Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Wiadomość Gears of War Ultimate Edition – premiera PC dopiero po debiucie na Xboksie One

22.07.2015 20:42
1
Persecuted
105
Legend

Remaster (remake?) gry, w którą graliśmy na PC jakieś 7 lat temu, na który każą nam czekać kilka dodatkowych miesięcy (rok?) i który ma działać jedynie na Windowsie 10...

Już lecę kupować! Z radością zapłacę drugi raz za to samo (i to pewnie koło 150 zł, przecież to świeżutki hit AAA!) i zakupię nowy system operacyjny. Dla takiej gry po prostu warto! Może nawet powinni zrobić jakiegoś bundla? Windows 10 + GoW za 499.99 $? To pobiłoby wszelkie rekordy sprzedaży!

Byłoby to całkiem zabawne, gdyby nie było tak żałosne...

Specami od PR w Microsofcie są podstawieni agenci wrogich korporacji czy jak? MS powinien - dla bezpieczeństwa - przestać zatrudniać Azjatów, bo tylko im to szkodzi...

22.07.2015 22:15
2
odpowiedz
zanonimizowany871976
78
Generał

Podejrzewam, że będą bardzo zaskoczeni ilością sprzedanych egzemplarzy na PC :D

22.07.2015 22:24
😍
3
odpowiedz
zanonimizowany998044
19
Senator

No właśnie tylko Windows 10... Niedługo granie na pececie będzie coraz bardziej uciążliwe. Szczerze to już jest. Teraz to tylko brak kompatybilności wstecz, bo niby po co?

Co za czasy nadeszły.

22.07.2015 22:36
Matysiak G
4
odpowiedz
Matysiak G
146
bozon Higgsa

Pamiętacie jak próbowali sprzedawać Vistę za pomocą trzyletniego Halo 2 ?
Zdolni piraci udowodnili, że na XP też działa.

23.07.2015 00:00
5
odpowiedz
PortalGta
53
Generał

@Matysiak G
Tylko, co to za przyjemność z konsumpcji, jak zawsze trzeba kombinować? ;/

23.07.2015 00:07
kęsik
😊
6
odpowiedz
kęsik
109
Legend

No właśnie tylko Windows 10... Niedługo granie na pececie będzie coraz bardziej uciążliwe. Szczerze to już jest. Teraz to tylko brak kompatybilności wstecz, bo niby po co?

To tylko MS znowu obija. Żaden poważny wydawca nie będzie wydawał gier tylko na Win 10.

23.07.2015 00:27
baksleszek
7
odpowiedz
baksleszek
39
Mustard Race

Żaden poważny wydawca nie będzie wydawał gier tylko na Win 10.

Jak ms zapłaci za to, żeby gra poszła tylko na w10 to tak będzie.

23.07.2015 00:30
8
odpowiedz
Persecuted
105
Legend

[email protected]

A co ma Microsoft do grania na PC? Na szczęście na blaszaku nie ma czegoś takiego jak proces certyfikacji, więc MS nie może nikomu nakazać niczego w stylu: "Wasza gra ma działać tylko pod Win 10, bo jak nie, to macie zakaz wydawania jej na naszym sprzęcie!".

A developerzy sami z siebie zaczną tworzyć pod Windows 10 na wyłączność tylko wtedy, kiedy będzie się to opłacać (czytaj: system stanie się powszechny wśród graczy, a biblioteki Direct 12 faktycznie będą warte zachodu). Może się okazać, że nie nastąpi to nigdy... Tak było w przypadku Visty i DX 10.1 - słabego systemu i bezużytecznych bibliotek mających napędzać jego sprzedaż.

=============

Tak swoją drogą - teraz już zupełnie serio - czy MS jest aż tak odrealniony? Od lat prowadzą tak popapraną politykę, że ciężko uwierzyć w ich profesjonalizm w tym zakresie. Zamiast mądrze wykorzystać pozycję monopolisty i ogromny potencjał wynikający z powszechności Windowsa (dla graczy to nadal jedyna rozsądna opcja), oni cały czas robią wszystko, żeby ludziom siebie obrzydzić i ich do siebie zniechęcić...

Dlaczego by nie stworzyć Windowsa dedykowanego graczom? Odchudzonego z wielu - z punktu widzenia graczy - zbędnych opcji, ale za to bez ograniczeń w kwestii rozbudowy podzespołów i z dodatkowymi funkcjami (np. wsparciem dla nowszych bibliotek, streamingu video na inne sprzęty itd)? Gdyby dorzucić do tego dobrą cenę (np. tyle, ile zwyczajowo na zachodzie kosztuje tytuł AAA, czyli 60 dolarów) i zacząć traktować PC jak "swój" sprzęt, a nie konkurencję dla XONE (głównie pod względem wydawniczym), mogliby na tym dużo zyskać (finansowo i PRowo).

