Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Gra Elex | PC

12345678następnaostatnia
18.10.2017 00:24
434
4
odpowiedz
1 odpowiedź
kamil13216
8
Legionista

3h za mną, i jak na razie jedna myśl "Kurde, gram w końcu w Gothica". Klimat niezły, muzyka wg mnie średnia, no ale świat przeciekawy, tak samo questy, no i poziom trudności, jak w stareńkim G2, nie ma co się pchać w cholerę na początku bo szybko zostaniesz nauczony moresu. Walka oczywiście na minus, przez pierwsze 45 minut myślałem że wejdę na dach domu i skończę na główkę trzymając w ręku tę grę, żeby każdy widział co mnie do tego doprowadziło, ale da się tego cholerstwa wyuczyć. No ale tak jak pisałem, klimat dobry, a świat piękny i ciekawy, dawno w żadnej grze tak nie explorowałem, chyba nawet w W3 którego przeszedłem z 5 razy, nie zaglądałem tak w każdy kąt, a największy banan na pysku mi sprawiło jak znalazłem worek z pieniędzmi skryty gdzies między skałami i od razu pomyślałem "Przyzwyczajenia z Gothica o szperaniu w każdej norze się przydały" Polecam! Ale głównie fanom G1, 2 i NK.

18.10.2017 20:52
480
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany649466
114
Senator

Póki co jestem po 9 godzinach gry, i stwierdzam że gra jest dobra, na poczatku trzeba przebić się przez pierwsze 5 godzin gry aby się z nią zaznajomić, zadania są ciekawe-różne i mają swoje konsekwencje, pozim trudności jest bardzo wysoki, na początku rogrywki ustawiłem sobie poziom trudny, lecz szybko zmieniłem na zwykły gdyż na początku nie szło nic zabić, gra jest naprawdę trudna, coś ala gothic 2 NK + returning, jeżeli ktoś licz na grę typu W3 że mieczem szatkujemy 8 przeciwników na raz, to się rozczaruję i gra nie jest dla niego, będzki na początku zbieramy od każdego, grafika (modele postaci są ładne) lecz najbardziej co kuleje to sama walka, która jest drewniana, a konkretnie uniki z którymi jest coś nie tak i reagują z opóźnieniem po wciśnięciu klawisza, w Wiedzmine 3 jest to bardzo płynnie zrobione zaś w Elex jest bardzo topornie. kolejna żecz która denerwuje to brak zaznaczenia - aktualizacji questa, gdy go dostajemy ( gdy przechodzimy przez teleport też odznacza się) Na ten moment moja ocena to solidne 8.0

post wyedytowany przez zanonimizowany649466 2017-10-18 21:07:26
27.10.2017 14:24
657
12
odpowiedz
16 odpowiedzi
Słowiczy
2
Junior

Uwaga, wyjdzie zapewne dość długi post (monstrualnie długi). Żeby nie było chaotycznie (bo że nie będzie topornie, to nie mogę obiecać) podzielę na kilka części tematycznych. Będą drobne spojlery – bo opinii/recenzji bez takowych i tak jest dostatecznie dużo, a nie ma nic lepszego na poparcie słów niż bezpośrednie przykłady.

Mechanika (wrzucę do tego worka kilka rzeczy, od systemu rozwoju postaci i systemu walki aż po ogólny feeling gry):
Jestem typem gracza, który przy pierwszym podejściu zawsze szarżuje w najwyższy możliwy poziom trudności. Istnieje pewna perwersyjna przyjemność w takim podejściu do gier, zwłaszcza w przypadku erpegów, gdzie każda tajemnica gry – od nowego świata/uniwersum poprzez nowe mechaniki i ścieżki jakimi możemy poprowadzić postać – stanowi swoiste wyzwanie spotęgowane niezaznajomieniem z samą grą.

W przypadku Elexa skończyło się na tym, że w około 3 / 4 gry skoczyłem jedno oczko trudności niżej, z ultra na difficult (grałem na angielskiej wersji językowej – jest delikatnie lepiej wykonana technicznie, chociaż w ostatecznym rachunku nie miało to znaczenia, bo... o tym później). Nie, gra nie była za trudna. Wyższy poziom trudności z wyzwaniem nie ma zbyt wiele wspólnego. Jedyne co się zmienia to ilość czasu jaki musisz poświęcić na tłuczenie każdego moba, bo przeciwnicy zamieniają się w chodzące gąbki. Przeskok między przedostatnim a ostatnim poziomem jest olbrzymi.
Przyjemność z gry na ultra spadała tym bardziej, im bardziej człowiek dostrzegał, że rozwój postaci nie ma w jej przypadku żadnego znaczenia. Ta realizacja w końcowych epizodach gry, gdzie wciąż zwykłego szczura nie jesteś w stanie ściągnąć na hita (nawet na niższym poziomie), pomimo nieludzko dopakowanej postaci wskazuje skalę problemu. Tu nie poziom trudności jest problemem (że gra nie daje satysfakcji na tej płaszczyźnie) a zupełnie skopany progres oraz brak zachęty do walki z trudniejszymi przeciwnikami. Bo sama idea przyjemności z walki w tym tytule nie wystarczy. Mechanika jest zbyt skopana na zbyt wielu poziomach:

- walka wręcz to rzecz potwornie zabugowana i nieresponsywna. Pomijając to, że obecny system zupełnie nie nadaje się do walki z grupami przeciwników (a tymi gra w pewnym momencie rzuca w nas jak śmieciami do kosza, w kolejnej próbie „pokazania jak to jest trudno” – sztuczne do bólu) – wystarczy, że przeciwnik znajduje się kilka centymetrów pod nami (nierówny teren, a tego jest przecież sporo) i nasze ciosy, niezależnie od animacji, potrafią w niego nie trafiać. Przenikanie przez obiekty – czy wreszcie miejscami zepsute animacje (nie mówię o ich brzydocie, a o nagłych przyspieszeniach, które z całą pewnością nie były zamierzeniem twórców). Stworki lubią się zabugować na jakimś górzystym terenie, a wtedy (nie wiem jak na niższych poziomach trudności) odpalają swoje ataki dystansowe, które są kilkukrotnie bardziej bolesne od tych wręcz (co jest absurdem totalnym, że walka wręcz jest mniej dynamiczna niż ta na dystans) i z reguły oznaczają szybką śmierć. Ten sam problem wyklucza z walki używanie jetpacka, bo moment, w którym wzniesiesz się w powietrze, to moment, w którym zostaniesz zbombardowany naziemną artylerią (nawet na piechotę ciężko ominąć te pociski, a co dopiero przy jetpacku z opcją „tylko góra-dół”).

