Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Mało znane, lecz ograne.

01.03.2018 19:58
drenz
1
3
drenz
81
Le réveil du lion

Mało znane, lecz ograne.

Temat ma za zadanie przedstawić gry, które nie są uwzględnione w dość niekompletnej Encyklopedii Gier na GOLu a także takie, które są mało znane lub ciężko je znaleźć ze względu na coraz większe liczby wydawanych produkcji (Steam). Jeśli ograłeś fajny, niszowy tytuł, którego nie ma w Encyklopedii, to podziel się tutaj w kilku zdaniach wrażeniami na jego temat. Może wśród takich produkcji ktoś znajdzie dla siebie interesującą grę.
Ważne, aby poza opisem i wrażeniami z gry dodać jeszcze kilka podstawowych informacji: Tytuł, gatunek oraz link do strony, na której ową grę można zakupić, zagrać lub znaleźć więcej informacji. Na dobry początek będę też zamieszczał mało znane gry z jakimi zapoznałem się ostatnimi czasy. Zachęcam do pisania :)

01.03.2018 20:08
drenz
2
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Black Jewel

Gatunek: platformowa
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/761320/Black_Jewel/

Staroszkolna platformówka, która mogłaby być klasykiem w latach osiemdziesiątych. Polecam szczególnie fanom C64 :) Black Jewel to wciągająca platformówka, w której poza przyciskami kierunku jest jeszcze jeden jedyny odpowiedzialny za wyprowadzany cios. Proste, banalne, ale też wymagające. Gra to 5 różnych krain, w których na końcu do pokonania jest zawsze boss. Długość gry zależy od naszego skilla - można ją przejść w niewiele ponad kwadrans, ale mi zajęło to znacznie dłużej i niestety tylko raz. Gdy już chciałem zabijać na swojej drodze wszystko co się rusza to nie było już takie łatwe jak przeskakiwanie ponad niektórymi wrogami :) Gra kosztuje 7 złotych i jest to jeden z niewielu tytułów zakupionych przeze mnie tuż po premierze :D Polecam szczególnie starszym graczom.

01.03.2018 20:28
2.1
zanonimizowany636606
89
Generał

Na C64 grałem w 1988r.
W XXIw. od gier wymagam lepszej grafik.

03.03.2018 19:41
drenz
2.2
2
drenz
81
Le réveil du lion

Dlatego gra przeznaczona jest też dla osób, dla których grafika nie jest najważniejsza :)

03.03.2018 19:39
drenz
3
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Militia

Gatunek: logiczna
Premiera: 2015
http://store.steampowered.com/app/421260/Militia/

Militia to ciekawa wariacja szachów. Po kwadratowych polach przesuwamy ikonki swojej drużyny i rozprawiamy się z oponentami, którzy co rundę mogą się odradzać. Celem jest pokonanie ich dowódców (to ci z gwiazdkami na obrazku obok) i przechodzenie do kolejnej rundy i zwiększanie swojej rangi, by znaleźć się w top 10 najlepszych graczy. Z każdym poziomem gra staje się trudniejsza - mamy mniej ruchu, przeciwników jest więcej, są odporniejsi, więc trzeba się nieźle nagłowić, aby wyjść z potyczki zwycięsko. Przegrana to niestety utrata ranku o pewną część. Gra szczególnie wymagająca staje się od poziomu 10.

W samej grze mamy dwa rodzaje światów: mroczny i światła. W oby kierujemy różnymi ikonkami odpowiadającymi poszczególnym klasom. Np. młot symbolizuje paladyna, który może zadać cios w jednym z kwadratów wokół, poza nim mamy łucznika, maga itd. Każdy ma swój ruch i sposób ataku. Gra mnie wciągnęła na długie godziny. Syndrom kolejnej potyczki pojawiał się nader często. Polecam miłośnikom gier logicznych. Często jest przeceniana i za mniej niż 10 zł zdecydowanie warto kupić.

03.03.2018 20:07
drenz
4
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Ruzar - The Life Stone

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiera: 2015
http://store.steampowered.com/app/366510/Ruzar__The_Life_Stone/

Bardzo dobry dungeon crawler. Wciągający, chociaż audiowizualnie nie ma startu do Grimrocków, Vaporum, czy Dungeon Kingdoms: Sign of the Moon, ale nie ustępuje im pod względem eksploracji, rozwoju postaci (tutaj sterujemy jedynie jedną postacią), czy ilości wyposażenia. Szkoda, że gra nie sprzedała się dobrze, wręcz ze znanych mi dungeon crawlerów FPP sprzedała się najgorzej... a jest warta uwagi.

W grze szukamy Kamienia Życia. Przemierzamy górskie labirynty, sanktuaria, jaskinie, eksplorujemy owe miejsca, pokonujemy wrogów, rozwiązujemy zagadki a nawet od czasu do czasu jakieś poboczne zadanie. Walka jest prosta, przeciwnicy nie są szybcy, pojedynczo nie stanowią wyzwania, choć w grupie i na małej powierzchni robi się wymagająco. Historia to wyłącznie intro i outro. Najwięcej frajdy sprawia jednak eksploracja i radość z odnajdywania sekretów, których w grze nie brakuje. Gra jest na 10-12 godzin, ale jest też opcja New Game +, która umożliwia przechodzenie gry i zmierzenie się z silniejszymi przeciwnikami. Polecam, choć przecenioną o co najmniej połowę.

post wyedytowany przez drenz 2018-03-03 20:07:47
04.03.2018 14:45
Rutinko
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Rutinko
15
Chorąży

Indygo

Gatunek: Gra przygodowa
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/702600/Indygo/

Gra polskiego studia Pigmentum Game Studio. Indygo to gra przygodowa o depresji, uczestniczymy w życiu Tomasza Płońskiego, artysty malarza, który boryka się z postępującą depresją,. Tomasz od trzech miesięcy nie opuszcza swojego pokoju. To jakie podejmiemy decyzje zależy jaki będzie finał gry. Warto sprawdzić jeśli ktoś lubi gry przygodowe w klasycznym wydaniu. Gra nam zajmie myślę, tak nieco godzinkę, a z podpowiedziami jakieś myślę 30 minut. Niestety nie ma chyba dema, ale cena dość spoko bo jakieś 20 zł.

post wyedytowany przez Rutinko 2018-03-04 14:48:19
04.03.2018 22:40
drenz
5.1
drenz
81
Le réveil du lion

Grałem i gra jest niezła. W sumie jej jedyną najpoważniejszą wadą jest właśnie długość rozgrywki. Aczkolwiek ja ją przeszedłem 3 razy, aby poznać przynajmniej resztę zakończeń, których i tak jest więcej. Dla niektórych minusem może być jeszcze polski dubbing i głos głównego bohatera. Ja do niego się przyzwyczaiłem. Na pewno jest to gra intrygująca, przemyślana wizualnie, której można poświęcić te kilka krótkich chwil. Ja nie żałuję, tym bardziej, że zakupiłem ją podczas promocji za ok. 8 złotych.

04.03.2018 15:00
Rutinko
6
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Rutinko
15
Chorąży

Play with Me

Gatunek: Escape the room (horror)
Premiera: 2018
http://store.steampowered.com/app/725780/PLAY_WITH_ME/

Dość nietypowa gra, w której wykorzystywane są złudzenia optyczne/iluzje, ale nie tylko musimy wykorzystywać przedmioty ze swojego otoczenia lub coś zrobić w swoim pokoju Np. odsunąć się od ekranu aby ujrzeć kod, są też "normalne zagadki". Jesteśmy dziennikarzem który prowadzi śledztwo w sprawie "Iluzji" i niestety wpada w jego ręce, musimy przejść przez taki jakby labirynt zagadek, a na koniec czeka nas finał (zależy jakie podjęliśmy decyzje, gra ma kilka zakończeń).

Gra jest trudna, ze względu na nieco zmienione podejście do zagadek Np. w wielu grach występuje plama krwi jako element dekoracyjny tutaj niestety to może być istotny element aby wyjść z pokoju (co gorsza rozwiązanie zawsze mamy przed oczami), z solucją zajmie nam jakieś 3-4 godziny, normalnie do nawet 30 godzin lub więcej (ale gramy sami bez podpowiedzi)... Jak ktoś lubi wyzywania typu Dark Souls, Cuphead to polecam, a propos Dark Souls, gdy odblokujemy telefon... Nie będę zdradzał :P.

Warto dodać, że gra zawiera demo oraz polski dubbing.

04.03.2018 22:43
drenz
6.1
1
drenz
81
Le réveil du lion

I o to mi chodziło zakładając ten temat - gra wygląda naprawdę ciekawie a o niej kompletnie nie słyszałem, czy czytałem. Dodałem do listy życzeń.

04.03.2018 23:51
Dawko062
👍
6.2
1
Dawko062
64
Pora umierać

Zajebisty wątek - przypinam.

12.04.2018 21:52
Rutinko
6.3
Rutinko
15
Chorąży

Warto dodać, że gra robiona przez polaka

05.03.2018 04:06
MrocznyWędrowiec
7
odpowiedz
MrocznyWędrowiec
80
aka Hegenox

Chronicon

Gatunek: hns

Link: http://store.steampowered.com/app/375480/Chronicon/

Gra jeszcze we wczesnym dostępie, ale bardzo przyjemnie się grało.

06.03.2018 16:34
drenz
8
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Caribbean Sail

Gatunek: przygodowa, relaksacyjna
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/657690/The_Caribbean_Sail/

Przygodowa, ekonomiczna i relaksująca gra z bardzo minimalistyczną oprawą audiowizualną. Głównym zadaniem jest dotarcie z Londynu do portu w Nassau. Na początku musimy wybrać nasza specjalizację, potem statek, który należy zaopatrzyć w różne dobra. Im więcej dostarczymy do Nassau tym więcej otrzymamy punktów (są one potrzebne do odblokowania lepszych jednostek pływających). Ze specjalizacji mamy do wyboru m.in. misjonarza, stolarza, gubernatora czy lekarza pokładowego. Każdy z nich ma poszczególne bonusy oraz początkową kwotę, za którą można kupić statek i jego wyposażenie (harpuny, działa, kule, lekarstwa, sieci, szanty itd). Tak zaopatrzeni wyruszamy w podróż, podczas której dochodzi do różnych zdarzeń. Na przykład możemy natrafić na inne statki. W zależności od tego, kto jest jest ich właścicielem - możemy handlować, walczyć, uciekać a nawet załapać zarazę (to oraz inne choroby można nabawić się przy wyciągnięciu tajemniczego ładunku z wody). Jednak jednym z głównych zajęć podczas podróży jest łowienie ryb, które można robić na dwa sposoby - strzelać z harpunu (fajna, zręcznościowa gierka) oraz zarzucić sieć. Podczas wyprawy może jeszcze dojść do kilku innych możliwości - wszystko zależy od tego co wydarzy się podczas podróży lub na co natrafimy i ewentualnie jak to wykorzystamy. Szkoda tylko, że po kilku kursach gra już niczym nie zaskakuje i staje się monotonna, ale dla łowców osiągnięć stanowić będzie naprawdę wyzwanie. Póki co można płynąć do Nassau, ale twórca już zapowiedział, ze gra wkrótce otrzyma większe uaktualnienia w postaci kolejnych portów i tras, większej ilości statków, przedmiotów i zdarzeń losowych. Jak dla mnie super. Carribean Sail zakupiłem za niecałe 9 zł i za tą kwotę zaoferowała mi więcej niż się mogłem spodziewać.

13.03.2018 16:53
drenz
9
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Orange Moon

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/432950/Orange_Moon/

Klimatyczna i wciągająca platformówka. Co prawda ową produkcję ogrywałem tuż przed premierą i nie była wolna od błędów, ale spokojnie dało się ją ukończyć w ok 5 godzin. Na dzień dzisiejszy zyskała ona kilka aktualizacji, w tym wersję demo, więc można śmiało przekonać się jak Orange Moon się prezentuje. A sterujemy w nim kosmonautą, który przemierza Pomarańczowy Księżyc i walczy z jego florą oraz robotami. Ponadto jest opcja udoskonalania kombinezonu i arsenału. Miejscami ma fajną muzykę. Nie jest to jakaś wybitna i odkrywcza produkcja, ale gra się przyjemnie. Gra często jest w dużych przecenach, nawet za mniej niż 5 zł, ale spokojnie można dać drugie tyle.

post wyedytowany przez drenz 2018-03-13 16:54:51
17.03.2018 23:05
drenz
10
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Deep Paths: Labyrinth of Andokost

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/375500/The_Deep_Paths_Labyrinth_Of_Andokost/

Niezły dungeon crawler stworzony przez jedną osobę. Na początku może nie zachęcać, ale warto dać jej szansę, tym bardziej, że ma fajny klimat i eksplorację - odnajdywanie sekretów daje wiele frajdy. Fabuła - nijaka, grafika ujdzie, rozwój postaci - słaby; walka jest OK, choć wrogowie różnorodnością i rodzajami ataków nie grzeszą. Do dyspozycji gracza oddano 13 poziomów z wieloma subfloorwami a przejście gry to ok. 10 godzin. Gra często jest w promocjach a jej bazowa cena też nie jest duża. Pomimo swoich mankamentów i odpychającym początkiem polecam. Warto dać jej szansę i dobrze się bawić.

18.03.2018 01:43
SpecShadow
11
1
odpowiedz
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

Inquisitor

Gatunek: action RPG
Premiera: 2012
http://store.steampowered.com/app/241620/Inquisitor/

Zaskoczenie - action RPG inspirowany Divine Divinity w czasach, gdy hack'n'slashe papugują Diablo3 po latach inspiracji częścią drugą. Tymczasem dobrych gier inspirowanych pierwszym Diablo jest jak na lekarstwo.
Gra nie jest bez wad (oceny: Mieszane) ale miałem już sporo przypadków gdy gra z takimi ocenami była lepsza niż co nie które z Bardzo Dobrymi. Ale mniejsza o to.

Gracz wciela w tytułowego inkwizytora, który przez 3 krainy/akty rozwiązuje zagadki i herezje. Także nie tylko walczymy ale też prowadzimy śledztwa, czytamy sporo dialogów (pierwsze dialogi były jak uderzenie w twarz, takie ściany tekstu tam były).
Przy czym warto mieć jakieś podstawy magii, nie tylko system pieczęci (który działa jak runy w Gothicu z czarami ofensywnymi ale mają limitowane użycie) ale też czary użytkowe - lewitacja, leczenie etc. Bez tego jest niemal niemożliwe dalsze granie.

Gra jest trudna, tu bez dwóch zdań. Niby drewno ale mi dawała sporo frajdy.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-18 01:47:51
18.03.2018 01:59
SpecShadow
12
odpowiedz
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

Marauder - Man of Prey

Gatunek: taktyczny RPG
Premiera: 2012?
http://store.steampowered.com/app/289600/Marauder/

Jagged Alliance 2 nigdy nie doczekał się godnego następny, to jeden z powodów przez który zawiodłem się na segmencie indie. Jedynym tytułem który jako tako dał radę był 7,62 High Calibre, do pewnego stopnia też Brigade E5. Ostatnią grą studia było coś trochę innego - gra umiejscowiona w zdewastowanym świecie w którym rząd machnął na swój kraj ręką i dał się sprzedać. Takie post-apo na modłę pierwszego Mad Maksa, bez grzybów atomowych na horyzoncie ale i tak nie jest wesoło.

Starcia są trudne bo wróg ma zawsze przewagę liczebną, czasami naprawdę sporą. Już jedna kula potrafi nas załatwić - zabić, ciężko zranić albo ogłuszy i da czas na wykończenie. Przeciwnik jednak też podlega tym samym zasadom więc nam pozostaje jedynie go przechytrzyć.

Zbieramy fanty (w końcu jesteśmy szabrownikami, do tego jednymi z najlepszych) i razem ze swoja zaufaną ekipą próbujemy przeżyć.

18.03.2018 05:17
yadin
13
odpowiedz
4 odpowiedzi
yadin
102
Legend

A pamiętacie "Black" na PlayStation 2? To było 12 lat temu.

18.03.2018 09:34
SpecShadow
13.1
SpecShadow
89
Silence of the LAMs

Pamiętamy, sporo ludzi pamięta. To jeden z najsłynniejszych FPSów na konsolach, zaraz po Goldeneye.

[13.2]
młodsze pokolenia chyba. Ci co pamiętają czasy PS2 - pamiętają i Blacka, to chyba była końcówka tamtej generacji.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-18 10:21:08
18.03.2018 09:35
malyb89
13.2
malyb89
172
Demigod

Tylko ci co grali. Reszta Medal of Honor i Call of Djudi.

18.03.2018 18:04
yadin
13.3
yadin
102
Legend

Bo tak naprawdę niewielu w to grało. PlayStation 2 posiadało mniej ludzi niż PlayStation 3. Ludzie grali, zresztą jak dziś, głównie na pecetach.

18.03.2018 20:57
SpecShadow
13.4
8
SpecShadow
89
Silence of the LAMs

Ty, Hydro i Alex to jednak stan umysłu.
Bez obrazy ale inaczej nie da się podsumować większości (jeśli nie wszystkich) waszych postów.

18.03.2018 22:05
drenz
14
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Moustache Mountain

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/457520/Moustache_Mountain/

Sympatyczna platformówka, która jednak podczas rozgrywki może mocno zdenerwować. Kilkanaście poziomów do pokonania. Celem jest jak najszybsze dotarcie do poziomu z postumentem. A to nie będzie takie łatwe, bo co kilka poziomów dochodzą różne przeszkody. Mi dotarcie do "mety" zajęło parę godzin a potem starałem się osiągnąć jak najlepszy czas, ale daleko było mi do najlepszych (grałem na klawiaturze). Polecam graczom, którzy chcą za niską cenę sprawdzić swój skill.

19.03.2018 12:30
SpecShadow
15
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

Age of Decadence

http://store.steampowered.com/app/230070/The_Age_of_Decadence/
Gatunek - RPG
Premiera - 2015

Marzeniem niezależnych twórców jest zrobienie gier które potem trudno odróżnić od innych gier indie.
Są jednak tacy, którzy chcą stworzyć coś innego niż obecny trend w segmencie AAA czy indie RPGów. Oto Age of Decadence, tworzony przez jakieś 10? lat w końcu jest dostępny w sprzedaży.
Akcja dzieje się w czasach upadku Rzymu, trawionego przez postępującą dekadencję, nihilizm, utraty wiary czy zdziczenie. Świata gdzie obce nacje i ugrupowania chcą mieć swój kawałek tej dawnej potęgi. Wielu się poddało, część próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Wcielamy się w jedną z nich, lawirującą w tym świecie gdzie odwrócenie się plecami do innych zbyt wcześnie może się skończyć fatalnie.

Co ciekawe - jest możliwe granie postacią bez żadnych statystyk czy umiejętności bojowych i poleganie na swoich najemnikach z którymi negocjujemy ceny. Postacie są świetnie napisane i pamięta się o nich bardziej niż tych ze sztampowych RPGów wypluwanych pod dyktandem wielkiego wydawcy tak bardzo politycznie poprawnych... każda z nich ma jakieś cele, pragnienia i nie zawaha się zrobić nas w konia. Czym wyżej w hierarchii dana postać tym później odkrywamy ich podstęp. Chyba że nam uda się to zrobić pierwszym i zarobić na tym...

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-19 12:31:50
26.03.2018 20:42
Dede0601
15.1
1
Dede0601
53
Generał

Fajnie, ale możesz to napisać pod profilem gry w encyklopedii...
https://www.gry-online.pl/gry/age-of-decadence/zd250f#pc

spoiler start


Mało znane, lecz ograne

spoiler stop

post wyedytowany przez Dede0601 2018-03-26 20:42:55
26.03.2018 23:20
SpecShadow
15.2
SpecShadow
89
Silence of the LAMs

Słaba ocena, utyskiwania graczy wychowanych na Skyrimie czy innym Oblivionie - yep, AoD daje w kość.
Nie jestem zaskoczony niską oceną.
Sam pomysł dobry, już dodałem.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-26 23:23:28
26.03.2018 17:06
drenz
16
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Quern - Undying Thoughts

Gatunek: Przygodowa, logiczna
Premiera: 2016
https://sklep.gry-online.pl/sklep/pc/przygodowe/dobra-gra-plus-quern-undying-thoughts-pc-pl,390933 (Czasami można w tym czy innym sklepie kupić ją za kilka złotych taniej. Na Steam cena nie zeszła nigdy poniżej 40 złotych)

Wspaniała gra przygodowa. Świetny klimat, w którym starsi gracze, którzy zapoznali się niegdyś z serią MYST, poczują przypływ nostalgii i powrócą myślami do dawnych lat. Mnóstwo różnorodnych, pomysłowych zagadek i związanych z nimi przedmiotów, machin, miejsc... Wszystko to okraszone przyjemną grafiką i muzyką (jak na pierwszą grę młodych Węgrów Quern wypada ponadprzeciętnie). W tym gatunku to jedna z gier czołówki, z którą warto się zapoznać.

post wyedytowany przez drenz 2018-03-26 17:07:18
04.04.2018 11:05
drenz
17
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Glass Masquarade

Gatunek: Puzzle, rekreacyjna
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/511470/Glass_Masquerade/

Ładnie wykonana (zarówno strona wizualna jak i audio) relaksująca gra, w której po prostu układamy puzzle: jakieś zegary-witraże. Jeśli ktoś chce coś sprezentować np. swojemu rodzicowi zamiast pasjansa :), to śmiało może mu takie coś zakupić podczas promocji (pełnej kwoty bym nie dał). Jest to też gra dla osób, które poświęcają na wirtualną rozrywkę mało czasu - można spokojnie sobie dawkować w kilkuminutowych ilościach.

post wyedytowany przez drenz 2018-04-04 11:06:41
04.04.2018 11:28
drenz
18
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

BattleStorm

Gatunek: Shooter, rekreacyjna
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/432280/BattleStorm/

Staroszkolny shooter, mocno inspirowany podobnymi grami z lat 80. i 90. Świetny jako przerywnik między innymi, rozbudowanymi tytułami jak i idealny na krótkie sesje przed ekranem. Jeżeli byłby znacznie lepiej rozbudowany i zróżnicowany świat, przeciwnicy, bossowie, to byłaby świetna gra. Jednak tutaj też jest fajnie (warto wspomnieć o niezłej muzyce) i kilka godzin można przy niej miło spędzić.

post wyedytowany przez drenz 2018-04-04 11:30:30
09.04.2018 16:55
drenz
19
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Purring Quest

Gatunek: platformowa
Premiera: 2015
http://store.steampowered.com/app/409100/The_Purring_Quest/

Platformówka dla miłośników kotów. Sympatyczna, krótka, prosta z niezłą muzyką. Skierowana raczej dla młodszych graczy. Mamy wrócić kotem do domu a po drodze musimy unikać psów, walczyć z kretami za pomocą kasztanów, unikać gołębich kupsk oraz od czasu do czasu uwolnić jakiegoś innego kota. Często jest w promocji za ok 5 zł., za więcej niż 10 zł nie warto brać.

09.04.2018 16:59
drenz
20
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Heroes of the Monkey Tavern

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/492500/Heroes_of_the_Monkey_Tavern/

Sympatyczny dungeon crawler, w którym nie mamy nic oryginalnego, ale jest to solidna, rzemieślnicza (i minimalna) robota. Eksplorujemy wieżę (skrytki to wyłącznie przycisk w murach), walczymy z wrogami (niestety pomimo ich wizualnej różnorodności dysponują tym samym atakiem), rozwiązujemy kilka prostych zagadek. Rozwój postaci jest automatyczny. wpływ mamy jedynie na początkowy wybór klasy i przyznanie kilku punktów. Optymalizacja jest w porządku. Świetna muzyka. Gra nie jest droga, często jest w promocjach na Steamie i można przy niej fajnie spędzić kilka godzin.

post wyedytowany przez drenz 2018-04-09 17:00:26
12.04.2018 21:21
drenz
21
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Dungelot: Shattered Lands

Gatunek: Logiczna, roguelike
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/403940/Dungelot_Shattered_Lands/

Sympatyczne klikadło z ładną oprawą audiowizualną, w którym odkrywamy pola, natrafiając tym samym na przedmioty lub wrogów czy inne elementy. Zdecydowanie najprzystępniejsza z tego typu gier na rynku, bo nie jest tak strasznie nastawiona na grind jak Runestone Keeper. Jednak po przejściu kampanii jedną postacią nie ma się ochoty przejść kolejnej. Gra dla zabicia czasu, albo jako przerywnik między innymi tytułami. Można śmiało brać w promocji.

Dungeon Journey

Gatunek: Logiczna, roguelike
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/485490/Dungeon_Journey/

Gatunek jak Dungelot: Shattered Lands. Tutaj jednak jest to gra bardziej rozbudowana, jest więcej możliwości, ale też niestety trochę więcej grindu. Na plus przemawia z pewnością cena, bo grę można nabyć za grosze a może ukraść nawet kilkadziesiąt godzin z życia.

12.04.2018 21:54
Rutinko
👍
22
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Rutinko
15
Chorąży

Dungeon Journey

Gatunek: Horror
Premiera: 30 stycznia 2018
http://store.steampowered.com/app/633360/Remothered_Tormented_Fathers/

Remothered to inspirowana dokonaniami kinematografii trylogia grozy, gdzie ekstremalna rozgrywka o przetrwanie toczy się w przerażająco realistycznym otoczeniu.

post wyedytowany przez Rutinko 2018-04-12 22:00:31
12.04.2018 22:32
drenz
22.1
drenz
81
Le réveil du lion

Tytuł to Remothered: Tormented Fathers ;)
Dzięki za kolejny tytuł, który dodałem do listy życzeń. Akurat horrorów aż tak bardzo nie śledzę, choć je lubię. To przechodzę Lethe, czekam na promocję i zabiorę się za m.in. powyższą grę, bo wygląda naprawdę ciekawie.

12.04.2018 23:18
Rutinko
22.2
Rutinko
15
Chorąży

Skopiowałem od Ciebie opis, a tu jak zwykle edycja tylko 3 minuty................ Sprawdzę Lethe bo wygląda ciekawie, a nie słyszałem o tym, Steam zalewa fala "dziwnych" gier :P.

26.04.2018 18:42
drenz
23
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Ghoulboy - Dark Sword of Goblin

Gatunek: platformowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/752500/Ghoulboy__Dark_Sword_of_Goblin/

Bardzo fajna platformówka z sympatyczną oprawą wizualną i przyzwoitym audio. 25 poziomów najeżonych pułapkami, wrogami i sekretami. Grało się nadzwyczaj dobrze na klawiaturze. Poziom trudności jest satysfakcjonujący. Daje się we znaki gdzieś w połowie, gdzie checkpointy są rozstawiane coraz rzadziej, ale nie jest to gra szczególnie trudna. Jak ktoś ma skilla to gra nie będzie stanowić dla niego wyzwania. W zależności od swoich umiejętności jest na ok.3-6 godzin. Polecam

post wyedytowany przez drenz 2018-04-26 18:42:27
28.04.2018 07:01
MrocznyWędrowiec
24
1
odpowiedz
1 odpowiedź
MrocznyWędrowiec
80
aka Hegenox

Healer's Quest

Gatunek: RPG
Premiera: 18 kwietnia 2018
https://store.steampowered.com/app/598490/Healers_Quest/

Genialny indyk! Już dawno tak dobrze się nie bawiłem - zwłaszcza jeśli chodzi o tytuły niezależne ;) Stajemy się uzdrowicielem, którego zadaniem jest utrzymanie przy życiu 4 osobowej załogi. Gra jest najeżona dobrym humorem i parodią RPGów, mentalności graczy itp. Polecam wszystkim ;)

15.05.2018 21:29
drenz
24.1
drenz
81
Le réveil du lion

Wygląda sympatycznie, choć oprawa wizualnie do końca do mnie przemawia. Za jakiś czas może dam jej szansę, tym bardziej, że zbiera głównie pozytywne opinie. Taki Zenith oceniany był gorzej, ale zaskoczył mnie humorem. Jak ten element będzie jeszcze lepszy w Healer's Quest to będzie super :)

15.05.2018 21:25
drenz
25
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Root Of Evil: The Tailor

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/550310/Root_Of_Evil_The_Tailor/

Wcielamy się w postać detektywa-telepaty, który odkrywa, w nie do końca opuszczonym domostwie, tajemnicę morderstwa sprzed lat. Akcja dzieje się wyłącznie w jednym budynku w kilku pokojach, które jednak będziemy odwiedzać kilka razy. Rozwiązujemy zagadki i tym samym poznajemy historię upiornego domostwa. Klimat jest całkiem fajny. Gra na jakieś 2-3 godziny, więc polecam zakupić wyłącznie w dobrej promocji, ale jak najbardziej polecam.

post wyedytowany przez drenz 2018-05-15 21:31:44
15.05.2018 21:39
drenz
26
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Order of the Thorne - The King's Challenge

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/425600/The_Order_of_the_Thorne__The_Kings_Challenge/
https://www.gog.com/game/order_of_the_thorne_the_kings_challenge

Bardzo sympatyczna i dobra gra przygodowa w starym stylu skierowana nie tylko do starych wyjadaczy gatunku, ale również graczy z młodszym stażem. Pomimo staroszkolnej oprawy poziom trudności jest odpowiednio wyważony. Język angielski nie jest trudny, spokojnie można wgryźć się w niekiedy zabawne dialogi i popychać fabułę do przodu. Nie jest długa, wkrótce ma powstać kolejna część. Często jest w promocjach i można zakupić ją za pięć zł.

