Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana...Oko Cyklonu

123następnaostatnia
01.09.2017 09:50
1
6
Drackula
184
Bloody Rider

Dobra Zmiana...Oko Cyklonu

W sumie to ta mamy teraz taka wzgledna cisze, ktora jak mysle jest zapowiedzia nadchodzacej burzy.

Poki co jestesmy bombardowani pomniejszymi sprawami, taka jak retoryka anyt-imigrancka, na temat ktorej nie bede sie rozpisywal bo na forum istnieje kilka watkow na ten temat.

Sprawy zwiazane z dzialanoscia solidarnosci, ktore mozna by bylo pominac w watku o dobrej zmianie, ale z uwagi na zawlaszczanie historii i przepisywanie historii przez PiS nalezy to odnotowac.

Dwuglos w Kosciele dotyczacy poczynan rzadzacych, niestety glosy sprzeciwu sa nadal w mniejszosci, tym bardziej ze na lokalnym szczeblu, wielu duchownych niewiele rozni sie od twardoglowych pisowcow.

Nie mozna rowniez zapominac ze sprawa Polski za rzadow PiS nie schodzi z wokandy PE co jest o tyle istotne, ze w czolowych krajach EU nastepuja powazne zmiany. We Francji juz mamy nowego prezydenta, ktory wyraznie pokazal niechec w stosunku do poczynac PiSu, W UK, najblizeszmu "sojusznikowi" PiSu jest walka o stolki i wlasne problemy zwiazane z brexitem wiec sprawa PiS jest dla nich druogorzedna poza obszarami, gdzie moga wykorzystac polski rzad dla wlasnych celow zwiazanych z brexitem. W Niemczech lada moment wybory i retoryka wzgledem Polski tez moze sie zmienic, z poklepywania niegrzecznego dziecka w walenie szczota po plecach kota, ktory rozkopuje ogrodek. Nawet wsrod wlasnych sasiadow i grupy wyszechradzkiej Polska stracila na znaczeniu i na chwile obecna jestesmy taka samotna wyspa co jeszcze bardziej sprzyja ideologii rzadzacych zwiazanej z oblezona twierdza.

Wazna z puntu widzenia, kolejnego roku sa sprawy finansowe w kreowanej przez morawieckiego rzeczywistosci. Wlasniw wchodza wczesniejsze emerytury wiec mozna oczekiwac, ze wkrotce znow pojawia sie jakies cudowne cyfry pisane palcem po wodzie, pokazujace jaka to Polska gospodarka jest stabilna.

Lada chwila na wokande wejdzie znow sprawa aborcji i tematow zwiazanych. Jako ze jest to temat czesto wykorzystywany przez PiS jako zaslona dymna, mozna sie domyslac ze i tak bedzie tym razem. PiS nie zakonczylo sprawy z sadownictwem, a jak wiemy tego nie odpuszcza. Dodatkowo na stol polozono karte z mediami, co kolejnym tematem siedzacym w oku PiS jak zadra.

Takze po konczacym sie sezone ogorkowym, spodzieweam sie burzliwej jesieni wraz z mocnym gradobiciem i prawdopodobnymi wczesniejszymi przymrozkami, szczegolnie w stosunkach miedzynarodowych.

Jako ze Milosza wykreslili z listy lektur, to mam taka mala dedykacje dla konusa z zoliborza.--->

Poprzednia czesc:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14377048&N=1

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-01 10:19:47
01.09.2017 10:48
8
8
odpowiedz
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Gdzie jest wrak?

01.09.2017 10:24
5
5
odpowiedz
Widzący
174
Legend

A ostrzegałem.
A mówiłem.
Niemcy będą nas napadać.
Kasy nie dadzą.
Zdrajcy jedni.

01.09.2017 10:10
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
zanonimizowany1058903
49
Generał

W Niemczech lada moment wybory i retoryka wzgledem Polski tez moze sie zmienic, z poklepywania niegrzecznego dziecka w walenie szczota po plecach kota
Ja bym chętnie odwrócił role, to my ustawilibyśmy niemców , za nieposłuszeństwo sankcje i obrzucanie kłamstwami w mediach ;] Ale wam się to podoba że niemcy nami pomiatają i chcą polską rządzić.
Dużo muszą wam płacić skoro te bezsensowne tematy dalej powstają, kółko wzajemnej adoracji część 1567.

post wyedytowany przez zanonimizowany1058903 2017-09-01 10:20:34
01.09.2017 10:27
2.1
4
Flyby
174
Outsider

Ale wam się to podoba że niemcy nami pomiatają i chcą polską rządzić.

Przeczytaj te swoje żałosne uproszczenie jeszcze raz a potem pomyśl o ile myślenie jako takie, cię nie przerasta.

Czy wypisywanie tutaj obraźliwych haseł z którymi ani zgodzić ani dyskutować się nie da, ma jakiś sens?

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 10:29:54
01.09.2017 10:36
2.2
zanonimizowany1058903
49
Generał

To moja wina, że niemcy chcą nas tłuc szczotą po plecach jak napisał autor wątku?
Mamy tańczyć jak nam zagrają bo inaczej będą bić? Nie o to chodzi żeby niemcom dogadzać tylko sobie, wystarczy żeby robić wspólne interesy korzystne dla obu stron i pilnować własnego podwórka.

01.09.2017 10:38
😃
2.3
Kanon
187
Befsztyk nie istnieje

Ale wam się to podoba że niemcy nami pomiatają i chcą polską rządzić.

01.09.2017 10:50
2.4
Flyby
174
Outsider

niemcy chcą nas tłuc szczotą po plecach jak napisał autor wątku?

Starasz się, to już dobrze. Teraz napisz jak zrozumiałeś "tłuczenie szczotą po plecach kota" i dlaczego przełożyłeś to sobie na "zgodę pomiatania nami przez niemców i rządzenie nami"..

01.09.2017 12:42
2.5
zanonimizowany1058903
49
Generał

Flyby

Polska robi coś po swojemu jak pisze autor wątku może to doprowadzić do zmiany
retoryka wzgledem Polski tez moze sie zmienic, z poklepywania niegrzecznego dziecka w walenie szczota po plecach kota, ktory rozkopuje ogrodek
według niego problemem nie jest to że niemcy mają z nami problem tylko to dlaczego go mają i co powinniśmy robić żeby oni byli szczęśliwi. Przecież to śmieszne to jakbyś bał się coś powiedzieć bo twój rozmówca jest większy i może ci przywalić za to że nie mówisz i robisz tego co on chce.

post wyedytowany przez zanonimizowany1058903 2017-09-01 12:43:17
01.09.2017 13:50
2.6
Flyby
174
Outsider

Może trochę inaczej i szerzej, co, Lord?
Czy naprawdę chodzi o Niemcy jako takie, czy o Niemcy które reprezentują w stosunku do nas stanowisko UE?
Za nazwą UE kryje się cały szereg państw zrzeszonych we wspólnej organizacji. Nad całym tym molochem, regulowanym traktatami które my także podpisywaliśmy, stoją wspólnie zarządzane instytucje.
Wedle unijnych przepisów, najwięcej w nich do powiedzenia mają państwa najsilniejsze gospodarczo - w końcu do wspólnej kasy z której my także czerpiemy, one wkładają najwięcej..
Czyli nie brak niemieckich urzędników, najróżniejszego stopnia, których narodowość, z tego co piszesz, najbardziej cię drażni..
Tyle że oprócz kanclerz Merkel, oni Niemcy prezentują pośrednio.
Są przede wszystkim, urzędnikami UE.
Zdajesz się, podkręcany przez narodową propagandę tego nie odróżniać a na dokładkę z tego samego tytułu, usiłujesz i nam dołożyć.. Nieładnie.

01.09.2017 10:19
3
1
odpowiedz
Runnersan
182
Senator

Temat Niemiec wypłynął gdy rząd i podległy mu aparat propagandowy uznał, że na czoło należy wysunąć właśnie uchodźców i wroga zewnętrznego, aby odwrócić uwagę i skierować niezadowolenie społeczne w dogodną dla rządu stronę.

Gdy były działania związane z nadawaniem super uprawnień Ziobrze w sądach nikt o Niemcach nie mówił. Gdy naginali konstytucję w związku z TK nikt żadnego Niemca nie wyciągał. Gdy wyskoczyły tematy z masowym obsadzaniem przez osoby niekompetentne każdego możliwego stanowiska łącznie z tymi, do których wcześniej politycy nie mieli dostęp, tez nie było żadnych Niemców. Macierewicz i jego bzdury wygłaszane z mównicy sejmowej też nikomu z Niemcami się nie kojarzyły.

Teraz, jeśli krytykuje się rząd, tzn że popiera się Merkel, jest się Niemcem itp. Żałosne.
Ale nie trzeba myśleć, krytykujesz umiłowaną premier jesteś Niemiec, wróg. Nie trzeba się silić na argumenty. Ot nie ma co rozmawiać z wrogiem Ojczyzny.

post wyedytowany przez Runnersan 2017-09-01 10:20:17
01.09.2017 10:21
4
odpowiedz
Cainoor
204
Mów mi wuju

Celne podsumowanie Drackula. Też uważam, że po wakacjach, czyli tak naprawdę już tuż tuż, PiS szykuje kolejne bombardowanie demokracji. Już niektórzy politycy PiS zdradzili tajemnice czego będzie dotyczyć - przejęcie mediów. Na razie PiS jeszcze sam do konca nie wie co wymyśli Duda w zwiazku z sądami i myślę, że się czają by zobaczyć czy to faktycznie otwarta wojna. Bo jeśli tak, to walki na dwa fronty mogą nie pociągnąć.

01.09.2017 10:24
5
5
odpowiedz
Widzący
174
Legend

A ostrzegałem.
A mówiłem.
Niemcy będą nas napadać.
Kasy nie dadzą.
Zdrajcy jedni.

01.09.2017 10:38
6
odpowiedz
5 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
114
Senator

Nie za bardzo wiem za kogo trzymać kciuki. Unię Europejską, w jej obecnym kształcie mam za twór lewacki, niemal komunistyczny, zaś to że wpitalają się, zwłaszcza Niemcy, w to co się u nas dzieje, to jest niesamowite kuriozum. Większość europarlamentarzystów mam za kretynów, nie można być bowiem mądry i pozwalać by barbarzyńcy z dzikich krajów zalewali nasz dom, Europę. Z drugiej strony wszelkie działania PiSu, partii o charakterze nacjonalistyczno-socjalistycznym doprowadzają mnie do zgrzytania zębów - polityka gospodarcza prowadzi do wykończenia państwowej gospodarki, reforma szkolnictwa wyższego Gowina to jest śmiech na sali, reforma edukacji została spartolona, minister środowiska to idiota, minister obrony zachowuje się jak ruski agent równocześnie rozpylając mgłę smoleńską, zaś w polityce zagranicznej wypięli się na nas wszyscy. Nie za bardzo wiem co Duda chce zrobić z Sądami, ale PiS raczej na pewno jego ustawę oleje i znów będzie chciał przepchnąć swoje gówno. Chciałbym wiedzieć o co chodzi dokładnie z tymi mediami.

01.09.2017 11:07
6.1
Runnersan
182
Senator

Chciałbym wiedzieć o co chodzi dokładnie z tymi mediami.

W skrócie chodzi o walkę z wolnym rynkiem pod płaszczykiem zwalczania monopoli i "obcego" wpływu na Polaków.

Założeń dokładnych nie ma, ale PiS pod niebiosa wychwala przepisy francuskie, które ograniczają możliwość posiadania większości udziałów przez zagraniczne podmioty. Tam są różne ograniczenia w zależności od ilości np. widzów, pokrycia kraju itd.

Jako przyczynę podają przeważnie jak to strasznie Niemcy dominują nasz rynek prasowy, z tym, że przeważnie zapominają, że chodzi głównie o gazety z programem i czasopisma typu pani domu, życie na gorąco.
W przypadków dzienników czy tygodników opinii ( a przecież chyba o nie chodzi, a nie o przepisy na białą kiełbasę) mamy bym powiedział pełen pluralizm.
Choć znów jeśli chodzi o najpopularniejsze dzienniki lokalne (wybory samorządowe) to rzeczywiście niemieckie firmy na tym rynku są silne.

A jeśli chodzi o TV no to oczywiście celem jest TVN, choć należy do amerykanów (aczkolwiek oczywiście widziałem różne gimnastyki, że niby udziałowcami spółki matki są niemcy, albo rosjanie, ale jest to bzdurą żeby uspokoić sumienia zwolenników jednej z partii, że amerykanie to PiS jednak kochają).

Generalnie PiS chce wzmocnić swoje partyjne media, osłabiając konkurencję i odcinając ją od finansowania. Jak widać po wynikach sprzedaży, czy to tygodników, czy dzienników, jak i oglądalności TV, media należące do PiS nie przebijają się do czołówki, jeśli chodzi o czytelnictwo, a gdy przejęto popularne TVP, widzowie zaczęli odpływać (oczywiście, wiadomo, źle mierzą, złe kody pocztowe, a w netii to wszyscy oglądają itp)

A już tak zupełnie po ludzku. Jeśli przepchają te swoje przepisy i w zależności od ich kształtu, to Polacy mogą się obudzić bez kanałów typu HBO, canal plus, discovery, national geographic, a może i Netflixa wytną. No chyba, że ich właściciele oddadzą większość udziałów polskich filii polskim partnerom. Np senatorowi Biereckiemu

01.09.2017 11:07
6.2
1
Flyby
174
Outsider

Nie za bardzo wiem za kogo trzymać kciuki.

Przecież napisałeś:
polityka gospodarcza prowadzi do wykończenia państwowej gospodarki, reforma szkolnictwa wyższego Gowina to jest śmiech na sali, reforma edukacji została spartolona, minister środowiska to idiota, minister obrony zachowuje się jak ruski agent równocześnie rozpylając mgłę smoleńską, zaś w polityce zagranicznej wypięli się na nas wszyscy.
Od siebie dodam, najgroźniejsza w tym wszystkim jest blokada polityczna jaką PiS sobie zgotował i którą kontynuuje.
Zauważ że taki Orban, który jako autokrata też się Unii stawia - zawsze ubezpiecza się na dwie strony - Putina ma w zapasie, jako straszaka wobec Unii i na odwrót. Także w wypadku sankcji i zapaści gospodarczej ma szansę aby poziom gospodarczy jako tako utrzymać. Taka sytuacja jest niemożliwa w wypadku polityki PiS.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 11:11:32
01.09.2017 11:15
6.3
Iselor (Łódź)
114
Senator

Runnersan------> hah, żałosne trochę. Chcą wzmocnić te gówna typu Gazeta Polska czy wSieci. najzabawniejsze jest to że Polsatu ruszyć nie mogą, choć Polsat stara się nikogo nie gryźć.
Moment, CD-Action jest, jeśli dobrze pamiętam, w niemieckim wydawnictwie :D

01.09.2017 11:28
6.4
Runnersan
182
Senator

Tak CD-Action chyba jest własnością Bauera.
Natomiast dokładne przepisy nie są znane, na tą chwilę, poza tekstem Kaczyńskiego, że on by przepisał całą ustawę francuską, to nie ma ani słowa. Pewnie dlatego, że to będzie kolejna nocna przyklepanka.

