Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana ... T.K.M.

123następnaostatnia
13.06.2017 18:41
1
7
Drackula
172
Bloody Rider

Dobra Zmiana ... T.K.M.

Kuzwa mac, zrobilem obszerny post i poszedl sie ****. Zrobcie cos z tym bledem na forum :/
Drugi raz mi sie nie chce pisac tyle tekstu.

Myslalem nad tytulem: Gdy Etyka Chama Napotyka, ale stwierdzilem ze TKM jest krotsze i jeszcze nie bylo.

W etyce, szczegolnie tej politycznej mozemy znalezc takie stopniowanie:

1) Faworyzowanie
2) Kumoterstwo
3) Nepotyzm.

PiS rozszerzyl skale i teraz mamy:

4) TKM (teraz kurwa my).

O ile za poprzenich rzadow istnialo kumoterstwo, zdarzal sie nepotyzm, to obecnie skala tego zjawiska jest poza jakimikolwiek rozsadnymi wielkosciami. Mamy postepujaca masowa wymiane na wszelkich szczeblach, od prezesow po sprzataczki. To o czym sie dowiadujemy to zazwyczaj tylko to co wycieknie i co jest medialne. To co dzieje sie na nizszych szczeblach mozemy jedynie uslyszec od znajomych o rodziny. Co jest najgorsze, to nie tyle samia wymiana "kadr" co akceptacja takich zachowac przez wyborcow PiSu.

Bylo juz poruszane, ale dla przypomnienia, ostatnie akcje PiSu:

Sadurska:
http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/malgorzata-sadurska-powolana-na-czlonka-zarzadu-pzu/c8f5pl

Szyszko:
https://wiadomosci.wp.pl/szyszko-podchodzi-do-blaszczaka-z-koperta-to-jest-taka-corka-lesniczego-6133175838742657a

Poprzednia czesc:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=14327163&N=1#

15.06.2017 11:13
😊
57
6
odpowiedz
12 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

Lutz, Manolito --->

Lutz napisał:
Najlepsze jest to, ze krytykuje sie nie sama wypowiedz (w ktorej nie widze niczego zdroznego) a jakas randomowa odpowiedz jakiegos randomowego internauty. Na niej budujac cala historie.

Zacytujmy zatem Sierakowskiego jeszcze raz:

Któryś z komentujących poszedł za logiką zawartą w słowach Szydło i zapytał: "Premier Szydło chce robić obozy koncentracyjne dla uchodźców?!". Bo jak to inaczej czytać? Że chodzi o ochronę Żydów, których kto miał obronić jako "swoich obywateli"? Nieistniejący jeszcze wtedy Izrael? Pokonana Polska? Ktoś jeszcze?

Przede wszystkim Sierakowski nie buduje trzonu swojego wywodu w części argumentacyjnej na wypowiedzi internauty, tylko przytacza słowa o "obozach dla uchodźców" jako tzw. exemplum, którego celem jest zobrazowanie absurdu, do jakiego prowadzić może logiczne potraktowanie wypowiedzi Beaty Szydło, jeśli uznamy, że poglądy członków PiS-u należy postrzegać holistycznie. Bo pozostałe logiczne odczytania jej słów po prostu nie mają sensu - zarówno w kontekście historycznym, jak i w kontekście dotychczasowej polityki PiS-u (walka z "pedagogiką wstydu"). Następnie Sierakowski pokazuje, że pani premier jednak nie kieruje się logiką i - wbrew temu, co napisałeś - krytykuje właśnie jej wypowiedź (a nie słowa internauty), dokonując w miarę szczegółowej analizy kontekstu politycznego, historycznego i związanego z locus (Auschwitz). W ramach tejże krytyki pada kluczowe zdanie: "Nie tylko nie sposób uzasadnić Holokaustem rządowej polityki <<chronienia obywateli>> przed uchodźcami, ale przeciwnie, to właśnie Holokaust dla wszystkich powinien być memento, jak postępować wobec uciekających przed wojną". I zapewne w stwierdzeniu "chronienie obywateli przed uchodźcami" jest (dla ciebie) pies pogrzebany.

Napisałem ci w innym wątku, gdzie uległeś czarowi wywodu prawicowego ideologa, dla którego trzonem argumentacji była z kolei krytyka rzekomo marksistowskiego stwierdzenia, jakoby cierpienie było stanem inherentnym "normalnego" uczestnika kultury, że zadzierasz trochę za wysoko nosa, skoro nie podejmujesz dyskusji na konkretny temat, tylko ograniczasz się do wrzutek dotyczących dyskutantów. Sytuacja się powtarza. Zarzucasz innym manipulację, lokujesz się na katedrze intelektualnej wyższości i patrzysz z góry na nędznych rozmówców ("reszta podobnych Sierakowskiemu"), podczas gdy cały twój wkład w dyskusję zamyka się w stwierdzeniu: "nie widzę niczego zdrożnego" w wypowiedzi premier. Stań więc na wysokości zadania i wyjaśnij słowa, które zniesmaczyły nawet dyrektora muzeum w Oświęcimiu czy prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli".

Dla mnie możliwe są tutaj co najmniej dwie interpretacje: albo (biorąc w przemówieniu pod uwagę tzw. ko-tekst, a nie tylko kontekst) Szydło chciała powiedzieć, że należy światu przypominać o tym, iż ofiarami w obozie byli Polacy, a katami Niemcy (idea przyświecająca utworzeniu Muzeum Sprawiedliwych, wcześniejsze stwierdzenie o "przekazywaniu prawdy"), albo chciała wcisnąć - nomen omen - szpilę zwolennikom przyjmowania uchodźców ("niespokojne czasy"). A może to takie ogólne dictum w stylu: "świat jest złym miejscem, a nasz rząd zrobi wszystko, zeby uchronić Polaków przed wojnami, trąbami powietrznymi, zarazą i materiałami wybuchowymi"? Nie za bardzo jednak rozumiem logikę (językową i myślową), która stoi zarówno za pierwszym (popieranym przez Manolito), jak i za drugim czy trzecim (popieranym, jak rozumiem, przez ciebie) stwierdzeniem. O co zatem chodziło pani premier?

Auschwitz uczy nas, że powinniśmy "uczynić wszystko". Czym jest to "wszystko" w kontekście przemówienia i ostatnich wypowiedzi Szydło? Pozywaniem gazet za "polskie obozy", walką z UE w kwestii relokacji, budowaniem WOT, niekupowaniem helikopterów bojowych? A może wszystkim naraz? Duży kaliber stwierdzenia premier ("niespokojne czasy", "wszystko", Auschwitz jako "lekcja") sugeruje, że nie chodzi tutaj po prostu o walkę z osobami szkalującymi dobre imię Polski. O co zatem chodzi, Lutz? No i dlaczego kontrowersyjne słowa pojawiają się i znikają w rządowych kanałach informacji?

Przywołałeś stwierdzenie Pawła Jędrzejowskiego:
Wypowiedź Beaty Szydło ("Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli") jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje.

I chętnie się z tymi słowami zgodzę. Tyle tylko, że dla mnie intencje Szydło w świetle jej ostatnich wypowiedzi są tutaj co najmniej dwuznaczne: nietrudno założyć, że w umysłach pisowców straszna ideologia, przed którą należy nas za wszelką cenę obronić, ma przybyć do Polski wraz z "hordami" Arabów. Rozumiem, że dla osób, które pokładają wiarę w kryształowe intencje Szydło, nie ma w tych słowach nic zdrożnego. Niemniej jednak dla "paranoików" (pokroju Bukarego), którzy niejednokrotnie przekonali się, że PiS uprawia politykę na pogrzebach, tego rodzaju stwierdzenie jest wyjątkowo wielo-, a nie jednoznaczne. I tu się właśnie różnimy. Bo tego rodzaju wieloznaczność przyprawia mnie (i, jak widać, wielu innych ludzi) o cierpki smak w ustach, ponieważ uważam, że w pewnych sytuacjach należy się powstrzymać od uprawiania polityki. Nawet jeśli propaganda ma być widoczna jedynie pomiędzy wierszami.

Manolito napisał:
żydzi byli polskimi obywatelami! dlatego te 4 miliony żydów zalicza się do strat Polski w czasie 2WŚ na łączną liczbę 6 milionów, dlatego jak wyszła sprawa kto ma finansować popadający w ruinę obóz auschwitz, pierwszy tutaj pisałem, że to nasze państwo powinno finansować jego renowację, bo zginęli tam tego państwa obywatele!

I bardzo dobrze. Ale co to ma wspólnego ze stwierdzeniem premier? Dokonałeś po prostu konkretyzacji jej słów: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić polskich obywateli, którymi w okresie II wojny światowej byli również Żydzi". To oczywiste. Jeśli dobrze zrozumiałem całą twoją wypowiedź, sugerujesz, że Szydło mówiła tutaj o ochronie dobrego imienia Polaków/Żydów i walkę z "zawłaszczaniem" tej tragedii przez inne nacje (Izrael). Już to pokazuje, że rozumiesz słowa premier zupełnie inaczej niż np. Lutz (i Jędrzejowski), chociaż poruszasz się przynajmniej cały czas w kontekście okoliczności wystąpienia (Muzeum Sprawiedliwych). Wspaniała wieloznaczność zdania, które jest według ciebie proste i "banalne"! Dla mnie jednak duża waga znaczeniowa stwierdzenia "należy zrobić wszystko w niespokojnych czasach" nijak nie pasuje po prostu do walki z "zawłaszczaniem Holocaustu". I dlatego twoja interpretacja średnio do mnie przemawia jako jedyny sens wypowiedzi Szydło. Dodajmy ponadto: gdybyśmy uznali, że Szydło krytykuje w Auschwitz Izrael czy amerykańskich Żydów, to musielibyśmy przyznać, że - delikatnie rzecz ujmując - trochę niefortunnie wybrała sobie miejsce tej krytyki. ;)

W skrócie: dla nas słowa Szydło są wieloznaczne, a ponieważ interpretujemy je w kontekście wszystkiego, co robi i mówi PiS, widzimy w nich również przemyconą apologię polityki antyimigranckiej; dla was słowa premier są jednoznaczne, chociaż każdy z was interpretuje je inaczej. ;)

Wybaczcie, jeśli kogoś uraziłem, ale starałem się z całej siły unikać słów "debil", "kretyn", "ludzka szmata". :) I jeszcze jedno: to przemówienie to akurat taka mało znacząca informacja, a wywiązała się wokół niego ogromna dyskusja. Dla mnie, jako obywatela, znacznie ważniejsza jest chociażby "córka leśnika". Że o bondowskich zabawach Kamińskiego, powietrznym taksówkowaniu Antosia czy masowym eksodusie nauczycieli nie wspomnę. :) Zastanawia mnie zatem, dlaczego przy tego rodzaju "błahostkach" zwolennicy PiS-u aktywnie się udzielają, a przy sprawach znacznie większej wagi - milczą.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 12:14:02
13.06.2017 22:48
😁
11
5
odpowiedz
6 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

Manolito, ty na poważnie czy rżniesz głupa? Myślałem, że tylko takie dzieciaki pokroju tego z wątku o zakłamanym TVN mają problemy z odróżnianiem propagandy od rzeczywistości. Chyba się myliłem.

BTW, "córka leśnika" pewnie teraz na chybcika pisze jakiś list o neutralnym wydźwięku, żeby można było coś mediom pokazać. A tak w ogóle to jest rzecz z kategorii "fejk njuz". Tako rzecze Lutz. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:52:01
13.06.2017 18:53
😁
2
odpowiedz
Kilgur
140
Senator

https://www.instagram.com/p/BU7oW1Xjz0-/

Prosze jaki w rosji porzadek nawet golebie ogarniaja :D

13.06.2017 19:51
3
2
odpowiedz
Flyby
160
Outsider

T.K.M.?
Oczywiście, to normalka --> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21957445,minister-od-dudy-wreszcie-jednym-prostym-zdaniem-wytlumaczyl.html#
Spójrzcie na tego pana i poczytajcie. Tyle że T.K.M choć zaczyna się od spółek skarbu państwa, sięga znacznie dalej - przynależność partyjna, powinowactwo, znajomości czyli kumoterstwo to dewiza PiS.. Przeżera i zawłaszcza państwo od góry, do dołu..
Tak jak pisze Drackula, nieszczęściem jest to że mocno wierzący elektorat PiS uznaje taką politykę i zachowania za normalne, w niczym nie naruszające zasad prawnych, moralności oraz współżycia społecznego. Teraz będzie "po znajomości".. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-13 20:04:41
13.06.2017 20:10
4
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Ahaswer
61
ciwun

Mój kolega został zwolniony z ministerstwa (nieistotne którego). 120 osób straciło pracę, w to miejsce weszli pisowcy. Czystki dotyczą też wszystkich innych ministerstw oraz wszelkich innych urzędów państwowych. Skala jest ogromna, nieznana od 1989 roku.
Zatrudnianie pisowskich miernot w ważnych instytucjach pociągnie za sobą obniżenie jakości funkcjonowania państwa polskiego, ale tym neobolszewicy się specjalnie nie przejmują. Ja, natomiast, przejmuję się tym, że depisyzacja będzie bardzo kosztowna a ta cała zgnilizna moralna i intelektualna pisowców przyklei się do różnych sfer polskiego życia na długie lata.

A teraz Tomasz Stańko:
nienawidzę też tych sukins***, którzy nami rządzą. (...)
To populiści chcący zaspokoić swoją żądzę władzy, dla mnie okrutne kanalie, wręcz mutanci. Nie ich wina, bo świat produkuje i takich, i takich – tylko od nas zależy, czy ich akceptujemy i pozwolimy sobą rządzić czy nie. Jeśli tak, nasza strata. Ja mam nadzieję, że sami zdecydujemy, iż już nie chcemy, by rządzili nami populiści, ludzie o zamkniętych umysłach. (...)
Trump to też ktoś, kto chciałby być dyktatorem. Chce władzy, tak jak chciał jej Kadafi i też nasi współcześni rządzący- władzy bez żadnej odpowiedzialności. Tyle że ma nad sobą całą tę amerykańską machinę, która mu nie pozwoli po taką władzę sięgnąć, bo jeśli sięgnie, to marnie z nim będzie.
My nie mamy nad sobą żadnej machiny i musimy sami sobie radzić. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

post wyedytowany przez Ahaswer 2017-06-13 20:12:55
13.06.2017 22:18
4.1
1
DanuelX
75
Kopalny

Najważniejszym z powodów dla którego głosowałem za wstąpieniem do UE to instytucje kontrolne nad władzą. Okazało się, że i to za mało i przyszli rządzący muszą wypracować nowe, nienaruszalne organy stojące ponad władzą ustawodawczą.

13.06.2017 20:44
5
2
odpowiedz
Bukary
151
Senator

Ahaswer, mam podobne doświadczenia związane ze znajomymi i członkami rodziny.

Jeden z nich piął się po kolejnych szczeblach kariery od 30 lat. Awansował, docierając w końcu na sam szczyt drabiny w jednej z największych i najważniejszych instytucji służby publicznej. Kolejne nominacje otrzymywał w czasach rządów różnych ekip, także PiS-u sprzed kilku lat. Aż w końcu nadeszła dobra zmiana. :)

Ponad rok temu w jego warszawskim gabinecie pojawił się przedstawiciel PiS-u. Nakazał zwolnienie kilkunastu osób z wysokich stanowisk, żeby zrobić miejsce dla "swoich". Członek mojej rodziny miał znaleźć jakieś powody zwolnienia. Zaczął oponować i dowodzić, że to znakomici fachowcy. Nie miało to dla pana z PiS-u żadnego znaczenia. Kiedy członek mojej rodziny odmówił wyrzucenia z pracy swoich podwładnych, sam został po kilku tygodniach zwolniony. :)

Dodam tylko, że chodzi tutaj o typową rodzinę góralską, która od zawsze popierała PiS ze względu na konserwatywne poglądy ("Kościół", "patriotyzm", ble, ble, ble). No i rok temu rodzinie nagle spadło bielmo z oczu. Na własnej skórze odczuła, jakimi wartościami kieruje się ich ukochana partia.

Podobnych historii znam wiele. Zwłaszcza związanych z instytucjami oświaty (kuratoria, szkoły) i kultury (np. galeria w moim mieście).

Niegdyś wszyscy szydziliśmy z PSL-u jako "wielkiej rodziny" nepotycznych układów i interesów. Pamiętam też zwolenników PiS-u (np. Belerta czy MANOLITO), którzy krzyczeli przed wyborami i tuż po głosowaniu, że mają już dość takich praktyk, bezczelności i buty władzy z czasów PO, więc serce składają na ołtarzu Jarosława. No i doczekaliśmy się bandy, która nie tylko powiela błędy poprzedników, ale na dodatek czyni to w sposób pozbawiony jakichkolwiek skrupułów i na niespotykaną dotąd skalę, a niegdysiejsi krytykanci nagle pochwalają to, co jeszcze kilkanaście miesięcy temu wywoływało ich oburzenie. Albo udają, że nic nie widzą. Jak mówiłem: hipokryzja, głupota i cynizm. Albo całkowite przeżarcie mózgów propagandą. Wstydzilibyście się, panowie. Zero poczucia moralności. PiS kupił was za 5 stówek. Jak zwykłe kurtyzany.

13.06.2017 20:59
6
odpowiedz
1 odpowiedź
.:Jj:.
99
     Frank Sinatra     

Drackula o jaki błąd chodzi? Jak używasz Firefoxa to u mnie problemem było wciskanie klawisza R z modyfikatorem, da się to wyłączyć ale trzeba pogrzebać w głębszych opcjach, chyba mam na to wtyczkę. Po wciśnięciu przełączałsię widok druku/ uproszczony bez tła itp. i często post się gubił i nie dało się nawet skopiować napisanego tekstu.

13.06.2017 21:02
6.1
1
Drackula
172
Bloody Rider

od jakiegos czasu mam tak, ze jak mam otwarte okienko dodawania posta zbyt dlugo, to po kliknieciu odpowiedz, okienko sie zamyka ale nie dodaje posta. Tym razem zapomnialem zrobic ctrl+c przed klikniecie, :/

13.06.2017 21:27
7
odpowiedz
6 odpowiedzi
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Flyby [3]
Tak jak pisze Drackula, nieszczęściem jest to że mocno wierzący elektorat PiS uznaje taką politykę i zachowania za normalne, w niczym nie naruszające zasad prawnych, moralności oraz współżycia społecznego.

Taki elektorat nie da PiS samodzielnych rządów - to jest 20-25%. Bój toczy się o te ok. 10% "nadwyżki" oraz o te ok. 50%, które nie poszło do wyborów.