17.05.2018 19:56
drenz
27
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

12 is Better Than 6

Gatunek: Akcja, Shooter
Premiera: 2015
https://store.steampowered.com/app/410110/12_is_Better_Than_6/

W skrócie: Hotline Miami na Dzikim Zachodzie. Bardzo intensywna i świetna rzecz. Ze względu na grafikę z początku może się wszystko na ekranie zlewać, ale gdy się już oko przyzwyczai to uczestniczymy w soczystym rozpierdzielu. Kampania krótka, ale są dodatkowe tryby. Świetny soundtrack!

21.05.2018 23:57
drenz
28
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Land of Pain

Gatunek: Przygodowa, FPP, horror
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/568930/The_Land_of_Pain/

Dla fanów Lovercrafta jest to z pewnością produkcja, z którą warto się zapoznać. W grze fabuła opiera się na jego twórczości i choć w grze nie pada wyraz Cthulhu, to zaprojektowane lokacje dosadnie przedstawiają z jakimi mocami mamy do czynienia w grze. The Land of Pain to całkiem niezła przygodowa gra grozy. Co prawda przede wszystkim przemierzamy tytułową Krainę Bólu rozwiązując banalne zagadki i odszukując konkretne przedmioty, to jednak nie można odmówić jej klimatu. Do tego grę stworzyła praktycznie jedna osoba. Nie polecam jej za pełną cenę (do tego jest na ok. 4h), ale w jakiejś paczce lub za mniej niż połowę kwoty - jak najbardziej.

20.06.2018 21:20
drenz
29
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Lethe

Gatunek: FPP, przygodowa, horror
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/407780/Lethe__Episode_One/

Horror przygodowy, w którym wcielamy się w detektywa powracającego w swoje rodzinne strony. Niestety gdy trafia na wyspę okazuje się, że mieszkańcy zniknęli. Powoli odkrywa, że wszystko ma związek z kopalnią... Więcej nie będę zdradzał, ale jest to bardzo przyzwoita i klimatyczna produkcja. Nie jest to gra wypełniona po brzegi jump scare, jakich na Steamie wiele. Lethe ma ciekawą atmosferę jaką lubię w tego typu grach. Wbrew opisowi gra nie będzie podzielona na epizody. Za jakiś czas ma wyjść po prostu druga część. Polecam, ale mocno przecenioną. Gra na jakieś 5 godzin.

post wyedytowany przez drenz 2018-06-20 21:22:29
22.06.2018 01:01
drenz
30
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion

Z racji letniej wyprzedaży na Steam wiele wymienionych powyżej gier ma świetne przeceny. Kilka tytułów jest za 1.79 zł (Black Jewel, Moustache Mountain, Dungeon Journey) a zdecydowana większość jest za mniej niż 10 zł. Polecam.

27.06.2018 20:54
drenz
31
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Northmark: Hour of the Wolf

Gatunek: karciana, przygodowa, elementy rpg
Premiera: 2014
https://store.steampowered.com/app/307010/Northmark_Hour_of_the_Wolf/?l=polish

Fajna gra, której kampania dostarcza 4-5 godzin zabawy. Wcielamy się z jedną z postaci do wyboru na początku i mamy odszukać sprawców zamachu na jednego z namiestników. W tym celu wędrujemy po krainie, wykonujemy zadania, zyskujemy dostęp do kolejnych lokacji, odkrywamy sekrety i przede wszystkim walczymy. Walka sprowadza się do gry karcianej. Na karty możemy natrafić podczas naszej wędrówki lub kupić w sklepie, aby stworzyć własną mocną talię, jaką wykorzystamy podczas potyczek. Szkoda tylko, że walka od 1/3 gry nie stanowi wyzwania o ile uzupełnia się talię mocniejszymi bohaterami i kartami. Mnie gra wciągnęła na tyle, że przeszedłem ją za jednym posiedzeniem w niecałe 5 godzin. Idealnie się sprawdza na przerwy między innymi grami lub krótkie posiedzenia, gdyż poza kampanią jest jeszcze opcja pojedynczych walk. Za aktualnie przecenione 9 zł zdecydowanie warto, polecam też młodszym graczom, o ile znają angielski (choć ten w sumie nie jest wymagany, bo jeśli nawet z rozmowy ktoś czegoś by nie zrozumiał lub je przeklikiwał, to spokojnie się w niej odnajdzie. W tle przygrywa spokojna, nie-irytujaca muzyka. Grafika jest głównie 2D, ale mi przypadła do gustu.

post wyedytowany przez drenz 2018-06-27 21:09:09
30.06.2018 19:41
32
odpowiedz
wisniowp
1
Junior
Image

Hej, zachęcam do spróbowania mojej pierwszej produkcji widocznej na obrazu

To prosta gra labiryntowa inspirowana jeszcze grami z czasów ZX Spectrum :)

post wyedytowany przez wisniowp 2018-06-30 19:43:52
03.08.2018 17:42
drenz
33
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Dragon's Dungeon: Awakening

Gatunek: RPG, Rogue-like, Akcja
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/640430/Dragons_Dungeon_Awakening/

Erpeg prosto z urządzeń przenośnych, w którym przebijamy się przez poziomy pełne wrogów i skarbów, aby na ostatnim - 25 ubić jednego ze smoków. Jedna kraina to 25 poziomów, na które trzeba poświęcić trochę godzin. Mnie po przejściu jednej znużyła i wkurzyła tym, że kolejną krainę trzeba zaczynać z początkowymi statystykami. Niestety gra ma dużą wadę - losowość. Gra się dobrze, o ile ze skrzyń wypadają dobre przedmioty - jeśli nie, to produkcja Rosjan frustruje i wkurza. Mnie do siebie owa produkcja nie przekonała, ale może komuś przypadnie do gustu. Pieniędzy na nią nie żałuję, bo kosztowała mnie na promocji 3,59 zł.

15.09.2018 09:44
drenz
34
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Linie (Lines X)

Gatunek: Relaksująca, Logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/724740/Lines_X/

Bardzo tania alternatywa dla przereklamowanego i drogiego The Witness, w którym większość rozgrywki polega przecież na tym samym. Łączymy za pomocą linii takie same kropki na planszy. Przyjemna i relaksująca. Może z 2-3 przypadki wymagały dłuższego przemyślenia. Kosztuje zaledwie 3.59 zł.

15.09.2018 09:52
drenz
35
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Puzzle Puppers

Gatunek: Realskująca, Logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/578430/Puzzle_Puppers/

Pomysł taki sam jak we wyżej wspomnianym Lines X, z tym, że tutaj jest bardziej urozmaicona rozgrywka. Po drodze trzeba zebrać jedzenie a także trafić w odpowiedni tunel albo tak rozciągać psinę, aby na planszach ze strumieniami trafił do odpowiedniej miski. To właśnie te ostatnie narobiły sprawiły, że nad kilkoma przypadkami siedziałem znacznie dłużej. 80 plansz, 2-3 godziny zabawy. Polecam za jakieś pół ceny.

15.09.2018 12:23
SpecShadow
36
1
odpowiedz
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

Bastard Bonds

Gatunek: taktyczny RPG
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/486720/Bastard_Bonds/

Taktyczny RPG który nie dłuży się, jest znacznie dynamiczniejszy. Prawie jak Cannon Fodder pod tym względem :]
Niby jest sporo golizny ale rozgrywka ma dobry balans pod względem urozmaicenia bez zbędnego przepakowania opcjami które mogłyby przytłoczyć.

14.10.2018 12:56
drenz
37
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Mooseman

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/574310/The_Mooseman/

Przygodowa gra odwołująca się do kultury i wierzeń plemion, które zamieszkiwały tereny dzisiejszej Rosji. Kierujemy szamanem/kapłanem, którym zwyczajnie wędrujemy rozwiązując proste zagadki, unikając wrogów itp. W międzyczasie zbieramy różne informacje oraz sekrety. Gra na max 2 godziny, ale ma fajny klimat, który jest pochodną oszczędnej, miłej dla oka grafiki oraz świetnej muzyki. Szkoda, że wiele informacji trzeba przeczytać. Gra bardziej stanowi taką ciekawostkę i jeśli już ktoś zechciałby się zapoznać z tą produkcją to niech szuka w bundlach czy mocno przecenioną - koniecznie z soundtrackiem.

16.10.2018 22:53
drenz
38
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

SharpShooter3D

Gatunek: FPS
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/873150/SharpShooter3D/

Blood po rosyjsku i w Rosji. Idziemy przed siebie i z kolegami (lub bez) rozpieprzamy po drodze komisariaty i inne lokale, które pełne są meneli, punków, hipisów, dresów, policji i innych leszczy. Ostatecznie przyjdzie nam się zmierzyć z potężnym złem :) Krótka, krwawa gra FPS, która swoją oprawą odwołuje się do klasyki gatunku z lat 90. W użyciu mamy flary, noże do papieru, butelki, pistolety, wiertarkę, śrubokręty, gaz itd. Fajna jako odstresowywacz.

post wyedytowany przez drenz 2018-10-16 22:55:05
26.10.2018 00:27
drenz
39
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Haven Moon

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/493720/Haven_Moon/

W miarę ciekawa gra przygodowa w klimatach MYST. Ma bardzo ładną oprawę audiowizualną, fajny klimacik, ale dla mnie była w niektórych momentach przegięta z poziomem trudności. To wskazywanie parametrów... Gra nie jest też długa - na 3-4 godziny, dlatego najlepiej brać pod uwagę zakup podczas obniżek ceny. Może wyjadaczom przygodówek przypadnie bardziej do gustu aniżeli mi :P

26.10.2018 16:18
SpecShadow
40
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

Knights of the Chalice

http://www.heroicfantasygames.com/Download.htm
do kupienia na stronie za skromne Ł12

Niestety nie na Steama ani GOGa ani na żadnym innym serwisie, autor się uparł że grę udostępni tam tylko wtedy, gdy będą sprzedawać też jego strategię, która niestety jest słaba.

Czym jest KotC? Grze najbliżej do Świątyni Pierwotnego Zła - turowego RPGa z drużynami, craftingiem i wymagającymi walkami które można strywializować dzięki wspomnianemu craftingowi. Także od nas zależy czy chcemy wyzwania.

@drenz
ten Sharpshooter 3D to mi bardziej przypomina naszego rodzimego Targeta, stare dzieje...

01.11.2018 06:36
40.1
zanonimizowany1246205
19
Generał

Na screenie wyglada jak Tibia :P

31.10.2018 22:48
drenz
41
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Caligo

Gatunek: Przygodowa, Walking Simulator
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/629840/Caligo/

Taka niespodzianka. Kupiłem grę praktycznie w ciemno po obejrzeniu kilku screenów za ok 2 zł na Steam. I choć w grze wyłącznie spacerujemy, to sama gra jest ze względu na oprawę audiowizualną i wydźwięk przyciąga do ekranu. Nawet te rozmowy protagonisty z istotami są niekiedy ciekawe. Jednak plusem jest przede wszystkim fantastyczna muzyka. Oko też można zawiesić na ciekawie wykreowanym świecie. Grafika nie jest najwyższych lotów, ale zaprojektowane lokacje już tak. Za kilka złotych jak najbardziej warto.

post wyedytowany przez drenz 2018-10-31 22:49:40
05.11.2018 17:13
drenz
42
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Returner 77

Gatunek: Przygodowa, Logiczna
Premiera: 2017 - 2018 na PC
https://store.steampowered.com/app/799810/Returner_77/

Kupiona za zaledwie 7 zł. skradła mi ponad 4 godziny, bo tyle potrzebowałem aby ją ukończyć. Wcielamy się w jednego z dwójki ostatnich kosmonautów, których zadaniem jest wybudzenie z hibernacji 8000 ludzi, aby przedłużyć istnienie ludzkości. Jednak aby tego dokonać gracz musi wydostać się ze statku-asteroidy obcych. W tym celu rozwiązujemy szereg zagadek logicznych. Same łamigłówki polegają przede wszystkim na układaniu, przesuwaniu i dopasowywaniu różnych elementów. Różnorodność jest umiarkowana, kilka zagadek powtarza się przez całą grę. Trudne nie są. Grafika jest ok, audio tak samo. Historia w tego typu grach najczęściej jest tłem i tutaj zamiast znajdywanych karteczek znajdujemy logi video, ale na swój sposób ciekawi. Ogólnie polecam.

post wyedytowany przez drenz 2018-11-05 17:13:55
12.11.2018 18:01
drenz
43
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Willy-Nilly Knight

Gatunek: RPG
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/610500/WillyNilly_Knight/

10-12-godzinny sympatyczny, choć schematyczny, nierozbudowany erpeg. Wcielamy się w Arthura i mamy uratować krainę, do której trafiliśmy. Pomoże nam w tym trójka towarzyszy - czarodziejka, krasnolud i elfia łuczniczka. Po drodze możemy wykonać też trochę zadań pobocznych. Gra się całkiem dobrze. Walka jest turowa, choć jest dość prosta i niestety powtarzalna przez co pod koniec wiało monotonią. Gra jest też bardzo liniowa, istnieje tylko jedna właściwa ścieżka, z wyborów jest tylko jeden, eksploracja jest minimalna i ograniczona. Rozwój postaci podstawowy i nieskomplikowany. Dla mnie gra na takie 6/10 , czyli niezła, ale nie ma w niej nic, czego nie byłoby w innych grach. Kupiona za kilkanaście złotych w promocji. Pełnej kwoty zdecydowanie nie warto za nią dać.

13.11.2018 16:33
drenz
44
odpowiedz
2 odpowiedzi
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Crow's Eye

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/449510/The_Crows_Eye/

Bardzo miłe zaskoczenie. Za kilka złotych dostałem przyzwoitą grę przygodową na ok. 7 godzin. Wcielamy się w młodego mężczyznę, który zostaje uwięziony przez szaleńca w opuszczonym uniwersytecie. W trakcie wędrówki po opuszczonych korytarzach dowiadujemy się o historii z nagrań i tekstów. Gra ma bardzo fajny klimat - z początku można się zastanawiać, czy nie gramy w jakąś odsłonę Amnesii, ale ogólnie nie jest to survival horror, tylko gra przygodowa z elementami platformowo-zręcznościowymi, które są akurat minusem. Dla mnie w ogóle mogłoby ich nie być. Na uwagę zasługuje oprawa audio i jak na grę indie w grze mamy rewelacyjny voice acting. Polecam.

13.11.2018 16:42
44.1
zanonimizowany1272618
5
Generał

Ja tylko dziękuję za wątek, dodałem do zakładek coby mieć nową kupkę wstydu do ogrania.

15.11.2018 19:42
drenz
44.2
drenz
81
Le réveil du lion

Dzięki za zainteresowanie. Co prawda część powyższych produkcji to nie są gry wybitne, ale jest to przyzwoita rozrywka i może ktoś znajdzie tutaj dla siebie grę, która wpisuje się w jego ramy produkcji do zagrania. Zresztą wiele z przedstawionych gier w tym temacie nie jest długich, więc byłaby to chwilowa kupka wstydu :)

post wyedytowany przez drenz 2018-11-15 19:43:51
15.11.2018 19:38
drenz
45
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Last Cargo

Gatunek: Survival horror
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/593560/The_Last_Cargo/

Polska gra, która dla wielu kojarzy się z Darkwood - Horror z widokiem z góry. W Darkwood jeszcze nie grałem, ale The Last Cargo ma bardzo ciekawego protagonistę - otóż poruszamy się bohaterem na wózku inwalidzkim. W grze mamy za zadanie dostać się do systemu, wykonać odpowiednie polecenie i wrócić do windy, która zabierze nas na kolejne piętro. Na przeszkodzie stoją nam ludzkie ładunki i kilka innych rzeczy. Szczególnie gdy pojawia się jegomość z piłą, serce potrafi szybciej zabić, gdy z niewielkim paskiem życia trzeba dostać się do windy na drugim końcu poziomu (a jak się nie uda to mocno wkurzyć). Najważniejsze jest nie zrazić się początkiem - trzeba opanować sterowanie i odkryć jakie opcje są dostępne w grze: zbieramy amunicję, żywność, klucze i inne rzeczy, które ułatwiają nam przeżycie. Gra ma 6 zakończenie. Ukończenie pierwszego zajęło mi 3,5 godziny. Samą grę zakupiłem za ok. 9 zł. Dla mnie 6,5/10.

16.11.2018 19:16
SpecShadow
46
2
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

Krai Mira - Extended Cut
premiera: lipiec 2016
https://store.steampowered.com/app/408920/Krai_Mira_Extended_Cut/

Za mniej niż piątaka dostajemy coś co dla mnie było nawet lepsze niż Wasteland2 na którego zmarnowałem $15 i będę to wypominał do końca świata i dzień później.

W grze wcielamy się w mieszkańca wioski rybackiej która żyła spokojnie do czasu przybycia wojsk rządowych ostrzegających przed nadciągającą hordą zdziczałych kanibali. Z ataku ocalał jedynie nasz wierny pies który mimo rozłąk w grze nadal broni się dzielnie.
Na szczęście gra oszczędziła nam utartego schematu ratowania świata czy bycia wybrańcem będącego plagą w RPGach.

To co szokuje na początek to świetna optymalizacja i bardzo krótkie czasy wczytywania. Aż dziw bierze że taka mała ekipa potrafiła zrobić z Unity lepszy użytek niż większa ekipa (~100 osób, może więcej) z inXile mając mniejszy budżet i żądając mniejszej ceny.

Handel jest specyficzny - kasy jest mało u handlarzy więc by sprzedać droższy przedmiot musimy kupić też leki i amunicję, ewentualnie też tańsze (i lżejsze) badziewia.
W grze będziemy się też skradać ale trzeba uważać na odległość kursora od postaci, inaczej pobiegnie i zaalarmuje przeciwników. Warto wykupić perka opóźniającego reakcję przeciwników podczas skradania.

W grze będą nam zabierać ekwipunek ze względów fabularnych, na szczęście się odkujemy robiąc podróże karawanami.

Kolejny szokujący bajer w grze to jednoczesna tura przeciwników i sojuszników. Nie ma tak jak w innych turowych grach że każda jednostka robi swój ruch po kolei. Niesamowita oszczędność czasu, szkoda że inne gry z tego motywu nie (s)korzystały...

Za te śmieszne pieniądze jak najbardziej warto. Lejcie moczem na Mieszane recenzje na Steamie, pewnie podobni ludzie byli odpowiedzialni za recenzje Fallouta 1 i 2 na Steamie, które wywołują opad rąk, depresję i utratę wiary w ludzkość...

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-11-16 19:18:09
21.11.2018 21:45
drenz
46.1
drenz
81
Le réveil du lion

Kupiłem za 1.79 zł :D. Ciekawe czy dadzą kiedyś promocję co najmniej 80% ;)

15.12.2018 22:20
drenz
47
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Aeon of Sands - The Trail

Gatunek: RPG, dungeon cralwer
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/907820/Aeon_of_Sands__The_Trail/

Oldschoolowy dungeon crawler, który dla graczy niezaznajomionych z tematem mógłby się okazać po prostu starą grą. Duet twórców stworzył całkiem przyzwoitego, nieskomplikowanego crawlera w świecie fantasy post-apo. Naszym zadaniem jest odnalezienie zaginionej karawany, ale wkrótce ostateczny cel będzie całkiem inny. W Aeon of Sands wędrujemy po ogólnej mapie krainy. Gdy dojdziemy do konkretnego miejsca zazwyczaj eksplorujemy je już z widoku FPP uprzednio zaznajamiając się z kilkoma tekstami. Na podstawie nich przyjdzie nam też podjąć ważne decyzje, które rzutują na dalszą rozrywkę (towarzysze, miejsca itp.). Ogólnie walczymy z masa przeciwników i eksplorujemy rozległe lokacje pełne ukrytych miejscówek. Walka w czasie rzeczywistym banalna, eksploracja nieurozmaicona, ale satysfakcjonująca. Oprawa mi się podoba, wg mnie jest estetyczna. Niestety brak rozwoju postaci...W przeciwieństwie do innych crawlerów Aeon of Sands wyróżnia się właśnie oprawą, umiejscowieniem akcji i nastawieniem na fabułę. Gra na co najmniej dwa razy. Polecam głównie starszym graczom.

19.12.2018 16:31
drenz
48
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Near Death

Gatunek: przygodowa, survival
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/327560/Near_Death/

Przygodowy survival, którego akcja dzieje się w latach 80. na Antarktydzie. Wcielamy się w panią pilot, która rozbija się w pobliżu opuszczonej bazy badawczej na Antarktydzie. Naszym celem jest przetrwać wśród tych ekstremalnie niskich temperatur i zamieci. Przede wszystkim musimy zebrać wyposażenie do pojazdu, w którym opuścimy to nieprzyjazne miejsce. W tym celu musimy wędrować między różnymi punktami bazy i zbierać różne elementy wyposażenia. Poza tymi głównymi możemy tworzyć ze znalezionych rzeczy inne, które ułatwią nam przetrwanie. Fajny survival na dwa wieczory. Bardzo często jest w promocjach do 20 zł i za takie pieniądze można spokojnie brać.

20.12.2018 22:53
drenz
49
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion

Cóż, zaczęła się wyprzedaż Steam. I choć zazwyczaj są upusty standardowe to jednak jest też kilka większych przecen.
Near Death - 8,09 zł (-85%)
Returner 77 - 7,24 zł (-75%)
The Crow's Eye - 3,59 zł (-80%)
Caligo - 2,19 zł (-90%)
SharpShooter3d - 5,05 zł (-77%)
Ruzar: The Life Stone - 18.79 zł (-60%)
The Deep Paths: Labyrinth Of Andokost - 10,99 zł (-50%)
ITD. Zresztą są linki, można sprawdzić, ile dana gra kosztuje :) Ja polecam, o ile dany gatunek się lubi...

post wyedytowany przez drenz 2018-12-20 22:53:37
27.12.2018 20:07
drenz
50
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

No70: Eye of Basir

Gatunek: przygodowa, walking simulator
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/370440/No70_Eye_of_Basir/

W No70: Eye of Basir gracz wciela się w mężczyznę, który rozwikłuje tajemnicę swoich dziadków, natrafia na informacje o tajemniczym stowarzyszeniu, które ukrywa przed światem tzw. Oko Basira, które potrafi otwierać i zamykać wrota do innych światów. Naszym celem jest odnalezienie i zamknięcie tych przejść. W trakcie wędrówki natrafimy na szereg informacji, które przybliżą nam historię tajemniczego Oka oraz rodziny protagonisty. Eye of Basir to 2-3 godzinny walking simulator z prostymi zagadkami i początkowo niezłym klimatem. Czasami natrafimy na jakiś jump scare. Dla mnie jednak gra przeciętna. Na plus polskie napisy (z niewielkimi błędami).

post wyedytowany przez drenz 2018-12-27 20:08:06
05.01.2019 22:26
drenz
51
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Rise of Insanity

Gatunek: przygodowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/629220/Rise_of_Insanity/

Polska produkcja, w której wcielamy się w doktora psychologii i odkrywamy, co przydarzyło się naszej rodzinie. O fabule dowiadywać będziemy się z własnych wspomnień, zapisków, nagrań itd. Produkcja fabularnie stoi na dobrym poziomie - historia jest interesująca i tak napisana, że na pewno nie zagubimy się w informacjach. Największą zaletą jest dźwięk - w kilku momentach naprawdę robił różnicę nawet bez zmieniających się obrazów, czy jump scary. Grafika jest OK. Szkoda tylko, że sama produkcja to max 2 godziny gry, ale w sumie rozwleczenie fabuły mogłoby tylko zaszkodzić. Warto kupić, szczególnie na promocji.

12.01.2019 19:00
drenz
52
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

AntharioN

Gatunek: RPG
Premiera: 2015
https://store.steampowered.com/app/293160/AntharioN/

Bardzo przyzwoita izometryczna gra RPG. Gdyby miała trójwymiarową grafikę i miała kilka dodatkowych rzeczy, to spokojnie byłaby bardziej zauważona. AntharioN ma to co powinno mieć cRPG: tworzenie drużyny – różne rasy, klasy, umiejętności itd., fabułę, zadania poboczne, handel, mnóstwo przedmiotów, eksplorację, w tym dziesiątki podziemnych lokacji, sekretów, wybory fabularne, dużo walki i jakąś tam fabułę. Świat jest otwarty i gracz może się udać gdziekolwiek tylko chce o ile na drodze nie stanie mu ktoś silniejszy. Gra ma bardzo dobry balans a wszelkie questy są zwięźle opisane w dzienniku, więc nawet nie musi być cel zaznaczony na mapie. Ostatnio jest w promocjach poniżej 20 zł. Ja spędziłem przy niej ponad 35 godzin. Polecam.

17.01.2019 19:53
drenz
53
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Eyes of Ara

Gatunek: Przygodowa, logiczna
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/454250/The_Eyes_of_Ara/

Gra dla fanów gier mystopodobnych. Trafiamy do tajemniczego zamku, w którym szukamy porozrzucanych notatek i ksiąg, wskazówek zapisanych na skrawkach papieru itd. Do tego dużo dziwnych mechanizmów, dźwigni i tajemniczych pudełek, przycisków itd. Naprawdę w tej grze zagadek i znajdziek jest multum, choć posiada tylko 3 rozdziały zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Większość zagadek jest w miarę prostych, ale w 3 rozdziale było już zdecydowanie trudniej. Szkoda, że nie ma języka polskiego, bo można byłoby więcej wyciągnąć z historii a i niektóre wskazówki trzeba znaleźć w tekście. W tle przygrywa spokojna muzyczka, graficznie jest ok, technicznie bez zarzutu. Polecam.

17.01.2019 22:52
SpecShadow
54
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

Sunless Sea

Gatunek: paragrafówka, CYOA
Premiera: luty 2015
https://store.steampowered.com/app/304650/SUNLESS_SEA/

Chyba gatunek CYOA nie jest u nas tak popularny niemniej warto polecić. Gra w klimatach Lovecrafta czyli macki i szaleństwo w Londynie czasów wiktoriańskich.
W grze nie ma dialogów mówionych, jest za to masa czytania bogatych dialogów barwnych postaci z własnymi motywami i sekretami.
Gra dzieli się na dwie części - czytaną i eksploracyjną, w tej drugiej przemierzamy bezkresne morza i staramy się dotrzeć w jednym kawałku do suchego lądu, o ile sam ląd zamieszkują w miarę cywilizowane istoty a nie dzikie zwierzęta czy kultyści. Morza są zazwyczaj spokojne o ile blask naszych reflektorów nie natrafi na coś paskudnego, olbrzymiego... i głodnego.
W tym samym czasie musimy zarządzać zapasami jedzenia, paliwa oraz amunicji.
Gra ma sporo niespodzianek i zdarzają się bunty czy awarie. Za każdym razem rozgrywka jest inna.

Bardzo lubię tę grę, gdzie autor nieskrępowany rachunkami za wynajem aktorów głosowych daje upust swojej wyobraźni.
Dobry suplement dla książek.

post wyedytowany przez SpecShadow 2019-01-17 23:25:18
19.01.2019 17:08
drenz
54.1
drenz
81
Le réveil du lion

Kiedyś zacząłem w to grać, ale ze względu na to, że przy grze trzeba jednak trochę przysiąść, to wtedy jakoś odpuściłem i już do niej nie wróciłem. Mam ją cały czas gdzieś w tyłu głowy, bo klimat jednak wylewał się z ekranu.

19.01.2019 19:16
SpecShadow
54.2
SpecShadow
89
Silence of the LAMs

Dla mnie to chyba jedna z niewielu gier które mogę odłożyć na później, po tym jak grałem przez ileś tam godzin.
Czy trzeba przysiąść? Niekoniecznie. Grać i tak się da, co najwyżej dotrzesz dalej niż poprzednio :]

19.01.2019 17:04
drenz
55
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Unforgiving - A Northern Hymn

Gatunek: survival horror
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/747340/Unforgiving__A_Northern_Hymn/

Początek gry wygląda tak, że jako dziewczyna leżymy skrępowani na tylnym siedzeniu jadącego samochodu, który jest kierowany przez łysego jegomościa. Dostaje od nas kopniaka prosto w czerep i dochodzi do wypadku. Tak rozpoczyna się przygoda, która zaprowadzi nas do opuszczonych domostw, lasu i kopalni, które zamieszkują potwory ze skandynawskich wierzeń. Produkcja Szwedów to całkiem przyzwoita, bardzo klimatyczna produkcja, w której nieraz można się przestraszyć jak i trzyma w napięciu. Klimatu dopełnia szwedzki język, którym świetnie operują aktorzy (część deweloperów) - słychać w głosach emocje. Graficznie ujdzie - jedynie modele postaci są kiepskie. Polskie napisy są pełne błędów a to dlatego, że translacji dokonała członkini zespołu deweloperskiego, której nazwisko brzmi bardzo polsko. Jednak powinna dać to komuś do korekty przed wydaniem. Poza tym grę polecam, bo to przyzwoity kawałek horroru na parę godzin. Jest nierzadko na dużych promocjach.