Tak zupełnie teoretyzując, jeśli nakażą np obcym podmiotom sprzedawać część udziałów w mediach, to podejrzewam, że akcje Tauronu, PZU, Energii mogą pójść mocno w dół gdy te podmioty będą musiały wyłożyć pieniądze na ich wykup.

Nie wiem czy w Polsce są inne podmioty poza państwowymi, które byłoby stać na taką atrakcję.

01.09.2017 18:51
6.5
1
Mily90
10
Centurion

"Większość europarlamentarzystów mam za kretynów, nie można być bowiem mądry i pozwalać by barbarzyńcy z dzikich krajów zalewali"

Ja w idiotyzm polityków wynikający z autentycznej wiary w to, że trzeba bezwzględnie pomagać uchodźcom z wiadomych zakątków świata nie bacząc na koszta efekty i formę nie wierzę. Skoro przeciętny obywatel o średnim iq, ale z otwartą głową potrafi wychylić głowę ze swojej "strefy" tzn spojrzeć dalej poza michę z żarciem, pracę i dostrzec, że coś tutaj jest nie tak, to obraz struktur rządowych jako głupków, którzy nie wiedzą co robią, bo kierują się sercem jest imo bardzo mało wiarygodny. To są grupy interesów, strefy wpływów etc z pewnością chodzi wyłącznie o korzyści, z wywołania kryzysu, ktoś lub coś kogoś tutaj finansuje w jakimś celu. Tak samo analogicznie przebiegają wszelkie inwazje USA na kraje. Od wiary w skrajnie marksistowski obraz świat, gdzie można bez konsekwencji mieszać grupy z dwóch innych skrajnie różnych światów są ludzie szczebel niżej, czyli wszyscy aktywiści lewicowi, feministki, social justice warrior, black live matters etc.

Co do PISu, masy ludzi w średnim i podeszłym chwalą i będą chwalić, bo raz, że wychodzi mentalność uformowana przez socjalizm, no skoro dają 500+ to nie mogą być źli, no i do tego załącza się retoryka ciągłego celebrowania historii- vide wyklęci- i "a za Peło", którego tutaj nie bronię. Masie Januszów, którzy wiecznie nie mają czasu ani ochoty dedukować się politycznie, nie rozumieją nawet znaczenia pojęcia lewicy i prawicy taki stan rzeczy odpowiada. PIS to tylko odbicie jakiejś sporej części społeczeństwa polskiego. No ktoś ich wybrał. Jak na ironię sporo z nich to ludzie wychowani, hodowani przez poprzedni system z którym PIS niby walczy- emerytury ubeków- ale mentalnie to są bardzo bliskie sobie światy.

01.09.2017 10:44
7
1
odpowiedz
Widzący
174
Legend

Płot trzeba wybudować na Granicy.
Żadne tak takie, kontrole graniczne wprowadzić tymczasowo.
Tak do 2050.
Wpuszczać tylko tych których chcemy.
Szengen kurna ich mać.

01.09.2017 10:48
8
8
odpowiedz
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Gdzie jest wrak?

01.09.2017 10:56
9
2
odpowiedz
6 odpowiedzi
Ahaswer
76
ciwun

Zwróćcie uwagę, że pisowcy są w zasadzie dość szczerzy, odkąd wygrali wybory. Może nie zawsze nazywają rzeczy po imieniu, ale uprzedzają, co następnie będą czynić. Poinformowali uczciwie, że przejmą sądownictwo, nie licząc się z zasadami panującymi w świecie demokracji liberalnej. Stwierdzili, że nie będą respektować umów zawieranych przez poprzedników. Kaczyński otwartym tekstem oznajmił, że PiS poprowadzi Polskę w odwrotnym kierunku niż ten, który został wytyczony jeszcze przez rząd Mazowieckiego. Teraz dowiadujemy się w jasnym przekazie, że media zostaną spacyfikowane.

01.09.2017 11:00
😊
9.1
Kanon
187
Befsztyk nie istnieje

Należy bowiem pamiętać, że ludzi trzeba albo potraktować łagodnie albo wygubić, gdyż mszczą się za błahe krzywdy, za ciężkie zaś nie mogą. Przeto gdy się krzywdzi człowieka, należy czynić to w ten sposób, aby nie trzeba było obawiać się zemsty.

01.09.2017 11:20
😊
9.2
Flyby
174
Outsider

Należy bowiem pamiętać, że ludzi trzeba albo potraktować łagodnie albo wygubić

Zgadza się, Kanon ;) Ten tam z Żoliborza, niejaki Jarosław Kaczyński, pewnie zdaje sobie z tego sprawę.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 11:20:32
01.09.2017 11:21
😜
9.3
Widzący
174
Legend

Zabić wszystkich?

01.09.2017 11:22
😊
9.4
Kanon
187
Befsztyk nie istnieje

Bez żadnego trybu.

01.09.2017 11:25
👍
01.09.2017 11:41
01.09.2017 11:05
10
odpowiedz
3 odpowiedzi
vinni
123
Legend

Pierwszy września, dzień w którym powinniśmy się jednoczyć, wspólnie mówić jednym głosem i wspólnie potraktować obchody jakże tragicznego wydarzenia. Co robi PiS? Nie dopuszcza harcerzy do odczytania apelu poległych na Westerplatte co robili od 18 lat... nóż się w kieszeni otwiera jak widzi się co wyrabia ta banda skończonych...
Na nic tak bardzo nie czekam jak na upadek tego rządu, takich nieudaczników nie mieliśmy w naszej historii od stuleci. Czekam aż wezmą się za swoje reformy mediów. Podpowiem im, aby wzięli się również za internet. Jakaś cenzura czy coś. Wtedy przynajmniej wylecą ze stołków w przeciągu 15 minut, bo jak nauczyła się poprzednia władza chociażby przy ACTA, z internetem się nie zadziera.

01.09.2017 11:12
10.1
4
PanWaras
30
Generał

Zatrzymanie harcmistrza ZHP i pojawienie się oficera marynarki wojennej, który odczytywał apel smoleński to jakieś chore nieporozumienie. Wciskają ten apel gdzie się da. Niedługo to w sporcie nasze reprezentacje po odsłuchaniu hymnu bedą dodatkowo słuchać apelu smoleńskiego. Obrzydliwe praktyki.

01.09.2017 11:13
😁
01.09.2017 11:24
😊
10.3
Flyby
174
Outsider

Powinieneś dodać, Widzący, stare przysłowie "słowo się rzekło, kobyłka u płotu".

01.09.2017 11:21
😁
11
2
odpowiedz
lordpilot
151
Senator

W 1939 r. Wojsko Polskie broniło Polski przed najazdem hitlerowskich Niemiec. Dziś "walczy" z harcerzami. Polakami. Wstyd, hańba i kompromitacja :/

01.09.2017 11:31
12
1
odpowiedz
Ahaswer
76
ciwun

Profesor Adam Daniel Rotfeld:

Przynależność Polski do Unii rozszerza jej suwerenność, nie zawęża. Polska jest o wiele bardziej suwerenna będąc w Unii niż poza nią.
(...)
W Polsce polityka oparta jest na konflikcie. To jest forma zarządzania konfliktem. Za tym kryje się filozofia polityczna, którą w swoim czasie sformułował Karl Schmidt, guru dla polityki hitlerowskiej. (...) Jeśli się dobrze zdefiniuje wroga, to to organizuje myślenie.

01.09.2017 11:35
😊
13
4
odpowiedz
Deser
205
neurodeser

"nie można być bowiem mądry i pozwalać by barbarzyńcy z dzikich krajów zalewali nasz dom, Europę"

Ruszyłem zatem w dom nasz Europę, znaczy przez ulice do sklepu po bułki i masło, bo Niemcy ukradli już moje pieniądze (przepraszam, niemiecka piramida finansowa zus ukradła) i widziałem ja ich, tych barbarzyńców. Na szczęście obrońca nasz w koszulce "śmierdź wrogom barbarzyńcóf" stał w sklepie i wódkę kupował aby rany swe przemyć, które odniósł na froncie walki z barbarzyńcami. Z czcią spoglądałem na jego wymizerowaną łysą głowę i chód ciężki. Dobrze, że jest i przypomina mi Polskę.

01.09.2017 11:41
14
odpowiedz
1 odpowiedź
Kilgur
154
Legend

Smieszne jest to jak niemcy krytykuja pis, a sami robia to samo :) Zewnetrzny wrog i ujadanie, a wszystko to zeby odwrocic uwage od tego ze nowi azylanci niebawem beda mogli sciagnac rodziny kolejne ~400 tys ludzi na zasilkach, a niemckiemu spoleczenstwu coraz mniej to sie podoba :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-01 11:41:39
01.09.2017 11:48
😊
14.1
Flyby
174
Outsider

I pochylił się Kilgur z troską nad dolą Niemców zalewanych przez hordy uchodźców. Może ockną się w PiS-e, tej deski ratunku dla wartości europejskich?

Mają przecież swoich działaczy takich jak my mamy, z postu 13..
..i dokładnie zdefiniowanego wroga, według recepty z postu 12.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 11:58:49
01.09.2017 11:54
15
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ahaswer
76
ciwun

Mówiąc o szczerym i uczciwym przekazie pisowców, pamiętajmy też o tym, że zapowiedzieli wsadzanie adwersarzy politycznych do więzień. Tu być może obietnice też spełnią.

01.09.2017 12:01
😃
15.1
1
Flyby
174
Outsider

..paskudnicy. Nie podkręcaj ich Ahaswer - sami się rozkręcą

01.09.2017 12:25
15.2
3
DanuelX
79
Kopalny

Spełnią ale najpierw muszą mieć w całości sądy - żeby wyroki były prawe i sprawiedliwe.

01.09.2017 12:22
😊
16
odpowiedz
Flyby
174
Outsider

To może coś z życia pisowskiej atrapy Trybunału Konstytucyjnego:

https://wiadomosci.wp.pl/wyroki-na-zamowienie-rzeczpospolita-dotarla-do-rachunkow-wyplat-z-tk-6161308065319041a

..prawo na lewo czy prawo na prawo a może miks ludowy?

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-01 13:06:38
01.09.2017 12:25
17
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
184
Bloody Rider

Flyby -

Zauważ że taki Orban, który jako autokrata też się Unii stawia - zawsze ubezpiecza się na dwie strony - Putina ma w zapasie, jako straszaka wobec Unii i na odwrót.

Mozna by i tak bylo, ale w swietle tego:

W Polsce odczuwa się realne pranie mózgów społeczeństwa w duchu, który będzie jednoznacznie antyrosyjski. Równoległe deklaracje o tym, że jesteśmy z wami gotowi kontaktować się i spotykajmy się – na takim tle jest to po prostu niemożliwe – powiedział Ławrow

Myzle ze nawet przy najwiekszych chaciach, takiego modelu nie uda sie polskiemu rzadowi zbudowac.

01.09.2017 12:57
17.1
Flyby
174
Outsider

takiego modelu nie uda sie polskiemu rzadowi zbudowac

Drackula, Tragedia smoleńska jest w najprostszym pojmowaniu narodowej pamięci, traktowana jako kontynuacja pamięci o Katyniu.
Za wszystkim stała i stoi Rosja. Doskonale wykorzystał to Kaczyński, przypisując przeciwników politycznych pod opcje współdziałania z Rosją. (zdrada Tuska ;)) Pozbawione by to było mocy działania na dłuższy okres, gdyby nie stałe podkręcanie teorii o zamachu, w której wyspecjalizował się niejaki Macierewicz. Czyli antyrosyjska polityka była podstawą powrotu PiS do władzy - mało tego, musi nadal nią być. Wszelkie próby odejścia od niej, mogą sprawić że twardy elektorat pisowski nie tylko poczuje się rozczarowany ale też w części zmądrzeje ;)

01.09.2017 12:29
😃
18
odpowiedz
2 odpowiedzi
PanWaras
30
Generał

Polityka strachu udziela się też obywatelom. To nie jest żart!

http://m.trojmiasto.pl/raport/Wycieczka-ze-Szwecji-zaniepokoila-gdynian-rt68404.html

01.09.2017 12:42
18.1
Runnersan
182
Senator

Jak to nie jest zmyślone... To masakra...

01.09.2017 13:17
😊
18.2
Flyby
174
Outsider

Jaka masakra .."działacze" z postu 13 szukają sensu swojego istnienia.
Efekt?
Turyści poczują się zdyscyplinowani, nie będą chodzić po nocy w której wszystkie koty są czarne, zaś biura turystyczne zaczną rozdawać maseczki dla wszystkich o śniadej karnacji..

01.09.2017 19:15
19
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
166
Legend

Było wyżej, ale... akcja Macierewicza na Westerplatte to jest jakiś ponury żart. A politycy PiS-u jeszcze temu przyklaskują: "stało się dobrze" itp. Widzę, że choroba zaczyna mieć dosyć wyraźne symptomy...

01.09.2017 20:05
19.1
Flyby
174
Outsider

To z pisowskiej tęsknoty za posiadaniem własnego generalissimusa.. Rozmach Antoniego w podporządkowaniu sobie armii, powinien być w końcu doceniony odpowiednim tytułem.
Ten z Żoliborza jakby się nie starał, ma krzykliwą naturę cywila a Antoni tak ogólnowojskowo nawija że generałom miękną nogi.
A jak mundur mu pasuje, uch - wiadomo, za mundurem, Misiewicze pędzą sznurem, to najlepszy wskaźnik.
Tyle że Duda trochę jakby zazdrosny ;(
Przeszkody jakieś robi człowiekowi który wie co chce armia i w ogóle wszystko wie lepiej..

01.09.2017 20:12
👍
19.2
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Bardzo dobrze.

Brawo Antoni! Brawo Partia!

Sztywno trzymać za pysk te zdradzieckie harcerskie mordy.
Brawo też armia - nie ma lepszej wymówki d... a zresztą. Po co robić sobie kłopoty.

02.09.2017 10:56
😐
20
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
204
Mów mi wuju

Politycy w programie "Gość Wiadomości" w sierpniu 2017r.: PiS - 19(!), PO - 1, Kukiz 15' - 0, Nowoczesna - 0, SLD - 0, PSL - 0. #TVPiS
https://twitter.com/motykamilosz/status/903692597813751808

Straszne:/

02.09.2017 10:57
20.1
DanuelX
79
Kopalny

Ale pamiętaj, to TVN z Michnikiem są nieobiektywni i w propagandzie najstraszniejsi.

