Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Mało znane, lecz ograne.

01.03.2018 19:58
drenz
1
2
drenz
73
Le réveil du lion

Mało znane, lecz ograne.

Temat ma za zadanie przedstawić gry, które nie są uwzględnione w dość niekompletnej Encyklopedii Gier na GOLu a także takie, które są mało znane lub ciężko je znaleźć ze względu na coraz większe liczby wydawanych produkcji (Steam). Jeśli ograłeś fajny, niszowy tytuł, którego nie ma w Encyklopedii, to podziel się tutaj w kilku zdaniach wrażeniami na jego temat. Może wśród takich produkcji ktoś znajdzie dla siebie interesującą grę.
Ważne, aby poza opisem i wrażeniami z gry dodać jeszcze kilka podstawowych informacji: Tytuł, gatunek oraz link do strony, na której ową grę można zakupić, zagrać lub znaleźć więcej informacji. Na dobry początek będę też zamieszczał mało znane gry z jakimi zapoznałem się ostatnimi czasy. Zachęcam do pisania :)

01.03.2018 20:08
drenz
2
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Black Jewel

Gatunek: platformowa
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/761320/Black_Jewel/

Staroszkolna platformówka, która mogłaby być klasykiem w latach osiemdziesiątych. Polecam szczególnie fanom C64 :) Black Jewel to wciągająca platformówka, w której poza przyciskami kierunku jest jeszcze jeden jedyny odpowiedzialny za wyprowadzany cios. Proste, banalne, ale też wymagające. Gra to 5 różnych krain, w których na końcu do pokonania jest zawsze boss. Długość gry zależy od naszego skilla - można ją przejść w niewiele ponad kwadrans, ale mi zajęło to znacznie dłużej i niestety tylko raz. Gdy już chciałem zabijać na swojej drodze wszystko co się rusza to nie było już takie łatwe jak przeskakiwanie ponad niektórymi wrogami :) Gra kosztuje 7 złotych i jest to jeden z niewielu tytułów zakupionych przeze mnie tuż po premierze :D Polecam szczególnie starszym graczom.

01.03.2018 20:28
2.1
zanonimizowany636606
89
Generał

Na C64 grałem w 1988r.
W XXIw. od gier wymagam lepszej grafik.

03.03.2018 19:41
drenz
2.2
2
drenz
73
Le réveil du lion

Dlatego gra przeznaczona jest też dla osób, dla których grafika nie jest najważniejsza :)

03.03.2018 19:39
drenz
3
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Militia

Gatunek: logiczna
Premiera: 2015
http://store.steampowered.com/app/421260/Militia/

Militia to ciekawa wariacja szachów. Po kwadratowych polach przesuwamy ikonki swojej drużyny i rozprawiamy się z oponentami, którzy co rundę mogą się odradzać. Celem jest pokonanie ich dowódców (to ci z gwiazdkami na obrazku obok) i przechodzenie do kolejnej rundy i zwiększanie swojej rangi, by znaleźć się w top 10 najlepszych graczy. Z każdym poziomem gra staje się trudniejsza - mamy mniej ruchu, przeciwników jest więcej, są odporniejsi, więc trzeba się nieźle nagłowić, aby wyjść z potyczki zwycięsko. Przegrana to niestety utrata ranku o pewną część. Gra szczególnie wymagająca staje się od poziomu 10.

W samej grze mamy dwa rodzaje światów: mroczny i światła. W oby kierujemy różnymi ikonkami odpowiadającymi poszczególnym klasom. Np. młot symbolizuje paladyna, który może zadać cios w jednym z kwadratów wokół, poza nim mamy łucznika, maga itd. Każdy ma swój ruch i sposób ataku. Gra mnie wciągnęła na długie godziny. Syndrom kolejnej potyczki pojawiał się nader często. Polecam miłośnikom gier logicznych. Często jest przeceniana i za mniej niż 10 zł zdecydowanie warto kupić.

03.03.2018 20:07
drenz
4
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Ruzar - The Life Stone

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiera: 2015
http://store.steampowered.com/app/366510/Ruzar__The_Life_Stone/

Bardzo dobry dungeon crawler. Wciągający, chociaż audiowizualnie nie ma startu do Grimrocków, Vaporum, czy Dungeon Kingdoms: Sign of the Moon, ale nie ustępuje im pod względem eksploracji, rozwoju postaci (tutaj sterujemy jedynie jedną postacią), czy ilości wyposażenia. Szkoda, że gra nie sprzedała się dobrze, wręcz ze znanych mi dungeon crawlerów FPP sprzedała się najgorzej... a jest warta uwagi.

W grze szukamy Kamienia Życia. Przemierzamy górskie labirynty, sanktuaria, jaskinie, eksplorujemy owe miejsca, pokonujemy wrogów, rozwiązujemy zagadki a nawet od czasu do czasu jakieś poboczne zadanie. Walka jest prosta, przeciwnicy nie są szybcy, pojedynczo nie stanowią wyzwania, choć w grupie i na małej powierzchni robi się wymagająco. Historia to wyłącznie intro i outro. Najwięcej frajdy sprawia jednak eksploracja i radość z odnajdywania sekretów, których w grze nie brakuje. Gra jest na 10-12 godzin, ale jest też opcja New Game +, która umożliwia przechodzenie gry i zmierzenie się z silniejszymi przeciwnikami. Polecam, choć przecenioną o co najmniej połowę.

post wyedytowany przez drenz 2018-03-03 20:07:47
04.03.2018 14:45
Rutinko
5
odpowiedz
1 odpowiedź
Rutinko
15
Chorąży

Indygo

Gatunek: Gra przygodowa
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/702600/Indygo/

Gra polskiego studia Pigmentum Game Studio. Indygo to gra przygodowa o depresji, uczestniczymy w życiu Tomasza Płońskiego, artysty malarza, który boryka się z postępującą depresją,. Tomasz od trzech miesięcy nie opuszcza swojego pokoju. To jakie podejmiemy decyzje zależy jaki będzie finał gry. Warto sprawdzić jeśli ktoś lubi gry przygodowe w klasycznym wydaniu. Gra nam zajmie myślę, tak nieco godzinkę, a z podpowiedziami jakieś myślę 30 minut. Niestety nie ma chyba dema, ale cena dość spoko bo jakieś 20 zł.

post wyedytowany przez Rutinko 2018-03-04 14:48:19
04.03.2018 22:40
drenz
5.1
drenz
73
Le réveil du lion

Grałem i gra jest niezła. W sumie jej jedyną najpoważniejszą wadą jest właśnie długość rozgrywki. Aczkolwiek ja ją przeszedłem 3 razy, aby poznać przynajmniej resztę zakończeń, których i tak jest więcej. Dla niektórych minusem może być jeszcze polski dubbing i głos głównego bohatera. Ja do niego się przyzwyczaiłem. Na pewno jest to gra intrygująca, przemyślana wizualnie, której można poświęcić te kilka krótkich chwil. Ja nie żałuję, tym bardziej, że zakupiłem ją podczas promocji za ok. 8 złotych.

04.03.2018 15:00
Rutinko
6
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Rutinko
15
Chorąży

Play with Me

Gatunek: Escape the room (horror)
Premiera: 2018
http://store.steampowered.com/app/725780/PLAY_WITH_ME/

Dość nietypowa gra, w której wykorzystywane są złudzenia optyczne/iluzje, ale nie tylko musimy wykorzystywać przedmioty ze swojego otoczenia lub coś zrobić w swoim pokoju Np. odsunąć się od ekranu aby ujrzeć kod, są też "normalne zagadki". Jesteśmy dziennikarzem który prowadzi śledztwo w sprawie "Iluzji" i niestety wpada w jego ręce, musimy przejść przez taki jakby labirynt zagadek, a na koniec czeka nas finał (zależy jakie podjęliśmy decyzje, gra ma kilka zakończeń).

Gra jest trudna, ze względu na nieco zmienione podejście do zagadek Np. w wielu grach występuje plama krwi jako element dekoracyjny tutaj niestety to może być istotny element aby wyjść z pokoju (co gorsza rozwiązanie zawsze mamy przed oczami), z solucją zajmie nam jakieś 3-4 godziny, normalnie do nawet 30 godzin lub więcej (ale gramy sami bez podpowiedzi)... Jak ktoś lubi wyzywania typu Dark Souls, Cuphead to polecam, a propos Dark Souls, gdy odblokujemy telefon... Nie będę zdradzał :P.

Warto dodać, że gra zawiera demo oraz polski dubbing.

04.03.2018 22:43
drenz
6.1
1
drenz
73
Le réveil du lion

I o to mi chodziło zakładając ten temat - gra wygląda naprawdę ciekawie a o niej kompletnie nie słyszałem, czy czytałem. Dodałem do listy życzeń.

04.03.2018 23:51
Dawko062
👍
6.2
1
Dawko062
57
Pora umierać

Zajebisty wątek - przypinam.

12.04.2018 21:52
Rutinko
6.3
Rutinko
15
Chorąży

Warto dodać, że gra robiona przez polaka

05.03.2018 04:06
MrocznyWędrowiec
7
odpowiedz
MrocznyWędrowiec
74
aka Hegenox

Chronicon

Gatunek: hns

Link: http://store.steampowered.com/app/375480/Chronicon/

Gra jeszcze we wczesnym dostępie, ale bardzo przyjemnie się grało.

06.03.2018 16:34
drenz
8
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Caribbean Sail

Gatunek: przygodowa, relaksacyjna
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/657690/The_Caribbean_Sail/

Przygodowa, ekonomiczna i relaksująca gra z bardzo minimalistyczną oprawą audiowizualną. Głównym zadaniem jest dotarcie z Londynu do portu w Nassau. Na początku musimy wybrać nasza specjalizację, potem statek, który należy zaopatrzyć w różne dobra. Im więcej dostarczymy do Nassau tym więcej otrzymamy punktów (są one potrzebne do odblokowania lepszych jednostek pływających). Ze specjalizacji mamy do wyboru m.in. misjonarza, stolarza, gubernatora czy lekarza pokładowego. Każdy z nich ma poszczególne bonusy oraz początkową kwotę, za którą można kupić statek i jego wyposażenie (harpuny, działa, kule, lekarstwa, sieci, szanty itd). Tak zaopatrzeni wyruszamy w podróż, podczas której dochodzi do różnych zdarzeń. Na przykład możemy natrafić na inne statki. W zależności od tego, kto jest jest ich właścicielem - możemy handlować, walczyć, uciekać a nawet załapać zarazę (to oraz inne choroby można nabawić się przy wyciągnięciu tajemniczego ładunku z wody). Jednak jednym z głównych zajęć podczas podróży jest łowienie ryb, które można robić na dwa sposoby - strzelać z harpunu (fajna, zręcznościowa gierka) oraz zarzucić sieć. Podczas wyprawy może jeszcze dojść do kilku innych możliwości - wszystko zależy od tego co wydarzy się podczas podróży lub na co natrafimy i ewentualnie jak to wykorzystamy. Szkoda tylko, że po kilku kursach gra już niczym nie zaskakuje i staje się monotonna, ale dla łowców osiągnięć stanowić będzie naprawdę wyzwanie. Póki co można płynąć do Nassau, ale twórca już zapowiedział, ze gra wkrótce otrzyma większe uaktualnienia w postaci kolejnych portów i tras, większej ilości statków, przedmiotów i zdarzeń losowych. Jak dla mnie super. Carribean Sail zakupiłem za niecałe 9 zł i za tą kwotę zaoferowała mi więcej niż się mogłem spodziewać.

13.03.2018 16:53
drenz
9
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Orange Moon

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2017
http://store.steampowered.com/app/432950/Orange_Moon/

Klimatyczna i wciągająca platformówka. Co prawda ową produkcję ogrywałem tuż przed premierą i nie była wolna od błędów, ale spokojnie dało się ją ukończyć w ok 5 godzin. Na dzień dzisiejszy zyskała ona kilka aktualizacji, w tym wersję demo, więc można śmiało przekonać się jak Orange Moon się prezentuje. A sterujemy w nim kosmonautą, który przemierza Pomarańczowy Księżyc i walczy z jego florą oraz robotami. Ponadto jest opcja udoskonalania kombinezonu i arsenału. Miejscami ma fajną muzykę. Nie jest to jakaś wybitna i odkrywcza produkcja, ale gra się przyjemnie. Gra często jest w dużych przecenach, nawet za mniej niż 5 zł, ale spokojnie można dać drugie tyle.

post wyedytowany przez drenz 2018-03-13 16:54:51
17.03.2018 23:05
drenz
10
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Deep Paths: Labyrinth of Andokost

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/375500/The_Deep_Paths_Labyrinth_Of_Andokost/

Niezły dungeon crawler stworzony przez jedną osobę. Na początku może nie zachęcać, ale warto dać jej szansę, tym bardziej, że ma fajny klimat i eksplorację - odnajdywanie sekretów daje wiele frajdy. Fabuła - nijaka, grafika ujdzie, rozwój postaci - słaby; walka jest OK, choć wrogowie różnorodnością i rodzajami ataków nie grzeszą. Do dyspozycji gracza oddano 13 poziomów z wieloma subfloorwami a przejście gry to ok. 10 godzin. Gra często jest w promocjach a jej bazowa cena też nie jest duża. Pomimo swoich mankamentów i odpychającym początkiem polecam. Warto dać jej szansę i dobrze się bawić.

18.03.2018 01:43
SpecShadow
11
1
odpowiedz
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

Inquisitor

Gatunek: action RPG
Premiera: 2012
http://store.steampowered.com/app/241620/Inquisitor/

Zaskoczenie - action RPG inspirowany Divine Divinity w czasach, gdy hack'n'slashe papugują Diablo3 po latach inspiracji częścią drugą. Tymczasem dobrych gier inspirowanych pierwszym Diablo jest jak na lekarstwo.
Gra nie jest bez wad (oceny: Mieszane) ale miałem już sporo przypadków gdy gra z takimi ocenami była lepsza niż co nie które z Bardzo Dobrymi. Ale mniejsza o to.

Gracz wciela w tytułowego inkwizytora, który przez 3 krainy/akty rozwiązuje zagadki i herezje. Także nie tylko walczymy ale też prowadzimy śledztwa, czytamy sporo dialogów (pierwsze dialogi były jak uderzenie w twarz, takie ściany tekstu tam były).
Przy czym warto mieć jakieś podstawy magii, nie tylko system pieczęci (który działa jak runy w Gothicu z czarami ofensywnymi ale mają limitowane użycie) ale też czary użytkowe - lewitacja, leczenie etc. Bez tego jest niemal niemożliwe dalsze granie.

Gra jest trudna, tu bez dwóch zdań. Niby drewno ale mi dawała sporo frajdy.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-18 01:47:51
18.03.2018 01:59
SpecShadow
12
odpowiedz
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

Marauder - Man of Prey

Gatunek: taktyczny RPG
Premiera: 2012?
http://store.steampowered.com/app/289600/Marauder/

Jagged Alliance 2 nigdy nie doczekał się godnego następny, to jeden z powodów przez który zawiodłem się na segmencie indie. Jedynym tytułem który jako tako dał radę był 7,62 High Calibre, do pewnego stopnia też Brigade E5. Ostatnią grą studia było coś trochę innego - gra umiejscowiona w zdewastowanym świecie w którym rząd machnął na swój kraj ręką i dał się sprzedać. Takie post-apo na modłę pierwszego Mad Maksa, bez grzybów atomowych na horyzoncie ale i tak nie jest wesoło.