06.02.2019 22:05
drenz
56
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

ShadowSide

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/643820/ShadowSide/

Przygodowa gra ukraińskiego studia, której akcja dzieje się w USA. Wcielamy się w policjanta Alexa Cartera, który traci przytomność w wypadku samochodowym. Gdy budzi się odkrywa, że znajduje się w miejscu, w którym niegdyś zabił człowieka. Do tego okazuje się, że słyszymy tajemniczy głos. Wkrótce też będziemy ścigani przez inne służby... Mnie gra się nie spodobała, ale na Steamie są pozytywne recenzje, więc może komuś przypadnie do gustu. Dla mnie historia jest kiepsko napisana i poprowadzona. Rosyjskie głosy z akcją gry w USA zabijają nieco klimat (historia powinna dziać się w Rosji). Na pewno plusem jest dopracowana grafika i miejscami muzyka, ale co do reszty jestem na "nie".

16.02.2019 18:16
drenz
57
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

COLINA: Legacy

Gatunek: survival horror, TPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/371650/COLINA_Legacy/

Colina: Legacy to survival horror TPP, czyli ostatnimi czasy dość rzadko spotykane połączenie na PC. Oprócz unikania bestii rodem z piekła mamy również eksplorację i zagadki oraz przyzwoitą historię. Wcielamy się w Alexa, nastolatka, który jedzie odwiedzić wraz z rodzicami swoją babcię. Zasypia w aucie. Gdy się budzi znajduje się w posiadłości babci, ale nigdzie nie ma bliskich a domu panuje ogromny bałagan, jakby nikt od dłuższego czasu w nim nie przebywał. Wkrótce odkrywamy, że w domu i okolicach dochodziło do przerażających rzeczy a wszystko jest powiązane z pradawnym kultem.
Gra ma bardzo fajny klimat, własną mitologię i przyzwoitą choć nieco zakręconą historię. Mnie się spodobała. Grę kupiłem za ułamek ceny, ale nie żałowałbym gdybym zapłacił za nią pełną kwotę.

18.02.2019 23:30
drenz
58
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Gunman Tales

Gatunek: shooter
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/760320/Gunman_Tales/

Westernowa wersja gry Cabal :) Sympatyczna strzelanka, w której kierujemy celownikiem i likwidujemy wrogów zdobywając złoto i fanty. Gra ma kilka trybów. Przygoda to wędrówka po mapie, gdzie mamy zaznaczone miejsca, w których dochodzi do strzelanin. Mamy znaleźć cztery kawałki mapy, które doprowadzą nas do skarbu. Ale tego skarbu szuka też trzech innych rewolwerowców, więc niekiedy trzeba będzie stoczyć pojedynek, aby pokonanemu zabrać jego ekwipunek, w tym być może też mapę. Możemy też odwiedzić miasto, w którym za odpowiednią cenę kupimy lepszą broń, ekwipunek, zagramy w salonie czy też przyjmiemy zlecenie od szeryfa. Drugi tryb to tylko strzelaniny a trzeci najprostszy czyli pojedynki. Ogólnie bardzo fajna gra, trochę krótka (choć grając pod osiągnięcia rozgrywka się wydłuży), ale też nie jest droga.

20.02.2019 20:26
drenz
59
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

From Beyond Prologue

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/971430/From_Beyond_Prologue/

Kojarzycie Shadowgate z 1987? From Beyond Prologue to przygodówka tego typu - point and click FPP. Tylko zamiast typowego fantasy mamy ogromną inspirację Lovecraftem. Jest rok 1910 i wyprawa profesora Crowforda, której celem jest odnalezienie tajemniczej osady. Oczywiście wioskę odnajdujemy, ale wszyscy nie żyją. Jednak okazuje się, że nie jesteśmy tam sami... Gra jest krótka - na ok. 2 godziny, ale też bardzo tania. Mi się spodobała - zagadki są w porządku, szkoda tylko, że miejscami parę elementów jest mało widocznych. Odkryłem 2 zakończenia - czy jest więcej nie wiem, ale ogólnie grę polecam i w sumie czekam na kolejną część.

28.02.2019 18:25
drenz
60
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Witch Hunt

Gatunek: FPS, survival horror
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/661790/Witch_Hunt/

Wcielamy się w XVIII-wiecznego łowcę bestii rodem z piekła, którego zadaniem jest wyeliminowanie wilkołaka w lesie nieopodal pewnej wioski. Oczywiście po wyeliminowaniu wilkołaka okaże się, że za wszystkim stoi wiedźma i trzeba i ją odesłać z tego świata. A możemy to zrobić muszkietem, pistoletem (do obu srebrne kule) lub szablą. Ogólnie trafiamy do lasu, w którym tropimy nasz cel. Gdy jesteśmy coraz bliżej naszej przyszłej ofiary serce zaczyna przyśpieszać - w ten sposób tropimy najważniejszych przeciwników w grze. Czasami podczas wędrówki natrafimy na inne potwory, które trzeba wyeliminować (ale hałas ściąga pobliskie istoty). Z zabitych przeciwników zbieramy manę, którą zużywamy na zapis gry w określonych miejscach. We wiosce z kolei możemy zaopatrywać się w naboje i inne rzeczy ułatwiające nam przetrwanie a także leczyć rany w miejscowym kościele. Gra ma fajny mroczny klimacik, który w pierwszej chwili przypomniał mi o Clive Barker's Undying. Choć tropienie może być żmudne, tak gra jest całkiem fajna. Na pewno warta chociażby połowy ceny.

02.04.2019 21:09
drenz
61
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Numgeon

Gatunek: rekreacyjna, zręcznościowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/990640/Numgeon/

Prosty clicker na krótkie kilkunastominutowe posiedzenia. Naszym zadaniem jest klikanie w cyfry w odpowiedniej kolejności. Im szybciej to zrobimy, tym prędzej zabijemy przeciwnika. Kolorowe cyfry uzupełniają pasek many, dzięki, któremu możemy zadać dodatkowy, oszałamiający cios. Poza takimi walkami mamy jeszcze możliwość handlu, otwierania skrzyni a po przejściu jednego levelu można wybrać przedmiot, który pomoże nam w dalszej walce aby ostatecznie zabić królewnę, która więzi smoka. Jak ktoś szuka niezobowiązującej, prostej gry to polecam, szczególnie, że gra jest tania.

09.05.2019 22:41
drenz
62
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Burning Daylight

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1052070/Burning_Daylight/

Darmowy walking simulator, będący komentarzem społecznym. W grze praktycznie nie robimy nic poza wędrowaniem i wciskaniem gdzieniegdzie X. Jedynie na końcu gry mamy wybór. Grę można potraktować jako ciekawostkę. Warto na pewno dla oprawy audiowizualnej, choć technicznie mogłaby być lepiej wykonana, ale jak jest za darmo, to i tak wykonana jest świetnie. Polecam, choć gdyby przyszło zapłacić za tę grę jakieś niemałe pieniądze, to wtedy byłbym na nie. GRa na około 45 minut. Tylko dla dojrzałych graczy.

10.05.2019 21:19
Iselor (Łódź)
63
odpowiedz
Iselor (Łódź)
131
Legend
Image

Scorched Planet

Gatunek: Akcja/Symulacja
Rok produkcji: 1996

Nieuwzględniona w Encyklopedii pierwsza gra studia Criterion, twórców serii Burnout, czy takich gier jak Black i Need for Speed: Most Wanted. Jeśli ktoś lubi gry jak Descent czy inne Absolute Zero to tu też się odnajdzie.

post wyedytowany przez Iselor (Łódź) 2019-05-10 21:20:50
11.05.2019 00:47
64
odpowiedz
zanonimizowany146624
131
Legend

Araya, Dark Seal, Midnight Wanders/Chariot, Top Hunter

post wyedytowany przez zanonimizowany146624 2019-05-11 00:49:46
18.05.2019 10:47
drenz
65
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Lake Ridden

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/696530/Lake_Ridden/

Podczas kempingu dochodzi do kłótni między nami a siostrą, która ucieka do lasu. Wyruszamy za nią i natrafiamy na opuszczona posiadłość, która skrywa pewną tajemnicę. Ogólnie - dużo łażenia, zagadki w miarę proste, umiarkowane, ale jak dla mnie jest ich za mało, choć plus za to, że są w miarę różnorodne (poza pudełkami). Mimo tego gra nudziła. Fabuła miałka, niczym nie zaskakuje, muzyka usypiała, głosy mnie irytowały a tu jeszcze dźwięk deszczu... Ale jeśli ktoś lubi tego typu produkcje to może spróbować za max 15 zł w promocji, jeśli taka się jeszcze powtórzy.

29.06.2019 22:42
drenz
66
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Cursed Forest

Gatunek: Przygodowa, FPP, horror
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/345430/The_Cursed_Forest/

Gra, która jest taką eksploracyjną przygodówką. Nie do końca jest to symulator chodzenia, choć trochę łazimy po lesie, w którym wędrówkę uprzykrza nam tajemnicza zjawa. To właśnie jej tajemnicę i historię tego co się wydarzyło w lesie próbujemy rozwiązać podczas rozgrywki. Gra jest bardzo klimatyczna. Świetnej oprawie graficznej towarzyszy przyzwoita muzyka i rewelacyjny dźwięk. Aura tajemniczości oraz atmosfera strachu jest ciągle obecna i czasami można się nieźle przestraszyć. The Cursed Forest jest po polsku i w bardzo dobrej cenie. Polecam!

post wyedytowany przez drenz 2019-06-29 22:53:11
16.07.2019 22:13
drenz
67
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Sky Force Anniversary

Gatunek: shooter
Premiera: 2015
https://store.steampowered.com/app/355050/Sky_Force_Anniversary/

Zakupiłem za niecałe 4 zł i jak najbardziej opłacało się. Za tak niewielkie pieniądze powróciłem do początku lat 90. gdy zagrywałem się w Salamander i Zanac. Oczywiście Sky Force ma przystępniejszą oprawę wizualną (w audio nie dorasta do pięt wybitnym soundtrackom wcześniej wspomnianych shooterów). Gra się fajnie. Jest to gra idealna na kilka, kilkanaście minut, czyli gdy nie mamy za dużo czasu. Mamy 9 map, na których strzelamy do wrogich samolotów, dział, czołgów, ratując przy okazji rozbitków i zbierając gwiazdki, które w hangarze możemy wydawać na ulepszenia. Dużym minusem jest grind - powtarzamy nieraz jedną mapę wiele razy, aby wymaksować ją jak tylko się da. Poza tym mapy nie są zbyt różnorodne. Jednak spełnia swoje zadanie niezobowiązującej zabawy na parę chwil dziennie.

post wyedytowany przez drenz 2019-07-16 22:14:40
09.08.2019 12:11
drenz
68
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Dungeon of Dragon Knight

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiara: 2019
https://store.steampowered.com/app/823610/Dungeon_Of_Dragon_Knight/

Przyjemny średniak. Dla eksploracji i zagadek można zagrać, ale nie znajdziemy w nim nic oryginalnego, naprawdę nic. Graficznie jest brzydki, ale to w tego typu grach sprawa drugorzędna, ale jakiś swój styl mogłaby mieć... Z nowszych są lepsze tego typu produkcje dostępne na rynku, ale ta ma też całkiem fajną cenę jak zawartość i ok. 15 godzin grania.

05.09.2019 22:37
drenz
69
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

They Came From the Sky

Gatunek: Akcja, zręcznościowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1066940/They_Came_From_the_Sky/

Kolejna gra od FobTi, twórcy Gunman Tales i Numgeon. Facet specjalizuje się w pikselowatych, zręcznościowych gierkach, które idealnie wpasowują się na krótkie posiedzenia. Tak też jest tutaj. Praktycznie bijemy własny rekord. Sterujemy UFO i porywamy jak najwięcej ludzi i zwierząt.Każdy strzał promieni to zmiana kierunku lotu, co z czasem staje się trudniejsze gdy pojawia się policja i próbuje nas zestrzelić. Poza nią należy unikać rakiet i wspinaczy, którzy montują bomby z boku ekranu. Ogólnie fajna gierka na relaks. Dobra oprawa audio.

06.09.2019 03:48
Dharxen
70
odpowiedz
4 odpowiedzi
Dharxen
59
Senator
Image

WipEout 3

Gatunek: Wyścigi, zręcznościowe
Premiera: Europa: 8 września 1999, Ameryka Północna: 30 września 1999, Japonia: 3 lutego 2000

Czwarta cześć kultowej serii zręcznościowych wyścigów. Gra wyszła jedynie na konsolę PlayStation.

Nie ma pojęcia, dlaczego tej gry nie ma w encyklopedii. Jest to dziwne tym bardziej, że dwie wcześniejsze części się w niej znajdują.

post wyedytowany przez Dharxen 2019-09-06 03:53:54
09.09.2019 23:14
drenz
70.1
drenz
81
Le réveil du lion

Oj grało się u kolegi z ławki... W to i jeszcze była całkiem znośna podróba MegaRace 3.

05.02.2021 12:51
Wiedźmin
70.2
Wiedźmin
4
Generał

Grałem w pierwsze dwie części serii na pc -WipEout oraz WipEout 2097

Obie wyszły na Psx1 i Pc, ale kolejne dwie tylko na Nintendo 64 i Psx1.

Śmieszne z tą wyłącznością np:

Shadow man 1999 genialna gra tylko na pc, a słaby Shadow man 2 z 2002 tylko dla Ps2.

Drakan: Order of the Flame 1999 świetne tylko dla Pc, a dość średni Drakan: The Ancient's Gates 2002 tylko dla Ps2.

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-05 12:56:20
05.02.2021 19:41
drenz
70.3
drenz
81
Le réveil du lion

Podobnie było z Summonerem. Nie wiem, czemu twórcy zdecydowali sie na taki krok. Bardzo chętnie pograłbym w Summonera 2 po przejściu jedynki...

post wyedytowany przez drenz 2021-02-05 19:56:49
06.02.2021 20:13
Wiedźmin
😜
70.4
Wiedźmin
4
Generał

Przechodziłem Summoner 1 na Piecu. Ale całkiem zapomniałem o tym tytule, a była to przecież zacna gra.

Teraz sprawdziłem w bazie i Summoner 1 był exem Ps2, ale po roku była konwersja gry na pc, a dwójka tylko pojawiła się na Ps2. Olali pc.

06.09.2019 03:59
Dharxen
71
odpowiedz
Dharxen
59
Senator
Image

WipEout 64

Gatunek: Wyścigi, zręcznościowe
Premiera: Ameryka Północna: 1998, Europa: 1999

Trzecia cześć kultowej serii zręcznościowych wyścigów. Gra wyszła jedynie na konsolę Nintendo 64.

09.09.2019 23:10
drenz
72
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Late Shift

Gatunek: Przygodowa, filmowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/584980/Late_Shift/

Zdziwiło mnie, że w encyklopedii GOL pod grą w wersji PC nie ma żadnych komentarzy. Gra raczej pojawiła się w kilku bundlach i można ją na bazarze wyhaczyć za kilka złotych. A warto. Niby to interaktywny film, w którym podejmujemy dziesiątki decyzji, z których część doprowadzi do tego samego zdarzenia, ale część otworzy nam nowe możliwości i inaczej popchnie fabułę do przodu oraz jednego z 7 zakończeń. Nie jest długa - około 80 minut jedno przejście, ale na pewno warto zagrać co najmniej dwa razy. Sama historia jest dość poprawna, miejscami bardzo naciągana, ale dobrze poprowadzona. Technicznie w sumie bez zarzutu, nie ma ścinek podczas podejmowanych decyzji, sceny przechodzą płynnie. Gra aktorska poprawna. Dobra muzyka w napisach końcowych. Jest język polski. Polecam.

post wyedytowany przez drenz 2019-09-09 23:12:15
21.09.2019 03:10
drenz
73
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Runic Rampage

Gatunek: Akcja
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/615010/Runic_Rampage__Action_RPG/

Sympatyczna, niezobowiązująca siekanina z elementami RPG (po ukończeniu misji możemy wybrać punkty pod rozwój 4 atrybutów, jest levelowanie). Wcielamy się w krasnoluda, który ma za zadanie odszukać fragmenty kamienia runicznego, który ma uratować jego lud. Mamy 4 rozdziały, które dzielą się na 2 etapy po 3 części i jeden pojedynczy z bossem do pokonania. Wędrujemy przez niewielką krainę walcząc z oponentami i zbierając złoto, które przydaje się do odblokowania zaklęć lub lepszego wyposażenia. 4 różne krainy, z których każda ma swoich mieszkańców - naszych przeciwników. Grafika rodem z roku 2002, fajna muzyczka, dobry, nieskomplikowany gameplay, do tego tania i po polsku (ale tekstu w sumie bardzo mało). Dobra jako odmóżdżacz i przerywnik między innymi produkcjami.

post wyedytowany przez drenz 2019-09-21 03:13:54
24.09.2019 19:25
drenz
74
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Predynastic Egypt

Gatunek: strategia, turowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/461620/Predynastic_Egypt/

Skromna, niezbyt rozbudowana, ale sympatyczna strategia na kilka godzin, w której tworzymy nasze egipskie królestwo. Od prymitywnego plemienia na skrawku poletka po królestwo wzdłuż Nilu. Dysponując odpowiednimi zasobami podejmujemy decyzje dotyczące rozwoju drzewka technologicznego, wybierania odpowiednich budowli a także wybieramy nasze poczynania co do napotkanych plemion. Cel - zjednoczenie/podbicie wszystkich plemion plus kilka innych celów. Niestety grając kolejny raz podejmujemy niemal te same decyzje co poprzednio, co czyni tę strategię nico liniową, ale mimo to warto się zapoznać lub sprezentować dzieciakom (jeśli znają podstawowy angielski) lub osobom, które na co dzień nie mają do czynienia ze strategiami.

26.09.2019 00:59
drenz
75
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Wulverblade

Gatunek: Bijatyka, akcja
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/587180/Wulverblade/

Kupiłem za dychę i jak najbardziej opłacało się. Dostajemy soczystą chodzoną bijatykę a raczej siekaninę, w której trup ścieli się gęsto, latają kończyny a krew wylewa litrami się z ekranu. Wcielamy się w jedną z trzech postaci do wyboru, które należą do któregoś z plemion brytyjskich i walczymy z najeźdźcami, czyli Rzymianami z IX Legionu oraz plemionami, które do nich dołączyły. Kilka map, na końcu zawsze boss. Do dyspozycji mamy trochę uzbrojenia, ciosów specjalnych itp. Grafika sprawia wrażenie budżetowej, ale ogólnie podczas rozgrywki przestajemy zwracać na to uwagę. Lepiej wypada oprawa audio a przede wszytskim świetna muzyka. Nie spodobały mi się jedynie rysowane plansze. Jest co-op; po wątku głównym można sprawdzić się w wyzwaniach na arenie itp. Polecam.

15.10.2019 16:01
drenz
76
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

PLAY WITH ME

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/725780/Play_With_Me/

O grze wspomniał wcześniej Rutinko i faktycznie warto w ową produkcję zagrać. Jest to przygodówka, w której musimy wydostać się z kolejnych pomieszczeń. Przeszukujemy więc je używając różnych dostępnych przedmiotów. Mnie przejście zajęło 3,5 godziny i zaciąłem się w dwóch momentach - pierwszym, bo zauważyłem dopiero po pewnym czasie, że można przedmioty przesuwać używając ALT oraz w pokoju z zagadką muzyczną, która polegała na wejściu w opcje i wyciszeniu muzyki... Poza tym gra nie jest trudna, wręcz przez większość pokoi idziemy dość szybko. Grę dorwałem za śmieszne pieniądze na Steamie. Niestety natrafiłem na kilka bugów, ale nie przeszkodziły w ukończeniu gry (ponowne odpalenie gry pomogło).

18.10.2019 00:15
drenz
77
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Spaceland

Gatunek: Strategia turowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1021070/Spaceland/

Zakupiona za fajnie przecenioną kwotę na premierę sympatyczna strategia turowa. 28 misji, w których przede wszystkim walczymy lub zwyczajnie mamy wykonać główne zadanie mając do dyspozycji siedmioosobową grupę zróżnicowanych charakterów z określonymi specjalnościami i wyposażeniem. Opcjonalnie dochodzą jeszcze inne wyzwania jak przetrwanie całą grupą lub zmieszczenie się w określonych turach. Do połowy łatwiutka, potem zaczynają się schody, ale można przejść bez konieczności wracania do poprzednich map. Miła dla oka grafika, dla ucha muzyka. Ogólnie warto - przyjemna zabawa na minimum 10 godzin kampanii. Twórcy mają za niedługo dodać kolejne misje, pojedynki online czy też edytor poziomów. Jest język polski. Polecam.

post wyedytowany przez drenz 2019-10-18 00:16:49
27.10.2019 22:37
drenz
78
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Guards of the Gate

Gatunek: RPG, strategia, turowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/815290/Guards_of_the_Gate/

Całkiem miło się grało, aczkolwiek gra nie ma za wiele opcji. To taka bieda strategia i bieda rpg, ale przeszedłem ją, choć z początku zapowiadało się na wymagającą grę. Przez pewien czas nie mogłem przejść drugiego mini-bossa. Zmieniałem skład drużyny, ale było jeszcze gorzej (a śmierć ostatniej postaci to zaczynanie gry od nowa). W końcu postawiłem na szamankę, rycerza i kusznika/łucznika i udało się. Dalej już szło lepiej a jak w kapliczce natrafiłem na umiejętność z trującymi strzałami i zmniejszyłem później cooldawn do trzech tur tak gra stała się łatwa (trafiona nimi postać traciła dwie tury a to dużo podczas potyczek). Ogólnie w grze wędrujemy po hexach, na których natrafiamy na kapliczki (nowe umiejętności, kupców, pułapki [mini logiczna zagadka] a przede wszystkim na wrogów, z którymi walczymy na małych planszach. Maksymalny rozwój postaci to 5 poziom, a każdy level daje nam do wyboru jedną z dwóch specjalności. Audiowizualnie tak sobie (muzykę słyszałem w innej grze). Poleciłbym tylko osobom, które zaczynałyby przygodę z tego typu rozgrywką, ewentualnie dziesięciolatkom. Dla mnie max 6/10.

post wyedytowany przez drenz 2019-10-27 22:40:08
09.11.2019 12:47
drenz
79
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Jet Set Knight

Gatunek: Platformowa, akcja
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/405550/Jet_Set_Knights/

Pixelowa platformówka, w której bronimy księżniczki przed atakami wszelkiej maści stworów pojawiających się falami. Po 5 falach pojawia się bossa gdy go pokonamy odblokowujemy dostęp do innej miejscówki, gdzie znowu bronimy księżniczki, ale przed innym rodzajem wrogów. Na niektórych platformach pojawiają się rzeczy ułatwiające nam eliminacje wrogów – broń, eliksiry oraz drewno lub sztabki stali, dzięki którym możemy wybudować blokadę uniemożliwiającą dotarcie do księżniczki lub coś w stylu strzelającej machiny. Krótka. Wszystko można odblokować w 2 godziny, ale nic nie stoi na przeszkodzie by śrubować własne rekordy w przeżyciu kolejnych fal wrogów.

09.11.2019 12:57
Yuri Lowell
80
odpowiedz
Yuri Lowell
40
Brave Vesperia

Coś dla pasjonatów rzadkości? Polecam rzucić okiem: https://www.crossplay.pl/

09.11.2019 20:21
drenz
81
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Odyssey: The Story of Science

Gatunek: Przygodowa, edukacyjna, FPP
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/558110/Odyssey__The_Story_of_Science/

Odbieramy S.O.S. i zatrzymujemy się na wyspie, na której mamy do rozwiązania wiele zagadek powiązanych przede wszystkim z fizyka i astronomią. O ile same zagadki są w porządku, tak wskazówki znajdziemy wyłącznie w dzienniku pewnej dziewczynki. A tam jest naprawdę dużo tekstu. Co prawda najważniejsze rzeczy są zazwyczaj podkreślone, ale i tak trochę tego jest. Mało w tym satysfakcji w pokonywaniu kolejnych przeszkód. Gdyby zagadki były przystępne i była po polsku to poleciłbym to dzieciakom. W sumie trudno stwierdzić dla kogo jest ta gra, bo większość rzeczy dorosły wie a dla dziecka zagadki jednak są za trudne a nastolatki raczej w tego typu grę nie zagrają. Gra na 2 godziny.

04.12.2019 17:19
drenz
82
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Hidden Paws

Gatunek: Logiczna, dla dzieci
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/816490/Hidden_Paws/

Coś dla dzieci, aby zająć ich na chwilkę albo dłuższy moment, gdy będą walczyć z kamerą, ewentualnie dla miłośników kotów. Gra polega na szukaniu kotów i kłębków wełny na różnych wyspach. Im dalej tym miejscówki są większe i większa ilość kotów oraz kłębków jest do znalezienia. Sympatyczna, choć kamera irytująca - najlepiej operować wyłącznie myszą. Najmłodsze kuzynki wciągnęły się, choć trochę upaprały mi monitor paluchami :P

post wyedytowany przez drenz 2019-12-04 17:20:37
10.12.2019 16:20
drenz
83
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

She Sees Red

Gatunek: Przygodowa, filmowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1081510/She_Sees_Red/

Kolejny interaktywny film, w którym podjęte decyzje otwierają nam nowe sceny oraz jedno z kilku zakończeń. Tym razem dostajemy coś krótkiego, bo całość można przejść w około 35 minut. Mało też jest decyzji co do jednego przejścia, bo nie więcej niż 10. jednak można spokojnie podejść do gry co najmniej dwa razy a nawet więcej, bo scen do odkrycia jest dużo. Jest to też chyba najbrutalniejszy FMV, bo w zależności od naszych poczynań trup może ścielić się gęsto. Polecam grać z oryginalnymi rosyjskimi głosami - angielski dubbing jest cienki. Na plus język polski, cena (dorwałem za 17 zeta). Dla mnie gra na 5/10, czyli przeciętna, ale spokojnie można w jeden wieczór ograć.

14.12.2019 09:30
drenz
84
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Auto Age: Standoff

Gatunek: Shooter
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/458680/Auto_Age_Standoff/

Samochodowa strzelanka, w której walczymy z innymi kierowcami na danej mapie. Mały wybór aut, bo większość jest podobna do siebie, różni się tylko niewielkimi statystykami. Mało map, małe dostosowanie pojazdu jak zmiana broni itp. Jak na tak minimalna ilość poszczególnych elementów to trybów gry jest trochę, choć też wszystkie podobne. Największym minusem jest jednak to, że multi jest martwe. Ani razu nie udało mi się połączyć z serwerami. Zostaje tylko walka lokalnie lub na podzielonym ekranie, ewentualnie z botami (z nimi nie tak łatwo wygrać). Audiowizualnie przeciętnie. Gra była w bundlu, dlatego ją sprawdziłem.

29.12.2019 13:20
drenz
85
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Dead Secret

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/402260/Dead_Secret/

Wydany w 2016 na PC i później na PS4 kameralny dreszczowiec będący przygodówką FPP w starym stylu, w którym nie poruszamy się swobodnie, ale klikamy gdy pojawia się odpowiednia ikona ruchu lub działania. Wcielamy się w dziennikarkę (ze złamana ręką), która prowadzi śledztwo na temat śmierci pewnego naukowca. W tym celu przeszukuje jego domostwo gdzieś na zadupiu Kansas. Odnajdujemy notatki, różne rzeczy, rozwiązujemy proste łamigłówki odkrywając nowe miejsca i tajemnice zbliżając się do prawdy i odkrywając tożsamość mordercy spośród czwórki podejrzanych, który zresztą depcze nam po piętach. Gra ma fajna atmosferę niepokoju, w kilku momentach można się przestraszyć, choć tempo rozgrywki jest bardzo nieśpieszne. Graficznie mogłaby być dużo lepsza, audio w porządku. Warto, ale tylko dobrze przecenioną, bowiem to gra na 2-3 godziny.

07.01.2020 19:41
drenz
86
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Niffelheim

Gatunek: Survival, przygodowa, akcji
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/351100/Niffelheim/

Survival, w którym trochę czasu spędzamy na polowaniach, zbieraniu wielu różnorodnych materiałów, wydobywaniu w kopalni minerałów, które przydatne są do wytwarzania uzbrojenia, pancerzy, potraw, mikstur, pułapek i innych rzeczy, które z kolei przydają nam się w eksploracji lub ulepszaniu naszej twierdzy. Główny cel to zebranie kawałków portalu, aby dostać się do Asgardu. W tym celu musimy pokonać trochę bossów, wykonać wiele zadań (polegających głównie na zebraniu tego i owego). W lochach czy kryptach jest szereg wrogów do pokonania, nieraz przyjdzie nam bronic twierdzy przed nieumarłymi więc akcji jak najbardziej trochę jest. Pomimo powtarzalności wciągnęła mnie na kilkanaście godzin.

12.01.2020 01:00
drenz
87
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Intruders: Hide and Seek

Gatunek: Skradanka, FPP
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1045840/Intruders_Hide_and_Seek/

Tylko odnotowuję, że taka produkcja istnieje. Wyglądała na niezłą skradankę. Niestety, tylko wyglądała. Poza pomysłem z home invasion i niezłym klimatem oraz w miarę dźwiękiem/muzyką reszta wypada słabo lub co najwyżej przeciętnie. Port na PC jest słabo wykonany i chyba lepiej ogrywać wersję VR - może wtedy lepiej gra wypada. Wcielamy się w młodego Bena, który chce uratować rodziców przetrzymywanych w ich własnym domu przez trójkę włamywaczy. Dom duży i skradamy się w nim od punktu A do punktu B szukając tego i owego. Gra nie jest długa, ale potrafiła mnie znużyć. Może jednak komuś przypadnie do gustu lub wspomniana wersja na VR, PS4 wypada lepiej.

