Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Zapowiedziano Street Fighter 30th Anniversary Collection oraz trzeci sezon Street Fighter V

11.12.2017 12:28
1
Ohydny Czerwonodupny Pirat
36
Geroxe Bibox Malax

Tą kolekcję to z chęcią kupię chociażby, żeby w końcu pograć w SFA 3 (legalnie) przez net, ale tą "piątkę" z mikrotranzakcjami omijam szerokim łukiem.

11.12.2017 12:28
WolfDale
😢
2
odpowiedz
WolfDale
21
Poeta za pięć groszy

Mówisz, że jak jest mikro to jest przykro?

11.12.2017 12:57
Czarny  Wilk
3
1
odpowiedz
Czarny Wilk
77
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

Piątka odkąd naprawili serwery jest fantastyczna, ograłem przy niej w tym roku więcej czasu niż przy TK7 i Injustice 2 razem wziętych. Te mikrotransakcje też nie są takie straszne, grając umiarkowanie regularnie za walutę zbieraną w grze spokojnie można sobie zbierać dodatkowe postacie nie płacąc za nie ani grosza.

11.12.2017 15:42
Rammi
😐
4
odpowiedz
Rammi
93
Kontroler

Gdyby tak Konami wzięło przykład z Capcomu i podarowało pececiarzom działające na obecnych sprzętach wszystkie części Silent Hill. Marzenia...

11.12.2017 19:47
ivelios666
5
1
odpowiedz
ivelios666
16
Legionista

Witam. Chciałbym opowiedzieć o grze SF V. Zarówno do osób posiadając ową grę, które myślą o powrocie jak i osoby, które myślą o zakupie. Moje doświadczenia z tą grą są w czasie ponad 1 roku, w tym paru miesięcy regularnych gier. Ostatnio gram i nie mogę się oderwać. Chciałem obalić parę mitów na temat tej gry.

Gra faktycznie na początku miała sporo problemów technicznych, balansem i ubogą zawartością. Ponadto miała typowy system greedowania, który powodował, że mikropłatności dużo skracały czas aby pozyskać nowych bohaterów czy mapy. Wartości jakie się uzyskiwało do wygrane walki czy z powodu poziomu były niesłychanie niskie do wartości zawartości do odblokowania. To wszystko są fakty, a raczej był.

Gra od czasu premiery do dzisiejszego dnia zyskała sporo zawartości, a nowy tryb i rozwój powoduje, że Capcom ceni społeczność i chcę aby wrócili. Arcade Edition jest typowym zabiegiem mający na celu podniesienie atrakcyjności produktu. Jest to bardzo dobry krok, jak powinien być powielany przez innych dystrybutorów. Zarówno gracze posiadający jak i nowy, będą mieli duży darmowy DLC.

Nim przejdę dalej chciałem jeszcze zaznaczyć, że gra jest w pełni crossplatform ps4 a pc. Mając znajomego np: który gra na pc, a ty grasz na ps4 nie ma żadnych problemów aby grać.

Ale konkrety. Obecnie gra nie posiada problemów technicznych z serwerami, czasem się zdarza, że ktoś zostanie wylogowany z sieci. Jednak ja osobiście miałem ich na przestrzeni wielu miesięcy nie częściej niż 1 raz na miesiąc. Połączenia z graczami są obecnie na wysokim poziomie. Balans się znacząco poprawił, pomijając niektóre chamskie ataki o charakterze chwytu (można uniknąć tylko odskakując, dla niewtajemniczonych). Jednak sama rozgrywa jest całkiem nieźle zbilansowana. Problem dalej oczywiście stanowi matchmaking i czasem trafiamy na bardzo dobrych graczy. Jednak grają już trochę w różne gry, ten element jest spotykany zawsze. Mniej bądź bardziej wyraźnie, ale jednak. Zawartość jest na tym etapie bogata, a z Arcade Edition jeszcze będzie większy. Oczywiście wszystko jest do odblokowania za kasę, lub walutę gry. Od dłuższego czasu zostały wprowadzone zadania tygodniowe, które wykonuje się w większości w parę minut. Dokładnie, zwłaszcza te najcenniejsze. Je wykonuje się średnio w 2min gry. Czasem zdarza się, że mamy 2 zadania cenne (za 5tys). Dla zainteresowanych postać kosztuje 100tys. Ale tutaj chciałbym powiedzieć parę słów, gdyż dzięki zawartości której nie było w dniu premiery możemy wykonując tylko: historię główną, historie bohaterów i przejście trybu przetrwania na poziomie easy. Jak ktoś grał choć trochę w bijatyki wcześniej, wykona to w 1 wolny dzień bez przeszkód, zyskuje aż nawet wartość za którą można kupić nawet 4 bohaterów. A to nie wszystko. Każdy bohater ma swoją historię i można przechodzi tryb survival i zyskujecie kolejne tysiące punktów. Przechodząc postacią tryb survival na poziomie easy i normal, postać awansuje na 16 lvl, czyli zyskujecie 16tys punktów! Jeśli robicie to 6 postaciami, macie bez większego wysiłku dodatkową postać.

Owszem są mikropłatności, i staną się już rutyną w grach AA i AAA. Jednak mikropłatności się różnią. Np: w SF V nie dadzą Wam skilla ani jakiejkolwiek przewagi. Ale np: w Fifie, czy UFC, czy też słynnym Battlefront 2 dają. W SF V mikropłatności opierają się, że np: dany gracz chce sobie pograć konkretną postacią, ale nie chcę greedować inną postacią. A skórki to rzecz kwestia gustu i upodobań. Tutaj aby gra mogła się rozwijać to muszą mieć za co płacić pracownikom.

Jeśli lubicie bijatyki, i macie chęć sobie pograć zachęcam z całego serca do SF V. Moim zdaniem warto, początkujący mają ciężej ale to jest norma kolej rzeczy.
Dzięki za uwagę i do zobaczenia na polu walki.

Wiadomość Zapowiedziano Street Fighter 30th Anniversary Collection oraz trzeci sezon Street Fighter V