- stwory mają może z 6 schematów walki (i animacji) jakimi się posługują. Tak więc radość z odkrycia nowego rodzaju przeciwnika kończy się w momencie gdy zauważysz, że stanowi identyczne wyzwanie co pierwszy napotkany szczur, tylko musisz dłużej namachać się mieczem. Tak więc wyuczenie się schematów przeciwników również nie daje satysfakcji bo jest ich zwyczajnie za mało by mówić o różnorodnej rozgrywce. Ba! Ze względu na naturę animacji, w pewnym momencie, kiedy widzisz jakiegoś stworka z nową skórką, już wiesz jak będzie walczył, bo nawet wyglądem przypomina poprzedniego. No ale hej. Ma więcej życia. Wyzwanie!

- prędzej czy później uświadamiasz sobie, że będziesz musiał sięgnąć po broń dystansową, a ta może i dawałaby większą przyjemność z gry niż starcia klata w klatę, gdyby nie skopane hitboxy oraz animacja, w przypadku mojej postaci, naciągania łuku, która robi sobie co chce – nie ma jednolitego timingu przez co miejscami zdaje się losowe czy strzała zrobi volley czy poleci po bardziej prostej trajektorii. Było to wyjątkowo frustrujące. Nie wiem czyim pomysłem było, by trajektoria reagowała na to, czy celujemy w ziemię czy w powietrze, ale jest to tragedia w najczystszej postaci.

- jako, że przeciwnik to gąbka z kupą życia, a do tego później pojawia się w olbrzymich chmarach – należy zapomnieć o sensowności walki wręcz (ze względu na jej mechanikę) i prędzej (niż później) należy zainwestować w coś obszarowego, chyba że nie szanujesz własnego czasu. W sposób tragiczny ogranicza to liczbę możliwych buildów, do czego dokłada się jeszcze fakt, że...

- ponad połowa umiejętności jest bezużyteczna. W związku z tym, jak rozplanowany został rozwój postaci – jedynym kryterium jakim można się posługiwać to – jak szybko koszt wydanego na szkolenie elexu się zwróci (i czy wogóle – przez co takie umiejętności jak górnictwo odpadają zupełnie). Brak hackowania w przeciągu całej gry odciął mnie tylko od dwóch zamków, których nawet nie żałuję, bo patrząc na system lootu, o którym za chwilę, nie straciłem zapewne nic. Żadna z nich nie daje żadnego poczucia progresu, za wyjątkiem zbierania trofeów.
Ładowanie w „zwiększone zdobywanie doświadczenia” jest bezużyteczne bo system opiera się na tym, jak dużo napojów z naturalnego elexu jesteś w stanie wytworzyć (a jego nieograniczona ilość u kupców sprawia, że całość ogranicza się do kupowania punktów atrybutów i skilli do tego, jak dużo waluty jesteś w stanie zebrać). 1pkt umiejętności i 10pkt atrybutów na level daje zbyt mało, a przedłuża początkowy okres gry, gdzie nie jesteś w stanie zabić praktycznie nic.

Najgorsze jest to, że nie mogę wymieniać wad bez połączenia kolejnych płaszczyzn gry, bo to co jest skopane, jest z reguły skopane dlatego, że zawodzi w różnych przestrzeniach gameplayu. I tak wszelkie „checki” umiejętności w dialogach dają zabawnie małe ilości expa często nie nagradzając niczym więcej, jak kolejną wersją tego samego dialogu prowadzącą do identycznego rozwiązania. I gdyby dialogi nie były tak beznadziejne, przełknąłbym rzecz i inwestował w to tylko po to, żeby usłyszeć co barwniejsze odpowiedzi. Niestety, nie było na co liczyć.

- na koniec – punkty atrybutów nie zmieniają praktycznie nic. Jedyne do czego są potrzebne to odblokowanie umiejętności, które już w „jakimkolwiek” stopniu na grę wpływają. Różnica między 70 a 100 siły (potężna inwestycja) nie istnieje. A, no i jeszcze wymagania broni. Tak. To chyba jedyny przeskok. Co jest zabawne, bo rodzajów oręża jest w sposób przykry mało, co prowadzi do -

System lootu:

- kolejna, w tym wypadku być może nawet zamierzona, porażka. W pewnym momencie gry pojawia się jeszcze jeden (zaraz po „progresie postaci”) moment realizacji. Te wszystkie trudno dostępne ruiny obłożone chmarami ciężkich do ubicia przeciwników nie zawierają NIC ciekawego do zebrania. Ten sam śmieć w całej rozciągłości gry. Będziesz zbierał pojedyncze elexity i papier toaletowy dopóki nie zrozumiesz, że podnoszenie czegokolwiek z ziemi to strata czasu na kliknięcia. Nic wartościowego, nic co zmieni podejście do gry, dopakuje postać, czy nawet pozwoli na zakup większej ilości naturalnego elexitu (patrz – rozwój postaci), bo jedyne sensowne źródło pieniędzy to trofea.
Odejmuje to jedną z najważniejszych motywacji do gry i kompletnie niszczy jakikolwiek sens we wracaniu do wcześniej pominiętych lokacji. Gdyby chociaż były jakoś ciekawsze wizualnie, albo różniły się czymś od wysprzątanych wcześniej miejscówek... no cóż, niedoczekanie. Stwory broniły papieru toaletowego.
I tak. W obszary promieniowania/zamarzania/podpalania/trujące też wchodzisz po papier toaletowy. Zachowanie czystej dupy jeszcze nigdy nie było tak upokarzająco wymagające.

- bardzo ubogi arsenał broni do wyboru. Praktycznie całą grę przeleciałem na tym samym orężu (zdobytym gdzieś na początku) ulepszonym po prostu na maxa, bo nic ciekawszego się nie pojawiło. A nie, moment. Raz zmieniłem łuk, jak się okazało że bronie legendarne (których również jest jak na lekarstwo) są dużo gorsze od zwykłych, upgradowanych wersji.