14.01.2020 18:29
drenz
88
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

For the King

Gatunek: RPG, turowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/527230/For_The_King/

Sympatyczna turóweczka z pastelowa, prostą grafiką. Kierujemy trójką postaci i zwalczamy zło w różnych krainach w zależności od wybranego scenariusza. Brak tutaj ciekawej eksploracji, historia praktycznie nie istnieje. Tylko walczymy rozwijając naszych podwładnych, tak aby szybko nie zeszli z tego świata. Multum przeróżnych wrogów do pokonania, przedmiotów do zebrania, ale także niestety dużo losowych zdarzeń, z czego możemy natrafić na takie, które zakończą nasze zmagania - a wtedy zaczynamy od nowa. Mimo to, można spędzić przy niej wiele godzin.

21.01.2020 00:17
petemut
89
1
odpowiedz
1 odpowiedź
petemut
50
Pretorianin
Image

Warbanners

Gatunek: taktyczny turowy RPG
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/650440/Warbanners/

Coś na modłę Battle Brothers czyli taktyczny rpg. Zaskakująco bardzo dobry. Trochę ludzi narzekało na losowość, ale przyznam nie rozumiem tego zarzutu, bo w opcjach gra daje nawet możliwość wyboru sposobu generowania liczb i w ogóle nie odczuwałem, że jest z tym coś nie tak. Owszem gra potrafi być wymagająca, ale dla ułatwienia autor dodał Arenę na której można sobie podfarmić expa dla drużyny, więc jeśli ktoś będzie miał problem to parę dodatkowych walk zniweluje trudność właściwej kampanii. Miłe jest to, że mimo iż to indyk zrobiony w dużej mierze przez jednego Rosjanina, to zadbał on przy tym o język polski. Wydaje się że do takiej gry to zbędne, ale jednak między potyczkami bywa troszkę tekstu do czytania i dzięki temu spolszczeniu (nieco ułomnemu, ale ujdzie), to można sprawniej przez to przejść. Notabene czasem też są jakieś wybory w dialogach niczym w typowych rpgach - co nieco mnie zaskoczyło - stanowi to przyjemne urozmaicenie. Generalnie bardzo polecam, to taki trochę ukryty klejnot, więc jeśli ktoś lubi turowe taktyczne potyczki to powinien go poznać.

post wyedytowany przez petemut 2020-01-21 00:21:14
26.01.2020 13:39
drenz
89.1
drenz
81
Le réveil du lion

Od pewnego czasu mam to liście życzeń. Teraz ma fajną promocyjną cenę - 26 zł na Steam, ale zagram pewnie jak przejdę kilka innych tytułów.

26.01.2020 13:45
drenz
90
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Old Man's Journey

Gatunek: Przygodowa, relaksacyjna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/581270/Old_Mans_Journey/

Krótka, bo półtoragodzinna gra, w której tak manewrujemy otoczeniem, aby postać naszego staruszka-marynarza mogła dość do docelowego punktu. Przy okazji poznajemy przeszłość starszego pana. Choć gameplay jest ubogi to gra potrafi urzec. Głównie za sprawą oprawy wizualnej, która jest po prostu estetyczna. Wśród tych malowniczych kadrów idealnie odnajduje się relaksacyjna, miła dla ucha muzyka. Jest to produkcja, przy której można odpocząć. Jest często bundlowana oraz znajduje się w Xbox Game Pass PC. Polecam.

28.01.2020 19:55
drenz
91
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Descenders

Gatunek: Sportowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/681280/Descenders/

Dave Mirra to nie jest, ale całkiem przyjemnie można spędzić z tą produkcją czas. Wiele generowanych tras w kilku sceneriach. Fizyka i triki są całkiem ok, choć ogrywałem ją na klawiaturze, to pewnie lepszy odbiór gry będzie na padzie. Całkiem fajny tryb kariery, do tego po każdym dobrym przejeździe odblokowujemy przedmioty, rowery itp. Z przedmiotami związana jest customizacja. Do pogrania na krótkie sesje i co jakiś czas dla odprężenia. jednak pełna cena jest zdecydowanie za duża - lepiej spróbować abonament XGP lub kupić za co najwyżej pół ceny.

01.02.2020 09:24
SpecShadow
92
odpowiedz
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

Bandits - Phoenix Rising

Pierwsza gra która stanowiła wyzwanie dla mojej karty graficznej (Riva TNT2), jak na złość - gra z czasopisma.

Gra to typowa samochodówka połączona ze strzelaniem.
Zapisy tylko między misjami a te potrafią być długie i trudne, nawet mimo patcha 1.1 który jedyne co zrobił to zmieniał wartość pancerza naszego i wrogich pojazdów, AI nietknięte i nadal strzela celnie i atakuje bez ustanku.
Amunicji i pancerza na mapach tyle co kot napłakał.

Misje polegają głównie na eskortowaniu czy atakowaniu pozycji czy grup, zdarzają się starcia z bossami.

Największy plus to muzyka. Każde ugrupowanie ma inny styl a kto ma najlepszą stację muzyczną? Oczywiście Wolfpack czyli nasze!
Serio muzyka jest świetna że aż wyciągnąłem ją z katalogu z grą.

11.02.2020 16:21
drenz
93
2
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

ELDERBORN

Gatunek: Akcja, FPP
Premiera: 2020
http://store.steampowered.com/app/727850/ELDERBORN/

Polska gra akcji w pierwszoosobowym widoku, w której bronią białą wysyłamy w niebyt zastępy różnych wrogów. Do wyboru niemal tuzin broni białej - jedne wolniejsze, ale zabierające dużo życia wrogom, inne szybsze, ale mniej efektywne. Kilka rodzajów wrogów, dwie (w sumie od biedy 3) miejscówki i heavy metalowa muzyka zagrzewająca do walki. Jak w Dark Souls wrogowie się odradzają po śmierci bohatera, ale Elderborn pod tym względem jest bardziej przystępny niż dzieło From Software. Ogólnie satysfakcjonująca rozwałka.

11.02.2020 19:02
SpecShadow
94
odpowiedz
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

The Fall - Last Days of Gaia - Reloaded

Tak wiem, że Reloaded kojarzy się z wydaniem z zatoki ale to tak naprawdę nazwa w pełni załatanej wersji tego obiecującego RPGa w realiach post apo.
Gra na premierę była zabugowana w cholerę i niegrywalna. Dostać ją można jedynie na ebay (gdzie ją tam kupiłem) mimo że mam wersję z czasopisma ale to stara wersja.

W grze kierujemy oddziałem 6 ludzi w którym wykonujemy zadania, zbieramy przedmioty, rozwiązujemy parę zagadek, poznajemy ludzi i ich problemy.

Handel jest ciekawy - nie ma żadnej waluty, tylko wymiana.

Momentami czuć zapożyczenia z innych gier (Fallout, Deus Ex), do tego parę easter eggów jest, szczególnie motyw z Powrotu do Przyszłości, który pojawia się dwukrotnie (na początku i na końcu gry).

Nie wiem czy polecić bo łażenia jest w grze masa i nawet z pojazdami i speedhackami (CheatEngine) było to momentami męczące.

11.02.2020 21:10
95
odpowiedz
1 odpowiedź
-maddoxx-
75
Pretorianin

Hej drenz, Tobie za to płacą czy po prostu z barku laku? :)

11.02.2020 21:17
drenz
95.1
1
drenz
81
Le réveil du lion

Zdecydowana większość wymienionych tutaj gier jest co najmniej dobra. Przy wielu świetnie się bawiłem. I nie z braku laku, bo mam w co grać i nie zamieszczam tutaj bardzo znanych tytułów, które też przechodzę :)

12.02.2020 03:20
drenz
96
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Free Ones

Gatunek: Akcja, Platformowa, FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/670350/The_Free_Ones/

Dynamiczna gra akcji, w której poruszamy się przede wszystkim w powietrzu używając linek z hakami, które zaczepiamy o drewniane konstrukcje, aby dostać się tu i ówdzie. Z każdym kolejnym rozdziałem coraz trudniejsza, ale niezwykle satysfakcjonująca. W drugim rozdziale dzięki nowemu wyposażeniu możemy przez chwile latać, co przydaje się w skokach między pociągami towarowymi. Za niewielkie pieniądze dostarczyła mi 4 godziny dobrej zabawy. Jak ktoś ogrywał podobne „A Story About My Uncle” to „The Free Ones” jest nieco lepsza grą.

28.02.2020 16:21
drenz
97
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The First Tree

Gatunek: Przygodowa, relaksacyjna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/555150/The_First_Tree/

Przygodówka eksploracyjna z elementami platformowymi, trochę taki walking simulator z tym, że tutaj biegamy lisicą. Całość na przejście to półtorej godziny, ewentualnie dłużej jeśli szukamy znajdziek, które są w osiągnięciach steam lub gwiazdek, które kolekcjonujemy. Można też zagrać drugi raz z komentarzem twórcy do fabuły. Bowiem podczas naszej wędrówki słyszymy przemyślenia bohatera i jego rozmowę z partnerką na tematy śmierci, dzieciństwa, relacji z ojcem itp. Wizualnie jest ubogo, aczkolwiek kolorystycznie bardzo fajnie, natomiast pierwsze skrzypce gra muzyka. Szczególnie na końcu świetnie współgra z tym, co jest na ekranie, co może niejednego gracza wzruszyć. Zakupiłem na steamie za 3,5 zł. Zastanawiam się jeszcze nad soundtrackiem.

19.03.2020 16:05
drenz
98
1
odpowiedz
13 odpowiedzi
drenz
81
Le réveil du lion
Image

198x

Gatunek: akcja
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1086010/198X/

Gatunkowy miks w nostalgicznym sosie. List miłosny do lat 80. twórcy tejże gry. Mamy pixel art, jakiś tam retro wave oraz 5 gatunków gier: bijatykę, kosmiczny shooter, wyścigi (a raczej zwyczajną jazdę), platformowy akcyjniak i dungeon crawlera. Lubię to ostatnie jako gatunek, ale jakoś najmniej mi to pasowało w tej paczce. Ogólnie nic ciekawego. Jedyny moment jaki podobał mi się w tej grze to nocna, miejska jazda, gdy w tle przygrywa najlepszy fragment muzyki z całej gry. Poza tym jest dość przeciętnie, co najwyżej nieźle, ale może dla niektórych będzie to swoisty powrót do przeszłości. Jak dla mnie spóźnili się z tym tytułem z kilka lat - powinien wyjść zanim pixel art i gry retro stały się popularne.

04.02.2021 23:58
Wiedźmin
98.1
1
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

A pamiętasz taką grę Turbo Out Run z 1989 ?
Gra nic nie traciła wizualnie do jej naśladowników Lotus 1-3 z lat 1991-1993, które były bardziej popularne. Gra królowała na salonach gier z powodu dobrej grafiki i możliwości pogrania na kierownicy co na 1990-1991 rok robiło wrażenie więc sporo żetonów ludzie kupowali. Bardziej okupywane były tylko Street Fighter 2 z 1991 i Knights of the Round z 1991 w pierwszej połowie lat 90' na salonach z automatami.

Oto jak wygląda Turbo Out Run 1989
www.youtube.com/watch?v=azdofC423Oo

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-04 23:59:26
05.02.2021 19:51
drenz
98.2
1
drenz
81
Le réveil du lion

Wiedźmin
Wspomnianej przez ciebie gry nie pamiętam, ale Lotus jak najbardziej, bo pamiętam jak u kuzyna za dzieciaka zachwycałem się chmurami i burzą. A tutaj faktycznie twórcy 198x inspirowali się pewnie Turbo Out Run. Akurat u mnie w salonie gier nie było wyścigów. Dominowały bijatyki i shootery. Furrorę robił (poza Street Fighterem 2) Captain Commando, Hook, Punisher i inne tytuły z początku lat 90. i końca 80.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-05 19:53:17
06.02.2021 20:33
Wiedźmin
98.3
1
Wiedźmin
4
Generał

Fajne czasy. W domu C-64 od 1990, a na salony chodziło się wtedy w pierwszej połowie lat 90', bo gry tam były ładniejsze. Porównywalną grafikę w domu miałem dopiero na Amidze od 1993 roku, ale było trzeba zmieniać dyskietki. Dopiero jak dokupiłem twardy dysk w 1995 miałem luksus :)
Wtedy była moda na gry 2d. Commodore zbankrutowało chyba przez rozwój gier 3d na blaszaku jak Alone in the dark i Doom, a na dodatek co raz większa pojemność gier, gdy na Amidze większość ludzi nie miała dysku twardego tylko wachlowała dyskietkami. Amiga Cd 32 na płyty była mało popularna.
Blaszak zakupiony w 1997 to dopiero była moc. Gry 3d mocno rozwinęły się wtedy. Przejście z gier 2d na 3d było ciekawe.
Na Amidze gry 3d też były, ale nie TPP. Jedynie FPP jak starsze rpg pierwsze Might and Magic, Eye of The Beholder, Ishar czy przygodówki Elvira. A shootery FPS praktycznie nie istniały na tym komputerze, bo były zbyt dynamiczne, a komputer słabo radził sobie z grami 3d. Polacy wydali Cytadela oraz Za żelazną bramą. Ale wyglądały o wiele gorzej niż Doom 1 i 2 na pc oraz miało mało klatek.

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-06 20:34:51
06.02.2021 21:57
Wiedźmin
98.4
1
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Na salonach gier popularne też było Cadillacs and Dinosaurs 1993, które wydano tylko na automatach i Sega Mega Drive.
www.youtube.com/watch?v=5i1pca5aCms

07.02.2021 11:32
drenz
98.5
drenz
81
Le réveil du lion

Nom fajne czasy, ale to było dzieciństwo, więc taka beztroska zawsze się dobrze kojarzy i miło wspomina. Ja z kolei miałem w domu tylko NESa w latach 90. Komp był znacznie później z racji, że w szkole i liceum straciłem zainteresowanie grami. Niemniej pamiętam jak na NES ogrywałem do upadłego kilkadziesiąt gier, co było wypadkową problemu z dostępnością kartridży, ale udało mi się zdobyć swego czasu Total Recall, Mission: Impossible i Zelda II: Adventures of the Link. Ale najwięcej godzin przegrałem w Dig-Dug II i Zanac,

Cadillacs and Dinosaurs pamiętam! Też trochę na tym żetonów straciłem.

07.02.2021 12:26
Wiedźmin
98.6
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

To racja. Dzieciństwo łączy się z miłymi wspomnieniami.
Na Amidze duże wrażenie zrobiły na mnie np:
Defender off the Crown, North& South, Dune 2, Settlers 1, Secret of Monkey island, Monkey Island 2, Indiana Jones and The Fate of Atlantis, Gooblins 1-3, Elvira 1 i 2, International karate +, Street Fighter 2, Mortal Kombat 1 i 2, Shadow Fighter, Doman, Lotus 1-3, Test Drive, Super Frog, Great Giana Sisters, Rick Dangerous, Prince of Persia, Another world, Flashback, Ruff n Tumble, Desert Strike, seria Dizzy, Turrican 1-3, Sensible soccer, Cannon Fodder, Alien Breed, Chaos Engine, Silk Worm, Walker. Hiciory w które do dziś lubię pogrywać.

Super Frog 1993 raczej najlepsza platformówka 2d z lat 90'
www.youtube.com/watch?v=V1R7Pd329Bc

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-07 12:26:53
07.02.2021 12:29
Wiedźmin
98.7
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Wymiatało też International Karate+, gdzie było 3 wojowników na arenie i można było rywalizować przeciw dwóm sterowanym przez komputer lub grać z kimś jednocześnie, a jeden komputer.
www.youtube.com/watch?v=UI2sCZAwIHY

07.02.2021 12:31
Wiedźmin
98.8
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Cannon Fodder jedna z trudniejszych i najbardziej grywalnych hiciorów z Amiga.
www.youtube.com/watch?v=1XUqK4l3VAU

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-07 12:31:24
07.02.2021 12:33
Wiedźmin
98.9
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Sensible Soccer oraz Sensible world of soccer - piłka nożna, gdzie każdy mecz jest zupełnie inny. Grywalnością miażdżą najlepsze odsłony FIFA i Pro Evolution.
www.youtube.com/watch?v=kL2T4Yn2Tq8

07.02.2021 20:36
drenz
98.10
drenz
81
Le réveil du lion

Sensible Soccer to klasyk, wiele godzin z kuzynami w to pogrywaliśmy. Większość co wymieniłeś to klasyki - część przeszedłem, inne nie. Ja od siebie polecam jeszcze Salamander aka LifeForce czy dużo późniejsze Lode Runner: The Legend Returns. A i jeszcze na automatach fajnie się pogrywało w Cabal.

07.02.2021 20:44
Wiedźmin
98.11
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Muszę przyznać, że wiele produkcji, które tu polecasz są w starym stylu retro i większość ludzi nigdy o nich nie usłyszy nawet.
Znasz Cabal. Przechodziłem na C-64 i Amidze.
Też oferowała gra możliwość grania w dwójkę.
www.youtube.com/watch?v=D_fBtbWWRJU

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-07 20:48:09
07.02.2021 22:41
drenz
98.12
drenz
81
Le réveil du lion

Wiedźmin
Wiele polecam nowych tytułów w starym stylu, bo często są robione z sercem przez ludzi, którzy maja ogromny sentyment do gier z lat 80 i 90. Dlatego zazwyczaj są dopracowane i niekiedy mają tę magię, której nie mają gry z segmentu AAA czy w ogóle te najbardziej znane. Bardzo miło przy nich spędzam czas i przypominają mi dawne lata. Lubię takie nostalgiczne odwołania do starych gier. Oczywiście zdarzy się też stary klasyk w nowych szatach jak chociażby Streets of Rage 4. Niby nowa oprawa audiowizualna, ale nie można odmówić ducha oryginału. Gra krótka, ale intensywna jak to bywało z klasykami sprzed 3 dekad.

07.02.2021 23:39
Wiedźmin
98.13
Wiedźmin
4
Generał

Dobrą robotę robisz. Bo jak wiadomo kiedyś z powodu znacznie mniejszych budżetów tworzono inaczej gry we wszystkich segmentach A, AA oraz AAA jakby twórcy mieli gdzieś jaki procent je przejdzie. Były wyzwaniem, oparte na ciekawym pomyśle, dużej grywalności, zróżnicowanych mechanikach.

Obecnie jak wiadomo w segmencie AAA, które mają ogromne budżety tworzy się gry łatwe i bezpieczne. Jedynie przy mniej budżetowych grach mogą pozwolić sobie na eksperymentowanie czy tworzenie ich w starszym stylu dla węższej grupy odbiorców.

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-07 23:43:33
19.03.2020 16:22
drenz
99
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Frostrune

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/513890/The_Frostrune/

Pierwszoosobowa przygodówka w klimatach nordyckich. Dość krótka, bo mi zajęła 2 godziny. Nic szczególnego. Przeklikujemy się przez szereg plansz 2D i szukamy odpowiednich przedmiotów, rozwiązujemy łamigłówki i w sumie tyle. Oprawa taka sobie - paleta barw w moim guście, ale jakoś taka mało szczegółowa - grafiki gier HOPA od Artifex Mundi są dużo ładniejsze. Jedyne co mi się spodobało, to pieśni duchów wojowników. Muzyka niestety jest tylko tłem. Kupiłem za 9 zł, więc nie żałuję takich pieniędzy, ale oczekiwałem czegoś lepszego.

post wyedytowany przez drenz 2020-03-19 16:22:42
29.03.2020 13:32
drenz
100
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Lichtspeer

Gatunek: Akcja
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/994040/Lichtspeer_Double_Speer_Edition/

Miotamy włócznią w przeciwników. I tyle. Na początku jeszcze sprawiała frajdę, ale im dalej w las tym stawała się monotonna i ciągnęła się. Pewnie dlatego, że przeciwnicy nie są zróżnicowani - zazwyczaj są ci sami ze zmienionym strojem. Z czasem zmienia się umiejscowienie naszej postaci, rzucamy pod górę, w dół, ale i tak wkradała się monotonia. Graficznie czytelna, ale bardzo uboga i kolorystycznie odpychająca. W promocji za 5 zł można sprawdzić i pograć ze znajomym.

29.03.2020 13:47
drenz
101
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Trylogia Mroczne Legendy

Gatunek: Przygodowa, HOPA
Premiera: 2014
https://store.steampowered.com/bundle/381/Grim_Legends_Collection/?l=polish

Partnerka denerwuje? Nie daje ci spokoju i za bardzo nie lubi gier, ale sama klika godzinami po fejsie lub w pasjansa? Lepiej zaproponować jej wtedy tego typu gry, które mają jakiś zalążek fabuły, ładną grafikę i dla początkujących graczy mogą okazać się wyzwaniem. Może wtedy inaczej będzie patrzeć na spędzanie czasu jak granie w gry video i może w ten sposób sama zacznie grać w lepsze produkcje:? :) Mroczne legendy są jedną z lepszych serii HOPA. Mi najbardziej przypadła do gustu baśniowa "dwójka", ale inne też są sympatyczne, choć już bardziej mroczne. Bardzo często są w przeróżnych bundlach i paczkach lub do zdobycia za dosłownie grosze na bazarze. Naprawdę potrafią umilić czas w większym gronie.

01.04.2020 22:54
drenz
102
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Debris

Gatunek: FPP, Przygodowa, Akcja
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/669660/Debris/

Wg mnie gra słaba, ale może ktoś jednak chciałby zaryzykować i ją sprawdzić i kto wie - przypadnie do gustu? Tym bardziej, że do 6 kwietnia można ją zakupić za około 5 zł. Jak mamy walking simulatory tak Debris można nazwać swim simulatorem. Jednak w ogóle nie czuć, że pływamy a lokacje jakie spotykamy na swej drodze to podwodne jaskinie i mnóstwo korytarzy. Monotonnie. Szkoda. Początek zapowiadał się całkiem fajnie - klimatyczna muzyczka, dźwięk, bardzo dobry voice acting, ale cała reszta... Możliwe, że lepiej zagrać z kimś, bo gra oferuje co-op. Ja nie miałem tej możliwości i narzekałem na AI towarzyszącej mi sondy, która klinowała się w korytarzach.

post wyedytowany przez drenz 2020-04-01 22:55:09
07.04.2020 19:33
drenz
103
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Adera

Gatunek: Przygodowa, HOPA
Premiera: 2012
https://store.steampowered.com/app/915140/Adera/

Ładna przygodówka, trochę HOPA z miejscem akcji umiejscowioną w Ameryce Południowej, nad którą unoszą się duchy starych gier przygodowych. Bardzo fajna przygoda z masą różnorodnych zagadek i dodatkowymi dziesiątkami przedmiotów do znalezienia. Tytuł raczej mało znany, sam natrafiłem na niego przypadkiem i im byłem bliżej końca tak żałowałem, że to już tyle (choć zakończenie mnie rozczarowało). Zagadki co prawda nie są trudne, ale są na tyle urozmaicone, że nie odczuwa się monotonii. Do tego mamy ładnie animowane w 3d przerywniki filmowe. Szkoda tylko, że nie można sobie ustawić poziomu trudności czy innych opcji, które na pewno uprzyjemniłyby rozgrywkę. Polecam.

07.04.2020 20:12
Nobody_important
104
odpowiedz
Nobody_important
6
Pretorianin

Saya no uta (angielski tytuł- song of saya)

Gatunek: visual novel
Premiera oryginalna: 2003
Angielska premiera: 2013
Strona gry ( na telefonie jest zjebana): http://songofsaya.com/
Najlepsze miejsce kupna: https://jastusa.com/saya-no-uta-the-song-of-saya

Saya no uta to najlepsza visual novelka jaką przeczytałem głównie za sprawą genialnej fabuły i dla odmiany usprawidlonych scen nagości i seksu. Odradzam wersję na steama gdyż jest ocenzurowana ( przez co gra traci) znaczy można dokupić patcha który usuwa cenzurę na jast usa ale najlepiej po prostu całość kupić z jast USA ( które jest na górze) gdyż tam jest brak cenzury, nie ma drm i więcej hajsu idzie do twórców. Polecam kupić i zagrać bez żadnych informacji ale jak ktoś chce krótki opis fabuły (nadal bez spoilerów ale polecam iść na ślepo w grę) to jest na dole:

spoiler start

student medycyny fuminori ma wypadek samochodowy który tylko on przeżywa dzięki eksperymentalnej operacji mózgu, efektem ubocznym jest że wszystko co widzi jest ohydne i zrobione z mięsa, to co zjada jest ohydne, wszystko cuchnie a ludzi widzi jako potwory i jedyną osobą którą widzi normalnie jest tajemnicza dziewczynka o imieniu saya. Sam nie mówi o efekcie ubocznym gdyż boi się reakcji lekarzy i konsekwencji

spoiler stop

Gra ma w zasadzie ma tylko dwa momenty gdzie jest wybór i jeden kończy grę wcześnie a drugi wydłuża grę o jakieś 2 godziny a następny decyduje o zakończeniu.

Jeżeli jakkolwiek lubisz jakąś visual novele to polecam zagrać.

07.04.2020 21:16
SpecShadow
105
odpowiedz
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

Throne of Darkness

Kolejny klon Diablo który po latach łatwiej docenić niż w czasie premiery, gdy znakomita większość ludzi olewała takie klony i wracała do jedynego słusznego tytułu.

W grze kierujemy ekipą 7 samurajów - trzech siedzi świątyni jako dodatkowe wsparcie a kierujemy czwórką. Jednak lepszym pomysłem jest skupienie się na wybranej czwórce postaci która będzie rozwijana i ekwipowana, lepsze to niż 7 takich sobie postaci.
Można też iść solo, taki Ninja poradzi sobie nieźle w takiej sytuacji :]

W grze zbieramy ekwipunek zwykły i magiczny ale żadnego nie sprzedajemy. Przedmioty niemagiczne są przerabiane na części do robienia ekwipunku, który ma większą trwałość i więcej gniazd na ulepszenia. Sprzęt magiczny służy do gromadzenia punktów czarów wybranej szkoły magii (ognia, błyskawic, wody i ziemi). Nic się nie marnuje w tej grze, to spory powiew świeżości po znudzeniu w Path of Exile gdzie 95% dropów jest bezwartościowa i wypada tego tyle, że dławi nawet dobre pecety.
Crafting ma potencjał. Zbieramy trofea z potworów które mogą wywoływać określone efekty - lepsze odporności, efekty na broniach etc.

Magia ofensywna nie jest dobra, za to czary pomocnicze i pasywne lepsze.
Nie wszystkie czary są dostępne dla każdej klasy, szkoda że Ninja nie ma czarów typu "damage reflect" jak inne klasy melee.
Czary ochronne są albo chwilowe (ochrona przed żywiołem+reflect) albo w postaci aury, którą trzeba wybierać z zaśmieconego menu wyborów czarów (musisz marnować punkty w drzewku by odblokować dalsze czary).

Sama walka... ma problemy. Mamy ekipę 4 ludzi ale kierujemy tylko jedną postacią, pozostałe są pod opieką AI ale nieważne jak bym ustawił zachowanie to i tak są problemy.
AI potrafi sama pić mikstury ale robi to tylko gdy ma mniej niż 1/4 HP, przez co częściej ginie niż sięga po flaszki, nieważne jakiej by były wielkości (są dostępne 20%, 50% i full restore) na późniejszych etapach z mocniejszymi stworami.

Przeciwnicy mają tendencję do uciekania, przez co nasi ludzie częściej bawią się w gonitwy niż wymianę ciosów podczas starci. Tak jakbyś ciągle walczył z łucznikami czy demonicami z Diablo1.

post wyedytowany przez SpecShadow 2020-04-07 22:16:54
17.04.2020 17:26
drenz
106
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Downward

Gatunek: Akcja, FPP
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/506900/Downward/

Parkour po postapokaliptycznym świecie fantasy. Skaczemy po różnych kamiennych platformach, ścianach, elementach, aby zdobyć: 1) orby, które możemy przeznaczyć na rozwój umiejętności 2) przedmioty, które można później sprzedać lub przedmioty, które niszczą bariery 3) kości zmarłego alchemika/naukowca a także inne rzeczy związane z głównym wątkiem. Czasami "walczymy" z kamiennymi golemami i rozbrajamy wrogie mechanizmy. Do tego mamy możliwość kontrolowania planet - wybranie innej planety zmienia nam okolice - podnosi poziom wody albo ujawnia latające fragmenty przez co możemy dostać się do trudno dostępnych miejsc. Ponadto mamy stan medytacji - czyli krótkie wyzwania, w których bijemy jak najlepszy czas (złoty medal naprawdę ciężko zdobyć). Bawiłem się przy niej dobrze, choć niekiedy pojawiały się irytujące błędy. Bardzo często w dobrej cenie.

post wyedytowany przez drenz 2020-04-17 17:27:16
23.04.2020 20:45
drenz
107
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Oakwood

Gatunek: Survival horror, FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/890970/Oakwood/

Trafiamy do parku na zaproszenie koleżanki. Jak się wkrótce okazuje, w obozie nikogo nie ma a z oddali dochodzą do nas krzyki przerażenia. Z czasem okazuje się, że sprawcą zamieszania są krwiożercze dinozaury. Oakwood to godzinny survival horror, w którym przede wszystkim będziemy spieprzać przed wygłodniałymi gadami. Od czasu do czasu przeczytamy jakąś notatkę, znajdziemy totem (mając komplet odblokujemy wejście do sekretnej miejscówki), wykonamy jakieś czynności itp. Choć gra jest krótka, to klimat ma bardzo fajny, niekiedy przestraszy a przede wszystkim trzyma miejscami tak w napięciu, że np. podczas pokonywania wysokich traw nie ma ochoty się zatrzymywać i oglądać za siebie. Kupiłem za 5 zł (do 27 kwietnia jest w tej cenie jeszcze) i za taką cenę spokojnie warto zagrać.

