Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

tvgry.pl Granie bez uproszczeń - gry, które traktują nas serio

09.01.2016 15:27
1
Ignisfatum
34
Elementalista

Praise the Sun!

09.01.2016 15:44
Goozys[DEA]
2
odpowiedz
3 odpowiedzi
Goozys[DEA]
137
Legend

Jordan
Popracuj w koncu nad swoja dykcja. Chryste! Poczatek filmu i juz slychac, ze masz z tym ogromne problemy...

"... zabralemsendrabianie zaleglosci (...)"
"... strssnienas oglupiaja (...)"
"... lwiaczescaktywnosci (...)" - ten moment musialem powtorzyc az 5 razy, aby go zrozumiec :/

Tak to mniej wiecej brzmi. Dalej w materiale tez jest sporo takich kwiatkow.

post wyedytowany przez Goozys[DEA] 2016-01-09 15:48:43
11.01.2016 01:05
Elder Wraith
2.1
Elder Wraith
47
Chorąży

Wymień głośniki, a nie się przypiepszasz do dykcji xD Ja i większość oglądających nie widzimy problemu w tej kwestii.

11.01.2016 01:09
Stalin_SAN
2.2
Stalin_SAN
56
Valve Software

Ty tam lepiej popracuj nad swoją germańską dykcją, żeby z Ciebie niemcy się nie śmiali jak ty tutaj z prowadzącego.

13.01.2016 06:45
Goozys[DEA]
2.3
Goozys[DEA]
137
Legend

Elder Wraith
Z moimi glosnikami jest wszystko w porzadku... Swoja droga ulomnosc wspolczesnej mlodziezy jest porazajaca. Szczegolnie gdy... a z reszta... niewazne :)

Stalin_SAN
Alez pracuje, pracuje i idzie mi coraz lepiej... W przeciwienstwie co do poniektorych :)

09.01.2016 15:50
3
odpowiedz
3 odpowiedzi
WlodarW
83
Generał

Ja go rozumiem. I przestań się tak pienić tam na górze, tylko też coś nagraj dla ludzi "specjalisto". Nie wiem idź do pracy gdzie inni będą też Ciebie oglądać przez internet może wtedy standardy się zmienią w naszej branży i wszyscy będą w końcu brzmieli jak dubbing polski do kreskówek Disneya.

A co do Solsów to HELL YEAH! Te gry to jak objawienie w tych mrocznych czasach.

post wyedytowany przez WlodarW 2016-01-09 15:52:28
09.01.2016 16:42
Sajmon154
3.1
5
Sajmon154
48
SSR

Widz ogląda, widz ma prawo wymagać od prowadzącego poprawności językowej, dobrej dykcji itp.
Nie ma tu nić do rzeczy to że widz nie jest sam jakimś prezenterem.
To idiotyczne porównywać kogoś i mówienie by sam poszedł coś robić jest chyba brane z księżyca bez krzty zastanowienia.
Jak w sklepie dostaniesz na mięsnym zły kawałek piersi z kurczaka albo z dużą ilością tłuszczu/ścięgien, to co?
"Sprzedawca tudzież dostawca jest ok, nie musi popracować nad tym by lepiej obrobić mięso, to Ty MUSISZ iść do masarni i ZROBIĆ to lepiej i dopiero wtedy będziesz mógł mieć wymagania jako konsument... " ehh
Pomyśl zanim coś napiszesz bezsensownego.

post wyedytowany przez Sajmon154 2016-01-09 16:43:31
09.01.2016 18:42
3.2
1
Grave
64
Pretorianin

