Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość American Truck Simulator sprzedało się w ponad 200 tys. egzemplarzy

23.02.2016 11:38
THeMooN85
👎
1
THeMooN85
88
Eternally Querulous

Ostatnio specjalnie ściągnąłem sobie demo tej gry na Steamie aby zobaczyć czy ta gra w jakikolwiek sposób ewoluowała od czasów mojego zagrywania się w "Hard Truck 18 Wheels of Steel" i stwierdzam, że... nie. Poza poprawioną grafiką, dodaniem paru nic nie wnoszącym poprawkom czy dodatkom, ta gra wciąż jest tak samo archaiczna co jej poprzednicy z wczesnych lat dwutysięcznych. Wstyd.

23.02.2016 18:59
2
odpowiedz
Korowiov
1
Junior

A tak właściwie to czego się kolega spodziewał rewolucyjnego w tym temacie? Ssaków leśnych? To nie jest gatunek, w którym można dokonywać jakiejś spektakularnej rewolucji, cała istota i sens tej gry to zabranie ładunku z punktu a, jazda, dostarczenie go do punktu b. Mamy już zresztą wątek biznesowy z własną firmą. Twórcy niby mogli dodać coś w stylu minigier np. obsługa dystrybutora wraz z wpisywaniem danych (karta flotowa), konieczność zakupu jedzenia, możliwość pochodzenia sobie po truck stopie czy inne duperele, ale po pewnym czasie działałoby to na nerwy zamiast być urozmaiceniem.

23.02.2016 23:19
3
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Eversor
9
Chorąży

po co są wagi na trasie? to tylko strata czasu. przecież nie ma czegoś takiego jak przeładowanie zestawu w grze.

23.02.2016 23:35
THeMooN85
😜
3.1
THeMooN85
88
Eternally Querulous

Bo ta gra to "American Truck Simulator", rozumiesz? Kolega wyżej twierdzi, że tej grze niczego przecież nie brakuje... to symulator w najczystszej postaci, taki wiesz... ze wszystkim co robi kierowca tira w trakcie trasy z punktu a do punktu b... czyli jedzie.

"obsługa dystrybutora wraz z wpisywaniem danych (karta flotowa), konieczność zakupu jedzenia, możliwość pochodzenia sobie po truck stopie czy inne duperele" - to tylko duperele. Kierowca tira jedzie... nie je, nie śpi, nie zalicza grzybiarek, nie odpoczywa, nie załatwia się, on JEDZIE. Co ty, nigdy tirem nie jeździłeś? O_o

24.02.2016 00:54
4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Korowiov
1
Junior

@THeMooN85 - Człowieku ty normalny jesteś? Może uważasz, że należy tam dodać symulację szczania, zapinania panienek, spania z losowym snem (pewnie o zaliczaniu grzybiarek), tankowania, jedzenia itd. Czy w jakiejś symulacji wyścigowej przeprowadzasz warm-up silnika? ubierasz kombinezon albo pijesz w czasie wyścigu?
Nigdy też nie twierdziłem, że to symulator w najczystszej postaci. Tak, ATS to generalnie klon ETS2 z korzeniami i mechaniką rozgrywki w hard trucku ale co w tym tak właściwie takiego złego? Dokładnie tego się spodziewałem po tym tytule i mimo że gra nie jest absolutnie wybitna i ma swoje wady to daje to co powinna - dobrą zabawę.

post wyedytowany przez Korowiov 2016-02-24 00:56:36
24.02.2016 02:05
THeMooN85
4.1
THeMooN85
88
Eternally Querulous

Jestem.

"Twórcy niby mogli dodać coś w stylu minigier np. obsługa dystrybutora wraz z wpisywaniem danych (karta flotowa), konieczność zakupu jedzenia, możliwość pochodzenia sobie po truck stopie czy inne duperele"

a jednak...

"Może uważasz, że należy tam dodać symulację szczania, zapinania panienek, spania z losowym snem (pewnie o zaliczaniu grzybiarek), tankowania, jedzenia itd."

Czyli najpierw sam piszesz, że niby by mogli ale jednak, nie, nie mogliby, bo gra straciłaby na... no właśnie na czym? Realizmie?

"Czy w jakiejś symulacji wyścigowej przeprowadzasz warm-up silnika? ubierasz kombinezon albo pijesz w czasie wyścigu?"

Nie, nie widziałem takiej gry, ale byłoby to zajebiste, nie uważasz? Pewnie nie, skoro symulator tirowca to dla ciebie jazda z A do B...

"co w tym tak właściwie takiego złego?"

K***a, wszystko... skoro twórcy bezczelnie śmią nazywać swoje dzieło "symulatorem" to niech to będzie coś więcej niż jazda z A do B. Wiesz, póki to się nie nazywało symulatorem, to mogło tak wyglądać... ale od symulatora spodziewam się CZEGOKOLWIEK co by miało pokrycie z rzeczywistością... mam ci zacytować definicję symulatora? Proszę bardzo:

Symulator
«program komputerowy odtwarzający działanie pewnych urządzeń lub przebieg określonych procesów»

/edit, po namyśle, dorzucę jeszcze cytat z WIKI:

Symulatory - Charakteryzują się tym, że ich twórcy dokładają wszelkich starań, aby jak najbardziej przypominały rzeczywistość lub kreowały rzeczywistość całkowicie odmienną od świata współczesnego (np. symulatory kosmiczne).