Moja prognoza na dziś w kwestii przyszłych wyborów (zakładając, że PiS ich nie sfałszuje): PiS wygra, ale nie będzie mieć samodzielnej większości, by rządzić.

Ahaswer [4]
Zatrudnianie pisowskich miernot w ważnych instytucjach pociągnie za sobą obniżenie jakości funkcjonowania państwa polskiego, ale tym neobolszewicy się specjalnie nie przejmują. Ja, natomiast, przejmuję się tym, że depisyzacja będzie bardzo kosztowna a ta cała zgnilizna moralna i intelektualna pisowców przyklei się do różnych sfer polskiego życia na długie lata.

Ja co prawda nie miałem ani nie mam nikogo z rodziny ani znajomych, kto by pracował w urzędach bądź spółkach państwowych, ale pod tym cytatem podpisuję się w całej rozciągłości.

Bukary [5]
Dodam tylko, że chodzi tutaj o typową rodzinę góralską, która od zawsze popierała PiS ze względu na konserwatywne poglądy ("Kościół", "patriotyzm", ble, ble, ble). No i rok temu rodzinie nagle spadło bielmo z oczu. Na własnej skórze odczuła, jakimi wartościami kieruje się ich ukochana partia.

W sumie... dobra zmiana. ;)

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-13 21:43:24
13.06.2017 21:38
7.1
MANOLITO
155
Legend

sugerujesz, że za czasów peło to to wszystkie stołki były obsadzone ludźmi z kompetencjami? lol, przecież ta karuzela trwa nieustanie, jedne świnie są odsuwane od koryta (stąd ten kwik) i zastępowane innymi...świniami i tu się nic nie zmieni, każda władza wilczym prawem zwycięzcy będzie zawłaszczać stołki.

13.06.2017 22:13
7.2
5
Bukary
151
Senator

MANOLITO, gówno prawda. I typowe pitolenie zwolennika PiS-u: "za PO to lub tamto".

PiS często usuwa właśnie kompetentnych i zastępuje ich miernotami. Wielokrotnie już o tym pisaliśmy. Nie mam czasu, żeby szukać znanych przykładów, a mniej znane obserwuję na własne oczy. Jak nie wierzysz, to dalej żyj w zaślepieniu. Mam to gdzieś. Kiedyś się obudzisz z ręką w nocniku.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:29:42
13.06.2017 22:31
7.3
MANOLITO
155
Legend

tak, tak, wiem ale nie powiem, zresztą co ja piszę cała poprzednia władza to byli fachowcy.

13.06.2017 22:37
7.4
2
Bukary
151
Senator

Co wiem, ale nie powiem? Przestań chrzanić. Dobrą zmianę obserwuję w swoim mieście i w oświacie. To moje środowisko pracy. Przecież ci nazwisk nie podam.

A co do zmian dobrze znanych: wielokrotnie w tym wątku były podawane konkretne nazwiska. Nawet ja pisałem o zmianach kadrowych w instytucjach kultury (np. Instytucie Książki). Macki PiS-u sięgają tam, gdzie nie sięgały macki PO. Twoja banda chce bowiem przejąć wszystko i wyssać koryto do cna. Dosłownie wszystko. Nawet stanowiska sprzątaczek. A że to grupa imbecyli, z którymi żaden poważny naukowiec, specjalista, artysta czy intelektualista nie chce mieć nic wspólnego, więc mamy w Polsce zalew miernot. I jakbyś jeszcze miał wątpliwości: za rządów PO nie było najazdu niekompetentnych kolesi w takiej skali.

A zatem: nie udawaj cynicznie Greka. Trochę odwagi, chłopie. Kręgosłup moralny pomaga w utrzymaniu prostej postawy.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:44:41
13.06.2017 23:01
7.5
2
Flyby
160
Outsider

"każda władza wilczym prawem zwycięzcy będzie zawłaszczać stołki"

Tylko nie wyj do księżyca, Manolito bo sąsiadów wystraszysz..

Już starożytni głupole pisali "Homo homini lupus est", zatem wydawać by się mogło że przez taki szmat czasu społeczeństwa nauczyły się czegoś więcej niż wilczego prawa współżycia..
Rządy PiS-u i Twoje tutaj pisanie jest zaprzeczeniem tych nauk.

Gdzieś tam w świecie może być, jakaś tam demokracja, wpisana w tradycje i nauczanie społeczne.
Tutaj banda nienażartych prostaków, przejętych własną rolą, właśnie niszczy wszystko czego się dotknie, nie licząc się z innymi, co nieraz przez lata doskonalili swoje umiejętności.. Na nic kościelne nauki po łebku lizane, z biznesem chodzące pod rękę, na nic podpisywane umowy z resztą świata, zagłuszane wrzaskiem nieustających pretensji i rachunków krzywd..

14.06.2017 08:52
7.6
MANOLITO
155
Legend

tak Byukary, wiem, widzę ale nie powiem, ja za to mogę napisać, że w moim mieście stołki opanowali sami fachowcy z pisu, świetnie rządzą i bardzo się znają - oczywiście nazwisk ci nie podam.

13.06.2017 21:38
👍
8
4
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
159
Legend

TKM, Twórczy, Kulturalni, Mądrzy.
Palą was oderwane od stołków tyłki, palą.
Skończyło się, raz na zawsze.
Teraz wyłącznie wypróbowani towarzysze, żadnych z przypadku, żadnych niby "fachowców" co wyłącznie podgryzają, judzą, jątrzą i dopytują się o jakieś bzdury.
Ryją pod naszymi ludźmi, znikąd spokoju, tylko wrzeszczą, szczują i przeszkadzają.
Pogonili bandę darmozjadów, rusza mozolnie machina państwowa, młyny sprawiedliwości mielą coraz lepiej.
Szczęście to ogromne, że Pan Prezes Kaczyński Jarosław czuwa nad wszystkim.
Sprawiedliwie kieruje odpowiednich ludzi na odpowiednie stanowiska.
Kadry kuje, a kadry to motorniczy rewolucji, wozowy postępu.
Kierownik.
Ma takich ludzi co sprawdzili się w najgorętszym okresie, w zapalnych punktach się sprawdzili.
I tych właśnie pcha do najcięższych frontowych zadań.
PPS, Prezes Prawo Sprawiedliwość.
Tyle czasu musiałem czekać.
Kiedyś, za poprzedniego reżimu, nie mogłem spać spokojnie.
Nigdy nie było wiadomo co się zdarzy na drugi dzień, żadnej pewności, żadnej stabilizacji.
A teraz, teraz śpię jak niemowlę.
Wiem że jutro będzie tak jak dzisiaj i pojutrze tak będzie, i za tydzień, miesiąc, za rok.

13.06.2017 23:09
👍
8.1
1
Flyby
160
Outsider

Widzący :)

13.06.2017 21:43
9
odpowiedz
krukilis
135
Generał

Drakula --> Dlaczego nie używasz polskich znaczków? Przyznam, że troszkę mnie to irytuje...

13.06.2017 22:14
10
4
odpowiedz
5 odpowiedzi
DanuelX
75
Kopalny
13.06.2017 22:22
😃
10.1
5
Bukary
151
Senator

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,21957633,blaszczak-zwrocil-list-od-corki-lesniczego-wreczony-przez.html#Czolka3Img

LOL!

Kamera zarejestrowała, więc zwrócił i udaje, że to jakiś precedens. A na filmie widać, że Szyszko już ma spore doświadczenie w przekazywaniu takich kopert. Nawet telewizja już mu nie straszna. :)

To jest własnie buta i bezczelność władzy gorsza niż za czasów PO, c'nie, MANOLITO? A jej przykłady dostajemy na tacy praktycznie codziennie. Biorąc pod uwagę, że to, co przedostaje się do mediów, jest tylko niewielkim ułamkiem rzeczywistości pisowskiej, skala przekrętów musi być wręcz himalajska.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:26:05
13.06.2017 22:25
10.2
1
twostupiddogs
170
Legend

Ja pier. To wygląda jak jakiś news w kabarecie.

post wyedytowany przez twostupiddogs 2017-06-13 22:25:54
13.06.2017 22:32
10.3
3
Cyniczny Rewolwerowiec
45
Senator

Czy tylko ja słyszę jak po płaszczakowym "A to jest kamera Polsatu" szyszko mówi "Cudowenie, niech spierdala"?

Notabene płaszczak sobie nieźle refleks wyrobił od sprzątania tej kuwety...

post wyedytowany przez Cyniczny Rewolwerowiec 2017-06-13 22:33:52
13.06.2017 22:38
10.4
MANOLITO
155
Legend

nie no "dramat", facet daje błaszczakowi list, nie mówi mu czego oczekuje, co ma zrobić, chce żeby go przeczytał, robi to przy kamerach, i zdaje się nie ma w tym liście nic zdrożnego skoro zupełnie nie przejmuje się kamerami, poza tym, że ma to znamiona "prywaty" nie ma tu nic zdrożnego, dla mnie bardziej podejrzane jest zachowanie błaszczaka który zachowuje się tak jak by dostał kasę w kopercie, gdyby zachowywał się naturalnie, poza pytaniami o drogę służbową nie robiono by z tego sensacji.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-13 22:40:44
13.06.2017 22:39
10.5
1
DanuelX
75
Kopalny

No a Mariusz zamiast przyjąć ten niewinny listy wystawia Szyszkę do kamer. Jak dla mnie to ustawka.

13.06.2017 22:48
😁
11
5
odpowiedz
6 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

Manolito, ty na poważnie czy rżniesz głupa? Myślałem, że tylko takie dzieciaki pokroju tego z wątku o zakłamanym TVN mają problemy z odróżnianiem propagandy od rzeczywistości. Chyba się myliłem.

BTW, "córka leśnika" pewnie teraz na chybcika pisze jakiś list o neutralnym wydźwięku, żeby można było coś mediom pokazać. A tak w ogóle to jest rzecz z kategorii "fejk njuz". Tako rzecze Lutz. ;)

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 22:52:01
13.06.2017 22:51
11.1
MANOLITO
155
Legend

no to wytłumacz mi gdzie szyszko sugeruje co ma zrobić błaszczak? prosi go tylko przeczytanie listu, to jest jakaś straszna zbrodnia? faktem jest że oddaje go z pominięciem drogi służbowej, ale poza tym gdzie tu jest problem? wiesz co tam było napisane? poza tym szyszko widział te kamery, to błaszczak zachowuje się jak przyłapany - tu bym się doszukiwał problemu, bo to sugeruje jak by to nie była pierwszyzna.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-13 22:52:49
13.06.2017 23:05
😁
11.2
5
Bukary
151
Senator

Manolito, poważnie?

Minister ministrowi to może przecież z pominięciem drogi służbowej przekazać milion prywatnych listów. I nic w tym złego. Jak do mnie przychodzi koleżanka z pracy i mówi w obecności rodzica ("kamery"): "To jest list od Zosi", to ja, nauczyciel, biorę list i dziękuję, nie zwracając w ogóle uwagi na obecność osób trzecich. Bo przecież nie ma nic złego w tym, że koleżanka przekazuje mi list od Zosi. Gdybym jednak nagle powiedział do koleżanki szeptem: "Nie dawaj mi tego teraz, bo rodzic obserwuje", to co byś sobie pomyślał? Że nie mam czystego sumienia i biorę jakąś łapówkę czy coś załatwiam po znajomości. No bo przecież nie zmieszałem się, ponieważ ktoś mi dał list miłosny czy przepis na krem z brokułów. I Błaszczak mówi najpierw: "Jasiu, nie teraz, bo nas rodzice obserwują". Ale skoro list wziął przy świadkach, to zaczyna odczuwać wibracje w pantalonach i mrowienie w żołądku, więc potem dodaje (w oświadczeniu): "Oddałem list koleżance. Wszystkie oficjalne pisma powinny przechodzić przez dziennik podawczy w sekretariacie".

"Córka leśnika" wysmażyła zatem na pewno jakiś oficjalny list. Ty jesteś przekonany, że po prostu prosiła w nim o wizytę w lesie i przecięcie wstęgi przy otwarciu nowego paśnika. A ja mam co do tego wątpliwości... :) Możesz jednak dalej wierzyć w kryształową moralność i dobre intencje tej bandy oszustów. Powodzenia.

Swoją drogą, "córka leśnika" to zajefajny kryptonim. "Leśne ruchadło", "córka leśnika"... Ciekawe, czemu pisowcy mają taką driadyczną fantazję. Muszę zapytać tereputkę...

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-13 23:12:20
13.06.2017 23:35
😃
11.3
1
Flyby
160
Outsider

" ..faktem jest że oddaje go z pominięciem drogi służbowej, ale poza tym gdzie tu jest problem?"
Właśnie w tym jest problem że bagatelizujesz takie zachowania pisowskich rządzicieli, Manolito ;) Bagatelizujesz jak wiele innych pisowskich grzechów i przewinień - zresztą tak, jak to robią pisowcy Kukiza z nim samym na czele ;)
I w tym jest problem bo problemu nie mają ani Szyszko ani Błaszczak ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-13 23:36:44
14.06.2017 00:52
11.4
Lutz
157
Legend

...Muszę zapytać tereputkę...

Bardzo dobry przyklad.

14.06.2017 08:09
😃
11.5
2
Bukary
151
Senator

Pysznego robaczka umieściłem na haczyku, nie?

14.06.2017 08:50
11.6
MANOLITO
155
Legend

ale przecież też napisałem że ja tam widzę dwa problemy, pominięcie drogi służbowej i zachowanie błaszczaka - poza tym szyszka robi to przy kamerach, widzi je i zupełnie się tym nie przejmuje - ktoś kto załatwia lewizny tak się nie zachowuje! oczywiście jest w tym nie frasobliwość i zwyczajnie tak nie powinien zrobić - ale ludzie mają różne problemy i listy piszą (swego czasu dzięki dwóm posłom PO mój kolega który trafił do Ekwadoru za kratki za przemyt narkotyków wyszedł na wolność) do posłów, ministrów, skarżą się, donoszą etc. szyszka prosi o przeczytanie tego listu a nie o to jak ma się błaszczak zachować - zobaczymy czy dziennikarze dotrą do córki leśnika i wtedy dowiemy się co było w liście.

13.06.2017 23:02
12
2
odpowiedz
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Jacek Kurski, obecny prezes TVPiS wiedział, co mówi i choć raz w życiu nie mijał się z prawdą - PiSiorki to "ciemny lud", który wszystko kupi.

14.06.2017 07:24
13
2
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
172
Bloody Rider

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-za-afera-podsluchowa-stoja-agenci-cba-zwiazani-z-mariuszem-kaminskim/ewcgxqq

Jak pis przegra wybory, to najlepszym wyjsciem bedzie ten twor zdelegalizowac a co bardziej prominentnych przed TS i do paki

14.06.2017 07:31
14.06.2017 08:19
😃
14
4
odpowiedz
Kanon
174
Befsztyk nie istnieje

Czytam MANOLITO i mi się przypomniało:

Hitler i Bormann stoją przed mapą i planują ważną akcję. Wchodzi Stirlitz z pomarańczami, wyciąga aparat fotograficzny, robi zdjęcia mapy i wychodzi. Hitler zdziwiony pyta Bormanna:
- Kto to był?
- Stirlitz, radziecki szpieg.
- Czemu go nie aresztujesz?
- Nie ma sensu. Znów się wykręci. Powie, że przyniósł pomarańcze.

Mina Mariusza - bezcenna :D

14.06.2017 08:21
👍
15
odpowiedz
1 odpowiedź
Widzący
159
Legend

A takiego wała przegra wybory.
https://www.youtube.com/watch?v=EAmhJfvsqHo
Nie zabraknie nam obrońców rewolucji.
Nie damy pogrześć suwerenności.
Nie damy ukrzywdzić Suwerena.

14.06.2017 08:25
15.1
Kanon
174
Befsztyk nie istnieje

Pytanie za dyszkę brzmi, co zrobi te 50% suwerena, które ma w dupie wybory.

14.06.2017 08:57
17
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cainoor
189
Mów mi wuju
14.06.2017 09:04
📄
17.1
Cainoor
189
Mów mi wuju

CBA w czasie dzialan PIS...

14.06.2017 13:13
😊
17.2
2
Flyby
160
Outsider

Przecież Kamiński nie został ułaskawiony przez Dudę za friko ..jeno za mrówczą pracę na rzecz PiS, poza oficjalnymi strukturami CBA..
Polityczny agent pełną gębą, jakim zawsze był.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 13:15:33
14.06.2017 08:58
18
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Irek22
83
Grzeczny już byłem
post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 09:04:50
14.06.2017 09:01
18.1
Cainoor
189
Mów mi wuju

Mialem inny przyklad porownania ;)

14.06.2017 09:10
18.2
MANOLITO
155
Legend

wedle greków 80% z tych ludzi to emigranci ekonomiczni(tylko 15% z nich to kobiety i dzieci), gorzej, emigranci socjalni, bo oni nie chcą tu pracować, tylko żyć z zasiłków, a nawet gdyby chcieli nie są w stanie załapać pracy z powodu kiepskiego lub braku wykształcenia.

poza tym poczytaj sobie co się dzieje w ośrodkach dla "uchodźców" i co się dzieje w okolicy tych ośrodków, gwałty w ośrodkach i poza nimi, zabójstwa, kradzieże, napady, pobicia, molestowanie kobiet - chcesz tego u nas?

jak najbardziej powinniśmy przyjmować prawdziwych uchodźców, kobiety i dzieci, ale tylko na czas konfliktu - zupełnie nie są nam potrzebne diaspory/getta muzułmańskie

Polak powinien być mądrzejszy przed szkodą a nie po szkodzie, zgadza się?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-14 09:16:28
14.06.2017 12:12
18.3
Flyby
160
Outsider

Kwestią otwartą właśnie jest o Manolito, co taki jak Ty Polak, za szkodę uzna i ile szkód przyniesie zapobieganie hipotetycznym "szkodom".
Zwłaszcza sposób PiS zapobiegania "szkodom" - znaczony bezczelną hipokryzją i kłamstwem na wszystkich frontach - od polityki do spraw wiary, będzie podlegał rozwiązaniom i ocenom Europy oraz reszty świata..
Jaka będzie cena? Mędrki takie jak Ty, zapewne mają już "narodową" odpowiedź. Zatem będą płacić za szkody jako pierwsi.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 12:24:33
14.06.2017 16:54
18.4
MANOLITO
155
Legend

to nie są hipotetyczne szkody? nie wiesz co się dzieje w krajach gdzie jest duża diaspora muzułmańska? o strefach "no go"? o gwałtach, kradzieżach, pobiciach i wreszcie o zamachach nie słyszał? chcesz to gówno u nas?

wy zdaje pozwolicie się wysadzić w powietrze, albo rozjechać ciężarówką byle by na złość zrobić pisowi

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-14 16:55:13
14.06.2017 17:11
18.5
Flyby
160
Outsider

Kpisz czy o drogę pytasz, Manolito?
Wal sobie takie szmaciane pytania ze swojej trybuny partyjnej, zyskasz tani poklask u naiwnych. Nie przenoś sytuacji społecznej z innych krajów, gdzie "byli kolonialiści", z długiem wobec byłych poddanych, byli zmuszeni do fundowania sobie takich diaspor. Ciesz się że Polska nie miała kolonii i nie wykorzystuj cudzych nieszczęść do podbijania swoich, skądinąd paskudnych, politycznych racji..

