Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Detektyw - recenzja finału drugiego sezonu (ze spoilerami)

14.08.2015 12:46
👍
1
Dr_Wycior
9
Pretorianin

Ciężko się nie zgodzić. Najlepiej poprowadzoną postacią w moim rankingu pozostaje Woodrough.

16.08.2015 16:12
GhostRaider
2
odpowiedz
GhostRaider
51
Pretorianin

A myślałem, że to tylko ja mam wrażenie, iż cała historia jest aż nazbyt skomplikowana i za dużo nawtykali nazwisk, i postaci.

16.08.2015 16:22
👍
3
odpowiedz
zanonimizowany561661
45
Senator

Podobał mi się drugi sezon "True Detective" podobnie zresztą jak pierwszy. Osobiście mam w nosie to czy ktoś spodziewał się czegoś innego, czy czegoś nie zrozumiał, dla mnie to był dobry serial, a właściwiej film epizodyczny, czyli zamknięta historia w odcinkach.

16.08.2015 16:24
Cainoor
4
odpowiedz
Cainoor
222
Mów mi wuju

Mi tez sie serial podobał. Może ciut mniej niż pierwsza seria, ale nadal oglądałem premierowe odcinki na HBO Go. I tylko żal Franka i Reya... polubiłem chłopaków.

16.08.2015 17:08
Pan P.
5
odpowiedz
Pan P.
149
022

Jedyne, co nieszczególnie przypadło mi do gustu to ilość dłużyzn w czasie dialogów. Ci bohaterowie gapią się na siebie z marsowymi minami, jakby wymieniali się objawieniami na bóg wie jak ważne tematy. Irytujące i sztuczne.

Niemniej, sama historia jest doskonała. Nie kumam kubłów pomyj, które się na TD2 leją. Bardzo podobało mi się to, jak w połowie sezonu kompletnie zmienił się wektor śledztwa i nagle wyszło, że początkowe zawiązanie akcji to bzdet i ledwie kropla w morzu układów i przekrętów. Plus, fajnie oddany chaos informacyjny i swego rodzaju fragmentaryczność oglądu rzeczywistości. Bardzo mi się podobało to, że widzowie wiedzą tylko tyle, co bohaterowie, a w tle intryga postępuje sama - bez wszechwiedzącego i wszechobecnego narratora, który wyjaśniałby każdy szczegół intrygi.
No i sam morał też dobry – jak się wdepnie po pas w gówno, to wcale nie tak łatwo z niego wyleźć.

17.08.2015 18:53
Stalin_SAN
6
odpowiedz
Stalin_SAN
56
Valve Software

Podobał mi się 2 sezon TD, nawet bardzo, jednak uważam mimo wszystko sezon pierwszy za o wiele lepszy, a wcale nie chodzi mi o Rusta (choć był genialny) tylko o ten genialny mroczny klimat Luizjany i wątek okultystów, jarają mnie takie rzeczy, TD2 choć został nakręcony spoko to przedstawiał historię, która przewinęła się już w filmach/serialach dziesiątki razy. Po prostu pierwszy sezon był bardzo unikalny pod wieloma względami, TD2 jest bardziej pospolity pomimo, że dobrze nakręcony, dla tego uważam, że ludzie tak się nad nim pastwią.

gameplay.pl Detektyw - recenzja finału drugiego sezonu (ze spoilerami)