02.09.2017 12:47
20.2
Ahaswer
76
ciwun

Wrócił w TVP "pluralizm" PRL-owski. A pisowcy w zanadrzu mają pacyfikacje prywatnych mediów.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-09-02 12:47:49
02.09.2017 16:09
20.3
piokos
88
27 do 1

a niech sobie zapraszają kogo chcą i kiedy chcą, niech się dalej poklepują po pupkach. Nikt inny tego ścierwa nie ogląda niż pisowskie klakiery.

Mam tylko nadzieję że TVN i Polsat nie będzie puszczać przed kamery Obatela i JM Jackowskiego który mądrzej gadał jak kiedyś nawalony z mównicy sejmowej gadał.

02.09.2017 13:16
21
odpowiedz
1 odpowiedź
Flyby
174
Outsider

To może teraz o spokojnym i dostatnim życiu starszych obywateli?
Przecież to dobroczynność pisowska na miarę 500+
To także radocha dla młodego pokolenia - oto zwalniają się dla nich nowe miejsca pracy.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22313097,obnizka-wieku-emerytalnego-ruch-w-zus-byl-dzis-trzy-razy-wiekszy.html

Cóż, ZUS musi czynić wysiłki aby po swojemu (?) podołać nowym wydatkom i obciążeniom:

http://biznes.interia.pl/firma/news/zus-pisze-listy-i-alarmuje-przedsiebiorcow,2535048,1852
..projekcje doradców o wysokości emerytur są takie smakowite i kuszące..ech
Gdzieś tam wyżej pisałem że to "projekcje"?
Potem przyjdzie weryfikacja urzędnicza oraz ta od rzeczywistości ..co tam ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-02 13:41:28
04.09.2017 12:33
21.1
Flyby
174
Outsider

Jeszcze dodam, dla obrazu całości - bo wbrew pozorom te wczesne emerytury, nie dotyczą tylko starszych ludzi - kondycja ZUS to coś co może się odbić na nas wszystkich:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22305687,bankructwo-zus-eksperci-mozna-je-sobie-wyobrazic-choc-nie.html

03.09.2017 14:02
😊
22
odpowiedz
Flyby
174
Outsider

Wróćmy zatem do harcerzy na Westerplatte, skoro na emeryturę, póki co, nikt się nie wybiera ;) :

https://wiadomosci.wp.pl/skandal-z-harcerzami-na-westerplatte-jest-reakcja-prezydenta-dudy-domaga-sie-wyjasnien-od-mon-6162148255250561a

03.09.2017 17:59
23
odpowiedz
1 odpowiedź
Runnersan
182
Senator

Wszyscy pamiętają Macierewicza i jego radykalne zwiększenie wydatków na wojsko, obronność?

Wygląda na to, że znów mamy do czynienia z sztuczkami księgowymi. Wygląda na to, że 395 mln wydamy na zadania realizowane normalnie z budżetu MSWiA, a nie MON. A kwotę na obronność powiększy również koszt zakupu samolotów dla VIP 809 mln.

http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,2,4,10640,armie-swiata,wojsko-polskie,wstepny-projekt-budzetu-mon-na-2018-rok

03.09.2017 19:03
23.1
1
Flyby
174
Outsider

Przecież jest rozmach na zaś - jak ilustrują różne słupki wskaźników..
Powiedzmy że niepokój budzą te zastrzeżenia:
" *Przyszłoroczny wzrostu wydatków na obronność zostanie przeznaczony w większości (ponad 60%) na wydatki bieżące.

*Mimo wysokiego wzrostu łącznych nakładów na obronność, wydatki zaplanowane na finansowanie programu wieloletniego „Priorytetowe Zadania Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP w ramach programów operacyjnych” będą na niższym poziomie niż tegoroczne, przez co nie wykorzystuje się szansy na przyśpieszenie procesu unowocześnienia polskiej armii."
Lecz przy rozmachu budżetowym Morawieckiego, to drobiazgi do poprawienia ..

04.09.2017 09:35
😊
24
2
odpowiedz
Cainoor
204
Mów mi wuju

Liczmy na to, ze w komcu inwestycje w Polsce rusza. Jesli nie, to bedzie oznaczalo, ze PiS zmarnowal lata dobrej koniunktury na rynku. Zamiast w rozwoj, to w konsumpcje. Wielka by byla to szkoda dla Polski.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/poziom-inwestycji-w-polsce-2017-r/d5ncct

I jeszcze akcent humorystyczny :) >

post wyedytowany przez Cainoor 2017-09-04 09:40:17
04.09.2017 11:30
25
3
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
204
Mów mi wuju

Sprytni szubrawcy:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/witold-waszczykowski-musimy-usiasc-do-powaznej-rozmowy-z-niemcami-ws-reparacji/zsz934y

"Waszczykowski zapowiedział, że rząd przygotowuje stanowisko w sprawie reparacji. Nie mówił jednak, kiedy zostanie ona podjęta decyzja. - Czekaliśmy siedemdziesiąt kilka lat na to, żeby wyjaśnić sprawę reparacji, wiele rządów poprzednich umywało ręce, albo pomińmy, co robiono. W związku z tym te kilka tygodni, czy nawet kilka miesięcy nas nie zbawi - zaznaczył."

Na Ruskich bat w postaci Smoleńska.
Na Niemców bat w postaci reparacji.
Na UE bat w postaci uchodzców.

Ze wszystkimi skłoceni. Z każdego zrobili wroga publicznego. Dzięki temu łatwo o wewnątrzpaństwową retoryke zarządzania kryzysem i wspólna walka z wrogiem.

Szkoda, że mało kto dostrzeże, że przynajmniej dwójka z tej trójki bardzo Polsce pomogła przez ostatnie lata i mądrze współpracując możemy więcej zyskać, niż na ciągłej walce :/

post wyedytowany przez Cainoor 2017-09-04 11:30:43
04.09.2017 12:37
😊
25.1
1
Flyby
174
Outsider

..jak się im ta pisowska, nadmuchiwana agresją i kłamstwem, buda - zwali na głowy - to, miejmy nadzieję, raz na zawsze..

04.09.2017 11:34
😜
26
odpowiedz
2 odpowiedzi
lordpilot
151
Senator

Moja córa dziś została pierwszoklasistką :). Na jutro wychowawczyni kazała wszystkim dzieciom z jej klasy przynieść ryzę papieru - będą kserowane podręczniki, bo jeszcze nie dotarły i w sumie to nie wiadomo kiedy dotrą. Nauczyciele, więc radzą sobie sami, wraz z rodzicami rzecz jasna. Ot, tak to deforma Zalewskiej jest "dopięta na ostatni guzik"...

04.09.2017 11:35
26.1
Cainoor
204
Mów mi wuju

Kopie podręczników? To legalne?

04.09.2017 11:55
😊
26.2
lordpilot
151
Senator

@Cainoor

Tak, to jest legalne. Jeszcze poprzednia, wraża i antypolska koalicja PO-PSL wprowadziła darmowy podręcznik do klasy I (i o ile kojarzę do klasy II i III też). Propolski, patriotyczny PiS ten pomysł utrzymał ;-).

Ten elementarz można sobie też pobrać bezpośrednio ze strony MEN - jest w pliku PDF. Dzięki temu nauczyciele wraz z rodzicami są w stanie obejść chaos, który zafundowała Zalewska. Jedynie papier kupić trzeba, a miało być "za darmo" ;-).

04.09.2017 13:37
27
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
204
Mów mi wuju
04.09.2017 13:42
27.1
1
neXus
177
Fallen Angel

Jak to brzmiało?
"Prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie..."
I znów się cofamy do PRLu....

04.09.2017 13:38
28
1
odpowiedz
9 odpowiedzi
neXus
177
Fallen Angel

https://wiadomosci.wp.pl/jacek-karnowski-chce-medialnej-rewolucji-namawia-pis-do-zamkniecia-wszystkich-telewizji-6162198827165825a

Jestem ciekaw jak to wytłumaczą zwolennicy "dobrej zmiany"? Przecież PiS promuje demokrację w każdej dziedzinie, nie? :)

04.09.2017 13:49
28.1
1
Cainoor
204
Mów mi wuju

"Za to prawo do nadawania na ogólnopolskich falach zyskałyby niszowe dzisiaj podmioty prawicowe. Na przykład telewizja wPolsce.pl, którą kilka tygodni temu uruchomił koncern medialny braci Karnowskich."

Lobbysta Karnowski.

04.09.2017 13:58
28.2
1
Flyby
174
Outsider

Nienażarci dotacjami rządowymi bracia Karnowscy, robią skok na bank "medialny". Już od dawna te podpory autokratyzmu w pisowskim stylu, niewiele wspólnego mają z demokracją. To kolejny dowód.

..może poczekają na kryzys polityczny i gospodarczy, zamiast się do niego dokładać? Będzie im wtedy łatwiej..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-04 14:02:57
04.09.2017 14:07
28.3
1
Ahaswer
76
ciwun

Czy kiedykolwiek forumowy miłośnik PiS-u odniósł się do tego typu informacji?

04.09.2017 15:11
28.4
1
Drackula
184
Bloody Rider

brak wytycznych z centrali

04.09.2017 15:13
28.5
2
neXus
177
Fallen Angel

Ahaswer -> W sumie masz rację. Do tego typu wiadomości trochę trudno podejść zaczynając "a przez 8 lat PO..." :P:P:P

04.09.2017 15:17
28.6
Flyby
174
Outsider

Karnowscy są na dobrej drodze, "dobrej zmiany", podkręcają interes:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22317631,szydlo-u-karnowskich-nie-akceptujemy-dyktatu-najwiekszych-panstw.html?

Czy kiedykolwiek forumowy miłośnik PiS-u odniósł się do tego typu informacji?
A po co mają się odnosić? Zasysają bezkrytycznie i z radochą. Nie chcą sobie psuć tej radochy jakimiś tam wątpliwościami.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-04 15:27:34
04.09.2017 15:50
28.7
Lutz
170
Legend

Znaczy sie od kiedy ma byc zamkniete?
Ktos juz cos wie czy to po prostu jakas pierdola wyciagnieta na sile zeby bylo pare hitow?

Pewnie "forumowy milosnik PiS" ma pojecie ze takie informacje to czyste idiotyzmy do ktorych nie ma sensu sie odnosic, rozdmuchiwane "ku uciesze gawiedzi" - o przepraszam, "forumowej inteligencji" ktora bedzie grzala temat jakies pol godziny do nastepnego wiekopomnego newsa.

04.09.2017 16:02
28.8
1
Cainoor
204
Mów mi wuju

Ja juz wiem, ze od durnych pomyslow do jeszcze durniejszych ich realizacji w PiS naprawde krotka droga. Wiele przykladow. Wole dmuchac na zimne.

04.09.2017 16:17
28.9
1
Flyby
174
Outsider

to czyste idiotyzmy do ktorych nie ma sensu sie odnosic, rozdmuchiwane "ku uciesze gawiedzi" - o przepraszam, "forumowej inteligencji" ktora bedzie grzala temat jakies pol godziny

To jedyny twój komentarz, Lutz, co do linków, "czysty idiotyzm"?
Jak się uwzględni ten twój komentarz - to z określeniem "czysty idiotyzm" jest już lepiej, poza forumowy uchodźco.
Oba linki zresztą pochodzą z piekarni braci Karnowskich, przy udziale Szydło. Będzie z nich pisowski zakalec? Zakalce PiS to specjalność tego rządu.

04.09.2017 15:13
29
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
184
Bloody Rider
04.09.2017 15:33
29.1
1
Flyby
174
Outsider

Pewnie, biznes kościoła ojca Rydzyka się kręci..
Jeżeli nie ma się o tym dobrego zdania - zaraz ruszają ataki że źle się mówi o prawdziwym Kościele.

..biznes i polityka - to dogmaty ojca Rydzyka.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-04 15:35:00
04.09.2017 16:17
30
odpowiedz
Sinic
175
Legend

Sekta Rydzyka to zrodlo poparcia na wyborach wiec nic dziwnego, ze mu smarują.
I żeby nie było tego typu praktyki to nie Polska domena. Wszelakie sekty wszędzie sponsorują politykow w zamian za ulgi i dotacje z administracji. Normalny interes, tylko zamiast ropy czy tam karabinow "produkują" religie.

04.09.2017 17:33
👍
31
1
odpowiedz
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Godne to i sprawiedliwe.

W tym środowisku z kurewstwem się nie kryje - to cnota a nie przywara.

04.09.2017 21:19
32
1
odpowiedz
Flyby
174
Outsider
04.09.2017 21:31
33
odpowiedz
Herr Pietrus
173
Ubecka Wdowa

Pewnie "forumowy milosnik PiS" ma pojecie ze takie informacje to czyste idiotyzmy do ktorych nie ma sensu sie odnosic, rozdmuchiwane "ku uciesze gawiedzi" - o przepraszam, "forumowej inteligencji"

Ło matko, od kiedy to zdradzieckie mordy są targetem Karnowskich?! Wiele się zmieniło chyba przez ostatnie kilka dni!

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-09-04 21:32:03
05.09.2017 12:54
34
odpowiedz
1 odpowiedź
[]Robert
67
Konsul

Kwoty wylatane przez władzę, no ale ośmiorniczki..

?? Mariusz Błaszczak - 164 000 zł
?? Jan Szyszko - 780 000 zł
?? Mateusz Morawiecki - 992 000 zł
?? Beata Szydło - ?2 400 000 zł
?? Antoni Macierewicz - ?4 400 000 zł

05.09.2017 13:08
34.1
2
Drackula
184
Bloody Rider

co, niecale 10 milionow i afere robisz? przeciez Tusk wiecej na waciki wydal ;)

05.09.2017 13:24
35
odpowiedz
1 odpowiedź
neXus
177
Fallen Angel

http://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/tvp-zmienila-ramowke-po-tygodniu/1xej0e8

No cóż, trzeba przyznać że TVP to teraz jest jeden wielki "pomysł" Kurskiego, zalicza wtopy co i rusz. Z godzin teleturnieju można sie wycofać - z tego co się stało z telewizja już nie... Jestem ciekaw jak mocno spadnie jeszcze oglądalność TVP bo nawet beton zaczyna im sie wykruszać przy takich zmianach...

I drugi
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ministerstwo-Finansow-planuje-zmiany-w-podatku-dochodowym-7541426.html

Jak się cieszę, ze jakiś czas temu zamknąłem swoją działalność... Jak tak dalej pójdzie to nie kraje ościenne a my sami wykończymy naszą gospodarkę :P

post wyedytowany przez neXus 2017-09-05 13:33:00
05.09.2017 13:33
😁
35.1
2
Drackula
184
Bloody Rider

Bardzo duży spadek widowni formatu "Jaka to melodia?" nie dziwi, bo godz. 19.00 to trudne pasmo dla nadawców. Poza teleturniejem z Tadeuszem Sznukiem emitowane są wtedy "Wydarzenia" Polsatu czy "Fakty" TVN, będące najpopularniejszym serwisem informacyjnym w Polsce.

jejku, ale lemingow w Polsce, wola ogladac pelowsko lewacka TVN niz teleturniej.