"przebieg określonych procesów" - tak, sikanie, spanie, jedzenie, okazjonalne zaliczenie dziwki na trasie... to są te określone procesy, które wykonuje tirowiec... ale dla niektórych to po prostu jazda z A do B...

"gra(...)daje to co powinna - dobrą zabawę"

Taaaaaa... bawiłem się świetnie w udostępnione na steamie demo... całe "0.9 godz. łącznie" jazdy z A do B... polecam, fantastyczny SYMULATOR TIROWCA - NOT.

post wyedytowany przez THeMooN85 2016-02-24 02:16:00
24.02.2016 09:56
4.2
Korowiov
1
Junior

Nie, byłoby skrajnie debilne po 1-2 procedurach. Wracam z roboty i chcę sobie dla relaksu strzelić wyścig/trening a tu dupa bo najpierw sobie porozgrzewam silniki tak z godzinkę, potem w minigierce będę machał rączkami i nóżkami by ubrać bieliznę, kombinezon, rękawice, hans z kaskiem przez kolejne kilkanaście minut, a następnie będę naciskał na guziczek, który sprawi że wirtualny kierowca sobie napoju łyknie. Można odje****ć taki symulator, że mucha nie siada z każdym jednym elementem (nawet z konsystencją kupy w zależności od posiłku) ale kto w to z przyjemnością zagra? Ja nie potrzebuję drugiego wirtualnego życia w komputerze, gdybym jarał się tak long haulem żeby chcieć go symulować w najmniejszych detalach to zostałbym kierowcą. Zresztą jak masz ale to jest forum SCS i możesz zaproponować zmiany, kto wie może się spodobają.

SYMULATOR TIROWCA - NOT

Zauważ tylko, że gra nazywa się American Truck Simulator, a nie American Trucker Simulator. Subtelna różnica pomiędzy znaczeniem tych słów.

post wyedytowany przez Korowiov 2016-02-24 10:03:53
24.02.2016 10:04
DM
5
3
odpowiedz
1 odpowiedź
DM
177
AFO Neptune

GRYOnline.plTeam

Zacytuje wam słowa z ponad 600 stronicowej instrukcji do Falcona 4.0 - swego czasu sima totalnego
"Gdybyśmy chcieli oddać wszystko co robi pilot podczas lotu F-16, nasz symulator byłby w 90% czystą nudą."

Nikt nie zrobi symulatora każdego szczegółu, bo chce dotrzeć z grą do jak największej liczby odbiorców - nawet tej wąskiej, zainteresowanej specyficzną tematyką - a nie zrobić grę dla 5 marzycieli

24.02.2016 10:28
5.1
2
Korowiov
1
Junior

Dla mnie to jest oczywiste, ale dla pana "mam lepszą odpowiedź na wszystko" ten argument nie ma racji bytu, bo ta gra też pewnie straciła na realizmie.

25.02.2016 11:32
THeMooN85
6
odpowiedz
1 odpowiedź
THeMooN85
88
Eternally Querulous

Kolego DM, już nie popadajmy ze skrajności w skrajność ok? Gdyby mi zależało na symulatorze F-16 z prawdziwego zdarzenia to bym poszedł w wojsku na pilota. Ale od GRY, która ma czelność nazywać się symulatorem należy chyba jednak wymagać nieco więcej niż jazdy z A do B dwoma klockami LEGO połączonymi gumką recepturką po blacie stołu w salonie, nie sądzisz?

Mówimy tu o porządnych symulatorach, które oddają choć odrobinę rzeczywistości, jak no powiedzmy na upartego gra "Project Cars", gdzie naprawdę fajnie oddano fizykę jazdy czy szczególiki typu ciśnienie w oponach czy przeciążenie na zakrętach.

I nie, Symulator Kozy czy Symulator Kromki Chleba, to po prostu śmieszne dowcipy na temat "symulacji". Może lepiej nie drążmy tego zagadnienia...

@Korowiov: tobie chłopie już nawet nie mam ochoty odpisywać, pieprzysz takie farmazony, że znudziło mnie wyjaśnianie tobie czym jest symulator. Niech się inni wypowiedzą, bo dyskusja z jedną osobą niczego więcej nie wniesie a będzie to po prostu zwykła pyskówka. Skończyłem z tobą, EoT.

25.02.2016 14:09
😃
6.1
Korowiov
1
Junior

No a jednak odpisałeś, że nie masz ochoty odpisywać, czyli coś cię gniecie ;) Chcesz mi wyjaśniać czym jest symulator a pierdzielisz że Project cars to fajnie oddana fizyka jazdy...pfffff, dobry żart. Dalsza Dyskusja nie ma faktycznie sensu.

Wiadomość American Truck Simulator sprzedało się w ponad 200 tys. egzemplarzy