Mamy prawo wyrażać negatywną opinię i trzeba to uszanować... Autor z drugiej strony ma prawo zlewać negatywną opinię a nawet usuwać takie rzeczy jeśli to się dzieje na obszarze przez niego kontrolowanym. Nie każdy ma ambicje być mistrzem dykcji i jeśli jest wystarczająca oglądalność i ilość zadowolonych ludzi z materiału, to generalnie nie musi nic z tym robić i może się skupić np. na doskonaleniu innych rzeczy, które są dla niego ważniejsze... Wszystko się sprowadza do subiektywnej opinii komu co wystarcza - możemy sobie komentować, że nam nie wystarcza taka dykcja itp. ale to autor materiału decyduje ostatecznie na ile to jest ważne i co mu wystarcza do pracy a co nie potem ponosząc konsekwencje decyzji. Wiadomo że im więcej negatywnych reakcji, tym większa szansa że twórca jakoś na to zareaguje, ale to tak czy siak jego decyzja i nie mamy prawa nic wymagać, bo to nie jest jakiś produkt spożywczy z twardymi zasadami regulowanymi prawem co do jakości. Powiem więcej - przy zwykłych produktach do pewnego momentu można w pełni obiektywnie wyznaczyć jakieś granice, a przy czymś takim to jest niemożliwe... Innymi słowy w tego typu dziedzinie często za dobre uznaje się wszystko co się sprzedaje i na czym można zarobić, a pamiętajmy że z odpowiednim podejściem można zarobić również na negatywnej uwadze ludzi (chodzi tylko o to, czy to odpowiada autorowi i żeby wszystko się kręciło - jakkolwiek, ale żeby się kręciło). Ktoś powie - ale ja za to płacę... Tylko co z tego? A jak komuś Kacper się nie podoba bo jest sztywniak i też za to wszystko płaci to co? Nie ma tu żadnych norm z zewnątrz - wyznacza je sama ekipa tvgry i poszczególni autorzy filmów zapewne do jakiegoś stopnia sugerując się naszymi poczynaniami i uwagami, ale na ile to już ich decyzja. Wszystko sprowadza się do tego samego - masz prawo wyrazić opinię na ten temat i zrezygnować z płacenia abonamentu, ale nie masz prawa nic bezpośrednio dyktować i wymagać.
Wszystko to jest tylko kwestią podejścia i naprawdę nie ma o co się kłócić i spinać. Po prostu normalnie wyrażajmy swoje opinie i czekajmy czy będzie na to jakaś reakcja, ale się nie oburzajmy, nie kłóćmy i unikajmy robienia wideł z igły bo to nie ma najmniejszego sensu...

post wyedytowany przez Grave 2016-01-09 18:47:08
11.01.2016 01:17
Elder Wraith
😉
3.3
Elder Wraith
47
Chorąży

"Subiektywna negatywna opinia" to nic innego jak lukrowa nazwa na dopieprzenie komuś w złośliwie chamski i ofensywny sposób, ale to niestety jest domeną większości rodaków.

post wyedytowany przez Elder Wraith 2016-01-11 01:21:00
09.01.2016 16:04
4
1
odpowiedz
zanonimizowany699497
105
Konsul

Naprawdę dobry materiał. Niemniej fakt, że czasami mówisz za szybko jakbyś bał się, że zapomnisz co masz mówić i brzmi to jak gadanie kogoś nieco pijanego. Widać duży postęp merytoryczny, ale dykcja to ci się nic nie zmieniła.

09.01.2016 16:08
5
2
odpowiedz
zanonimizowany579358
105
Senator

Dobry temat. Sam zauważyłem dość dawno temu, że twórcy zaczynają traktować graczy jak debila. Dla mnie to nie jest zbyt miłe uczucie grać w grę, która traktuje nas jak ostatnich półgłówków, dlatego też coraz częściej sięgam po starsze produkcje, które takich uproszczeń są pozbawione. Dzięki temu satysfakcja z popychania fabuły naprzód jest o wiele większa. Dzisiaj taką serią, która w charakterystyczny sposób przywołuje esencję starszych gier jest Dark Souls. Nie pieści się z graczem, nie głaszcze go po główce, a wręcz przeciwnie. Początki DS przypominają mi trochę Gothiki albo pierwszego Risena, bo tam też początki są takie survivalowe. Do każdego przeciwnika należy podchodzić z największą ostrożnością i z najwyższym szacunkiem. Jeśli go zlekceważymy gorzko tego pożałujemy. Może też dlatego DS nie był dla mnie takim szokiem jak dla niektórych, tym, że wiele razy ginę też nie bardzo się przejmuję, bo mam spore pokłady cierpliwości, a poza tym te zgony są raczej sprawiedliwe. Najbardziej wkurza w grach kiedy ginie się z powodu jakiegoś buga albo przez zły balans.
Jeśli chodzi o szybką podróż to raczej rzadko z niej korzystam w Skyrimie czy WIedźminie 3. Skoro to są otwarte światy to trzeba z tego korzystać i nawet któraś z kolei podróż z jednego miasta do drugiego może przynieść coś nowego, bo pójdziemy inną drogą.

