Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Czy Wiedźmin 3 Dziki Gon ma tak naprawdę jedno zakończenie?

17.03.2017 20:56
1
2
Ozayasz
1
Junior

Czy Wiedźmin 3 Dziki Gon ma tak naprawdę jedno zakończenie?

Każdy kto przeszedł Wiedźmina 3 wie, że ta gra miała 3 różne zakończenia. Ale po przeanalizowaniu tych wydarzeń z zakończenia można dojść do wniosku, że twórcy gry dali tak naprawdę graczom jedno zakończenie którego w całości nie widać. Każdy zobaczy tylko 1/3 w zależności tego jakie wybory podejmował (zastanawiając się nad wyborami z Ciri trudno się domyślić w jaki sposób to czy ją pocieszymy, pójdziemy z nią zakopać Skjaala itp. może mieć wpływ na zakończenie,). Akcje wszystkich zakończeń dzieją się w różnym czasie. Najpierw kiedy Ciri nie wraca Geralt idzie ją pomścić i zdobywa naszyjnik Vesemira. Potem kiedy Ciri wraca postanawia zostać wiedźminką i o jej wyczynach jest głośno w wielu krainach, a więc Emhyr mógł się dowiedzieć o tym, że jednak ona żyje i wysłać do niej posłańca. W takim rozwoju wypadków Ciri po kilku miesiącach zostaje cesarzową. Gdyby Emhyr jednak przegrał wojnę i został zabity to chyba Ciri po powrocie i tak zostałaby cesarzową, przez to że jej się to należało. Myślicie, że takie jedno zakończenie ma jakiś sens?

17.03.2017 21:01
2
odpowiedz
claudespeed18
140
error

Obejrzyj sobie materiał Gambriego o zakonczeniu i ew części 4tej.

16.05.2018 10:07
3
odpowiedz
zanonimizowany1058903
48
Generał

Ozayasz
twórcy gry dali tak naprawdę graczom jedno zakończenie którego w całości nie widać.
Po kilku przejściach gry też to zauważyłem i szukając w internecie ludzi, którzy również tak uważają natrafiłem na twój post :D

claudespeed18
Obejrzyj sobie materiał Gambriego o zakonczeniu i ew części 4tej.

Materiał Gambriego jest strasznie dziurawy i nie ma co brać tego na poważnie, ot jego interpretacja zakończenia.
Powołuje się w tym materiale na to że wiedźmy znają przyszłość i Ciri niby skończy jako zamarznięty trupek w lodowej pustce jednak w dalszej części materiału twierdzi, że Ciri jednak gdzieś tam żyje i to dopiero początek jej historii. A same wiedźmy to nie żadne greckie bóstwa tylko najzwyklejsza baba jaga ze słowiańskich legend, często występuje pod postacią trzech sióstr, mieszka w chatce na bagnach lub w lesie, porywa i zjada dzieci, czasami pomaga miejscowym a więc dokładnie to co zobaczyliśmy w grze :D
Tak pyzatym nie sądzę żeby tak nieistotne wybory jak zachowanie Geralta w kilku momentach miało jakikolwiek wpływ na to czy Ciri przeżyje czy nie.
Każde z tych zakończeń ma zaznaczony czas akcji i są ułożone chronologicznie, teoria o tym że wszystkie tworzą jedną wielką spójną całość ma sens. W przypadku kontynuacji twórcy wyjdą obronną ręką bo każde z zakończeń będzie się liczyć i nikt nie będzie poszkodowany.

post wyedytowany przez zanonimizowany1058903 2018-05-16 10:09:11
16.05.2018 10:17
4
odpowiedz
Duchos
34
Konsul

Tak, jest jedno zakończenie.

16.05.2018 11:13
5
odpowiedz
3 odpowiedzi
DiabloManiak
169
Karczemny Dymek

jak dla mnie to są jednak 3 rożne zakończenia, jednak żadne nie jest do końca pokazane i żadne nie wyklucza kontynuacji serii..