Starcia są trudne bo wróg ma zawsze przewagę liczebną, czasami naprawdę sporą. Już jedna kula potrafi nas załatwić - zabić, ciężko zranić albo ogłuszy i da czas na wykończenie. Przeciwnik jednak też podlega tym samym zasadom więc nam pozostaje jedynie go przechytrzyć.

Zbieramy fanty (w końcu jesteśmy szabrownikami, do tego jednymi z najlepszych) i razem ze swoja zaufaną ekipą próbujemy przeżyć.

18.03.2018 05:17
yadin
13
odpowiedz
4 odpowiedzi
yadin
102
Legend

A pamiętacie "Black" na PlayStation 2? To było 12 lat temu.

18.03.2018 09:34
SpecShadow
13.1
SpecShadow
81
Silence of the LAMs

Pamiętamy, sporo ludzi pamięta. To jeden z najsłynniejszych FPSów na konsolach, zaraz po Goldeneye.

[13.2]
młodsze pokolenia chyba. Ci co pamiętają czasy PS2 - pamiętają i Blacka, to chyba była końcówka tamtej generacji.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-18 10:21:08
18.03.2018 09:35
malyb89
13.2
malyb89
164
Demigod

Tylko ci co grali. Reszta Medal of Honor i Call of Djudi.

18.03.2018 18:04
yadin
13.3
yadin
102
Legend

Bo tak naprawdę niewielu w to grało. PlayStation 2 posiadało mniej ludzi niż PlayStation 3. Ludzie grali, zresztą jak dziś, głównie na pecetach.

18.03.2018 20:57
SpecShadow
13.4
7
SpecShadow
81
Silence of the LAMs

Ty, Hydro i Alex to jednak stan umysłu.
Bez obrazy ale inaczej nie da się podsumować większości (jeśli nie wszystkich) waszych postów.

18.03.2018 22:05
drenz
14
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Moustache Mountain

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/457520/Moustache_Mountain/

Sympatyczna platformówka, która jednak podczas rozgrywki może mocno zdenerwować. Kilkanaście poziomów do pokonania. Celem jest jak najszybsze dotarcie do poziomu z postumentem. A to nie będzie takie łatwe, bo co kilka poziomów dochodzą różne przeszkody. Mi dotarcie do "mety" zajęło parę godzin a potem starałem się osiągnąć jak najlepszy czas, ale daleko było mi do najlepszych (grałem na klawiaturze). Polecam graczom, którzy chcą za niską cenę sprawdzić swój skill.

19.03.2018 12:30
SpecShadow
15
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

Age of Decadence

http://store.steampowered.com/app/230070/The_Age_of_Decadence/
Gatunek - RPG
Premiera - 2015

Marzeniem niezależnych twórców jest zrobienie gier które potem trudno odróżnić od innych gier indie.
Są jednak tacy, którzy chcą stworzyć coś innego niż obecny trend w segmencie AAA czy indie RPGów. Oto Age of Decadence, tworzony przez jakieś 10? lat w końcu jest dostępny w sprzedaży.
Akcja dzieje się w czasach upadku Rzymu, trawionego przez postępującą dekadencję, nihilizm, utraty wiary czy zdziczenie. Świata gdzie obce nacje i ugrupowania chcą mieć swój kawałek tej dawnej potęgi. Wielu się poddało, część próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Wcielamy się w jedną z nich, lawirującą w tym świecie gdzie odwrócenie się plecami do innych zbyt wcześnie może się skończyć fatalnie.

Co ciekawe - jest możliwe granie postacią bez żadnych statystyk czy umiejętności bojowych i poleganie na swoich najemnikach z którymi negocjujemy ceny. Postacie są świetnie napisane i pamięta się o nich bardziej niż tych ze sztampowych RPGów wypluwanych pod dyktandem wielkiego wydawcy tak bardzo politycznie poprawnych... każda z nich ma jakieś cele, pragnienia i nie zawaha się zrobić nas w konia. Czym wyżej w hierarchii dana postać tym później odkrywamy ich podstęp. Chyba że nam uda się to zrobić pierwszym i zarobić na tym...

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-19 12:31:50
26.03.2018 20:42
Dede0601
15.1
1
Dede0601
51
Generał

Fajnie, ale możesz to napisać pod profilem gry w encyklopedii...
https://www.gry-online.pl/gry/age-of-decadence/zd250f#pc

spoiler start


Mało znane, lecz ograne

spoiler stop

post wyedytowany przez Dede0601 2018-03-26 20:42:55
26.03.2018 23:20
SpecShadow
15.2
SpecShadow
81
Silence of the LAMs

Słaba ocena, utyskiwania graczy wychowanych na Skyrimie czy innym Oblivionie - yep, AoD daje w kość.
Nie jestem zaskoczony niską oceną.
Sam pomysł dobry, już dodałem.

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-03-26 23:23:28
26.03.2018 17:06
drenz
16
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Quern - Undying Thoughts

Gatunek: Przygodowa, logiczna
Premiera: 2016
https://sklep.gry-online.pl/sklep/pc/przygodowe/dobra-gra-plus-quern-undying-thoughts-pc-pl,390933 (Czasami można w tym czy innym sklepie kupić ją za kilka złotych taniej. Na Steam cena nie zeszła nigdy poniżej 40 złotych)

Wspaniała gra przygodowa. Świetny klimat, w którym starsi gracze, którzy zapoznali się niegdyś z serią MYST, poczują przypływ nostalgii i powrócą myślami do dawnych lat. Mnóstwo różnorodnych, pomysłowych zagadek i związanych z nimi przedmiotów, machin, miejsc... Wszystko to okraszone przyjemną grafiką i muzyką (jak na pierwszą grę młodych Węgrów Quern wypada ponadprzeciętnie). W tym gatunku to jedna z gier czołówki, z którą warto się zapoznać.

post wyedytowany przez drenz 2018-03-26 17:07:18
04.04.2018 11:05
drenz
17
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Glass Masquarade

Gatunek: Puzzle, rekreacyjna
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/511470/Glass_Masquerade/

Ładnie wykonana (zarówno strona wizualna jak i audio) relaksująca gra, w której po prostu układamy puzzle: jakieś zegary-witraże. Jeśli ktoś chce coś sprezentować np. swojemu rodzicowi zamiast pasjansa :), to śmiało może mu takie coś zakupić podczas promocji (pełnej kwoty bym nie dał). Jest to też gra dla osób, które poświęcają na wirtualną rozrywkę mało czasu - można spokojnie sobie dawkować w kilkuminutowych ilościach.

post wyedytowany przez drenz 2018-04-04 11:06:41
04.04.2018 11:28
drenz
18
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

BattleStorm

Gatunek: Shooter, rekreacyjna
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/432280/BattleStorm/

Staroszkolny shooter, mocno inspirowany podobnymi grami z lat 80. i 90. Świetny jako przerywnik między innymi, rozbudowanymi tytułami jak i idealny na krótkie sesje przed ekranem. Jeżeli byłby znacznie lepiej rozbudowany i zróżnicowany świat, przeciwnicy, bossowie, to byłaby świetna gra. Jednak tutaj też jest fajnie (warto wspomnieć o niezłej muzyce) i kilka godzin można przy niej miło spędzić.

post wyedytowany przez drenz 2018-04-04 11:30:30
09.04.2018 16:55
drenz
19
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Purring Quest

Gatunek: platformowa
Premiera: 2015
http://store.steampowered.com/app/409100/The_Purring_Quest/

Platformówka dla miłośników kotów. Sympatyczna, krótka, prosta z niezłą muzyką. Skierowana raczej dla młodszych graczy. Mamy wrócić kotem do domu a po drodze musimy unikać psów, walczyć z kretami za pomocą kasztanów, unikać gołębich kupsk oraz od czasu do czasu uwolnić jakiegoś innego kota. Często jest w promocji za ok 5 zł., za więcej niż 10 zł nie warto brać.

09.04.2018 16:59
drenz
20
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Heroes of the Monkey Tavern

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/492500/Heroes_of_the_Monkey_Tavern/

Sympatyczny dungeon crawler, w którym nie mamy nic oryginalnego, ale jest to solidna, rzemieślnicza (i minimalna) robota. Eksplorujemy wieżę (skrytki to wyłącznie przycisk w murach), walczymy z wrogami (niestety pomimo ich wizualnej różnorodności dysponują tym samym atakiem), rozwiązujemy kilka prostych zagadek. Rozwój postaci jest automatyczny. wpływ mamy jedynie na początkowy wybór klasy i przyznanie kilku punktów. Optymalizacja jest w porządku. Świetna muzyka. Gra nie jest droga, często jest w promocjach na Steamie i można przy niej fajnie spędzić kilka godzin.

post wyedytowany przez drenz 2018-04-09 17:00:26
12.04.2018 21:21
drenz
21
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Dungelot: Shattered Lands

Gatunek: Logiczna, roguelike
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/403940/Dungelot_Shattered_Lands/

Sympatyczne klikadło z ładną oprawą audiowizualną, w którym odkrywamy pola, natrafiając tym samym na przedmioty lub wrogów czy inne elementy. Zdecydowanie najprzystępniejsza z tego typu gier na rynku, bo nie jest tak strasznie nastawiona na grind jak Runestone Keeper. Jednak po przejściu kampanii jedną postacią nie ma się ochoty przejść kolejnej. Gra dla zabicia czasu, albo jako przerywnik między innymi tytułami. Można śmiało brać w promocji.

Dungeon Journey

Gatunek: Logiczna, roguelike
Premiera: 2016
http://store.steampowered.com/app/485490/Dungeon_Journey/

Gatunek jak Dungelot: Shattered Lands. Tutaj jednak jest to gra bardziej rozbudowana, jest więcej możliwości, ale też niestety trochę więcej grindu. Na plus przemawia z pewnością cena, bo grę można nabyć za grosze a może ukraść nawet kilkadziesiąt godzin z życia.

12.04.2018 21:54
Rutinko
👍
22
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Rutinko
15
Chorąży

Dungeon Journey

Gatunek: Horror
Premiera: 30 stycznia 2018
http://store.steampowered.com/app/633360/Remothered_Tormented_Fathers/

Remothered to inspirowana dokonaniami kinematografii trylogia grozy, gdzie ekstremalna rozgrywka o przetrwanie toczy się w przerażająco realistycznym otoczeniu.

post wyedytowany przez Rutinko 2018-04-12 22:00:31
12.04.2018 22:32
drenz
22.1
drenz
73
Le réveil du lion

Tytuł to Remothered: Tormented Fathers ;)
Dzięki za kolejny tytuł, który dodałem do listy życzeń. Akurat horrorów aż tak bardzo nie śledzę, choć je lubię. To przechodzę Lethe, czekam na promocję i zabiorę się za m.in. powyższą grę, bo wygląda naprawdę ciekawie.

12.04.2018 23:18
Rutinko
22.2
Rutinko
15
Chorąży

Skopiowałem od Ciebie opis, a tu jak zwykle edycja tylko 3 minuty................ Sprawdzę Lethe bo wygląda ciekawie, a nie słyszałem o tym, Steam zalewa fala "dziwnych" gier :P.

26.04.2018 18:42
drenz
23
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Ghoulboy - Dark Sword of Goblin

Gatunek: platformowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/752500/Ghoulboy__Dark_Sword_of_Goblin/

Bardzo fajna platformówka z sympatyczną oprawą wizualną i przyzwoitym audio. 25 poziomów najeżonych pułapkami, wrogami i sekretami. Grało się nadzwyczaj dobrze na klawiaturze. Poziom trudności jest satysfakcjonujący. Daje się we znaki gdzieś w połowie, gdzie checkpointy są rozstawiane coraz rzadziej, ale nie jest to gra szczególnie trudna. Jak ktoś ma skilla to gra nie będzie stanowić dla niego wyzwania. W zależności od swoich umiejętności jest na ok.3-6 godzin. Polecam

post wyedytowany przez drenz 2018-04-26 18:42:27
28.04.2018 07:01
MrocznyWędrowiec
24
1
odpowiedz
1 odpowiedź
MrocznyWędrowiec
74
aka Hegenox

Healer's Quest

Gatunek: RPG
Premiera: 18 kwietnia 2018
https://store.steampowered.com/app/598490/Healers_Quest/

Genialny indyk! Już dawno tak dobrze się nie bawiłem - zwłaszcza jeśli chodzi o tytuły niezależne ;) Stajemy się uzdrowicielem, którego zadaniem jest utrzymanie przy życiu 4 osobowej załogi. Gra jest najeżona dobrym humorem i parodią RPGów, mentalności graczy itp. Polecam wszystkim ;)

15.05.2018 21:29
drenz
24.1
drenz
73
Le réveil du lion

Wygląda sympatycznie, choć oprawa wizualnie do końca do mnie przemawia. Za jakiś czas może dam jej szansę, tym bardziej, że zbiera głównie pozytywne opinie. Taki Zenith oceniany był gorzej, ale zaskoczył mnie humorem. Jak ten element będzie jeszcze lepszy w Healer's Quest to będzie super :)

15.05.2018 21:25
drenz
25
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Root Of Evil: The Tailor

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/550310/Root_Of_Evil_The_Tailor/

Wcielamy się w postać detektywa-telepaty, który odkrywa, w nie do końca opuszczonym domostwie, tajemnicę morderstwa sprzed lat. Akcja dzieje się wyłącznie w jednym budynku w kilku pokojach, które jednak będziemy odwiedzać kilka razy. Rozwiązujemy zagadki i tym samym poznajemy historię upiornego domostwa. Klimat jest całkiem fajny. Gra na jakieś 2-3 godziny, więc polecam zakupić wyłącznie w dobrej promocji, ale jak najbardziej polecam.

post wyedytowany przez drenz 2018-05-15 21:31:44
15.05.2018 21:39
drenz
26
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Order of the Thorne - The King's Challenge

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/425600/The_Order_of_the_Thorne__The_Kings_Challenge/
https://www.gog.com/game/order_of_the_thorne_the_kings_challenge

Bardzo sympatyczna i dobra gra przygodowa w starym stylu skierowana nie tylko do starych wyjadaczy gatunku, ale również graczy z młodszym stażem. Pomimo staroszkolnej oprawy poziom trudności jest odpowiednio wyważony. Język angielski nie jest trudny, spokojnie można wgryźć się w niekiedy zabawne dialogi i popychać fabułę do przodu. Nie jest długa, wkrótce ma powstać kolejna część. Często jest w promocjach i można zakupić ją za pięć zł.

17.05.2018 19:56
drenz
27
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

12 is Better Than 6

Gatunek: Akcja, Shooter
Premiera: 2015
https://store.steampowered.com/app/410110/12_is_Better_Than_6/

W skrócie: Hotline Miami na Dzikim Zachodzie. Bardzo intensywna i świetna rzecz. Ze względu na grafikę z początku może się wszystko na ekranie zlewać, ale gdy się już oko przyzwyczai to uczestniczymy w soczystym rozpierdzielu. Kampania krótka, ale są dodatkowe tryby. Świetny soundtrack!

21.05.2018 23:57
drenz
28
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Land of Pain

Gatunek: Przygodowa, FPP, horror
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/568930/The_Land_of_Pain/

Dla fanów Lovercrafta jest to z pewnością produkcja, z którą warto się zapoznać. W grze fabuła opiera się na jego twórczości i choć w grze nie pada wyraz Cthulhu, to zaprojektowane lokacje dosadnie przedstawiają z jakimi mocami mamy do czynienia w grze. The Land of Pain to całkiem niezła przygodowa gra grozy. Co prawda przede wszystkim przemierzamy tytułową Krainę Bólu rozwiązując banalne zagadki i odszukując konkretne przedmioty, to jednak nie można odmówić jej klimatu. Do tego grę stworzyła praktycznie jedna osoba. Nie polecam jej za pełną cenę (do tego jest na ok. 4h), ale w jakiejś paczce lub za mniej niż połowę kwoty - jak najbardziej.