23.07.2015 01:44
9
odpowiedz
dominik1218
19
Legionista

Hmm... To miała być pierwsza gra obsługująca DX 12,dostępna już w sierpniu.Czy oni są nienormalni? Tyle szumu wokół Win10 i DX 12,a w jaki sposób zwykły Kowalski ma się przekonać co to będzie warte? Zero jakiegokolwiek tech demka,benchmarku,gry z patchem pod DX 12-NIC.Ale po raz kolejny potwierdza się że PC do gier jest tylko dla hobbystów, po to żeby INTEL,NVIDIA,AMD mogło sprzedać swoje produkty.Ja też się do nich NIESTETY zaliczam,ale zaczyna mnie to już wqurwiać... To co?, premiera 10 już za moment,a oni naprawdę na premierę nie mają nic przygotowane co by pokazało POTĘGĘ i PRZEŁOMOWOŚĆ DX 12???

23.07.2015 08:57
10
odpowiedz
zanonimizowany871976
78
Generał

Persecuted

Dokładnie tak jak mówisz. Sam się kiedyś nad tym zastanawiałem i dziwiło mnie podejście MS, że jeszcze niczego z tym nie zrobili, a przecież mogą i to ile.
Zamiast bez sensu usiłować konkurować, mogli by wyciągnąć, z postępowania o jakim piszesz, daleko idące korzyści.

Cóż, może jak pojawi się realna konkurencja, to wtedy coś zacznie się dziać ;) ale to chyba za szybko nie nastąpi.

23.07.2015 09:16
Irek22
11
odpowiedz
Irek22
116
Legend

Już nie marudźcie, że tylko na Windows 10. Swego czasu taki np. Just Cause 2 też miał chodzić tylko na Windows 7. I było podobne oburzenie. Prędzej czy później i tak musiałoby to nastąpić.
Tak jak jestem krytyczny wobec działań M$ i prędko na Windows 10 raczej się nie przesiądę, tak w tym przypadku nie widzę nic dziwnego ani złego. No, może poza tym, że w M$ pracują jakieś kompletne #&*%&[email protected]$, jeśli myślą, że Gears of War Remaster na PC sprzeda się choćby zadowalająco*. A przez "only Windows 10" sprzeda się jeszcze mniej egzemplarzy tej gry, niż by się sprzedało, gdyby działała ona także na Windows 7 i 8. W przypadku tej gry jest tak wiele negatywnych czynników, które spowodują jej marną sprzedaż na PC, że głowa mała! Nie przypominam sobie takiego przypadku. Nawet z Halo 2 - mimo żenującej konwersji - było lepiej, bo tamta gra wcześniej na PC przynajmniej nie była dostępna. Oczywiście winę za żenującą sprzedaż Gears of War Remaster na PC twórcy zrzucą tradycyjnie na piractwo. Zieeeew...

*Oczywiście piszę tu o sprzedaży w okolicach premiery, bo - ze względu na to, że nie będzie wymagać tego gównianego Games for Windows LIVE - sam pewnie ją kupię, gdy za 2-3 lata trafi na jakąś wyprzedaż za 4,99 euro.

23.07.2015 09:49
lordpilot
12
odpowiedz
lordpilot
172
Legend

A przez "only Windows 10" sprzeda się jeszcze mniej egzemplarzy tej gry, niż by się sprzedało, gdyby działała ona także na Windows 7 i 8.

^^ Co za różnica skoro posiadacze 7 i 8 (a raczej 8.1) mogą się przesiąść na Win 10 za friko ? Nowy system operacyjny, a także nowe API nie jest tu w żadnym wypadku przeszkodą (bo DX12 w choćby podstawowym stopniu będzie wspierać nawet tak stare karty jak GeForce serii 4xx). Rozumiem, że ktoś nie zagra, bo już dawno temu zaliczył pierwowzór i remaster (nawet tak solidnie zrobiony) nie przyprawia go o szybsze bicie serca. OK.

Ale zmuszać M$ żeby robić grę pod stare systemy i mocno już leciwy i ograniczony DX11 bo "hamulcowi" mają takie życzenie ? Wolne żarty, tym bardziej, że TYM RAZEM upgrejd na wymagany przez grę system i API dostaje się nie płacąc ani złotówki. Osobiście to mam nadzieję, że w ciągu tego roku na Win10 i DX12 przeskoczy jak najwięcej ludzi, o co postulują także (a nawet przede wszystkim) deweloperzy (choćby DICE). Byłbym mocno zawiedziony, gdyby gracze pecetowi postanowili na siłę hamować postęp jak to miało miejsce przy Win XP i DX9. Oby tak się nie stało, tym bardziej, że teraz nie ma "zamachu na portfele" i na nowe można wskoczyć od razu bez ponoszenia kosztów (no chyba, że ktoś siedzi na zabytkach supportujących jedynie DX9 lub DX10, ale w takim wypadku i tak już nie gra na PC w nowe gry).

ps. Taka uwaga do newsmana - remaster ma działać na podrasowanym UE3, nie UE4 (sam tak myślałem, ale po testach bety gdzieś doczytałem, że to jednak UE3).

09.10.2016 01:34
13
odpowiedz
Elizabethrap
1
Junior

A do tego emigrant zarobkowy!!

Wiadomość Gears of War Ultimate Edition – premiera PC dopiero po debiucie na Xboksie One