- przyznam, że miałem moment niezwykłej radości w grze, kiedy po ulepszeniu broni do wersji „lodowej” moje obrażenia podskoczyły niesamowicie. Jakże się ucieszyłem pomyślawszy, że przynajmniej został zaimplementowany jakiś znaczący system odporności. Że jedne stworki jakiś element boli bardziej niż inny. Otóż nie. Okazało się, że w niezrozumiały sposób poziom trudności przeskoczył mi na normalny. Tadam. Bańka prysła po powrocie na ultra.

Dialogi i towarzysze:

Jeśli jest ktoś, kto bez cienia wstydu może przyznać, że mu się podobały, to muszę pogratulować szczęśliwego życia. Taka osoba nie nudzi się zapewne nawet czytając ulotki reklamowe czy skład dezodorantu. Słowa są ostre, ale nie widzę innej możliwości zobrazowania istoty problemu. Nie jest to żaden atak personalny, a mój brak zrozumienia względem otaczających ludzi. Być może to ja jestem ignorantem. I tak wymieniając po kolei:

- patos jakiego nie zaznałem nawet w Inkwizycji. Rzeczy banalne wygłaszane są takimi zdaniami, że człowiek gotów w pewnym momencie uwierzyć, że nawet ten cały papier toaletowy, który zbierał, stanowi jakiś większy cel. A kiedy wielka przemowa bitewna kończy się wymarszem pięciu ludzi (włącznie z tobą) na starcie z kilkoma przeciwnikami, zaczynasz doceniać starania innych gier. Wszystkich gier.

- bzdurne powtarzanie informacji i dosłownie opary absurdu. Dzieje się to na zasadzie (uproszczone przykłady z samej gry):
*Nie ufam ci.
*Nie masz nic do stracenia. W najgorszym przypadku zginę. W najlepszym, uratuję wszystkich.
*Nie ufam ci, zastanów się, jak możesz mnie przekonać.

Znaczy, występuje totalny brak interakcji między postaciami. Brak wymiany argumentów, większość słów bohatera nie ma znaczenia (pomijając wybory gracza), bo rozmówcy TOCZĄ swoje monologi. To nie są rozmowy, to jest przerzucanie się zdaniami niekoniecznie wzajemnie powiązanymi. Ktoś może cię zarzucić potężnym monologiem wyjaśniającym motywy jego postępowania, a ty będziesz kontynuował swoją wersję rzeczywistości jakby słowa, które przed chwilą padły nie miały żadnego znaczenia. W tym aspekcie nawet Andromeda była lepsza, a jak wiemy, jest to jeden z gorszych przykładów w branży (w skali przedsięwzięcie -> efekt).

[główny zły] Od teraz moim przeznaczeniem jest ci służyć. Poprowadzisz nas do nowej przyszłości.
[bohater] „pada na kolana w służalczym geście przed dopiero co pokonanym przeciwnikiem, którego dwie sekundy temu przekonał, że mamy nowego kapitana na statku. A wtedy pada hasło:” Niech się dzieje wola twoja.

Jeśli jeden z najważniejszych dialogów całej gry nie pokazuje jak głęboko w rzyci gra ma własne postanowienia i spójność (jak bardzo są chaotyczne i bez sensu), to ja już nie wiem jak bardzo twórca musi gracza szturchać kijem żeby ten zrozumiał, ile rzeczy jest bez sensu.

- towarzysze to zlepki osobowości powstałe na zasadzie: potrzebujemy cwaniaczka, potrzebujemy twardziela, potrzebujemy przyjacielskiego zioma i zimnej jak lód kobiety. Są płascy nawet na własnych płaszczyznach – przerysowani. Jeden plus dla Durasa, który swoim questem starał się przełamać własny schemat. Co w ostateczności nie wychodzi bo twórcy chyba wystraszyli się, że postać mogłaby wypaść z roli „przyjacielskiego zioma”.

- sceny wspomnień to już osobna liga partactwa. Statycznie nudne, pompatyczne, niechronologiczne (by w sposób sztuczny nadać całości znamion głębi), silące się na klimat. W poprzednich gothicach pewne rzeczy działały, bo były ograniczone technologicznie.
Kiedy w elexie bariery technologiczne opadły (większe możliwości narracyjne) wyszło na jaw jak słabe pod względem budowania scen i stopniowania napięcia są piranie. Tutaj potrzebne są zmiany w kadrze pisarskiej/scenarzystów. Momenty, w których jest odległy rzut na potężną fortecę pośrodku której bez najmniejszego powodu stoją dwie rozmawiające ze sobą postacie, to jest cios w policzek. Nawet banalnie proste zabiegi mogłyby to odmienić (od wklejenia armii albów w tle, maszerującej jak imperialne zastępy, po zwyczajne nadanie całości otoczki nieco onirycznej, z bardziej rozmazanym tłem i lepszym centrowaniem na rozmówców).

- beznadziejna praca kamery, nic dodać, nic ująć.

- widoczne cięcia. Czasami w trakcie rozmowy pojawiają się rozbłyski, zwykle zwiastujące wystartowanie jakiejś cutscenki, przy czym nic się nie dzieje. Znaczy – kontenkt którego nie zdążyli wprowadzić.

- pierwszy raz w życiu przeklikiwałem zbyt rozwlekłe dialogi. A jestem fanem chociażby Tormenta, co może sugerować, że nie o samą ich długość chodzi.

Questy i świat:

- duży plus za stronę projektu świata. Miszmasz mi nie przeszkadzał, a pozwalał na fajne połączenia. Wciąż, w mojej opinii twórcom zabrakło jaj żeby pójść dalej z wyobraźnią, ale to jest rak całej branży, gdzie wszyscy boją się, że gracz czegoś nie zrozumie/będzie wyobcowany. Dlatego lubię podejście Kojimy.

- równie duży minus za wyzierające z niego pustki. Wrzucanie do losowych lokacji grup stworów to nie jest sposób na wypełnianie świata interesującym kontentem.