20.06.2018 21:20
drenz
29
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Lethe

Gatunek: FPP, przygodowa, horror
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/407780/Lethe__Episode_One/

Horror przygodowy, w którym wcielamy się w detektywa powracającego w swoje rodzinne strony. Niestety gdy trafia na wyspę okazuje się, że mieszkańcy zniknęli. Powoli odkrywa, że wszystko ma związek z kopalnią... Więcej nie będę zdradzał, ale jest to bardzo przyzwoita i klimatyczna produkcja. Nie jest to gra wypełniona po brzegi jump scare, jakich na Steamie wiele. Lethe ma ciekawą atmosferę jaką lubię w tego typu grach. Wbrew opisowi gra nie będzie podzielona na epizody. Za jakiś czas ma wyjść po prostu druga część. Polecam, ale mocno przecenioną. Gra na jakieś 5 godzin.

post wyedytowany przez drenz 2018-06-20 21:22:29
22.06.2018 01:01
drenz
30
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion

Z racji letniej wyprzedaży na Steam wiele wymienionych powyżej gier ma świetne przeceny. Kilka tytułów jest za 1.79 zł (Black Jewel, Moustache Mountain, Dungeon Journey) a zdecydowana większość jest za mniej niż 10 zł. Polecam.

27.06.2018 20:54
drenz
31
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Northmark: Hour of the Wolf

Gatunek: karciana, przygodowa, elementy rpg
Premiera: 2014
https://store.steampowered.com/app/307010/Northmark_Hour_of_the_Wolf/?l=polish

Fajna gra, której kampania dostarcza 4-5 godzin zabawy. Wcielamy się z jedną z postaci do wyboru na początku i mamy odszukać sprawców zamachu na jednego z namiestników. W tym celu wędrujemy po krainie, wykonujemy zadania, zyskujemy dostęp do kolejnych lokacji, odkrywamy sekrety i przede wszystkim walczymy. Walka sprowadza się do gry karcianej. Na karty możemy natrafić podczas naszej wędrówki lub kupić w sklepie, aby stworzyć własną mocną talię, jaką wykorzystamy podczas potyczek. Szkoda tylko, że walka od 1/3 gry nie stanowi wyzwania o ile uzupełnia się talię mocniejszymi bohaterami i kartami. Mnie gra wciągnęła na tyle, że przeszedłem ją za jednym posiedzeniem w niecałe 5 godzin. Idealnie się sprawdza na przerwy między innymi grami lub krótkie posiedzenia, gdyż poza kampanią jest jeszcze opcja pojedynczych walk. Za aktualnie przecenione 9 zł zdecydowanie warto, polecam też młodszym graczom, o ile znają angielski (choć ten w sumie nie jest wymagany, bo jeśli nawet z rozmowy ktoś czegoś by nie zrozumiał lub je przeklikiwał, to spokojnie się w niej odnajdzie. W tle przygrywa spokojna, nie-irytujaca muzyka. Grafika jest głównie 2D, ale mi przypadła do gustu.

post wyedytowany przez drenz 2018-06-27 21:09:09
30.06.2018 19:41
32
odpowiedz
wisniowp
1
Junior
Image

Hej, zachęcam do spróbowania mojej pierwszej produkcji widocznej na obrazu

To prosta gra labiryntowa inspirowana jeszcze grami z czasów ZX Spectrum :)

post wyedytowany przez wisniowp 2018-06-30 19:43:52
03.08.2018 17:42
drenz
33
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Dragon's Dungeon: Awakening

Gatunek: RPG, Rogue-like, Akcja
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/640430/Dragons_Dungeon_Awakening/

Erpeg prosto z urządzeń przenośnych, w którym przebijamy się przez poziomy pełne wrogów i skarbów, aby na ostatnim - 25 ubić jednego ze smoków. Jedna kraina to 25 poziomów, na które trzeba poświęcić trochę godzin. Mnie po przejściu jednej znużyła i wkurzyła tym, że kolejną krainę trzeba zaczynać z początkowymi statystykami. Niestety gra ma dużą wadę - losowość. Gra się dobrze, o ile ze skrzyń wypadają dobre przedmioty - jeśli nie, to produkcja Rosjan frustruje i wkurza. Mnie do siebie owa produkcja nie przekonała, ale może komuś przypadnie do gustu. Pieniędzy na nią nie żałuję, bo kosztowała mnie na promocji 3,59 zł.

15.09.2018 09:44
drenz
34
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Linie (Lines X)

Gatunek: Relaksująca, Logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/724740/Lines_X/

Bardzo tania alternatywa dla przereklamowanego i drogiego The Witness, w którym większość rozgrywki polega przecież na tym samym. Łączymy za pomocą linii takie same kropki na planszy. Przyjemna i relaksująca. Może z 2-3 przypadki wymagały dłuższego przemyślenia. Kosztuje zaledwie 3.59 zł.

15.09.2018 09:52
drenz
35
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Puzzle Puppers

Gatunek: Realskująca, Logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/578430/Puzzle_Puppers/

Pomysł taki sam jak we wyżej wspomnianym Lines X, z tym, że tutaj jest bardziej urozmaicona rozgrywka. Po drodze trzeba zebrać jedzenie a także trafić w odpowiedni tunel albo tak rozciągać psinę, aby na planszach ze strumieniami trafił do odpowiedniej miski. To właśnie te ostatnie narobiły sprawiły, że nad kilkoma przypadkami siedziałem znacznie dłużej. 80 plansz, 2-3 godziny zabawy. Polecam za jakieś pół ceny.

15.09.2018 12:23
SpecShadow
36
1
odpowiedz
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

Bastard Bonds

Gatunek: taktyczny RPG
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/486720/Bastard_Bonds/

Taktyczny RPG który nie dłuży się, jest znacznie dynamiczniejszy. Prawie jak Cannon Fodder pod tym względem :]
Niby jest sporo golizny ale rozgrywka ma dobry balans pod względem urozmaicenia bez zbędnego przepakowania opcjami które mogłyby przytłoczyć.

14.10.2018 12:56
drenz
37
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Mooseman

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/574310/The_Mooseman/

Przygodowa gra odwołująca się do kultury i wierzeń plemion, które zamieszkiwały tereny dzisiejszej Rosji. Kierujemy szamanem/kapłanem, którym zwyczajnie wędrujemy rozwiązując proste zagadki, unikając wrogów itp. W międzyczasie zbieramy różne informacje oraz sekrety. Gra na max 2 godziny, ale ma fajny klimat, który jest pochodną oszczędnej, miłej dla oka grafiki oraz świetnej muzyki. Szkoda, że wiele informacji trzeba przeczytać. Gra bardziej stanowi taką ciekawostkę i jeśli już ktoś zechciałby się zapoznać z tą produkcją to niech szuka w bundlach czy mocno przecenioną - koniecznie z soundtrackiem.

16.10.2018 22:53
drenz
38
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

SharpShooter3D

Gatunek: FPS
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/873150/SharpShooter3D/

Blood po rosyjsku i w Rosji. Idziemy przed siebie i z kolegami (lub bez) rozpieprzamy po drodze komisariaty i inne lokale, które pełne są meneli, punków, hipisów, dresów, policji i innych leszczy. Ostatecznie przyjdzie nam się zmierzyć z potężnym złem :) Krótka, krwawa gra FPS, która swoją oprawą odwołuje się do klasyki gatunku z lat 90. W użyciu mamy flary, noże do papieru, butelki, pistolety, wiertarkę, śrubokręty, gaz itd. Fajna jako odstresowywacz.

post wyedytowany przez drenz 2018-10-16 22:55:05
26.10.2018 00:27
drenz
39
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Haven Moon

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/493720/Haven_Moon/

W miarę ciekawa gra przygodowa w klimatach MYST. Ma bardzo ładną oprawę audiowizualną, fajny klimacik, ale dla mnie była w niektórych momentach przegięta z poziomem trudności. To wskazywanie parametrów... Gra nie jest też długa - na 3-4 godziny, dlatego najlepiej brać pod uwagę zakup podczas obniżek ceny. Może wyjadaczom przygodówek przypadnie bardziej do gustu aniżeli mi :P

26.10.2018 16:18
SpecShadow
40
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

Knights of the Chalice

http://www.heroicfantasygames.com/Download.htm
do kupienia na stronie za skromne Ł12

Niestety nie na Steama ani GOGa ani na żadnym innym serwisie, autor się uparł że grę udostępni tam tylko wtedy, gdy będą sprzedawać też jego strategię, która niestety jest słaba.

Czym jest KotC? Grze najbliżej do Świątyni Pierwotnego Zła - turowego RPGa z drużynami, craftingiem i wymagającymi walkami które można strywializować dzięki wspomnianemu craftingowi. Także od nas zależy czy chcemy wyzwania.

@drenz
ten Sharpshooter 3D to mi bardziej przypomina naszego rodzimego Targeta, stare dzieje...

01.11.2018 06:36
40.1
zanonimizowany1246205
19
Generał

Na screenie wyglada jak Tibia :P

31.10.2018 22:48
drenz
41
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Caligo

Gatunek: Przygodowa, Walking Simulator
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/629840/Caligo/

Taka niespodzianka. Kupiłem grę praktycznie w ciemno po obejrzeniu kilku screenów za ok 2 zł na Steam. I choć w grze wyłącznie spacerujemy, to sama gra jest ze względu na oprawę audiowizualną i wydźwięk przyciąga do ekranu. Nawet te rozmowy protagonisty z istotami są niekiedy ciekawe. Jednak plusem jest przede wszystkim fantastyczna muzyka. Oko też można zawiesić na ciekawie wykreowanym świecie. Grafika nie jest najwyższych lotów, ale zaprojektowane lokacje już tak. Za kilka złotych jak najbardziej warto.

post wyedytowany przez drenz 2018-10-31 22:49:40
05.11.2018 17:13
drenz
42
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Returner 77

Gatunek: Przygodowa, Logiczna
Premiera: 2017 - 2018 na PC
https://store.steampowered.com/app/799810/Returner_77/

Kupiona za zaledwie 7 zł. skradła mi ponad 4 godziny, bo tyle potrzebowałem aby ją ukończyć. Wcielamy się w jednego z dwójki ostatnich kosmonautów, których zadaniem jest wybudzenie z hibernacji 8000 ludzi, aby przedłużyć istnienie ludzkości. Jednak aby tego dokonać gracz musi wydostać się ze statku-asteroidy obcych. W tym celu rozwiązujemy szereg zagadek logicznych. Same łamigłówki polegają przede wszystkim na układaniu, przesuwaniu i dopasowywaniu różnych elementów. Różnorodność jest umiarkowana, kilka zagadek powtarza się przez całą grę. Trudne nie są. Grafika jest ok, audio tak samo. Historia w tego typu grach najczęściej jest tłem i tutaj zamiast znajdywanych karteczek znajdujemy logi video, ale na swój sposób ciekawi. Ogólnie polecam.

post wyedytowany przez drenz 2018-11-05 17:13:55
12.11.2018 18:01
drenz
43
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Willy-Nilly Knight

Gatunek: RPG
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/610500/WillyNilly_Knight/

10-12-godzinny sympatyczny, choć schematyczny, nierozbudowany erpeg. Wcielamy się w Arthura i mamy uratować krainę, do której trafiliśmy. Pomoże nam w tym trójka towarzyszy - czarodziejka, krasnolud i elfia łuczniczka. Po drodze możemy wykonać też trochę zadań pobocznych. Gra się całkiem dobrze. Walka jest turowa, choć jest dość prosta i niestety powtarzalna przez co pod koniec wiało monotonią. Gra jest też bardzo liniowa, istnieje tylko jedna właściwa ścieżka, z wyborów jest tylko jeden, eksploracja jest minimalna i ograniczona. Rozwój postaci podstawowy i nieskomplikowany. Dla mnie gra na takie 6/10 , czyli niezła, ale nie ma w niej nic, czego nie byłoby w innych grach. Kupiona za kilkanaście złotych w promocji. Pełnej kwoty zdecydowanie nie warto za nią dać.

13.11.2018 16:33
drenz
44
odpowiedz
2 odpowiedzi
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Crow's Eye

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/449510/The_Crows_Eye/

Bardzo miłe zaskoczenie. Za kilka złotych dostałem przyzwoitą grę przygodową na ok. 7 godzin. Wcielamy się w młodego mężczyznę, który zostaje uwięziony przez szaleńca w opuszczonym uniwersytecie. W trakcie wędrówki po opuszczonych korytarzach dowiadujemy się o historii z nagrań i tekstów. Gra ma bardzo fajny klimat - z początku można się zastanawiać, czy nie gramy w jakąś odsłonę Amnesii, ale ogólnie nie jest to survival horror, tylko gra przygodowa z elementami platformowo-zręcznościowymi, które są akurat minusem. Dla mnie w ogóle mogłoby ich nie być. Na uwagę zasługuje oprawa audio i jak na grę indie w grze mamy rewelacyjny voice acting. Polecam.

13.11.2018 16:42
44.1
zanonimizowany1272618
5
Generał

Ja tylko dziękuję za wątek, dodałem do zakładek coby mieć nową kupkę wstydu do ogrania.

15.11.2018 19:42
drenz
44.2
drenz
73
Le réveil du lion

Dzięki za zainteresowanie. Co prawda część powyższych produkcji to nie są gry wybitne, ale jest to przyzwoita rozrywka i może ktoś znajdzie tutaj dla siebie grę, która wpisuje się w jego ramy produkcji do zagrania. Zresztą wiele z przedstawionych gier w tym temacie nie jest długich, więc byłaby to chwilowa kupka wstydu :)

post wyedytowany przez drenz 2018-11-15 19:43:51
15.11.2018 19:38
drenz
45
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Last Cargo

Gatunek: Survival horror
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/593560/The_Last_Cargo/

Polska gra, która dla wielu kojarzy się z Darkwood - Horror z widokiem z góry. W Darkwood jeszcze nie grałem, ale The Last Cargo ma bardzo ciekawego protagonistę - otóż poruszamy się bohaterem na wózku inwalidzkim. W grze mamy za zadanie dostać się do systemu, wykonać odpowiednie polecenie i wrócić do windy, która zabierze nas na kolejne piętro. Na przeszkodzie stoją nam ludzkie ładunki i kilka innych rzeczy. Szczególnie gdy pojawia się jegomość z piłą, serce potrafi szybciej zabić, gdy z niewielkim paskiem życia trzeba dostać się do windy na drugim końcu poziomu (a jak się nie uda to mocno wkurzyć). Najważniejsze jest nie zrazić się początkiem - trzeba opanować sterowanie i odkryć jakie opcje są dostępne w grze: zbieramy amunicję, żywność, klucze i inne rzeczy, które ułatwiają nam przeżycie. Gra ma 6 zakończenie. Ukończenie pierwszego zajęło mi 3,5 godziny. Samą grę zakupiłem za ok. 9 zł. Dla mnie 6,5/10.

16.11.2018 19:16
SpecShadow
46
2
odpowiedz
1 odpowiedź
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

Krai Mira - Extended Cut
premiera: lipiec 2016
https://store.steampowered.com/app/408920/Krai_Mira_Extended_Cut/

Za mniej niż piątaka dostajemy coś co dla mnie było nawet lepsze niż Wasteland2 na którego zmarnowałem $15 i będę to wypominał do końca świata i dzień później.