26.04.2020 15:44
drenz
108
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Psychose

Gatunek: Survival horror, FPP
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1116090/Psychose/

Ubogi Outlast na nawet kilkanaście minut (pierwsze przejście może trwać dłużej, bowiem nie wiemy czego spodziewać się po grze - mi zajęło pół godziny). Musimy wydostać się ze starego, dziwnego szpitala psychiatrycznego unikając bodajże innych pacjentów. Dobry dźwięk, reszta przeciętna. Kupiłem za 7 zł, oferuje mniej niż wspomniany wyżej Oakwood. Największa wada to długość rozgrywki - w sumie tego typu gry powinny być rozdawane za darmo, co zresztą robią niektórzy deweloperzy lub mieć pełną cenę właśnie za max 7 zł. Tylko dla maniaków survival horrorów.

26.04.2020 18:11
Wicih
109
odpowiedz
Wicih
13
Pretorianin

Shrine. Ot kolejny klon dwóch pierwszych części Dooma, ale jaki śliczny. Utrzymany w podobnej stylistyce co nadchodzący Scorn, satysfakcjonujący, przyjemny i klimatyczny. Takie darmowe cudo na niedzielę

[link]

11.05.2020 20:43
drenz
110
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The House of Da Vinci

Gatunek: Przygodowa, logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/522470/The_House_of_Da_Vinci/

Zdziwiłem się, że nie ma tej produkcji w encyklopedii na GOLu - gra jest dość znana, o czym świadczą chociażby recki na Steamie. The House of Da Vinci to rozbudowana wersja gry The Room. Wręcz mogłaby być jej kolejną częścią. Gra polega na rozwiązywaniu łamigłówek w danym pomieszczeniu, aby "otworzyć" przejście do kolejnej lokalizacji i tak, aż do finałowej wieży. Łamigłówki opierają się na naszej spostrzegawczości, logicznym myśleniu i łączeniu faktów. Szczególnie ważne jest to pierwsze. W miejscu z grobowcem ominąłem rysy na grobowcu, co oznaczało, że można pewien jego element przesunąć, dzięki czemu otwierała się skrytka (w grze po pewnym czasie pojawiają się sugestie na co zwrócić uwagę i w trzech przypadkach mnie to uratowało). Takich ukrytych mechanizmów jest naprawdę wiele, ale później już miałem oczy szeroko otwarte. Łamigłówki są w sam raz, raczej nie są przesadnie trudne. Gra na co najmniej 6 godzin. Warto zakupić w dobrej promocji, bo rozwiązywanie zagadek daje dużą satysfakcję.

16.06.2020 16:40
drenz
111
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Morphite

Gatunek: FPS
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/661740/Morphite/

Pastelowy No Man Sky w low poly. W grze odwiedzamy różne planety, na którym zbieramy minerały, skanujemy faunę i florę (dane potem sprzedajemy) i w sumie tyle. I tak przez większość gry. Dodano jeszcze możliwość rozbudowania swojego kombinezonu, broni, wyposażenia oraz statku kosmicznego. Podczas podróży międzygwiezdnych mamy możliwość sterowania naszym statkiem podczas walk z gwiezdnymi piratami czy omijając asteroidy, ale to jest wykonane bardzo kiepsko. Ogólnie dla mnie to taka pastelowa monotonia. Chciałem ukończyć wątek główny, ale pojawił się jakiś błąd i nie mogłem tego zrobić, więc po odwiedzeniu kilkudziesięciu planet odpuściłem sobie dalszą pozbawioną sensu eksplorację. Może jednak komuś przypadnie do gustu.

17.06.2020 18:08
112
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1307544
6
Pretorianin
Image

Super WorldBox

gatunek: Symulator Boga
rok wydania: 2019
producent: Maxim Karpenko
platformy: Microsoft Windows, Android, IOS, wkrótce Steam

Ciągle aktualizowana dwuwymiarowa pixelartowa piaskownica w której można dowolnie modyfikować i niszczyć teren oraz tworzyć cywilizacje. W grze dostępne są cztery rasy, ludzie, elfy, krasnoludy i orkowie oraz różne zwierzęta i potwory.
Cywilizacje toczą ze sobą wojny, kolonizują kolejne obszary i budują miasta. Ich rozwój jest zależny od terenu, zasobów i klimatu jakie dla nich przygotujemy.
Każde stworzenie od królika, przez człowieka aż po smoka ma swoje imię, cechy i statystyki na które wpływają jego doświadczenie w boju, wiek i nasza własna ingerencja. Ta mechanika pozwala nawet na stworzenie nieśmiertelnego wybrańca który podbije cały świat.

Oficjalny subreddit: r/Worldbox

Tutaj załączam screenshota z mojego świata.

post wyedytowany przez zanonimizowany1307544 2020-06-17 18:13:17
17.06.2020 18:47
112.1
zanonimizowany1307544
6
Pretorianin

Wiedziałem że o czymś zapomniałem, link do strony https://www.superworldbox.com/

post wyedytowany przez zanonimizowany1307544 2020-06-17 18:49:40
11.07.2020 23:34
drenz
113
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

True Fear: Forsaken Souls - Part 1

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/440420/True_Fear_Forsaken_Souls/

Casualowa przygodówka w klimatach horroru. Można w opcjach wybrać, czy chcemy postawić na przygodę czy na szukanie przedmiotów (HOPA). Ogólnie bardzo przyjemnie się grało. Narysowane plansze są bardzo klimatyczne, przerywniki filmowe choć budżetowe, to podkreślały klimat, historyjka sióstr nawet mnie zaciekawiła, przyjemnie odszukiwało się przedmioty. Jednak łamigłówek było bardzo mało i były banalne. Przyzwoita oprawa audio. Gra na 3-4 godziny.

22.07.2020 19:42
drenz
114
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Planet Alpha

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/485030/PLANET_ALPHA/

Przyzwoita platformówka, która ma wiele wspólnego z Limbo i Inside, choć paleta barw sugeruje coś innego. Jednak na podobnym poziomie mamy aurę tajemniczości, gameplay, czy oprawę audio. Wędrujemy przez tytułową planetę, która została zaatakowana w celach eksploracyjnych przez armie robotów. To przede wszystkich ich unikamy, ale nie tylko – niektóre żyjące na planecie istoty też będą nam wrogie (inne nam pomogą). Gameplay minimalistyczny, mamy do czynienia z niewielką ilością zagadek. Elementów zręcznościowych jest już nieco więcej, choć nie są skomplikowane. Coś też dla osób lubiących zbieranie osiągnięć na Steamie, które też lubią zaglądać w każdy kąt. Graficznie co najwyżej dobrze, bardzo podobał mi się ambient podkreślający klimacik. Gra na co najmniej 3 godziny.

22.07.2020 19:46
drenz
115
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Stairs

Gatunek: Przygodowa, Survival horror, FPP
Premiera: 2015
https://store.steampowered.com/app/374060/Stairs/

Miks przygodówki i survival horroru z perspektywie pierwszoosobowej. Wcielamy się w reportera, który bada miejsca zbrodni. Schodząc po schodach trafiamy do tajemniczych miejsc, w których zbieramy notatki a także unikamy zjaw lub potworów. Graficznie nie jest najwyższych lotów, całość na przejście to 2-3 godziny, ale grze nie można odmówić atmosfery niepokoju. Nie ma tutaj jump scary, klimat budowany jest poprzez eksplorację, dźwięk oraz muzykę. Ważnym elementem gry jest aparat, którym fotografujemy ważne miejsca i który ułatwia nam wędrówkę. Jak za niecałe 5 zł, które dałem za grę na Steamie byłem pozytywnie zaskoczony.

22.07.2020 19:50
drenz
116
odpowiedz
3 odpowiedzi
drenz
81
Le réveil du lion
Image

DYO

Gatunek: Platformowa, logiczna
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/791470/DYO/

Darmowa, elegancka gra platformowo-logiczna, w której sterujemy dwoma minotaurami na podzielonym ekranie, którymi musimy dotrzeć do wyjścia. Najważniejszym elementem jest możliwość przesuwania ekranu tak, aby każdy z minotaurów dotarł do swojego wyjścia. Idealna gra do zagrania w dwie osoby i na rozruszanie szarych komórek. 30 poziomów zabawy z narastającym poziomem trudności, która starczy na kilka godzin. Estetyczna oprawa wizualna. Warto.

22.07.2020 19:52
116.1
pieprz99
9
Pretorianin

drenz, uzupełniaj od razu encyklopedie to na papierosy czy flakon chociaż zarobisz :D https://firma.gry-online.pl/praca/oferta-pracy/2/

post wyedytowany przez pieprz99 2020-07-22 19:53:29
22.07.2020 19:59
drenz
116.2
drenz
81
Le réveil du lion

Gdyby można było dodawać gry według własnego uznania, to może bym na to przystanął, ale "codziennie redakcja zleca gry do opracowania w wewnętrznym systemie rezerwacji". ;)

22.07.2020 20:47
116.3
pieprz99
9
Pretorianin

Faktycznie... No to lipa, niech żałują i się gonią ;) Szkoda tylko, że czytelnicy na tym tracą.

post wyedytowany przez pieprz99 2020-07-22 20:49:31
22.07.2020 21:34
tadzikg
👍
117
3
odpowiedz
1 odpowiedź
tadzikg
171
starszy brygadier

Super wątek, graty :) przypinam

23.07.2020 17:07
117.1
Hakim
198
Senator

Dla mnie to jest jeden z najlepszych wątków tutaj. Mój jedyny podwieszony od chyba jego samego początku.

post wyedytowany przez Hakim 2020-07-23 17:08:58
26.07.2020 20:50
drenz
118
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Seven Doors

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/1329320/Seven_Doors/

Krótka przygodówka typu escape room. Za siedmioma tytułowymi drzwiami mamy pokoje, w których musimy odnaleźć złota czaszkę, która otwiera nam kolejne drzwi. Aby to zrobić musimy w poszczególnych pokojach rozwiązać łamigłówki, znajdować odpowiednią drogę do wyjścia, niekiedy unikać pułapek, odszyfrować wiadomość itp. Jest nawet zróżnicowanie, choć zdecydowanie za mało tego wszystkiego, bo grę ukończyłem w 80 minut. Wolałbym z 20 takich pokoi. Przyzwoita oprawa audio, nieco gorzej z grafiką. Jest język polski. Cena nieduża, ale i tak polecam na jakiejś promocji oraz osobom, które nie są wyjadaczami w tego typu produkcjach.

02.08.2020 12:25
drenz
119
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Hidden Folks

Gatunek: Logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/435400/Hidden_Folks/

Gra, w której odszukujemy osoby lub rzeczy na małych lub najczęściej ogromnych, ręcznie rysowanych miejscówkach. Takie "Gdzie jest w Wally?" w czarno-białej oprawie. Do tego wszystkie dźwięki to ludzkie odgłosy, które nieraz potrafiły mnie rozbawić. Nawet mnie wciągnęła, choć niekiedy trzeba dobrze się naszukać. Jednak nie jest to szukanie igły w stogu siana - na dole ekranu mamy wskazówki, które ułatwiają nam odnajdywanie osób i przedmiotów. Np. w mieście mamy odszukać kajakarza, który naprawia w domu antenę - więc szukamy budynku, przy którym leży kajak a potem klikamy na antenę, która się odsuwa i mamy naszego kajakarza. Sądzę, że idealna zabawa dla całej rodziny oraz młodszych dzieci.

post wyedytowany przez drenz 2020-08-02 12:26:59
02.08.2020 14:47
Herr Pietrus
😃
120
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
193
Ubecka Wdowa

Stary, muszę przyznać, że twój zapał jest imponujący, zwłaszcza, że pewnie sporo z tych gier to średniaki... Gdyby redaktorzy portali o grach mieli tyle determinacji... :)

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2020-08-02 14:47:51
22.09.2020 23:20
drenz
120.1
drenz
81
Le réveil du lion

Średniaki jakieś pojedyncze się trafią, ale tych gorszych tutaj nie zamieszczam. Niektóre wyglądają niepozornie, chociażby powyższe Hidden Folks, ale ma 97% pozytywnych recenzji i dopóki się nie zagra, to się nie wie, co w tej grze potrafi przyciągnąć. Wiele z tych gier warta jest jednak zagrania i przy większej części z nich świetnie spędziłem czas. Polecam :)

02.08.2020 15:58
SpecShadow
121
1
odpowiedz
SpecShadow
89
Silence of the LAMs
Image

UnderRail + Expedition DLC
https://store.steampowered.com/bundle/10645/Underrail__Expedition/

Gatunek: RPG
Premiera: 2015 (podstawka) 2019 (DLC)

Ta gra to połączenie starych Falloutów ze światem Metro, rozbudowanym craftingiem i świetną eksploracją tajemniczych, niebezpiecznych miejsc.
Amunicja też poniekąd służy jako waluta a to dlatego, że system handlu jest pokręcony - nie da się sprzedawać wszystkich tych fantów znalezionych podczas wyprawy.
Sprzedawcy mają określone zapotrzebowanie i jedynie amunicję skupują bez limitu choć to i tak nie wszyscy.

Możliwości budowania postaci są przytłaczające - możemy być terminatorem w ciężkim pancerzu prujący serią, nożownikiem atakującym znienacka, traperem korzystającym z dobrodziejstw jego zabawek, psionikiem niszczącym wszystko siłą umysłu.

Gra to nie Skyrim i specjalizacja jest konieczna. Warto przestudiować perki bo dzięki nim i wyposażeniu możemy stworzyć wykokszoną postać :]

Znalezione bronie nie wystarczają i trzeba robić własne a tu już jest sporo grzebania. Musimy mieć wysokie umiejętności by z dobrej jakości części stworzyć dobry sprzęt który musimy umieć obsłużyć.

Podobała mi się finałowa lokacja, w wielu grach twórcom pod koniec gry brakuje pomysłów, pary, pieniędzy a terminy gonią. Styg (twórca gry) nie miał tego problemu i stworzył naprawdę świetną finałową miejscówkę.

Dodatek przenosi nas nad podziemne jezioro z wysepkami, piratami i ekspedycją próbującą odkryć co się stało z wymarłą cywilizacją inspirowaną Atlantydą.

Gra jest niełatwa ale jak się pójdzie drogą psionika to jest easy mode :]

post wyedytowany przez SpecShadow 2020-08-02 16:00:28
22.09.2020 23:13
drenz
122
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Trüberbrook

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/757300/Truberbrook__Trberbrook/

Klasyczna przygodówka, która polecam osobom chcącym spróbować swoich sił z przedstawicielem tego gatunku. A warto szczególnie dla świetnej oprawy wizualnej, bo grafika oparta o makiety to bardzo rzadkie zjawisko w grach komputerowych. Jeśli chodzi o zagadki, to nie są trudne a możliwość wykorzystania przedmiotów sprawia, że nie zatniemy się na jakiejś zagadce. Fabularnie zaczyna się bardzo ciekawie, ale wg mnie im dalej tym niestety gorzej. Niemniej można spokojnie zagrać, szczególnie, że grę można wyrwać za grosze na bazarze łowców. Jest język polski.

26.09.2020 16:41
drenz
123
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Gray Dawn

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/747360/Gray_Dawn/

Eksploracyjna przygodówka, w której wcielamy się w księdza oskarżonego o zabójstwo ministranta. Próbujemy dowieść swojej niewinności, ale na drodze stoją nam siły nieczyste i wkrótce okazuje się, że walczymy też o swoją duszę. Odszukujemy ważne przedmioty, rozwiązujemy proste zagadki, niekiedy egzorcyzmujemy, rozmawiamy ze zmarłymi itp. W pewnym momencie dysponujemy pozytywką, która zmienia pory roku. Ogólnie dostajemy nawet ciekawą historię, na którą składa się również grafika a przede wszystkim wszechobecna sakralność - ikony świętych, obrazy, monstrancje, kolorowe budynki i cmentarze, która istnieją naprawdę w Rumunii (twórcy są z tego kraju). Na swój sposób mamy dość oryginalny setting oraz motywy. Gorzej jest niestety z modelami postaci, animacjami czy voice actingiem. Niestety, pomimo tego, że gra jest na około 3 godziny to może wkradać się nuda, dlatego lepiej dawkować ją sobie z godzinę dziennie.

08.10.2020 20:03
drenz
124
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Lightmatter

Gatunek: Logiczna
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/994140/Lightmatter/

Początkowo nie byłem zadowolony z wersji demonstracyjnej, jednak po zagraniu w pełną wersję jak najbardziej polecam tę produkcję. Głównym zadaniem jest unikanie cienia. Kierujemy tak wiązkami światła, aby przechodzić dalej, aż do źródła całego zamieszania. Historia się rozkręca, zagadki stają się coraz bardziej wymagające, końcówka to już w ogóle mój ulubiony fragment gry. Produkcja jest na kilka godzin i w jakiejś dobrej, promocyjnej cenie ją polecam.

19.10.2020 10:40
drenz
125
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Putrefaction 2: Void Walker

Gatunek: FPS
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/567060/Putrefaction_2_Void_Walker/

Za niecałe 2 złote dostałem przyjemnego FPSa, który odwołuje się do Serious Sama czy Quake'a, tylko oczywiście w ubogim wydaniu. Niemniej strzela się przyjemnie. Przemierzamy 3 światy (po 3 akty, na których końcu jest zawsze boss) - pierwsza to jakaś mapa z afrykańskimi plemionami i szamanami, na drugiej walczymy ze zmutowanymi nazistami a na trzeciej z kosmitami. Do dyspozycji gracza jest 7 pukawek. Graficznie cienka, muzycznie jest różnie. Pod koniec robi się trochę wymagająca, szczególnie, że dochodzą jeszcze platformy. Poza kampanią jest jeszcze tryb przetrwania, który nie sprawia w ogóle problemów i spokojnie można zdobyć 50 osiągnięć za przetrwanie 50 fal wrogów.

19.10.2020 15:34
126
odpowiedz
dienicy
38
Konsul

KeeperRL

Gatunek: (RPG | fantasy | ekonomiczne | sandbox | 2D | elementy strategiczne | indie) Roguelike ASCII z grafika , Dungeon Keeper
Premiera: Bez daty, EA
Polska wersja jezykowa: Nic mi na ten temat nie wiadomo - dev team - Brzozowski, Łoza, Reterski.
https://keeperrl.com/
https://store.steampowered.com/app/329970/KeeperRL/

Jedna z tych "nie kupuje EA, ale ta wzialem".
Jak zwykle w tego rodzaju gierkach (NetHack, Moria, ADOM) kontrolujemy bohatera, ktory idzie przez swiat zlych ludzi bic; scenariusz Diablo. Moze z ta roznica, ze tu do gry mozemy importowac lochy tworzone przez innych graczy.
Drugim trybem jest Dungeon Keeper. Moze z ta roznica, ze nie ma tu nikogo, kto ci mowi co masz zrobic. Mozna pisac poezje, kuc orez czy torturowac jencow i to w wybranej kolejnosci. Werbujemy z szerokiego grona stworow. Mamy wybor nieumarlych w roznym stanie rozkladu jak: mumie, zombie, szkielety. Sa wampiry, wilkolaki, orki, elfy i niedzwiedzie...
Walki zawieraja wiele gore i violence szczegolnie gdy w gre wchodza silne rece i topory a takze niektore czary. Jak dla mnie to jest najlepsza taka gra od DK2. Chyba must try dla kazdego fana bo tu brakuje jedynie grafiki ;)
Dla wyczynowcow sa swiatowe rankingi, ale ja tam nie zagladam.

Gra jest do pobrania ze strony, ale bez grafiki i muzyki. Mozna gre dostac za dobry uczynek albo kupic. Idzie podwyzka ceny w przyszlym miesiacu.
Muzyke daje rade wytrzymac na czas gry bez problemu, nie znosze dzwieku od kopania. Grafika wymaga szkielka fantazji, pomocne tu jest znane z gier jak Fallout, Baldurs Gate okienko z opisem w tekscie.

21.10.2020 02:20
drenz
127
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Neversong

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/733210/Neversong/

Przyjemna platformówka, w której sterujemy chłopcem o imieniu Peet i próbujemy uwolnić nasza dziewczynę z łapsk potwornego dr. Smile'a. Przemierzamy okolice i sprawdzamy różne miejscówki. Po dokonanej eksploracji i kilku czynnościach walczymy z bossami, po których pokonaniu zyskujemy melodię. Gdy ją zagramy na pianinie w opuszczonym domu naszej dziewczyny otwiera się skrytka, w której znajdujemy przydatny przedmiot pozwalający nam na pokonanie kolejnych przeszkód. Ogólnie jest to przyjemna gra z miłą dla oka i ucha oprawą audiowizualną na jakieś 3-4 godziny.

23.10.2020 14:19
drenz
128
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

FOX n FORESTS

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/603400/FOX_n_FORESTS/

Taka SNESowa platformówka, w której z każdymi kolejnymi minutami coraz bardziej mi się podobała. Na początku chciałem ją porzucić, ale pograłem dłużej i wciągnęła mnie na dłużej. Sterujemy w niej lisem, który dostaje moc zmiany pór roku, co istotnie wpływa na rozgrywkę. Gdy np. nie możemy przejść dalej, bo przed nami jest rzeka, to zmieniamy porę roku na zimę i możemy przejść po lodzie. W ten sposób możemy też pokonać np. wrogie węgorze elektryczne, podczas ich wyskoku z wody (o lód giną). Jednak najczęściej ułatwia nam dostanie się dalej lub wyżej. Z czasem zyskujemy nowe strzały, ulepszamy system walki, możemy kupić życie i manę lub mikstury. Najważniejsze są jednak nowe strzały - podczas gry napotkamy na tarcze, do których musimy trafić strzałą o odpowiednim kolorze - gdy to zrobimy pojawia się ukryta ścieżka do skrzyni ze skarbem lub nasionem, które musimy zbierać, aby uzyskać dostęp do kolejnych miejscówek na mapie lub specjalnych lokacji. Ponadto w grze jest wiele ukrytych miejsc. Walczymy też z wieloma wrogami jacy występują na danej planszy. Na końcu trzeciej zawsze jest do pokonania boss. Minusem jest to, że niekiedy musimy wrócić do danej miejscówki, bo zyskujemy nowe strzały i możliwość otworzenia sekretnego przejścia. Jest to też gra, w której nie ma w menu opcji zakończenia gry czy wyjścia. Możemy to zrobić poprzez alt+f4 czy skrót windowsa - w sumie chyba pierwszy raz się z czymś takim spotkałem na pececie. Grafika przyjemna, muzyczka z czasem może irytować. Niemniej polecam.

31.10.2020 15:41
drenz
129
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Painscreek Killings

Gatunek: FPP Przygodowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/624270/The_Painscreek_Killings/

Chciałbyś być detektywem i odkryć kto zabił kogo i dlaczego? To gra dla Ciebie. W Painscreek Killings wcielamy się w dziennikarkę śledczą, która przybywa do opuszczonego miasteczka, w którym doszło do serii morderstw i zaginięć. Dysponujemy jedynie swoją inteligencją, pamięcią kojarzeniem zdarzeń i postaci. Nie mamy super mocy a jedynie jesteśmy wyposażeni w notes i aparat. Grając w produkcję amerykanów robiłem własne notatki, aby jak najlepiej poznać poszczególne postacie i niczego nie przegapić. Ze względu na charakter produkcji w głównej mierze biegamy po poszczególnych miejscówkach, otwieramy szuflady, zamknięte drzwi, czytamy notatki, listy, dokumenty oraz pamiętniki. Nieco naiwnie, ale w sumie akcja dzieje się w latach 90tych. Wskazówki naprowadzają nas do kolejnych ukrytych sekretów, kluczy czy miejsc. Niestety w grze przez większy czas robimy mniej więcej to samo, ale historia oraz progres wynagradza nam uboga warstwę gameplyową. Jak najbardziej polecam, szczególnie, ze gra od miesiąca posiada polskie napisy bardzo dobrej jakości. Odkrycie, kto stoi za morderstwami zajęło mi 10 godzin.

02.11.2020 23:37
drenz
130
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Horror Globes

Gatunek: FPP, Survival horror
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/1416460/Horror_Globes/

Świeża rzecz sprzed kilku dni. Za około 12 złotych dostajemy przyzwoity survival horror. Niby można go przejść w dwie godziny, ale na pewno za pierwszym razem ten czas będzie znacznie dłuższy. Wcielamy się w chłopca, który w hallowenową noc chce sprawdzić posiadłość pewnej kobiety uznawanej za wiedźmę. I wiadomo jak się to dalej potoczy... Ogólnie rozwiązujemy łamigłówki a przede wszystkim unikamy człekopajęczej poczwary, która popierdziela w okolicach budynków. Przyciąga ją światło naszej latarki, dlatego na zewnątrz lepiej poruszać się w ciemności, choć mimo tego i tak jakoś mnie wykrywała. Jak dla mnie stwór jest zbyt wyczulony :P Przy zagadkach trzeba niekiedy się niekiedy nagłowić a raczej być spostrzegawczy. Można się przestraszyć i choć jest sporadyczny jump scare, to grze nie można odmówić gęstego klimatu. Audiowizualnie przyzwoita. Graficznie się wyróżnia od tego typu gier, które zresztą są znacznie droższe niż Horror Globes. Grę polecam.

09.11.2020 21:22
drenz
131
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Cabinets of Doctor Arcana

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/831070/The_Cabinets_of_Doctor_Arcana/

Przygodówka w gotyckich klimatach, stworzona m.in. przez muzyka z zespołu Nox Arcana, Josepha Vargo. Trafiamy do ponurej posiadłości, z której jedynym wyjściem jest znalezienie 13 kluczy. Aby to zrobić trzeba rozwiązać szereg łamigłówek rozmieszczonych w różnych pokojach. Do wielu z nich będziemy potrzebować wskazówek, czy znalezionych notatek. Zagadki polegają przeważnie na układaniu czy przesuwaniu klocków w różnych konfiguracjach. Niekiedy jest naprawdę wymagająco. Grafika to ręcznie rysowane 2D. W tle przygrywa klimatyczna ścieżka dźwiękowa grupy Nox Arcana. Zabawa na co najmniej 7 godzin.