14.06.2017 09:00
😉
19
odpowiedz
1 odpowiedź
Cainoor
189
Mów mi wuju
14.06.2017 09:04
19.1
1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Zasadnicza różnica jest taka, że - wbrew temu, co mówił Jarosław Kaczyński - białe jest białe a czarne jest czarne (--->).

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 09:06:29
14.06.2017 09:33
20
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
83
Grzeczny już byłem

- Ksiądz, o którym jest mowa w artykule zalinkowanym przez Cainoora w poście [19].
- Sadurska.
- Córka leśnika.
- Kłamstwa ws. śmierci człowieka na komisariacie.
- Uwłaczające ludzkiej inteligencji i przyzwoitości wypowiedzi polityków PiS niemal każdego dnia.

W zasadzie co tydzień PiS dostarcza tyle materiału do kręcenia antyPiSiorskich spotów, że głowa mała. Opozycja będzie miała czym walić w rządzących podczas kampanii wyborczych. Pytanie tylko czy będzie umiała to wykorzystać...

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 09:56:18
15.06.2017 01:26
20.1
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

Uja będzie umiała. Schetino i "będzie umiała". Litości. On jest lotny jak kiwi.

14.06.2017 09:58
😁
21
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lord .
36
Generał

Kółeczko wzajemnej adoracji, która to już część? :-)

14.06.2017 10:02
21.1
EnX
107
White Dragon

Ani pierwsza, ani ostatnia, a rządzący dostarczają tyle materiału że spokojnie starczy przez najbliższe lata.

14.06.2017 10:31
21.2
neXus
162
Fallen Angel

W sumie to trochę mi was żal... Wasi idole codziennie generują takie ilości kretyństw, patologii i cwaniactwa że jest cały czas o czym dyskutować. Natomiast cała opozycja jest tak miałka oraz bezpłciowa i tam masakrystycznie bezczynna, że jedynie co możecie teraz mówić "a PO to robiło...".
Z resztą to chyba najgorsza z wymówek jakie istnieją - niszczenie państwa w imię nieograniczonej władzy motywować... poprzednim niszczeniem państwa. A najbardziej mnie bawi jedno: przy tej ilości informacji jaka spływa o działalności PiSu siedzicie jak ropuchy pod kamieniem i się w zasadzie nie odzywacie, ale jak raz na pewien czas ktoś z całej tej radosnej opozycji walnie coś nieopacznie to od razu zaczynacie starą śpiewkę, jak to PO i Nowoczesna jest straszna :)
Ech... najlepsze jest to, że jak w końcu PiS wprowadzi wszystko to co chce, a na co w zasadzie jest duża szansa z racji braku mechanizmów zabezpieczającym przed tego typu działaniami, to nie tylko nasz wychędorzy bez mydła, ale przede wszystkim was. Bo dla nich jesteście użyteczni do czasu, kiedy ich interesy będą kolidować z wami...

14.06.2017 10:45
22
3
odpowiedz
Hansvonb
159
Res ad triarios venit

Najpiękniejsze jest to że bolszewicy deklarowali że będzie lepiej, taniej, szczodrzej, sprawniej i co tam jeszcze naobiecywali.

A wszystkie swoje czyny przez ostatnie dwa lata uzasadniają "za peło było to-czy-tamto"...

Znaczy nie robią nic lepiej dla państwa, ale lepiej dla własnej sitwy.

Jak powszechnie wiadomo (ale oczywiśnie nie tym miernotom bez horyzontów) tow. Stalin mawiał "kadry decydują o wszystkim"...

14.06.2017 10:52
23
1
odpowiedz
Drackula
172
Bloody Rider

Gdyby nie ta zbyt "skoczna" muzyka, to moglby byc hymn PiSu.

https://youtu.be/7codf_OK-cg

Zdecydowanie oddaje nastroje pomiedzy ludzmi jak byla zona kaminskiego a preziem :)

Dla ulatwienia zrozumienia tekstu:

I wanna act a fool
I wanna loose my cool
I wanna hit the roof
With someone like you

'Cause when worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide
We put hopelessness aside

I wanna drop my guard
I wanna jump real hard
Wanna start some fizz with someone new
Just like you

'Cause when worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide

When worlds collide
We put hopelessness aside

I'm gonna build from scratch
Bring on the afrermath
Yeah, I'm back on track with a better view
Just like you

'Cause when worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide

When worlds collide
We put hopelessness aside

Yeah, that's what it feels like, alright
We put hopelessness aside tonight (tonight)
We hopelessness aside

I wanna act a fool
I wanna loose my cool
I wanna hit the roof
With someone like you

Yeah, that's what it feels like, alright
We put hopelessness aside
That's what it feels like, alright
We put hopelessness aside
When worlds collide

When worlds collide
When worlds collide
When worlds collide
We put hopelessness aside
When worlds collide

14.06.2017 11:28
👍
24
odpowiedz
1 odpowiedź
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Woborcy na pewno docenią taką szczerość: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-dera-kto-jest-u-wladzy-obsadza-ludzi-w-spolkach,nId,2405667 .

A.D.: Panie redaktorze, zawsze w momencie, kiedy ktokolwiek obejmuje władzę i obejmował do tej pory w Polsce, to dotyczyło każdej formacji politycznej - można dzisiaj powiedzieć, PSL, PO, PiS - to zawsze jest w ten sposób, że są spółki, są miejsca, gdzie te osoby będą zatrudniane.

RMF FM: Ale PiS mówiło, że teraz będzie inaczej.

A.D.: Ale panie redaktorze, każdy protestował w swoim czasie i każdy protestuje w swoim czasie.

Więcej takich wypowiedzi proszę.

14.06.2017 11:36
24.1
2
Drackula
172
Bloody Rider

mozna strescic to tak:

- PO to byli hipokryci bo swoimi stoki obsadzali a przy tym starali sie stworzyc pozory i zapewnic minimum kwalifikacji
- My nie jestesmy hipokrytami, my jestesmy otwarci. Wciskamy swoje miernoty, nieukow, pastuchow wszedzie tam gdzie sie da i sie z tym nie kryjemy bo to taki mechanizm a my jestesmy otwarci, mechanizm bycia aroganckimi pisowskimi swiniami.

14.06.2017 11:30
👍
25
odpowiedz
Widzący
159
Legend

Pieśni nigdy dosyć!
https://www.youtube.com/watch?v=EAmhJfvsqHo

W trosce o utrzymanie zwartości szyków od teraz będę ją przypominał często.

14.06.2017 11:45
26
odpowiedz
1 odpowiedź
Drackula
172
Bloody Rider

ktos w sejmie powiniene pranka zrobic i puscic z glosnikow ta piesn

https://www.youtube.com/watch?v=G1zQbBzFjJ8

Ciekwe ilu zerwalo by sie z siedzen by stanac na bacznosc :)

14.06.2017 18:30
26.1
Edgar Menadżer
32
Konsól Honorowy

Co jak co ale to wspaniała pieśń jest ;)

14.06.2017 12:08
😁
27
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Nikt tak nie traktuje ludzi jak idiotów, jak to robi PiS: https://twitter.com/AGozdyra/status/874927961392259072 .

14.06.2017 12:32
27.1
2
Bukary
151
Senator

LOL

Trzeba być naprawdę mieszkańcem Ciemnogrodu z narodowością "Ciemny Lud" w paszporcie, żeby się teraz nie śmiać do rozpuku z przaśnej glupoty naszych kochanych ministrów. I nabierać się na takie oficjalne oświadczenia.

14.06.2017 12:50
😊
27.2
Flyby
160
Outsider

"Porządny listonosz próbuje dwa razy" - to mnie rozbawiło ;)

14.06.2017 12:31
😃
28
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
83
Grzeczny już byłem
14.06.2017 12:41
28.1
1
Drackula
172
Bloody Rider

Zaraz sie okaze ze PiS zaniecha robienia jakichkolwiek wiecej komisji. A czemu? Po tajemniaca poliszynela jest , ze PiS jest umaczany w te wszystkie aferki i afery o ktorych tak zawziecie trabi. Jakby sie powaznie wzieli za reprywatyzacje w Wa-wie to dopiero ciekawostki by wyszly na swiatlo dzienne.

Ale z drugiej strony mam ciemny lud, wyborcow pisu, ktorzy glosowali by na kaczke nawet majac przed nnosem papiery na to ze kaczka donosila na brata.

A czy teoria ze balbina donosil na brata jest nieprawdopodbna? Bedac w butach UBeka, bardzo by mi zalezalo aby pozyskac takie zrodl jak blizniak dzialacza opozycji.

- Jarek, zapewniamy ci nietykalnosci i niewykrywalnosc, pozwolimyu dzialac w opozycji pod naszym nadzorem. W zamian oczekujemy szczegolow dzialalnosci brata. Rownoczesnie, twoja wspolpraca zagwarantuje bezpieczentwo bratu i jego rodzinie.

Dla kogos przywyczajonego do wygod resortowego dziecka, propozycja trudna do odrzucenia, nieprawdaz? :)

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 12:42:07
14.06.2017 12:56
28.2
Kilgur
140
Senator

Mielismy prezydenta w UBeckich butach, brat sprzedajacy brata w polsce nie dziwi mnie w zaden sposob :P taki kraj poprostu :P

14.06.2017 12:58
😊
28.3
1
Flyby
160
Outsider

"Po tajemniaca poliszynela jest , ze PiS jest umaczany w te wszystkie aferki i afery o ktorych tak zawziecie trabi. Jakby sie powaznie wzieli za reprywatyzacje w Wa-wie to dopiero ciekawostki by wyszly na swiatlo dzienne."
Dokładnie.. Dlatego tak ważną sprawą dla pisowców jest, aby taki Jaki został prezydentem Warszawy ;) Na zaś, co by przykrył po tej całej Komisji, śmierdzące dziury pisowskich kombinacji prywatyzacyjnych i machlojki świętobliwych kancelarii prawniczych.

14.06.2017 13:02
29
odpowiedz
3 odpowiedzi
Kilgur
140
Senator

Komisja Europejska wszczyna formalną procedurę o naruszenie prawa UE wobec Polski, Czech i Węgier w związku z niewypełnianiem przez te kraje decyzji dotyczącej relokacji uchodźców

edit.
Tak to jest jak sie w pracy siedzi czasem hmm trzeba popracowac nie przeczytalem do konca moj blad.

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-14 13:12:39
14.06.2017 13:07
29.1
Trael
186
Ja Bez Żadnego Trybu

Proponuję przeczytać cały artykuł, który zalinkowałeś (całe dwie strony). Wtedy się dowiesz, że to co piszesz o Austrii i Danii to nieprawda.

Edit
Link, który usunąłeś.
https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/what-we-do/policies/european-agenda-migration/20170613_factsheet_relocation_and_resettlement_en.pdf

post wyedytowany przez Trael 2017-06-14 13:30:46
14.06.2017 13:17
29.2
Bukary
151
Senator

Ciii, Trael...

Nie wiesz, że tylko my, Polacy, jesteśmy prześladowani, a nawet krzyżowani przez Rakusa i Borusa? Wredna Europa gnębi Mesjasza Narodów i Mistrza-Przewodnika wszystkich słowiańskich pielgrzymów o imieniu czterdzieści i cztery. Spójrz w lustro: jeśli masz znamię na czole, ty również pokonasz europejskiego lewiatana. Jeśli nie, jedyna nadzieja dla ciebie to zapisać się do PiS-u.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-14 13:18:37
14.06.2017 16:20
29.3
Kilgur
140
Senator

Bukary -> zle trafiles z tymi patriotycznymi podchodami :P od jakiegos czasu mam wyjebane na caly ten kraj, a sporo rzeczy mnie poprostu smieszy, np 27:1 w glosowaniu nad nord stream2
http://forsal.pl/artykuly/1050080,nord-stream-2-budowa-gazociagu-ue-niekorzystne-prawo-dla-polski.html

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-14 16:28:35
14.06.2017 13:52
30
1
odpowiedz
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Uchodźcy uchodźcami (dobrze, że Komisja Europejska w końcu wszczęła tę procedurę), ale bardziej czekam na wszczęcie procedury nałożenia na Polskę sankcji wskutek łamania praworządności i demokracji przez PiS. Bo dopóki "Polcy i Polaki" nie dostaną ostro po dupie (czyt. zabraknie unijnej kasy), będą mieć zamknięte oczy na to, że PiS niszczy państwo polskie i degeneruje naród polski.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 13:54:26
14.06.2017 13:58
31
1
odpowiedz
6 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

http://m.onet.pl/biznes/branze/edukacja,rq1j0g

No i PiS stracił kilka tysięcy wyborców. A ponieważ moje codzienne doświaczenia wskazują na to, że rodzice są mocno wkurzeni, rzekłbym nawet: kilkadziesiąt tysiecy. ;)

Dodajmy, że przy okazji rozwalił wiele lat mozolnej pracy w dziedzinie edukacji polskich dzieci i cofnął nas co najmniej o kilka lat, do epoki, w której stosowało się m.in. idiotyczne metody nauczania opisane z zachwytem w filmiku wklejonym przez Lutza w wątku o wychowaniu (np. leczenie dysleksji poprzez przepisywanie jednego wyrazu po 500 razy).

14.06.2017 14:02
😃
31.1
neXus
162
Fallen Angel

Czy dobrze pamiętam, ze minister edukacji grzmiała z mównicy, że żaden nauczyciel nie straci pracy w wyniku reformy edukacji i każdy co tak twierdzi to ordynarny kłamca? :D

14.06.2017 14:09
😃
31.2
Flyby
160
Outsider

"nie nauka a chęć szczera zrobi z ciebie PiS oficjela"

14.06.2017 14:09
😊
31.3
1
Bukary
151
Senator

Dobrze pamiętasz. Ale nie od dziś wiemy, że słowa padające z ust pisowców nie mają żadnego znaczenia.

14.06.2017 14:45
31.4
Flyby
160
Outsider

"Ale nie od dziś wiemy, że słowa padające z ust pisowców nie mają żadnego znaczenia"
Ech Bukary, gdyby potraktować dosłownie takie zdanie. ..Nie dobrze jest, jak edukacja obdarza polityczną naiwnością.
O tym że mają znaczenie, wie doskonale starszy bibliotekarz z Żoliborza i wykorzystuje to, co sam wyniósł swojego czasu z bolszewickich nauk.
Razem z niejakim Antonim i resztą para bolszewickiej gwardii.
Transformacja wzorców, "bez znaczenia", trwa w najlepsze.. Jest łykana przez "ciemny lud" jak uświęcone latami wpajania, prawdy objawione z mitycznymi dodatkami o których gdzieś pisałeś wyżej..
Bez najmniejszego wysiłku bo wszystko wciąż obraca się na poziomie teorii spiskowych, których Antoni był w swoim czasie gorącym zwolennikiem. Pokraczność i zgroza..

14.06.2017 14:49
14.06.2017 14:58
31.6
3
Drackula
172
Bloody Rider

nie zrozumieliscie Zalewskiej. Ona miala na mysli wyborcow pisu, zaden nauczyciel co popiera PiS nie straci pracy! A reszta? Pies ich gryzl.

14.06.2017 15:09
32
odpowiedz
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Drackula [28.1]
Ale z drugiej strony mam ciemny lud, wyborcow pisu, ktorzy glosowali by na kaczke nawet majac przed nnosem papiery na to ze kaczka donosila na brata.

Dokładnie. Jestem przekonany, że gdyby się okazało, że Balbina donosił na Lecha i zostałoby to potwierdzone przez wszystkich kompetentnych ludzi, z IPN włącznie, to i tak co najmniej 95% PiSiorów miałoby to w dupie i zamiast wierzyć ekspertom uwierzyliby Balbinie, że to nieprawda. A Wolfgang i Piotrowicz wszystkich wokół wyzywaliby od "komuchów".

Podobnie z Janem Pawłem II (nie napiszę "papieżem", bo wiadomo, że instytucję papieża jako taką PiSiory i tak mają w dupie) - jeżeli by było trzeba, to i Jana Pawła II Balbina bezpodstawnie oskarżyłby o współpracę z SB i zdradę, a "ciemny lud" by to kupił.
Szczęście dla Jana Pawła II, że zmarł, zanim PiS doszedł do władzy, bo gdyby i on zaczął wypowiadać się krytycznie nt. tego, co w jego ojczyźnie robią obecnie rządzący
(a zrobiłby to), PiSiory bezwzględnie i bezrefleksyjnie zmieszałyby go z gnojem.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 15:21:32
14.06.2017 15:13
😊
33
1
odpowiedz
Flyby
160
Outsider

"..zaden nauczyciel co popiera PiS nie straci pracy!"

Jak za PZPR gdzie gwarancją otrzymania i utrzymania dobrej pracy, była choćby deklarowana, przynależność partyjna lub ideowa. Jedyna partia wraca w pokracznej formie..

14.06.2017 15:52
📄
34
odpowiedz
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Ktoś z przedstawicieli Policji kłamie: https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/policja-jednak-znala-nagranie-z-przesluchania-igora-stachowiaka-kgp-zmienia-wersje-zdarzen,1633891.html?playlist_id=22045 . Kłamie i jeszcze tam pracuje.

Polecam szczególnie fragment 2:10-2:29 - lutzie, czujcie się bezpiecznie!

14.06.2017 16:04
35
2
odpowiedz
9 odpowiedzi
Drackula
172
Bloody Rider

Czy ona tylko jak roslinka czyta z kartki? Czy wogole zastanowila sie na sensem tego co czyta?
Eh, te kurna pisowskie Ubermenschen :/

https://twitter.com/DarioPocztowski/status/874950935860178944

Pisowskie media juz ta wypowiedz pozdejmowaly.

