Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

gameplay.pl Dorastając z animacjami Pixara

03.07.2015 23:10
hanys94
1
hanys94
66
Pretorianin

Też mam miłe wspomnienia z dzieciństwa dot. Pixara. Tylko, że akurat większość z tych filmów obejrzałem na dvd, a kilka po latach w tv. Nie wiem dlaczego "Dawno..." się źle przyjęło, bo akurat ja obejrzałem to z milion razy (tak samo jak nemo, auta, iniemamocni i kilka innych) i bardzo mi się podobało.
Btw Polecam Ratatuj, każdy kto nie widział, a lubi animacje powinien to zobaczyć - naprawdę jest genialny.
I jeszcze na koniec co do nowszych animacji to nie widziałem ani krainy lodu, ani meridy, chyba najnowszy film jaki widziałem to odlot. Nie wiem czemu ale te starsze darzę wiekszym uznaniem, np. Toy story 3, to akurat średnio mi się podobało, ale i tak za najsłabsze pixarowe filmy uznaję auta 2 i beznadziejne moim zdaniem samoloty.

04.07.2015 00:09
Wielki Gracz od 2000 roku
2
odpowiedz
Wielki Gracz od 2000 roku
127
El Kwako

Ja mam za to inne odczucia. Akurat Auta i Auta 2 uważam za jedna z najlepszych filmów tego studia, zaraz po Ratatuj i Toy Story, które sa odpowiednio na 1 i 2 miejscu. Toy Story 2 są według mnie strasznie słabe, praktycznie na poziomie Teriminatora: Ocalenie. Bardzo lubię też Potwory oraz Uniwersytet, z czego ten drugi bardziej przypadł mi do gustu (może dlatego, że tak bardzo przypomina mi jedne z mych ulubionych komedii - Zemsta Frajerów, Wieczny Student, nawet American Pie). Nemo i Iniemamocni są dobrzy, ale nie wybitni. Dawno temu w trawie oglądałem kiedyś jako dziecko, obecnie ten film mnie strasznie odrzuca nie wiem czemu. Co do Meridy i Wally'ego to nie widziałem i jakoś nie szykuje się na to bym to nadrobił. A co do najnowszego filmu Pixara - widziałem zwiastun będąc ostatnio z siostrą na Minionkach (o dziwo, to ja ją namawiałem, po prostu musiałem zobaczyć tą bajkę) i ponownie mam to samo uczucie co przy Dawno... Po prostu patrzę na to i od razu wiem, że to nie może być dobra bajka.

06.07.2015 01:09
dVk.
3
odpowiedz
dVk.
119
Legend

Widzę, że trzeba odrobić zaległości. Obowiązkowo Odlot. Tyle dobrych opinii słyszałem, a wciąż tak odwlekam i odwlekam ten film. Toy Story 3 już leciały tyle razy w TV, a ja nie obejrzałem ani razu. Co do jedynki to do dziś pamiętam, jak za młodego bałem się tych złych zabawek. :D Czekam na Iniemamocnych 2. Kiedyś bardzo mi się podobał, ciekawe jak oceniłbym go dzisiaj. Trapiło mnie tylko zakończenie, bo niby takie oczywiste, a kolejnej części długo wyczekiwaliśmy.

24.07.2015 20:43
4
odpowiedz
zanonimizowany832625
55
Generał

Faktycznie troche tych filmow sie nazbieralo. Bezaelacyjnie najlepszy Walle. Rowniez z checia obejrze najnowsze Inside out jak sie ukaze na dvd ze wzgledu na Billa Hadera.

25.07.2015 07:11
Łyczek
😊
5
odpowiedz
Łyczek
175
The Chosen One

Seria Toy Story nigdy mi się aż tak nie podobała jak innym. Tak jak dwie części Aut. Natomiast Odlot i WALL-E to dla mnie dwie najlepsze bajki Pixara. Do tego dorzucę ostatni ich film, czyli W głowie się nie mieści. W moim odczuciu są to najlepsze filmy animowane tego studia. Merida Waleczna i obie części Potwory i spółka oraz Ratatuj to również bardzo dobre animacje. Gdzie jest Nemo? i Iniemamocni słabo pamiętam, więc nie umieszczam ich w swoim rankingu pixarowy - ale na pewno pozycje te sobie przypomnę, gdy wyjdą kolejne części za 1-2 lata. Ciekaw jestem Dobrego dinozaura, o którym jest dość cicho, a pozycja ta wchodzi do kin bodajże w listopadzie tego roku.

No i trzeba pamiętać o świetnych filmach krótkometrażowych od Pixara puszczanych przed seansem. Dla mnie najlepsze są pozycje: Presto, La Luna i Niebieski parasol. Ostatnia krótkometrażówka Lava ciekawa, ale nie tak jak wspomniane wcześniej pozycje.

25.07.2015 21:22
Cobrasss
6
odpowiedz
Cobrasss
146
Senator

Jakoś Pixara nie lubiłem ale nie mam nic złego o nim do opowiedzenia, i przyznam bardzo mnie się spodobał Wall-E.

Po prostu pokazuje mimo nieco mrocznego otoczenia jest iskierka jasności :)

gameplay.pl Dorastając z animacjami Pixara