05.09.2017 13:45
36
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
204
Mów mi wuju

W temacie podwyższania podatków z poprzedniego posta:
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-09-05/petru-pis-tak-samo-jak-gierek-bedzie-nam-coraz-wiecej-obiecywal/

Obiecanki dużo kosztują. Niektóre obietnice mozna było spełnić, bo gospodarka jeszcze to utrzyma. I Morawiecki dobrze radzi sobie ze ściągalnością VAT. Jednak to ma swoje granice. Biorąc pod uwagę wskaźnik inwestycji, rozsnące zadłużenie, to za dwa trzy lata może to wszystko pierdyknąć.

05.09.2017 14:01
36.1
1
Flyby
174
Outsider

Eee tam ..póki co manna sypie się z nieba.. Ekonomiści mali i więksi, w ramach już zwyczajowego pudrowania pup polityków rządzących - właśnie obdarzyli tytułem panią Szydło:
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wasik-szydlo-z-nagroda-czlowieka-roku-forum-ekonomicznego-w-krynicy,770109.html
Czyż to nie wspaniałe? Miał być Morawiecki ale on poczeka do przyszłego roku. Widać wykalkulował że kasa wciąż będzie się zgadzać, przynajmniej w statystykach..Przecież takie towarzystwo własnego chowu i adoracji z kilku krajów - widzi lepiej, no nie?

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-05 14:07:15
05.09.2017 13:56
37
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
76
ciwun

Mamy wrzesień, okres urlopowy się kończy, musimy liczyć się z tym, że władza ludowo-demokratyczna z przytupem i nową energią przystąpi do działań rewolucyjnych. Ostatnie obietnice dotyczyły:
- likwidacji trójpodziału władzy i przejęcia wymiaru sprawiedliwości;
- ograniczenia albo likwidacji niezależnych od władzy ludowo-demokratycznej mediów;
- ukarania kontrrewolucjonistów i zaplutych karłów reakcji (po przejęciu sądów, tak by wyroki były zgodne z linią partii).

I ja tej władzy wierzę.

05.09.2017 14:31
😃
37.1
Flyby
174
Outsider

I ja tej władzy wierzę.
Inaczej się nie da, Ahaswer.. "niewierzący" w tym kraju ma z góry przerąbane :) To żart, więc niech się co niektóre boże prostaczki, nie spinają w sobie, aby zwymiotować oburzeniem jak ośmiorniczkami ;)
Zatem przygotujmy się do pisowskiej celebracji..

05.09.2017 15:03
38
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
neXus
177
Fallen Angel

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-stadnina-w-michalowie-wyprzedaje-cenne-konie-lista-budzi-kon,nId,2436649

No cóż, po tym już nawet nie będzie co ratować... Co za idiota puszcza na aukcje zaźrebione klacze...
Ale chyba panom prezesom zabrakło kasy na premie po wielce udanym Pride of Poland...
Brak słów...

05.09.2017 15:16
38.1
Drackula
184
Bloody Rider

bo araby sa strasznie niepolskie, trzeba sie tego pozbyc, przeciez to sie z imigrantami kojarzy!

Chodzi o to aby teraz hodowac kona polskiego -->
Widzisz ta moc, ta potege tego zwierzecia? Toz to bardziej pasuje dla naszego z kolan wstawania niz jakies tam araby. Araby nie nadaja sie do ciagniecia zlotych karot rydzykowych lub szyszkowych.

05.09.2017 15:20
38.2
Flyby
174
Outsider

Ale chyba panom prezesom zabrakło kasy na premie po wielce udanym Pride of Poland...

Pany "prezesy" od PiS, trzepią kasę jak się da i gdzie się da, pod byle pretekstem. Wielu z nich zaczynało od trzepania nieswoich gruszek w ogrodzie u plebana, lub u sąsiada..
Teraz mają okazję na półlegalne lub wymuszone trzepanie kasy - w blasku wzajemnej chwały i uroczystości na swoją cześć. Za część kasy wykupili i kupują poparcie ..ee, ludu na nich pracującego :)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-05 15:21:17
05.09.2017 19:17
39
odpowiedz
Flyby
174
Outsider
post wyedytowany przez Flyby 2017-09-05 19:27:30
05.09.2017 20:22
40
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
173
Ubecka Wdowa

Na liście znalazło się m.in. 5 źrebnych klaczy, które noszą potomstwo wybitnych polskich ogierów, m.in. Eksterna i Equatora. Źrebięta, gdy już się urodzą, mogą być wiele warte, a mają zostać sprzedane razem z matkami.

Nijak to się ma do wcześniejszych zapowiedzi choćby ministra Krzysztofa Jurgiela. Twierdził, że zachowanie rodzimych zasobów genetycznych - a więc polskich linii koni - jest ważniejsze niż przychody.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-stadnina-w-michalowie-wyprzedaje-cenne-konie-lista-budzi-kon,nId,2436649#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Brak słów, brak słów... zwyczajnie tak jakoś brak już słów...

05.09.2017 20:32
40.1
1
Flyby
174
Outsider

Konie wyprzedadzą, Puszczę przerobią na domki..
Tak jakoś, Herr Pietrus - to ja nie mogę patrzeć na te zadowolone z siebie mordy z PiS.. Słów mi nie brakuje, lecz pisać ich tutaj nie wypada.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-05 20:33:05
05.09.2017 20:47
41
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Drackula
184
Bloody Rider

chcialbym zaznaczyc, ze cala sprawa moze miec drugie dno, a ta tzw wyprzedaz to przykrywka dla niezlego deala.

Jeden z pisowskich zlodziejaszkow, niejaki senator Dobrzynski, od dawna ze stadnina byl skonfliktowany i od zawsze mial chrapke na "objecie w piecze" tego osrodka. Byly nawet poszlaki ze to wlasnie on, byl inicjatorem i glownym rozgrywajacym w przeprowadzeniu "dobrej zmiany" w stadninach w celu pozbycia sie Bialoboka.

Przypomne tylko sprawe gdzie domagal sie rekompensaty od stadniny:

Wartość przedmiotu sporu opiewa na kwotę 120 tys. zł, wnioskodawca wnosi jednak o przekazanie na jego rzecz, tytułem odszkodowania, innej klaczki - informuje sędzia Gądek-Tamborska. I to nie byle jakiej, bo po jednym z najlepszych polskich ogierów - Eksternie, którego potomstwo sprzedane zostało w sumie za 4,5 mln zł.

Teraz sie nie zdziwie, jesli w rece tego cwaniaczka przejdzie kilka koni ze stadniny po okazyjnej cenie. Zreszta watek Eksterna nie pojawia sie tutaj przypadkowo.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-05 20:47:59
05.09.2017 21:00
41.1
1
Flyby
174
Outsider

Pewnie tak. Trzeba się obłowić przy "dobrej zmianie" żeby ją nieprzytomnie chwalić. Winne będzie zawsze PO, nie w ten, to w inny sposób..

05.09.2017 22:02
41.2
2
DanuelX
79
Kopalny

Powiedzmy sobie szczerzę. Nowi prezesi podpadają pod przestępstwo niegospodarności. Mam nadzieję, że bekną za to po "dobrej zmianie". Ale wiadomo "ośmiorniczki kurwa".

05.09.2017 21:57
42
2
odpowiedz
1 odpowiedź
DanuelX
79
Kopalny

TP właśnie wypuścił okładkę roku. Tak udanej (i celnej) grafiki nie widziałem od lat.

post wyedytowany przez DanuelX 2017-09-05 21:58:08
05.09.2017 23:56
42.1
Flyby
174
Outsider

Muszę kupić ten numer.

..znowu mam deja vu. W czasach komuny TP był jednym z nielicznych pism które kupowałem.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-06 00:32:06
05.09.2017 22:22
43
1
odpowiedz
Sinic
175
Legend

Zwyczajnie rozkradają stadniny bo trudno to inaczej nazwac.
Poki sa przy zlobie pokradna wszystko co ma jakas wartość a przyszlosc stadniny czy Polski co ich niby obchodzi?
Zniszcza kompletnie dorobek dekad pracy, straty biorac pod uwagę przyszle zyski i ewentualna odbudowę stadnin, jeśli w ogole ich nie zamkna po rzadach PiS gdy stana się bezwartościowe, można liczyc w setkach milionow.
Przeciez podobna sprawa z karami za puszcze i "dzielna" Szydlo co walczy z komisjami. Kary zapłaci nikt, czyli Polacy. A zyski z wycinki zgarna kumple, czyli jedyni którzy się licza.

Kazde postepowanie tych bandytow z PiS wskazuje na jedno. Chca wydrenować kraj w maksymalnym zakresie, nakraść wszystko co się da, zniszczyć podstawy gospodarki jeśli "będzie taka potrzeba". Dla nich nie liczy się przyszlosc, nie liczy się zapewnienie podstaw gospodarczych do wzrostu zyskow w przyszłości, chcą chelptac z koryta tu i teraz już i natychmiast. To zwyczajna banda złodziei, pasozytow a po nich latami będzie się ten kraj kurował.

06.09.2017 00:26
44
1
odpowiedz
Flyby
174
Outsider
06.09.2017 09:44
45
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Hansvonb
174
Res ad triarios venit

umieściłem to już w innym wątku, ale dla porządku przypomnę wielki sukces uruchomienia JPK przez przewodnią siłę narodu:

MF 7 lipca ogłosiło co następuje:
Ze względu na efekty analiz resortu finansów i Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie funkcjonalności schemy JPK_VAT, wskazujące na konieczność usunięcia niedoskonałości w funkcjonowaniu schemy i potrzebę jej rozbudowania o elementy pozwalające na pełniejsze zaraportowanie informacji o transakcjach, a także z uwagi na sygnały docierające do Ministerstwa Finansów od przedsiębiorców, Ministerstwo Finansów planuje zmiany do schemy JPK_VAT

Tłumacząc na polski dla ograniczonych umysłów i propagandowych trolli: "to co przez ostatni rok robiliśmy nie nadaje się do niczego, drodzy przedsiębiorcy powiedzcie jak my MF mamy to zrobić".

źródło:

http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/dzialalnosc/konsultacje-podatkowe/-/asset_publisher/M1vU/content/zawiadomienie-o-rozpoczeciu-konsultacji-podatkowych-jpk-vat-z-7-lipca-2017-r-1?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fministerstwo-finansow%2Fdzialalnosc%2Fkonsultacje-podatkowe

06.09.2017 09:51
45.1
1
Runnersan
182
Senator

A już chociaż trzymamy te dane na polskich serwerach, czy dalej wysyłamy je do Microsoftu?

06.09.2017 10:06
45.2
1
Hansvonb
174
Res ad triarios venit

Spoko loko, MS trzyma się mocno.

06.09.2017 10:25
45.3
1
Drackula
184
Bloody Rider

Runnersan - moze sie myle, ale czy nie uwazasz ze te pliki sa bezpieczniejsze na serwerach MS? ;)

06.09.2017 11:04
45.4
Runnersan
182
Senator

Powiem "I tak i nie" :)

06.09.2017 11:40
😊
46
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Deser
205
neurodeser

"Beata Szydło otrzymała Nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy".

Dostrzegam kilka wad w tym syntezatorze mowy ale w sumie liczy się pomysł. Myślę, że niebawem trafi do pociągów i autobusów.
- Polcy i Polaki, następna stacja - Nędza.

06.09.2017 12:10
46.1
Runnersan
182
Senator

To forum dość często daje rządzącym politykom nagrody. Takie to trochę trefne...

06.09.2017 14:08
😉
46.2
Kanon
187
Befsztyk nie istnieje

Dlaczego trefne ? Trzeba dbać o własne interesy. Od Pana Zygmunta Berdychowskiego można się tylko uczyć.

06.09.2017 14:29
46.3
Drackula
184
Bloody Rider

chcialbym sie mylic, bo zaraz znow mi ktos powie ze pluje na wszystko co polskie, ale sadze ze akurat jakies tam forum ekonomiczne w krynicy w swiecie finansow i ekonomii nic nie znaczy. No bo jak mozna traktowac powaznie organizacje, ktora honoruje ludzi majacych o ekonomii takie pojecie jak swinia o gwiazdach?
Jest to raczej takie lokalne poklepywanie sie po plecach ludzikow, kotrzy robie sobie deale kosztem panstwa.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-06 14:29:44
06.09.2017 13:56
47
odpowiedz
3 odpowiedzi
Flyby
174
Outsider

To może mniejszy temat, za to jakże symboliczny:

http://natemat.pl/216797,sluchaczom-trojki-ukradziono-ksiezyc-telefonicznie-tuz-przed-programem-z-anteny-zdjeto-wazna-audycje

Jak można wyczytać z komentarzy, zaczęło się od kradzieży księżyca, przez tego tam, z Żoliborza. Teraz partia którą stworzył dla utrzymania zdobyczy, kradnie i zawłaszcza Polskę. W każdej dziedzinie, począwszy od państwa, skończywszy na kulturze..
Dobrze im idzie. Jak się ma kultura?
Jutro zaczną skazywać takich ludzi jak Owsiak za używanie brzydkich słów. Pojutrze innych, pod podobnymi pretekstami. Będą zawłaszczać media aby nie było słychać protestów, truć swoją prostacką propagandą..
Jak to napisał Deser? Polcy i Polaki, następna stacja - Nędza. ;)

Nędza ma wiele oblicz - nie dotyka też tych, co właśnie rządzą i zgarniają pod siebie - ubezpieczając się tworzonym przez siebie prawem.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-06 13:58:54
06.09.2017 14:02
47.1
Drackula
184
Bloody Rider

Ososbiscie to najbardziej mnie przeraza nedza umyslowa naszych politykow, szczegolnie tych obecnie rzadzacych. Ciekawe ile jeszcze lat uplynie zanim jakies zalazki kultury politycznej nam w krajy wykielkuja :(.
Poprzez kulture polityczna mam na mysli nie tylko poziom debaty publicznej ale rwniez podejscie politykow do kraju jako wspolnej wlasnosci a nie tylko wlasnosci grup uprzywilejowanych, w tym przypadku politykow, ktorym wydaje sie ze moga czerpac (czytaj grabic), dla wlasnej korzysci bez zadnych konsekwencji.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-06 14:07:11
06.09.2017 14:44
47.2
Kilgur
154
Legend

...podejscie politykow do kraju jako wspolnej wlasnosci a nie tylko wlasnosci grup uprzywilejowanych...

Przecierz to nasza cecha narodowa: wszystko i wszyscy sa na sprzedarz :)

06.09.2017 15:03
😊
47.3
Flyby
174
Outsider

dla wlasnej korzysci bez zadnych konsekwencji.