A tak sie wczesniej zbulwersowali o wizerunek Szydlo w tym klipie ---> https://youtu.be/HMQkV5cTuoY

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 16:34:13
14.06.2017 16:50
35.1
MANOLITO
155
Legend

że co?! a co tam jest takiego kontrowersyjnego?

14.06.2017 16:52
35.2
2
Drackula
172
Bloody Rider

dla takich misiow jak ty z falanga w klapie nic, wrecz przewciwnie, powinienes byc pelen ekstazy ;)

14.06.2017 16:56
35.3
MANOLITO
155
Legend

wyjaśnij co tam jest niestosownego?

14.06.2017 17:46
35.4
1
kombinator
67
The Doctor

Brocha w ten sposób przestrzega przed uchodźcami?

W sumie to nic dziwnego bo pis to partia ludzi którzy prowadzą rozgrywki polityczne i zbijają kapitał polityczny wykorzystując śmierć, tragedie, katastrofy innych ludzi.
Chociaż musze przyznać że ich nie doceniłem bo nie spodziewałem sie że wjadą z propagandą do Auschwitz

14.06.2017 17:51
35.5
1
Drackula
172
Bloody Rider

Oni chyba mysleli ze ich przekaz dla ciemnego luda nie zostanie dostrzezony poza granicami :0

https://www.washingtonpost.com/world/europe/at-auschwitz-polish-leader-appears-to-defend-migrant-stance/2017/06/14/a9afe71c-510e-11e7-b74e-0d2785d3083d_story.html?tid=ss_tw-amp

Duch Goebelsa pewnie boki zrywa ze smiechu.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 17:54:40
14.06.2017 17:54
35.6
Cainoor
189
Mów mi wuju

Rozdźwięk miedzy tym co robi i tym co mówi.
Nieadekwatne, nieprzystające porównanie.
Możliwość dwuznacznej interpretacji.
Mieszanie obecnej polityki do momentu zadumy nad ofiarami.
Mało?

14.06.2017 19:12
👍
35.7
1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Teraz PiSiorom na pewno łatwiej będzie walczyć ze sformułowaniem "polskie obozy koncentracyjne"...

Brawo, Beata - wypowiedź godna Carycy!

14.06.2017 19:20
35.8
MANOLITO
155
Legend

LOL, czyli wyciąganie lekcji z historii to dla was "możliwość dwuznacznej interpretacji" albo "Mieszanie obecnej polityki do momentu zadumy nad ofiarami." was to już chyba zwyczajnie pojebało, wystarczy ,że się odezwą, a dla was już wszystko źle, bo możliwość dwuznacznej interpretacji, nie no to już jest jakaś paranoja!

14.06.2017 20:45
35.9
1
Cainoor
189
Mów mi wuju

Z tym rynsztokowym językiem to do kolegów. Tutaj na forum, a szczególnie w tym wątku, zachowaj elementarny poziom kultury.

14.06.2017 17:13
👍
36
odpowiedz
2 odpowiedzi
Plantator
75
Prokonsul

Sumliński i Kowalski polecam obejrzeć.
https://youtu.be/cUjBO-nIyiM?t=59s

14.06.2017 17:19
😱
36.1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Prawie dwugodzinny kabaret? Daj pan spokój...

14.06.2017 17:21
36.2
Flyby
160
Outsider

"Szkoda czasu i atłasu"
..bardzo mnie bawią pisowskie zastawki narodowe, które korzystając z okazji, obrastają w splendory niemal na równi z towarzyszami z PiS..
Ostatni husarze na pisowskich koniach, z kwiatkami dla ostatniego obrońcy chrześcijaństwa, Trumpa ;) Słychać śmiech i rżenie koni..

..uzupełnię - za czasów komuny, towarzysze z PZPR także podpierali okresami ruch narodowy. Wtedy powstał film o majorze Hubalu czy Piłsudskim, lecz przede wszystkim bijało się Teutonów pod Grunwaldem. Powstało nawet takie stowarzyszenie Grunwald , nad którym pieczę miał niejaki Poręba.. Ech, jakbym patrzył na pogrobowców z tamtych czasów.. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 18:54:26
14.06.2017 17:17
📄
37
odpowiedz
18 odpowiedzi
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Co do uchodźców, to trzeba sobie zadać pytanie, czy polskie prawo może być tak bezwzględne i bezduszne, żeby traktować osobę skrzywdzoną, upokorzoną i zaszczutą tylko przedmiotowo? Dziwi w tej chwili taka bezduszność i obojętność, i umywanie rąk przez rządzących oraz traktowanie uchodźców przedmiotowo.
Jesteśmy tego typu krajem, w którym tego typu przypadki powinny budzić szczególną refleksję, ponieważ przez wiele dziesięcioleci my również poniewieraliśmy się po świecie w poszukiwaniu wolności i pracy. Dzisiaj Polacy również emigrują.
Biorąc pod uwagę historię naszych znajomych i tych osób, które kiedyś wyjeżdżały w poszukiwaniu lepszego miejsca na świecie (jak np. Lutz) i tam również przechodziły różne trudne sytuacje i upokorzenia, ale również znajdowały pomoc, powinniśmy wysnuć z tego jakąś refleksję.
Powinniśmy zrobić wszystko, by uchodźcom pomóc.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 17:20:36
14.06.2017 17:24
37.1
Plantator
75
Prokonsul

Trzeba rozróżnić uchodźców od nachodźców. To co zalewa dzisiejszą europe to nachodźcy. Większość przybywa tu po socjal.

14.06.2017 17:31
37.2
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Przecież jest napisane, że przez wiele dziesięcioleci my również poniewieraliśmy się po świecie w poszukiwaniu wolności i pracy.

14.06.2017 17:39
37.3
Ayano Aishi
10
Centurion

I to ma być niby argument na to, by wpuszczać hordy ludzi których kultura nijak nie może żyć w zgodzie z naszą? Jestem za przyjmowaniem uchodźców (nie imigrantów ekonomicznych) np. z Ukrainy, ale niekontrolowany zalew Europy jest sprzeczny z interesem i bezpieczeństwem Europejczyków. Szkoda, że nadal znajdują się ludzie którzy zdają się tego nie widzieć albo nie potrafią tego zrozumieć.

post wyedytowany przez Ayano Aishi 2017-06-14 17:41:18
14.06.2017 17:42
37.4
1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Chodzi o to, że trzeba sobie zadać pytanie, czy polskie prawo może być tak bezwzględne i bezduszne, żeby traktować osobę skrzywdzoną, upokorzoną i zaszczutą tylko przedmiotowo? Dziwi w tej chwili taka bezduszność i obojętność, i umywanie rąk przez rządzących oraz traktowanie uchodźców przedmiotowo.
Jesteśmy takim krajem, w którym tego typu przypadki powinny budzić szczególną refleksję, ponieważ przez wiele dziesięcioleci my również poniewieraliśmy się po świecie w poszukiwaniu wolności i pracy. Dzisiaj Polacy również emigrują.
Biorąc pod uwagę historię naszych znajomych i tych osób, które kiedyś wyjeżdżały w poszukiwaniu lepszego miejsca na świecie i tam również przechodziły różne trudne sytuacje i upokorzenia, ale również znajdowały pomoc, powinniśmy wysnuć z tego jakąś refleksję.
Powinniśmy zrobić wszystko, by uchodźcom pomóc.

Tak postępować nakazuje chrześcijaństwo/katolicyzm, którym mordy wycierają sobie polscy politycy, zwłaszcza ci obecnie rządzący.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 17:48:21
14.06.2017 17:46
😊
37.5
1
Flyby
160
Outsider

Jak rozróżniać uchodźców od ..khm (ciekawy termin) "nachodźców", Plantatorze? Czy tak jak odróżnia się domokrążcę od żebraka?

Na jakiej podstawie, Ayano Aishi - piszesz zdanie: ..wpuszczać "ludzi których kultura nijak nie może żyć w zgodzie z naszą?" Czyżbyś zapomniał o polskich Tatarach z Kresów? Żyją między nami do dzisiaj według swoich obyczajów i wiary.

..i co synki, znowu minusiki ruszyły zamiast racji? A wysilcie się trochę i więcej piszcie..
Polska tolerancja którą od wieków szczyciła się polska szlachta i kultura, na naszych oczach zmienia się w płytką, cuchnącą kałużę nacjonalizmu..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 18:55:39
14.06.2017 17:57
37.6
Plantator
75
Prokonsul

To proste trzeba ich spytać dokąd chcą jechać. Większość z nich nie chce do Polski, to unia europejska chce ich nam na siłę wcisnąć.

post wyedytowany przez Plantator 2017-06-14 17:57:43
14.06.2017 18:03
37.7
Ayano Aishi
10
Centurion

Na jakiej podstawie, Ayano Aishi - piszesz zdanie: ..wpuszczać "ludzi których kultura nijak nie może żyć w zgodzie z naszą?"

Na podstawie wydarzeń w Europie Zachodniej oraz prognoz związanej z ze zwiększaniem się populacji muzułmańskiej i adekwatnie zwiększonym tym samym nieporządku i "incydentach" związanych z pewna grupą naszych (europejskich) gości.

post wyedytowany przez Ayano Aishi 2017-06-14 18:04:28
14.06.2017 18:12
37.8
1
Edgar Menadżer
32
Konsól Honorowy

Większość z nich nie chce do Polski

Skąd wiesz? Rozmawiałeś z nimi i tak ci powiedzieli?
Tak tylko pytam

14.06.2017 18:18
37.9
Plantator
75
Prokonsul

Znasz sprawę z fundacją Estera prowadzoną przez Miriam Shaded. Sprowadzili do Polski chrześcijan z Syrii. Z tego co pamiętam to chyba 8 dni byli w Polsce i uciekli do Niemiec, bo tam jest większy socjal.

14.06.2017 18:19
😉
37.10
twostupiddogs
170
Legend

A ile to tysięcy ich było?

14.06.2017 18:25
37.11
Flyby
160
Outsider

Apel do rządu, Plantatorze ;) Choć to co piszesz już ma rozmaite stosowane formy wstępnych selekcji uchodźców.

Nie odpowiedziałeś na pytanie Ayano Aischi..Polska historia i kultura udowadnia że można żyć zgodnie z nacjami o obcych nam korzeniach.
Nie zakładaj z góry i nie mieszaj incydentów (zamachów) różnego pochodzenia.

14.06.2017 18:27
😊
37.12
1
Edgar Menadżer
32
Konsól Honorowy

Chociaż w sumie to może tak być że nie chcą do Polski przyjechać. Po tym jak zobaczyli lub usłyszeli co wyprawia rząd w Polsce wolą nie ryzykować

14.06.2017 18:28
👍
37.13
Irek22
83
Grzeczny już byłem

"Nie chcemy przyjmować uchodźców, bo stąd wyjadą" - fuck logic.

14.06.2017 18:29
37.14
Plantator
75
Prokonsul

Ale ja nie jestem przeciw uchodźcom. Do Polski przyjechało ponad milion Ukraińców do pracy i nie mam nic przeciwko. Nie mam nic przeciwko jeśli przyjechało by tu milion arabów do pracy. Nie chce tylko aby przyjeżdżali tu po socjal. Zlikwidujmy zasiłki socjalne dla obcokrajowców (tak jak jest np. w Arabii Saudyjskiej) i przyjmujmy każdego, tylko niech pracuje na siebie.

14.06.2017 18:39
37.15
Kilgur
140
Senator

Nikt nie broni przyjechac uchodzcom do polski przez ostatnie pare lat przyjelismy i dalej przyjmujemy np 90k czeczenow z ktorych 7k zostalo reszte wywialo na "zachod". Pisiory nie chca relokacji na sile co imo jest glupota bo i tak ci relokowani znikneli by z kraju z pare dni wiec problem by zniknal, do polski nikt nie przyjedzie z wlasnej woli sie osiedlic bo bieda tu piszczy :P
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ile-dostaje-uchodzca-w-polsce-a-ile-w-niemczech/c7ldymw

14.06.2017 19:20
37.16
Ayano Aishi
10
Centurion

Nie odpowiedziałeś na pytanie Ayano Aischi..Polska historia i kultura udowadnia że można żyć zgodnie z nacjami o obcych nam korzeniach.
Nie zakładaj z góry i nie mieszaj incydentów (zamachów) różnego pochodzenia.

Tak, tylko Ci tatarzy nie mnożą się na potęgę za socjal którego u nas właściwie nie ma. Nie ma ich też tutaj na tyle dużo i z tego co mi wiadomo asymilują się z lokalnym środowiskiem a przede wszystkim przestrzegają naszego prawa.

I kto tutaj miesza sprawy, problemem jest tutaj to że Ci imigranci to nie są żadni tatarzy tylko przedstawiciele kultury muzułmańskiej z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. I Ci ostatni za nic mają prawa człowieka(porównując do ich sharia) gdyż ich wiara jest jednocześnie połączona z ich prawami- które zawsze będą ponad naszymi europejskimi prawami człowieka czy też prawem krajowym. I nawet jeśli zdarzają się przypadki porządnych, dobrych muzułmanów to jednak fakty mówią same przez siebie. Oni nie chcą żyć w krajach europejskich, oni przenoszą te ich kraje do nas. O ile podstawowym fundamentem tożsamości europejczyków jest naród, tak w ich wypadku jest to religia- "jedyna słuszna". Ot taka drobna różnica. Także przykład tatarów jest tu kompletnie nie na miejscu. Na siłę nikt tych ludzi nie zasymiluje, a jeśli spróbuje to nie skończy się to dobrze dla żadnej ze stron.

post wyedytowany przez Ayano Aishi 2017-06-14 19:21:30
14.06.2017 19:33
37.17
MANOLITO
155
Legend

jak czytam te wypociny flybego który zamachy nazywa incydentami, przypomina mi się reportaż tefałenu który nożowników nazywał brytyjczykami, czyli nie zrobili tego uchodźcy tylko brytyjczycy! jakim trzeba być pojebem, żeby tak zakłamywać rzeczywistość? jak można być tak ślepym, i nie widzieć, że za tym wszystkim stoją muslimy/salafici? jak można nie zauważać, że jesteśmy wolni od zarazy dlatego właśnie, że ich u nas nie ma?

14.06.2017 20:53
37.18
1
Flyby
160
Outsider

O, mam bojowy "wespół zepsuł" na głowie..

Ayano Aishi -
wypiską cech wojującego islamu, odmawia muzułmanom prawa do pomocy i egzystencji między innymi nacjami.
Religia i obyczaje tych ludzi dyskredytuje ich masowo - tak jak to było kiedyś z innymi ludźmi - co masowo ginęli za pochodzenie.

Zaś niejaki manolito usiłuje mnie dołować niestosownością moich wyjaśnień oraz zwrotami typu "jakim trzeba być pojebem". Z przykrością muszę ci napisać pisowsko-narodowy dyskutancie że wystarczy być manolito aby mieć na własność takie określenie.
I nie dyndaj mi tu mędrku, salafitami co za wszystkim stoją bo ci napiszę że za twoim pisaniem stoi szejtan ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 21:00:32
14.06.2017 18:30
38
1
odpowiedz
Cainoor
189
Mów mi wuju

Ayano Aishi
"hordy ludzi" - Zadeklarowaliśmy pomoc dla 7 tysięcy ludzi, nie wiemy jakiej religii
"ludzi których kultura nijak nie może żyć w zgodzie z naszą" - obecnie mamy w Polsce około 11 tyś. muzułmanów.
"niekontrolowany zalew Europy" - Całe szczęscie, że deklaracja owych 7 tyś. dotyczyła przepływu kontrolowanego.
"Na podstawie wydarzeń w Europie Zachodniej" - mówisz o partyzanckiej walce wojowników ISIS?
"prognoz związanej z ze zwiększaniem się populacji muzułmańskiej i adekwatnie zwiększonym tym samym nieporządku i "incydentach"" - a zalinkuj, w wolnej chwili chętnie poczytam

Takie to miałkie to wszystko.

14.06.2017 19:00
😊
39
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Aha, zapomniałem wspomnieć, że post [37] to lekko zmodyfikowana wypowiedź kogoś innego. Nie wstawiłem też linka do źródła.

Zatem wstawiam link: http://orka.sejm.gov.pl/StenoInter5.nsf/0/9905B730449C15D3C12572D6005CF6B1/$file/41_a_ksiazka.pdf . Te słowa znajdują się konkretnie na str. 68, mniej więcej od połowy. :)

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 19:07:03
14.06.2017 19:18
39.1
Kilgur
140
Senator

Dobrze ze "lekko zmodyfikowana" wiadomosc nie zmienia tresci oh wait jednak zmienia to nie jest czasem to czym sie brzydzisz, nienawidzisz i wytykasz pisorom, manipulacja pis zuo jednak my mozemy i nic w tym zlego. #hipokryzjaover40000

14.06.2017 19:28
39.2
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Gdybyś był inteligentny, Kilgur, to zauważyłbyś, że modyfikacja dotyczyła tylko zamienienia jednego uchodźcy na grupę uchodźców, a także zamienienia kompletnie nic nie zmieniającego w treści tej wypowiedzi sformułowania "kolejnych instytucji" na "rządzących". No i dodanie "(jak np. Lutz)".
Natomiast cały (chrześcijański) sens tamtego przesłania został zachowany.

Zresztą, nawet sama Beata nie poprzestała na trosce o tylko tego jednego, konkretnego człowieka, bo przecież historia tej młodej kobiety z Nigerii jest bardzo wstrząsająca. Pytanie, czy jedyna. Czy nie było takich zdarzeń w przypadkach innych osób, które w naszym kraju znalazły się w poszukiwaniu wolności i pracy, i z różnych powodów, często z własnej, ale często również i nie z własnej winy popadły w kłopoty i trudności? Co się działo potem z tymi osobami?

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 19:35:58
14.06.2017 20:33
39.3
Kilgur
140
Senator

Irek22 -> litosci cala sprawa byla o deportacje skatowanej ofiary handlu ludzmi, a nie uchodzcy gdybys byl inteligentny sprawdzilbys czym manipulujesz, masz tu troche informacji dodatkowych :P
http://www.tvn24.pl/polskie-pieklo-janet-z-nigerii,241696,s.html

Druga sprawa jest to ze przez 18 z 24 zaplanowanych miesiecy relokowano ile 10%? 15?% uchodzcow z wloch/grecji to jakis joke :P Problem jest taki KE dala centralnie dupy i teraz szuka kogos zeby zwalic wine za niepowodzenie calej relokacji. Trzecia sprawa to glupota pisowcow, ja na ich miejscu zrobilbym oboz przy granicy niemieckiej i gwarantuje ze uchodzca w polsce pozostalby moze 2 dni :P

14.06.2017 20:44
39.4
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Nie spodziewam się po tobie wiele, więc nie oczekuję, że zrozumiesz to chrześcijańskie, uniwersalne przesłanie Beaty Szydło i że ludzi, którym dzieje się krzywda należy zawsze - bez względu na kontekst oraz bez względu na m.in. płeć, kolor skóry, orientację seksualną, narodowość czy religię - traktować jak ludzi, a nie jeszcze dodatkowo im dokopać.
Dałeś się podejść (oczywiście świadomie i z premedytacją w poście [37] nie przytoczyłem źródła) i teraz rżniesz głupa. Albo nie, nie rżniesz...