- zadania miały swoje mocne strony – jak kilka możliwości rozwiązań, ale i słabe – jak to do czego się sprowadzały. Przynieś 20 sztuk tego, zanieś ten list tam, zabij trzy takie stwory. Szczęśliwie stosunek questów śmieciowych do tych ciekawszych, gdzie rzeczywiście trzeba z kimś porozmawiać (nawet jeśli są to mało ciekawe dialogi, albo jeszcze mniej satysfakcjonujące rozwiązania) był cokolwiek zadowalający. Konstrukcja nie ma startu do czołówki fabularnych perełek (wiedźmin, pillarsy, ogólnie izometryczne zabawki), ale widać jakiś włożony w to wysiłek.

- potężna niespójność wizji. Pewne rzeczy były wrzucane od tak, na zasadzie – ej to będzie fajne, bez przemyślenia tego, jak wpływa to na spójność świata. I nie mówię tutaj o tym, że wymieszano technologię z mieczem. Mówię o sytuacjach quest Reya, w którym okazuje się, że jego brat został zamieniony w szakala. Tak, ni z gruchy ni z pietruchy w uniwersum pojawia się umiejętność przemiany w zwierzęta, niepowiązana z budowaną wokół otoczką, niepoparta żadnymi skillami czy innymi podobnymi przypadkami. Od tak, ktoś powiedział:
*Ej, a co jak jego brat był cały czas obok, tylko że zamieniony w szakala?
*Helmut, zajebisty pomysł. Robimy.
Jest takich kwiatków multum. Nie myślano, po prostu robiono.

Interfejs:

- kwestia wizualna to rzecz gustu, ale jeżeli chcąc zapłacić kupcowi za kilka sztuk surowca, muszę przeklikać myszką z dwustu jego jednostek do tych dwudziestu, poje-kuffa-dyńczo, to cos jest nie tak. Ogólnie handel to jest wyższa liga toporności. Jakiś geniusz uznał, że zamiast dać kupcowi z miejsca 1k strzał z odnawianiem, lepiej było mu dać 50 z odnawianiem po ponownym odpaleniem okienka handlu. To jest partactwo i nieprzemyślenie podstawowych aspektów gry. Tego nie da rady usprawiedliwić.

- inwentarz standardowo jak w erpegach, chaos chaos i jeszcze raz chaos. Osobne okienka dla każdego rodzaju broni i zbroi, czyli rzeczy, których w przeciągu całej gry zbierzemy pojedyncze sztuki (serio, na każdą zdobytą giwerę przypada milion zebranych rolek papieru toaletowego), tak do ostatniej zakładki wrzucono tyle rzeczy, że człowieka krew zalewa, że ktoś musiał nad tym usiąść i powidzieć – jest ok.

Generalnie można by wymieniać długo (walki z bosami – ło matko polko, średnia muzyka, równie średnie udźwiękowienie, grafika na odstajacym współcześnie poziomie – tutaj znowu rzecz gustu. Mnie nie odstraszyła), ale i tak już odleciałem z ilością znaków. Pisałem dla rozprostowania palców (pisać też, jak widać, lubię) i być może ostrzeżenia dla kogoś kto na ten komentarz wpadnie. W ostatecznym rozrachunku nie dałbym grze więcej jak 5/10 i to z tego tylko powodu, że gra ma rozmach (nawet jeśli pompowany sztucznie) oraz pierwsze godziny gry były całkiem przyjemne (zanim wpadły momenty realizacji, o których wspomniałem wcześniej). Nie będę się jednak podejmował żadnej właściwej oceny, bo później ludzie patrzą przez pryzmat liczb zamiast słów, a nie o to w takich sytuacjach chodzi.
Wyszła mi litania grzechów Elexa, ale to rzecz oczywista, że o sprawach nieprzyjemnych pisze się dużo łatwiej. Niestety, w tym wypadku chodzi również o to, że stosunek dobrych do złych rozwiązań jest po prostu sam z siebie bardzo niekorzystny. Nie wiem dla kogo ta gra w rzeczywistości jest. Fani erpegów zawiodą się na podstawowych aspektach – rozwoju postaci, odgrywaniu roli (bohater bardzo często robi jedno, mówi drugie i odwrotnie), fabule czy dialogach. Fani akcji – na słabym systemie walki i małej dynamice. Ci, którzy szukają wyzwań – wkurzą się, kiedy zrozumieją, że jedynym wyzwaniem jest ilość czasu jaki musisz poświęcić na bicie danego przeciwnika. Fani piranii? Tutaj musiałbym zastanowić się czego oni tak naprawdę oczekują. Sam przecież uwielbiam gothiki (nawet trójkę przełknąłem po community patchach), a nie poleciłbym gry takiej osobie. Więc, pewnie trzeba by sprawdzić samemu, bo być może gra trafia w pojedyncze gusta. Druga sprawa jest taka, czy masz czas by przekonywać się czy trafia do ciebie gra, która ma dużo większe prawdopodobieństwo odpowiedzi „NIE” niż „TAK” na pytanie „czy mi się spodoba?”.

Miłego dnia wszystkim.

post wyedytowany przez Słowiczy 2017-10-27 14:28:44
02.07.2015 16:41
'wilk '
😊
1
'wilk '
79
Konsul
10

Nie lubię SFiction, ale gra wygląda bardzo intrygująco. Może faktycznie pora odpocząć sobie od smoków i orków. A gra ponoć nie rezygnuję całkowicie z klimatów fantasy. Oby OST robił KaiRo ...

02.07.2015 17:00
2
odpowiedz
zanonimizowany1015918
9
Generał

Coś czuje, że to będzie Wiesiek w Tormencie 3D

02.07.2015 18:21
3
odpowiedz
BloodPrince
117
Senator

Ja tam poczekam na Gamescom.

02.07.2015 18:45
4
1
odpowiedz
zanonimizowany889745
26
Centurion
10

Szkoda że nie Gothic ale....... jak będzie miała choć ciut tego geniuszu co Gothic'i to będę uradowany. Teraz pytanie: gdzie składać pre-order'y?

02.07.2015 21:36
5
odpowiedz
Roo23th
28
Pretorianin
10

jak będzie to coś pokroju Gothic 3 to dycha na ślepo tak bardzo bym chciał taki świat jak z tamtej gry..