Bez pleców Emphyra - nie da rady zostać później cesarzową. Nowy władca nie odda władzy ot tak sobie, nie ma poparcia , nie ma wojska , doświadczenia - maks co by ją czekało to albo ślub z nowym władcą i/lub zostanie kukiełką kogś (a prędzej porcja trucizny czy sztylecik) więc opcja wiedźminka wyklucza ją ( plus zawsze będą wątpliwości czy to na pewno prawdziwa czy jednak może falsyfikat przecież zginęła oficjalnie)

Zostanie cesarzową wyklucza wiedzminstwo - nie będą podejmowali ryzyka że cenna Ciri zginie o tak sobie. plus czas potrzebny na zebranie doświadczenia i sojuszy

Lodowe pustkowie daje dwie możliwości - śmierć lub wietrzne wygnanie w inne światy żeby nie sprowadzać nieszczęścia na ten ( Ciri można określić terminem "chodząca pechowa bomba zegarowa" - sama jej obecność sprowadza nieszczęście na jej bliskich i przyjaciół - raczej zorientowała się że gdzie się nie pojawia za chwilę coś się najgorszego dzieje, bliscy giną etc) a tu już w zależności od jej stanu psychicznego więc od jej cech będzie zależeć jak się rozwinie sytuacja

Co zabawne te wybory Geralta - nie są wbrew pozorom jego wyborami.. to emanacje i rozwój cech Ciri wraz z jej stanem psychicznym: w uproszczeniu na zasadzie:
Samodzielność - czy jest na tyle dojrzała żeby sama "walczyć" z radą
Pogodzenie z przeszłością - pochowanie
chęć życia - bitwa na śnieżki
siła charakteru - laboratorium maga (czy pasywna czy nie)
Odpowiedzialność - rozmowa z Emphyrem
etc

Im więcej cech będzie słabych ( nie postawiła się, inni poodejmują za nią decyzja, mniejsza chęć do życia, nie umiejętność zaakceptowania przeszłości) tym w teorii gorsze zakończenie (śmierć <wiedźminka<cesarzowa)
nie pogodzona z sobą wiedząca że sprowadza pecha - ginie/znika, nie biorąc odpowiedzialności za przeszłość i olewając obowiązki - wiedźminka (wieczna uciekinierka)..

ech data ;P

post wyedytowany przez DiabloManiak 2018-05-16 11:14:59
16.05.2018 12:13
5.1
zanonimizowany1058903
48
Generał

Zostanie cesarzową wyklucza wiedzminstwo
Według teorii o jednym wspólnym zakończeniu Ciri jest wiedźminką tylko przez kilka miesięcy, potem oddaje miecz Geraltowi i idzie do nilfgardu.

Co zabawne te wybory Geralta - nie są wbrew pozorom jego wyborami.. to emanacje i rozwój cech Ciri wraz z jej stanem psychicznym: w uproszczeniu na zasadzie
Fajne, nigdy nie interpretowałem tego w ten sposób co nie zmienia faktu, że to ostatecznie gracz pojmuje te decyzje i doprowadzą one do jednego z zakończeń. Tego typu rzeczy co ciężka rzecz w grach w której gramy konkretną postacią, która ma swoje miejsce w tym fikcyjnym świecie.

post wyedytowany przez zanonimizowany1058903 2018-05-16 12:14:00
16.05.2018 12:40
5.2
Yarpen z Morii
24
Qverty

tym w teorii gorsze zakończenie (śmierć <wiedźminka<cesarzowa)

Chyba ci się kolejność pomieszała bo to wiedzminka jest naturalnym i najlepszym zakończeniem

16.05.2018 13:06
5.3
DiabloManiak
169
Karczemny Dymek

Yarpen z Morii - nie koniecznie. Są zbliżone ale cesarzowa to "stabilniejszy" wybór.
główną różnica w grze to czy zaprowadzisz do Emphyra i pogodzi się z swoimi obowiązkami wynikającymi z urodzenia (bo reszta warunków jest prawie identyczna a w ten sposób uporządkuje część spraw) i wybór czy zostanie władcą (a tu się otwierają ciekawe możliwości - wchodzi choćby spokojna przyszłość dla reszty wiedźminów, stabilizacja przyszłości dla przyjaciół - cesarzowa ma jednak ciut większe wpływy i opcje dizłania) czy wieczna uciekinierką - ukrywająca się przed Emhyrem ( lub jego następca)

post wyedytowany przez DiabloManiak 2018-05-16 13:13:51
Forum: Czy Wiedźmin 3 Dziki Gon ma tak naprawdę jedno zakończenie?