W grze wcielamy się w mieszkańca wioski rybackiej która żyła spokojnie do czasu przybycia wojsk rządowych ostrzegających przed nadciągającą hordą zdziczałych kanibali. Z ataku ocalał jedynie nasz wierny pies który mimo rozłąk w grze nadal broni się dzielnie.
Na szczęście gra oszczędziła nam utartego schematu ratowania świata czy bycia wybrańcem będącego plagą w RPGach.

To co szokuje na początek to świetna optymalizacja i bardzo krótkie czasy wczytywania. Aż dziw bierze że taka mała ekipa potrafiła zrobić z Unity lepszy użytek niż większa ekipa (~100 osób, może więcej) z inXile mając mniejszy budżet i żądając mniejszej ceny.

Handel jest specyficzny - kasy jest mało u handlarzy więc by sprzedać droższy przedmiot musimy kupić też leki i amunicję, ewentualnie też tańsze (i lżejsze) badziewia.
W grze będziemy się też skradać ale trzeba uważać na odległość kursora od postaci, inaczej pobiegnie i zaalarmuje przeciwników. Warto wykupić perka opóźniającego reakcję przeciwników podczas skradania.

W grze będą nam zabierać ekwipunek ze względów fabularnych, na szczęście się odkujemy robiąc podróże karawanami.

Kolejny szokujący bajer w grze to jednoczesna tura przeciwników i sojuszników. Nie ma tak jak w innych turowych grach że każda jednostka robi swój ruch po kolei. Niesamowita oszczędność czasu, szkoda że inne gry z tego motywu nie (s)korzystały...

Za te śmieszne pieniądze jak najbardziej warto. Lejcie moczem na Mieszane recenzje na Steamie, pewnie podobni ludzie byli odpowiedzialni za recenzje Fallouta 1 i 2 na Steamie, które wywołują opad rąk, depresję i utratę wiary w ludzkość...

post wyedytowany przez SpecShadow 2018-11-16 19:18:09
21.11.2018 21:45
drenz
46.1
drenz
73
Le réveil du lion

Kupiłem za 1.79 zł :D. Ciekawe czy dadzą kiedyś promocję co najmniej 80% ;)

15.12.2018 22:20
drenz
47
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Aeon of Sands - The Trail

Gatunek: RPG, dungeon cralwer
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/907820/Aeon_of_Sands__The_Trail/

Oldschoolowy dungeon crawler, który dla graczy niezaznajomionych z tematem mógłby się okazać po prostu starą grą. Duet twórców stworzył całkiem przyzwoitego, nieskomplikowanego crawlera w świecie fantasy post-apo. Naszym zadaniem jest odnalezienie zaginionej karawany, ale wkrótce ostateczny cel będzie całkiem inny. W Aeon of Sands wędrujemy po ogólnej mapie krainy. Gdy dojdziemy do konkretnego miejsca zazwyczaj eksplorujemy je już z widoku FPP uprzednio zaznajamiając się z kilkoma tekstami. Na podstawie nich przyjdzie nam też podjąć ważne decyzje, które rzutują na dalszą rozrywkę (towarzysze, miejsca itp.). Ogólnie walczymy z masa przeciwników i eksplorujemy rozległe lokacje pełne ukrytych miejscówek. Walka w czasie rzeczywistym banalna, eksploracja nieurozmaicona, ale satysfakcjonująca. Oprawa mi się podoba, wg mnie jest estetyczna. Niestety brak rozwoju postaci...W przeciwieństwie do innych crawlerów Aeon of Sands wyróżnia się właśnie oprawą, umiejscowieniem akcji i nastawieniem na fabułę. Gra na co najmniej dwa razy. Polecam głównie starszym graczom.

19.12.2018 16:31
drenz
48
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Near Death

Gatunek: przygodowa, survival
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/327560/Near_Death/

Przygodowy survival, którego akcja dzieje się w latach 80. na Antarktydzie. Wcielamy się w panią pilot, która rozbija się w pobliżu opuszczonej bazy badawczej na Antarktydzie. Naszym celem jest przetrwać wśród tych ekstremalnie niskich temperatur i zamieci. Przede wszystkim musimy zebrać wyposażenie do pojazdu, w którym opuścimy to nieprzyjazne miejsce. W tym celu musimy wędrować między różnymi punktami bazy i zbierać różne elementy wyposażenia. Poza tymi głównymi możemy tworzyć ze znalezionych rzeczy inne, które ułatwią nam przetrwanie. Fajny survival na dwa wieczory. Bardzo często jest w promocjach do 20 zł i za takie pieniądze można spokojnie brać.

20.12.2018 22:53
drenz
49
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion

Cóż, zaczęła się wyprzedaż Steam. I choć zazwyczaj są upusty standardowe to jednak jest też kilka większych przecen.
Near Death - 8,09 zł (-85%)
Returner 77 - 7,24 zł (-75%)
The Crow's Eye - 3,59 zł (-80%)
Caligo - 2,19 zł (-90%)
SharpShooter3d - 5,05 zł (-77%)
Ruzar: The Life Stone - 18.79 zł (-60%)
The Deep Paths: Labyrinth Of Andokost - 10,99 zł (-50%)
ITD. Zresztą są linki, można sprawdzić, ile dana gra kosztuje :) Ja polecam, o ile dany gatunek się lubi...

post wyedytowany przez drenz 2018-12-20 22:53:37
27.12.2018 20:07
drenz
50
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

No70: Eye of Basir

Gatunek: przygodowa, walking simulator
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/370440/No70_Eye_of_Basir/

W No70: Eye of Basir gracz wciela się w mężczyznę, który rozwikłuje tajemnicę swoich dziadków, natrafia na informacje o tajemniczym stowarzyszeniu, które ukrywa przed światem tzw. Oko Basira, które potrafi otwierać i zamykać wrota do innych światów. Naszym celem jest odnalezienie i zamknięcie tych przejść. W trakcie wędrówki natrafimy na szereg informacji, które przybliżą nam historię tajemniczego Oka oraz rodziny protagonisty. Eye of Basir to 2-3 godzinny walking simulator z prostymi zagadkami i początkowo niezłym klimatem. Czasami natrafimy na jakiś jump scare. Dla mnie jednak gra przeciętna. Na plus polskie napisy (z niewielkimi błędami).

post wyedytowany przez drenz 2018-12-27 20:08:06
05.01.2019 22:26
drenz
51
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Rise of Insanity

Gatunek: przygodowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/629220/Rise_of_Insanity/

Polska produkcja, w której wcielamy się w doktora psychologii i odkrywamy, co przydarzyło się naszej rodzinie. O fabule dowiadywać będziemy się z własnych wspomnień, zapisków, nagrań itd. Produkcja fabularnie stoi na dobrym poziomie - historia jest interesująca i tak napisana, że na pewno nie zagubimy się w informacjach. Największą zaletą jest dźwięk - w kilku momentach naprawdę robił różnicę nawet bez zmieniających się obrazów, czy jump scary. Grafika jest OK. Szkoda tylko, że sama produkcja to max 2 godziny gry, ale w sumie rozwleczenie fabuły mogłoby tylko zaszkodzić. Warto kupić, szczególnie na promocji.

12.01.2019 19:00
drenz
52
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

AntharioN

Gatunek: RPG
Premiera: 2015
https://store.steampowered.com/app/293160/AntharioN/

Bardzo przyzwoita izometryczna gra RPG. Gdyby miała trójwymiarową grafikę i miała kilka dodatkowych rzeczy, to spokojnie byłaby bardziej zauważona. AntharioN ma to co powinno mieć cRPG: tworzenie drużyny – różne rasy, klasy, umiejętności itd., fabułę, zadania poboczne, handel, mnóstwo przedmiotów, eksplorację, w tym dziesiątki podziemnych lokacji, sekretów, wybory fabularne, dużo walki i jakąś tam fabułę. Świat jest otwarty i gracz może się udać gdziekolwiek tylko chce o ile na drodze nie stanie mu ktoś silniejszy. Gra ma bardzo dobry balans a wszelkie questy są zwięźle opisane w dzienniku, więc nawet nie musi być cel zaznaczony na mapie. Ostatnio jest w promocjach poniżej 20 zł. Ja spędziłem przy niej ponad 35 godzin. Polecam.

17.01.2019 19:53
drenz
53
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Eyes of Ara

Gatunek: Przygodowa, logiczna
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/454250/The_Eyes_of_Ara/

Gra dla fanów gier mystopodobnych. Trafiamy do tajemniczego zamku, w którym szukamy porozrzucanych notatek i ksiąg, wskazówek zapisanych na skrawkach papieru itd. Do tego dużo dziwnych mechanizmów, dźwigni i tajemniczych pudełek, przycisków itd. Naprawdę w tej grze zagadek i znajdziek jest multum, choć posiada tylko 3 rozdziały zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Większość zagadek jest w miarę prostych, ale w 3 rozdziale było już zdecydowanie trudniej. Szkoda, że nie ma języka polskiego, bo można byłoby więcej wyciągnąć z historii a i niektóre wskazówki trzeba znaleźć w tekście. W tle przygrywa spokojna muzyczka, graficznie jest ok, technicznie bez zarzutu. Polecam.

17.01.2019 22:52
SpecShadow
54
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

Sunless Sea

Gatunek: paragrafówka, CYOA
Premiera: luty 2015
https://store.steampowered.com/app/304650/SUNLESS_SEA/

Chyba gatunek CYOA nie jest u nas tak popularny niemniej warto polecić. Gra w klimatach Lovecrafta czyli macki i szaleństwo w Londynie czasów wiktoriańskich.
W grze nie ma dialogów mówionych, jest za to masa czytania bogatych dialogów barwnych postaci z własnymi motywami i sekretami.
Gra dzieli się na dwie części - czytaną i eksploracyjną, w tej drugiej przemierzamy bezkresne morza i staramy się dotrzeć w jednym kawałku do suchego lądu, o ile sam ląd zamieszkują w miarę cywilizowane istoty a nie dzikie zwierzęta czy kultyści. Morza są zazwyczaj spokojne o ile blask naszych reflektorów nie natrafi na coś paskudnego, olbrzymiego... i głodnego.
W tym samym czasie musimy zarządzać zapasami jedzenia, paliwa oraz amunicji.
Gra ma sporo niespodzianek i zdarzają się bunty czy awarie. Za każdym razem rozgrywka jest inna.

Bardzo lubię tę grę, gdzie autor nieskrępowany rachunkami za wynajem aktorów głosowych daje upust swojej wyobraźni.
Dobry suplement dla książek.

post wyedytowany przez SpecShadow 2019-01-17 23:25:18
19.01.2019 17:08
drenz
54.1
drenz
73
Le réveil du lion

Kiedyś zacząłem w to grać, ale ze względu na to, że przy grze trzeba jednak trochę przysiąść, to wtedy jakoś odpuściłem i już do niej nie wróciłem. Mam ją cały czas gdzieś w tyłu głowy, bo klimat jednak wylewał się z ekranu.

19.01.2019 19:16
SpecShadow
54.2
SpecShadow
81
Silence of the LAMs

Dla mnie to chyba jedna z niewielu gier które mogę odłożyć na później, po tym jak grałem przez ileś tam godzin.
Czy trzeba przysiąść? Niekoniecznie. Grać i tak się da, co najwyżej dotrzesz dalej niż poprzednio :]

19.01.2019 17:04
drenz
55
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Unforgiving - A Northern Hymn

Gatunek: survival horror
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/747340/Unforgiving__A_Northern_Hymn/

Początek gry wygląda tak, że jako dziewczyna leżymy skrępowani na tylnym siedzeniu jadącego samochodu, który jest kierowany przez łysego jegomościa. Dostaje od nas kopniaka prosto w czerep i dochodzi do wypadku. Tak rozpoczyna się przygoda, która zaprowadzi nas do opuszczonych domostw, lasu i kopalni, które zamieszkują potwory ze skandynawskich wierzeń. Produkcja Szwedów to całkiem przyzwoita, bardzo klimatyczna produkcja, w której nieraz można się przestraszyć jak i trzyma w napięciu. Klimatu dopełnia szwedzki język, którym świetnie operują aktorzy (część deweloperów) - słychać w głosach emocje. Graficznie ujdzie - jedynie modele postaci są kiepskie. Polskie napisy są pełne błędów a to dlatego, że translacji dokonała członkini zespołu deweloperskiego, której nazwisko brzmi bardzo polsko. Jednak powinna dać to komuś do korekty przed wydaniem. Poza tym grę polecam, bo to przyzwoity kawałek horroru na parę godzin. Jest nierzadko na dużych promocjach.

06.02.2019 22:05
drenz
56
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

ShadowSide

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/643820/ShadowSide/

Przygodowa gra ukraińskiego studia, której akcja dzieje się w USA. Wcielamy się w policjanta Alexa Cartera, który traci przytomność w wypadku samochodowym. Gdy budzi się odkrywa, że znajduje się w miejscu, w którym niegdyś zabił człowieka. Do tego okazuje się, że słyszymy tajemniczy głos. Wkrótce też będziemy ścigani przez inne służby... Mnie gra się nie spodobała, ale na Steamie są pozytywne recenzje, więc może komuś przypadnie do gustu. Dla mnie historia jest kiepsko napisana i poprowadzona. Rosyjskie głosy z akcją gry w USA zabijają nieco klimat (historia powinna dziać się w Rosji). Na pewno plusem jest dopracowana grafika i miejscami muzyka, ale co do reszty jestem na "nie".

16.02.2019 18:16
drenz
57
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

COLINA: Legacy

Gatunek: survival horror, TPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/371650/COLINA_Legacy/

Colina: Legacy to survival horror TPP, czyli ostatnimi czasy dość rzadko spotykane połączenie na PC. Oprócz unikania bestii rodem z piekła mamy również eksplorację i zagadki oraz przyzwoitą historię. Wcielamy się w Alexa, nastolatka, który jedzie odwiedzić wraz z rodzicami swoją babcię. Zasypia w aucie. Gdy się budzi znajduje się w posiadłości babci, ale nigdzie nie ma bliskich a domu panuje ogromny bałagan, jakby nikt od dłuższego czasu w nim nie przebywał. Wkrótce odkrywamy, że w domu i okolicach dochodziło do przerażających rzeczy a wszystko jest powiązane z pradawnym kultem.
Gra ma bardzo fajny klimat, własną mitologię i przyzwoitą choć nieco zakręconą historię. Mnie się spodobała. Grę kupiłem za ułamek ceny, ale nie żałowałbym gdybym zapłacił za nią pełną kwotę.

18.02.2019 23:30
drenz
58
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Gunman Tales

Gatunek: shooter
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/760320/Gunman_Tales/

Westernowa wersja gry Cabal :) Sympatyczna strzelanka, w której kierujemy celownikiem i likwidujemy wrogów zdobywając złoto i fanty. Gra ma kilka trybów. Przygoda to wędrówka po mapie, gdzie mamy zaznaczone miejsca, w których dochodzi do strzelanin. Mamy znaleźć cztery kawałki mapy, które doprowadzą nas do skarbu. Ale tego skarbu szuka też trzech innych rewolwerowców, więc niekiedy trzeba będzie stoczyć pojedynek, aby pokonanemu zabrać jego ekwipunek, w tym być może też mapę. Możemy też odwiedzić miasto, w którym za odpowiednią cenę kupimy lepszą broń, ekwipunek, zagramy w salonie czy też przyjmiemy zlecenie od szeryfa. Drugi tryb to tylko strzelaniny a trzeci najprostszy czyli pojedynki. Ogólnie bardzo fajna gra, trochę krótka (choć grając pod osiągnięcia rozgrywka się wydłuży), ale też nie jest droga.