09.11.2020 22:54
JaJestemPlayer
132
2
odpowiedz
JaJestemPlayer
33
Grzybacz
Image
Wideo

LISA: The Pointless Chapter I: Mystics of Trash and Violence

Gatunek: RPG/2D/Postapokalipsa
Premiera: 2016/remake i drugi rozdział datowany na 2021
https://gamejolt.com/games/lisa-the-pointless/221705

Jedna z najlepszych gier w jakie grałem, zarówno pod kątem historii jak i gameplay'u.
LISA The Pointless to jedna z twórczości fanowskich zainspirowana tytułem LISA: The Painful, wydanym w 2014 roku przez Dingaling Productions. Lisa The Painful to gra na silniku RPG makera, z prostą pixel artową grafiką i typowym dla RPG makera systemem walki. Jednak jej twórca pomimo wszystkich ograniczeń jakie RPG maker daje, zdołał stworzyć coś unikatowego. Świetna historia, bogaty świat i unikatowe mechaniki dały tej produkcji rzeszę fanów, w tym mnie wliczając. LISA The Painful jest jednak na GOL-u dlatego napiszę o innym tytule, dorównywającym, o ile nie przerastającym oryginału.
Akcja gry dzieje się na przestrzeni fikcyjnego stanu Olathe, gdzie pod wpływem tajemniczego wydarzenia znanego jako "flash" została naruszona atmosfera ziemska niszcząc ekosystem i zaburzając cykl dnia i nocy, jakby tego było mało tajemnicza choroba zabiła wszystkie kobiety i pozostali jedynie mężczyźni. Wcielamy się w Alexa, byłego mistrza sztuk walki, który pod wpływem okrutnego losu skończył w worku na śmieci, porzucony na wyspie uformowanej z odpadów. Dookoła toczy się wojna spowodowana rzekomym pojawieniem się ostatniej żywej kobiety a w powietrzu krążą plotki o nadprzyrodzonej sile, która rzekomo ma prowadzić do nieskończoności. Brzmi ciekawie?
Relacje między postaciami są świetnie pokazane, czy to przez dialogi, w których bohaterowie coraz luźniej ze sobą rozmawiają, czy prze małe detale jak np. podanie sobie ręki. Świat przedstawiony z kolei zdołał zachować wszystko co było unikatowe w oryginale, jednocześnie dodając swoje pięć groszy. Jest dziwny, miejscami zabawny a miejscami przerażający. Nic nie jest nam wyjaśnione do końca i gra pozostawia wiele do interpretacji. Dużo jest obecnej symboliki, odwołań do poezji, ideologii, czy religii. Chociażby tytułowy mistycyzm, czy motyw nieskończoności, często przyłapywałem się na rozmyślaniu, w końcu szukając odwołań i dyskusji w internecie.
Walka w grze różni się od standardowego wciskania spacji i grindowania, jakie często serwują nam gry z RPG makera. Każdy przeciwnik, jakiego napotkamy w grze jest unikatowy, ma swoje imię, słabości i mocne strony. Ograniczony zestaw ruchów, zasobów i mała ilość członków drużyny zmuszają do strategicznego myślenia. Czy w tej walce warto iść w obrażenia? Czy może trzeba najpierw nałożyć na wroga statusy, które go osłabią i dobiero atakować? Gra pomimo małej ilości umiejętności, które nabywają nasi bohaterowie nadal daje wiele sposobów toczenia walki. Poziom trudności może być na początku dla niektórych za trudny, ale jest to funkcja, która dodaje grze uroku i jestem pewien że każdy kto by próbował w końcu by się przyzwyczaił.
Na uwagę zasługuje również piękny pixel art, który może jest ograniczony silnikiem RPG makera, ale daje z siebie wszystko, często naciskając silnik do jego granic. Sprity są pełne detali a animacje walki są gładkie i przyjemne dla oka. W grze jest masa custom-spritów, przez co kompletnie można zapomnieć że ma się do czynienia z grą z RPG makera.
Świetny jest też soundtrack, zawsze doskonale odzwierciedla sytuację w jakiej się znajdujemy, każda lokacja i każdy przeciwnik ma swoją własną melodię a wszystkie brzmią wyśmienicie. Kilka przykładów:
https://www.youtube.com/watch?v=6BoVNqSzWe0
https://www.youtube.com/watch?v=gm08qJAEhmY
https://www.youtube.com/watch?v=5UI5gc7G9KQ
https://www.youtube.com/watch?v=3AwzsEXnAAY
Na koniec wspomnę że gra jest darmowa, więc nie ma na co czekać: https://gamejolt.com/games/lisa-the-pointless/221705

post wyedytowany przez JaJestemPlayer 2020-11-09 22:55:07
14.11.2020 01:50
drenz
133
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Dark Room

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/1240730/Dark_Room/

Wcielamy się w mężczyznę, który budzi się w pewnej piwnicy starego domostwa. Gdy się z niej wydostajemy trafiamy do innych pomieszczeń, które skrywają różne zagadki i sekrety. Wkrótce odkrywamy, że mamy coś wspólnego z eksperymentem sprzed kilku lat. A może jednak to wszystko to wytwór wyobraźnie bohatera? Niestety, aby poznać odpowiedzi na niektóre pytania, które pojawiają się podczas rozgrywki musimy przejść grę trzy razy - są trzy poziomy trudności i przejście każdego odkrywa inne zakończenie. Niektórym się to może spodobać, mi niekoniecznie przypadło do gustu. Niemniej gra ma mroczną atmosferę i niezłą oprawę audiowizualną (obrazki 2D, przez które się przeklikowujemy jak w starych przygodówkach czy grach HOPA). Zagadki potrafią być wymagające. Gra tania, więc można spróbować, szczególnie, gdy za kilka miesięcy ma mieć premierę druga część pt. Silence Channel.

14.11.2020 13:17
drenz
134
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Wick

Gatunek: Survival horror
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/1314460/Wick/

Darmowa, przyzwoicie wykonana gra, w której wcielamy się w świeczkę. Jakąś magiczną świeczkę ;). Wędrujemy przez zatęchłe korytarze jakiejś katedry unikając pewnej humanoidalnej, zakonnej poczwary. Przywabia ją światło, więc musimy być ostrożni. Najlepiej ukrywać się pod niskimi meblami, jest też możliwość zakrycia na chwilę płomienia świeczki. Należy też pilnować, aby wosk za szybko nie stopniał, bowiem to też powoduje śmierć świeczki - robi się coraz mniejsza aż w końcu płomień gaśnie. Gra starcza na około 30 minut, ale jak wspomniałem jest darmowa i do tego ma przyzwoitą oprawę audiowizualną. Polecam.

21.11.2020 12:06
drenz
135
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Eastshade

Gatunek: Przygodowa FPP
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/715560/Eastshade/

Gdyby w tej grze był rozwój postaci w tym zdobywanie doświadczenia, to mielibyśmy bardzo fajne RPG. Przybywamy do Eastshade na prośbę matki, aby namalować 4 określone obrazy. Jednak zanim to zrobimy przyjdzie nam wykonać dziesiątki zadań dla mieszkańców tej krainy, którymi są antropomorficzne sowy, niedźwiedzie, czy małpy. W dużej mierze eksplorujemy ten skrawek lądu, którego mieszkańcy mają różne problemu oraz sekrety. Nie ma znaczników, jedynie odkryte już przez nas nowe miejsca pojawiają się na mapie, którą też trzeba sobie zdobyć. W grze nie ma przemocy, więc nie ma też walki. Skierowana jest dla graczy, którzy chcą się zrelaksować wędrując po ładnie wykreowanej krainie. Ładna oprawa audiowizualna. Polecam.

28.11.2020 22:13
drenz
136
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Subject

Gatunek: Survival horror, Przygodowa FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/855190/The_Subject/

Mix survival horroru i przygodówki - rozwiązujemy niełatwe łamigłówki unikając potwora. Wcielamy się we więźnia, który zostaje sprzedany kosmicznemu centrum badawczemu. Tam jesteśmy poddani testom na inteligencję i musimy uzyskać dostęp do kolejnych miejscówek na statku kosmicznym. Nie będzie to łatwe, bo wypuszczony został potwór, którego musimy za wszelką cenę unikać. Ogólnie nie jest to gra dla osób, które mają kiepską orientację w terenie. Wiele razy będziemy błądzić po korytarzach, aby odnaleźć to i owo lub by otworzyć kolejne drzwi. Zagadki też nie należą do łatwych. Może bardziej są żmudne, ale rozwiązanie ich jest bardzo satysfakcjonujące (przy tej zagadce na obrazku obok siedziałem najdłużej - niby prosta, ale łatwo o pomyłkę z tymi kwadracikami).

05.12.2020 16:17
drenz
137
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Last Door

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2014
https://store.steampowered.com/app/284390/The_Last_Door__Collectors_Edition/

Dobra gra przygodowa, w której wcielamy się w Jeremaiha Devitta i próbujemy odkryć prawdę, która pchnęła naszego przyjaciela do samobójstwa. Wkrótce odkrywamy, że ma to coś wspólnego z naszą przeszłością i tajemnymi siłami z nie tego świata. The Last Door to standardowa przygodówka, w której trafiamy do różnych miejsc XIX-wiecznej Anglii, odnajdujemy przedmioty, rozwiązujemy dość proste zagadki, rozmawiamy z napotkanymi postaciami itp. Graficznie mamy do czynienia z ogromną pikselozą, niemniej taki zabieg sprawia, że rozgrywka pobudza naszą wyobraźnię. Klimatu dodaje świetna oprawa muzyczna. Historia mnie zaciekawiła, choć tekstowo nie jest jakaś dobra. Jest język polski. Polecam.

06.12.2020 00:38
drenz
138
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Streets of Rage 4

Gatunek: Bijatyka
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/985890/Streets_of_Rage_4/

Coś u nas niezauważony tytuł a warto zagrać, szczególnie, że gra dostępna jest w ramach Xbox Game Pass PC (choć gra jest świetna, to 90 zł na Steam bym jednak nie dał, ale z 50 zł już bym nie żałował). Jeśli ktoś pamięta czasy salonów gier, automatów, to grając w ten tytuł wrócą wspomnienia:). Nawet pomimo tego, że Streets of Rage 4 to bijatyka ze współczesna oprawą audiowizualną, która w moim odczuciu jest świetnie wykonana. Miło przy niej spędziłem czas i nadal spędzam grając inną postacią. Szkoda, że krótka, ale taki gatunek. Polecam.

10.12.2020 00:20
drenz
139
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Last Door - Sezon 2

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/402530/The_Last_Door_Season_2__Collectors_Edition/

Sezon drugi i kolejne cztery epizody historii o tajemniczych Ostatnich Drzwiach. Tym razem wcielamy się w psychiatrę Johna Wakefielda, który wyrusza odnaleźć swojego przyjaciela - znanego z pierwszego sezonu - Devitta. Pierwsze trzy epizody drugiego sezonu są świetne - więcej zagadek, ale nadal dość łatwe. Ogólnie oba sezony są ewidentnie dla miłośników Poe czy Lovecrafta - inspiracje są aż nadto widoczne. Grafika spełnia swoje zadanie i pobudza wyobraźnię, jak zawsze towarzyszy nam świetna muzyka. Warto.

13.12.2020 20:48
drenz
140
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Call of the Sea

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/1042490/Call_of_the_Sea/

Stylowa przygodówka, w której wcielamy się w chorą Norah, pragnącą odnaleźć na jednej z wysp na Pacyfiku ekspedycję swojego męża. Mężczyzna wyruszył swego czasu, aby odnaleźć lekarstwo na przypadłość swej żony. Na jednej z wysp natrafiamy na pozostałości po wyprawie męża oraz odkrywamy tajemnice wyspy. Call of the Sea to taki miłosny list do Lovecrafta - inspiracje są widoczne gołym okiem, choć grafika na to w ogóle nie wskazuje. Historia jest ciekawa, zagadki z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć są w sam raz - ani trudne, ani jakieś banalne. Do tego mamy trochę sekretów i notatek do odnalezienia. Szkoda, że w grze jest mało muzyki, bo mi jej miejscami bardzo brakowało. Jak najbardziej polecam, tym bardziej, że gra dostępna jest w usłudze Xbox Game Pass.

post wyedytowany przez drenz 2020-12-13 20:49:58
28.12.2020 04:42
drenz
141
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Unto the End

Gatunek: Platformowa, akcja
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/600080/Unto_The_End/

Jest w GamePassie i tam można zagrać. Nie jest warta pełnej ceny, jak dla mnie max to połowa ceny. Wcielamy się w wojownika, który próbuje wrócić do domu. Droga jednak nie będzie łatwa, bo na naszej drodze staną różne humanoidalne istoty. Kwintesencją gry jest walka, która jest naprawdę wymagająca, dlatego trzeba poświęcić trochę czasu na jej opanowanie. Jednak w niektórych przypadkach zamiast walki można napotkanym istotom wręczyć prezent lub pokazać to i owo. Wszystko już zależy od nas. Ciekawość jest tutaj z czasem nagradzana. Audiowizualnie jest minimalistycznie, ale estetycznie. Jak najbardziej można grać.

30.12.2020 23:42
drenz
142
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Veritas

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/900290/Veritas/

Przygodówka, której siłą są urozmaicone i niekiedy wymagające zagadki.Jest ich naprawdę sporo i przy niektórych trochę się nagłowiłem, choć rozwiązanie ostatecznie nie wydawało się trudne... Fabularnie niezbyt interesująca, więc nastawiać się można tylko na łamigłówki. Grafika ujdzie a w tle gra miła dla ucha relaksująca muzyka. Zakończenie mnie zaskoczyła, bo pojawiło się nagle i w niespodziewanym momencie - liczyłem na jeszcze wiele wyzwań. Gra niezła, polecam fanom tego typu gatunku.

16.01.2021 01:00
drenz
143
odpowiedz
1 odpowiedź
drenz
81
Le réveil du lion
Image

House on the Hill

Gatunek: FPP, Survival horror
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/1239050/House_on_the_Hill/

Wcielamy się w złodzieja, którego zadaniem jest włamanie do dużej rezydencji, z której należy zabrać określony przedmiot. Jednak wkrótce okazuje się, że nie jesteśmy w tej rezydencji sami. Choć gra oferuje standardowe jump scary, to historia nie jest znowu taka trywialna - zakończenie jest przyzwoite, choć jeśli chodzi o mnie, mogło się zakończyć bez genezy bohatera oraz ostatnich scen i też byłoby dobre. W bardzo dobrej cenie dostajemy niezły horrorek na około 2 godziny. Można grać.

19.01.2021 01:08
drenz
143.1
drenz
81
Le réveil du lion

Z racji, że Hasbro wymogło na deweloperach zmianę tytułu, gra od kilku dni nazywa się Mists of Aiden.

19.01.2021 01:16
drenz
144
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

The Tower of Beatrice

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/775960/The_Tower_of_Beatrice/

Choć gra ma bajkową oprawę, sugerującą, że jest skierowana dla dzieci, to zagadki są naprawdę wymagające i wątpię, aby dzieciaki nie miały z tym tytułem problemów. Trafiamy do magicznej wieży, w której musimy wydostać się z poszczególnych pokoi. Każde pomieszczenie to szereg różnych zagadek. W rozwiązaniu niektórych pomoże nam magiczna książka, która z nami rozmawia oraz zawiera kilka istotnych, pomocnych przepisów. Gra na kilka godzin. Oprawa wizualna ujdzie; muzyczna to jeden utwór lecący w kółko. Skierowana do fanów gier logicznych czy przygodowych.

01.02.2021 20:04
drenz
145
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Janosik

Gatunek: Platformowa, Akcja
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/1412170/Janosik/

Darmowa platformówka na kilka godzin. Gra się całkiem przyjemnie. Walczymy z przeciwnikami, odnajdujemy skarby, ratujemy towarzyszy, unikamy pułapek i walczymy z bossami. Z biegiem czasu odblokowujemy umiejętności, które pozwalają nam dostać się w jeszcze niezbadane miejsca mapy. Najlepsza polska gra tamtego roku. Cyberpunk nie ma do niej startu ;)

post wyedytowany przez drenz 2021-02-01 20:04:47
04.02.2021 16:22
drenz
146
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Silver Chains

Gatunek: Survival horror, Przygodowa, FPP
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/975470/Silver_Chains/

Miks przygodówki z survival horrorem w estetycznej oprawie wizualnej i bardzo dobrym audio (szczególnie muzyka). Fabularnie dostajemy oklepany motyw głównego bohatera, który po wypadku trafia do ogromnej rezydencji, w której z czasem zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Bohater zaczyna widzieć duchy, które mają z nim więcej wspólnego niż by chciał. Niemniej historia dość ciekawa. Gra byłaby znacznie lepsza, gdyby nie było bzdurnego fragmentu na strychu na końcu gry. Polecam, ale za nie więcej niż pół ceny.

04.02.2021 16:23
drenz
147
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Among the Innocent: A Stricken Tale

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/558320/Among_the_Innocent_A_Stricken_Tale/

Gra przygodowa, której akcja przenosi nas na odludną południowoafrykańską farmę, na którą trafiamy w wyniku (a jakże!) wypadku. Bohater badając domostwo i okolice odkrywa w nich szkielety. Próbując się wydostać z farmy zdobywa coraz więcej informacji na temat tego, co wydarzyło się w tym miejscu. Standard. Jest to nawet klimatyczna produkcja, ale jednak w historii zabrakło mi konsekwencji. Jak dla mnie za duży misz-masz i niepotrzebny wątek inspirujący się Lovecraftem. Zagadki na przyzwoitym poziomie, niekiedy można się zaciąć na jakiejś. Gitarowe brzdękanie jednak nie pasuje do gry. Jeśli ktoś lubi przygodówki, to może sprawdzić, bo produkcja z RPA jest tania i bardzo często do wyrwania za parę złotych.

04.02.2021 16:28
drenz
148
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Wounded – The Beginning

Gatunek: Survival horror, FPP
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1015130/Wounded__The_Beginning/

Taki macedoński Outlast. Stworzony przez studentów z tego kraju horror, w którym wcielamy się w mężczyznę próbującego uratować córkę z rąk psychopaty obdzierającego ludzi ze skóry. Z czasem okazuje się, że świrów jest więcej a wiele rzeczy powiązanych jest z małżonką głównego bohatera – nieustępliwą, zapracowaną panią policjant służby kryminalnej. Choć gra jest mocno budżetowa, to spodobała mi się. Pomimo pewnych głupot trzymała w napięciu, historia okazała się całkiem niezła, dostajemy przyzwoite zakończenia i dobre audio. Jakby ten tytuł był lepiej dofinansowany, to dostalibyśmy naprawdę dobrą grę. Mam nadzieję, że twórcy stworzą kolejną część, bo potencjał mają.

04.02.2021 16:31
drenz
149
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
drenz
81
Le réveil du lion

Od tego momentu w wątku będą pojawiać się gry, które miały premierę, choć w nie jeszcze nie zagrałem a prezentują się co najmniej przyzwoicie a także produkcje, które będą miały za jakiś czas premierę a również mogą okazać się świetnymi produkcjami, aczkolwiek mało znanymi, nieobecnymi w mediach, niszowymi tytułami. Może spośród tych kilku osób odwiedzających wątek, ktoś coś znajdzie dla siebie ciekawego. Jak opiszę gry, które mam zamiar, to pewnie nie pozostanie nic innego jak usunąć konto, bo niestety coraz mniej jest tutaj na forum osób, które piszą coś ciekawego na temat gier, z którymi można wymienić kilka zdań o grach innych od papki AAA itd.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-04 16:51:28
08.02.2021 23:22
149.1
1
Hakim
198
Senator

drenz
drenz, byłaby to strata, gdybyś przestał już dodawać swoje wpisy w tym wątku. Nie udzielam się, bo nie gram za bardzo już w gry więc i nie mam nic ciekawego do napisania. Nadal jednak lubię poczytać coś o grach i ten wątek to dla mnie taka jakby prasówka z gier, o których inaczej nigdy bym nie usłyszał, bo gry AAA mnie w ogóle nie interesują. Ba, Twój wątek, to w zasadzie jedyne miejsce traktujące o grach, które odwiedzam regularnie i ogólnie to jeden z lepszych wątków, jakie to forum widziało
Jeśli kończysz udzielanie się tutaj, a masz swoją stronę, jakiegoś tłitera czy coś podobnego, gdzie wrzucasz takie rzeczy jak tutaj to daj namiary. Najlepiej coś ogólnodostępnego, bez potrzeby tworzenia kont by móc poczytać.

09.02.2021 19:28
drenz
149.2
1
drenz
81
Le réveil du lion

Hakim
Dzięki za dobre słowo. Myślałem nad założeniem bloga, na którym publikowałbym tego typu informacje o grach (tylko zamiast kilku zdań jak tutaj byłoby troszkę więcej), które przeszedłem, o grach rzadkich i małym zainteresowaniu a całkiem przyzwoicie się prezentujących plus recenzje ukończonych gier z naciskiem na RPG, do którego chciałbym stworzyć taką mini-encyklopedię. W sumie przymierzam się do tego, zbieram materiały, ale widząc jak to zabiera czas nie wiem, czy w ogóle z nim wystartuję, tym bardziej, że ostatnio urodził mi się synek, któremu poświęcam i chcę poświęcać też wiele czasu. Póki co publikuję tutaj krótkie notki o niszowych tytułach i być może będę tak do czasu aż mi się to opatrzy :)
Gdybym jednak założył takiego bloga dla paru miłośników, to na pewno dam Ci znać :) Pozdrawiam.

04.02.2021 16:39
drenz
150
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Alaloth: Champions of The Four Kingdoms

Gatunek: RPG
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=YR8HxNUtlWY
https://store.steampowered.com/app/919360/Alaloth_Champions_of_The_Four_Kingdoms/

Jeden z najlepiej zapowiadających się erpegów na rok 2021. Pokierujemy wojownikiem jedną z trzech ścieżek mocy, aby zgłębić cztery królestwa i pokonać zło, które zagraża światu. Będzie rozwój postaci, rozbudowany system walki, sposobność dołączania towarzyszy z 12 możliwych. Jak widać audiowizualnie może się podobać, choć grafika nie jest najwyższych lotów, to wykreowane miejscówki przykuwają wzrok. Wydawcą jest polska firma, ale na razie nic nie wiadomo o polskich napisach.

04.02.2021 16:43
drenz
151
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Solasta: Crown of the Magister

Gatunek: RPG
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=xg-zjKmFgZo
https://store.steampowered.com/app/1096530/

Gra, która dostępna jest już w Early Access na Steamie i zbiera bardzo dobre recenzje od fanów cRPG. Tworzymy naszą drużynę, eksplorujemy świat, walczymy z przeciwnikami w niezwykle rozbudowanej taktycznej walce. Nie będę rozpisywał się za wiele o grze, bo bardzo dobry tekst o niej popełnił Silvaren na swoim blogu i pozwolę sobie wstawić do niego link. Czytelnik znajdzie tam multum informacji o grze i wrażeniach z wczesnego dostępu. https://silvaren-crpg.blogspot.com/2020/10/solasta-crown-of-the-magister-recenzja.html

04.02.2021 16:44
drenz
152
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Black Geyser: Couriers of Darkness

Gatunek: RPG
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=NudGKg6gXDU

Izometryczne RPG, w którym tworzymy i kierujemy drużyną w świecie o nazwie Yerengal. Mamy walkę w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą, wiele możliwości rozwoju postaci, mnóstwo questów, wyborów i wiele innych rzeczy, do których przyzwyczaiły nas izometryczne erpegi. Twórcy pod koniec tamtego roku zapowiedzieli, że gra na pewno będzie mieć premierę w tym roku.

06.02.2021 22:43
Wiedźmin
👍
152.1
Wiedźmin
4
Generał

Gra inspirowana takimi hitami jak Planescape Torment, BG2 i Pillars of Eternity. Ciekawe jak ciekawa będzie fabuła. Ale zapisałem sobie już ten tytuł, bo długo może nie być nic ciekawego w tym segmencie. Zwłaszcza, że Obsidian na razie zrezygnował z prac nad Pillars of Eternity 3 oraz Tyranny 2 z powodu, że Tyranny 1 oraz PoE 2 sprzedały się słabiutko. Znów BG3 jest w 3d jak Divinity-Original Sin 2 więc to jednak coś innego niż te w 2d.

07.02.2021 09:49
drenz
152.2
drenz
81
Le réveil du lion

Wiedźmin Jeszcze świetnie prezentowało się Realms Beyond: Ashes of the Fallen, ale kilka dni temu jak patrzyłem to potwierdziły się słowa Bogasa, że nie wiadomo czy to w ogóle wyjdzie - nadal nie mają pieniędzy na ukończenie gry, pomimo że poza kickstarterem też dostali kasę, ale nadal szukają sponsorów... Rzuć tez okiem na Alaloth (dwa posty wyżej), bo jest podobne do Black Geyser, z tą jednak dużą różnicą, że nastawione jest bardziej na akcję/walkę.

04.02.2021 16:47
drenz
153
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch

Gatunek: Platformowa, bijatyka, metroidvania
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=tDLG0zAV6mI
https://store.steampowered.com/app/1330470/

Wcielamy się w królika Raytona, który walczy z Mechanicznym Legionem. Wyposażony w mechaniczną pięść bohater przemierza miasto, odkrywa jego sekrety i walczy z setkami wrogów.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-04 17:07:19
04.02.2021 16:51
drenz
154
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Odd Gods

Gatunek: RPG
Premiera: 2021/2022
https://www.inn-between-worlds.com/oddgods

Taktyczne, izometryczne cRPG, w którym pokierujemy drużyną, na którą mogą się składać miłośnicy subkultur z lat 90 m.in. goci, skejci, raversi. Tym samym w grze usłyszymy odpowiednią muzykę. Gra ma być pozbawiona RNG, level-scalingu, przypadkowych walk i generowania proceduralnego. Starczać ma na co najmniej 12 godzin. Zakończeń ma być wiele, więc i będzie ją można przejść na różne sposoby. Na razie brak jakiegokolwiek info na temat premiery, ale pewnie wcześniej niż końcem tego roku nie będzie.

04.02.2021 16:52
drenz
155
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Broken Roads

Gatunek: RPG
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=7pEfjRv3ulg
https://store.steampowered.com/app/1403440/Broken_Roads/

Kolejny turowy erpeg z Antypodów po Odd Gods, w którym pokierujemy rozwijaną przez nas drużyną i przemierzać będziemy postapokaliptyczne pustkowia Australii. Istotnym elementem rozgrywki ma być niby oryginalny system moralności.

04.02.2021 16:53
drenz
156
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Book of Travels

Gatunek: MMORPG
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=sJuGkGJG9zE
https://store.steampowered.com/app/1152340/

Nietypowe MMO, twórcy nazywają to TMO, czyli Tiny Multiplayer Online, gdzie spotkanie innego gracza będzie należało do rzadkości a świat w głównej mierze będziemy przemierzać pojedynczo, chyba, ze zechcemy z kimś odkrywać jego tajemnice. Jak widać graficznie prezentuje się niepowtarzalnie jak i muzycznie już można sobie sprawdzić parę utworów i przekonać się, że dostaniemy interesującą grę, która będzie ciągle rozbudowywana o kolejne historie, scenariusze, sekrety i światy.

04.02.2021 16:53
drenz
157
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Esothe

Gatunek: Przygodowa gra akcji, TPP
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=4tnepw47mnA
https://store.steampowered.com/app/1077590/Esothe/

Gra, która w stylu rozgrywki ma mieć wiele wspólnego z Tomb Raider. Dostaniemy więc produkcję TPP, w której będziemy odkrywać historię tajemniczego płaskowyżu. Będzie dużo skakania, wspinania, mnóstwo sekretów, łamigłówek itd.

04.02.2021 16:54
drenz
158
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Endling

Gatunek: Przygodowa, Symulator
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=NxyRnT06P7Q
https://store.steampowered.com/app/898890/Endling/

Wcielamy się w lisicę, która próbuje zachować przy życiu swoje potomstwo i znaleźć dla nich miejsce, gdzie człowiek ich nie skrzywdzi. Gra, która gameplayowo przypomina Shelter, ale z oprawą przywodząca na myśl Lost Ember. Na pewno będzie wzruszająco.

04.02.2021 16:59
drenz
159
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

A Juggler's Tale

Gatunek: Przygodowa, platformowa
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=rnwBeTNGV3I
https://store.steampowered.com/app/1252830/A_Jugglers_Tale/

Abby ucieka z cyrku i odkrywa mistyczny świat. Jednak wkrótce wpada w tarapaty i poznaje drugą, mroczniejszą stronę tej średniowiecznej krainy. Wkrótce będzie musiała uciekać przed bezwzględnym Tondą. W tle będziemy mogli usłyszeć tocząca się opowieść mistrza marionetek.

04.02.2021 17:00
drenz
160
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Lacuna - A Sci-Fi Noir Adventure

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=kUIyQ5mb0dA
https://store.steampowered.com/app/1364100/Lacuna__A_SciFi_Noir_Adventure/

Wcielamy się w Neila Conrada, agenta CDI, który zajmuje się sprawą tajemniczego morderstwa. Będziemy przesłuchiwać napotkane postacie, zbierać dowody, aby ostatecznie dopasować te elementy układanki i znaleźć winnego i przy okazji nie zginąć.

04.02.2021 17:01
drenz
161
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Return to Nangrim

Gatunek: Przygodowa gra akcji, FPP
Premiera: 2022
https://www.youtube.com/watch?v=E4BwGGfPXWY
https://store.steampowered.com/app/860210/

Pierwszoosobowa gra akcji, w której pokierujemy krasnoludem i będziemy eksplorować góry na mroźnej północy. Będzie dużo walki, zagadek, rozbudowanego craftingu choć niestety też generowanych proceduralnie miejscówek.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-04 17:08:31
04.02.2021 21:40
drenz
162
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Death of Rose

Gatunek: Przygodowa, TPP
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=BWbd85-zfj8
https://store.steampowered.com/app/959490/Death_of_Rose/

Jako Scott badamy opustoszałą szkołę, o której krążą historie, że była miejscem tajemniczego kultu. Bohaterowi towarzyszy przez krótkofalówkę głos przyjaciółki Beth. Gra miała się ukazać już w tamtym roku, ale najpewniej pojawi się w tym roku. Nie wiadomo, czy będzie mieć polskie napisy, choć jest to polski deweloper.

04.02.2021 23:24
drenz
163
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Robin Hood: Builders of Sherwood

Gatunek: Przygodowa gra akcji, Strategia ekonomiczna
Premiera: 2022
https://www.youtube.com/watch?v=uqteM0bAQ3Y
https://store.steampowered.com/app/1159420/Robin_Hood__Builders_Of_Sherwood/

Hybryda action-adventure z city-builderem. W widoku TPP toczymy walki głownie z ludźmi szeryfa, bandytami, napadamy na kupców czy tez polujemy. Poza tym elementem akcji mamy możliwość rozbudowy własnego obozu/wioski, w którym także szkolimy naszych podopiecznych i sojuszników.

05.02.2021 19:00
drenz
164
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Steel Assault

Gatunek: Platformowa, Akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=IeVpQ-MHkiY
https://store.steampowered.com/app/1280300/Steel_Assault/

16-bitowa platformówka w stylu retro, w której wcielamy się w Taro Takahashi i przemierzamy postapokaliptyczną Amerykę walcząc z ogromną ilością zróżnicowanych wrogów oraz bossów. Istotna rolę w ich pokonaniu będzie odgrywać broń w postaci haka, która da graczowi ogromne możliwości w rozprawianiu się z przeciwnikiem.