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 21:13:48
14.06.2017 21:13
39.5
Kilgur
140
Senator

W jaki sposob dalem sie podejsc? moje stanowisko nie zmieni sie chocbys slowa jp2 tu przytaczal, smiesza mnie tylko metody :P

a nie jeszcze dodatkowo im dokopać.
Przecierz dokopac to im chce EU zeslac do lagrow w polsce, bo przecierz nawet ci hmm "prywatnie" sprowadzeni przez jakas organizacje humanitarna dali noge pierwzej nocy :P Wiec jedynym sposobem zeby po relokacji zostali w polsce to zamknac ich w obozach :P

post wyedytowany przez Kilgur 2017-06-14 21:24:00
14.06.2017 19:20
😁
40
odpowiedz
2 odpowiedzi
szaka24
32
Konsul

http://vesselnews.io/eu-launches-legal-action-hungary-poland-czechs-migrant-quotas/

no brawo panie Tusk. W końcu udało się dowalić ciemnogrodowi. Jest szansa, że jak te PiSowskie ciemniaki dostaną po dupie to znów władzę przejmie PO. Tak trzymać!!!

14.06.2017 19:24
40.1
1
.:Jj:.
99
     Frank Sinatra     

Tak, imperator Tusk steruje Francją, Niemcami i Beneluxem, od miesięcy przygotowywał ten cios w Rzeczpospolitą.

Oszczędź obcym ludziom w internecie takiej durnoty.

14.06.2017 20:35
😉
40.2
twostupiddogs
170
Legend

.:Jj:.

W dni parzyste Tusk jest potężny, w nieparzyste jest marionetką*

* zasada nie dotyczy pełni księżyca.

14.06.2017 19:21
41
odpowiedz
8 odpowiedzi
Lasterious
6
Chorąży

Ciekawa czy jakiś rząd wprowadzi z powrotem tzw. bykowe. Może PiS? Byłby to bardzo dobry pomysł na zmobilizowanie polskiego społeczeństwa do szybszego zawarcia związku i tworzenie nowych dzieci, które są potrzebne Polsce. Dużo się teraz widzi mężczyzn po 25 roku życia, który nie mają dzieci a nawet stałej partnerki. Taki podatek zmobilizowałby ich do szybszych poszukiwań i zawierania związku. Co o tym sądzicie?

14.06.2017 19:24
41.1
2
.:Jj:.
99
     Frank Sinatra     

Nie najgorszy pomysł.
Jednak przed tym to bym wprowadził podatek od głupoty.

14.06.2017 19:29
😱
41.2
1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Ale prezesa też by to objęło?

14.06.2017 19:30
41.3
Ayano Aishi
10
Centurion

Super, czyli nie dość że zarabiam minimalną krajową u prywaciarza to jeszcze bym musiał dodatkowo płacić, bo żyję sam? Po prostu genialne...

Żadne 500 plus, albo kary za nieposiadanie dzieci nie jest żadnym rozsądnym wyjściem w celu zwiększenia dzietności. To problem tkwi w większości w dwóch rzeczach
a) mentalności ludzi którzy są w związkach, pieniądze mają, ale wolą wygodę i czas dla siebie
b) wielu ludzi nie ma dzieci albo posiada "tylko" jedno, bo zwyczajnie ich na to nie stać. Brak stabilności finansowej i nikłe perspektywy na poprawę sytuacji- dla dodatkowych pięciu stówek chyba tylko kretyn by się zdecydował na kolejne dziecko.

post wyedytowany przez Ayano Aishi 2017-06-14 19:31:03
14.06.2017 20:19
41.4
Flyby
160
Outsider

Lasterious zajął się na serio produkcją dzieci a Wy go krytykujecie ;)
To świetny pomysł.

Kiedy jedni w pocie czoła produkują dla Polski dzieci za marne 500+, to inni pławią się w bezproduktywnej rozpuście, fundując sobie dobry sprzęt, auta i inne uciechy. Objuczeni dziećmi i obowiązkami prokreacji młodzi, mogą tylko zazdrościć tym bezdusznym osobnikom bawiącym się do rana po klubach go go ;(
Tak, kawalerowie od siebie powinni wesprzeć produkujących dzieci, tą marną sumką 500+, zaś kawalerowie uchylający się od świadczeń, zostać skazani na opiekę i opierunek dzieci produkujących..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 20:21:13
14.06.2017 21:16
😃
41.5
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Flyby

No dobra, ale co z Jarkiem?!

14.06.2017 21:23
😉
41.6
1
Drackula
172
Bloody Rider

Jarek tez, a jak juz mu kuzka nie dyga to podwojnie, bo bezproduktywny ;)

14.06.2017 21:30
41.7
1
Flyby
160
Outsider

Pff ..wszystkie dzieci są Jarka

14.06.2017 22:18
😁
41.8
1
Bukary
151
Senator

Lasterious to mój nowy ulubiony użytkownik GOL-a.

14.06.2017 20:42
42
odpowiedz
4 odpowiedzi
Drackula
172
Bloody Rider

MANOLITO150Legend
LOL, czyli wyciąganie lekcji z historii to dla was "możliwość dwuznacznej interpretacji" albo "Mieszanie obecnej polityki do momentu zadumy nad ofiarami." was to już chyba zwyczajnie pojebało, wystarczy ,że się odezwą, a dla was już wszystko źle, bo możliwość dwuznacznej interpretacji, nie no to już jest jakaś paranoja!

Jesli kogos w tym kraju "pojebalo" to bedzie to wasz wspanialy rzad, jego wyznawcy i paranoik, ktory pociaga za sznurki, widzacy wszedzie zagrozenie. Pisiorki doszly do takiego poziomu glupoty, ze swoja tepa polityczna agitacje wciskaja wszedzie, nawet podczas obchodow upamietniajacych ofiary Auschwitz. Nie wazne, jak, nie wazne gdzie, byle do celu, nawet po trupach.
Paranoik tanczy na grobach 96 ofiar Tupolewa a jego pacynka wskoczyla z agitka na groby 1.1 miliona.
Tu nie ma zadnej dwuznacznosci, cala ta agitka to celowe i zamierzone podkreslenie stanowiska w sprawie uchodzcow. O dwuznacznosci to mowia tylko Ci, ktorzy nie chca walnac prosto z mostu, ze szydlowa zachowala sie jak idiotka.

Ten przyklad dobitnie pokazuje tepote umyslowa pisiorkow, bo szydlowa w swojej "ognistej" przemowie pojechala taka agitka ze Goebbels bylby dumny. Tak wszystko sosem faszystowskim podlala ze az pisiorksie media niesmak poczuly. Niestety dla szydlowej, w internecie nic nie ginie, i oprocz tej agitki takze wspaniale twitty sa znane publice.

Ale jak sie nie zna umiaru to takie sa efekty, pisiorki same sobie faszystowskie latki doszywaja.
Za kazdym, kiedy juz sie wydaje ze pisiorki osiagnely dno, znow ktos od spodu puka.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 20:45:12
14.06.2017 20:51
42.1
Cainoor
189
Mów mi wuju

Dwuznaczność, bo dla osoby o złej woli można jej słowa interpretować jako pochwałę dla Hitlera, który 'chroniąc' swoich obywateli zaczął gazować wszystkich innych...

14.06.2017 20:52
😉
42.2
1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Drackula
widzacy wszedzie zagrozenie

No, no, tylko bez takich - Widzący jest po Jasnej Stronie Mocy!

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 20:55:16
14.06.2017 20:54
42.3
1
Drackula
172
Bloody Rider

to tez, masz racje, mi chodzilo raczej o dwuznacznosc w sensie braku zlych intencji i jakis niby "przejezyczeniach" szydlo.

Edit.

Obszerniej i z lepsza skladnia to co chcialem w skrocie przekazac takiemu Manolito:

https://opinie.wp.pl/slawomir-sierakowski-podwojne-klamstwo-szydlo-o-holokauscie-6133587041572993a

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 20:58:19
14.06.2017 20:55
42.4
Cainoor
189
Mów mi wuju

Nie no, jeśli chodzi o jej intencje 'dopierniczenia uchodźcom' to nie ma dwuznaczności. Ewidetnie taki był jej zamiar. Pierdnęła buzią.

14.06.2017 21:12
😉
43
odpowiedz
5 odpowiedzi
Drackula
172
Bloody Rider

Ja się zagłębiłem, 5 lat studiów poświęconych bezpieczeństwu i na wykładach dobitnie wręcz potwierdzono moje obawy, że im więcej islamu w państwie, tym większy burdel.

Super, czyli nie dość że zarabiam minimalną krajową u prywaciarza to jeszcze bym musiał dodatkowo płacić, bo żyję sam?

Ale jak to? specjalista od bezpieczenstwa pracuje za minimum krajowe? To co ty robisz? Pracujesz jako ciec?

14.06.2017 21:23
😉
43.1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Cieć-antyterrorysta... Cholera, z taką fuchą to powinien zabiegać, by do Polski sprowadzono 7 mln uchodźców, a nie marne 7 tys. - byłby tak rozchwytywany, że stawki by szły w tysiącach euro za godzinę...!

14.06.2017 21:25
43.2
Ayano Aishi
10
Centurion

Ah Drackula ma okazje się odgryźć za to że śmiałem napisać coś sprzecznego z jego poglądami, na co zresztą nie pofatygował się odpowiedzieć w odpowiednim wątku. Ale proszę bardzo- tak, wielka niespodzianka że po humanie pracuje się niekoniecznie w swojej branży, szczególnie że dopiero co obroniłem magistra. Pochwalcie się Waszym wykształceniem i miejscem pracy... Drackula z tego co pamiętam na podstawie Twoich wypowiedzi, to sam wyeimigrowałeś za chlebem. Więc sorry ale próby nazywania mnie cieciem z Twoich ust są kompletnie bez efektu. :)

14.06.2017 21:31
👍
43.3
Drackula
172
Bloody Rider

alez prosze bardzo:

Skonczona polibuda, wydzial mechaniczny. Jeszcze w czasie studiow jedna z czolowych uczelni w UK zaproponowala mi robienie u nich doktoratu. Jako ze bylo przed 2004 to musieli na mnie wydac dosc sporo kasy.
Po skonczonym doktoracie, zaproponowali mi prace i tak mi sie w UK zostalo.

Tak wiec, nie, nie emigrowalem za chlebem. Samo tak sie potoczylo. moglem w kraju zostac, mam gospodarstwo rolne a w najgorszym razie moglem pracowac na tokarkach, CNC itp, a to takie zle pieniadze nie byly. Z glodu bym nie umarl :p

PS. I jako ciec tez pracowalem jakby co;), kiedy na 2-3 roku studiow musialem sobie dorobic na utrzymanie bo niestety nikt mi na studia nie lozyl.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 21:33:36
14.06.2017 21:37
👍
43.4
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Ayano Aishi
szczególnie że dopiero co obroniłem magistra

Pierwsze co powinieneś teraz zrobić, to zapisać się do Partii (jak to się robiło za PRL), a z takim wykształceniem i - przede wszystkim! - legitymacją partyjną na pewno znajdziesz zatrudnienie w BOR, bo zdaje się, że na nadmiar fachowców teraz tam nie narzekają...

Drackula [43.3]
i tak mi sie w UK zostalo

Przy okazji mógłbyś to napisać krukilisowi w poście [9]... ;)

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 21:42:46
14.06.2017 21:51
43.5
Ayano Aishi
10
Centurion

Ah nie ma to jak porady zawodowe na forum o grach w wątku poświęconym polityce... :)

Chcecie tego czy nie, na każdej szanującej się uczelni na których wykłada się kierunki związane z bezpieczeństwem, zwraca się uwagę na zagrożenie związane z rozrastającym się w Europie islamem, jako jedno z największych zagrożeń dla Europy w XXI wieku. I żadne przemowy do przyzwoitości i uczynności chrześcijańskiej tego nie zmienią, nawet próby namówienia do przyjmowania imigrantów przez samego papieża. I PiS jest tego świadom, a także tego że dostał znaczny procent od głosów oburzonych ludzi na deklarację byłej premier Kopacz dotyczących tzw. uchodźców. Dlatego jakby taki PiS ich teraz przyjął mimo woli narodu, to strzeliłby sobie dosłownie headshota. Nie lubię PiSu i sam zagłosowałbym na jakąkolwiek inną partię, gdyby była przeciwko wymuszonemu przez UE rozlokowaniu imigrantów.

14.06.2017 21:49
44
2
odpowiedz
Bukary
151
Senator

Manolito, lektura dla ciebie, bo chyba nie do końca zrozumiałeś, co takiego palnęła Broszka w obozie:

https://opinie.wp.pl/slawomir-sierakowski-podwojne-klamstwo-szydlo-o-holokauscie-6133587041572993a

W czasie obchodów 77. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu Auschwitz premier Beata Szydło powiedziała: "Wstrząsający i haniebny proceder przemysłowego mordu prowadzony w obozach koncentracyjnych na zawsze pozostawił piętno na losach świata. Dla tych zbrodni nienawiści nie ma i nigdy nie będzie usprawiedliwienia, dlatego tak ważne jest przekazywanie prawdy o tamtych wydarzeniach". Jaka jest ta prawda? Dalszy ciąg wystąpienia pani premier: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli".

Któryś z komentujących poszedł za logiką zawartą w słowach Szydło i zapytał: "Premier Szydło chce robić obozy koncentracyjne dla uchodźców?!". Bo jak to inaczej czytać? Że chodzi o ochronę Żydów, których kto miał obronić jako "swoich obywateli"? Nieistniejący jeszcze wtedy Izrael? Pokonana Polska? Ktoś jeszcze? (...)

Zawarte w słowach Szydło kłamstwo jest podwójne. Nie tylko nie sposób uzasadnić Holokaustem rządowej polityki "chronienia obywateli" przed uchodźcami, ale przeciwnie, to właśnie Holokaust dla wszystkich powinien być memento, jak postępować wobec uciekających przed wojną. Tak się bowiem składa, że częścią historii Shoah są na przykład odganiane od brzegów przez Amerykanów statki z uchodźcami żydowskimi tuż przed wojną i po jej wybuchu. Amerykanie dzisiaj się tego wstydzą. Amerykańscy historycy opisują to w książkach. Amerykańscy studenci uczą się o tym w szkołach. Tam o "pedagogicie wstydu" nie ważyłby się powiedzieć żaden poważny polityk. (...)

Historia Holokaustu to także historia uchodźców żydowskich i tego, jak zabrakło dla nich pomocy. (...) Ani Szydło, ani występującego z nią Piotra Glińskiego, to jednak nie rusza. Do rozgrywania uchodźców można rozegrać nawet Holokaust. Ten rząd nie zna żadnych granic, poza granicami Polski.

Wiesz, chodzi między innymi o to, że godne pogardy jest urządzanie wiecu politycznego w takim miejscu i wykorzystywanie historii Zagłady do siania idiotycznej propagandy. A skoro cała afera jest wynikiem paranoicznej interpretacji słów Beaty Szydło przez antypisowców, to bardzo chętnie bym się dowiedział, jak rozumiesz te słowa pani premier:

https://twitter.com/Exen/status/874936487699206145/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http:%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fdziwne-przemowienie-beaty-szydlo-w-auschwitz-premier-wywolala-burze-w-sieci-6133502707918465a

Co to znaczy według ciebie: "Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli"? Bo widzisz, moim skromnym zdaniem, ta sentencja jest dosyć nielogiczna i wygląda na jakaś zupełnie desperacką i pozbawioną sensu próbę połączenia tragedii Holocaustu z polityką PiS-u. Ale wierzę, że dzięki tobie dostrzegę tutaj żelazną logikę rozumowania naszej milusińskiej.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-14 22:19:27
14.06.2017 21:49
45
odpowiedz
Cainoor
189
Mów mi wuju

Ayano Aishi na studiach uczyli... humanistycznych... Tia. Mało tego humanizmu w takim razie. Mimo wszystko nie wierzę.

14.06.2017 21:57
46
odpowiedz
2 odpowiedzi
Drackula
172
Bloody Rider

a mieli dzis taka piekna okazje aby wyjsc z podniesionym czolem i zachowac twarz w sprawie tej relokacji 7tys uchodzcow.

Mogli rzucic tekstami o zadumie na holokaustem, refleksji nad potrzeba pomocy blizniemu i zapunktowac ogromnie w oczach krytykujacych, ALE NIE dalej w zaparte, po trupach do samego konca.
Ubermenchen sa niereformowalni.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-14 21:58:27
14.06.2017 22:08
46.1
twostupiddogs
170
Legend

Do ostatecznego zwycięstwa.

14.06.2017 22:14
46.2
USSCheyenne
52
Generał

Raczej do "ostatecznego rozwiązania kwestii uchodźców". Prymitywny przekaz katolskiej hołoty do prymitywnego elektoratu. Tak samo jak słowa konusa o przynoszeniu chorób przez imigrantów.

14.06.2017 22:16
😁
47
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

Zauważam ostatnio u naszej rządowej ekipy jakieś zwiększenie prędkości staczania się w dół oraz intensyfikację przaśnej głupoty kolejnych motorniczych, którzy spychają wózek ze zdrowym rozsądkiem i pozorami przyzwoitości w przepaść: przecież każdego dnia pojawia się co najmniej jedna informacja, która normalnego człowieka może przyprawić o śmiech lub ból głowy. Co to się dzieje? Za bardzo się nasi włodarze rozpanoszyli na włościach, tracąc czujność i przyzwyczajając się niefrasobliwie do "kamer"?