03.07.2015 07:00
6
odpowiedz
B_C
1
Junior

Już czekam na sequel :D

03.07.2015 13:15
7
odpowiedz
DominikSlominski
3
Junior
10

Wolał bym Gothic, ale wątpię że się jej doczekamy. Oczywiście każdą grę Piranii kupię i ogram, bo nigdy się na ich grach nie zawiodłem, mają to coś :)
Ciekawi mnie czy będzie w polskiej wersji językowej, może już czas pisać podanie o Polski Dubbing do tej gry, bo pamiętacie chyba podanie o dubbing do Risen III prawda? :)

03.07.2015 13:23
8
odpowiedz
laki2217
73
Generał
10

Ja w jakiś sposób się ciesze, że to nie gothic. Raczej ciężko było by im powtórzyć sukces. Na tą grę czekam bo widzę spory potencjał. Wyczuwam nawet odrobinę Arcanum. Jak im się uda to będzie nowa marka.

03.07.2015 16:24
9
odpowiedz
zanonimizowany889745
26
Centurion

@DominikSlominski: To może trzeba już zacząć robić to podanie w razie braku dubbingu, by zebrała się odpowiednia liczba ludzi, no i żeby czas przed premierą też był na jego wykonanie (rzecz jasna jak wydawca się zgodzi). Wydawcą w Polsce może ale nie musi być CENEGA, a oni w Risen'ach zrobili tylko dubbing do części drugiej. Przy trzeciej w sumie tłumaczyli się że jest to decyzja Deep Silver ale ja uważam że mieliby za duże koszty i mogło to im się nie opłacać (albo po prostu mniej $ wpadło by do portfela). Swoją drogą jestem ciekaw kto będzie światowym wydawcą. Piranie piszą że gra jest tworzona we współpracy z Nordic Games więc to może oni będą wydawcą?

@'wilk ': Ta gra nie będzie Science-Fiction, a Science-Fantasy.

03.07.2015 17:32
Szymon_1904
10
odpowiedz
Szymon_1904
55
Rivski pogromca
8.5

Ciekawie zapowiada się ta nowa produkcja pirani. Ale... Elex? Nie wiem jak Wy uważacie, ale jak dla mnie ten tytuł jest trochę dziwny (w sensie że dziwnie brzmi). Ale nie tytuł jest najważniejszy. Teraz trzeba czekać na targi gamescom. Bardzo jestem ciekaw, jak Elex ma wyglądać. Szkoda, że tą nową grą nie jest Gothic, ale jak to ma dorównywać tej grze, to będzie super.

03.07.2015 21:03
11
odpowiedz
szycha1818
5
Legionista
10

W końcu Piranha Bytes znów coś tworzy :D ale i tak nic Gothica nie zastąpi nie znam drugiej takiej gry ;/

04.07.2015 11:01
12
odpowiedz
Batman001
80
Konsul
10

No, no szykuje się godny następca Gothica :)

04.07.2015 14:48
13
odpowiedz
zanonimizowany1027548
26
Konsul

Fakt, zapowiada się ciekawie. A długa data premiery dobrze wróży grze.Nie jest robiona na szybko, więc można mieć nadzieję,że będzie solidnie przemyślana :) Jednak co do oczekiwań, to wstrzymam się do pierwszego pokazu :)

04.07.2015 17:25
pawelisto
14
1
odpowiedz
pawelisto
56
N7

Mam nadzieję, że to pobije Wiedźmina 3.
Nie, nie mówię tego z polską przekornością, Wiedźmin 3 jest dla mnie świetną grą, ale Gothic to dla mnie przepiękna seria, która bardziej zapisała mi się w pamięci, a więc liczę, że Elex będzie jakościowo tak świetnym tytułem co pierwsza odsłona Gothic-a.

04.07.2015 23:50
Po prostu Gram
15
odpowiedz
2 odpowiedzi
Po prostu Gram
72
Bambus
10

Wiem że się nie zawiodę, lecz TRZYMAM KCIUKI ZA GOTHIC 5! Najlepiej o powrocie śniącego! :)

15.06.2016 18:32
Kamil67
15.1
Kamil67
21
Pretorianin

Nadal nie istnieje Gothic 4...

Jest tylko Arcania, która oficjalne nie jest Gothicem..

05.01.2017 19:56
Hydro2
15.2
Hydro2
123
Legend

Oficjalnie jest i nawet na pudełku widnieje: Gothic 4 Arcania

post wyedytowany przez Hydro2 2017-01-05 19:56:47
05.07.2015 13:35
16
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany889745
26
Centurion

@Po prostu Gram: A czwórka była? Bo jeśli za czwartą część uważasz agonię to się mylisz, fakt na początku w podtytule był napis "Gothic 4" ale wraz z powrotem praw do marki do piranii ten podtytuł został usunięty.

15.06.2016 18:33
Kamil67
16.1
Kamil67
21
Pretorianin

Ahh, nie popatrzyłem niżej, a już ktoś odpowiedział tak samo :).

05.07.2015 18:59
17
odpowiedz
ghostg
1
Junior

"Warstwa wizualna stoi na wysokim poziomie. Odwiedzane w czasie zabawy lokacje prezentują się bardzo ładnie, szczególnie na komputerze wyposażonym w mocne podzespoły"
Czy to znaczy, że redakcja gier-onlie już miała okazje zobaczyć ELEX i mozemy spodziewać sie dużej poprawy graficznej?

05.07.2015 19:07
18
odpowiedz
Chimalpopoca
1
Junior

Podpisuję się pod pytaniem użytkownika ghostg. Sam chciałbym wiedzieć, skąd macie taką wiedzę.

05.07.2015 21:02
Szymon_1904
19
odpowiedz
Szymon_1904
55
Rivski pogromca

Sam chciałbym wiedzieć, skąd macie taką wiedzę.

Na pewno to przeczuwają. Przecież nawet żadnych grafik nie ma, a co dopiero gry gotowej do jako takiego zagrania (wersja alpha). :-)

05.07.2015 21:44
20
odpowiedz
Nimfos
18
Chorąży

Poczekam na Gamescom i potem ocenie.

05.07.2015 22:08
21
odpowiedz
Chimalpopoca
1
Junior

@Szymon_1904 - Przeczuwać to ja mogę, że jutro będzie gorąco, a nie, jak będzie wyglądała grafika w tej grze za niecałe dwa lata :) Nie powinno się tak robić.