09.01.2016 16:10
Dariusxq
😁
6
odpowiedz
Dariusxq
52
Forumowy Prowokator

Przeszedłem Dark Souls po pijaku, mam świadków!! Jestem taki menski, beka z tych co nie umieją przejść tej Casualowej gry hihihi

09.01.2016 17:07
Anael
7
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
Anael
13
Legionista

Poruszylibyście temat graczy ze specyficznymi problemami? Leworęcznych, niepełnosprawnych ruchowo, niedowidzących czy jednoręcznych. Nie wszystkie udogodnienia są złe. Czasem pozwalają w ogóle przejść grę. Ale kiedy Klawiszologia jest zbyt rozbudowana lub nie ma możliwości jej konfiguracji to uniemożliwia granie. Pady to już niemożliwe do ogarnięcia marzenie a wieloprzyciskowa mysz to konieczność Na PC można się wspomagać zewnętrznymi programami ale na konsole mogę sobie co najwyżej popatrzeć. Przez problemy manualne odbiłem się od takich perełek jak Souls'y czy nawet gta V. To, że jest nas relatywnie mniej niż reszty społeczeństwa (tylko w Polsce kolo miliona) nie oznacza, że można ignorować nasze potrzeby. Żeby było jasne: Nie mówię tu o specjalnym traktowaniu czy spłycaniu gier. Dajcie nam tylko możliwość dopasowania ustawień w grach tak aby były jak najbardziej dostępne również dla graczy niepełnosprawnych. To przykre, że musimy być fanboyami PCów z przymusu i niewolnikami strzałek zamiast wsada. o wiecznym byciu "noobem" w multiplayerach już nawet nie będę się rozwodził.

post wyedytowany przez Anael 2016-01-09 17:08:31
09.01.2016 17:20
Raiden
7.1
2
Raiden
100
Generał
Wideo

@Anael
Parę dni temu osoba niewidoma ukończyła Zeldę OOT, po blisko pięciu latach gry https://www.youtube.com/watch?v=nmmqarQRSSE
Problem jest, lecz jesteś na podobnej pozycji do mojej - w mniejszości, która oczekuje czegoś konkretnego od gier, na co trzeba wydać pieniądze, a co może się nie zwrócić. Niestety - tak wygląda rynek.
Próbowałeś może grać na WiiU. Np. Bayonetta 2 za pomocą stylusa?

09.01.2016 17:40
Anael
7.2
1
Anael
13
Legionista

@Raiden
Tylko move'a próbowałem. Szału nie było. Wiedźmina 2 skończyłem po patchu umożliwiającym zmianę ustawień klawiszy a 3 już bez problemu. A w takim Murderd: Soul suspect musiałem zmodyfikować klawisze i mysz zewnętrznymi programami. Walczy się ciężko ale chyba dam radę skończyć grę. Gram jedną ręką na myszce a druga ręka może obsługiwać max jeden klawisz lub dwa przyległe. Wii to raczej egzotyka ale jeśli będę miał okazję spróbuję.

post wyedytowany przez Anael 2016-01-09 17:43:10
09.01.2016 17:12
8
odpowiedz
3 odpowiedzi
WlodarW
83
Generał