20.02.2019 20:26
drenz
59
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

From Beyond Prologue

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/971430/From_Beyond_Prologue/

Kojarzycie Shadowgate z 1987? From Beyond Prologue to przygodówka tego typu - point and click FPP. Tylko zamiast typowego fantasy mamy ogromną inspirację Lovecraftem. Jest rok 1910 i wyprawa profesora Crowforda, której celem jest odnalezienie tajemniczej osady. Oczywiście wioskę odnajdujemy, ale wszyscy nie żyją. Jednak okazuje się, że nie jesteśmy tam sami... Gra jest krótka - na ok. 2 godziny, ale też bardzo tania. Mi się spodobała - zagadki są w porządku, szkoda tylko, że miejscami parę elementów jest mało widocznych. Odkryłem 2 zakończenia - czy jest więcej nie wiem, ale ogólnie grę polecam i w sumie czekam na kolejną część.

28.02.2019 18:25
drenz
60
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Witch Hunt

Gatunek: FPS, survival horror
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/661790/Witch_Hunt/

Wcielamy się w XVIII-wiecznego łowcę bestii rodem z piekła, którego zadaniem jest wyeliminowanie wilkołaka w lesie nieopodal pewnej wioski. Oczywiście po wyeliminowaniu wilkołaka okaże się, że za wszystkim stoi wiedźma i trzeba i ją odesłać z tego świata. A możemy to zrobić muszkietem, pistoletem (do obu srebrne kule) lub szablą. Ogólnie trafiamy do lasu, w którym tropimy nasz cel. Gdy jesteśmy coraz bliżej naszej przyszłej ofiary serce zaczyna przyśpieszać - w ten sposób tropimy najważniejszych przeciwników w grze. Czasami podczas wędrówki natrafimy na inne potwory, które trzeba wyeliminować (ale hałas ściąga pobliskie istoty). Z zabitych przeciwników zbieramy manę, którą zużywamy na zapis gry w określonych miejscach. We wiosce z kolei możemy zaopatrywać się w naboje i inne rzeczy ułatwiające nam przetrwanie a także leczyć rany w miejscowym kościele. Gra ma fajny mroczny klimacik, który w pierwszej chwili przypomniał mi o Clive Barker's Undying. Choć tropienie może być żmudne, tak gra jest całkiem fajna. Na pewno warta chociażby połowy ceny.

02.04.2019 21:09
drenz
61
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Numgeon

Gatunek: rekreacyjna, zręcznościowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/990640/Numgeon/

Prosty clicker na krótkie kilkunastominutowe posiedzenia. Naszym zadaniem jest klikanie w cyfry w odpowiedniej kolejności. Im szybciej to zrobimy, tym prędzej zabijemy przeciwnika. Kolorowe cyfry uzupełniają pasek many, dzięki, któremu możemy zadać dodatkowy, oszałamiający cios. Poza takimi walkami mamy jeszcze możliwość handlu, otwierania skrzyni a po przejściu jednego levelu można wybrać przedmiot, który pomoże nam w dalszej walce aby ostatecznie zabić królewnę, która więzi smoka. Jak ktoś szuka niezobowiązującej, prostej gry to polecam, szczególnie, że gra jest tania.

09.05.2019 22:41
drenz
62
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Burning Daylight

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1052070/Burning_Daylight/

Darmowy walking simulator, będący komentarzem społecznym. W grze praktycznie nie robimy nic poza wędrowaniem i wciskaniem gdzieniegdzie X. Jedynie na końcu gry mamy wybór. Grę można potraktować jako ciekawostkę. Warto na pewno dla oprawy audiowizualnej, choć technicznie mogłaby być lepiej wykonana, ale jak jest za darmo, to i tak wykonana jest świetnie. Polecam, choć gdyby przyszło zapłacić za tę grę jakieś niemałe pieniądze, to wtedy byłbym na nie. GRa na około 45 minut. Tylko dla dojrzałych graczy.

10.05.2019 21:19
Iselor (Łódź)
63
odpowiedz
Iselor (Łódź)
125
Senator
Image

Scorched Planet

Gatunek: Akcja/Symulacja
Rok produkcji: 1996

Nieuwzględniona w Encyklopedii pierwsza gra studia Criterion, twórców serii Burnout, czy takich gier jak Black i Need for Speed: Most Wanted. Jeśli ktoś lubi gry jak Descent czy inne Absolute Zero to tu też się odnajdzie.

post wyedytowany przez Iselor (Łódź) 2019-05-10 21:20:50
11.05.2019 00:47
Hydro2
64
odpowiedz
Hydro2
125
Legend

Araya, Dark Seal, Midnight Wanders/Chariot, Top Hunter

post wyedytowany przez Hydro2 2019-05-11 00:49:46
18.05.2019 10:47
drenz
65
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Lake Ridden

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/696530/Lake_Ridden/

Podczas kempingu dochodzi do kłótni między nami a siostrą, która ucieka do lasu. Wyruszamy za nią i natrafiamy na opuszczona posiadłość, która skrywa pewną tajemnicę. Ogólnie - dużo łażenia, zagadki w miarę proste, umiarkowane, ale jak dla mnie jest ich za mało, choć plus za to, że są w miarę różnorodne (poza pudełkami). Mimo tego gra nudziła. Fabuła miałka, niczym nie zaskakuje, muzyka usypiała, głosy mnie irytowały a tu jeszcze dźwięk deszczu... Ale jeśli ktoś lubi tego typu produkcje to może spróbować za max 15 zł w promocji, jeśli taka się jeszcze powtórzy.

29.06.2019 22:42
drenz
66
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Cursed Forest

Gatunek: Przygodowa, FPP, horror
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/345430/The_Cursed_Forest/

Gra, która jest taką eksploracyjną przygodówką. Nie do końca jest to symulator chodzenia, choć trochę łazimy po lesie, w którym wędrówkę uprzykrza nam tajemnicza zjawa. To właśnie jej tajemnicę i historię tego co się wydarzyło w lesie próbujemy rozwiązać podczas rozgrywki. Gra jest bardzo klimatyczna. Świetnej oprawie graficznej towarzyszy przyzwoita muzyka i rewelacyjny dźwięk. Aura tajemniczości oraz atmosfera strachu jest ciągle obecna i czasami można się nieźle przestraszyć. The Cursed Forest jest po polsku i w bardzo dobrej cenie. Polecam!

post wyedytowany przez drenz 2019-06-29 22:53:11
16.07.2019 22:13
drenz
67
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Sky Force Anniversary

Gatunek: shooter
Premiera: 2015
https://store.steampowered.com/app/355050/Sky_Force_Anniversary/

Zakupiłem za niecałe 4 zł i jak najbardziej opłacało się. Za tak niewielkie pieniądze powróciłem do początku lat 90. gdy zagrywałem się w Salamander i Zanac. Oczywiście Sky Force ma przystępniejszą oprawę wizualną (w audio nie dorasta do pięt wybitnym soundtrackom wcześniej wspomnianych shooterów). Gra się fajnie. Jest to gra idealna na kilka, kilkanaście minut, czyli gdy nie mamy za dużo czasu. Mamy 9 map, na których strzelamy do wrogich samolotów, dział, czołgów, ratując przy okazji rozbitków i zbierając gwiazdki, które w hangarze możemy wydawać na ulepszenia. Dużym minusem jest grind - powtarzamy nieraz jedną mapę wiele razy, aby wymaksować ją jak tylko się da. Poza tym mapy nie są zbyt różnorodne. Jednak spełnia swoje zadanie niezobowiązującej zabawy na parę chwil dziennie.

post wyedytowany przez drenz 2019-07-16 22:14:40
09.08.2019 12:11
drenz
68
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Dungeon of Dragon Knight

Gatunek: RPG, dungeon crawler
Premiara: 2019
https://store.steampowered.com/app/823610/Dungeon_Of_Dragon_Knight/

Przyjemny średniak. Dla eksploracji i zagadek można zagrać, ale nie znajdziemy w nim nic oryginalnego, naprawdę nic. Graficznie jest brzydki, ale to w tego typu grach sprawa drugorzędna, ale jakiś swój styl mogłaby mieć... Z nowszych są lepsze tego typu produkcje dostępne na rynku, ale ta ma też całkiem fajną cenę jak zawartość i ok. 15 godzin grania.

05.09.2019 22:37
drenz
69
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

They Came From the Sky

Gatunek: Akcja, zręcznościowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1066940/They_Came_From_the_Sky/

Kolejna gra od FobTi, twórcy Gunman Tales i Numgeon. Facet specjalizuje się w pikselowatych, zręcznościowych gierkach, które idealnie wpasowują się na krótkie posiedzenia. Tak też jest tutaj. Praktycznie bijemy własny rekord. Sterujemy UFO i porywamy jak najwięcej ludzi i zwierząt.Każdy strzał promieni to zmiana kierunku lotu, co z czasem staje się trudniejsze gdy pojawia się policja i próbuje nas zestrzelić. Poza nią należy unikać rakiet i wspinaczy, którzy montują bomby z boku ekranu. Ogólnie fajna gierka na relaks. Dobra oprawa audio.

06.09.2019 03:48
Dharxen
70
odpowiedz
1 odpowiedź
Dharxen
51
Senator
Image

WipEout 3

Gatunek: Wyścigi, zręcznościowe
Premiera: Europa: 8 września 1999, Ameryka Północna: 30 września 1999, Japonia: 3 lutego 2000

Czwarta cześć kultowej serii zręcznościowych wyścigów. Gra wyszła jedynie na konsolę PlayStation.

Nie ma pojęcia, dlaczego tej gry nie ma w encyklopedii. Jest to dziwne tym bardziej, że dwie wcześniejsze części się w niej znajdują.

post wyedytowany przez Dharxen 2019-09-06 03:53:54
09.09.2019 23:14
drenz
70.1
drenz
73
Le réveil du lion

Oj grało się u kolegi z ławki... W to i jeszcze była całkiem znośna podróba MegaRace 3.

06.09.2019 03:59
Dharxen
71
odpowiedz
Dharxen
51
Senator
Image

WipEout 64

Gatunek: Wyścigi, zręcznościowe
Premiera: Ameryka Północna: 1998, Europa: 1999

Trzecia cześć kultowej serii zręcznościowych wyścigów. Gra wyszła jedynie na konsolę Nintendo 64.

09.09.2019 23:10
drenz
72
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Late Shift

Gatunek: Przygodowa, filmowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/584980/Late_Shift/

Zdziwiło mnie, że w encyklopedii GOL pod grą w wersji PC nie ma żadnych komentarzy. Gra raczej pojawiła się w kilku bundlach i można ją na bazarze wyhaczyć za kilka złotych. A warto. Niby to interaktywny film, w którym podejmujemy dziesiątki decyzji, z których część doprowadzi do tego samego zdarzenia, ale część otworzy nam nowe możliwości i inaczej popchnie fabułę do przodu oraz jednego z 7 zakończeń. Nie jest długa - około 80 minut jedno przejście, ale na pewno warto zagrać co najmniej dwa razy. Sama historia jest dość poprawna, miejscami bardzo naciągana, ale dobrze poprowadzona. Technicznie w sumie bez zarzutu, nie ma ścinek podczas podejmowanych decyzji, sceny przechodzą płynnie. Gra aktorska poprawna. Dobra muzyka w napisach końcowych. Jest język polski. Polecam.

post wyedytowany przez drenz 2019-09-09 23:12:15
21.09.2019 03:10
drenz
73
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Runic Rampage

Gatunek: Akcja
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/615010/Runic_Rampage__Action_RPG/

Sympatyczna, niezobowiązująca siekanina z elementami RPG (po ukończeniu misji możemy wybrać punkty pod rozwój 4 atrybutów, jest levelowanie). Wcielamy się w krasnoluda, który ma za zadanie odszukać fragmenty kamienia runicznego, który ma uratować jego lud. Mamy 4 rozdziały, które dzielą się na 2 etapy po 3 części i jeden pojedynczy z bossem do pokonania. Wędrujemy przez niewielką krainę walcząc z oponentami i zbierając złoto, które przydaje się do odblokowania zaklęć lub lepszego wyposażenia. 4 różne krainy, z których każda ma swoich mieszkańców - naszych przeciwników. Grafika rodem z roku 2002, fajna muzyczka, dobry, nieskomplikowany gameplay, do tego tania i po polsku (ale tekstu w sumie bardzo mało). Dobra jako odmóżdżacz i przerywnik między innymi produkcjami.

post wyedytowany przez drenz 2019-09-21 03:13:54
24.09.2019 19:25
drenz
74
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Predynastic Egypt

Gatunek: strategia, turowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/461620/Predynastic_Egypt/

Skromna, niezbyt rozbudowana, ale sympatyczna strategia na kilka godzin, w której tworzymy nasze egipskie królestwo. Od prymitywnego plemienia na skrawku poletka po królestwo wzdłuż Nilu. Dysponując odpowiednimi zasobami podejmujemy decyzje dotyczące rozwoju drzewka technologicznego, wybierania odpowiednich budowli a także wybieramy nasze poczynania co do napotkanych plemion. Cel - zjednoczenie/podbicie wszystkich plemion plus kilka innych celów. Niestety grając kolejny raz podejmujemy niemal te same decyzje co poprzednio, co czyni tę strategię nico liniową, ale mimo to warto się zapoznać lub sprezentować dzieciakom (jeśli znają podstawowy angielski) lub osobom, które na co dzień nie mają do czynienia ze strategiami.

26.09.2019 00:59
drenz
75
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Wulverblade

Gatunek: Bijatyka, akcja
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/587180/Wulverblade/

Kupiłem za dychę i jak najbardziej opłacało się. Dostajemy soczystą chodzoną bijatykę a raczej siekaninę, w której trup ścieli się gęsto, latają kończyny a krew wylewa litrami się z ekranu. Wcielamy się w jedną z trzech postaci do wyboru, które należą do któregoś z plemion brytyjskich i walczymy z najeźdźcami, czyli Rzymianami z IX Legionu oraz plemionami, które do nich dołączyły. Kilka map, na końcu zawsze boss. Do dyspozycji mamy trochę uzbrojenia, ciosów specjalnych itp. Grafika sprawia wrażenie budżetowej, ale ogólnie podczas rozgrywki przestajemy zwracać na to uwagę. Lepiej wypada oprawa audio a przede wszytskim świetna muzyka. Nie spodobały mi się jedynie rysowane plansze. Jest co-op; po wątku głównym można sprawdzić się w wyzwaniach na arenie itp. Polecam.

15.10.2019 16:01
drenz
76
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

PLAY WITH ME

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/725780/Play_With_Me/

O grze wspomniał wcześniej Rutinko i faktycznie warto w ową produkcję zagrać. Jest to przygodówka, w której musimy wydostać się z kolejnych pomieszczeń. Przeszukujemy więc je używając różnych dostępnych przedmiotów. Mnie przejście zajęło 3,5 godziny i zaciąłem się w dwóch momentach - pierwszym, bo zauważyłem dopiero po pewnym czasie, że można przedmioty przesuwać używając ALT oraz w pokoju z zagadką muzyczną, która polegała na wejściu w opcje i wyciszeniu muzyki... Poza tym gra nie jest trudna, wręcz przez większość pokoi idziemy dość szybko. Grę dorwałem za śmieszne pieniądze na Steamie. Niestety natrafiłem na kilka bugów, ale nie przeszkodziły w ukończeniu gry (ponowne odpalenie gry pomogło).