06.07.2015 09:27
22
odpowiedz
zanonimizowany1055127
4
Chorąży
10

Warstwa wizualna stoi na wysokim poziomie. Odwiedzane w czasie zabawy lokacje prezentują się bardzo ładnie, szczególnie na komputerze wyposażonym w mocne podzespoły.
Przecież nawet alfy nie ma, więc skąd takie info? Nawet screenów nie ma, concept artów czy zdjęć nawet tych podrasowanych, nie wiem skąd administracja ma taką wiedzę... Czy gra będzie miała lepszą grafikę i czy będzie wymagała silnego kompa do ultra albo czy słabsze kompy dadzą radę odpalić na ultra tego dowiemy się raczej pewnie w przyszłym roku na E3 2016.

06.07.2015 10:01
23
odpowiedz
forzaroma
27
Chorąży

Gothic 3 był ostatnim wielkim projektem Piranhii, wyszło jak wyszło, ale ambicji im nie można było odmówić. A Riseny..to takie popłuczyny po Gothicu, gry pod wieloma względami wtórne, i archaiczne. Ile można jechać na pomysłach gry sprzed dobrych 10 lat? Nie można oprzeć się wrażeniu, że to seria B-klasy, bez większej finezji i pomysłu zrobiona głównie pod fanów Gothica, którzy bez względu na jakość i tak ją kupią ze względu na sentyment. Ok, może jeszcze pierwszą część była w swoim czasie całkiem przyjemną ''przypominajką'' Gothica, ale później zdecydowanie Piranha powinna obrać inną drogę.

Czekam więc niecierpliwie, w którą stronę pójdzie Elex.

08.07.2015 11:02
X SilverWolf X
24
odpowiedz
X SilverWolf X
14
Legionista

Gothic to lipa moze to bedzie warte moich pieniedzy ale i tak najpierw spirace bo jak sie okaze pedalski system walki jak w risen 2 i 3 to ja dziekuje

08.07.2015 22:06
Szymon_1904
25
odpowiedz
Szymon_1904
55
Rivski pogromca

@Chimalpopoca > No właśnie. GOL nie powinien tak robić, wprowadza ludzi w błąd. To tak jest napisane, jakby już redaktorzy z GOL'a grali w Elex'a, a przecież jeszcze nic nie ma, żadnych trailerów, concept art'ów, wersji gry pre-alpha. Trzeba czekać do targów gamescom, być może twórcy coś pokażą z Elex'a.

08.07.2015 23:46
26
odpowiedz
zanonimizowany994511
41
Pretorianin

Wszystko pięknie ale co polonizacji to dobrze by było gdyby na wszystkie 3 zrobili pol Polsku

11.07.2015 11:57
27
odpowiedz
Drakens18
5
Legionista
10

Wszystko zależy czy odnajdą się w nowych klimatach a postapokalipsa i science fiction nie jest łatwe.

15.07.2015 18:10
28
odpowiedz
Chromstar
23
Chorąży
8.0

Gra będzie jechać na G3NOME, czyli na szczególnie piękną grafikę nie ma się co nastawiać. Nie mam pojęcia skąd redaktorzy wymyślili fragment o wykorzystaniu potencjału nowych konsol, skoro stare do tego silnika wystarczały. Oczywiście dla mnie nie jest to wadą - gra zachowa swoją toporność. Trzymam kciuki, ale nie napalam się za mocno, żebym znowu się nie rozczarował jak w przypadku Risena 3.

18.07.2015 08:53
29
odpowiedz
Venkt
37
Pretorianin
10

Biorąc pod uwagę jakich ludzi oddelegowano do tworzenia tej gry, to jestem spokojny. Większość z nich miała kluczowe zdanie przy produkowaniu G1 i G2, potem drogi się trochę rozeszły, co zresztą widać.

18.07.2015 12:42
30
odpowiedz
zanonimizowany1058903
49
Generał

Duże zainteresowanie grą co jest dziwne bo Piranha Bytes wypuszcza same średniki. Pewnie będzie to risen w innych klimatach czyli skopany system walki i toporny gameplay z przeciętną grafiką.

19.07.2015 08:14
31
odpowiedz
Swir99
2
Legionista

mam taka wizje o tej grze bohater rozbija sie na ziemi kilka set lat po wojnie atomowej i z wraku statku ratuje go koles typu diego z gothica i wprowadza naszego bohatera w swiat gry i walke ludzi ze sztuczna inteligecja ktora zniszczyla ziemie i proboje wybic reszte ludzi walczacych z nimi i roznego rodzaju potworami :D

19.07.2015 22:50
32
odpowiedz
Assassyn07
26
Konsul
9.0

Oj. No to będzie zabawa! .... Za 2 lata :(

20.07.2015 05:03
33
odpowiedz
Swir99
2
Legionista

jeszcze cos mi przyszło do glowy xD pamietacie zakonczenie adanosa w gothic 3 ? bezi z xardasem wybiera sie do innego swiata i jeszcze mowi na koniec, co nas tam czeka ? to juz inna historia. he he moze przeniesli sie do swiata elexa :D to by było dobre

21.07.2015 18:21
34
1
odpowiedz
Kawyn
1
Junior
Image

Czy tylko mi ta postać przypomina Wiedźmina???

21.07.2015 23:03
35
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany994511
41
Pretorianin

To jeśli zakończenie po stronie adanosa z gothica 3 to w elex bardziej by dali jakiegoś potomka bezimiennego

15.06.2016 18:38
Kamil67
35.1
Kamil67
21
Pretorianin

Niech nie mieszają już tego Gothica do innych gier. To dobra seria, ale również to pokazuje, że nie mają pomysłów na co innego. Już w Risenie było trochę dziwnych podobieństw do Gothica. Tutaj zresztą też już jest, bo tytułowy "elex" to surowiec podobny do magicznej rudy. Trochę bieda, że w kółko to samo powtarzają, ale zobaczy się co wyjdzie z tego.