Po to partia zwana PiS - z galopu zabrała się do zmieniania prawa.
Zmienia je licząc na to że własnym prawem, zagwarantuje sobie utrzymanie się przy władzy. Właśnie udowadnia że prawem można manipulować na korzyść rządzących. Zmieniać system państwa pod siebie i udawać demokratów. Zrobić z Trybunału Konstytucyjnego rządową atrapę. Przemielić prokuraturę i sądy, żeby PiS za świętą partię miały. Ustawić wszędzie swoich ludzi, zmienić wszelkie instytucje tak - aby tych z PiS po rękach "nieskazitelnych" całowano, jak ojca Rydzyka..

06.09.2017 14:46
48
odpowiedz
2 odpowiedzi
Ryszawy
75
Konsul
post wyedytowany przez Ryszawy 2017-09-06 14:48:13
06.09.2017 15:10
48.1
Drackula
184
Bloody Rider

smiechlem :)

Szkoda ze zdecydowal sie na nauke swahili, jakby wybral Igbo lub Yoruba to bym mu zaproponowal korepetycje :) Ale w sumie go rozumiem, swahili to taki mlaszczacy jezyk, wiec Jaki pewnie preziowi chce sie przypodobac.

06.09.2017 16:04
48.2
Flyby
174
Outsider

Wiceminister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło usunął swój wpis.

Teraz JakiHaka będzie szukał haka na wolne media, w ramach swojej "politologii prawniczej" :)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-06 16:05:47
06.09.2017 16:00
49
odpowiedz
5 odpowiedzi
neXus
177
Fallen Angel

http://biznes.interia.pl/podatki/news/rodzina-nie-moze-sobie-pomagac-za-plecami-fiskusa,2535819,4211

Czyli z tego wynika, ze nawet tygodniówkę płaconą dzieciakom trzeba zgłaszać do skarbówki... Ciekawe co jeszcze wymyślą....

06.09.2017 16:07
😁
49.1
Drackula
184
Bloody Rider

czy teraz urzednicy skarbowki beda chodzic po szkolach i pytac dzieciakow czy maja pieniadze i jesli maja to skad?

06.09.2017 16:14
49.2
Flyby
174
Outsider

Pff.. Ja na pocieszenie mam tylko piosenkę z Kabaretu Starszych Panów:
" ..Sześć lat dostał skutkiem
Tej willi z ogródkiem.
Spokojnie mijają
Mu w celi czyściutkiej.
Lektura, spacery, wikt niezły ma smak.
Więc czego, ach czego, ach czego mu brak?

Rodziny, rodziny rodziny, ach rodziny.
Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest,
Lecz kiedy jej nima
Samotnyś jak pies."

06.09.2017 17:07
😃
49.3
Widzący
174
Legend

Tak to prawda, potwierdzam.
Trzeba zgłosić skarbówce darowiznę, ta zostanie zwolniona z podatku zgodnie z przepisami.
Jeżeli nie zgłosisz w odpowiednim czasie skarbówka uzna to za pożyczkę niezarejestrowaną i pobierze karne odsetki.
Pożyczkę ma obowiązek zgłosić pożyczkobiorca.

06.09.2017 18:10
49.4
Cainoor
204
Mów mi wuju

takie prawo jest od lat, nic się tutaj chyba nie zmieniło ostatnio

06.09.2017 20:26
49.5
Runnersan
182
Senator

Ano niestety nic się nie zmieniło tu akurat by się przydała dobra zmiana. Nadal administracja musi się wyżywić i liczyć, że podatnikowi się noga powinie i będzie mogła zgarnąć pieniądze z tego co teoretycznie łaskawie panujący niby darowali szaraczkom.

Łaskawcy opodatkowali pracodawcę, który tą pensję wypłacił, opodatkowali podatnika, który pensję dostał. Następnie wyciągał łapę po część odsetek od tego, że te pieniądze leżą na koncie. Gdy rodzice przekazali kobiecie pieniądze, a ta wydała je na mieszkanie i auto, radośnie pobrali akcyzę, VAT, no i pewnie podatek od czynności cywilno prawnych, może tez za wpisy do ksiąg wieczystych.
Sprytnie też przyuważyli, że jeszcze połasić się da na dodatkowe 20% już wcześniej opodatkowanych pieniędzy, bo choć nie trzeba za taką darowiznę płacić podatku, to jednak jak ktoś zapomni przynieść jaśnie państwu papierka z prośbo-informacją, znów mogą wyciągnąć łapy po cudze.

06.09.2017 21:00
50
odpowiedz
5 odpowiedzi
Herr Pietrus
173
Ubecka Wdowa
06.09.2017 21:03
50.1
Cainoor
204
Mów mi wuju

Nazista z wyrokami za pobicia. Dobra zmiano, chyba cos sie komuś popierniczyło...

06.09.2017 22:11
50.2
Flyby
174
Outsider

..kibole w roli narodowców, byli od zawsze ulubieńcami PiS. Im więcej wyroków za pobicia i rozróby, tym więksi pisowcy bohaterzy.

07.09.2017 11:45
50.3
Kanon
187
Befsztyk nie istnieje

Podobno to o nim jest ten reportaż w dużym formacie http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127290,911519.html niestety nie będąc prenumeratorem nie mam dostępu do pełnej treści. Karma wraca.

post wyedytowany przez Kanon 2017-09-07 11:45:44
07.09.2017 13:06
50.4
1
Flyby
174
Outsider

Jak zwykle, za wszystkim, stoi ten człowieczek, szkodnik i niszczyciel - szukający narzędzi:
http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jaroslaw-kaczynski-narodowcy-i-religijni-fundamentalisci,artykuly,415582,1.html?

..niestety artykuł nie jest do końca dostępny ale i tak wyczytać można z niego sporo
..poczytajcie o Piskorskim bo trafiają się na forum jego zwolennicy :)

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-07 13:18:02
07.09.2017 15:32
50.5
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Nasz policja powinna brać przykład, jak postępować z takimi osobnikami.

07.09.2017 11:45
51
odpowiedz
4 odpowiedzi
zanonimizowany205760
97
Pretorianin

Wszyscy mówią o reparacjach,pada kwota 1 bln dolców(ojciec Błaszczak w toruńskim kościele tak rzekł),a ja podbijam, bez kozery "powim pińcet" bilionów, a co tam,niech płacą.

post wyedytowany przez zanonimizowany205760 2017-09-07 11:48:53
07.09.2017 11:50
51.1
1
EnX
122
White Dragon

Mam lepszy pomysł, oni nam bilion USD, a my im Breslau. Za pińcet bilionów mogę dorzucić cały górny śląsk.

Przy okazji pozbędziemy się ukrytej opcji. . . .

post wyedytowany przez EnX 2017-09-07 11:51:39
07.09.2017 15:31
51.2
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Za pińcet bilionów mogę dorzucić cały górny śląsk.
20 lat temu bym się ucieszył, ale dziś wolałbym dołączyć do Czech.

07.09.2017 15:34
😉
51.3
Drackula
184
Bloody Rider

za pincet bilionow to juz lepiej sciane wschodnia ruskim sprzedac

07.09.2017 18:38
51.4
EnX
122
White Dragon

Ostatnio usłyszałem, że Śląsk można sprzedać tyle że z Zagłębia robimy nowe województwo.

07.09.2017 12:10
😃
52
3
odpowiedz
4 odpowiedzi
lordpilot
151
Senator

PiS chce dymisji Łapińskiego, rzecznika prezydenta. Wiedziałem, że prędzej czy później to nastąpi. Dlaczego?

Łapiński nie pasuje do PiS. Nie ma wschodniej, kacapskiej, bolszewickiej mentalności. Posłów opozycji traktuje honorowo, z szacunkiem - tak jak powinno się traktować przeciwnika. Także tego politycznego. Jasne, wiem to POWINNA BYĆ normalność, tak powinna wyglądać debata publiczna, gdzie politycy powinni się spierać merytorycznie, na ARGUMENTY, a nie na INWEKTYWY (tutaj pisowski przemysł pogardy już dawno przekroczył wszelkie granice). Taki "rodzynek w zakalcu", a przecież wszyscy wiemy, że niewielu takich wśród rządzących bolszewików. Poza tym powiedział prawdę, co i wcześniej mu się zdarzało :). Dymisja za mówienie prawdy, za pokazywanie, że "król jest nagi"? Za (fakt - złośliwe, bo to była "szpila") mówienie czegoś o czym wszyscy wiedzą? Duda to kiepski prezydent, ale już kilka razy dobitnie pokazał, że potrafi mieć jaja. Oby i tym razem tak było :). Ja PADa oceniam bardzo, bardzo krytycznie, ale sądzę, że "powrotu do Adriana" już nie będzie i Łapiński pozostanie na stanowisku.

07.09.2017 12:36
52.1
Drackula
184
Bloody Rider

Z tym pokazywaniem jaj w sprawie sadow to bym byl ostrozny. Czytalem juz jaka opinie tego czlowieka co niby z nim Duda swoje propozycje konsultuje i one wyraznie zaznaczyl, ze w iekszosc zmian, ktore duda chce wprowadzic (te same co caly Pis zreszta) nie sa ujete w konstytucji. To ze te zmiany wplywaja na trojpodzial wladzy to nikogo nie obchodzi bo oni zaslaniaja sie tym, ze konstytucja nie mowi konkretnie o tym elemencie wiec zakladaja ze moga sobie ten element modelowac i zmieniac wedle wlasnego widzimisie.
Cos on tam przebakiwal ze KRS i prezes sadu sa konstytucyjnie zamrozeni i niby ich ruszyc nie mozna, ale to jest wlasnie takie niby. Bo przeciez mozna zrobic tak przpisy ze sedzia SN nie moze miec wiecej niz 65 lat, i juz wtedy konstytucja prezesa SN w zaden sposb nie chroni.
Dlatego ja nie patrze optymistycznie na kocowe propozycje dudy bo on teraz gra pod siebie a nie pod spoleczenstwo czy reforme sadow w dobrej wierze. On poporstu chce utrzec nosa zioberkowi.
To w jakim ksztalcie zmiany beda i zalezy od konusa. Sady chca wyciac wiec wytna, kwestia rozbija sie o to, czy beda wycinali ludzie zioberki czy dudusia.

07.09.2017 12:41
52.2
1
Kanon
187
Befsztyk nie istnieje

Konstytucja to taka książeczka. Taka jest racja stanu.

07.09.2017 12:48
52.3
Flyby
174
Outsider

ale sądzę, że "powrotu do Adriana" już nie będzie i Łapiński pozostanie na stanowisku.

Też jestem ciekaw rozwoju sytuacji. Mam nadzieję że Duda zdaje sobie sprawę że dymisja Łapińskiego, tylko pogorszy jego stanowisko względem PiS. Będzie "Adrian" zamurowany, któremu pozostanie celebracja podpisów i zwierzchnictwo Antoniego ;)

Dlatego ja nie patrze optymistycznie na kocowe propozycje dudy bo on teraz gra pod siebie a nie pod spoleczenstwo czy reforme sadow w dobrej wierze
Też prawda, Drackula ;) Niemniej i w tym wypadku (sądząc po wypowiedziach Królikowskiego) musi, choć częściowo, wstrzymać podporządkowywanie sądownictwa, planom PiS.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-07 12:58:29
07.09.2017 12:48
52.4
Ahaswer
76
ciwun

Łapiński już wcześnie zwrócił moją uwagę, jeszcze gdy był szeregowym posłem. Rzeczywiście jakby odbiegał od pisowskiej normy. Nie gloryfikuje go, bo spora część jego ówczesnych wypowiedzi była zgodna z linią partii i nadal pewnych rozwiązań ustrojowych, szkodliwych dla Polski, się trzyma. Ale mimo wszystko potrafił mówić ludzkim i własnym głosem. Potrafił mieć własne zdanie. To absolutnie niezwykłe w środowisku pisowskim i to było uderzające już ładnych kilka miesięcy temu. Zastanawiałem się wtedy co to za gość i jaka będzie jego dalsza droga polityczna.

07.09.2017 16:04
😐
53
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Cainoor
204
Mów mi wuju

"Polska Fundacja Narodowa, której PIS dał 500mln PLN, finansuje partyjną de facto kampanię PIS"
http://www.rp.pl/Prawo-i-Sprawiedliwosc/309069867-Rzadowe-billboardy-zawisna-w-calej-Polsce.html

07.09.2017 16:07
53.1
1
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Rzygać się chce.

07.09.2017 16:09
53.2
Ahaswer
76
ciwun

Nie ma na to jakiegoś paragrafu?

07.09.2017 16:13
53.3
Cainoor
204
Mów mi wuju

Obecna prokuratura takowego nie zna...

07.09.2017 16:14
53.4
Drackula
184
Bloody Rider

co ci po paragrafie jak nie znajdziesz prokuratora chcacego ruszyc sprawe? :/

Pisiory przecieraja szlaki, sldowcy pewnie patrza z niedowierzaniem i sobie mysla: my glupi staralismy sie krasc optymalnie.

Po kolejnej ekpipie to juz nie bedzie czego zbierac :)

07.09.2017 16:23
07.09.2017 16:13
📄
54
odpowiedz
6 odpowiedzi
Cainoor
204
Mów mi wuju

Jeśli kogoś interesuje - ramy programu gospodarczego PO wjaśnione przez jego twórcę:
http://www.instytutobywatelski.pl/27258/komentarze/polityka-komentarze/przedstawiamy-program-gospodarczy-platformy-obywatelskiej

Ciekawa lektura.

07.09.2017 16:26
😊
54.1
Flyby
174
Outsider

Politykę rządu PiS da się sprowadzić do dwóch rzeczy: odchodzi od reguł, zastępując je arbitralnymi decyzjami władzy, której coraz więcej wolno. Po drugie, dzieli i konsumuje nie tylko to, co zostało wypracowane, ale i to, co jeszcze nie powstało. Wiele krajów, np. w Afryce i Ameryce Łacińskiej, już taką politykę testowało. Ostatnio np. Wenezuela. Dekalog gospodarczy Platformy ma ustrzec Polskę przed podobnym scenariuszem.

Interesujący wstęp ;)
..powiedzmy, że na ocenę przedwyborczą jeszcze trochę czasu zostało.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-07 16:28:27
07.09.2017 16:30
54.2
Cainoor
204
Mów mi wuju

Warto przeczytać całość. Wiele celnych argumentów, chociaż nie ze wszystkim się zgadzam (np. Program 500+ bardziej podoba mi się w propozycji Nowoczesnej Aktywna Rodzina).

Tutaj jako kontro działania PiS:
http://crowdmedia.pl/rzad-zaciska-petle-na-polskich-przedsiebiorcow-wzrosna-podatki-i-ceny/

07.09.2017 16:50
54.3
Drackula
184
Bloody Rider

Napewno jest to ciekawa alternatywa dla obencnej pisowskiej rzeczywistosci. Zdaje sobie sprawe ze wiele elementow nie moze byc odwroconych zbyt drastycznie z powodow populistycznych ale osobiscie poszedlbym napewno duzo dalej z proponowanymi zmianami.

