatunek: FPS
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/873150/SharpShooter3D/

Blood po rosyjsku i w Rosji. Idziemy przed siebie i z kolegami (lub bez) rozpieprzamy po drodze komisariaty i inne lokale, które pełne są meneli, punków, hipisów, dresów, policji i innych leszczy. Ostatecznie przyjdzie nam się zmierzyć z potężnym złem :) Krótka, krwawa gra FPS, która swoją oprawą odwołuje się do klasyki gatunku z lat 90. W użyciu mamy flary, noże do papieru, butelki, pistolety, wiertarkę, śrubokręty, gaz itd. Fajna jako odstresowywacz.

post wyedytowany przez drenz 2018-10-16 22:55:05
26.10.2018 00:27
39
odpowiedz
drenz
55
Generał

Haven Moon

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/493720/Haven_Moon/

W miarę ciekawa gra przygodowa w klimatach MYST. Ma bardzo ładną oprawę audiowizualną, fajny klimacik, ale dla mnie była w niektórych momentach przegięta z poziomem trudności. To wskazywanie parametrów... Gra nie jest też długa - na 3-4 godziny, dlatego najlepiej brać pod uwagę zakup podczas obniżek ceny. Może wyjadaczom przygodówek przypadnie bardziej do gustu aniżeli mi :P

26.10.2018 16:18
40
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
63
Silence of the LAMs

Knights of the Chalice

http://www.heroicfantasygames.com/Download.htm
do kupienia na stronie za skromne Ł12

Niestety nie na Steama ani GOGa ani na żadnym innym serwisie, autor się uparł że grę udostępni tam tylko wtedy, gdy będą sprzedawać też jego strategię, która niestety jest słaba.

Czym jest KotC? Grze najbliżej do Świątyni Pierwotnego Zła - turowego RPGa z drużynami, craftingiem i wymagającymi walkami które można strywializować dzięki wspomnianemu craftingowi. Także od nas zależy czy chcemy wyzwania.

@drenz
ten Sharpshooter 3D to mi bardziej przypomina naszego rodzimego Targeta, stare dzieje...

01.11.2018 06:36
40.1
biernest
12
Pretorianin

Na screenie wyglada jak Tibia :P

31.10.2018 22:48
41
odpowiedz
drenz
55
Generał

Caligo

Gatunek: Przygodowa, Walking Simulator
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/629840/Caligo/

Taka niespodzianka. Kupiłem grę praktycznie w ciemno po obejrzeniu kilku screenów za ok 2 zł na Steam. I choć w grze wyłącznie spacerujemy, to sama gra jest ze względu na oprawę audiowizualną i wydźwięk przyciąga do ekranu. Nawet te rozmowy protagonisty z istotami są niekiedy ciekawe. Jednak plusem jest przede wszystkim fantastyczna muzyka. Oko też można zawiesić na ciekawie wykreowanym świecie. Grafika nie jest najwyższych lotów, ale zaprojektowane lokacje już tak. Za kilka złotych jak najbardziej warto.

post wyedytowany przez drenz 2018-10-31 22:49:40
05.11.2018 17:13
42
odpowiedz
drenz
55
Generał

Returner 77

Gatunek: Przygodowa, Logiczna
Premiera: 2017 - 2018 na PC
https://store.steampowered.com/app/799810/Returner_77/

Kupiona za zaledwie 7 zł. skradła mi ponad 4 godziny, bo tyle potrzebowałem aby ją ukończyć. Wcielamy się w jednego z dwójki ostatnich kosmonautów, których zadaniem jest wybudzenie z hibernacji 8000 ludzi, aby przedłużyć istnienie ludzkości. Jednak aby tego dokonać gracz musi wydostać się ze statku-asteroidy obcych. W tym celu rozwiązujemy szereg zagadek logicznych. Same łamigłówki polegają przede wszystkim na układaniu, przesuwaniu i dopasowywaniu różnych elementów. Różnorodność jest umiarkowana, kilka zagadek powtarza się przez całą grę. Trudne nie są. Grafika jest ok, audio tak samo. Historia w tego typu grach najczęściej jest tłem i tutaj zamiast znajdywanych karteczek znajdujemy logi video, ale na swój sposób ciekawi. Ogólnie polecam.

post wyedytowany przez drenz 2018-11-05 17:13:55
12.11.2018 18:01
43
odpowiedz
drenz
55
Generał

Willy-Nilly Knight

Gatunek: RPG
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/610500/WillyNilly_Knight/

10-12-godzinny sympatyczny, choć schematyczny, nierozbudowany erpeg. Wcielamy się w Arthura i mamy uratować krainę, do której trafiliśmy. Pomoże nam w tym trójka towarzyszy - czarodziejka, krasnolud i elfia łuczniczka. Po drodze możemy wykonać też trochę zadań pobocznych. Gra się całkiem dobrze. Walka jest turowa, choć jest dość prosta i niestety powtarzalna przez co pod koniec wiało monotonią. Gra jest też bardzo liniowa, istnieje tylko jedna właściwa ścieżka, z wyborów jest tylko jeden, eksploracja jest minimalna i ograniczona. Rozwój postaci podstawowy i nieskomplikowany. Dla mnie gra na takie 6/10 , czyli niezła, ale nie ma w niej nic, czego nie byłoby w innych grach. Kupiona za kilkanaście złotych w promocji. Pełnej kwoty zdecydowanie nie warto za nią dać.