22.07.2015 02:55
36
odpowiedz
Swir99
2
Legionista

nie głupia mysl

24.07.2015 14:05
37
odpowiedz
LesnyPL
5
Legionista
9.0

Mam co do tej gry duże nadzieję. W trzeciej odsłonie gry Risen mogliśmy już trochę zasmakować tego co kiedyś oferował nam Gothic, lecz mieszanie całej tematyki piratów z zabójcami demonów nie było według mnie dobrym pomysłem. Jak widzę nachodzący Elex to mam przeczucie że znowu poczuję się jak w domu. :)

24.07.2015 14:57
38
odpowiedz
FanBoyFrytek
15
Konsul
10

No to zobaczymy czy pirania da radę zrobić coś całkiem innego niż gothic czy risen choć to liczyć to samo :)
W końcu zajmną się czymś nowym i jak dla mnie idą w dobrym kierunku bo ile można robić to samo .
Najbardziej mnie ciekawi ich silnik . Połączenie magi z technologią kojarzy mi się tylko z mars war logic czy jakoś .

06.08.2015 17:28
39
odpowiedz
zanonimizowany1109416
3
Junior

Jestem fanem zarówno Gothiców jaki i Risenów. Po przejściu Risena 3: Władcy Tytanów zastanawiałem się, czy PB będzie miało wystarczająco sił, aby stworzyć kolejną produkcje, znakomitą i klimatyczną przy tym.
I jak widzę po fabule dużych zmian nie będzie, a to mi pasuje w ich produkcjach. Stary dobry motyw bohatera, który przeżył wypadek i musi dołączyć do jakiejś frakcji. Gdzieś przy tym jest elex, przypominający mi o magicznej rudzie w Gothic'u. Moim zdaniem, bez zmian... ale mają tą fabułę zrobić dobrą, a nie sztampową.
Grafika zawsze mi odpowiadała w poprzednich produkcjach Pirahni Bytes i mam nadzieję, że mimo iż jest to usprawniony silnik Gothic'a 3, to będzie co podziwiać, ogrywając grę.
Najważniejszą dla mnie rzeczą była, jest i będzie - immersja. Jeżeli świetnie poprowadzą rozgrywkę, dopasują muzykę, stworzą piękny świat pełen stworków, NPC-ów, questów... To chyba będę w stanie poświęcić każdy pieniądz by to grę zdobyć (w granicach rozsądku). ;)
Pozdrawiam!

09.08.2015 00:10
40
odpowiedz
Yuki1802
3
Junior

3 powody przez,które gra nie będzie tak dobra,jak gothic.
-Elementy Science Fiction
-Brak bezimiennego
-To nie Gothic

Za każdym razem kiedy piranha bytes kończyła jakąś grę,to miałem nadzieję że następny będzie Gothic.Czemu mi to robicie :P .
Gothic jest po prostu tak zajebisty,że nic go nie przebije.

11.08.2015 10:12
41
odpowiedz
zanonimizowany1009228
27
Pretorianin
9.5

Zapowiada się świetny RPG.

15.08.2015 02:08
42
odpowiedz
;-p
41
Konsul

Mam wielką nadzieję że dodadzą jakieś środki transportu, jakiś ścigacz byłby mile widziany plus fajnie było by zasiąść za sterami tego mecha ze scrreena.

16.08.2015 18:48
43
odpowiedz
Pseudotrevor
12
Chorąży
10

Super, wolał bym stare dobre klimaty średniowiecznego fantasy ale może być, ciekawe nacje i konflikt ;)

18.08.2015 09:41
44
odpowiedz
1 odpowiedź
Assassyn07
26
Konsul

Jeśli Piraniom uda się stworzyć tak ciekawy i rozbudowany świat który choćby dorówna Risen 1 to gra będzie mega. A żeby stworzyć niepowtarzalny klimat powinni pozwolić aby muzykę skomponował ten sam człowiek co w Risen 1.

29.02.2016 15:49
44.1
bob123banan
5
Junior

chyba soundtrack taki jak w Gothic 3

21.08.2015 11:00
UnluckyPage71
45
odpowiedz
UnluckyPage71
41
Konsul

Może wyjść nawet gra 9.5/10, trochę taki powrót do korzeni gier studia Piranha Bytes, ale niestety jeśli opierać się na poziomie najnowszych Risenów to co najwyżej 8/10.

21.08.2015 11:08
Irek22
46
odpowiedz
Irek22
102
Grzeczny już byłem

UnluckyPage71 [45]
trochę taki powrót do korzeni gier studia Piranha Bytes

A na jakiej podstawie tak piszesz?
Nie będzie już żadnego powrotu do korzeni gier studia Piranha Bytes i wbijcie to sobie do głowy raz na zawsze.

21.08.2015 19:35
'wilk '
😃
47
3
odpowiedz
'wilk '
79
Konsul

Piranha w każdej swojej grze robi powrót do korzeni. :D ...

22.08.2015 14:41
48
odpowiedz
FanBoyFrytek
15
Konsul

@wilk tak toć wiele razy pisali że nie maja zamiaru robić Gothica 4 czy 5 czyli nie maja zamiaru powracać do korzeni i chcą próbować czegoś nowego w końcu przez was wychodzą takie słabe gry jak risen 2 i 3 :)
Niech pirania postawi na swoje i niech zrobi coś całkiem innego .

27.08.2015 05:27
Pawłoś123
49
odpowiedz
Pawłoś123
34
Stały Bywalec

Assassyn07, co Wy z tym Risen 1 przecież ta gra jest nudna i słaba, a świat, nawet go nie pamiętam...

02.09.2015 12:35
50
1
odpowiedz
PC_FAN
12
Legionista
9.5

Zapowiada się super gra, liczę że PB nie zawiedzie i wyda coś równie genialnego jak Gothic.

06.09.2015 21:47
Crod4312
51
1
odpowiedz
Crod4312
98
Senator
9.5

Mam nadzieję że to będzie odskocznia od Gothic'ów i Risen'ów i stworzą coś nowego z zajebistym systemem walki i otwartym światem.

08.09.2015 17:49
52
1
odpowiedz
FanBoyFrytek
15
Konsul

Mnie jedynie co martwi to właśnie to że krótko robią tą grę ale na te czasy to chyba i tak długo z tego co widzę ^^

19.09.2015 08:47
53
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1102700
5
Legionista
10

@Yuki To nie Gothic... i co z tego? Gothic był jak dla mnie słaby, ni wim co wy w nim takiego widzicie. Risen jest dużo lepszy, jest nawet bardziej klimatyczny. Ta gra jak dla mnie będzie świetna i nie mogę się doczekać premiery.