@Sajmon154 - tak masz racje, każdy może wyrazić opinię pozytywną jak i negatywną; to samo ja zrobiłem odnośnie "komentarza". Jestem już zmęczony tym ciągłym narzekaniem. Goozys[DEA] zrobił to dość szczegółowo, ale ja odebrałem jego wypowiedź jak atak na prowadzącego, a nie jak to starasz się mi przedstawić "wyrażenie niezadowolenia". Nie ma już "nic", na co by ludzie nie narzekali. Rozumiem, że nie można wszystkim dogodzić. Po prostu chciałbym, aby chociaż raz ludzie pisali na temat, o którym się mówi w materiale, a nie tylko biadolić na temat jakiegoś prowadzącego. Poza tym skąd pan Goozys[DEA] wie, że Jordan nie pracuje nad tą dykcją? Tylko mu nie wychodzi. Materiał jeszcze raz napiszę: "przyjemnie się ogląda". Nie przesadzajmy Jordana dobrze się słucha, a już na pewno nie jest to tak nieznośne jak co poniektórzy piszą.

post wyedytowany przez WlodarW 2016-01-09 17:22:08
09.01.2016 19:09
Goozys[DEA]
8.1
Goozys[DEA]
137
Legend

Nikogo nie atakuje, a probuje zwrocic jedynie uwage na istniejacy problem. Material materialem... jest dobry, ale juz przekaz jest sredni. Ba... zaryzykowalbym nawet stwierdzenie, ze bardzo slaby. Ogladam materialy Jordana odkad pojawil sie na TVGRY i postep jest spory, jesli wziac pod uwage zawartosc merytoryczna jego materialow. Jednakze jest on take juz osoba medialna, ktora pokazuje swoja osobe w filmach wideo, a to niestety wymusza, a wrecz wymaga od prowadzacego wzorowej prezencji. Taka praca...

W kwestii dykcji Jordana, zwaracalem juz mu wielokrotnie uwage, zapewne ktora totalnie zignorowal. Ma prawo...

I nie szczyp sie ze mna w temacie pracy i "zrobienia tego lepiej". Nie musze nikomu udowadniac czy zrobilbym to lepiej... Jednak dla Twojej informacji, pracuje w miejscu, gdzie na tego typu elementy zwraca sie w pierwszej kolejnosci uwage. Z miejsca Jordan nie dostalby u nas posady. Wystarczy spojrzec na Kacpra, ktory wrecz ewoluowal i w chwili obecnej jest zdecydowanie najlepszym prowadzacym. A poczatki wiadomo jakie mial...

Dziwi mnie takze obojetne podejscie do tego tematu osob z zarzadu GOLa lub TVGRY. Nie dbaja o wizerunek. Przydalaby sie im jakas kobieta, ktora trzymalaby to wszystko w ryzach. Fajnie, ze chlopaki w koncu przeprosili sie z maszynkami do golenia i opanowali sztuke strzyzenia zarostu. Koszule rowniez prezentuja sie zdecydowanie ciekawiej od T-Shirtow z growymi motywami. Arash i Gambrinus pokazali ostatnio klase sama w sobie.

post wyedytowany przez Goozys[DEA] 2016-01-09 19:14:12
09.01.2016 22:54
😈
8.2
GoliatE52
22
Centurion

Goozys[DEA] Gdy widzę Jordana zawsze daję łapkę w górę, i co mi teraz zrobisz?
Ból czyjejś dupy mi nie zaszkodzi
Idziesz ulicą, nagle zauważasz, że jakieś chłopaki grają w koszykówkę, jeden z nich jest niższy od innych, co mu zrobisz:
a- wyśmiejesz
b- powiesz, żeby sobie poszedł
c- chooy cie to, idziesz dalej

09.01.2016 23:58
Sajmon154
8.3
1
Sajmon154
48
SSR

A czy ten niższy jest biały a reszta czarna? czy może na odwrót? a Może azjatą?
O wiele bardziej odpowiada mi wątek rasistowski, często chodzę ze stożkowym białym kapturem z dwoma otworami na oczy.