18.10.2019 00:15
drenz
77
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Spaceland

Gatunek: Strategia turowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1021070/Spaceland/

Zakupiona za fajnie przecenioną kwotę na premierę sympatyczna strategia turowa. 28 misji, w których przede wszystkim walczymy lub zwyczajnie mamy wykonać główne zadanie mając do dyspozycji siedmioosobową grupę zróżnicowanych charakterów z określonymi specjalnościami i wyposażeniem. Opcjonalnie dochodzą jeszcze inne wyzwania jak przetrwanie całą grupą lub zmieszczenie się w określonych turach. Do połowy łatwiutka, potem zaczynają się schody, ale można przejść bez konieczności wracania do poprzednich map. Miła dla oka grafika, dla ucha muzyka. Ogólnie warto - przyjemna zabawa na minimum 10 godzin kampanii. Twórcy mają za niedługo dodać kolejne misje, pojedynki online czy też edytor poziomów. Jest język polski. Polecam.

post wyedytowany przez drenz 2019-10-18 00:16:49
27.10.2019 22:37
drenz
78
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Guards of the Gate

Gatunek: RPG, strategia, turowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/815290/Guards_of_the_Gate/

Całkiem miło się grało, aczkolwiek gra nie ma za wiele opcji. To taka bieda strategia i bieda rpg, ale przeszedłem ją, choć z początku zapowiadało się na wymagającą grę. Przez pewien czas nie mogłem przejść drugiego mini-bossa. Zmieniałem skład drużyny, ale było jeszcze gorzej (a śmierć ostatniej postaci to zaczynanie gry od nowa). W końcu postawiłem na szamankę, rycerza i kusznika/łucznika i udało się. Dalej już szło lepiej a jak w kapliczce natrafiłem na umiejętność z trującymi strzałami i zmniejszyłem później cooldawn do trzech tur tak gra stała się łatwa (trafiona nimi postać traciła dwie tury a to dużo podczas potyczek). Ogólnie w grze wędrujemy po hexach, na których natrafiamy na kapliczki (nowe umiejętności, kupców, pułapki [mini logiczna zagadka] a przede wszystkim na wrogów, z którymi walczymy na małych planszach. Maksymalny rozwój postaci to 5 poziom, a każdy level daje nam do wyboru jedną z dwóch specjalności. Audiowizualnie tak sobie (muzykę słyszałem w innej grze). Poleciłbym tylko osobom, które zaczynałyby przygodę z tego typu rozgrywką, ewentualnie dziesięciolatkom. Dla mnie max 6/10.

post wyedytowany przez drenz 2019-10-27 22:40:08
09.11.2019 12:47
drenz
79
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Jet Set Knight

Gatunek: Platformowa, akcja
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/405550/Jet_Set_Knights/

Pixelowa platformówka, w której bronimy księżniczki przed atakami wszelkiej maści stworów pojawiających się falami. Po 5 falach pojawia się bossa gdy go pokonamy odblokowujemy dostęp do innej miejscówki, gdzie znowu bronimy księżniczki, ale przed innym rodzajem wrogów. Na niektórych platformach pojawiają się rzeczy ułatwiające nam eliminacje wrogów – broń, eliksiry oraz drewno lub sztabki stali, dzięki którym możemy wybudować blokadę uniemożliwiającą dotarcie do księżniczki lub coś w stylu strzelającej machiny. Krótka. Wszystko można odblokować w 2 godziny, ale nic nie stoi na przeszkodzie by śrubować własne rekordy w przeżyciu kolejnych fal wrogów.

09.11.2019 12:57
Yuri Lowell
80
odpowiedz
Yuri Lowell
34
Brave Vesperia

Coś dla pasjonatów rzadkości? Polecam rzucić okiem: https://www.crossplay.pl/

09.11.2019 20:21
drenz
81
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Odyssey: The Story of Science

Gatunek: Przygodowa, edukacyjna, FPP
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/558110/Odyssey__The_Story_of_Science/

Odbieramy S.O.S. i zatrzymujemy się na wyspie, na której mamy do rozwiązania wiele zagadek powiązanych przede wszystkim z fizyka i astronomią. O ile same zagadki są w porządku, tak wskazówki znajdziemy wyłącznie w dzienniku pewnej dziewczynki. A tam jest naprawdę dużo tekstu. Co prawda najważniejsze rzeczy są zazwyczaj podkreślone, ale i tak trochę tego jest. Mało w tym satysfakcji w pokonywaniu kolejnych przeszkód. Gdyby zagadki były przystępne i była po polsku to poleciłbym to dzieciakom. W sumie trudno stwierdzić dla kogo jest ta gra, bo większość rzeczy dorosły wie a dla dziecka zagadki jednak są za trudne a nastolatki raczej w tego typu grę nie zagrają. Gra na 2 godziny.

04.12.2019 17:19
drenz
82
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Hidden Paws

Gatunek: Logiczna, dla dzieci
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/816490/Hidden_Paws/

Coś dla dzieci, aby zająć ich na chwilkę albo dłuższy moment, gdy będą walczyć z kamerą, ewentualnie dla miłośników kotów. Gra polega na szukaniu kotów i kłębków wełny na różnych wyspach. Im dalej tym miejscówki są większe i większa ilość kotów oraz kłębków jest do znalezienia. Sympatyczna, choć kamera irytująca - najlepiej operować wyłącznie myszą. Najmłodsze kuzynki wciągnęły się, choć trochę upaprały mi monitor paluchami :P

post wyedytowany przez drenz 2019-12-04 17:20:37
10.12.2019 16:20
drenz
83
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

She Sees Red

Gatunek: Przygodowa, filmowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1081510/She_Sees_Red/

Kolejny interaktywny film, w którym podjęte decyzje otwierają nam nowe sceny oraz jedno z kilku zakończeń. Tym razem dostajemy coś krótkiego, bo całość można przejść w około 35 minut. Mało też jest decyzji co do jednego przejścia, bo nie więcej niż 10. jednak można spokojnie podejść do gry co najmniej dwa razy a nawet więcej, bo scen do odkrycia jest dużo. Jest to też chyba najbrutalniejszy FMV, bo w zależności od naszych poczynań trup może ścielić się gęsto. Polecam grać z oryginalnymi rosyjskimi głosami - angielski dubbing jest cienki. Na plus język polski, cena (dorwałem za 17 zeta). Dla mnie gra na 5/10, czyli przeciętna, ale spokojnie można w jeden wieczór ograć.

14.12.2019 09:30
drenz
84
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Auto Age: Standoff

Gatunek: Shooter
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/458680/Auto_Age_Standoff/

Samochodowa strzelanka, w której walczymy z innymi kierowcami na danej mapie. Mały wybór aut, bo większość jest podobna do siebie, różni się tylko niewielkimi statystykami. Mało map, małe dostosowanie pojazdu jak zmiana broni itp. Jak na tak minimalna ilość poszczególnych elementów to trybów gry jest trochę, choć też wszystkie podobne. Największym minusem jest jednak to, że multi jest martwe. Ani razu nie udało mi się połączyć z serwerami. Zostaje tylko walka lokalnie lub na podzielonym ekranie, ewentualnie z botami (z nimi nie tak łatwo wygrać). Audiowizualnie przeciętnie. Gra była w bundlu, dlatego ją sprawdziłem.

29.12.2019 13:20
drenz
85
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Dead Secret

Gatunek: Przygodowa, FPP
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/402260/Dead_Secret/

Wydany w 2016 na PC i później na PS4 kameralny dreszczowiec będący przygodówką FPP w starym stylu, w którym nie poruszamy się swobodnie, ale klikamy gdy pojawia się odpowiednia ikona ruchu lub działania. Wcielamy się w dziennikarkę (ze złamana ręką), która prowadzi śledztwo na temat śmierci pewnego naukowca. W tym celu przeszukuje jego domostwo gdzieś na zadupiu Kansas. Odnajdujemy notatki, różne rzeczy, rozwiązujemy proste łamigłówki odkrywając nowe miejsca i tajemnice zbliżając się do prawdy i odkrywając tożsamość mordercy spośród czwórki podejrzanych, który zresztą depcze nam po piętach. Gra ma fajna atmosferę niepokoju, w kilku momentach można się przestraszyć, choć tempo rozgrywki jest bardzo nieśpieszne. Graficznie mogłaby być dużo lepsza, audio w porządku. Warto, ale tylko dobrze przecenioną, bowiem to gra na 2-3 godziny.

07.01.2020 19:41
drenz
86
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Niffelheim

Gatunek: Survival, przygodowa, akcji
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/351100/Niffelheim/

Survival, w którym trochę czasu spędzamy na polowaniach, zbieraniu wielu różnorodnych materiałów, wydobywaniu w kopalni minerałów, które przydatne są do wytwarzania uzbrojenia, pancerzy, potraw, mikstur, pułapek i innych rzeczy, które z kolei przydają nam się w eksploracji lub ulepszaniu naszej twierdzy. Główny cel to zebranie kawałków portalu, aby dostać się do Asgardu. W tym celu musimy pokonać trochę bossów, wykonać wiele zadań (polegających głównie na zebraniu tego i owego). W lochach czy kryptach jest szereg wrogów do pokonania, nieraz przyjdzie nam bronic twierdzy przed nieumarłymi więc akcji jak najbardziej trochę jest. Pomimo powtarzalności wciągnęła mnie na kilkanaście godzin.

12.01.2020 01:00
drenz
87
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Intruders: Hide and Seek

Gatunek: Skradanka, FPP
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1045840/Intruders_Hide_and_Seek/

Tylko odnotowuję, że taka produkcja istnieje. Wyglądała na niezłą skradankę. Niestety, tylko wyglądała. Poza pomysłem z home invasion i niezłym klimatem oraz w miarę dźwiękiem/muzyką reszta wypada słabo lub co najwyżej przeciętnie. Port na PC jest słabo wykonany i chyba lepiej ogrywać wersję VR - może wtedy lepiej gra wypada. Wcielamy się w młodego Bena, który chce uratować rodziców przetrzymywanych w ich własnym domu przez trójkę włamywaczy. Dom duży i skradamy się w nim od punktu A do punktu B szukając tego i owego. Gra nie jest długa, ale potrafiła mnie znużyć. Może jednak komuś przypadnie do gustu lub wspomniana wersja na VR, PS4 wypada lepiej.

14.01.2020 18:29
drenz
88
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

For the King

Gatunek: RPG, turowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/527230/For_The_King/

Sympatyczna turóweczka z pastelowa, prostą grafiką. Kierujemy trójką postaci i zwalczamy zło w różnych krainach w zależności od wybranego scenariusza. Brak tutaj ciekawej eksploracji, historia praktycznie nie istnieje. Tylko walczymy rozwijając naszych podwładnych, tak aby szybko nie zeszli z tego świata. Multum przeróżnych wrogów do pokonania, przedmiotów do zebrania, ale także niestety dużo losowych zdarzeń, z czego możemy natrafić na takie, które zakończą nasze zmagania - a wtedy zaczynamy od nowa. Mimo to, można spędzić przy niej wiele godzin.

21.01.2020 00:17
petemut
89
1
odpowiedz
1 odpowiedź
petemut
44
Pretorianin
Image

Warbanners

Gatunek: taktyczny turowy RPG
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/650440/Warbanners/

Coś na modłę Battle Brothers czyli taktyczny rpg. Zaskakująco bardzo dobry. Trochę ludzi narzekało na losowość, ale przyznam nie rozumiem tego zarzutu, bo w opcjach gra daje nawet możliwość wyboru sposobu generowania liczb i w ogóle nie odczuwałem, że jest z tym coś nie tak. Owszem gra potrafi być wymagająca, ale dla ułatwienia autor dodał Arenę na której można sobie podfarmić expa dla drużyny, więc jeśli ktoś będzie miał problem to parę dodatkowych walk zniweluje trudność właściwej kampanii. Miłe jest to, że mimo iż to indyk zrobiony w dużej mierze przez jednego Rosjanina, to zadbał on przy tym o język polski. Wydaje się że do takiej gry to zbędne, ale jednak między potyczkami bywa troszkę tekstu do czytania i dzięki temu spolszczeniu (nieco ułomnemu, ale ujdzie), to można sprawniej przez to przejść. Notabene czasem też są jakieś wybory w dialogach niczym w typowych rpgach - co nieco mnie zaskoczyło - stanowi to przyjemne urozmaicenie. Generalnie bardzo polecam, to taki trochę ukryty klejnot, więc jeśli ktoś lubi turowe taktyczne potyczki to powinien go poznać.

post wyedytowany przez petemut 2020-01-21 00:21:14
26.01.2020 13:39
drenz
89.1
drenz
73
Le réveil du lion

Od pewnego czasu mam to liście życzeń. Teraz ma fajną promocyjną cenę - 26 zł na Steam, ale zagram pewnie jak przejdę kilka innych tytułów.

26.01.2020 13:45
drenz
90
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Old Man's Journey

Gatunek: Przygodowa, relaksacyjna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/581270/Old_Mans_Journey/

Krótka, bo półtoragodzinna gra, w której tak manewrujemy otoczeniem, aby postać naszego staruszka-marynarza mogła dość do docelowego punktu. Przy okazji poznajemy przeszłość starszego pana. Choć gameplay jest ubogi to gra potrafi urzec. Głównie za sprawą oprawy wizualnej, która jest po prostu estetyczna. Wśród tych malowniczych kadrów idealnie odnajduje się relaksacyjna, miła dla ucha muzyka. Jest to produkcja, przy której można odpocząć. Jest często bundlowana oraz znajduje się w Xbox Game Pass PC. Polecam.

28.01.2020 19:55
drenz
91
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Descenders

Gatunek: Sportowa
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/681280/Descenders/

Dave Mirra to nie jest, ale całkiem przyjemnie można spędzić z tą produkcją czas. Wiele generowanych tras w kilku sceneriach. Fizyka i triki są całkiem ok, choć ogrywałem ją na klawiaturze, to pewnie lepszy odbiór gry będzie na padzie. Całkiem fajny tryb kariery, do tego po każdym dobrym przejeździe odblokowujemy przedmioty, rowery itp. Z przedmiotami związana jest customizacja. Do pogrania na krótkie sesje i co jakiś czas dla odprężenia. jednak pełna cena jest zdecydowanie za duża - lepiej spróbować abonament XGP lub kupić za co najwyżej pół ceny.

01.02.2020 09:24
SpecShadow
92
odpowiedz
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

Bandits - Phoenix Rising

Pierwsza gra która stanowiła wyzwanie dla mojej karty graficznej (Riva TNT2), jak na złość - gra z czasopisma.

Gra to typowa samochodówka połączona ze strzelaniem.
Zapisy tylko między misjami a te potrafią być długie i trudne, nawet mimo patcha 1.1 który jedyne co zrobił to zmieniał wartość pancerza naszego i wrogich pojazdów, AI nietknięte i nadal strzela celnie i atakuje bez ustanku.
Amunicji i pancerza na mapach tyle co kot napłakał.

Misje polegają głównie na eskortowaniu czy atakowaniu pozycji czy grup, zdarzają się starcia z bossami.

Największy plus to muzyka. Każde ugrupowanie ma inny styl a kto ma najlepszą stację muzyczną? Oczywiście Wolfpack czyli nasze!
Serio muzyka jest świetna że aż wyciągnąłem ją z katalogu z grą.

