Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra FIFA 18 | XONE

26.09.2017 14:44
1
wolvenpan
1
Junior

Jeśli zastanawiasz się nad PES a FIFA i jesteś posiadaczem konsoli Xbox, nie trać nawet czasu i wybierz produkt EA. Nie powielaj moich błędów...

02.10.2017 20:14
2
odpowiedz
marioeleven1124
1
Junior

uwazam ze fifa 18 jest o wiele lepsza od fify 17, polecam

09.10.2017 21:14
3
1
odpowiedz
stachu1899
20
Legionista
5.0

Zmian tyle co kot napłakał. Mało tego, wiele zmian na gorsze, chociażby rzuty karne czy gra bark w bark. Nie raz zapewne nadziwicie się że coś tu jest nie halo i nijak fizycznie nie powinno się tak stać a jednak mimo i używasz zastawiania to jakimś cudem tracisz te piłke. Jako plus napewno tempo podań, można grać bardziej dynamicznie i tutaj znowu co z tego, skoro moim stylem gry którym jest gra z kontry, zawodnicy ani trochę nie stosują sie do taktyki, rzadko kiedy wychodzą na pozycje. I tutaj kolejny aspekt, zmiana zawodnika, która zwykle ustawiona jest w połowie automatycznie. Ile raz mnie krew zalewa kiedy piłka jest najbliżej zawodnika na którego nie da się przełączyć kontrolera ponieważ naciskasz i błądzisz po całym boisku. W momencie kiedy jakimś cudem udaje się to zrobić, jest już za późno i przeciwnik ma piłke. Ile razy zawodnik bliżej piłki nie ma kontrolera bo fifa domyslnie sugeruje tego który jest dalej. Błędy sędziowskie, temat rzeka. Przeciwnik nie raz pozwala sobie na ostre kosy od tyłu a sędzie co najwyżej rozkłada ręce. Można by pisać i pisać. Gram głównie w FUTa więc te doświadczenia opisuje właśnie z tego trybu. 300 zł za kilka zmian gorszych bądź lepszych i aktualne składy. Uważam że fifa 18 nie jest warta swojej ceny w dniu premiery.

15.10.2017 22:35
4
odpowiedz
Marqiusz
7
Junior
2.0

W Fifę gram od kilku lat. Do tej pory ewolucja szła w dobrą stronę. 17-nastka jako całość prezentowała się przyzwoicie. Balans obrona-atak był dobry, a gra (oprócz handicapów) sprawiała przyjemność. Skill i doświadczenie coś znaczyło.

FIFA 18 w obecnej formie (po pierwszej łatce), to dalej tragedia. Zacznę od plusów do których można zaliczyć aktualne składy, wiele trybów gry (zwłaszcza FUT w który zagrywam się co roku), drobne zmiany w grze (pauzy tylko przy stałych fragmentach gry, szybkie zmiany i jeszcze kilka), w miarę dobrą grafikę i może coś tam jeszcze by się znalazło :)

Popsuli natomiast to co jest najważniejsze czyli GAMEPLAY, który został zmieniony do stopnia niegrywalności :) Bramkarze wpuszczają każdą setkę, obrońcy dorównują inteligencją zombie (gubią się, puszczają piłki), a napastnicy strzelają prawie z każdej pozycji (żeby nie powiedzieć piętą z 30 metra to jest możliwe). Do tego połowę meczu ustawiają skrypty, a my nie mamy wpływu na to co się dzieje na boisku. W tej grze niema żadnej logiki. W dodatku mieli wprowadzić nowy system ruchów zawodników, ale coś chyba nie wyszło, bo o ile gwiazdy ruszają się podobnie do tych w rzeczywistości, to cała reszta miewa przebłyski niepełnosprawności ruchowo-umysłowej. Do tego można dopisać parę drobnych minusów typu komentarze z zeszłego roku (dlatego gram na angielskim) czy słabe serwery i jakichś tam innych kilka jeszcze by się znalazło :)

Czytałem również wiele recenzji i graczom nie pasuje brak 1 ligi polskiej, sztuczni kibice itp. Ale nie oszukujmy się to są pier***y!

Liczy się sama gra, spotkanie, gameplay, który ma przynosić przyjemność zachowując przy tym odpowiedni poziom trudności. Bawić i uczyć.

EA w tej wersji gry postawiło tylko na to pierwsze, które wykonało nieudolnie. Dlatego też...

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM !!!

Pozostaje nadzieja na jakąś łatkę, tak myślę....

P.S.
Grę o piłce nożnej, powinni tworzyć programiści, którzy się tym sportem interesują, a coraz częściej mam wrażenie że firma EA zapomina o tym aspekcie.

post wyedytowany przez Marqiusz 2017-10-15 22:39:11
29.10.2017 20:27
5
odpowiedz
gospider
1
Junior

Dno i kupa mułu. Grę sprzedałem po dwóch dniach. Omijać szerokim łukiem.

Gra FIFA 18 | XONE