Wezmy np. to 500+. Wedlug mnie, jako dodatek zachecajacy do zwiekszenia dzietnosci i skierowany dla dzieci, nie powinien w formie fizycznej wogole trafic do rodzica. To ma byc odciazenie rodzica a nie bonusik. 500+ powinno byc tak skontruowane aby wspomagac tylko lub glownie ludzi pracujacych i trafiac bezposrednio tam, gdzie trafiaja wydatki na dzieci, np zlobki, przedszkola. Owszem zalozenie ze to ma byc dodatek zachecajacy jest sluszny, ale wykonanie juz mniej poprawne imho.

Ja w tej chwili mam 3 dodatki na dzieciaka:
- dodatek bezposredni, trafia do rodzica na konto niezaleznie od sytuacji metrialnej, do okreslonej kwoty dochodow, ale to raczej sa grosze.
- 30 godzin darmowego zlobka/przedszkola tygodniowo. Przy stawce jaka place w moim zlobku to daje mi 600 funtow miesiecznie. Kasa wplywa bezposrednio do zlobka, ja musze pracowac i zarabiac powyzej jakiego proga minimalnego i ponizej innego.
- + 25% - za kazde 80 pensow wydane na opieke nad dzieckiem, rzad doklada mi kolejne 20 pensow. Czyli jesli do wspomnianego powyzej 600, musze doplacic jeszcze 500, bo tyle wiecej godzin dziecko uczeszcza w tygodniu, to ja place 400 a rzad dodaje 100.

Czyli jesli koszt opieki na dziecko miesiecznie mam 1100 funtow to ~780 z tej kwoty pokrywaja mi te 3 rzadowe benefity. Chyba zgodzicie sie z twierdzeniem ze taka pomoc jest duzo bardzoej odczuwalna niz jakies tam 500+ w formie jakamamy obecnie.
Oczywiscie zaleta 500+ jest to ze trwa 18 lat i o nic wiecej nie trzeba sie starac aby ta zapomoge otrzymac.

Edit. 54.2
Oni pewnie wychodza z zalozenia, ze firmy tak duzo w koszty wala ze wykazuja minimalne dochody, tzn oszukuja fiskusa. Takze profilaktycznie im nalicza podatek od rzekomych ukrytych dochodow, ktore uciekaja w koszty. Pewnie dla jakiejs liczby firm, takie zalozenie bedzie prawdziwe, ale ile firm w ten sposob zostanie zamknietych to juz nikt nie mowi.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-07 16:58:36
07.09.2017 16:56
😁
54.4
Widzący
174
Legend

Dracula, sądzisz że następny rząd dobrowolnie zrezygnuje ze zdobyczy Wielkiego PiSu?
Myślisz że następcy mogąc in lege artis kraść, kłamać, wyłudzać, oszukiwać (mając na to oczywiście eleganckie nazwy) tak z czystej dobroci i uczciwości porzucą to?
Nie liczyłbym na to.

07.09.2017 18:00
😃
54.5
Flyby
174
Outsider

Myślisz że następcy mogąc in lege artis kraść, kłamać, wyłudzać, oszukiwać (mając na to oczywiście eleganckie nazwy) tak z czystej dobroci i uczciwości porzucą to?
Dylemat stary jak świat polityki ;) A suweren, Widzący? Suweren to "rablador"? To on zadecyduje na jakiej smyczy chce chodzić, krótkiej czy długiej, z kagańcem czy bez.. Lub bez smyczy, kagańca i żarcia, uganiać się po polach..

07.09.2017 18:57
54.6
1
Ahaswer
76
ciwun

Ja wierzę w to i wcale nie naiwnie, że są w Polsce ludzie, którym na tym kraju zależy. I którym zależy na przyszłości ich dzieci i wnuków. Nie jest to znowu takie nienaturalne.

08.09.2017 04:29
55
odpowiedz
1 odpowiedź
mich83
121
Generał

Ile są warte przedwyborcze zapewnienia Platformy , wiemy. No chyba że celowo sie chcemy tych niemiłych wspomnień pozbyć. Także czytając ich program wiemy raczej że :
- po hipotetycznym przejęciu władzy ogłaszają kryzys w Polsce , ale spokojne, zmienimy o 180 stopni program wyborczy i kryzys zażegnamy.

Cofamy wszystkie zmiany wprowadzone przez Pis, a ubekom w ramach przeprosin podnosimy emerytury. Zakładamy różowe okularki, Lewackie media zaczynają słodzić w jakich to pięknych czasach żyjemy. A wybuchowi Islamscy bracia, to koszty tego dobrobytu. Bajka

post wyedytowany przez mich83 2017-09-08 04:34:10
08.09.2017 09:50
55.1
DanuelX
79
Kopalny

"Cofamy wszystkie zmiany wprowadzone przez Pis"
Gdzie i na kogo mam zagłosować?!?

08.09.2017 06:09
56
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lutz
170
Legend

nie mam pojecia dlaczego waszczykowski chce bronic neonazistowskiego kolege tuska.

http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/art/4472473,mecze-pilkarskie-i-ustawki-byl-chuliganem-pozostal-kibicem,id,t.html

08.09.2017 11:21
56.1
Cainoor
204
Mów mi wuju

Ja też nie mam

09.09.2017 01:44
56.2
Ryokosha
23
Generał

Po pierwsze po kiego grzyba wrzucasz wywiad sprzed sześciu lat? Co on niby ma udowodnić?
Po drugie to że koleś mieszkał w pobliżu domu Tuska i kiedyś go spotkał czyni go kolegą Tuska? A jak ty byś mieszkał 20 metrów od Hitlera to też byłbyś jego kumplem?
Lutz ogarnij się i przestań w końcu te durnoty w necie wrzucać.

08.09.2017 09:38
57
odpowiedz
10 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
114
Senator
08.09.2017 09:43
57.1
1
Drackula
184
Bloody Rider

widocznie za bardzo weszyl, szczegolnie w sprawach fikolkow finansowych.

What goes around comes around.

08.09.2017 10:19
57.2
Lutz
170
Legend

widocznie w koncu sa w miare pewni ze nie skonczy sie para w gwizdek.
kwiatkowski juz dawno powinien sie spotkac z prokuratorem, podejrzewam ze glownym problemem byly "niezalezne" sady

08.09.2017 10:25
57.3
4
Drackula
184
Bloody Rider

oczywiscie, kazdy kto nie sprzyja PiS powinien spotkac sie z prokuratorem, toz to prawie jak racja stanu, juz to w Polsce przerabialismy.

08.09.2017 10:26
57.4
DanuelX
79
Kopalny

Lutz myślę, że szeryf Ziobro trochę się pośpieszył. Przecież sądy nie są jeszcze w pełni zależne! Co będzie jak peowca wypuszczą?

08.09.2017 10:33
57.5
Lutz
170
Legend

Tam zaraz nie sprzyja. przeciez wszyscy wiemy ze prezes kwiatkowski jak chce to sprzyja, zadzwoni, porozmawia.
Pomocny "dusza czlowiek".

08.09.2017 10:40
57.6
Drackula
184
Bloody Rider

skoro wszyscy wiecie na temat jego przestepstwa to proponuje zglosic sie do prokuratury, napewno uciesza sie z tak poinformowanego swiadka.

post wyedytowany przez Drackula 2017-09-08 10:44:18
08.09.2017 10:46
57.7
Flyby
174
Outsider

Co będzie jak peowca wypuszczą?

Jakiego "peowca"? Podobno to "baron PSL z Podkarpacia"?
Istotne jest to aby już nikt nie patrzył na pisie machlojki i nadużycia z kasą państwową.
Zapewnić sobie bezkarność w rozdawaniu kasy za wszelką cenę, czyli za cenę politycznego smrodu t.zw. "prawa i sprawiedliwości". Obsadzić NIK ludźmi z własnej partii - tak jak spotkało inne państwowe instytucje.

..pewnie, "człowiek z duszą pisowca", Lutz - co wszystko wie o Kwiatkowskim, marnuje się na obczyźnie..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-08 11:23:00
08.09.2017 11:25
57.8
Lutz
170
Legend

skoro wszyscy wiecie na temat jego przestepstwa...

to to jest pikus.

Nie wiem czy slyszales ale Macierewicz jest ruskim szpiegiem, danuel tak mowil?

08.09.2017 12:29
😜
57.9
1
Flyby
174
Outsider

Macierewicz jest ruskim szpiegiem
A nie jest??

08.09.2017 12:35
57.10
DanuelX
79
Kopalny

Lutz jak się na mnie powołujesz to przynajmniej sprawdź źródło a nie uprawiasz astrofuting.

https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14377048#post0-14380403
A ja się z Lutzem całkowicie zgadzam. Twierdzenie, że Macierewicz to jakaś szara eminencja szpiegostwa jest po prostu niedorzeczne. Nasz as wywiadu to zwykły idiota i psychopata działający na szkodę państwa w wyniku swoich fobii i strachów.

08.09.2017 11:16
58
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Hansvonb
174
Res ad triarios venit

Coś zeżarło posta:

kolejny wielki "suckes" miernot przy korycie:
"Dziennik „Rzeczpospolita” donosi, że nowy system do głosowania zainstalowany w Sejmie nie działa."

https://www.wprost.pl/kraj/10074567/Nowy-system-do-glosowania-w-Sejmie-nie-dziala-Kosztowal-prawie-5-mln-zlotych.html

ale na pewno to wina peło, no i ośmiorniczki!

08.09.2017 13:25
58.1
1
Flyby
174
Outsider

To on jeszcze potrzebny jest? Nie wystarczą głosowania przez aplauz powszechny dla PiS?

08.09.2017 13:35
59
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lutz
170
Legend

o widze ze nie wolno memow wrzucac, oczywiscie specyficznych...

dobrze wiedziec.

p.s.
wiem ze moderacja to ciezki kawalek chleba.

Cholera - pomylilem watki - przepraszam ;)

post wyedytowany przez Lutz 2017-09-08 14:03:59
08.09.2017 14:18
😉
59.1
1
Cainoor
204
Mów mi wuju

ten mem ze Szczerba 'Gra o Tron' nawet zabawny

08.09.2017 14:30
😃
59.2
Flyby
174
Outsider

Tak, tak - dyskusja przez memy, chcąc nie chcąc, musi być zabawna. W ogóle i w szczególe ;)

08.09.2017 16:14
60
odpowiedz
8 odpowiedzi
Flyby
174
Outsider

Damy temu fake newsowi (he,he), tytuł:
"Ostatnia szansa Andrzeja Dudy"

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/duda-zaprosil-kaczynskiego-do-belwederu,artykuly,415678,1.html

08.09.2017 16:21
60.1
1
Cainoor
204
Mów mi wuju

Coś takiego...

Nie daje złamanego grosza za dobre intencje jednego lub drugiego.

08.09.2017 17:41
60.2
piokos
88
27 do 1

A może na belvederka?

08.09.2017 21:04
08.09.2017 21:07
60.4
1
DanuelX
79
Kopalny

W sumie to ciężka sprawa - środowisko pisowskie strasznie kłótliwe jest i nawet byłbym w stanie uwierzyć w adriana buntownika... ale po prostu nie wierzę w tę ustawkę.

08.09.2017 21:17
60.5
Ahaswer
76
ciwun

Ja Dudzie nie ufam, ale w tej swojej bezsilności muszę zapytać, kto inny może obecnie realnie zablokować autorytarne i bolszewickie pomysły PiS-u? Duda ma narzędzia ku temu, których nawet prokurator Piotrowicz nie zakwestionuje. Nie usunie się Dudy z urzędu na podstawie uchwały sejmowej, ani nie pozbawi się go jego prerogatyw.
Innymi słowy Duda może. Może jak nikt inny. Więc rozpaczliwie i desperacko chwytam się tej myśli w nadziei, że Duda, człowiek wykształcony, zada sobie ze dwa razy pytanie albo i trzy, jak historia go oceni. I czy naprawdę zależy mu na tym, aby Polska podryfowała tak całkiem na Wschód? Jest prawnikiem, wie, że dobra zmiana pisowska pozbawi nas niezależnych sądów i upodobni pisowską Polskę do PRL-u. Czy on naprawdę tego w głębi duszy chce? I za pisowców nadstawi policzek przed historią?

09.09.2017 00:41
60.6
Herr Pietrus
173
Ubecka Wdowa

Jeśli to jest ustawka, to naprawdę mistrzowska. Dudzie nie ufam, ale jednocześnie mam nie mniejsze wątpliwości, czy taki cyrk naprawdę PiS było w stanie zainscenizować, z tyloma - nawet jeśli nieświadomymi - aktorami. Nie z takimi siepaczami dobrej zmiany 1.0 rozchodziły się drogi PiS-u.
Dudzie może przecież chodzić nie o Polskę, a o swoją pozycję.
Ale w tym wypadku to nie ma tego złego...

09.09.2017 08:12
😜
09.09.2017 09:13
60.8
Milka^_^
177
Zjem ci chleb

Ustawka jak nic.
Z 3 ustaw Duda nie zawetował tej o sądach powszechnych (czy które to zatwierdzają legalność wyborów samorządowych?) i o tą ustawę od początku chodziło, a nie o sąd najwyższy.
Wiecie, ten mechanizm - żądamy 100k odszkodowania, celowo więcej by było z czego schodzić, a powiedzmy chodziło im od początku o 40k. I tu jest to samo dali 3 ustawy, wiedzieli że lud się będzie burzyć, i patrząc na ten wątek to jakoś mało było komentarzy o tym że przeszła jedna szkodliwa ustawa, większość się skupiła raczej na sądzie najwyższym, a jedna ustawa, kto by się nią przejmował, zawetował 2 co jest sukcesem. To nic że ta jedna (jeśli niczego nie pomyliłem) pozwala im kombinować przy wyborach samorządowych.

Tia... A mnie teraz zastanawia co wymyślą by przejąć sąd najwyższy, jakiś pakiet abusdalnych ustaw muszą rzucić, może SN plus nacjonalizacja mediów? Wtedy nie będziecie gadać o sn tylko o mediach?
Coś na pewno wymyślą, w myśl zasady "raz zdobytej władzy nie oddamy"

09.09.2017 12:04
😃
61
odpowiedz
4 odpowiedzi
Flyby
174
Outsider

Coś na pewno wymyślą, w myśl zasady "raz zdobytej władzy nie oddamy"
Przecież właśnie wymyślają, jak zwykle pod batutą tego tam, z Żoliborza, "ojczyźnianego geniusza", he, he
Bardzo mnie to rozbawiło bo właśnie zaczął odstawiać swój teatrzyk "Oko Prezesa" i raczył (tak jak w kabarecie pod tym tytułem) poszerzyć dekoracje. Jak do tego dołożyć n.p. reklamiarskie wyznania jego naczelnego klakiera i lizusa Czarneckiego, jest oprawa wręcz bogoojczyźniana i pisowski elektorat może ślinić się z rozkoszy..