11.02.2020 16:21
drenz
93
2
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

ELDERBORN

Gatunek: Akcja, FPP
Premiera: 2020
http://store.steampowered.com/app/727850/ELDERBORN/

Polska gra akcji w pierwszoosobowym widoku, w której bronią białą wysyłamy w niebyt zastępy różnych wrogów. Do wyboru niemal tuzin broni białej - jedne wolniejsze, ale zabierające dużo życia wrogom, inne szybsze, ale mniej efektywne. Kilka rodzajów wrogów, dwie (w sumie od biedy 3) miejscówki i heavy metalowa muzyka zagrzewająca do walki. Jak w Dark Souls wrogowie się odradzają po śmierci bohatera, ale Elderborn pod tym względem jest bardziej przystępny niż dzieło From Software. Ogólnie satysfakcjonująca rozwałka.

11.02.2020 19:02
SpecShadow
94
odpowiedz
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

The Fall - Last Days of Gaia - Reloaded

Tak wiem, że Reloaded kojarzy się z wydaniem z zatoki ale to tak naprawdę nazwa w pełni załatanej wersji tego obiecującego RPGa w realiach post apo.
Gra na premierę była zabugowana w cholerę i niegrywalna. Dostać ją można jedynie na ebay (gdzie ją tam kupiłem) mimo że mam wersję z czasopisma ale to stara wersja.

W grze kierujemy oddziałem 6 ludzi w którym wykonujemy zadania, zbieramy przedmioty, rozwiązujemy parę zagadek, poznajemy ludzi i ich problemy.

Handel jest ciekawy - nie ma żadnej waluty, tylko wymiana.

Momentami czuć zapożyczenia z innych gier (Fallout, Deus Ex), do tego parę easter eggów jest, szczególnie motyw z Powrotu do Przyszłości, który pojawia się dwukrotnie (na początku i na końcu gry).

Nie wiem czy polecić bo łażenia jest w grze masa i nawet z pojazdami i speedhackami (CheatEngine) było to momentami męczące.

11.02.2020 21:10
95
odpowiedz
1 odpowiedź
-maddoxx-
68
Pretorianin

Hej drenz, Tobie za to płacą czy po prostu z barku laku? :)

11.02.2020 21:17
drenz
95.1
1
drenz
73
Le réveil du lion

Zdecydowana większość wymienionych tutaj gier jest co najmniej dobra. Przy wielu świetnie się bawiłem. I nie z braku laku, bo mam w co grać i nie zamieszczam tutaj bardzo znanych tytułów, które też przechodzę :)

12.02.2020 03:20
drenz
96
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Free Ones

Gatunek: Akcja, Platformowa, FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/670350/The_Free_Ones/

Dynamiczna gra akcji, w której poruszamy się przede wszystkim w powietrzu używając linek z hakami, które zaczepiamy o drewniane konstrukcje, aby dostać się tu i ówdzie. Z każdym kolejnym rozdziałem coraz trudniejsza, ale niezwykle satysfakcjonująca. W drugim rozdziale dzięki nowemu wyposażeniu możemy przez chwile latać, co przydaje się w skokach między pociągami towarowymi. Za niewielkie pieniądze dostarczyła mi 4 godziny dobrej zabawy. Jak ktoś ogrywał podobne „A Story About My Uncle” to „The Free Ones” jest nieco lepsza grą.

28.02.2020 16:21
drenz
97
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The First Tree

Gatunek: Przygodowa, relaksacyjna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/555150/The_First_Tree/

Przygodówka eksploracyjna z elementami platformowymi, trochę taki walking simulator z tym, że tutaj biegamy lisicą. Całość na przejście to półtorej godziny, ewentualnie dłużej jeśli szukamy znajdziek, które są w osiągnięciach steam lub gwiazdek, które kolekcjonujemy. Można też zagrać drugi raz z komentarzem twórcy do fabuły. Bowiem podczas naszej wędrówki słyszymy przemyślenia bohatera i jego rozmowę z partnerką na tematy śmierci, dzieciństwa, relacji z ojcem itp. Wizualnie jest ubogo, aczkolwiek kolorystycznie bardzo fajnie, natomiast pierwsze skrzypce gra muzyka. Szczególnie na końcu świetnie współgra z tym, co jest na ekranie, co może niejednego gracza wzruszyć. Zakupiłem na steamie za 3,5 zł. Zastanawiam się jeszcze nad soundtrackiem.

19.03.2020 16:05
drenz
98
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

198x

Gatunek: akcja
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1086010/198X/

Gatunkowy miks w nostalgicznym sosie. List miłosny do lat 80. twórcy tejże gry. Mamy pixel art, jakiś tam retro wave oraz 5 gatunków gier: bijatykę, kosmiczny shooter, wyścigi (a raczej zwyczajną jazdę), platformowy akcyjniak i dungeon crawlera. Lubię to ostatnie jako gatunek, ale jakoś najmniej mi to pasowało w tej paczce. Ogólnie nic ciekawego. Jedyny moment jaki podobał mi się w tej grze to nocna, miejska jazda, gdy w tle przygrywa najlepszy fragment muzyki z całej gry. Poza tym jest dość przeciętnie, co najwyżej nieźle, ale może dla niektórych będzie to swoisty powrót do przeszłości. Jak dla mnie spóźnili się z tym tytułem z kilka lat - powinien wyjść zanim pixel art i gry retro stały się popularne.

19.03.2020 16:22
drenz
99
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The Frostrune

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/513890/The_Frostrune/

Pierwszoosobowa przygodówka w klimatach nordyckich. Dość krótka, bo mi zajęła 2 godziny. Nic szczególnego. Przeklikujemy się przez szereg plansz 2D i szukamy odpowiednich przedmiotów, rozwiązujemy łamigłówki i w sumie tyle. Oprawa taka sobie - paleta barw w moim guście, ale jakoś taka mało szczegółowa - grafiki gier HOPA od Artifex Mundi są dużo ładniejsze. Jedyne co mi się spodobało, to pieśni duchów wojowników. Muzyka niestety jest tylko tłem. Kupiłem za 9 zł, więc nie żałuję takich pieniędzy, ale oczekiwałem czegoś lepszego.

post wyedytowany przez drenz 2020-03-19 16:22:42
29.03.2020 13:32
drenz
100
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Lichtspeer

Gatunek: Akcja
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/994040/Lichtspeer_Double_Speer_Edition/

Miotamy włócznią w przeciwników. I tyle. Na początku jeszcze sprawiała frajdę, ale im dalej w las tym stawała się monotonna i ciągnęła się. Pewnie dlatego, że przeciwnicy nie są zróżnicowani - zazwyczaj są ci sami ze zmienionym strojem. Z czasem zmienia się umiejscowienie naszej postaci, rzucamy pod górę, w dół, ale i tak wkradała się monotonia. Graficznie czytelna, ale bardzo uboga i kolorystycznie odpychająca. W promocji za 5 zł można sprawdzić i pograć ze znajomym.

29.03.2020 13:47
drenz
101
1
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Trylogia Mroczne Legendy

Gatunek: Przygodowa, HOPA
Premiera: 2014
https://store.steampowered.com/bundle/381/Grim_Legends_Collection/?l=polish

Partnerka denerwuje? Nie daje ci spokoju i za bardzo nie lubi gier, ale sama klika godzinami po fejsie lub w pasjansa? Lepiej zaproponować jej wtedy tego typu gry, które mają jakiś zalążek fabuły, ładną grafikę i dla początkujących graczy mogą okazać się wyzwaniem. Może wtedy inaczej będzie patrzeć na spędzanie czasu jak granie w gry video i może w ten sposób sama zacznie grać w lepsze produkcje:? :) Mroczne legendy są jedną z lepszych serii HOPA. Mi najbardziej przypadła do gustu baśniowa "dwójka", ale inne też są sympatyczne, choć już bardziej mroczne. Bardzo często są w przeróżnych bundlach i paczkach lub do zdobycia za dosłownie grosze na bazarze. Naprawdę potrafią umilić czas w większym gronie.

01.04.2020 22:54
drenz
102
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Debris

Gatunek: FPP, Przygodowa, Akcja
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/669660/Debris/

Wg mnie gra słaba, ale może ktoś jednak chciałby zaryzykować i ją sprawdzić i kto wie - przypadnie do gustu? Tym bardziej, że do 6 kwietnia można ją zakupić za około 5 zł. Jak mamy walking simulatory tak Debris można nazwać swim simulatorem. Jednak w ogóle nie czuć, że pływamy a lokacje jakie spotykamy na swej drodze to podwodne jaskinie i mnóstwo korytarzy. Monotonnie. Szkoda. Początek zapowiadał się całkiem fajnie - klimatyczna muzyczka, dźwięk, bardzo dobry voice acting, ale cała reszta... Możliwe, że lepiej zagrać z kimś, bo gra oferuje co-op. Ja nie miałem tej możliwości i narzekałem na AI towarzyszącej mi sondy, która klinowała się w korytarzach.

post wyedytowany przez drenz 2020-04-01 22:55:09
07.04.2020 19:33
drenz
103
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Adera

Gatunek: Przygodowa, HOPA
Premiera: 2012
https://store.steampowered.com/app/915140/Adera/

Ładna przygodówka, trochę HOPA z miejscem akcji umiejscowioną w Ameryce Południowej, nad którą unoszą się duchy starych gier przygodowych. Bardzo fajna przygoda z masą różnorodnych zagadek i dodatkowymi dziesiątkami przedmiotów do znalezienia. Tytuł raczej mało znany, sam natrafiłem na niego przypadkiem i im byłem bliżej końca tak żałowałem, że to już tyle (choć zakończenie mnie rozczarowało). Zagadki co prawda nie są trudne, ale są na tyle urozmaicone, że nie odczuwa się monotonii. Do tego mamy ładnie animowane w 3d przerywniki filmowe. Szkoda tylko, że nie można sobie ustawić poziomu trudności czy innych opcji, które na pewno uprzyjemniłyby rozgrywkę. Polecam.

07.04.2020 20:12
Nobody_important
104
odpowiedz
Nobody_important
6
Pretorianin

Saya no uta (angielski tytuł- song of saya)

Gatunek: visual novel
Premiera oryginalna: 2003
Angielska premiera: 2013
Strona gry ( na telefonie jest zjebana): http://songofsaya.com/
Najlepsze miejsce kupna: https://jastusa.com/saya-no-uta-the-song-of-saya

Saya no uta to najlepsza visual novelka jaką przeczytałem głównie za sprawą genialnej fabuły i dla odmiany usprawidlonych scen nagości i seksu. Odradzam wersję na steama gdyż jest ocenzurowana ( przez co gra traci) znaczy można dokupić patcha który usuwa cenzurę na jast usa ale najlepiej po prostu całość kupić z jast USA ( które jest na górze) gdyż tam jest brak cenzury, nie ma drm i więcej hajsu idzie do twórców. Polecam kupić i zagrać bez żadnych informacji ale jak ktoś chce krótki opis fabuły (nadal bez spoilerów ale polecam iść na ślepo w grę) to jest na dole:

spoiler start

student medycyny fuminori ma wypadek samochodowy który tylko on przeżywa dzięki eksperymentalnej operacji mózgu, efektem ubocznym jest że wszystko co widzi jest ohydne i zrobione z mięsa, to co zjada jest ohydne, wszystko cuchnie a ludzi widzi jako potwory i jedyną osobą którą widzi normalnie jest tajemnicza dziewczynka o imieniu saya. Sam nie mówi o efekcie ubocznym gdyż boi się reakcji lekarzy i konsekwencji

spoiler stop

Gra ma w zasadzie ma tylko dwa momenty gdzie jest wybór i jeden kończy grę wcześnie a drugi wydłuża grę o jakieś 2 godziny a następny decyduje o zakończeniu.

Jeżeli jakkolwiek lubisz jakąś visual novele to polecam zagrać.

07.04.2020 21:16
SpecShadow
105
odpowiedz
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

Throne of Darkness

Kolejny klon Diablo który po latach łatwiej docenić niż w czasie premiery, gdy znakomita większość ludzi olewała takie klony i wracała do jedynego słusznego tytułu.

W grze kierujemy ekipą 7 samurajów - trzech siedzi świątyni jako dodatkowe wsparcie a kierujemy czwórką. Jednak lepszym pomysłem jest skupienie się na wybranej czwórce postaci która będzie rozwijana i ekwipowana, lepsze to niż 7 takich sobie postaci.
Można też iść solo, taki Ninja poradzi sobie nieźle w takiej sytuacji :]

W grze zbieramy ekwipunek zwykły i magiczny ale żadnego nie sprzedajemy. Przedmioty niemagiczne są przerabiane na części do robienia ekwipunku, który ma większą trwałość i więcej gniazd na ulepszenia. Sprzęt magiczny służy do gromadzenia punktów czarów wybranej szkoły magii (ognia, błyskawic, wody i ziemi). Nic się nie marnuje w tej grze, to spory powiew świeżości po znudzeniu w Path of Exile gdzie 95% dropów jest bezwartościowa i wypada tego tyle, że dławi nawet dobre pecety.
Crafting ma potencjał. Zbieramy trofea z potworów które mogą wywoływać określone efekty - lepsze odporności, efekty na broniach etc.

Magia ofensywna nie jest dobra, za to czary pomocnicze i pasywne lepsze.
Nie wszystkie czary są dostępne dla każdej klasy, szkoda że Ninja nie ma czarów typu "damage reflect" jak inne klasy melee.
Czary ochronne są albo chwilowe (ochrona przed żywiołem+reflect) albo w postaci aury, którą trzeba wybierać z zaśmieconego menu wyborów czarów (musisz marnować punkty w drzewku by odblokować dalsze czary).

Sama walka... ma problemy. Mamy ekipę 4 ludzi ale kierujemy tylko jedną postacią, pozostałe są pod opieką AI ale nieważne jak bym ustawił zachowanie to i tak są problemy.
AI potrafi sama pić mikstury ale robi to tylko gdy ma mniej niż 1/4 HP, przez co częściej ginie niż sięga po flaszki, nieważne jakiej by były wielkości (są dostępne 20%, 50% i full restore) na późniejszych etapach z mocniejszymi stworami.

Przeciwnicy mają tendencję do uciekania, przez co nasi ludzie częściej bawią się w gonitwy niż wymianę ciosów podczas starci. Tak jakbyś ciągle walczył z łucznikami czy demonicami z Diablo1.

post wyedytowany przez SpecShadow 2020-04-07 22:16:54
17.04.2020 17:26
drenz
106
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Downward

Gatunek: Akcja, FPP
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/506900/Downward/

Parkour po postapokaliptycznym świecie fantasy. Skaczemy po różnych kamiennych platformach, ścianach, elementach, aby zdobyć: 1) orby, które możemy przeznaczyć na rozwój umiejętności 2) przedmioty, które można później sprzedać lub przedmioty, które niszczą bariery 3) kości zmarłego alchemika/naukowca a także inne rzeczy związane z głównym wątkiem. Czasami "walczymy" z kamiennymi golemami i rozbrajamy wrogie mechanizmy. Do tego mamy możliwość kontrolowania planet - wybranie innej planety zmienia nam okolice - podnosi poziom wody albo ujawnia latające fragmenty przez co możemy dostać się do trudno dostępnych miejsc. Ponadto mamy stan medytacji - czyli krótkie wyzwania, w których bijemy jak najlepszy czas (złoty medal naprawdę ciężko zdobyć). Bawiłem się przy niej dobrze, choć niekiedy pojawiały się irytujące błędy. Bardzo często w dobrej cenie.

post wyedytowany przez drenz 2020-04-17 17:27:16
23.04.2020 20:45
drenz
107
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Oakwood

Gatunek: Survival horror, FPP
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/890970/Oakwood/

Trafiamy do parku na zaproszenie koleżanki. Jak się wkrótce okazuje, w obozie nikogo nie ma a z oddali dochodzą do nas krzyki przerażenia. Z czasem okazuje się, że sprawcą zamieszania są krwiożercze dinozaury. Oakwood to godzinny survival horror, w którym przede wszystkim będziemy spieprzać przed wygłodniałymi gadami. Od czasu do czasu przeczytamy jakąś notatkę, znajdziemy totem (mając komplet odblokujemy wejście do sekretnej miejscówki), wykonamy jakieś czynności itp. Choć gra jest krótka, to klimat ma bardzo fajny, niekiedy przestraszy a przede wszystkim trzyma miejscami tak w napięciu, że np. podczas pokonywania wysokich traw nie ma ochoty się zatrzymywać i oglądać za siebie. Kupiłem za 5 zł (do 27 kwietnia jest w tej cenie jeszcze) i za taką cenę spokojnie warto zagrać.