Jeśli potwierdzą się rewelacje "Wyborczej" i Kamiński stoi za podsłuchami, to... No cóż, akcja abolicyjno-ułaskawieniowa nabiera ciekawego znaczenia. :)

14.06.2017 22:19
😎
47.1
1
Cainoor
189
Mów mi wuju

Żelazny elektorat i tak ma to wszystko w d... Inni są mało aktywni. Dlatego wnoszę o kontynuowanie wątku Dobra zmiana co najmniej do kolejnych wyborów. Nie wyłamywać się Panowie! :-)

14.06.2017 22:34
47.2
1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Bukary
Jeśli potwierdzą się rewelacje "Wyborczej" i Kamiński stoi za podsłuchami, to...

https://twitter.com/PrawicoweSzlugi/status/874606328131530753

14.06.2017 22:24
48
odpowiedz
3 odpowiedzi
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Ayano Aishi [43.5]
zwraca się uwagę na zagrożenie związane z rozrastającym się w Europie islamem, jako jedno z największych zagrożeń dla Europy w XXI wieku

Tyle tylko, że chodzi o przyjęcie uchodźców, a nie muzułmanów.
Gdyby PiS dogadał się z UE, że przyjmie te 7 tys. uchodźców, ale - po selekcji, która już teraz jest przewidziana dot. np. tylko kobiet i dzieci - wyłącznie chrześcijan, to jestem przekonany, że UE by się na to zgodziła. A Polacy nie kręciliby na to nosem, a na pewno nie w takim stopniu, gdyby chodziło o uchodźców wyznania islamskiego. Ba, w pewnych kręgach PiS mógłby wręcz zaplusować. I UE w innych kwestiach by nieco bardziej przymknęła oko na to, co wyrabia PiS. Byłby i wilk syty i owca cała.
Z punktu widzenia PiS byłoby to najlepsze wyjście.

W Syrii jest ok. 20 mln ludzi. Chrześcijanie tam stanowią ok. 5% populacji, co daje ok. 1 mln ludzi. A Polska zobowiązała się do przyjęcia zaledwie 7 tys. - ok. 0,7% samych syryjskich chrześcijan! Na upartego sama Warszawa byłaby w stanie wchłonąć taką liczbę, a my tu mówimy o rozlokowaniu ich po całej Polsce.

No, ale to PiS - partia hipokrytów, kłamców, manipulantów oraz ludzi mściwych i nienawidzących szeroko rozumianych "innych". A także partia ludzi "carycowych", więc sami na to nie wpadną.
I opozycja powinna się modlić, żeby na to nie wpadli...

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 22:44:31
14.06.2017 22:52
48.1
Kilgur
140
Senator

Wez pod uwage ze po azylant ma prawo do sciagniecia rodziny, nawet jesli jest ona 20 osobowa

14.06.2017 23:13
48.2
Flyby
160
Outsider

o matko .. ta rodzina ściągnie swoich pociotków, pociotkowie znajomych i maluczko a ćwierć Syrii zwali się nam na łeb ;(

15.06.2017 00:23
48.3
Kilgur
140
Senator

Gdzies kiedys czytalem ze wielkosc rodzin srednio 6+, pamietac nalezy ze panstwo ma obowiazek utrzymywac azylanta i jego rodzine przez caly okres ubiegania sie o azyl.

14.06.2017 22:31
49
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cainoor
189
Mów mi wuju

Zmieniając obecny klimat, ale trzymając się tytułowego T.K.M.:
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/antoni-macierewicz-lata-casa-jak-taksowka/lls7j20

14.06.2017 22:45
49.1
1
Bukary
151
Senator

Uuuuu... Wylatał już ponad 2 bańki.

Chyba gdzieś słyszałem, że PiS lepiej niż PO zarządza naszymi pieniędzmi.

14.06.2017 22:47
49.2
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Ale za to ośmiorniczek nie żarł!

14.06.2017 23:10
😃
49.3
1
Flyby
160
Outsider

Mógł za to w Marrakeszu żreć jagnięcą głowę:
".. przed podaniem miły pan obierze ją dla ciebie z mięsa, posieka ozór i dorzuci oczy. Oczy mają konsystencję dość gęstej galarety i są całkiem smaczne, przesiąknięte aromatem przypraw" ;) Czy mrugały tak słodko jak oczka Antoniego?

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 23:15:34
14.06.2017 23:07
50
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
A_wildwolf_A
140
Generał

ciekaw jestem przyszłych wyborów
wynik będzie albo :
-pis wygrał bo miał wygrać czy się głosy zgadzają czy nie
-pis przegrał, wyciąga swoją tajną broń jaką jest obrona "trywialna" i przekonuje w odpolitycznionej, rzetelnej tvp, że nastał stan wyjątkowy bo platforma/nowoczesna/nie-pis sfałszowała wybory i nie mogą pozwolić na zniszczenie polski i bedą rządzić bez względu na wynik
-w rosji putin zostaje hospitalizowany z powodu ataku duszności wywołany śmiechem...

14.06.2017 23:30
😊
50.1
Flyby
160
Outsider

" że nastał stan wyjątkowy bo.."
Gdyby przyjąć nie do końca sprawdzone powiedzenie że "historia kołem się toczy", to dlaczego nie, A_wildwolf_A ;)
Podobieństw między rządami PZPR a PiS, jest już tyle że takie coś nawet by pasowało.. Lecz przypomnijmy sobie jak skończył sie stan wojenny zafundowany państwu przez PZPR i jak taki "stan wyjątkowy" PiS, byłby odebrany przez UE i resztę naszych, póki co, sojuszników..

Obawiam się że byłoby hospitalizowanych znacznie więcej osób z różnych przyczyn śmiechowch - nie tylko Putin ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-14 23:36:17
14.06.2017 23:42
50.2
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Flyby
i jak taki "stan wyjątkowy" PiS, byłby odebrany przez UE i resztę naszych, póki co, sojuszników..

Mój wewnętrzny wróżbita Maciej wywróżył, że gdyby PiS wprowadził w takiej sytuacji stan wyjątkowy (w tym Antoś wyprowadziłby na ulice swoich cosplayerów z Obrony Terytorialnej), to reakcja UE byłaby najmniejszym problemem naszego kraju i narodu, bo doszłoby wtedy do wojny domowej.

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-14 23:50:00
15.06.2017 09:50
50.3
Matysiak G
114
bozon Higgsa

Mój Maciej uważa, że ludzie za bardzo mają to gdzieś, żeby za to ginąć. Nie będzie wojny, tylko taczki dla Beci i Andrzeja.

post wyedytowany przez Matysiak G 2017-06-15 09:50:55
15.06.2017 09:53
50.4
Drackula
172
Bloody Rider

taczki to za malo, potrzeba kapieli w gownie, obsypania kaczym pierzem i przegonienia alejami jerozolimskimi z batem na plecach.

15.06.2017 00:12
51
odpowiedz
kombinator
67
The Doctor

Dobra zmiana to jedno wielkie oszustwo stworzone prawdopodobnie na potrzeby wyborcze. Potwierdzają to od początku kadencji dygnitarze i politycy pisu ponieważ przy każdej okazji kiedy są im stawiane jakieś zarzuty to oni sie usprawiedliwiają tym że- "przez 8 lat Polki i Polacy..." , "a za PO-PSL to było też tak i tak, a oni wtedy robili to i to" itp. itd. bla bla bla. Czyli jak wtedy tak było to oni też tak mogą. Zmiana owszem jest ale na pewno nie dobra. Wręcz przeciwnie bo obecnie rządzący uprawiają taką politykę z jeszcze większym pierdnięciem i obciachem. Symbolem tego wszystkiego stał sie Misiewicz ale jeżeli ktoś do tej pory tego nie zauważał że dobra zmiana to ściema to ostatnio pisowcy dostarczyli bardzo wyraźny na to dowód, a mianowicie wspaniała kariera miłej pani z okienka, czyli jak 90 tysiów zmienia światopogląd. Zresztą nie chodzi tylko o forse a o osobe która przez lata chodziła i piszczała zarzucając innym to co teraz sama uprawia. Każdego dnia zawodnicy z pisu dostarczają dowodów na oszustwo z dobrą zmianą. Jak chociażby przypadek feldmarszałka przytoczony pare postów wyżej i jego podróże lotnicze wojskowym samolotem. Do tego jego gigantyczna ochrona, środki bezpieczeństwa jakich nie powstydziliby sie agenci secret service podczas wizyt prezydenta USA. Jakiś oddział saperów z psami sprawdzający każde pomieszczenie w którym ma sie pojawić pan Antonii, ochraniają go na trasie przejazdu w trzy auta! Co to ma być?! Jeżeli są jeszcze tacy miłośnicy pisu którzy tego nie zauważają to muszą mieć nieźle nakasztanione. Nie mówie tutaj o twardym betonie pisowskich wyznawców bo- jak ktoś tu wcześniej stwierdził- im nawet jakby starszy bibliotekarz z Nowogrodzkiej napluł w otępiałe ryje i nazwał ich śmieciami to dalej uważaliby go za swego mesjasza.
Hasło "dobra zmiana" jest tak samo groteskowe jak nazwa ugrupowania które stoi za tym hasłem.

15.06.2017 00:27
52
odpowiedz
2 odpowiedzi
Lutz
157
Legend

Slawomir Sierakowski zalamal rece nad wypowiedzia pani Szydlo.

Najlepsze jest to, ze krytykuje sie nie sama wypowiedz (w ktorej nie widze niczego zdroznego) a jakas randomowa odpowiedz jakiegos randomowego internauty. Na niej budujac cala historie.

Szczyt manipulacji (ale zarazem jej klasyka), ale to Sierakowski, wiec nie oczekuje od niego wiele wiecej niz od reszty mu podobnych.

15.06.2017 00:30
52.1
kombinator
67
The Doctor

Aha.

15.06.2017 09:16
😜
52.2
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Proszę mi tu nie minusować Lutza, bo przecież zawsze mógł zejść na poziom szamba i wzorem Ziemkiewicza napisać w tej kwestii "spierdalać".

15.06.2017 01:52
53
odpowiedz
15 odpowiedzi
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

To Becia chce zamykać uchodźców w obozie? Ona chyba sugerowała, że jak przyjmiemy jako UE jeszcze więcej uchodźców, to wreszcie narody Europy - których córki i synowie giną w zamachach - kolejne takie piekło jak Oświęcim uchodźcom zgotują, więc lepiej ich nie przyjmować, a tych co są, deportować póki czas... ale nie, Niemcy jak zwykle dążą do tego, by powtórzyć zbrodnie Holokaustu, a wraz z nimi tej ich lokaj Tusk...

Nie żeby wypadało robić taka agitkę podczas takiej uroczystości, ale troglodyci i świnie z PiS-u nie szanują żadnych świętości.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-06-15 01:57:19
15.06.2017 08:29
53.1
MANOLITO
155
Legend

Bukary - żydzi byli polskimi obywatelami! dlatego te 4 miliony żydów zalicza się do strat Polski w czasie 2WŚ na łączną liczbę 6 milionów, dlatego jak wyszła sprawa kto ma finansować popadający w ruinę obóz auschwitz, pierwszy tutaj pisałem, że to nasze państwo powinno finansować jego renowację, bo zginęli tam tego państwa obywatele!
ba nawet na historii na uniwerku uczono nas czym jest tożsamość narodowa i tam mnie nauczono, że Polakiem jest ten kto się Polakiem czuje, nie ważny kolor skóry, język, pochodzenie, wyznanie, miejsce zamieszkania/urodzenia - po 45 nie było możliwości zapytać ofiar tych obozów z jaką nacją/narodem/państwem utożsamiają się, a że byli formalnie obywatelami polskimi - to należy ich do nich zaliczyć!

jakim debilem trzeba być, żeby z tak banalnego i oczywistego stwierdzenia szydło wysnuć wniosek, że chce zamykać ludzi w obozach?!

problem jest jeszcze jeden z holocaustem, chodzi o to że, żydzi, a przede wszystkim żyjący w ameryce, ale też państwo żydowskie przez jego politykę, chce zawłaszczyć sobie to wydarzenie, tak jak by tylko ich dotyczyło, zupełnie ingorując fakt, że ginęły tam inne nacje, i ludzie których także chciano eksterminować do zera, jak świadkowie jehowy, cyganie czy homoseksualiści (ale też rdzenni Polacy i jeńcy sowieccy)- stąd uparcie od lat mówią , tylko o swoich ofiarach obozów, stąd też może powstać wrażenie, szczególnie u tych którzy mają mniejsze pojęcie o tym wydarzeniu, że dotyczy ono tylko żydów - a właściwe ludzi wyznania mojżeszowego, bo jak wiadomo żydem może nazywać się tylko ten praktykujący, reszta jest. np. izraelczykami.

ps. nawet nie chcę komentować, bo mi się nie mieści w głowie jak można być pełnym nienawiści i pogardy, żeby z tak banalnego, prawdziwego stwierdzenia szydło wysnuć wniosek, że chce kogoś zamykać w obozach, to jest po prostu szczyt albo skretynienia, albo szczyt ślepej nienawiści

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 09:01:19
15.06.2017 09:32
53.2
1
Drackula
172
Bloody Rider

a mi sie nie miesci w glowie jak mozna byc tak slepym i bezkrytycznym.

Jak by ci szydlowa nasrala na glowe to bys pewnie udowadanial ze to jej wyraz milosci do ciebie.

Zreszta twoja argumentacja jak zwykle jest na poziomie 5latka. Pozwol ze w bardzo wielkim skrocie Ci wyjasnie pewien aspekt. Obozy koncentracyjne, byly glownie wybudowane dla Zydow i Cyganow. Ci pomimo bycia obywatelami Polski, byli rowniez potomkami uchodzcow i imigrantow, ktorzy przybyli do Polski na przestrzeni wiekow. Nazistowska retoryka tez odnosila sie do ochrony swoich wlasnych obywateli - Ubermanshen w wyniku czego Zydzi w pierwszej kolejnosci poszli do obozow.
Szydlo w swojej kolejnej idiotyczne agitce majacej na celu atak w uchodzcow, udezyla w te same nuty. Byc moze to nie ona przygotowala tekst, ale to ona jest premierem i jesli jest tak glupia, ze nie wie i nie rozumie co czyta to jeszcze gorzej dla niej.

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-15 09:48:03
15.06.2017 09:38
53.3
Cainoor
189
Mów mi wuju

Tez tego nie rozumiem. To zaslepienie jest zastanawiajace. Przeciez cala awantura nie toczy sie o to, jakie Szydlo miala intencje wypowiadajac te slowa. Rozchodzi sie o to w jakim miejscu uprawia polityke, w jaki marny sposob nawiazuje do ludobojstwa, jak latwo narodowcom/faszystom zinterpretowac jej slowa opacznie, itp. itd. A najlepsze jest tłumaczenie, ze odnosila sie do zydow, ale przeciez polskich obywateli. Zapominajac chyba, ze oni tez w pewnym momencie byli uchodzcami...

MANOLITO - proponuje bys zapanowal nad jezykiem i bez przeklenstw, zwyczajnie wycofal sie z brniecia w obrone tych calkowicie nie na miejscu slow... Proponuje tez porównać jej zachowanie do papieża i to Jego, a nia ja, stawiac za wzor.

post wyedytowany przez Cainoor 2017-06-15 09:40:10
15.06.2017 09:59
53.4
MANOLITO
155
Legend

Dracula, gdyby powiedziała w tym miejscu tylko o Polakach, zgoda, można by wysuwać różne wnioski, ale ona powiedziała o OBYWATELACH - a tam właśnie mordowano OBYWATELI Polskich - tak więc wasza logika jest błędna, bo opiera się na jakiejś kretyńskiej logice jakiegoś internetowego randoma, a ja się opieram na tym czego mnie uczono na uniwerku, czyli jak współczesna historia i socjologia interpretuje tożsamość narodową - nasze państwo było odpowiedzialne za tych ludzi bo byli jego obywatelami, ma obowiązek, utrzymywać miejsca ich kaźni i dbać o pamięć o nich! Nie ma lepszego miejsca niż obóz koncentracyjny gdzie powinno się mówić o obowiązkach państwa wobec swoich obywateli, bo właśnie tam ginęło całe jego spektrum, ludzie różnych wyznań, kultur, pochodzenia a nawet orientacji seksualnej. W czasach gdzie na około mamy albo wojny, zamachy terrorystyczne, napływ wrogo nastawionych do państw i naszej kultury (vide traktowanie kobiet) trudno żeby nie mówić w tym miejscu o bezpieczeństwie

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 10:25:17
15.06.2017 10:04
😁
53.5
Drackula
172
Bloody Rider

tak więc wasza logika jest błędna, bo opiera się na jakiejś kretyńskiej logice jakiegoś internetowego randoma, a ja się opieram na tym czego mnie uczono na uniwerku, czyli jak współczesna historia i socjologia interpretuje tożsamość narodową

no tak, bo ja, Cainoor, i inni nie potrafimy myslec i interpretowac faktowm tylko polegamy na tym co jakis twoj wyimaginowany random z internetu powiedzial. Ty za to jstes kolejnym magistrem ekspertem, ktory zdobywa szlify zawodowe na forum dyskusyjnym. Socjolog pelna geba. Szkoda tylko ze was tam w tej szkole wyzszej o niczym logiki nie nauczyli a z zajec o etyce to chyba zwagarowales.

15.06.2017 10:17
53.6
MANOLITO
155
Legend

akurat swego czasu mocno musiałem się tym tematem interesować z racji egzaminów (nabyłem nawet książkę mojej prowadzącej o mniejszościach narodowych po wojnie) ba nawet często gęsto cytowany tutaj davis dokładnie tak samo interpretuje to zagadnienie - wasz wybór, możecie opierać się na pseudo logice tego randoma którą przywłaszczyliście jako własną, czy też może weźmiecie pod rozwagę wiedzę ludzi którzy się z tym zetknęli zawodowo i robili na tym pracę naukową - wasz wybór.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 10:32:27
15.06.2017 10:23
53.7
Drackula
172
Bloody Rider

to teraz zdawanie egzaminu z przedmiotu jest rownoznaczne z zawodowym zglebieniem tematu? :)

nabyłem nawet książkę mojej prowadzącej o mniejszościach narodowych po wojnie a ja nabylem ksiazke mojego prowadzacego z zkresu wytrzymalosci materialow i co?

Wez mnie pan nie rozsmieszaj, 4/5 polskich ksiazek tzw naukowych to jest marnotrastwo papieru i tuszu. Pseudo-naukowcy musza pisac te swoje brednie tylko po to aby na wyzszy stopien "wtajemniczenia" wejsc :)

15.06.2017 10:27
53.8
MANOLITO
155
Legend

taka jest między nami różnica, że gdy ja chce się leczyć to idę do fachowca od leczenia, jak chcę wybudować dom to idę do architekta, a jak chce się nauczyć czegoś o historii, socjologii to uczę się od historyka i socjologa - ty rób jak chcesz

zresztą wykaż, gdzie moja interpretacja obywatela i obowiązków państwa wobec niego jest błędna?