13.11.2018 16:33
44
odpowiedz
2 odpowiedzi
drenz
55
Generał

The Crow's Eye

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/449510/The_Crows_Eye/

Bardzo miłe zaskoczenie. Za kilka złotych dostałem przyzwoitą grę przygodową na ok. 7 godzin. Wcielamy się w młodego mężczyznę, który zostaje uwięziony przez szaleńca w opuszczonym uniwersytecie. W trakcie wędrówki po opuszczonych korytarzach dowiadujemy się o historii z nagrań i tekstów. Gra ma bardzo fajny klimat - z początku można się zastanawiać, czy nie gramy w jakąś odsłonę Amnesii, ale ogólnie nie jest to survival horror, tylko gra przygodowa z elementami platformowo-zręcznościowymi, które są akurat minusem. Dla mnie w ogóle mogłoby ich nie być. Na uwagę zasługuje oprawa audio i jak na grę indie w grze mamy rewelacyjny voice acting. Polecam.

13.11.2018 16:42
44.1
Heinrich_2.0
3
Konsul

Ja tylko dziękuję za wątek, dodałem do zakładek coby mieć nową kupkę wstydu do ogrania.

15.11.2018 19:42
44.2
drenz
55
Generał

Dzięki za zainteresowanie. Co prawda część powyższych produkcji to nie są gry wybitne, ale jest to przyzwoita rozrywka i może ktoś znajdzie tutaj dla siebie grę, która wpisuje się w jego ramy produkcji do zagrania. Zresztą wiele z przedstawionych gier w tym temacie nie jest długich, więc byłaby to chwilowa kupka wstydu :)

post wyedytowany przez drenz 2018-11-15 19:43:51
15.11.2018 19:38
45
odpowiedz
drenz
55
Generał

The Last Cargo

Gatunek: Survival horror
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/593560/The_Last_Cargo/

Polska gra, która dla wielu kojarzy się z Darkwood - Horror z widokiem z góry. W Darkwood jeszcze nie grałem, ale The Last Cargo ma bardzo ciekawego protagonistę - otóż poruszamy się bohaterem na wózku inwalidzkim. W grze mamy za zadanie dostać się do systemu, wykonać odpowiednie polecenie i wrócić do windy, która zabierze nas na kolejne piętro. Na przeszkodzie stoją nam ludzkie ładunki i kilka innych rzeczy. Szczególnie gdy pojawia się jegomość z piłą, serce potrafi szybciej zabić, gdy z niewielkim paskiem życia trzeba dostać się do windy na drugim końcu poziomu (a jak się nie uda to mocno wkurzyć). Najważniejsze jest nie zrazić się początkiem - trzeba opanować sterowanie i odkryć jakie opcje są dostępne w grze: zbieramy amunicję, żywność, klucze i inne rzeczy, które ułatwiają nam przeżycie. Gra ma 6 zakończenie. Ukończenie pierwszego zajęło mi 3,5 godziny. Samą grę zakupiłem za ok. 9 zł. Dla mnie 6,5/10.

16.11.2018 19:16
46
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
63
Silence of the LAMs

Krai Mira - Extended Cut
premiera: lipiec 2016
https://store.steampowered.com/app/408920/Krai_Mira_Extended_Cut/

Za mniej niż piątaka dostajemy coś co dla mnie było nawet lepsze niż Wasteland2 na którego zmarnowałem $15 i będę to wypominał do końca świata i dzień później.

W grze wcielamy się w mieszkańca wioski rybackiej która żyła spokojnie do czasu przybycia wojsk rządowych ostrzegających przed nadciągającą hordą zdziczałych kanibali. Z ataku ocalał jedynie nasz wierny pies który mimo rozłąk w grze nadal broni się dzielnie.
Na szczęście gra oszczędziła nam utartego schematu ratowania świata czy bycia wybrańcem będącego plagą w RPGach.

To co szokuje na początek to świetna optymalizacja i bardzo krótkie czasy wczytywania. Aż dziw bierze że taka mała ekipa potrafiła zrobić z Unity lepszy użytek niż większa ekipa (~100 osób, może więcej) z inXile mając mniejszy budżet i żądając mniejszej ceny.

Handel jest specyficzny - kasy jest mało u handlarzy więc by sprzedać droższy przedmiot musimy kupić też leki i amunicję, ewentualnie też tańsze (i lżejsze) badziewia.
W grze będziemy się też skradać ale trzeba uważać na odległość kursora od postaci, inaczej pobiegnie i zaalarmuje przeciwników. Warto wykupić perka opóźniającego reakcję przeciwników podczas skradania.

W grze będą nam zabierać ekwipunek ze względów fabularnych, na szczęście się odkujemy robiąc podróże karawanami.

Kolejny szokujący bajer w grze to jednoczesna tura przeciwników i sojuszników. Nie ma tak jak w innych turowych grach że każda jednostka robi swój ruch po kolei. Niesamowita oszczędność czasu, szkoda że inne gry z tego motywu nie (s)korzystały...

Za te śmieszne pieniądze jak najbardziej warto. Lejcie moczem na Mieszane recenzje na Steamie, pewnie podobni ludzie byli odpowiedzialni za recenzje Fallouta 1 i 2 na Steamie, które wywołują opad rąk, depresję i utratę wiary w ludzkość...

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-11-16 19:18:09
21.11.2018 21:45
46.1
drenz
55
Generał

Kupiłem za 1.79 zł :D. Ciekawe czy dadzą kiedyś promocję co najmniej 80% ;)

Forum: Mało znane, lecz ograne.