09.01.2016 17:18
Raiden
9
1
odpowiedz
Raiden
100
Generał

Fajny materiał

No właśnie - znaczniki itd. to nie tylko „informacja dla gracza”, która wyłącznie ułatwia/psuje rozgrywkę niby pierdoły, ale także wpływa na imersję. Np. w Red Dead Redemption wyłączałem cały HUD.

To ograniczanie interakcji - tego, że gracz ciągle podejmuje w grach decyzje i myśli (pójdę tam, zrobię to, spróbuję tego). Dziś w grach AAA mało jest myślenia, a dużo działania automatycznego (podążania za znacznikami itd.).

Taka uwaga (dość częsty błąd) - nie na tapetę (ścienną), lecz na tapet.

post wyedytowany przez Raiden 2016-01-09 17:19:50
09.01.2016 19:17
10
odpowiedz
Vdr
1
Junior

Gra, która nie ma znaczników, mapek i nie traktuje Cię jak idioty? DayZ. Nie żadne Zeldy itp. bzdety... Zagrajcie sobie w DayZ...

09.01.2016 20:57
👍
11
1
odpowiedz
JohnyPK
2
Junior

Szczerze, nie wiem skąd materiały Jordana mają tyle minusów. Czasem robi kichę wtedy sie należy, ale ten materiał jest spoko, taki jaki być powinien, dajcie sobie siana, serio. Dawajcie kciuki za materiał, a nie z powodu tego kto materiał robi ;]

09.01.2016 22:19
12
odpowiedz
Grave
64
Pretorianin

"Jednakze jest on take juz osoba medialna, ktora pokazuje swoja osobe w filmach wideo, a to niestety wymusza, a wrecz wymaga od prowadzacego wzorowej prezencj"
Przecież to nie jest prawda. Standardy bywają różne (a nie tylko takie jakie akurat ty masz w pracy) a ty masz się przede wszystkim sprawdzać i tyle...

"Nikogo nie atakuje, a probuje zwrocic jedynie uwage na istniejacy problem." - to nie jest problem dla wszystkich, a takie kwiatki jak "... lwiaczescaktywnosci (...) - ten moment musialem powtorzyc az 5 razy, aby go zrozumiec :/" w oczywisty sposób będę odbierane jako przesada a przesada jako atak... Zwłaszcza że mógłbyś przyjąć zupełnie inną postawę - bardziej mobilizującą a nie kopiącą...

"Jordan nie dostalby u nas posady"
Tylko co z tego? To są inne standardy i nie ustala ich firma w której pracujesz. Bardzo dobrze, że standardy są różne a nie wszędzie na jedno kopyto wszystko...

"Wystarczy spojrzec na Kacpra, ktory wrecz ewoluowal i w chwili obecnej jest zdecydowanie najlepszym prowadzacym"
No patrz... Nie oceniam źle Kacpra bo to też zawsze jakaś różnorodność, ale osobiście bym go postawił gdzieś na końcu listy, bo jednak wieje od niego trochę zasadniczością i sztywniactwem. Ludzie jak ja cenią sobie pewien luz, swobodę, swojskość i szczerość, które da się wyczuć w materiałach i szczerze mówiąc właśnie na tym zazwyczaj wypływają też YouTuberzy...

"Dziwi mnie takze obojetne podejscie do tego tematu osob z zarzadu GOLa lub TVGRY. Nie dbaja o wizerunek. Przydalaby sie im jakas kobieta, ktora trzymalaby to wszystko w ryzach. Fajnie, ze chlopaki w koncu przeprosili sie z maszynkami do golenia i opanowali sztuke strzyzenia zarostu. Koszule rowniez prezentuja sie zdecydowanie ciekawiej od T-Shirtow z growymi motywami. Arash i Gambrinus pokazali ostatnio klase sama w sobie."
1. Raczej dbają o wizerunek, tylko że ty nie rozumiesz kierunku w którym idą...
2. Z tą kobietą trzymającą wszystko w ryzach (chodzi długość zarostu? xD) to pojechałeś po bandzie... Nikogo się nie powinno zatrudniać na chama tylko dla sztucznej poprawy wizerunku... Do tego mówimy tutaj o czymś co jest domeną męską i to akurat skupiającą się na treści a nie okładce.
3. Skąd pomysł, że wszystko co się pokazuje zaraz musi być traktowane niczym wybieg dla modelów... Jesteśmy tu żeby słuchać o grach i to, że osoba na ekranie wygląda swojsko przeciętnie to żaden wstyd.