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 10:29:59
15.06.2017 10:30
53.9
Drackula
172
Bloody Rider

nie krec tego kota tak mocna za ogon bo mu go wyrwiesz, panie historyku od siedmiu bolesci :)

15.06.2017 10:33
53.10
MANOLITO
155
Legend

nie marnuj klawiatury, wykaż, że moja interpretacja obywatela i obowiązków państwa wobec niego jest bledna

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 10:33:50
15.06.2017 10:41
53.11
Drackula
172
Bloody Rider

kurna, jestes jakis ciezki przypadek umyslowy? ja w tym watku odnosze sie do slow szydlowej, w dupie mam twoje marne proby odwracania kota ogonem i wciskania ze biale to nie biale a czarne to nei czarne.
Czy naprawde inteligencja nie zpowala ci na dostrzezenie tego prostego faktu? szydlo walnela idiotyzm publicznie a tacy jak ty nie potrafia tego prostego faktu zaakceptowac. Nawet pisiorki w swoich szeregach sie zorientowaly ze wyszlo gowno i szybko zacieraly slady ale nie ty, ty dalej usilnie chcesz wciskac ludziom swoje interpretacje i jakies chore odnosniki do obowiazkow panstwa wzgledem obywateli.
Czy moze obowiazkiem ochorny przez panstwo obywateli byl pomysl czesci polskiego establismentu miedzywojennego aby zydow slac na madagaskar?

post wyedytowany przez Drackula 2017-06-15 10:41:53
15.06.2017 11:10
53.12
Flyby
160
Outsider

"tak więc wasza logika jest błędna"

Lub tych, co koncepcję państwa (w takim a nie innym wydaniu) stawiają ponad uczczeniem w pierwszym rzędzie - ofiar, było nie było, państwowego totalitaryzmu. Powtarzam "ofiar państwowego totalitaryzmu"
Dlatego zdanie:
"Nie ma lepszego miejsca niż obóz koncentracyjny gdzie powinno się mówić o obowiązkach państwa wobec swoich obywateli"
brzmi co najmniej niestosownie także tutaj, na GOL-u.
Miejsce masowej zagłady, ogromny grób - to nie jest miejsce na wykłady o obowiązkach państwa. Kto tego nie jest w stanie zrozumieć, temu po prostu współczuję..

15.06.2017 11:39
53.13
MANOLITO
155
Legend

Dracula , nie to wy jesteście ciężkimi przypadkami umysłowymi, szydłowa mówi wyraźnie o obywatelach ! nie mówi o polkach, żydach, cyganach gejach, ale o obywatelach Polskich - którymi byli ci wszyscy którzy zginęli w obozie - nie rozróżnia ich i nie dzieli - wy natomiast zaślepieni nienawiścią zgubiliście przyzwoitość i zdrowy rozsądek, a nawet logikę! o podstawowej wiedzy w tym zakresie nawet nie wspominam, bo na tym przykładzie nawet nie wiecie co to jest obywatel, tożsamość narodowa!

15.06.2017 12:45
😊
53.14
Flyby
160
Outsider

".. zgubiliście przyzwoitość i zdrowy rozsądek, a nawet logikę! o podstawowej wiedzy w tym zakresie nawet nie wspominam, bo na tym przykładzie nawet nie wiecie co to jest obywatel, tożsamość narodowa!"

;) To zdanie raczej nie świadczy o posiadaniu przyzwoitości i patencie na zdrowy rozsądek wraz z logiką. To prowokacja i krzyk.

15.06.2017 13:29
53.15
Beret z antenką
36
Generał

Nazwisko pani premier pisze sie z dużej litery, nieuku z krzaczastymi brwiami

15.06.2017 09:26
😁
54
1
odpowiedz
8 odpowiedzi
Cainoor
189
Mów mi wuju

TVP tak na powaznie?? lol

15.06.2017 09:31
😁
54.1
Drackula
172
Bloody Rider

co do prowadzacego:

To uczucie kiedy na talerzu podaja ci gowno i kaza delektowac sie jak kawiorem.

15.06.2017 09:38
54.2
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Jako że TVPiS nie oglądam oraz że to z założenia prześmiewczy Sok z Buraka, na razie podchodzę do tego mema z dystansem i humorystycznie.

Inna sprawa, że wcale bym się nie zdziwił, gdyby to była prawda...

15.06.2017 12:24
54.3
Lasterious
6
Chorąży

To jest fake, moje drogie lemingi. Oglądam wiadomości codziennie i na pewno bym zauważył taką wiadomość. Z resztą, jaka to miałaby być prowokacja? Że sobie stali i nic nie mówili?

15.06.2017 12:31
😁
54.4
1
Bukary
151
Senator

Oglądam wiadomości codziennie

To nie może być prawda. Lasterious to najlepszy troll w tym wątku. Szacun. Z niecierpliwością czekam na każdą jego wypowiedź.

15.06.2017 12:49
54.5
Flyby
160
Outsider

O jejku, to fake, Lasteriousie? Poczułem się rozczarowany ;(

15.06.2017 12:55
54.6
Lasterious
6
Chorąży

@Flyby Jak sam autor wątku, Pan Drackula, dał się nabrać.

15.06.2017 13:01
😉
54.7
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Flyby

Tyle tylko, że to nie jest/nie było takie oczywiste, bo Sok z Buraka robi nie tylko fejki. Wrzuca również prawdziwe "suche" wypowiedzi PiSiorów lub zdarzenia mające z nimi związek, a które są tak głupie bądź absurdalne, że tylko pozornie mogą wydawać się fejkami.

Jak napisałem wyżej - tego syfu nie oglądam, więc nadal nie wiem czy to prawda (nie zdziwiłbym się) czy fejk, a wiarygodność "nowego kolegi" jakoś tak nie za bardzo jest dla mnie pewna...

15.06.2017 13:18
54.8
Flyby
160
Outsider

Zaraz jakaś tam wiarygodność Irek22 ;) Czy to potrzebne naszemu nowemu koledze?

15.06.2017 10:11
55
odpowiedz
5 odpowiedzi
Lutz
157
Legend
15.06.2017 10:17
55.1
Drackula
172
Bloody Rider

najpierw zapoznalbym sie z tworczoscia tego "autorytetu" zanim tak chetnie bym go cytowal :)

Choc twoj wpis nie dziwi, wszak w sprawie wczorajszego przemówienia Szydło w Auschwitz dochodzimy do fazy pt."Szydło nie powiedziała tego, co powiedziała"

15.06.2017 10:22
55.2
MANOLITO
155
Legend

a co powiedziała? czego tam nie rozumiesz?

15.06.2017 10:59
55.3
Runnersan
167
Senator

Pamięć o Auschwitz to pamięć o konieczności obrony naszych wartości. Pamiętajmy, do czego prowadzi łamanie prawa narodów do samostanowienia.

Takie coś powiedział prezydent Komorowski. Jak zawsze, wszystko zależy od interpretacji i kontekstu. Dziś te słowa spokojnie mogłaby powtórzyć premier i sądzę, że byłyby jeszcze gorzej odczytane.

15.06.2017 11:07
55.4
Drackula
172
Bloody Rider

Runnersan - oczywiscie masz racje. Jesli Komorowski przez 2 lata na lewo i prawo uprawialby retoryke przeciw uchodzca to na bank jego slowa byly by okreslone jako kolejna proba politycznej retoryki.
Chodzi o to aby umiec oddzielic pewne sprawy i tak sformuowac przekaz aby byl jasny dla kazdego.
To czy pis nie potrafi lub czy taki przekaz byl celowy to juz inna para kaloszy.

15.06.2017 12:57
55.5
Flyby
160
Outsider

"..jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje."

"Jeżeli państwo demokratyczne.."

To jak na chwilę obecną ma się demokracja w naszym państwie? Wszystko z nią w porządku?

15.06.2017 10:42
56
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cyniczny Rewolwerowiec
45
Senator

Jak widać można pluć i sikać na ciemny lud (reprezentowany tutaj przez lutza i manolito), a ten cieszy się, że może wodę źródlaną spijać.

15.06.2017 10:49
56.1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

No, ale to chyba nic dziwnego w naszym kraju. W Polsce zawsze tacy byli, są i będą - obecnie wynosi to na szczęście "tylko" 15-20% społeczeństwa.

15.06.2017 11:07
56.2
Kilgur
140
Senator

biorac pod uwage frekfencje wyborcza, ~50% ludzi w cebulandi ma wyjebane, te 15-20% przeklada sie na 30-40% podczas wyborow i tak sie wlasnie stalo ostatnio :P

15.06.2017 11:13
😊
57
6
odpowiedz
12 odpowiedzi
Bukary
151
Senator

Lutz, Manolito --->

Lutz napisał:
Najlepsze jest to, ze krytykuje sie nie sama wypowiedz (w ktorej nie widze niczego zdroznego) a jakas randomowa odpowiedz jakiegos randomowego internauty. Na niej budujac cala historie.

Zacytujmy zatem Sierakowskiego jeszcze raz:

Któryś z komentujących poszedł za logiką zawartą w słowach Szydło i zapytał: "Premier Szydło chce robić obozy koncentracyjne dla uchodźców?!". Bo jak to inaczej czytać? Że chodzi o ochronę Żydów, których kto miał obronić jako "swoich obywateli"? Nieistniejący jeszcze wtedy Izrael? Pokonana Polska? Ktoś jeszcze?

Przede wszystkim Sierakowski nie buduje trzonu swojego wywodu w części argumentacyjnej na wypowiedzi internauty, tylko przytacza słowa o "obozach dla uchodźców" jako tzw. exemplum, którego celem jest zobrazowanie absurdu, do jakiego prowadzić może logiczne potraktowanie wypowiedzi Beaty Szydło, jeśli uznamy, że poglądy członków PiS-u należy postrzegać holistycznie. Bo pozostałe logiczne odczytania jej słów po prostu nie mają sensu - zarówno w kontekście historycznym, jak i w kontekście dotychczasowej polityki PiS-u (walka z "pedagogiką wstydu"). Następnie Sierakowski pokazuje, że pani premier jednak nie kieruje się logiką i - wbrew temu, co napisałeś - krytykuje właśnie jej wypowiedź (a nie słowa internauty), dokonując w miarę szczegółowej analizy kontekstu politycznego, historycznego i związanego z locus (Auschwitz). W ramach tejże krytyki pada kluczowe zdanie: "Nie tylko nie sposób uzasadnić Holokaustem rządowej polityki <<chronienia obywateli>> przed uchodźcami, ale przeciwnie, to właśnie Holokaust dla wszystkich powinien być memento, jak postępować wobec uciekających przed wojną". I zapewne w stwierdzeniu "chronienie obywateli przed uchodźcami" jest (dla ciebie) pies pogrzebany.

Napisałem ci w innym wątku, gdzie uległeś czarowi wywodu prawicowego ideologa, dla którego trzonem argumentacji była z kolei krytyka rzekomo marksistowskiego stwierdzenia, jakoby cierpienie było stanem inherentnym "normalnego" uczestnika kultury, że zadzierasz trochę za wysoko nosa, skoro nie podejmujesz dyskusji na konkretny temat, tylko ograniczasz się do wrzutek dotyczących dyskutantów. Sytuacja się powtarza. Zarzucasz innym manipulację, lokujesz się na katedrze intelektualnej wyższości i patrzysz z góry na nędznych rozmówców ("reszta podobnych Sierakowskiemu"), podczas gdy cały twój wkład w dyskusję zamyka się w stwierdzeniu: "nie widzę niczego zdrożnego" w wypowiedzi premier. Stań więc na wysokości zadania i wyjaśnij słowa, które zniesmaczyły nawet dyrektora muzeum w Oświęcimiu czy prezesa Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli".

Dla mnie możliwe są tutaj co najmniej dwie interpretacje: albo (biorąc w przemówieniu pod uwagę tzw. ko-tekst, a nie tylko kontekst) Szydło chciała powiedzieć, że należy światu przypominać o tym, iż ofiarami w obozie byli Polacy, a katami Niemcy (idea przyświecająca utworzeniu Muzeum Sprawiedliwych, wcześniejsze stwierdzenie o "przekazywaniu prawdy"), albo chciała wcisnąć - nomen omen - szpilę zwolennikom przyjmowania uchodźców ("niespokojne czasy"). A może to takie ogólne dictum w stylu: "świat jest złym miejscem, a nasz rząd zrobi wszystko, zeby uchronić Polaków przed wojnami, trąbami powietrznymi, zarazą i materiałami wybuchowymi"? Nie za bardzo jednak rozumiem logikę (językową i myślową), która stoi zarówno za pierwszym (popieranym przez Manolito), jak i za drugim czy trzecim (popieranym, jak rozumiem, przez ciebie) stwierdzeniem. O co zatem chodziło pani premier?

Auschwitz uczy nas, że powinniśmy "uczynić wszystko". Czym jest to "wszystko" w kontekście przemówienia i ostatnich wypowiedzi Szydło? Pozywaniem gazet za "polskie obozy", walką z UE w kwestii relokacji, budowaniem WOT, niekupowaniem helikopterów bojowych? A może wszystkim naraz? Duży kaliber stwierdzenia premier ("niespokojne czasy", "wszystko", Auschwitz jako "lekcja") sugeruje, że nie chodzi tutaj po prostu o walkę z osobami szkalującymi dobre imię Polski. O co zatem chodzi, Lutz? No i dlaczego kontrowersyjne słowa pojawiają się i znikają w rządowych kanałach informacji?

Przywołałeś stwierdzenie Pawła Jędrzejowskiego:
Wypowiedź Beaty Szydło ("Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli") jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub nawet sama ideologia) i ich wymorduje.

I chętnie się z tymi słowami zgodzę. Tyle tylko, że dla mnie intencje Szydło w świetle jej ostatnich wypowiedzi są tutaj co najmniej dwuznaczne: nietrudno założyć, że w umysłach pisowców straszna ideologia, przed którą należy nas za wszelką cenę obronić, ma przybyć do Polski wraz z "hordami" Arabów. Rozumiem, że dla osób, które pokładają wiarę w kryształowe intencje Szydło, nie ma w tych słowach nic zdrożnego. Niemniej jednak dla "paranoików" (pokroju Bukarego), którzy niejednokrotnie przekonali się, że PiS uprawia politykę na pogrzebach, tego rodzaju stwierdzenie jest wyjątkowo wielo-, a nie jednoznaczne. I tu się właśnie różnimy. Bo tego rodzaju wieloznaczność przyprawia mnie (i, jak widać, wielu innych ludzi) o cierpki smak w ustach, ponieważ uważam, że w pewnych sytuacjach należy się powstrzymać od uprawiania polityki. Nawet jeśli propaganda ma być widoczna jedynie pomiędzy wierszami.

Manolito napisał:
żydzi byli polskimi obywatelami! dlatego te 4 miliony żydów zalicza się do strat Polski w czasie 2WŚ na łączną liczbę 6 milionów, dlatego jak wyszła sprawa kto ma finansować popadający w ruinę obóz auschwitz, pierwszy tutaj pisałem, że to nasze państwo powinno finansować jego renowację, bo zginęli tam tego państwa obywatele!

I bardzo dobrze. Ale co to ma wspólnego ze stwierdzeniem premier? Dokonałeś po prostu konkretyzacji jej słów: "Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić polskich obywateli, którymi w okresie II wojny światowej byli również Żydzi". To oczywiste. Jeśli dobrze zrozumiałem całą twoją wypowiedź, sugerujesz, że Szydło mówiła tutaj o ochronie dobrego imienia Polaków/Żydów i walkę z "zawłaszczaniem" tej tragedii przez inne nacje (Izrael). Już to pokazuje, że rozumiesz słowa premier zupełnie inaczej niż np. Lutz (i Jędrzejowski), chociaż poruszasz się przynajmniej cały czas w kontekście okoliczności wystąpienia (Muzeum Sprawiedliwych). Wspaniała wieloznaczność zdania, które jest według ciebie proste i "banalne"! Dla mnie jednak duża waga znaczeniowa stwierdzenia "należy zrobić wszystko w niespokojnych czasach" nijak nie pasuje po prostu do walki z "zawłaszczaniem Holocaustu". I dlatego twoja interpretacja średnio do mnie przemawia jako jedyny sens wypowiedzi Szydło. Dodajmy ponadto: gdybyśmy uznali, że Szydło krytykuje w Auschwitz Izrael czy amerykańskich Żydów, to musielibyśmy przyznać, że - delikatnie rzecz ujmując - trochę niefortunnie wybrała sobie miejsce tej krytyki. ;)

W skrócie: dla nas słowa Szydło są wieloznaczne, a ponieważ interpretujemy je w kontekście wszystkiego, co robi i mówi PiS, widzimy w nich również przemyconą apologię polityki antyimigranckiej; dla was słowa premier są jednoznaczne, chociaż każdy z was interpretuje je inaczej. ;)

Wybaczcie, jeśli kogoś uraziłem, ale starałem się z całej siły unikać słów "debil", "kretyn", "ludzka szmata". :) I jeszcze jedno: to przemówienie to akurat taka mało znacząca informacja, a wywiązała się wokół niego ogromna dyskusja. Dla mnie, jako obywatela, znacznie ważniejsza jest chociażby "córka leśnika". Że o bondowskich zabawach Kamińskiego, powietrznym taksówkowaniu Antosia czy masowym eksodusie nauczycieli nie wspomnę. :) Zastanawia mnie zatem, dlaczego przy tego rodzaju "błahostkach" zwolennicy PiS-u aktywnie się udzielają, a przy sprawach znacznie większej wagi - milczą.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 12:14:02
15.06.2017 11:21
57.1
Drackula
172
Bloody Rider

+

PS.
Bukary, dasz mi kurs jak byc ironicznym na Twiccie, znow mnie pisowskie trolle lajkuja :/

15.06.2017 11:45
57.2
MANOLITO
155
Legend

ale ja się nie doszukuje tego co poeta miał na myśli, tylko co powiedziała dosłownie, powiedziała o obywatelach? powiedziała - zginali tam obywatele polscy? zginali! a kontekst jest jak najbardziej - bo żyjemy w niespokojnych czasach, obok mamy wojnę, na około zamachy terrorystyczne, inwazja nie wykształconych islamskich nie tolerancyjnych emigrantów ekonomicznych (których wy z uporem nazywacie uchodźcami)jesteśmy zaangażowani w walkę z państwem islamskim - trudno żeby nie mówić o bezpieczeństwie w miejscu w którym nasze państwo nie zapewniło bezpieczeństwa takiej masie naszych obywateli.