05.02.2021 19:05
drenz
165
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Hidden Deep

Gatunek: Akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=6zeTPgrjAdk
https://store.steampowered.com/app/976890/Hidden_Deep/

Kierujesz czteroosobową drużyną, która zostaje wysłana pod dno oceanu, aby sprawdzić co stało się z pierwszą wyprawą naukową, która wykryła w tamtym miejscu dziwne anomalie i nie daje znaku życia od 681 dni. O czym jest gra informuje zwiastun, więc warto go obejrzeć, bo szykuje się naprawdę fajna gra, której tryb fabularny będzie oferował co najmniej 20 godzin gry. Dla miłośników gry Carrion a także klasyków kina jak Aliens czy The Thing.

05.02.2021 19:55
drenz
166
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Narita Boy

Gatunek: Platformowa, Akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=H_Bo1N-vuYM
https://store.steampowered.com/app/1069530/Narita_Boy/

Cyfrowy świat gry Narita Boy, która jest hitem lat 80. na konsolę Narita One miesza się z rzeczywistością. Cóż, tutaj po prostu trzeba zobaczyć zwiastun. Gra pojawi się najprawdopodobniej na premierę w Gamepassie.

05.02.2021 20:00
drenz
167
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Eastward

Gatunek: Przygodowa gra akcji
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=4Jvne3fOwj8
https://store.steampowered.com/app/977880/Eastward/

Duet Johna i Sam odkrywa świat Eastward.

05.02.2021 20:01
drenz
168
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Lunark

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=gECjB0_ZWXs
https://store.steampowered.com/app/1050370/LUNARK/

Klasyczna platformówka 2D utrzymana w duchu klasyków z lat 80. i 90., w której wcielamy się w sierotę Leo, który będzie chciał odkryć prawdę o sobie. Przemierzymy majestatyczny las, megalopolis, ruiny obcych a także latające więzienie. Tłem wydarzeń jest z kolei bunt przeciwko reżimowi Lunark.

05.02.2021 20:18
drenz
169
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Deadlane

Gatunek: Wyścigi, Survival horror
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=Y2eHemMt_0c
https://store.steampowered.com/app/1392450/

Pomimo nieudanej kickstarterowej kampanii twórcy nie złożyli broni i chcą wydać swoje unikatowe dzieło, w którym gracze będą mieć możliwość ścigania się z innymi na nawiedzonych trasach, na których trzeba będzie unikać duchów i innych potworów.

05.02.2021 20:20
drenz
170
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

ILL

Gatunek: FPS, Survival horror
Premiera: 2023 (jeśli w ogóle projekt dojdzie do skutku)
https://www.youtube.com/watch?v=Bp33UdI50ko
https://www.youtube.com/watch?v=ZbQRyJV0I9c

FPS, który wizualnie prezentuje się naprawdę ciekawie, ale to na razie bardziej materiały promocyjne pod szukanie sponsorów i wydawców a także innych zainteresowanych chcących zainwestować w ten projekt. Niemniej warto mieć na oku ten projekt.

06.02.2021 09:18
drenz
171
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Neyyah

Gatunek: Przygodowa FPP
Premiera: 2022
https://www.youtube.com/watch?v=KX779NCAGEM
https://store.steampowered.com/app/1289720/Neyyah/

Przygodówka inspirowana grami z serii Myst, Schizm, czy Dark Fall. Wcielamy się w Theo, który trafia do dziwnego świata zwanego Neyyah. Tam poznajemy technologie jakie po sobie zostawiła tamtejsza cywilizacja.

06.02.2021 09:19
drenz
172
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Loop Hero

Gatunek: Strategia, Karciana, RPG
Premiera 2021
https://www.youtube.com/watch?v=G37bO9vg8RY
https://store.steampowered.com/app/1282730/Loop_Hero/

Lisz rzucił świat w niekończącą się pętlę i pogrążył jego mieszkańców w niekończącym się chaosie. Gracz dostaje talię kart, aby umieszczać budynki, karty wrogów a także teren wzdłuż pętli, aby stworzyć ścieżkę dla swojego bohatera, która umożliwi mu pokonywanie coraz groźniejszych przeciwników, zdobywanie lepszego wyposażenia i zasobów, które umożliwią rozbudowanie swojego obozu. Gra przedstawia się naprawdę ciekawie.

06.02.2021 09:43
drenz
173
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

No Place for Bravery

Gatunek: Akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=eamULCLII60
https://store.steampowered.com/app/1039100/No_Place_for_Bravery/

Gra akcji, która skupia się na szybkiej walce. Gracz wciela się w wojowniczego Thorna, które swoje najlepsza lata ma za sobą, ale natrafia na wskazówki dotyczące dawnego zaginięcia jego córki. Razem ze swoim niepełnosprawnym synem wyruszają na niebezpieczną wyprawę.

06.02.2021 09:44
drenz
174
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

A Way To Be Dead

Gatunek: Sieciowa, Survival horror
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=Dm6wGPvEmMA
https://store.steampowered.com/app/1480030/

Asymetryczny horror w której lekarz poluje na grupkę osób, chcących przeżyć ten koszmar. Gracze mogą wcielić się w lekarza, ocalałych a nawet zombie (rozgrywka 4 vs1).

06.02.2021 09:45
drenz
175
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Dorfromantik
Gatunek: Strategia, relaksacyjna
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=RKQAHy2f-2Y
https://store.steampowered.com/app/1455840/Dorfromantik/

Relaksująca strategia, w której budujemy krajobrazy za pomocą określonych płytek. Jednak trzeba dobrze przemyśleć, gdzie daną płytkę ułożyć, jak ją obrócić a niektóre mogą być ułożone wyłącznie obok konkretnych płytek.

06.02.2021 12:12
drenz
176
2
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Schizm 3: Nemezis

Gatunek: Przygodowa FPP
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=q2sJ0FZotWY
https://store.steampowered.com/app/986350/

Mój osobisty must have tego roku. Trafiamy na planetę Regilus, na której zwiedzimy 7 unikalnych obszarów. Na każdym czeka na nas szereg intrygujących zagadek o różnym stopniu złożoności.

06.02.2021 12:14
drenz
177
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Grime

Gatunek: Platformowa, bijatyka
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=l5ag6jVnqtI
https://store.steampowered.com/app/1123050/

W tej ciekawie zapowiadającej się bijatyce przyjdzie nam eksplorować surrealistyczne otoczenie i walczyć z jeszcze ciekawiej prezentującymi się przeciwnikami, po których pokonaniu będziemy mieli możliwość wchłonięcia ich mocy. Dzięki temu będziemy mogli rozwijać swoją postać i dostosować ją do swojego stylu walki.

06.02.2021 22:22
Wiedźmin
178
odpowiedz
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Messiah

Gatunek: Akcja TPP

Premiera: 2000

Jedna z najbardziej nieocenionych gier 2000 roku. Grafika była wtedy bardzo dobra. Akcja rozgrywa się przyszłości. Dzięki badaniom udało się potwierdzić istnienie Boga i diabła. Przywódcom planety nie wystarczyła władza jaką mieli i opracowali plan strategii opanowania nieba i piekła. Bóg poznaje ich zamiary i wysyła na ziemię małego aniołka, który ma przerwać eksperymenty ludzi prowadzone już na szatanie. Poziomy w grze są dość różnorodne, ale jest ich mało i dość krótkie. Na każdej trzeba rozwiązać kilka prostych zagadek logicznych. W grze jest trochę erotyzmu np: w dzielnicy czerwonych latarń. Gra jest z widokiem TPP. Aniołek może opanować każdą istotę organiczną wlatując w plecy ofiary. A wtedy przejmuje kontrolę nad tą postacią. Tylko wtedy możemy walczyć. Możemy też przejąć kontrolę nad szczurem co na owe czasy było przełomowe. Sterowanie jest bardzo intuicyjne. W Polsce gra została wydana przez CD Project wraz z pełną lokalizacją napisy+dubbing PL. Najważniejszą wadą gry jest to, że jest dość krótka. Obecnie bez kłopotów możemy ją odpalić na systemach Win 10 dzięki wersji cyfrowej GOG, ale niestety nie posiada polskiej lokalizacji.
Jedyne gry w 2000 roku, które mają porównywalnie ładną oprawę wizualną jak Messiah to chyba Heavy Metal F.A.K.K. 2, Giants: Citizen Kabuto, Sacrifice. Być może coś pominąłem.

www.youtube.com/watch?v=-NkUWLpj_9o

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-06 22:27:26
07.02.2021 20:17
drenz
179
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Tunche
Gatunek: Bijatyka
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=dsU9SlfKJ9w
https://store.steampowered.com/app/887450/Tunche/

Urocza, ręcznie rysowana bijatyka z elementami roguelike. Wybieramy jedną z pięciu postaci, opanowujemy jej charakterystyczne umiejętności, aby bez problemów pokonać przeciwników i bossów a także, by odkrywać tajemnice amazońskiej dżungli.

07.02.2021 20:18
drenz
180
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Itorah

Gatunek: Platformowa, bijatyka
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=FvVNJLpC-Tk
https://store.steampowered.com/app/1132910/

Wędrujemy dziewczyną przez opustoszały świat i walczymy ze złem, aby ostatecznie pozbyć się tzw. czarnej zarazy.

07.02.2021 20:19
drenz
181
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Clan O'Conall and the Crown of the Stag

Gatunek: Platformowa, bijatyka
Premiera: kwiecień 2021
https://www.youtube.com/watch?v=v7mC-VbOWm4
https://store.steampowered.com/app/843180/

Inspirowana celtyckim folklorem platformówka, w której będziemy mieć możliwość przełączania miedzy trzema postaciami (coś jak Trine), aby walczyć z wrogami, odnajdywać sekrety a przede wszystkim by dotrzeć do celu i pokonać matkę demonów.

07.02.2021 20:20
drenz
182
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Lunacy: Saint Rhodes

Gatunek: Survival horror, FPP
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=w-jnBzWdr9Y
https://store.steampowered.com/app/874450/Lunacy_Saint_Rhodes/

Próbuje odkryć prawdę dotyczącą morderstwa swojej rodziny i badamy posiadłość naszych przodków oraz okolice. Gra ma posiadać zaawansowaną sztuczną inteligencję, gdzie wrogowie będą dostosowywać się do naszego ruchu i na dłuższa metę nasz bohater nie będzie nawet przez chwile czuć się bezpiecznie. Co z tego wyjdzie przekonamy się najpewniej końce tego roku, chyba, że projekt znowu zaliczy ogromny poślizg.

07.02.2021 20:38
drenz
183
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Sable

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=18fvu1u9YTw
https://store.steampowered.com/app/757310/Sable/

Jako Sable eksplorujemy pustynię na swoim poduszkowcu, wspinamy się po ogromnych ruinach i skałach, napotykamy nomadów, aby odkrywać zapomniane tajemnice świata.

08.02.2021 18:00
drenz
184
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

The Siege and the Sandfox

Gatunek: Platformowa, Skradanka
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=786nDr2pglg

Choć od dwóch lat nie pojawił się nowy materiał na temat gry, twórcy zapewniają, że gra ciągle jest w produkcji. W samej grze będziemy eksplorować ogromne, podziemne więzienie, pustynne ruiny i pałace unikając wrogów i „zła” przenoszonego przez piasek.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-08 18:02:43
08.02.2021 18:04
drenz
185
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

The Hand of Merlin

Gatunek: RPG, turowa, tekstowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=rygmlpl_r9k
https://store.steampowered.com/app/600610/The_Hand_of_Merlin/

Miks paragrafówki z walkami turowymi. Czy stoczymy wiele starć, czy też ich unikniemy będzie zależało od tego jak poprowadzimy naszą opowieść i jakie decyzje podejmiemy w trakcie wędrówki. Jeśli chodzi o walki – są wymagające a śmierć wszystkich postaci sprawia, że musimy zaczynać grę od nowa.

08.02.2021 18:05
drenz
186
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Dungeon Kingdom: Sign of the Moon

Gatunek: RPG
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=VjoqR_gkDYg
https://store.steampowered.com/app/329040/Dungeon_Kingdom_Sign_of_the_Moon/?l=polish

Po 5 latach prac na tym dungeon crawlerem w końcu nastąpi w tym roku premiera. Kierujemy grupa śmiałków, którzy eksplorują podziemne królestwo.

08.02.2021 18:05
drenz
187
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Dark Envoy

Gatunek: RPG
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=KfF9SNfFRvk
https://store.steampowered.com/app/945770/Dark_Envoy/

Dark Envoy to nieliniowa gra RPG oferująca eksplorację rozległego świata z naciskiem na taktyczną walkę a także fabułę, w której będą wybory oraz różne zakończenia. Gra od twórców Tower of Time.

08.02.2021 18:07
drenz
188
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Oathborn: The Chronicles of Ruin

Gatunek: RPG
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=oEcKUvB3MRE

Zainspirowana takimi tytułami jak Ogre Battle, Suikoden II czy Final Fantasy Tactics gra, w której kierujemy grupą żołnierzy przez niebezpieczny świat z jakąś tam misją.

08.02.2021 18:08
drenz
189
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Chained Echoes

Gatunek: RPG
Premiera: 2022
https://www.youtube.com/watch?v=P-Z7DKXX-8U
https://store.steampowered.com/app/1229240/Chained_Echoes/

Chained Echoes to gra fabularna w 16-bitowej SNESOwej oprawie, w której grupa bohaterów podróżuje po rozległym kontynencie Valandis, aby zakończyć wojnę między trzema królestwami.

08.02.2021 18:10
drenz
190
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Savior

Gatunek: Platformowa, bijatyka
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=LNgCGnTOHoc
https://store.steampowered.com/app/1093810/Savior/

Przemierzamy otwarty świat, który potrzebuje naszej pomocy.

08.02.2021 22:06
drenz
191
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Dead Static Drive

Gatunek: Przygodowa gra akcji
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=xc8PtE1kYwU
https://store.steampowered.com/app/1166940/Dead_Static_Drive/

Świat zaczyna się rozpadać, pojawiają się bestie i potwory. Skradamy się, eksplorujemy, walczymy, zaprzyjaźniamy lub zawiązujemy sojusze a wszystko po to by przeżyć.

09.02.2021 14:42
SpoconaZofia
192
odpowiedz
2 odpowiedzi
SpoconaZofia
46
Generał

Za kilka dni kolejne wielkie obniżki na Steamie trzeba będzie się zainteresować.Dzięki wielkie że nadal prowadzisz ten wątek.

09.02.2021 19:35
drenz
192.1
drenz
81
Le réveil du lion

SpoconaZofia
Tak, już pojutrze kolejne promocje. Obiecałem sobie, że w tym roku kupię nie więcej niż 10 gier. Z ostatniej zimowej "wyprzedaży" jeszcze mi zostały do przejścia dwie gry, ale jak coś będzie w fajnej cenie (a zazwyczaj 2,3 gry z listy życzeń zawsze się znajdą w historycznie niskiej -90% cenie) to pewnie zakupię. Jutro lub pojutrze wrzucę parę informacji o grach, które mogą zainteresować graczy. Masz coś na oku, co zakupisz teraz?

10.02.2021 02:54
SpoconaZofia
😃
192.2
1
SpoconaZofia
46
Generał

drenz
Tak lubię Horrory więc wezmę
Lust From Beyond
https://store.steampowered.com/app/1035120/Lust_from_Beyond/
DEVOUR ( sam multi mnie interesuje )
https://store.steampowered.com/app/1274570/DEVOUR/
Firework
https://store.steampowered.com/app/1288310/Firework/
Evil Seal
https://store.steampowered.com/app/1516940/Evil_Seal/
Phoenix Point: Year One Edition
https://store.steampowered.com/app/839770/Phoenix_Point_Year_One_Edition/
Reszta to co poleciłeś. :P od The Siege and the Sandfox do końca.

09.02.2021 19:38
drenz
193
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Unbound: Worlds Apart

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=trna9Fhc6wU
https://store.steampowered.com/app/814680/Unbound_Worlds_Apart/

Unbound to klimatyczna gra platformowa 2D z zagadkami logicznymi, w której główny bohater, Soli, może wyczarować magiczne portale, które pozwalają mu na podróżowanie między różnymi rzeczywistościami. A robi to, aby dowiedzieć się więcej o katastrofie, która spustoszyła jego świat.

09.02.2021 19:39
drenz
194
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Bushiden

Gatunek: Platformowa, akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=VDggdHnlzok
https://store.steampowered.com/app/1046920/

Eksplorujemy cybernetyczny świat w poszukiwaniu ulepszeń, które pozwolą stać się nam na tyle potężnym wojownikiem, który uratuje swoją siostrę z łap nikczemnego Gaoh i jego futurystycznej armii.

09.02.2021 19:46
drenz
195
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

HeatWave

Gatunek: Strategia
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=xnC8_soR084
https://store.steampowered.com/app/1273980/HeatWave/

W wyniku zmian klimatycznych oraz politycznych Rosja wspierana przez Chiny zajmuje Alaskę. Jej mieszkańcy pozostawieni sami sobie organizują partyzantkę i my jako gracz stoimy na czele takiej grupy. Zakładamy bazę, eksplorujemy, walczymy jak i realizujemy własne cele polityczne.

10.02.2021 19:08
drenz
196
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
post wyedytowany przez drenz 2021-02-10 19:08:35
10.02.2021 19:15
drenz
197
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
11.02.2021 21:11
drenz
198
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Overland

Gatunek: Strategia, Turowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/355680/Overland/

Wędrujemy ze wschodu na zachód USA. Podczas wędrówki autem trzeba będzie znajdować paliwo i inne użyteczne przedmioty. Możemy tez dołączać do siebie inne osoby i pieski o ile pozwala na to miejsce w samochodzie. Podczas eksploracji mini miejscówkę uważamy na kosmiczne istoty a także innych ludzi, którzy mogą nam zwinąć auto - może my tez ich zabić i zabrać ich fanty. Szkoda, że jest mało opcji i możliwości - pod tym względem gra jest uboga. Grafika estetyczna, audio ok, technicznie bez zarzutu. Gra na kilka godzin. Można ją przechodzić kilka razy jak ktoś by chciał. Można się zapoznać.

13.02.2021 18:16
Wiedźmin
199
odpowiedz
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Mod STALKER Anomaly 1.5.

Gatunek: Akcji | FPP | postapokalipsa | FPS | strzelanki
Premiera: 2021

Modyfikacja oferuje kilka trybów zabawy. Jednym z nich jest podzielona na cztery części kampania fabularna Lost to the Zone. Oprócz tego można także spróbować swoich sił w trybach sandboksowym i wojny frakcji.

Nie wiem czy ktoś już sprawdzał z was. Ciekaw jestem jakie ten mod robi wrażenie w porównaniu do przykładowo Misery 2.2, który jest przeważnie chwalony i mi bardzo podobał się. W każdym razie STALKER Anomaly 1.5 wymaga sporo wolnego miejsca na dysku. Jest nawet spolszczenie.

Niech ktoś podzieli się opinią czy lepszym modem jest Misery 2.2 czy Anomaly 1.5.

www.youtube.com/watch?v=vRKZIteiioE

14.02.2021 19:53
drenz
200
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Sink Again

Gatunek: Strategia turowa
Premiera: 17 grudnia 2020
https://www.youtube.com/watch?v=Gw-_PFQl60Q
https://store.steampowered.com/app/1422090/Sink_Again/

Handluj towarami, eksploruj lochy, wchodź na pokład i zdobywaj statki, szukaj zakopanych skarbów, wypełniaj misje, aby odblokować kolejne przygody.

14.02.2021 19:56
drenz
201
2
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Nine Witches: Family Disruption

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 4 grudnia 2020
https://www.youtube.com/watch?v=b0_DbqaUvYs
https://store.steampowered.com/app/1272580/Nine_Witches_Family_Disruption/

Argentyńska gra przygodowa, w której wcielamy się w sparaliżowanego profesora Aleksieja Krakovitza, badacza okultyzmu. Na rozkaz brytyjskiego premiera udaje się ze swoim japońskim asystentem do norweskiej wioski Sundäe, aby zbadać poczynania niemieckiego oddziału Okkulte-SS

15.02.2021 20:14
drenz
202
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Chronicle of Innsmouth: Mountains of Madness

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 16 luty 2021
https://www.youtube.com/watch?v=D2f_La2reoA
https://store.steampowered.com/app/962700/Chronicle_of_Innsmouth_Mountains_of_Madness/

Podobno drugi rozdział sagi Chronicle of Innsmouth (pierwszy jest paskudny). Grupa naukowców usiłuje dotrzeć do pasma gór wyższych niż Himalaje. Gdy im się to udaje odkrywają zamarznięte w ścianach nieznane stworzenia...

15.02.2021 20:20
drenz
203
odpowiedz
1 odpowiedź
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

The Shore

Gatunek: Przygodowa/Survival horror, FPP
Premiera: 19 luty 2021
https://www.youtube.com/watch?v=-RQfkZU_4c4
https://store.steampowered.com/app/1297300/The_Shore/

Gracz wciela się w Andrew, który próbuje odnaleźć swoja córkę. Poszukiwania doprowadzają go do zapomnianej wyspy, na której spotyka istoty z najgorszych koszmarów. Produkcja inspirowana twórczością H. P. Lovecrafta.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-15 20:21:33
15.02.2021 21:27
ddawdad
👍
203.1
ddawdad
28
Przegryw

Wygląda bardzo ciekawie.

15.02.2021 20:49
drenz
204
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

M.E.A.T. RPG

Gatunek: RPG
Premiera: 14 luty 2021
https://www.youtube.com/watch?v=HYafQXtSUOU
https://store.steampowered.com/app/1316160/MEAT_RPG/

"W dawnych czasach nasi dziadowie żyli w postaci żmii". I już o grze (polskie erpegie) wiesz wszystko :)

post wyedytowany przez drenz 2021-02-15 20:50:02
17.02.2021 23:05
drenz
205
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Tiny Room Stories: Town Mystery

Gatunek: Przygodowa
Premiera: Mobile: 2019, PC: 26.02.2021
https://www.youtube.com/watch?v=c9ZgINOmmj8
https://store.steampowered.com/app/1259640/Tiny_Room_Stories_Town_Mystery/

Bohater otrzymuje od ojca list z prośbą o pomoc i udaje się do małego miasteczka Redcliff. Po przyjeździe odkrywa, że miasto opustoszało, a jego ojciec zaginął. Badając otoczenie i rozwiązując zagadki, gracz musi odkryć, co się wydarzyło.

17.02.2021 23:06
drenz
206
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Thy Sword

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2017
https://www.youtube.com/watch?v=wPWkAeJLo74
http://store.steampowered.com/app/560300/Thy_Sword/

Odważny poszukiwacz przygód musi odnaleźć starożytne kryształy mocy, dzięki którym będzie możliwe pokonanie Mrocznego Władcy.

17.02.2021 23:07
drenz
207
odpowiedz
1 odpowiedź
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Panzer Dragoon: Remake

Gatunek: Akcja
Premiera: 2020
https://www.youtube.com/watch?v=qXUuRPypHeQ
https://store.steampowered.com/app/1178880/

Remake gry wydanej pierwotnie na Sega Saturn. Na odległej, samotnej planecie spotkasz dwa smoki obudzone ze starożytności. Uzbrojony w śmiercionośną broń z przeszłości i przewodnictwo swojego opancerzonego, niebieskiego smoka, musisz wypełnić swoje przeznaczenie i powstrzymać innego, wrogiego smoka przed dotarciem do Wieży.

22.02.2021 13:07
Wiedźmin
😜
207.1
Wiedźmin
4
Generał

Pamiętam tą grę z Pc, ale była wydana początkowo na Sega Saturn w 1995 i dopiero rok później na Pc. Mało jest gier, gdzie możemy polatać smokiem. Więc tym wyróżniały się Panzer Dragoon 1995 oraz Drakan: Order of the Flame 1999.

Za remake Panzer Dragoon odpowiada polskie studio MegaPixel Studio S.A., które obecnie tworzy remaki House of The Dead 1995 oraz House of The Dead 2 2001 kultowych gier z gatunku rail shooter na 1 bądź 2 osoby. Seria utrzymana była w konwencji horroru. Podobnymi grami były Virtua Cop 1 i 2. Gry proste i krótkie, ale szalenie grywalne więc zachęcały do grania w nie po kilkanaście razy zwłaszcza we dwóch na raz.

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-22 13:08:40
17.02.2021 23:08
drenz
208
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

S.C.A.R.

Gatunek: FPS
Premiera: 2021 (Early access od 2020)
https://www.youtube.com/watch?v=efOxJR_JQ9E
https://store.steampowered.com/app/1050720/SCAR/

Inspirowana staroszkolnymi strzelankami gra, w której mierzymy się z ogromnymi hordami potworów,. W ich eliminacji pomoże nam mnóstwo pukawek o różnym zastosowaniu.

17.02.2021 23:08
drenz
209
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

CROSSBOW: Bloodnight

Gatunek: FPS
Premiera: 2020
https://www.youtube.com/watch?v=RrNQJj2BQqc
https://store.steampowered.com/app/1329540/CROSSBOW_Bloodnight

Arena shooter, w którym naparzamy z kuszy do wszelkiej maści potworów i przy okazji jak najdłużej przeżyć.

18.02.2021 18:30
drenz
210
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Silence Channel

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 15 kwiecień 2021
https://www.youtube.com/watch?v=cx3tVPprR8Q
https://store.steampowered.com/app/1408860/Silence_Channel/

Wcielamy się w postać Johna Martina, reportera śledczego wysłanego przez macierzystą gazetę do odosobnionej osady. Bohater ma tam zbadać zasadność starych plotek o paranormalnych zjawiskach nękających okolicę.

18.02.2021 18:30
drenz
211
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Courier of the Crypts

Gatunek: Przygodowa, Akcja
Premiera: 2019
https://www.youtube.com/watch?v=Al5qSge0NQ0
https://store.steampowered.com/app/362940/Courier_of_the_Crypts/

Wyposażony w magiczną pochodnię bohater w ramach zleceń odwiedza i eksploruje podziemne krypty oraz inne mroczne miejsca rozwiązując też szereg przeróżnych łamigłówek.

18.02.2021 18:31
drenz
212
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Transient

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2020
https://www.youtube.com/watch?v=yqpmwsHTbHA
https://store.steampowered.com/app/962630/Transient/

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości. Ludzie, którzy ocaleli ze światowej katastrofy chronią się przed surowymi warunkami zewnętrznymi w cytadeli. Jednym z jej mieszkańców jest haker Randolph Carter, w którego wciela się gracz. Podczas wykonywania jednego ze zleceń, przypadkowo odkrywa przerażającą prawdę o otaczającej go rzeczywistości.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-18 18:31:59
18.02.2021 21:15
drenz
213
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Shadow Gangs

Gatunek: Bijatyka
Premiera: 2020
https://www.youtube.com/watch?v=KiIv7Fj0Ze8
https://store.steampowered.com/app/1143430/Shadow_Gangs/

Wcielamy się w gościa, któremu nie podoba się muzyka zespołu Queen i wyruszamy pyknąć Freddiemy z pięchy ;)

post wyedytowany przez drenz 2021-02-18 21:16:04
18.02.2021 21:20
drenz
214
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Stolen Realm

Gatunek: RPG, Turowe
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=w9Ii8VRnRIA
https://store.steampowered.com/app/1330000/Stolen_Realm/

Eksplorujemy różne miejscówki, odkrywamy starożytną magię, zdobywamy coraz lepszy oręż a wszystko po to, aby przywrócić Skradzione Królestwo.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-18 21:32:09
19.02.2021 17:51
drenz
215
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

The Last Stand: Aftermath

Gatunek: Przygodowa, Akcja
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=WzlmZB7Xl9k
https://store.steampowered.com/app/1266840/The_Last_Stand_Aftermath/

Musimy przetrwać w świecie zombie.

19.02.2021 17:52
drenz
216
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Home Behind 2

Gatunek: RPG
Premiera: 2022 (Early access od 22 stycznia 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=WbqFWY-nNEg
https://store.steampowered.com/app/1220010/

Kierujemy grupą buntowników, których celem jest obalenie reżimu.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-19 17:52:41
19.02.2021 17:53
drenz
217
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Lamp Chronicle

Gatunek: Platformowa, Akcja
Premiera: 2021 (Early access od 21 stycznia 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=31xgLmwiCXQ
https://store.steampowered.com/app/871210/Lamp_Chronicle/

Złowroga energia rozprzestrzeniła się po świecie i zamieniła wiele istnień w potwory a wielu utraciło wspomnienia. Wcielamy się w Luke'a, który jest właścicielem magicznej lampy, z której pomocą może uratować księżniczkę i świat.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-19 17:54:20
19.02.2021 17:55
drenz
218
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Slavania

Gatunek: Platformowa, Akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=VBJbVjwNTDw
https://store.steampowered.com/app/1349600/Slavania/

Nieśmiertelny bohater z duszą uwięzioną w magicznej włóczni podróżuje po baśniowym świecie.

post wyedytowany przez drenz 2021-02-19 17:57:47
19.02.2021 17:57
drenz
219
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Hazel Sky

Gatunek: Przygodowa, Akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=cLwUhYKwQOM
https://store.steampowered.com/app/1094920/Hazel_Sky/?l=polish

Shane zostaje wysłany na latającą wyspę, na której musi przejść próby, by powrócić później do domu jako inżynier. W innym wypadku zostanie na zawsze wygnany.