Można wyrażać swoją opinię jak się chce, ale jak się będzie radykalnym i przesadzi to bez wątpienia należy się spodziewać odpowiednio silnego odzewu co do takiej opinii...

post wyedytowany przez Grave 2016-01-09 22:34:25
10.01.2016 00:08
13
2
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany453591
62
Senator

Goozys[DEA]--> Idź sobie słuch przebadać albo wymień słuchawki/głośniki, bo to chyba ty masz problem. To nie pierwszy raz jak przywalasz się do czyjegoś rzekomego seplenienia (pod materiałem NRGeeka to samo), gdzie nikt inny czegoś takiego nie słyszy. Albo jesteś jakoś niezdrowo przewrażliwiony na tym punkcie.

13.01.2016 06:57
Goozys[DEA]
13.1
Goozys[DEA]
137
Legend

Niczego nie musze badac, ani niczego wymieniac. Czy mam z czyms problem? Z niczym... Jak juz wyzej wspomnialem, zwaracam jedynie uwage na fakt, ze Jordan ma problemy z dykcja. Jest sporo cwiczen, ktore moze wykonywac nawet podczas sniadania, aby za kilka tygodni stwierdzic ogromna poprawe.

Jordan pracuje jako dziennikarz growy, ktory uzywa mowy jako swojego narzedzia pracy. A nad tym trzeba pracowac caly czas...

NRGeek sepleni i to w cholere mocno. Jezeli ktos tego nie slyszy, to nie mamy o czym rozmawiac. Na YT moze sobie nawet z pelna geba filmy nagrywac. TVGRY to juz inna liga. A prznajmniej tak mi sie wydawalo. W sumie to do wspolpracy z Klocuchem juz zapewne krotka droga...

10.01.2016 00:21
14
odpowiedz
Flaw
49
Centurion

dla mnie solsy2, były trudniejsze i mniej przystępne niż 1 część broń się psuła na starcie z prędkością światła i do tego limit życia ubywał po każdej śmierci. Gra świetna czekam na 3 część ;)

10.01.2016 20:20
👍
15
1
odpowiedz
1 odpowiedź
inteligentnychomik
21
Centurion

Do Goozys
napisałeś: "pracuje w miejscu, gdzie na tego typu elementy zwraca sie w pierwszej kolejnosci uwage. Z miejsca Jordan nie dostalby u nas posady"

Fajnie, że udało ci w końcu dostać pracę za ladą w MC Donalds.

Wydaje mi się, ze Jordan ma wyższe ambicje niż wylądować tam gdzie pracujesz...

A tak na serio to jestem złośliwy wobec ciebie, bo ty jesteś złośliwy zupełnie przesadnie wobec Jordana. I jeszcze jak rasowy hipokryta ukrywasz swoją złośliwość pod płaszczykiem merytorycznych argumentów. Odpuść..

13.01.2016 07:02
Goozys[DEA]
15.1
Goozys[DEA]
137
Legend

Gdybys byl tak inteligentny, jak Twoj nick, nie pisalbys takich bzdur o pracy w McDonalds. Jordan ambicje na pewno jakies ma. Czy wyzsze od moich? Nie wiem... Ja ze swojej pracy jestem zadowolony. I przynajmniej staram sie ja wykonywac profesjonalnie, za co placa mi niemale pieniadze.

Jestes zlosliwy, bo ja jestem zlosliwy... a tak na prawde nikt zlosliwy nie jest i nie musi byc. Czy krytyka musi byc od razu objawem zlosliwosci? Oczywiscie, ze nie...

Plaszczyk merytorycznych argumentow? Sliczne...