15.06.2017 11:55
😉
57.3
Bukary
151
Senator

Drackulo, musiałbym być Tomem Cruisem, żeby wykonać zadanie, które przede mną postawiłeś. :)

Ironia rodzi się w interakcji i zależy w głównej mierze od inteligencji i wiedzy odbiorcy. Innymi słowy, jeśli ktoś nie potrafi rozpoznać ironii, to znaczy, że nie ma wystarczającej wiedzy o nadawcy, kontekście lub treści wypowiedzi. Podejrzewam zatem, że z twoimi umiejętnościami ironicznymi wszystko w porządku i pies jest gdzie indziej pogrzebany. :)

Przy okazji: współczesna młodzież w szkole nie potrafi rozpoznawać ironii. I ta umiejętność zanika z roku na rok coraz bardziej. Nie ma np. mowy o tym, żeby statystyczny licealista zrozumiał "Monachomachię", satyrę "Do króla", wiersze Herberta, Szymborskiej, Barańczaka (czyli właśnie ironiczny konceptyzm) przy pierwszym podejściu. Wszystko czytają dosłownie, a do kontekstów (np. historycznych) właściwie w czasie aktu lektury nie sięgają. I to nie wynika raczej z poziomu nauczania w szkole. Oni (w większości) się po prostu niczym nie interesują poza światem wirtualnym, komórkami, popkulturą czy relacjami z rówieśnikami. Zdobywanie wiedzy ogranicza się u nich wyłącznie do czasu pobytu w szkole. Tak jest i tak już będzie. I dlatego tak istotna jest dobra edukacja.

A wybór dobrej edukacji wcale nie jest równoznaczny z wyborem szkoły, która osiąga najlepsze wyniki w egzaminach zewnętrznych (gimnazjalny czy maturalny). Kierujcie się raczej wskaźnikiem EWD.

Manolito, no więc potwierdziłeś to, o czym pisałem. Póki będziemy inaczej postrzegać intencje rządzących, póty w zupełnie odmienny sposób odczytamy to, co mówią czy robią. Nikt nikogo do pokładania wiary w PiS lub wycofania swojego zaufania dla działań tej partii tutaj raczej nie przekona. Podobnie jest z konkretnymi ustawami itp.: dla nas to kolejne przykłady okopywania się przy korycie i zabezpieczania swoich prywatnych interesów, dla was - działania na rzecz obywateli w ramach walki z "układem".

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 12:03:56
15.06.2017 13:05
57.4
Flyby
160
Outsider

"Przy okazji: współczesna młodzież w szkole nie potrafi rozpoznawać ironii. I ta umiejętność zanika z roku na rok coraz bardziej. Nie ma np. mowy o tym, żeby statystyczny licealista zrozumiał "Monachomachię", satyrę "Do króla", wiersze Herberta, Szymborskiej, Barańczaka (czyli właśnie ironiczny konceptyzm) przy pierwszym podejściu. Wszystko czytają dosłownie, a do kontekstów (np. historycznych) właściwie w czasie aktu lektury nie sięgają. I to nie wynika raczej z poziomu nauczania w szkole. Oni (w większości) się po prostu niczym nie interesują poza światem wirtualnym, komórkami, popkulturą czy relacjami z rówieśnikami. Zdobywanie wiedzy ogranicza się u nich wyłącznie do czasu pobytu w szkole. Tak jest i tak już będzie."

Trafne, Bukary. Doświadczam tego, niemal każdego dnia. Lecz z trochę starszym pokoleniem, też w wypadku ironii bywa nie najlepiej.. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 13:20:44
15.06.2017 13:33
👍
57.5
1
Cainoor
189
Mów mi wuju

Świetny post. Lubie czytać inteligentnych ludzi z duża wiedza.

15.06.2017 14:00
57.6
Bukary
151
Senator

Lecz z trochę starszym pokoleniem, też w wypadku ironii bywa nie najlepiej.. ;)

Dlatego licealiści zamiast czytać jakieś bzdurne i pseudopatriotyczne nowelki powinni zapoznać się przynajmniej z fragmentami "O pojęciu ironii" Kerkegaarda albo dialogami Platona. Taki był kierunek rozwoju edukacji polonistycznej w ostatnich latach, ale PiS wszystko leciutką rączką przekreślił.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 14:01:17
15.06.2017 14:03
57.7
MANOLITO
155
Legend

Bukary, inaczej widzimy, bo wy jesteście uprzedzeni, do tego nakręceni tym randomowym kretynem który rozpętał tą gówno burzę, jesteście zdolni do tego, że z tak prostej i oczywistej wypowiedzi potraficie ukuć coś takiego :zresztą, jakby się tak zastanowić, to sugerowanie, że jeśli przybędzie więcej uchodźców, jedynym rozwiązaniem, jakie nam pozostanie, będzie ich zagazowanie... też nie jest najzręczniejsze. delikatnie mówiąc.

to jest szczyt absurdu i nienawiści, żółć wam zupełnie zalała oczy, gorzej to jest jakaś histeria wymieszana z skretynieniem.

post wyedytowany przez MANOLITO 2017-06-15 14:04:44
15.06.2017 14:14
😊
57.8
Flyby
160
Outsider

"to jest szczyt absurdu i nienawiści, żółć wam zupełnie zalała oczy."

Wiem że się starasz być (jak by dodał Bukary) ekspresywny lecz może przestałbyś nam tutaj wymyślać?

15.06.2017 14:14
57.9
Bukary
151
Senator

Manolito, mogę mówić za siebie: tak, jeśli idzie o PiS, jestem uprzedzony. I mam powody. Codziennie widzę, jak partia Kaczyńskiego niszczy to, co dobre, wartościowe, i marnotrawi lub zasysa do swojej kabzy pieniądze podatników w imię słupków wyborczych, prywatnych interesów, schlebiania najniższym gustom i popędom lub walki z kompleksami pewnego jegomościa. Nie mam za grosz zaufania do tej bandy ignorantów i ludzi o wątpliwej moralności. I czasem się dziwię, że osoby twojego pokroju wciąż popierają to, co się teraz dzieje w państwie polskim.

I przy okazji: nigdzie nie pisałem, że Szydło wzywa do zagazowania uchodźców. Takie stwierdzenia to rozwinięcie ad absurdum "złotej myśli" z przemówienia pani premier. Tyle w tym taktu, ile w jej agitkach.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 14:15:55
15.06.2017 14:33
57.10
MANOLITO
155
Legend

ja się nie dziwię, gdy uderzacie tam gdzie uderzyć należy, w misiewicza, w macierewicza, w zamianę świń przy korycie, w kurskiego i jego propagandową telewizję - ale też trzeba przy tych atakach zachować, dystans, proporcje i zdrowy rozsądek - ja go tutaj nie widzę, doszło do sytuacji gdzie premier mówiąca o ochronie obywateli oskarżana jest o to między innymi, że chce otworzyć obozy koncentracyjne - to już jest zwykły festiwal ślepej nienawiści pozbawionej resztek rozsądku i przyzwoitości - takie coś mieliśmy za czasów palikota i tej ślepej tłuszczy rechoczącej ze śmierci Lecha - my się nie musimy lubić, szanować, ale to co teraz uprawiacie jest przekroczeniem tej granicy, gdzie nie ma sensu już z wami się spierać, bo to tak jak by dyskutować z tłuszczą z widłami i pochodniami?

15.06.2017 14:42
😃
57.11
Flyby
160
Outsider

"..bo to tak jak by dyskutować z tłuszczą z widłami i pochodniami?"

Dobrze że ten pisokrata ( to od arystokraty, he, he) postawił znak zapytania. Już mu widać lepiej.

15.06.2017 14:43
57.12
Bukary
151
Senator

Zgadzam się, Manolito: jeśli ktoś na poważnie twierdzi, że Szydło chce otworzyć obozy koncentracyjne dla uchodźców, to ma raczej nierówno pod sufitem. Ale czy ktoś w tym wątku ujawniał takie rewelacje? Ludzie się tutaj raczej oburzają na to, że Szydło uprawia zawoalowaną propagandę w Auschwitz.

A poza tym: skoro wymieniłeś tyle niecnych występków PiS-u, to czemu nadal bronisz tej bandy? Tylko mi nie mów, że za PO było gorzej.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 14:46:40
15.06.2017 11:36
😁
58
odpowiedz
2 odpowiedzi
USSCheyenne
52
Generał

Apropos szyszki to przed chwilą usłyszałem jak jakiś tytan pisowski powiedział, że jego córka bardzo często rysuje serduszka i wkłada do koperty i prosi aby przekazać np. pani premier.

15.06.2017 12:04
58.1
Irek22
83
Grzeczny już byłem

To powiedział Skurkiewicz (--->) - "intelektualny brat" Carycy.

15.06.2017 12:06
😁
58.2
Bukary
151
Senator

Ha! Ha! Serduszka dla pani premier od córki. Kolejny hit kabaretowy, który przypomina czasy kultu jednostki.

A tu sensowny komentarz:
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/czy-powinnismy-sie-smiac-z-corki-lesniczego-komentarz/jglnfr8

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 12:20:49
15.06.2017 12:39
59
odpowiedz
Herr Pietrus
158
Ubecka Wdowa

ja podtrzymuję moją interpretacje słów Beci, aczkolwiek skupiony na tej interpretacji związanej z polityką zagraniczna rządu PiS dopiero dzisiaj dostrzegłem, jak brzmią te słowa wyrwane z kontekstu, który nie każdy musi znać.... faktycznie, włos się jeży na głowie... :/ a co, jeśli jednak nie mam racji pisząc o tym, "co poeta..."? nie chcę znać odpowiedzi...

zresztą, jakby się tak zastanowić, to sugerowanie, że jeśli przybędzie więcej uchodźców, jedynym rozwiązaniem, jakie nam pozostanie, będzie ich zagazowanie... też nie jest najzręczniejsze. delikatnie mówiąc.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2017-06-15 12:46:52
15.06.2017 12:45
60
odpowiedz
Irek22
83
Grzeczny już byłem

Forumowi PiSiorscy rycerze próbują bronić słów Szydło, które można interpretować tak albo inaczej. Nieistotne.

Fakty natomiast są takie:

1) Wypowiedź Szydło zniknęła z oficjalnego konta PiS na Twitterze. Ergo, sam PiS zorientował się, że w tym miejscu i w tym kontekście było to co najmniej niezręczne sformułowanie. (No, ale oczywiście forumowym PiSiorskim rycerzom nawet to nie daje do myślenia, przez co brną dalej)
Choć trzeba dodać, że to, co powiedziała w tamtym momencie Szydło brzmi jeszcze gorzej niż to, co PiS pierwotnie zamieścił na swoim oficjalnym koncie, a później usunął i wstawił tylko to: https://twitter.com/pisorgpl/status/874933725435482112 .
Na szczęście (i na nieszczęście PiS - jak się wielokrotnie przekonaliśmy, np. w kwestii "Sadurska w PZU") w internecie nic nie ginie...

2) Wypowiedź Szydło poszła w świat i generalnie jest interpretowana negatywnie. Nieważne czy słusznie, czy niesłusznie. Nie zmieni tego nawet Ziemkiewicz wzywający oponentów, którzy negatywnie odebrali wypowiedź Szydło, aby "spierdalali".
Przez wypowiedź Szydło PiS - a wraz z nim i Polska i Polacy - nie po raz pierwszy będzie musiał zjeść żabę, w tym będzie miał utrudnione zadanie w walce ze sformułowaniem "polskie obozy koncentracyjne"*, bo - czy to się komuś podoba czy nie - swoim wystąpieniem Szydło utrwaliła wizerunek Polaka-rasisty-ksenofoba-szowinisty.

*Co planuje robić: http://audycje.tokfm.pl/podcast/Projekt-nowelizacji-ustawy-o-IPN-jakie-zagrozenia-ze-soba-niesie-Dorota-Glowacka-w-rozmowie-z-Jakubem-Janiszewskim/49744?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter .

post wyedytowany przez Irek22 2017-06-15 12:49:24
15.06.2017 13:39
61
odpowiedz
9 odpowiedzi
~leszek
22
Centurion

czytam to czytam.. i nie wiem ?.. co sądzić? aż trudno uwierzyć,
vacuum horrendum ---> pustka powodująca przerażenie., [ ktoś już tu błysnął powyżej łaciną, spróbuje i ja ]...widzę to w co niektórych wypowiedziach, zaczynacie mnie śmieszyć, no ale trudno nie pisać satyry..hehe
@MANOLITO nie lubię PIS, zdelegalizowałbym PO!!!!, ale Brawo! Masz swoje zdanie:), ale 'podpuścili' Cię, i nic Im nie udowodnisz, linki wypowiedzi które dołączają bla bla bla.. brak tu tylko BZDUR!!! wypowiadanych przez PO Nowoczesną,,..etc..
a, teraz możecie "jeździć" po mnie mam to ... no, mniejsza z tym.
No tak, gdybyście milczeli, bylibyście filozofami..

15.06.2017 13:55
😊
61.1
Bukary
151
Senator

Strasznie się zapiekliłeś, a treści w twojej wypowiedzi niewiele, więc nie za bardzo jest z czym dyskutować. Ale skoro już tak na końcu pojechałeś Platonem i Izaakiem z Niniwy, to mam dla ciebie cytat:

Czasem mowa jest złotem, milczenie trzydziestoma srebrnikami.
- S. J. Lec

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 13:56:18
15.06.2017 14:00
61.2
Flyby
160
Outsider

"No tak, gdybyście milczeli, bylibyście filozofami.."

..proszę, no proszę ..ja też czytam i czytam..
Nie ma to jak prawie filozof ~leszek ..odkrywa vaccum horrendum..
...czy w sobie, pytam?
Zdjęty tym przerażeniem..szuka bzdur (ee, nie chce mi się używać capsloka) zastępuje je ble, ble i Brawami dla Manolito.

Ech, gdyby zechciał zostać całym filozofem ..no mniejsza z tym.

Bukary, on sie nie zapieklił, on się zapiekł..

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 14:04:17
15.06.2017 14:41
61.3
~leszek
22
Centurion

Czasem mowa jest złotem, milczenie trzydziestoma srebrnikami.

haha no "zjadłeś" mnie ..nie mogę.., "Im mniejszy rozum, tym większa zarozumiałość." pewnie tak chciałeś mi powiedzieć ... nie bój się,, admin kolejną gwiazdkę Ci przydzieli, jesteście tak zatrzetrzewieni w sobie że nawet pouczać nie potraficie w swoich poglądach.. dobra czekam na kolejny taki pseudo-polityczny temat...............................

15.06.2017 14:45
😁
61.4
Irek22
83
Grzeczny już byłem

troll [61.3]
zatrzetrzewieni

15.06.2017 14:55
61.5
Bukary
151
Senator

Z ciebie, Leszku, to prawdziwa studnia cytatów jest. Teraz znowu Ezop, no, no.

Zanim wykonam kontrmanewr w tej wojnie złotych myśli, chciałem zapytać: co to znaczy "pouczać w poglądach"?

A teraz mój ruch:
Więcej jeden osioł zaprzeczy, niż stu filozofów dowiedzie.
- J. I. Kraszewski

15.06.2017 14:59
😃
61.6
Flyby
160
Outsider

..no proszę, co to z ~leszka wychodzi jak go trochę posumować?
..podsumować?
"zatrzetrzewienie" z samych jego trzewi.

..a ten Kraszewski, Bukary - to szpieg był, tfu ..w dodatku francuski.

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 15:10:30
15.06.2017 15:06
61.7
~leszek
22
Centurion

wolę Napierskiego [ Stefan Napierski ] ale bez cytatów przynajmniej dziś mi się już nie chce...
Irek22 troll [61.3]
zatrzetrzewieni
.. a uważałem Ciebie akurat tu za błyskotliwego... ale co tam ...

15.06.2017 15:10
😢
61.8
Bukary
151
Senator

ale bez cytatów przynajmniej dziś mi się już nie chce...

Smuteczek...

Ale przynajmniej tym zdaniem dałeś nam trochę materiału do analizy. Wolisz Napierskiego bez cytatów? Czy może dziś już ci się nie chce bez cytatów? W ogóle bez cytatów czy przynajmniej bez cytatów?

ale bez
cytat
ów przy
najmniej
dziś
mi się już nie
chce

..a ten Kraszewski, Bukary - to szpieg był, tfu ..w dodatku francuski.

Chciałeś chyba powiedzieć, że rozwalał Francję od środka.

post wyedytowany przez Bukary 2017-06-15 15:19:12
15.06.2017 15:21
61.9
Flyby
160
Outsider

To ja Napierskim podsumuję Wasz styl postów:

"Styl – to nowe widzenie rzeczywistości."

Stefan Napierski

..niech ~leszek ma ;)

"..że rozwalał Francję od środka."
Ee tam, Bukary, mało efektywny był - samym Francuzom, zwłaszcza tym od rządzenia, wychodziło rozwalanie o wiele lepiej ;)

post wyedytowany przez Flyby 2017-06-15 15:36:38
15.06.2017 14:00
62
odpowiedz
8 odpowiedzi
Beret z antenką
36
Generał

Bez urazy leszek ale dlaczego wszystkie swoje posty piszesz w tak bełkotliwy sposób?

15.06.2017 14:02
62.1
Bukary
151
Senator

To się nazywa pisanie ekspresywne. Spadek po romantykach. ;)

15.06.2017 14:06
62.2
Flyby
160
Outsider

Ojejku Bukary - ja też jestem romantykiem a przynajmniej byłem, dopóki mi sie nie poprawiło ;(

15.06.2017 14:07
😃
62.3
Beret z antenką
36
Generał

A to spoko :)
We mnie chyba nie ma za grosz romantyzmu bo jak dla mnie to tego nie da sie czytać. I nie chodzi mi do końca o treść

15.06.2017 14:19
😉
62.4
Bukary
151
Senator

To mniej więcej ten poziom bełkotliwej ekspresyjności:

Zabiłaś mię, zwodnico! Nieba cię ukarzą,
Sam ja... nie puszczę bezkarnie,
Idę, zadrżyjcie, odmieńce!
(dobywa sztylet i ze wściekłą ironią)
Błyskotkę niosę dla jasnych panów!
Ot, tym wina utoczę na ślubne toasty...
Ha! wyrodku niewiasty!
Śmiertelne ścisnę wkoło szyi twojej wieńce!
Idę jak moję własność do piekła zagrabić,
Idę!...
(wstrzymuje się i zamyśla)
O nie! nie... nie... żeby ją zabić,
Trzeba być trochę więcej niż pierwszym z szatanów!
Precz to żelazo!
(chowa)
niech ją własna pamięć goni,
(Ksiądz odchodzi)

Wybacz, Adasiu! ;)

15.06.2017 14:37
😉
62.5