19.02.2021 21:09
drenz
220
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

TASOMACHI: Behind the Twilight

Gatunek: Przygodowa, Akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=Br_P__MdxsI
https://store.steampowered.com/app/1015890/TASOMACHIBehind_the_Twilight/

Wcielamy się w Yukumo, która podróżuje swoim statkiem powietrznym. Wkrótce się psuje i musimy go naprawić eksplorując w tym celu tajemnicze miasto.

20.02.2021 07:02
drenz
221
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Squadron 51

Gatunek: Shooter
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=KA4qRC6VVkE
https://store.steampowered.com/app/1378800/Squadron_51/

Stylizowana na czarno-białe filmy SF z lat 50tych strzelanka, w której odpieramy atak kosmitów.

20.02.2021 07:37
kiera2003
222
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
kiera2003
79
Generał
Image

Właśnie przypomniał mi się Dizzy - zapomniana już seria gier przygodowych z Amigi.

Gra potrafiła dać ostro w kość niektórymi zagadkami logicznymi :)

22.02.2021 12:49
Wiedźmin
222.1
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Tak. Seria kultowa na C-64 i Amidze.

Zwłaszcza Treasure Island Dizzy, Fantasy World Dizzy, Magicland Dizzy, Prince Of The Yolkfolk, Crystal Kingdom Dizzy dobrze wspominam.

Wersje z C-64 pod emulatorem można odpalić, a wersje Amigowe pod emulatorem WinUAE lub wygodniej z stronki company, gdzie Polak przerabia wersje Amigowe na plik exe pod windows. Najpierw zrobił wersje pod Xp. Potem pod WIn7, a teraz najnowszą bazę tworzy pod Win 10 v3.0. I jest tam paczka z całą serią Dizzy poza jedynką, ale są części 2-8.

Moja ulubiona część z 1-8 to trójka Fantasy World Dizzy. Nie przeszedłem tylko siódemki Fantastic Dizzy. Pierwsza część w jaką zagrałem to dwójka Treasure Island Dizzy. Ale kolejność ukończenia to 3, 2, 5, 6, 4, 8, 1. Ciężko było mi ukończyć pamiętam 4 część Magicland Dizzy i dopiero wspólnymi siłami z kolegą w 1991 roku udało się.

3 część Fantasy World Dizzy na filmie.
www.youtube.com/watch?v=Oas5G9po2q0

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-22 12:54:01
22.02.2021 13:14
Wiedźmin
222.2
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

2 część - Treasure Island Dizzy z twojego screena
www.youtube.com/watch?v=hgDhnolRV28

22.02.2021 13:15
Wiedźmin
222.3
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

4 część Magicland Dizzy, gdzie początkowo w którymś punkcie utknąłem :)
www.youtube.com/watch?v=SAzmgWG_nUc

22.02.2021 13:19
Wiedźmin
222.4
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

7 część Fantastic Dizzy, którą pominąłem, bo to jedyna część, której nie wydano na C-64, a na Amidze jej też nie miałem. Widać po gameplayach, że jest najdłuższa z wszystkich. Do nadrobienia może kiedyś :)
www.youtube.com/watch?v=bQGJWIi2n14

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-22 13:20:23
22.02.2021 13:26
Wiedźmin
222.5
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

8 ostatnia część Crystal Kingdom Dizzy podzielona na cztery sektory.
www.youtube.com/watch?v=Hggx-hB7B48

20.02.2021 20:39
drenz
223
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Elmarion: The Lost Temple

Gatunek: RPG
Premiera: 7 kwiecień 2021
https://www.youtube.com/watch?v=N1Xn8DpAtWI (gameplay jakiegoś dziadka, bo nie znalazłem trailera na YT)
https://store.steampowered.com/app/1476230/Elmarion_the_Lost_Temple/

Pierwszoosobowy dungeon crawler z niższej półki, ale może dostarczyć trochę zabawy. 4 bohaterów (z 8 klas) - każdy posiada 10 unikatowych umiejętności. Poza tym dużo walki, eksploracji i łamigłówek.

21.02.2021 22:03
drenz
224
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

The Companion

Gatunek: Przygodowa, Akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=Qn0BcA28L_s
https://store.steampowered.com/app/1392780/The_Companion/

Gramy jako duch zwierzęcia i zwiedzamy magiczny świat zbierając esencję i inne artefakty poznając historie pewnej rodziny.

22.02.2021 13:39
Wiedźmin
226
odpowiedz
3 odpowiedzi
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Ghosts 'n Goblins Resurrection

Garunek : zręcznościowe, platformówki 2d
Premiera: 25 luty 2021

Trzecia odsłona klasycznej i wymagającej serii platformówek. Pierwsza odsłona to kultowe Ghosts ‘n Goblins 1985, a druga Ghouls ‘n Ghosts 1988. Była też gra naśladujące je Maldita Castilla 2012.

www.youtube.com/watch?v=F177-VTSGSM

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-22 13:40:18
22.02.2021 13:41
Wiedźmin
226.1
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Ghosts ‘n Goblins 1985

www.youtube.com/watch?v=dqMlLueMpew

22.02.2021 13:43
Wiedźmin
226.2
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Ghouls ‘n Ghosts 1988

www.youtube.com/watch?v=odPJN_lZJgY

22.02.2021 13:43
Wiedźmin
226.3
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Maldita Castilla 2012

www.youtube.com/watch?v=FnXPVFcVIW8

22.02.2021 14:04
Wiedźmin
227
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Ultimate Bruce Lee

Gatunek: zręcznościowe
Premiera: 2008

Remake kultowej gry Bruce Lee 1984 z C-64.

www.youtube.com/watch?v=Mfd-X8XSgG0

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-22 14:05:57
22.02.2021 14:05
Wiedźmin
227.1
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Bruce Lee 1984

www.youtube.com/watch?v=jHzW7T-bwBc

22.02.2021 18:48
drenz
227.2
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Wiedźmin
Przynajmniej zachowali klimat pierwowzoru. Nie tak jak z remasterem gry Gods, która moim zdaniem wygląda gorzej niż oryginał.
A kojarzysz The Karate Kid ? Już na początku lat 90tych mi średnio podchodziła, ale przypomniałeś mi o niej załączając video z Bruce Lee https://www.youtube.com/watch?v=Sh-yl8JyyoE

22.02.2021 19:07
Wiedźmin
227.3
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Nie miałem tej gry Karate Kid na C-64 i Amidze, bo sprawdziłem i wyszła tylko na NES :)

Z tą wiernością różnie bywa. Nie jest wcale tak łatwo zachować wszystkie atuty unowocześniając grę.

A co do wyglądu to zauważ powyżej, że Maldita Castilla 2012 nie wydaje się lepiej wyglądać od Ghouls ‘n Ghosts 1988. Wygląda może porównywalnie lub ciut lepiej od Ghosts ‘n Goblins 1985. Dopiero Ghosts 'n Goblins Resurrection 2021 odskoczyło wizualnie wszystkim wykorzystując moc dzisiejszych maszyn :)

Mi wryło się w pamięć Fist II 1986 z C-64 z powodu tej muzyki i mrocznego klimatu. 30 lat temu grałem, a trudno zapomnieć.
www.youtube.com/watch?v=K4-ddbGaV80

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-22 19:10:37
22.02.2021 14:12
Wiedźmin
228
odpowiedz
3 odpowiedzi
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Prince of Persia Classic

Gatunek: zręcznościowe, platformówki 2d
Premiera: 2007

Odświeżona kultowa platformówka Prince of Persia 1989 pod Amiga i Pc. Odświeżenie z 2007 roku przeszło trochę bez echa, gdy w oryginał praktycznie zagrywali się wszyscy posiadacze Amiga i Pc z czasów Dos w pierwszej połowie lat 90'.

www.youtube.com/watch?v=Dvzg_RSXKfg

22.02.2021 14:14
Wiedźmin
228.1
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Prince of Persia 1989

www.youtube.com/watch?v=Xv20j8ChtRY

22.02.2021 16:46
Adamus
228.2
1
Adamus
236
Gladiator

Na pierwszym PC w to pogrywałem, tak długo aż skończyłem :)

22.02.2021 17:15
Wiedźmin
228.3
Wiedźmin
4
Generał

Licznik 60 minut był stresujący. Jako dziecko przeszedłem kilka razy na Amidze. Ale pierwsze przejście miałem na granicy dopuszczalnego czasu. Po poznaniu mapek dało się poniżej 40 minut :)
Rekord świata poniżej 20 minut z skakaniem na wrogów i szybkim odwracaniem plecami i ucieczką czyli omijaniem większości walk.

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-22 17:18:20
22.02.2021 20:19
Perplexagon
229
odpowiedz
Perplexagon
3
Pretorianin
Image

To nie jest wpis z podawaniem gry, wiec z gory przepraszam.
Ostatnio z giveawaya za free dostalem troche pdf'ow tego wydawnictwa i sa calkiem spoko. Moze kogos zainteresuje.

[link] fusionretrobooks.com/

Jest np. caly zeszyt poswiecony wspomnialnej wyzej serii Dizzy (wklejam spis tresci).
Plus cala epopeja na ponad 200 stron o jej tworcach, czyli braciach Oliver.
[link] fusionretrobooks.com/products/the-story-of-the-oliver-twins

kiedystobylo.jpg ;)

22.02.2021 20:32
Wiedźmin
230
odpowiedz
1 odpowiedź
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Rayman Redemption

Gatunek: zręcznościowe, platformówki 2d
Premiera: 2020

Rozbudowana i odświeżona fanowska wersja gry Rayman 1995 na 25-lecie serii wzbogacona o wiele nowych poziomów i ulepszeń. Poza dodatkowymi poziomami dodaje możliwość tworzenia platform za pomocą pięści czy zmniejszenia poziomu trudności. Idzie grę odpalić w 1080p. Warto, bo ta wersja jest lepsza od oryginału z połowy lat 90' i całkowicie darmowa, gdy wersja GOG Forever z 1999 jest gorsza od wersji z 1995 znanej z Psx1.
www.youtube.com/watch?v=HHMvaIRtFC0

22.02.2021 20:33
Wiedźmin
230.1
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Rayman 1995
www.youtube.com/watch?v=rAd6MlU5yiY

22.02.2021 22:55
drenz
231
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Voyage

Gatunek: Przygodowa, platformowa
Premiera: 19 lutego 2021
https://www.youtube.com/watch?v=z42NgP1QxHI
https://store.steampowered.com/app/1051950/Voyage/

Ręcznie malowana szata graficzna opowieści o dwójce ocalałych wędrowców, którzy odkrywają tajemnice minionego czasu, usiłując powrócić do domu. Gra bez przemocy, do zagrania samemu lub w co-op.

23.02.2021 19:46
drenz
232
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Devilated

Gatunek: FPS
Premiera: 2021 (early access od 30.01.2021)
https://www.youtube.com/watch?v=iA7APiV8JEY
https://store.steampowered.com/app/570950/

Brutalna strzelanka, w której tez można używać broni białej lub innej. Na razie we wczesnym dostępie, ale ma oferować ponad 100 różnych typów broni, 30 miejscówek oraz 30 bossów.

23.02.2021 19:46
drenz
233
odpowiedz
3 odpowiedzi
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

HROT

Gatunek: FPS
Premiera: 2022 (early access 29.01.2021)
https://www.youtube.com/watch?v=FX2oINMwoJk
https://store.steampowered.com/app/824600/

FPS w stylu retro, w którym przenosimy się do Czechosłowacji gdzieś w roku 1986, w którym ma miejsce jakaś katastrofa.

23.02.2021 20:27
Wiedźmin
233.1
Wiedźmin
4
Generał
Wideo

Ciekawe czy znasz Prodeus. Gra jest w early access od 9 listopada 2020, a w tym roku być może będzie w pełnej wersji. Wzoruje się na grach FPS z lat 90' więc stawia na miodność, dynamikę i brutalność.
www.youtube.com/watch?v=uPJdGvyUlPQ

post wyedytowany przez Wiedźmin 2021-02-23 20:29:38
23.02.2021 20:42
drenz
233.2
drenz
81
Le réveil du lion

Prodeus znam. Ogólnie ostrożnie podchodzę do FPS robionych na starą modłę po tym jakimi średniakami okazały się Apocryph i Project Warlock. Jednak HROT przykuł moją uwagę i będę obserwował jak gra się rozwija.

23.02.2021 21:09
Wiedźmin
233.3
Wiedźmin
4
Generał

W każdym razie znajomy z Filmweb, który lubi FPSy z lat 90' ograł early access i mi polecał. Ja poczekam na wersję v1.0 :)

24.02.2021 19:41
drenz
234
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

ENDER LILIES: Quietus of the Knights

Gatunek: Akcja
Premiera: 2022 (early access 21.01.2021)
https://www.youtube.com/watch?v=PYw-xmQCJK8
https://store.steampowered.com/app/1369630/

Gra akcji z elementami RPG, w której przemierzamy mroczną krainę walcząc z setkami wrogich istot.

24.02.2021 19:42
drenz
235
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Disjunction

Gatunek: Akcja, Skradanka, RPG
Premiera: 28.01.2021
https://www.youtube.com/watch?v=coMDzejFTy0
https://store.steampowered.com/app/979310/

Rok 2048. Nowy Jork pogrąża się chaosie po aresztowaniu jednego z prominentnych przywódców miasta. W mieście rozprowadzany jest też narkotyk o nazwie „Shard”. Trójka bohaterów próbuje odkryć prawdę, która na zawsze może zmienić losy miasta.

25.02.2021 17:55
drenz
236
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Kinesis

Gatunek: Platformowa, Logiczna
Premiera: 2020
https://www.youtube.com/watch?v=rkZKn_8guqY
https://store.steampowered.com/app/1479750/

Odkrywamy kosmiczne tajemnice przodków rozwiązując szereg łamigłówek.

25.02.2021 17:56
drenz
237
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Potata: Fairy Flower

Gatunek: Platformowa
Premiera: 17 grudzień 2019
https://www.youtube.com/watch?v=yAH4SpY_1Zk
https://store.steampowered.com/app/1044020/

Młoda czarownica przemierza bajkowe lasy, aby odnaleźć siebie i ocalić swój dom.

26.02.2021 23:46
drenz
238
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

DwarfHeim

Gatunek: RTS
Premiera: 2021 (early access od 2020)
https://www.youtube.com/watch?v=3Cd4iK56S1Y
https://store.steampowered.com/app/977650/

Wybieramy między grą górnikiem, wojownikiem lub budowniczym i współpracujemy, aby zebrać zasoby, rozszerzyć swoje miasto i bronić się przed ciągłym zagrożeniem ze strony trolli. Nastawiona na co-op.

26.02.2021 23:47
drenz
239
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Trollskog

Gatunek: RTS
Premiera: 2021/2022 (early access od 2019)
https://www.youtube.com/watch?v=mgvh_UK0IG4
https://store.steampowered.com/app/617450/

Zasiedlamy wioski i rozszerzamy królestwo na ziemiach pełnych magicznych stworzeń.

26.02.2021 23:48
drenz
240
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Dominus Galaxia

Gatunek: Strategia turowa
Premiera: BD
https://www.youtube.com/watch?v=DhNqx7OTWHQ
https://store.steampowered.com/app/1173590/

Darmowa strategia 4X, w której zarządzamy międzyplanetarnymi koloniami i statkami kosmicznymi.

27.02.2021 20:35
drenz
241
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Jet Kave Adventure

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2020, PC: 15.01.2021
https://www.youtube.com/watch?v=VdAZ61fDOAc
https://store.steampowered.com/app/1383700/

Przygody jaskiniowca, który znajduje plecak odrzutowy i z jego pomocą eksploruje prehistoryczny świat.

27.02.2021 20:35
drenz
242
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Ragnarock

Gatunek: Muzyczna
Premiera: 2021 (early access od 2020)
https://www.youtube.com/watch?v=39t-lWJvaA4
https://store.steampowered.com/app/1345820/

Gra muzyczna, w której wystukujemy rytm, tak aby nasza łódź zostawiła w tyle pozostałe.

28.02.2021 12:46
drenz
243
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Century: Age of Ashes

Gatunek: Free-to-play, TPS
Premiera: 2022 (early access od kwietnia 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=AebW_Mf7vGs
https://store.steampowered.com/app/918570/Century_Age_of_Ashes/

Zapowiedziany darmowy multiplayer, w którym gracze dosiadają smoków i walczą między sobą na ogromnych terenach. Maja być tryby: rzezi - gracz kontra gracz (od 3v3 do 6v6v6), survivalu oraz wyścigów.

01.03.2021 21:06
drenz
244
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Tortured Hearts - Or How I Saved The Universe. Again.

Gatunek: RPG
Premiera: 1 marca 2021
https://www.youtube.com/watch?v=p8CwV2sYHjI
https://store.steampowered.com/app/1508260/Tortured_Hearts__Or_How_I_Saved_The_Universe_Again/

Podobno pełne humoru RPG w FPP z turową walką. Prace nad gra trwały ponad 12 lat, ma zawierać minimum 200 godzin gameplayu, który spędzimy zwiedzając 185 lokacji.

05.03.2021 18:55
drenz
245
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Omno

Gatunek: TPP, Platformowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=vchpz50luKk
https://store.steampowered.com/app/969760/

Podróżujemy przez cudowny, starożytny świat pełen dziwnych i cudownych form życia, zagadek, sekretów i przeszkód do pokonania.

05.03.2021 18:57
drenz
246
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Pascal’s Wager

Gatunek: Akcja, elementy RPG
Premiera: 2020 (iOS, Android) 12.03.2021 (PC)
https://www.youtube.com/watch?v=4eQE6_N2u70
https://store.steampowered.com/app/1456650/

Konwersja z mobilek gry akcji wzorującej się na Dark Souls.

05.03.2021 19:00
drenz
247
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

AWAY: The Survival Series

Gatunek: TPP, Akcja
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=xGYbtvKcjmQ
https://store.steampowered.com/app/750200/

Gramy bodajże jako lotopałanka karłowata, która pragnie ocalić swoją rodzinę. Podczas swojej podróży w dzicz musi stawić czoła coraz większym niebezpieczeństwom i nowym wyzwaniom.

06.03.2021 11:21
drenz
248
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Aritana and the Twin Masks

Gatunek: Przygodowa gra akcji
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=AcuBj5AtG0c
https://store.steampowered.com/app/1556040/

Wcielamy się w Aritanę, amazońską wojowniczkę, która wyrusza z misją odnalezienia artefaktów, które pozwolą jej ocalić Drzewo Życia.

06.03.2021 11:24
drenz
249
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Shields of Loyalty

Gatunek: Strategia turowa
Premiera: 2022 (early access od 19 marca 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=HK25zQEVBCE
https://store.steampowered.com/app/1318240/

Dwuwymiarowa turowa strategia nawiązująca do klasyków, w której prowadzimy swoje oddziały od bitwy do bitwy.

06.03.2021 19:16
drenz
250
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Heim

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=jcq4mSqcuNI
https://store.steampowered.com/app/1274470/

Nieoczekiwany gość wywraca życie rodzinne Ashyra do góry nogami - zabiera go w odległe miejsca i różne światy. Bohater musi eksplorować magiczny świat, rozwiązywać zagadki i zdobywać magiczne zdolności, aby powrócić do domu.

06.03.2021 19:18
drenz
251
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

The Weald

Gatunek: FPP, Przygodowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=gKWT79fH7Vs
https://store.steampowered.com/app/1397880/

Wcielamy się w Williama - purytanina, który uważa, że doznał wizji miejsca, w którym może być jego syn. Podejrzewa też, że za jego porwaniem stoi wiedźma. Wyrusza na poszukiwania.

07.03.2021 09:07
drenz
252
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

The Fabled Woods

Gatunek: FPP, Przygodowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=y-YBDk4xM3M
https://store.steampowered.com/app/1299480/

Walking symulator, w którym odkrywamy mroczne tajemnice w sielskim i malowniczym zakątku pewnego lasu.

07.03.2021 09:08
drenz
253
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Spark in the Dark

Gatunek: RPG
Premiera: 2023 (early access 2022)
https://www.youtube.com/watch?v=-Uicob6EfFg
https://store.steampowered.com/app/1315180/

Dark fantasy dungeon crawler z widokiem z góry, w którym eksplorujemy niebezpieczne podziemia.

07.03.2021 22:59
drenz
254
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Depth 6

Gatunek: FPP, Przygodowa/Survival horror
Premiera: 12.03.2021
https://www.youtube.com/watch?v=6rvfGq7aAgs
https://store.steampowered.com/app/1553320/

Godzinny horror, który zabiera gracza w podziemną wędrówkę po kopalni Purple Lavender, w której zginęło 117 osób a 24 zaginęły. Bohater próbuje odkryć prawdę zanim kopalnia zostanie nazajutrz zacementowana.

07.03.2021 23:00
drenz
255
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

I Saw Black Clouds

Gatunek: Filmowa, Przygodowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=p57nnZudhBY
https://store.steampowered.com/app/1346830/

Po niespodziewanej śmierci bliskiej przyjaciółki, Kristina wraca do rodzinnego miasta w poszukiwaniu odpowiedzi. Wkrótce odkrywa mroczne sekrety.

08.03.2021 19:29
drenz
256
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Lost Dream

Gatunek: Przygodowa, TPP
Premiera: 12.03.2021
https://www.youtube.com/watch?v=fkWTkfd1cSc
https://store.steampowered.com/app/1540400/

Jako lis próbujemy odszukać naszego przyjaciela, którego zabrali ludzie. Wybierając odpowiednią ścieżkę determinujemy swoje życie. Ma to być krótka gra, podobna do produkcji typu The First Tree.

08.03.2021 19:30
drenz
257
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion

Rise of the Betrayer

Gatunek: Platformowa, Akcja
Premiera: 09.07.2021
https://store.steampowered.com/app/1382290/Rise_of_the_Betrayer/
https://blastedrealm.com/

Przygodowa gra akcji w formie platformówki, w której istotna rolę będzie odgrywał crafting.

08.03.2021 19:32
drenz
258
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Dark Fracture

Gatunek: FPP, Survival horror
Premiera: 2022 (early access od 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=-m-z1aMtUNw
https://store.steampowered.com/app/1268790/

Lata 90. USA, jakaś farma z dala od cywilizacji. Rzeczywistość bohatera miesza się z wyobraźnią i nie wie, czy horror, którego jest świadkiem nie jest wyłącznie jego wymysłem.

08.03.2021 19:38
drenz
259
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Dinos Reborn

Gatunek: Survival/Przygodowa, Akcja
Premiera: 2022
https://www.youtube.com/watch?v=ZF9pBGAyQMg
https://store.steampowered.com/app/1522360/Dinos_Reborn/

Polski survival sci-fi, w którym trafiamy do świata zamieszkałego przez dinozaury i inne niebezpieczne stworzenia.

10.03.2021 12:53
drenz
260
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Frozenheim

Gatunek: RTS
Premiera: 2022 (early Access od 20 maja 2021)
https://m.youtube.com/watch?v=m8cSL22m4mY
https://store.steampowered.com/app/1134100/Frozenheim/

Rozbudowujemy swoją wioskę wikingów oraz bronimy jej przed najeźdźcami.

post wyedytowany przez drenz 2021-03-10 12:54:53
10.03.2021 18:51
drenz
261
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

The Protagonist: EX-1

Gatunek: Strategia turowa
Premiera: 2021 (early access od 2 marca 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=S_CMrIT30lI
https://store.steampowered.com/app/1162570/

Elitarny oddział specjalizujący się głównie we walce wręcz mierzy się z hordami obcych bestii na stacji kosmicznej.

12.03.2021 10:11
drenz
262
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Mundaun

Gatunek: FPP, Przygodowa
Premiera: 16 marca 2021
https://www.youtube.com/watch?v=kCQNrOpyNcI
https://store.steampowered.com/app/720350/

Mroczna przygodówka z ręcznie rysowanymi ołówkiem teksturami, która zabiera gracza do alpejskiej doliny, gdzie musi rozwiązać tajemnice śmierci swoich dziadków. Wkrótce odkrywa, że coś pierwotnego i diabelskiego zagraża mieszkańcom Mundaun.

12.03.2021 10:14
drenz
263
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Faraway: Director’s Cut

Gatunek: Przygodowa
Premiera: Android: 2017 PC: 5 marca 2021
https://www.youtube.com/watch?v=g5PwRaZ0Bds
https://store.steampowered.com/app/883880/Faraway_Directors_Cut/

Poprawiona konwersja urządzeń mobilnych. Trafiamy na tajemniczą pustynie, gdzie eksplorujemy tamtejsze świątynie rozwiązując wiele zagadek.

12.03.2021 10:15
drenz
264
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Escape Machine City: Airborne

Gatunek: Przygodowa/Logiczna
Premiera: iOS: 2020 PC: 22 luty 2021
https://www.youtube.com/watch?v=Sr6Mv6EEsao
https://store.steampowered.com/app/1502800/

Gra logiczna, w której rozwiązujemy łamigłówki wewnątrz powietrznego statku.

12.03.2021 10:15
drenz
265
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Lornsword Winter Chronicle

Gatunek: RTS, RPG
Premiera: 23 październik 2019
https://www.youtube.com/watch?v=9O6kcyuw6M8
https://store.steampowered.com/app/960900/

Kontrolujemy naszego bohatera, którym eksplorujemy, zdobywamy, przywołujemy a na późniejszym etapie zarządzamy nasza armią i budynkami oraz pilnujemy, aby zawsze zgadzała się odpowiednia ilość złota, jedzenia itp.

14.03.2021 06:35
drenz
266
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Fate of Kai

Gatunek: Przygodowa/Visuel Novel
Premiera: 21 marca 2021
https://www.youtube.com/watch?v=HST4TIYQdMM
https://store.steampowered.com/app/1426480/Fate_of_Kai/

Taka komiksowa paragrafówka, w której w dymkach będziemy decydować, co ma zrobić nasz bohater, prowadząc go do finału historii.

20.03.2021 21:21
drenz
267
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

City of Brass

Gatunek: FPP, Akcja
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/301840/City_of_Brass/

Ta przyzwoita gra akcji była rozdawana za darmo jak i bardzo często można ją kupić w promocji za 7 zł. Zagrać jak najbardziej można, bo dostarcza naprawdę fajnej, niezobowiązującej rozrywki, nawet na kilkuminutowe posiedzenie. Rzadko spotykany setting w grach, możliwość walki biczem, którym możemy wrogów rozbrajać, ogłuszać, przewracać itd. Do tego trudność można sobie samemu ustawić i bawić się tak jak sobie zaplanowaliśmy (dzięki tzw. błogosławieństwom - tylko uprzednio musimy z kilka razy umrzeć, aby odblokować to i owo). Jeśli macie ją w bibliotece, to niech to nie będzie zwyczajne +1 do katalogu - zagrajcie.

20.03.2021 21:33
drenz
268
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Image

Primal Light

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/771420/Primal_Light/

Mój ostatni zakup (gra jeszcze jest w promocji za około 11 zł), który przykuł moją uwagę screenami i trailerem, a z którym spędzam naprawdę miłe, ale gdzieniegdzie i wymagające, chwile. Kolejna nostalgiczna podróż do przeszłości, do lat dzieciństwa, do "dobrych czasów" (a pisząc to w tle gra motyw z Żaru Tropików) . Gramy jaskiniowcem Krogiem, którego wioska została zniszczona przez dziwne siły zła. Wyruszamy z misją pokonania tego dziadostwa. 10 poziomów, 10 bossów na końcu każdego z nich. Zróżnicowani wrogowie, pułapki, sekrety. Z czasem odkrywamy też umiejętności, które naszemu bohaterowi w przepasce ułatwią poruszanie się po platformowych labiryntach. Świetna oprawa wizualna, audio jeszcze lepsze. Klimatyczna rzecz. Polecam.

21.03.2021 12:13
drenz
269
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Survive the Fall

Gatunek: Strategia
Premiera: 2021/2022
https://www.youtube.com/watch?v=-T609l1QjLc
https://store.steampowered.com/app/1579340/Survive_the_Fall/

Gra z otwartym światem łącząca elementy taktyczne, strategiczne z elementami budowania osad, w którym eksplorujemy postapokaliptyczny świat.

26.03.2021 18:12
drenz
270
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Thymesia

Gatunek: RPG akcji
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=bdhf4e9RcVo
https://store.steampowered.com/app/1343240/Thymesia/

Wcielamy się w Corvusa, który próbuje odzyskać pamięć. Może przybierać w walce formę kruka, przejmuje choroby od bossów i w dalszej wędrówce może używać ich jako broni. Postać możemy rozwijać a szczególnie rozwijać jej bronie biologiczne.

26.03.2021 20:47
drenz
271
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Isonzo

Gatunek: FPS, Sieciowa
Premiera: 2021
https://www.youtube.com/watch?v=aMNh0_Q7Nss
https://store.steampowered.com/app/1556790/Isonzo/

Po Verdun i Tannenbergu deweloperzy zabiorą w tym roku graczy na front włoski.

27.03.2021 11:20
drenz
272
1
odpowiedz
drenz
81
Le réveil du lion
Wideo

Lost Eidolons

Gatunek: RPG, Strategia, Turowa
Premiera: 2022
https://www.youtube.com/watch?v=Y2lwmiZxJAg

W grze będziemy śledzić losy szanowanego najemnika o imieniu bodajże Eden, który w ramach spisu tarci niemal wszystko. Ostatecznym celem staje się obalenie cesarza i odzyskanie reputacji.

post wyedytowany przez drenz 2021-03-27 11:24:28
02.04.2021 23:15
drenz
273
1