10.01.2016 20:31
Eluveitien
😢
16
odpowiedz
Eluveitien
62
Konsul

Nie jestem za uproszczeniami. Powracając teraz do gry MMORPG, w którą grałam parę lat temu, jestem w szoku jak strasznie ją ułatwili przez ten czas. Wszystko jest teraz podane jak na talerzu i wszystko jest przerażająco łatwe do zrobienia, a mimo to mam znajomych, którzy nie potrafią zrobić najprostszych rzeczy.. aż odechciewa się grać.

10.01.2016 22:52
17
odpowiedz
kiroll
27
Centurion

"Koszule rowniez prezentuja sie zdecydowanie ciekawiej od T-Shirtow z growymi motywami. Arash i Gambrinus pokazali ostatnio klase sama w sobie." - teraz to pojechałeś ładnie.

Tutaj chyba chodzi o to, że każdy ubiera się jak mu wygodnie. Ja to mogę się przyczepić do gambriego, że czasem ma koszulę zapiętą na ostatni guzik a tak się robi tylko gdy nosisz do koszuli krawat. Gdy go nie ma ostatni guzik powinien być odpięty, trzeba popracować nad stylem.

To nie BBC czy inne CNN. Chłopaki ubierają się tak jak jest im wygodnie. Mają być sobą a nie sztywnymi wyglancowanymi na pokaz kukłami.

11.01.2016 00:59
YuiElliot
😉
18
1
odpowiedz
YuiElliot
44
Łysy z tvgry

tvgry.plRedakcja

@anael: Gadałem o tym kiedyś ze znajomym którego temat dotyczy: czasem drobna mechanika albo potrzeba symultanicznego wciśnięcia przycisków może takiemu graczowi uniemożliwić granie. Temat interesujący, szczególnie że mało się o tym mówi (pogadam z Gambrim, może da zielone światło w przyszłym tygodniu). Dzięki! :)

@sebogothic: Trafne spostrzeżenie! Miałem właśnie mówić o konstrukcji początku w GII, ale materiał byłby zbyt długi. Pirania świetnie uczyła wtedy jak się zabrać za świat, a do miasta można było wejść na kilka sposobów. Zdecydowanie brakuje nam teraz różnych sposobów na realizację zadań, bo biegamy od znacznika do znacznika. Owszem, są jakieś rzeczy opcjonalne w głównym wątku, może alternatywne zakończenia - ale w tych grach molochach zwyczajnie nie ma na to miejsca. Wiarę trochę przywrócił mi Wiedźmin ostatnio, gdzie naprawdę sporo od nas zależy i możemy zboczyć na inną ścieżkę.

@Raiden: Tak samo miałem, inaczej w RDR-a zwyczajnie nie da się grać. :D W3 akurat musiałem mieć minimapę, co niestety trochę mi zabijało grę bo często patrzyłem tylko na nią. Niestety lag na ps4 z wchodzeniem do menu (coś ok. 2 sekund) irytował zawsze jak musiałem spojrzeć na mapę.

11.01.2016 15:34
19
odpowiedz
gressart
14
Legionista

Ciekawy materiał, można by na ten temat zrobić godzinny filmik nie ograniczając się do znaczników na mapie itp. Gry ogólnie stają się prostsze i głupsze, by dostosować się do żyjącego w biegu społeczeństwa, które nie ma czasu/ochoty wytężać mózgownicę. Dlatego wolę słabszą grafikę starszych gier w zamian za ciekawszą fabułę, czy konieczność pomyślenia od czasu do czasu.
Jordan, Arash, Gambrinus zawsze prezentują wysoki poziom i ich filmiki ogląda/słucha mi się najlepiej. Smutne, że połowa komentarzy zamiast o filmiku mówi o dykcji prowadzącego, która naprawdę nie jest taka zła. To nie tak, że nie wymawia RRRR, co jest koszmarne do słuchania.
Brawa dla Jordana za wzmianki o Nintendo, fajnie czasem na polskim portalu zobaczyć coś o wielkim N.