Do akcji pisowskiego klakierstwa i propagandy, wkraczają teraz ci panowie, nadziani nie swoją kasą:
"Prezesi Polskiej Fundacji Narodowej, zasilonej przez fundusze z 17 spółek Skarbu Państwa, uważają, że pieniądze, którymi zarządzają i za które od dziś promować będą stanowisko PiS w sprawie zmian w sądownictwie, nie są środkami publicznymi. (http://www.tvn24.pl)"

Pisia spóła obłożona kasą podatników promuje zmiany w sądownictwie co umożliwią jej, spokojne siedzenie na kasie.
Niech pisi elektorat dobrze przyjrzy się nowym właścicielom koryta - będzie musiał pożywiać się resztkami z ich stołów, chronionych pięknymi nazwami..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-09 12:25:33
09.09.2017 12:45
61.1
Kilgur
154
Legend

Coz biora przyklad z lepszych, ustawe zmieniajaca wiek emerytalny, jesli dobrze pamietam tez promowano za publiczna kase.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-09 12:48:32
09.09.2017 12:53
61.2
Flyby
174
Outsider
09.09.2017 16:24
61.3
Flyby
174
Outsider

Dla uzupełnienia:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22346240,prorzadowa-fundacja-ruszyla-ze-swoja-kampania-jest-juz-odpowiedz.html#
Dla zachęty, gdyby było za dużo do czytania:
Nawiązując do stylistyki kampanii "Sprawiedliwe sądy", PO przygotowała swój własny spot poświęcony np. SKOK-om. "Politycy PiS przez lata roztaczali nad systemem SKOK-ów parasol ochronny. I robią to bezkarnie do dziś. Twórca Amber Gold siedzi w więzieniu, a twórcy SKOK-ów w parlamencie" - czytamy na jednej z plansz filmu.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-09 16:29:24
09.09.2017 19:56
61.4
Kilgur
154
Legend

W cebulandi gownie marnuje sie pieniadze publiczne, zreszta mnie juz nic nie zdziwi w ameryce lewackie debile winia trumpa za huragany, ciekawe kiedy zawita to do nas :D

09.09.2017 13:02
😃
62
odpowiedz
5 odpowiedzi
Flyby
174
Outsider

To jak?:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prezydent-zaprasza-na-spotkanie-wszystkie-partie-potwierdzily-udzial,771312.html

Jak nazwać następną odsłonę teatrzyku w Belwederze? Teatrzyk Prezesa? Teatrzyk Dudy? Czy Teatrzyk Ustawka?

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-09 13:15:32
09.09.2017 14:36
62.1
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Dawno temu, na początku niszczycielskich rządów tej bandy skompromitowanych idiotów i złodziei, tez były różne spotkania, narady. Szczególnie na początku problemów z TK.

Co wyszło z zapewnień Narciarza Wszystkich Polaków- nie trzeba przypominać.
Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek nadzieje co do dobrych intencji Namiestnika, nie wspominając o Złośniku Drabinowym- nich pójdzie do kuchni, otworzy dolną szafkę, wyjmie wok i trzepnie się nim w głowę.

09.09.2017 14:51
😊
62.2
Flyby
174
Outsider

Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek nadzieje co do dobrych intencji Namiestnika, nie wspominając o Złośniku Drabinowym

O ..mam okazję do przypomnienia starego porzekadła "Nadzieja jest matką głupich" :)

09.09.2017 14:58
62.3
Ahaswer
76
ciwun

Nie sądzę aby to była ustawka czy teatrzyk, bo reakcje pisowców na dwa weta były jednak zbyt impulsywne. Ale wiele wskazuje na to, że Dudę się zdyscyplinowało. Przypomniało mu się, że jest szeregowym działaczem partyjnym usadowionym na wysokim stanowisku państwowym i ma wykonywać polecenia.
O Dudzie mówiono, że to człowiek bez właściwości, udowadniał to od początku swojej prezydentury. Na ostrzejszą konfrontację ze swoim środowiskiem politycznym raczej nie pójdzie. Szkoda Polski...

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-09-09 15:00:58
09.09.2017 15:22
62.4
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Posłowie i senatorowie z pisu często nie wiedza na co głosowali, więc nic dziwnego że nie znają planów i intencji Namiestnika w tej sprawie.
Nie ma to jednak znaczenia, sama sprawa to jeden wielki pic na wodę i przygotowanie gruntu pod kolejne wybory.

09.09.2017 17:16
62.5
Milka^_^
177
Zjem ci chleb

Ahaswer, a mi się wydaje, że wszystkich w plan nie wtajemniczono. Wbrew pozorom jakichś mondryjałów tak mają.
Kiedyś był wywiad z prowcem pisowskim w rmfce, wydawał się ogarniętym gościem. To było w czasach wyborów. Nie pamiętam jak się nazywał, ale to nie istotne. Tam nie wszyscy są głupi.

09.09.2017 18:31
63
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
58
Senator

Bez jaj. Wiara w "ustawkę" w tym przypadku, to ten sam poziom teorii spiskowej, co zamach smoleński. Kto niby cokolwiek na tym zyskał? Pisiory starciły, bo ciemny lud wkurwiony, że sądy ciągle nie ludowe, Adrian stracił, bo ciemny lud wkurwiony na niego, że sądy wciąż nie ludowe, a przeciwnicy Adama bynajmniej miłością do niego nie zapałali - co to za ustawka w której wszyscy tracą?

Niemniej jakikolwiek powód Ambroży wymyślił, żeby te ustawy zawetować, jestem absolutnie przekonany, że nie był to cel szczytny.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-09-09 18:37:56
09.09.2017 18:43
63.1
DanuelX
79
Kopalny

Notowania Adriana wysokie jak nigdy dotąd.
Nie mówi się nic o rozmontywaniu sądów przez PIS tylko o tym kto komu poda rękę albo kto do kogo pojedzie.
Lud PiSowski i tak wszystko kupi, jeśli nawet cokolwiek zrozumie z całego zamieszania, to i tak będzie wierzył w "strategiczny zamysł wodza".
Opozycja nie istnieje - całą uwagę ściąga na siebie partia przewodnia.

09.09.2017 18:57
63.2
Milka^_^
177
Zjem ci chleb

Poczekaj do wyborów samorządowych i tego czasu gdy stwierdzą że tam gdzie nie wygrali to wybory zostały sfałszowane.

09.09.2017 19:02
63.3

Nie mówi się nic o rozmontywaniu sądów przez PIS
Jak nie? Codziennie czytam rozważania jakie będą te ustawy od Adriana i co z nimi pisiory zrobią.

Lud PiSowski i tak wszystko kupi
Kupić kupi, ale od kaczki. Duda stracił bardzo wiele, w komentarzach prawiczkowych to juz w zasadzie jest w tym samym worku, co gorszy sort.

Poczekaj do wyborów samorządowych i tego czasu gdy stwierdzą że tam gdzie nie wygrali to wybory zostały sfałszowane.
A co to ma wspólnego z wyborami samorządowymi?

09.09.2017 19:37
63.4
Milka^_^
177
Zjem ci chleb

Popraw mnie jeśli się mylę, ale czy przypadkiem jedna z trzech ustaw, która przeszła nie pozwalała im obsadzić swoimi ludźmi sądów odpowiedzialnych za zatwierdzanie wyborów samorządowych?

09.09.2017 19:03
64
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
76
ciwun

Co do opozycji.

Nowoczesna. Petru powinien ogłosić, że w przyspieszonych wyborach na przewodniczącego partii nie będzie kandydował. Zarezerwuje dla siebie stanowisko koordynatora ds. gospodarczych. Szkoda mi go w sumie, bo jego wpadki miały charakter głównie wizerunkowy. Ale poza tym program Nowoczesnej jest przez wielu z nas akceptowalny, ponadto udało mu się wprowadzić do Sejmu wyjątkowo sensownych, jak na standardy polskiego parlamentu, ludzi. Jest to bardzo mała reprezentacja, ale dużo bardziej wyrazista niż znacznie liczniejszego klubu Platformy. Tak czy owak w przyszłości może Petru dostałby drugą szansę, ale na razie powinien się nieco usunąć.

Platforma Obywatelska. Te dziwne, destruktywne gierki Schetyny są męczące i irytujące. Ten człowiek nie nadaje się na lidera dużej partii, szczególnie w takich czasach. Dla wielu jest wręcz antypatyczny. Dużo dynamiczniejszą i bardziej charyzmatyczną postacią jest Budka. Z tego co wiem, bardziej skłonny do rozmów z Nowoczesną i innymi opozycyjnymi partiami, bez tej maniery arogancji i dyktatu. Obecnie Polska potrzebuje zwartego frontu prodemokratycznego i proeuropejskiego, a kłótnie w tej grupie są wodą na młyn polityki pisowskiej.

09.09.2017 19:13
64.1

Schetyna jest absolutnym kretynem, codziennie zastanawiam się kto jest większą karą dla Polski - pis czy on. I zawsze jakoś wypada na Grzesia. Nie mam pojęcia kto i dlaczego kiedykolwiek nawet pomyślał, że Schetyna będzie dobrym liderem.

A cała opozycja jest totalnie apatyczna. Pisiory podkładają się same niemal codziennie, a oni nie są w stanie niczego odpowiednio nagłośnić. Było tyle akcji które nie powinny schodzić z nagłówków przez kilka tygodni, a były zapominane po kilku godzinach.

edit
O, widzę, że się w końcu obudzili:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22346240,prorzadowa-fundacja-ruszyla-ze-swoja-kampania-jest-juz-odpowiedz.html

Bardzo dobrze, tak należy w bolszewików bić. Tylko niech cisną dalej, a nie jedna taka akcja na rok.

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-09-09 19:15:48
09.09.2017 19:31
😊
65
odpowiedz
Flyby
174
Outsider

A podobno najważniejsze jest to że niejaki Kaczyński uznał Dudę za prezydenta ;)
Tak czy owak, raban zrobił się w sam raz, aby Duda, niezależnie od swoich intencji - spokojnie wysmażył sądy według marzeń PiS.
W końcu pewnie na to liczył ten tam z Żoliborza, organizując z pompą swój zajazd Belwederski. Nie wiemy jeszcze w jaki sposób, przebiegnie hołd Macierewicza dla Dudy bo skoro Kaczyński się ruszył, to i Antoni musi. Pisia szopa..

09.09.2017 19:44
😁
66
2
odpowiedz
9 odpowiedzi
Bukary
166
Legend

Panowie, robiłem sobie przed chwilą na kolację placuszki bananowe, a w tle nadawał telewizor... Jako zagorzały lewakozdrajca słuchałem TVN-u. No i usłyszałem coś, co mnie niezmiernie rozbawiło: podobno PiS zamierza wybudować dwumetrowy mur wokół sejmu.

To prawda czy fake news zdradzieckiej stacji?

09.09.2017 20:14
👍
66.1
1
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

placuszki bananowe
W końcu ktoś ze smakiem.

09.09.2017 20:14
66.2
Flyby
174
Outsider

Ogrodzenie ma stanąć od strony ulicy Wiejskiej oraz Górnośląskiej. W budżecie Kancelaria Sejmu zarezerwowała na ten cel 610 tys. zł. Według wstępnych założeń płot ma mieć wysokość 2,25 m i być wykonany ze stalowych prętów.

..mam nadzieję że będzie jeszcze wysoka podmurówka oraz możliwość podłączenia całej instalacji pod prąd ..rada konserwatorów będzie jeszcze nad debatować.
robiłem sobie przed chwilą na kolację placuszki bananowe,

Na kolację? Banany jadam w formie różnej na śniadanie, pod palmą..
..na balkonie.
..muszę dodać - oglądanie wiadomości telewizyjnych podczas posiłków, niezależnie od ich treści i źródła - naraża mnie na komplikacje trawienne i psuje bukiet smakowy.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-09 20:26:19
09.09.2017 21:55
😈
66.3
Kanon
187
Befsztyk nie istnieje

Tylko placki ziemniaczane, pieprzeni lewacy !

09.09.2017 22:07
😈
66.4
1
Wiejski Widzący
15
Konsul

Zwane również kartoflanymi, wy rewizjonistyczni odchyleńcy!

09.09.2017 22:57
66.5
1
Runnersan
182
Senator

MSZ poleca placki po Węgiersku

09.09.2017 23:02
66.6
Flyby
174
Outsider

Miałem na obiad ;(

09.09.2017 23:04
😉
66.7
zanonimizowany1232049
7
Konsul

@Bukary? O godz. 19.44 to się już placuszków nie zjada ;) Bo to nie za bardzo zdrowo ;)

post wyedytowany przez zanonimizowany1232049 2017-09-09 23:04:51
10.09.2017 00:56
😁
66.8
Bukary
166
Legend

Panowie, musiałem coś sytego zjeść, bo z siłki wróciłem! Jajo, mąka, twaróg i banan powędrowały na patelnię. Z miodem i brzoskwinią smakowało nieźle.

10.09.2017 01:42
😁
66.9
zanonimizowany1232049
7
Konsul

Hmm.... Smakowało zapewne nieźle...Z siłki wróciłeś o tej porze ..hmm..szacunek..Ale i tak o tej godzinie nie wpierdalałbym takich smakołykówów a przynajmniej do cholery jasnej nie pisałbym o takich smakowitościach na forum... :( Jak będzie kolejne GRYoffline to spotkasz się ze mną twarz a w twarz ...a wtedy Ja nie będę radosny ;) xD

post wyedytowany przez zanonimizowany1232049 2017-09-10 01:43:03
09.09.2017 23:55
67
odpowiedz
Flyby
174
Outsider

Co to się porobiło przez kolację Bukarego, ech

Za karę, niech poczyta przed snem, Janusza pisowskiego intelektu na poziomie sekretarza powiatowego partii z czasów PRL
Brudzińskiego:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22348003,brudzinski-grzmi-na-pis-owskim-wiecu-atakuje-gwiazdki-i-celebrytow.html

..zapamiętajcie że "500+" nazywa się "kaczorowe", bo zostało wysiedziane przez:
"ojca chrzestnego trzech prezydentów i pięciu premierów"
Ten ostatni cytat pochodzi od niejakiego Czarneckiego.
Pisie lizidupstwo wzajemne, sięga szczytów.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-10 00:14:37
10.09.2017 01:00
68
odpowiedz
5 odpowiedzi
Herr Pietrus
173
Ubecka Wdowa

Ja jednak nie wiem po uj ustawka, skoro można było nie wetować, przegłosować, przyjąć, narazić się na taki sam wrzask opozycji, ale jednocześnie doprowadzić zwolenników dobrej zmiany do orgazmu. Po cholerę to było psuć?
Tzn. sam się niby zastanawiam, czy to nie po to, by kogoś przekonać, zmiękczyć, ale nie, to się kupy nie trzyma. Wtedy nie odpalaliby tej kampanii szczucia za publiczną kasę, to przecież niweczy całe ugłaskiwanie "dobrym Dudą".
Bardzo prawdopodobne, że prezes już Dudę do pionu ustawił i przypomniał mu, gdzie jego miejsce, ale to wcześniejsze wierzgnięcie było imho prawdziwe. Inna już sprawa, za sprawą czyich podszeptów i z jakimi intencjami.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-09-10 01:01:06
10.09.2017 08:06
😃
68.1
Widzący
174
Legend

Stawianie do pionu wygląda tak: https://www.youtube.com/watch?v=Bq_7Z5BjCLc

Uwaga ekstremalna leksyka, niewskazana dla nieletnich i dobrze wychowanych.