26.04.2020 15:44
drenz
108
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Psychose

Gatunek: Survival horror, FPP
Premiera: 2019
https://store.steampowered.com/app/1116090/Psychose/

Ubogi Outlast na nawet kilkanaście minut (pierwsze przejście może trwać dłużej, bowiem nie wiemy czego spodziewać się po grze - mi zajęło pół godziny). Musimy wydostać się ze starego, dziwnego szpitala psychiatrycznego unikając bodajże innych pacjentów. Dobry dźwięk, reszta przeciętna. Kupiłem za 7 zł, oferuje mniej niż wspomniany wyżej Oakwood. Największa wada to długość rozgrywki - w sumie tego typu gry powinny być rozdawane za darmo, co zresztą robią niektórzy deweloperzy lub mieć pełną cenę właśnie za max 7 zł. Tylko dla maniaków survival horrorów.

26.04.2020 18:11
Wicih
109
odpowiedz
Wicih
5
Pretorianin

Shrine. Ot kolejny klon dwóch pierwszych części Dooma, ale jaki śliczny. Utrzymany w podobnej stylistyce co nadchodzący Scorn, satysfakcjonujący, przyjemny i klimatyczny. Takie darmowe cudo na niedzielę

[link]

11.05.2020 20:43
drenz
110
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

The House of Da Vinci

Gatunek: Przygodowa, logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/522470/The_House_of_Da_Vinci/

Zdziwiłem się, że nie ma tej produkcji w encyklopedii na GOLu - gra jest dość znana, o czym świadczą chociażby recki na Steamie. The House of Da Vinci to rozbudowana wersja gry The Room. Wręcz mogłaby być jej kolejną częścią. Gra polega na rozwiązywaniu łamigłówek w danym pomieszczeniu, aby "otworzyć" przejście do kolejnej lokalizacji i tak, aż do finałowej wieży. Łamigłówki opierają się na naszej spostrzegawczości, logicznym myśleniu i łączeniu faktów. Szczególnie ważne jest to pierwsze. W miejscu z grobowcem ominąłem rysy na grobowcu, co oznaczało, że można pewien jego element przesunąć, dzięki czemu otwierała się skrytka (w grze po pewnym czasie pojawiają się sugestie na co zwrócić uwagę i w trzech przypadkach mnie to uratowało). Takich ukrytych mechanizmów jest naprawdę wiele, ale później już miałem oczy szeroko otwarte. Łamigłówki są w sam raz, raczej nie są przesadnie trudne. Gra na co najmniej 6 godzin. Warto zakupić w dobrej promocji, bo rozwiązywanie zagadek daje dużą satysfakcję.

16.06.2020 16:40
drenz
111
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Morphite

Gatunek: FPS
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/661740/Morphite/

Pastelowy No Man Sky w low poly. W grze odwiedzamy różne planety, na którym zbieramy minerały, skanujemy faunę i florę (dane potem sprzedajemy) i w sumie tyle. I tak przez większość gry. Dodano jeszcze możliwość rozbudowania swojego kombinezonu, broni, wyposażenia oraz statku kosmicznego. Podczas podróży międzygwiezdnych mamy możliwość sterowania naszym statkiem podczas walk z gwiezdnymi piratami czy omijając asteroidy, ale to jest wykonane bardzo kiepsko. Ogólnie dla mnie to taka pastelowa monotonia. Chciałem ukończyć wątek główny, ale pojawił się jakiś błąd i nie mogłem tego zrobić, więc po odwiedzeniu kilkudziesięciu planet odpuściłem sobie dalszą pozbawioną sensu eksplorację. Może jednak komuś przypadnie do gustu.

17.06.2020 18:08
112
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1307544
6
Pretorianin
Image

Super WorldBox

gatunek: Symulator Boga
rok wydania: 2019
producent: Maxim Karpenko
platformy: Microsoft Windows, Android, IOS, wkrótce Steam

Ciągle aktualizowana dwuwymiarowa pixelartowa piaskownica w której można dowolnie modyfikować i niszczyć teren oraz tworzyć cywilizacje. W grze dostępne są cztery rasy, ludzie, elfy, krasnoludy i orkowie oraz różne zwierzęta i potwory.
Cywilizacje toczą ze sobą wojny, kolonizują kolejne obszary i budują miasta. Ich rozwój jest zależny od terenu, zasobów i klimatu jakie dla nich przygotujemy.
Każde stworzenie od królika, przez człowieka aż po smoka ma swoje imię, cechy i statystyki na które wpływają jego doświadczenie w boju, wiek i nasza własna ingerencja. Ta mechanika pozwala nawet na stworzenie nieśmiertelnego wybrańca który podbije cały świat.

Oficjalny subreddit: r/Worldbox

Tutaj załączam screenshota z mojego świata.

post wyedytowany przez zanonimizowany1307544 2020-06-17 18:13:17
17.06.2020 18:47
112.1
zanonimizowany1307544
6
Pretorianin

Wiedziałem że o czymś zapomniałem, link do strony https://www.superworldbox.com/

post wyedytowany przez zanonimizowany1307544 2020-06-17 18:49:40
11.07.2020 23:34
drenz
113
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

True Fear: Forsaken Souls - Part 1

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2016
https://store.steampowered.com/app/440420/True_Fear_Forsaken_Souls/

Casualowa przygodówka w klimatach horroru. Można w opcjach wybrać, czy chcemy postawić na przygodę czy na szukanie przedmiotów (HOPA). Ogólnie bardzo przyjemnie się grało. Narysowane plansze są bardzo klimatyczne, przerywniki filmowe choć budżetowe, to podkreślały klimat, historyjka sióstr nawet mnie zaciekawiła, przyjemnie odszukiwało się przedmioty. Jednak łamigłówek było bardzo mało i były banalne. Przyzwoita oprawa audio. Gra na 3-4 godziny.

22.07.2020 19:42
drenz
114
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Planet Alpha

Gatunek: Platformowa
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/485030/PLANET_ALPHA/

Przyzwoita platformówka, która ma wiele wspólnego z Limbo i Inside, choć paleta barw sugeruje coś innego. Jednak na podobnym poziomie mamy aurę tajemniczości, gameplay, czy oprawę audio. Wędrujemy przez tytułową planetę, która została zaatakowana w celach eksploracyjnych przez armie robotów. To przede wszystkich ich unikamy, ale nie tylko – niektóre żyjące na planecie istoty też będą nam wrogie (inne nam pomogą). Gameplay minimalistyczny, mamy do czynienia z niewielką ilością zagadek. Elementów zręcznościowych jest już nieco więcej, choć nie są skomplikowane. Coś też dla osób lubiących zbieranie osiągnięć na Steamie, które też lubią zaglądać w każdy kąt. Graficznie co najwyżej dobrze, bardzo podobał mi się ambient podkreślający klimacik. Gra na co najmniej 3 godziny.

22.07.2020 19:46
drenz
115
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Stairs

Gatunek: Przygodowa, Survival horror, FPP
Premiera: 2015
https://store.steampowered.com/app/374060/Stairs/

Miks przygodówki i survival horroru z perspektywie pierwszoosobowej. Wcielamy się w reportera, który bada miejsca zbrodni. Schodząc po schodach trafiamy do tajemniczych miejsc, w których zbieramy notatki a także unikamy zjaw lub potworów. Graficznie nie jest najwyższych lotów, całość na przejście to 2-3 godziny, ale grze nie można odmówić atmosfery niepokoju. Nie ma tutaj jump scary, klimat budowany jest poprzez eksplorację, dźwięk oraz muzykę. Ważnym elementem gry jest aparat, którym fotografujemy ważne miejsca i który ułatwia nam wędrówkę. Jak za niecałe 5 zł, które dałem za grę na Steamie byłem pozytywnie zaskoczony.

22.07.2020 19:50
drenz
116
odpowiedz
3 odpowiedzi
drenz
73
Le réveil du lion
Image

DYO

Gatunek: Platformowa, logiczna
Premiera: 2018
https://store.steampowered.com/app/791470/DYO/

Darmowa, elegancka gra platformowo-logiczna, w której sterujemy dwoma minotaurami na podzielonym ekranie, którymi musimy dotrzeć do wyjścia. Najważniejszym elementem jest możliwość przesuwania ekranu tak, aby każdy z minotaurów dotarł do swojego wyjścia. Idealna gra do zagrania w dwie osoby i na rozruszanie szarych komórek. 30 poziomów zabawy z narastającym poziomem trudności, która starczy na kilka godzin. Estetyczna oprawa wizualna. Warto.

22.07.2020 19:52
116.1
pieprz99
1
Centurion

drenz, uzupełniaj od razu encyklopedie to na papierosy czy flakon chociaż zarobisz :D https://firma.gry-online.pl/praca/oferta-pracy/2/

post wyedytowany przez pieprz99 2020-07-22 19:53:29
22.07.2020 19:59
drenz
116.2
drenz
73
Le réveil du lion

Gdyby można było dodawać gry według własnego uznania, to może bym na to przystanął, ale "codziennie redakcja zleca gry do opracowania w wewnętrznym systemie rezerwacji". ;)

22.07.2020 20:47
116.3
pieprz99
1
Centurion

Faktycznie... No to lipa, niech żałują i się gonią ;) Szkoda tylko, że czytelnicy na tym tracą.

post wyedytowany przez pieprz99 2020-07-22 20:49:31
22.07.2020 21:34
tadzikg
👍
117
3
odpowiedz
1 odpowiedź
tadzikg
165
starszy brygadier

Super wątek, graty :) przypinam

23.07.2020 17:07
117.1
Hakim
190
Senator

Dla mnie to jest jeden z najlepszych wątków tutaj. Mój jedyny podwieszony od chyba jego samego początku.

post wyedytowany przez Hakim 2020-07-23 17:08:58
26.07.2020 20:50
drenz
118
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Seven Doors

Gatunek: Przygodowa
Premiera: 2020
https://store.steampowered.com/app/1329320/Seven_Doors/

Krótka przygodówka typu escape room. Za siedmioma tytułowymi drzwiami mamy pokoje, w których musimy odnaleźć złota czaszkę, która otwiera nam kolejne drzwi. Aby to zrobić musimy w poszczególnych pokojach rozwiązać łamigłówki, znajdować odpowiednią drogę do wyjścia, niekiedy unikać pułapek, odszyfrować wiadomość itp. Jest nawet zróżnicowanie, choć zdecydowanie za mało tego wszystkiego, bo grę ukończyłem w 80 minut. Wolałbym z 20 takich pokoi. Przyzwoita oprawa audio, nieco gorzej z grafiką. Jest język polski. Cena nieduża, ale i tak polecam na jakiejś promocji oraz osobom, które nie są wyjadaczami w tego typu produkcjach.

02.08.2020 12:25
drenz
119
odpowiedz
drenz
73
Le réveil du lion
Image

Hidden Folks

Gatunek: Logiczna
Premiera: 2017
https://store.steampowered.com/app/435400/Hidden_Folks/

Gra, w której odszukujemy osoby lub rzeczy na małych lub najczęściej ogromnych, ręcznie rysowanych miejscówkach. Takie "Gdzie jest w Wally?" w czarno-białej oprawie. Do tego wszystkie dźwięki to ludzkie odgłosy, które nieraz potrafiły mnie rozbawić. Nawet mnie wciągnęła, choć niekiedy trzeba dobrze się naszukać. Jednak nie jest to szukanie igły w stogu siana - na dole ekranu mamy wskazówki, które ułatwiają nam odnajdywanie osób i przedmiotów. Np. w mieście mamy odszukać kajakarza, który naprawia w domu antenę - więc szukamy budynku, przy którym leży kajak a potem klikamy na antenę, która się odsuwa i mamy naszego kajakarza. Sądzę, że idealna zabawa dla całej rodziny oraz młodszych dzieci.

post wyedytowany przez drenz 2020-08-02 12:26:59
02.08.2020 14:47
Herr Pietrus
😃
120
odpowiedz
Herr Pietrus
186
Ubecka Wdowa

Stary, muszę przyznać, że twój zapał jest imponujący, zwłaszcza, że pewnie sporo z tych gier to średniaki... Gdyby redaktorzy portali o grach mieli tyle determinacji... :)

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2020-08-02 14:47:51
02.08.2020 15:58
SpecShadow
121
1
odpowiedz
SpecShadow
81
Silence of the LAMs
Image

UnderRail + Expedition DLC
https://store.steampowered.com/bundle/10645/Underrail__Expedition/

Gatunek: RPG
Premiera: 2015 (podstawka) 2019 (DLC)

Ta gra to połączenie starych Falloutów ze światem Metro, rozbudowanym craftingiem i świetną eksploracją tajemniczych, niebezpiecznych miejsc.
Amunicja też poniekąd służy jako waluta a to dlatego, że system handlu jest pokręcony - nie da się sprzedawać wszystkich tych fantów znalezionych podczas wyprawy.
Sprzedawcy mają określone zapotrzebowanie i jedynie amunicję skupują bez limitu choć to i tak nie wszyscy.

Możliwości budowania postaci są przytłaczające - możemy być terminatorem w ciężkim pancerzu prujący serią, nożownikiem atakującym znienacka, traperem korzystającym z dobrodziejstw jego zabawek, psionikiem niszczącym wszystko siłą umysłu.

Gra to nie Skyrim i specjalizacja jest konieczna. Warto przestudiować perki bo dzięki nim i wyposażeniu możemy stworzyć wykokszoną postać :]

Znalezione bronie nie wystarczają i trzeba robić własne a tu już jest sporo grzebania. Musimy mieć wysokie umiejętności by z dobrej jakości części stworzyć dobry sprzęt który musimy umieć obsłużyć.

Podobała mi się finałowa lokacja, w wielu grach twórcom pod koniec gry brakuje pomysłów, pary, pieniędzy a terminy gonią. Styg (twórca gry) nie miał tego problemu i stworzył naprawdę świetną finałową miejscówkę.

Dodatek przenosi nas nad podziemne jezioro z wysepkami, piratami i ekspedycją próbującą odkryć co się stało z wymarłą cywilizacją inspirowaną Atlantydą.

Gra jest niełatwa ale jak się pójdzie drogą psionika to jest easy mode :]

post wyedytowany przez SpecShadow 2020-08-02 16:00:28
Forum: Mało znane, lecz ograne.