11.01.2016 20:10
Cobrasss
20
odpowiedz
Cobrasss
153
Senator

Niby w OFP czy Armie gra nieco jasno daje cel do wykonania i mamy dostęp do mapy, do tego mamy przez znaczy czas zerowy hud, jak coś można go wyłączyć i wtedy jazda na całego.

11.01.2016 20:23
21
odpowiedz
1 odpowiedź
gressart
14
Legionista

@Goozys[DEA]
Sam robisz sporo literówek i nie piszesz poprawnie, pomijając polskie znaki.
Parafrazując Twą wypowiedź - dla Twojej informacji, pracuje w miejscu, gdzie na tego typu elementy zwraca sie w pierwszej kolejnosci uwage. Z miejsca Goozys[DEA] nie dostalby u nas posady.
Zastanów się dwa razy, czy jest sens krytykować kogoś, za to jak mówi, skoro sam piszesz z błędami stylistycznymi, gramatycznymi, interpunkcyjnymi i ortograficznymi.

13.01.2016 07:14
Goozys[DEA]
21.1
Goozys[DEA]
137
Legend

Z checia sie dowiem, gdzie to ostatnio porobilem bledy ortograficzne i napisalem cos niepoprawnie :)
Korzystam z niemieckiej klawiatury, a Chrome mam ustawiony na poprawianie bledow w j. niemieckim, wiec faktycznie gdzies moglem strzelic byka. To nieuniknione...
Co do polskich liter, to czesto pisze z telefonu i nie chce mi sie zwaczajnie ich wstawiac. To sie nazywa wygoda pisania... Przeciez i tak rozumiesz co napisalem.
No i mi nikt nie placi za pisanie postow na forum. Gdyby tak bylo, zapewne moje wypowiedzi ociekalyby zlotem.

Zastanów się dwa razy, czy jest sens krytykować kogoś, za to jak mówi, skoro sam piszesz (...)

No wlasnie On mowi, ja pisze... to zupelnie inna para kaloszy. I jak juz wspomnalem kilka linijek wyzej. Mi nikt za to nie placi :) Rownie dobrze moglbym zaczac pisac po hebrajsku.

post wyedytowany przez Goozys[DEA] 2016-01-13 07:22:22
12.01.2016 22:40
Maksst
👍
22
odpowiedz
Maksst
13
Chorąży

Jordan, to drugi Twój materiał, który mi się podoba. Oby tak dalej! W końcu zaczynasz naprawdę się przygotowywać do materiałów i robisz je interesująco! GJ!

12.01.2016 22:43
NewGravedigger
23
odpowiedz
NewGravedigger
140
spokooj grabarza

DEZAJN DEZAJN DEZAJN

12.01.2016 23:37
NicK
24
odpowiedz
1 odpowiedź
NicK
184
Smokus Multikillus

Obiektywnie muszę stwierdzić, że gość rzeczywiście ma momentami duże problemy z dykcją. Czasami wychodzą takie kabaretowe 'paralaksa' co w rzeczywistości ma oznaczać 'pora relaksu', że rozumiem ludzi narzekających na to.

Czy jest to duży problem? Dla mnie nie, bo zwyczajnie nie oglądam tego typu materiałów. A jeśli reszta jest zadowolona, to chyba ok?

13.01.2016 07:26
Goozys[DEA]
😉
24.1
Goozys[DEA]
137
Legend

Uwazaj!
Piszac o zlej dykcji Jordana, atakujesz medialne bostwo co poniektorych tutaj zgromadzonych.

17.01.2016 10:45
Adrianun
25
odpowiedz
Adrianun
119
Senator

Całkiem niezły materiał Jordan!

20.02.2016 19:43
😍
26
odpowiedz
K.A.R.O.
27
Centurion

Co poradzisz że teraz gry są dla niedorozwiniętych. Mi np bardzo się podoba że w nowym Hitmanie jest opcja wyłączenia minimapy i podświetleń. Szczególnie że można dużo rozmów podsłuchać które podpowiedzą nie jedne rozwiązanie.

tvgry.pl Granie bez uproszczeń - gry, które traktują nas serio