10.09.2017 11:13
68.2
Flyby
174
Outsider

ale to wcześniejsze wierzgnięcie było imho prawdziwe

W zasadzie, Herr Pietrus, zaklasyfikowałeś wydarzenie - to "wierzgnięcie". ;)
Teraz, nie przesądzając rozwoju wydarzeń i bliskiego sprawdzianu "wierzgnięcia" - można by się było pokusić o zbadanie jakie czynniki je spowodowały.
Działały te czynniki co najmniej na trzech poziomach -

Analizy prawnej pisowskich ustaw, znoszących w praktyce to co nazywamy "trójpodziałem władzy" i zmieniających model demokracji.
Czynnik demonstracji.
Praktykowanym przez członków rządu PiS, byle jakim podejściem do pozycji Dudy i personalnym wręcz lekceważeniem, co doskonale oddał kabaret "Oko Prezesa".

Oraz polityczne aspekty takich zachowań - czyli bezsilność Dudy jako prezydenta w kwestiach żywotnych dla kraju (n.p. zwierzchnictwo nad armią)
Kwestie polityczne i władza prezydencka z tego tytułu są niestety rozpisane w Konstytucji - dlatego Duda tak optuje za jej zmianą.
Chciałby też porządzić ale nie ma jak :(
Bez wątpienia ta ostatnia kwestia była poruszana przez "ojca chrzestnego prezydentów" w Belwederze. Pewnie jako atut przetargowy, w ustawianiu Dudy po "wierzgnięciu" - na nowo ;)
Na ile to się powiodło "ojcu chrzestnemu" - już wkrótce zobaczymy..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-10 11:28:29
10.09.2017 13:29
68.3
Ahaswer
76
ciwun

Znając pisowców, trzeba założyć najgorsze. Całkowite podporządkowanie sobie sądów i prokuratur, likwidacja niezależnych mediów, podobnie jak to się zdarzyło na Węgrzech, wyroki więzienia dla wielu opozycyjnych polityków, cenzura, dalsze ograniczanie wolności zgromadzeń, blokada wielu stron internetowych (jak w Turcji), fałszowanie wyników wyborów itp. W rezultacie zostaniemy wyrzuceni na margines UE, a może i poza, co w głębi duszy jest celem pisowców. Granice? Granice ustanawiają obywatele polscy a ci są w przerażająco ogromnej części zaczadzeni i nieświadomi konsekwencji.

Mam nadzieję, że to aż tak daleko nie zajdzie, że pisowców się w końcu jakoś powstrzyma i odsunie od władzy, ale kto ma to zrobić?

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-09-10 13:39:03
10.09.2017 13:35
68.4
Flyby
174
Outsider

że pisowców się w końcu jakoś powstrzyma i odsunie od władzy, ale kto ma to zrobić?

Odpowiem półżartem Ahaswer - oni sami.

10.09.2017 22:07
68.5
mich83
121
Generał

Ahaswer zdradź jak możesz jakie to media w Polsce są niezależne, nie popierają jednej opcji polityczne. Jestem bardzo ciekaw bo sam takich nie znam.

10.09.2017 13:57
69
odpowiedz
2 odpowiedzi
zanonimizowany205760
97
Pretorianin

Pis jaki jest każdy widzi. Nowe Ateny edycja 2017

10.09.2017 14:05
69.1
piokos
88
27 do 1

Lutzkie pany nie

10.09.2017 14:09
👍
69.2
Widzący
174
Legend

Zwyczajnie Pany.

10.09.2017 20:41
70
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Herr Pietrus
173
Ubecka Wdowa
10.09.2017 23:15
70.1
Flyby
174
Outsider

Równie dobrze może się okazać że to nie tylko "pułapka dla emerytów" ale także dla budżetu państwa :)

11.09.2017 06:45
71
odpowiedz
mistrz_zenn
5
Legionista

Jeżeli chodzi o zły kierunek zmian w PL polityce, to z tego o dostrzegam, to prezydent stał się pewnym bezpiecznikiem. Myślę, że będzie blokował wszelkie autorytarne zakusy władzy.

11.09.2017 12:47
72
odpowiedz
4 odpowiedzi
Flyby
174
Outsider

Dzieje się źle:

http://www.newsweek.pl/polska/kaczynski-na-miesiecznicy-smolenskiej-w-europie-mozemy-zostac-sami,artykuly,415807,1.html?

..a ten tam, oszalały z nienawiści człowieczek z Żoliborza - dalej dolewa swojego oleju rzepakowego do ognia.

11.09.2017 14:46
72.1
1
Cainoor
204
Mów mi wuju

"- Nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii "

Do Kaczyńskiego: Przestań w końcu mamić ludzi.

11.09.2017 14:47
😊
72.2
Kanon
187
Befsztyk nie istnieje
11.09.2017 14:57
72.3
piokos
88
27 do 1

tolerancji

jedynie słusznej wizji. wizji czegokolwiek

11.09.2017 15:24
😊
72.4
Beret z antenką
51
Generał

Widzę że projekcja trwa w najlepsze. Niby język sie przytępił ale dalej to samo.

11.09.2017 16:03
73
odpowiedz
Flyby
174
Outsider

Może trochę na bieżąco? :

http://fakty.interia.pl/polska/news-rozpoczelo-sie-posiedzenie-trybunalu-ue-ws-wycinki-w-puszczy,nId,2439164

Zwrócę uwagę na ten fragment wypowiedzi rzekomych "Obrońców Puszczy":
Jeśli dzisiejsza rozprawa przed Trybunałem będzie oparta o fakty i stan rzeczywisty,
..czyli swoista pisowska retoryka wobec Trybunału, już z góry kwestionująca jego bezstronność. Ta retoryka dominuje w polityce PiS wobec UE i Europy. Wszystko co nie jest zgodne z naszymi oczekiwaniami, nie może być wiarygodne.

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-11 16:25:59
11.09.2017 16:10
74
odpowiedz
5 odpowiedzi
Herr Pietrus
173
Ubecka Wdowa

Ruscy dobrzy bo chcieli tylko zniewolenia. Ciekawe co na to najgorliwsi zwolennicy dobrej zmiany oficjalnie niechętni Rosji tak samo jak Żydom i Niemcom

https://wiadomosci.wp.pl/kornel-morawiecki-przeciwny-pomyslowi-rzadu-pis-chce-usuwac-radzieckie-pomniki-6164993132279937a

11.09.2017 16:23
74.1
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

Zanim zaczęli gwałcić i zanim przyszło NKWD, to milionami kładli się walcząc z Rzeszą. Bez względu na to z ramienia jakiej władzy i czy dobrowolnie czy pod przymusem- to ginęli w zasadniczo dobrej sprawie.
Mi osobiście parę pomników tu i tam, poświęconym zwykłym żołnierzom, nie przeszkadza.

Jakby już nie było wystarczająco źle w relacjach z Rosją, Ukrainą, Białorusią i innymi.

11.09.2017 16:24
😊
74.2
Flyby
174
Outsider

Ciekawe co na to najgorliwsi zwolennicy dobrej zmiany oficjalnie niechętni Rosji tak samo jak Żydom i Niemcom

"Zwolennicy dobrej zmiany" są przeciwko wszystkim i wszystkiemu, co kwestionuje i podważa ich patriotyczne decyzje.
Mogę ci odpowiedzieć w ich stylu: "To wypowiedź zniewolonego lewaka, na granicy zdrady narodowej"
Ładnie to ująłem?

11.09.2017 17:07
😉
74.3
Herr Pietrus
173
Ubecka Wdowa

Mnie też nie. Ale że nie przeszkadza tym od dobrej zmiany to się trochę zdziwiłem.

11.09.2017 17:38
74.4
Flyby
174
Outsider

Tutaj jest trochę więcej opinii, Herr Pietrus:

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/Morawiecki-apeluje-do-rzadu-nie-usuwajcie-sowieckich-pomnikow_1017136.html

Stanowisko PiS prezentuje niejaki Żalek, pisowski neofita.

11.09.2017 17:47
74.5
Kilgur
154
Legend

Ruscy powinni w nagrode wyburzyc wszystkie polskie pomniki za bugiem :)

post wyedytowany przez Kilgur 2017-09-11 17:48:41
11.09.2017 19:34
75
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
174
Outsider
11.09.2017 21:58
75.1
neXus
177
Fallen Angel

A jak wieszczyłem, że się to tak skończy to mnie wyśmiewano...
PiS - jeśli chce utrzymać władzę i lud w swoich rękach - musi stworzyć takie oddziały "patriotycznej" do pacyfikacji niepokornych...
Ech... normalnie powrót do PRLu pełna gębą

11.09.2017 22:23
75.2
Flyby
174
Outsider

Kto cię wyśmiewał, Nexus - bo na pewno nie ja.
PiS we krwi ma wzorzec aparatu administracyjno - państwowego dawnej komuny, wraz z schematem jedynej partii PZPR.. Zmienili tylko ideologiczne tryby na narodowo - katolickie i utrzymują lepsze pozory t.zw. demokracji. Pozory, jakich nie brakowało i w PRL.
Wiedzą także że to gospodarka może im zafundować ciągłość władzy.
Natomiast wciąż nie wiem, na ile zdają sobie sprawę że to ich wojownicza i zachłanna polityka na zewnątrz i do wewnątrz, prędzej czy później odbije się na gospodarce, tej gwarancji sytego pisowskiego życia..
Ciekawe jak Antoni wspomina okres protestów studenckich w 1968 r, kiedy to Milicja z ORMO właśnie pacyfikowała studentów a on po raz pierwszy trafił do pierdla. Mruży oczęta i mydli oczy innym, myśląc ze jego ORMO czy ZOMO, będzie rozpędzać po ulicach "bojówki zielonych ludzików" lub z gruntu zdradziecką "ekstremę"? Figlarz..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-11 22:35:30
12.09.2017 09:21
76
odpowiedz
zanonimizowany136591
54
Pretorianin

Tak dla chwili refleksji i zastanowienia.

https://www.youtube.com/watch?v=E_vzN6cq8dU

12.09.2017 10:57
77
odpowiedz
2 odpowiedzi
Runnersan
182
Senator

Już się połapali i skasowali, ale profeska ta firma od kolegów pani premier...

12.09.2017 13:46
77.1
Cainoor
204
Mów mi wuju
12.09.2017 15:30
77.2
2
Flyby
174
Outsider

Prymitywizm i głupota tej strony jest w sam raz dla elektoratu PiS i jego twórców.
Ciekawi mnie jedynie, kto robił tę stronę oraz jego refleksje prawne i poza prawne, w kontekście społecznej świadomości poszanowania prawa.

12.09.2017 15:26
78
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Drackula
184
Bloody Rider

na miejscu opozycji, wywalil bym mase kasy i zrobil podobna akcje, ktora jest ukierunkowana na PiS. Tylul mozna dac prosty Prawie i Sprawiedliwie. Potem jakies zakladki, jak przemoc w rodzinie, bandyterka, afery itp itd, i wszedzie tam opisal kazdego czlonka PiS, ktory mial jakikolwiek konflikt z prawem, a nawet takich ktorych akcje skoczyly sie tylko na zarzutach

12.09.2017 15:49
78.1
'ekto
133
Generał

Zapomniałeś o pewnej zasadzie: Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

12.09.2017 15:57
78.2
.:Jj:.
113
Paciorki jednego różańca

'ekto=> piszesz o partii rządzącej czy społeczeństwie? :P

(Nie)stety żyjemy w demokracji, a gdy społeczeństwo jako ogół jest tępę jak cieć pilnujący kartofliska, to trzeba do niego mówić w odpowiedni sposób.

PiS kłamie, kradnie w biały dzień i zbyt wielu ludziom to nie przeszkadza.
Władzy się nie zmieni, licząc że ludzie się opamiętają. Opozycja musi zabrać się do pracy, a przy totalnym zawłaszczeniu i skurwieniu mediów publicznych- co jeszcze zostało poza propagandą?

Niekończący się ciąg afer, widać pamięć kiepska to trzeba by było poprzypominać.

Ja nadal czekam kiedy zaczną wsadzać 'złodziei z peo'.

12.09.2017 18:29
78.3
Flyby
174
Outsider

PiS kłamie, kradnie w biały dzień i zbyt wielu ludziom to nie przeszkadza.

Ponieważ PiS kłamstwu i złodziejstwu, nadaje cechy aktów państwowych.. Po to zagarnianie instytucji państwa pod skrzydła jedynej partii aby w oczach wyborców, partia jedyna PiS utożsamiała się z państwem.

12.09.2017 18:21
79
odpowiedz
2 odpowiedzi
Flyby
174
Outsider

Na razie mamy dalszy ciąg akcji, jak WOT Antoniego przeistacza się w ORMO czy tam ZOMO:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/projekt-mon-umowa-policji-z-obrona-terytorialna,772119.html

Co poniektórzy mogą popytać rodziców i dziadków jak zaistniało ORMO, stając się pół zbrojnym ramieniem partii do rozpędzania protestów ulicznych. Najpierw, w ramach działalności po zakładach pracy komitetów partyjnych, byli to robotnicy, co w ramach "spontanicznej" akcji, zbrojni w cięte kable i inne pałko podobne elementy, kaski robocze i obowiązkowe opaski - wsparli milicję w rozganianiu studenckich demonstracji w 1968r. Na bazie ich sukcesów, powstało ORMO z całym aparatem organizacji paramilitarnej, mundurami oraz innymi smakowitymi dodatkami.
Przykro było spotkać kolegę w akcji werbunkowej, kuszącego korzyściami i czadzącego o powinnościach obywatelskich..

post wyedytowany przez Flyby 2017-09-12 19:25:32
12.09.2017 19:05
😃
79.1
Wiejski Widzący
15
Konsul

12.09.2017 19:36
79.2
Flyby
174
Outsider

Przecież o takiej właśnie akcji, marzą aktywni uczestnicy klubów "Gazety Polskiej"- wezmą WOT do pomocy i sprawa załatwiona ;)

Forum: Dobra Zmiana...Oko Cyklonu
123następnaostatnia