Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Ciekawostki i sekrety serii Knights of the Old Republic

03.08.2015 15:17
Strider.
1
Strider.
47
Pretorianin

To ja dorzucę tak od siebie, może trochę na boku głównego tematu: wczoraj natknąłem się na mod do Star Wars: Battlefront II poprawiający grafikę i dodający dodatkową mapkę do trybu Galactic Conquest: KotoR Era (vel: Jedi War). Mod wprowadza nowe skórki dla znanych postaci, a także bohaterów znanych z obu KotoR-ów. Przynajmniej w teorii, bo w praktyce nie miałem okazji jeszcze go na serio przetestować - przy próbie odbicia Mageeto gra wywala Fatal Error, ale jest to podobno do obejścia...

03.08.2015 15:24
Cobrasss
2
odpowiedz
Cobrasss
156
Senator

Zawsze mam ubaw z dialogów z HK-47
Jest taki jeden niezły ale nie chcę go zdradzać o ile miałby się ukazać w ciekawostkach, podpowiem ze chodzi mi o ten nawiązujący do serialu Star Trek :P.

03.08.2015 17:06
3
odpowiedz
zanonimizowany166638
152
Legend

Garść ciekawostek z SWTOR. Tylko kilka, ale za to mniej znanych.

Tablica powitalna w starporcie na Nar Shaddaa wita nas pisanymi w Aurebeshu słowami "Welcome to Nar Shadda" z brakującą ostatnią literą Aurek. Twórcy byli tak leniwi, że tę samą tablicę umieścili też na Rishi.

Większość baz Imperium i Republiki nosi nazwy właśnie od liter Aurebeshu. Jednak na Taris możemy znaleźć ciekawą odskocznię od tej nomenklatury. Jedna z tamtejszych baz Republiki nazywa się Mourne, a nie Mern. Celeste Mourne była Jedi, która stacjonowała na Taris jeszcze przed Wojną Domową Jedi. Tam została opętana przez ducha Karnessa Muura, jednego z dwunastu oryginalnych Lordów Sithów. Jego największym dziełem było opracowanie wirusa rakghouli.

Na Yavinie 4 można spotkać widmo Exara Kuna, mimo że jego duch powinien być uwięziony przez następne 4000 lat w jego grobowcu. Najwyraźniej BW obeszło ten niuans, nazywając takie istoty "Force Echoes".

W grze nigdy nie dowiadujemy się, jak naprawdę wyglądał Darth Vitiate. Bohater Tythona w rzeczywistości walczy z jednym z jego Głosów. W chwili, kiedy Revan spotkał Imperatora po raz pierwszy, tamten był Purebloodem.

Sam Revan nie zwrócił się przeciwko Republice "bo tak". Umysły Revana i Aleka (który później przybrał imię Darth Malak) skaził Vitiate, kiedy tamci próbowali zabić go na Dromund Kaas. Jednak obydwaj okazali się zbyt silni, żeby Imperator faktycznie mógł ich kontrolować. To każe sądzić, że nigdy tak naprawdę nie opanował umysłu Revana, tylko wykorzystał jego gniew przeciwko niemu.

I jeszcze coś z KotORów.

Maska Revana to w rzeczywistości mandaloriański hełm. Należał do Mandalorianki, która stanęła w obronie Catharów podczas rzezi przeprowadzanej przez Cassusa Fetta. Fett kazał zagonić Catharów do morza, a następnie ostrzelać ich. Część zginęła od blasterów, a część ugotowała się żywcem. Jedi znaleźli później ich zwłoki, a wtedy Revan podniósł hełm i powiedział, że będzie go nosić tak długo, jak nie wybije wszystkich Mandalorian.

To powinien być znany fakt wśród fanów, ale wiem, że wielu nie zdaje sobie z tego sprawy - Darth Nihilus nie posiada fizycznego ciała. Jest po prostu anomalią Mocy w postaci świadomej energii, która wciąż żyje i wykorzystuje elementy fizyczne (ubiór, maska, miecz), żeby zachować pozory tego, czym był przed Malachorem V.

03.08.2015 21:27
4
odpowiedz
Murabura
122
Generał

legendarna seria wiec zawsze fajnie dowiedziec sie cos nowego :) szkoda jednak ze tak malo tych ciekawostek podal autor skoro jest ich ponoc tak wiele... gdyby nie to ze mam coraz mniej czasu na granie na pewno wrocilbym do KotOR a na kolejna pelnoprawna czesc ciagle czekam.

03.08.2015 23:28
5
odpowiedz
TobiAlex
153
Legend

Dobrze, że wspominasz o tych wszystkich wyciętych, usuniętych fragmentach. Wszyscy już zapomnieli, że kiedyś też się coś wycinało, usuwało a potem często wrzucało w dodatek czy też w kolejną część gry.

07.08.2015 15:30
myrmekochoria
6
odpowiedz
myrmekochoria
45
Konsul

Podbijam. Dla mnie Mass Effect to bardzo tania podróba KOTORa, ale rozmawialiśmy kiedyś o tym. Przy okazji witaj z powrotem. Jeszcze nie tknąłem I have no mouth, ale kiedyś się za to wezmę.

08.08.2015 14:21
MaKaB
7
odpowiedz
MaKaB
35
Centurion

@Strider.
Dzięki za informację, ciekawy mod.

@myrmekochoria
Czołem. "Bardzo tania podróba" to za mocne określenie, biorąc pod uwagę jakość ME (naturalnie poza samym zakończeniem trójki). Domyślam się jednak, o co Tobie chodzi. Nie poganiam z "I Have No Mouth, and I Must Scream" ;).

gameplay.pl Ciekawostki i sekrety serii Knights of the Old Republic