02.04.2016 22:16
ErtyWorld
😜
53.1
1
ErtyWorld
43
ErtYwek
8.0

chyba nie grałeś w Gothica
jak
można
powiedzieć
że
Gothic
był
$#^[email protected]^

25.11.2015 17:07
grzyb111
54
odpowiedz
grzyb111
52
Pretorianin

risen był crapiszczem nawet w porównaniu do Gothic 3 grałem w risena 1 i 2 a nawet z nadzieją na poprawę w 3 i za każdym razem to same że tak brzydko powiem gówno. Oby nowy elex był lepszy nawet od legendarnego gothica ale obawiam się że tylko na obrazkach i z zapowiedzi wygląda fajnie a będzie gorzej niż z unity tam przynajmniej rozwineli silnik graficzny ale resztę zepsuli.

01.12.2015 01:45
55
1
odpowiedz
FanBoyFrytek
15
Konsul

Na 1 screenie mamy Iron-Mana a na drugim dying light coś z survival :D na 9 mamy średniowiecze fantasy . I do tego science-fiction xD oj się boje ^^

07.12.2015 16:02
56
odpowiedz
Nimfos
18
Chorąży

O cholera, ciekaw jestem co z tego będzie. No ale niech robią jak chcą, jeśli chcą przerwę od tych RPG'ów to proszę bardzo. I tak nie było zamiaru robić Gothica 5 czy Risena 4 bo nic dobrego by z tego nie wyszło.

10.12.2015 11:18
57
odpowiedz
2 odpowiedzi
edmundziasty
5
Junior
5.0

Mogą być nawet dinozaury strzelające laserami z oczu. Tylko niech walka z takim potworem nie ogranicza się do pykania lewym, od czasu prawym jako silny atak. Może wie ktoś dlaczego gothicowy system walki nie był rozwijany w następnych grach tego studia ?

26.01.2016 09:18
57.1
MineBeziX
8
Legionista

Dlaczego nie był rozwijany? Bo JoWood chciało trafić z Gothicem na Zachód, a dla nich wciskanie lewego i strzałek to już za duże wyzwanie.

22.03.2016 12:21
Domino_s
57.2
Domino_s
17
Legionista

Bo był nieintuicyjny i skomplikowany. Przecież była to najczęściej podnoszona wadą Gothica.

15.12.2015 14:58
58
1
odpowiedz
zanonimizowany1027548
26
Konsul

Data premiery przesunięta na 2017 :) I w sumie to dobrze wyjdzie tej grze.Wierzę,że Piranhe dopracują grę w każdym szczególe :)

25.12.2015 22:12
59
3
odpowiedz
rządek heir
0
Pretorianin
7.0

Wymagania są ładne jak na rok 2017.

30.01.2016 18:10
👎
60
odpowiedz
Poseiddon
2
Junior

Badziewie, powinni kontynuować serie Gothic, a nie zaczynać kolejne gry powinna się pokazać kolejna odsłona tej fantastycznej gry. Elex to jest badziew w ogóle nie ma tematyki średniowiecza, mam nadzieje że się pojawi Gothic IV lub Gothic V ponieważ była to wspaniała gra.

30.01.2016 18:30
61
2
odpowiedz
zanonimizowany649466
114
Senator

Marzy mi się nowy Gothic na kształt Gothic 2 NK, z super grafiką, fabułą itp fabularnie, po Gothicu 3, ale się chyba nie doczekam

post wyedytowany przez zanonimizowany649466 2016-01-30 18:30:43
30.01.2016 19:45
raziel88ck
62
2
odpowiedz
raziel88ck
143
Reaver is the Key!

Grałbym.

07.02.2016 16:31
63
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
FanBoyFrytek
15
Konsul

@Poseiddon Panie poseidon pirania nie ma kasy na wydanie tak wysokobudzetowej gry jak Gothic IV wie pan ile by musieli walnąc marketingu i ile kasy wydać na produkcje , bo to by musiałaby być gra coś w stylu Wiedzmina 3 + nawet z kickster czuję , że nie dali by rady bo oni są popularni bardziej w naszych kręgach .

Do tego Deep Silver wydawca to skąpiec starczy spojrzeć na Sacred 3 w ogóle tego nie można nazwać Sacred ^^ Choć stary wydawca też ich pogrążył i jak dla mnie Elex będzie słabą grą przez tematykę ale zobaczymy .

post wyedytowany przez FanBoyFrytek 2016-02-07 16:33:01
10.02.2016 22:05
63.1
1
kAjtji
51
Konsul

Deep Silver wydawał Riseny ale wydawca Elex to Nordic Games.

18.02.2016 06:49
63.2
1
FanBoyFrytek
15
Konsul

Racja ale to i tak powinni poszukać lepszego wydawcy właśnie patrz deep silver na risena 1 mieli kasy trochę z poprzednich gothiców itd trochę uzbieranej i wyszedł spoko ale 2 a jeszcze bardziej 3 to dla mnie kompromitacja patrząc szerzej nawet na ich starsze produkcje , które były sporo lepsze jak gothic :D Do tego za krótko robią tą grę mimo wszystko to i tak po tej tematyce jej nie widzę i boje się czegoś takiego jak Fallout 4 .

Do tego może ktoś mi wyjasnic czy nordic games to nie stare JoWood przypadkiem :D ?

post wyedytowany przez FanBoyFrytek 2016-02-18 06:51:28
10.06.2016 22:20
Matioza1234
63.3
Matioza1234
42
Centurion

Nie, to zupełnie inna firma, która jednak jest właścicielem prawie wszystkiego co zostało po upadku JoWooD.

10.02.2016 17:51
64
odpowiedz
Poseiddon
2
Junior

Ludzie którzy kochają Gothic'a nie patrzą na jego grafikę tylko na fabułe, jak dla mnie grafika mogła by być jak w Gothic'u 3, ważne że będzie i tyle, ja tą grę uwielbiam ze względu fabuły i grywalnośći

10.02.2016 19:41
😁
65
odpowiedz
zanonimizowany954754
46
Generał

jak dla mnie grafika mogła by być jak w Gothic'u 3
Boże, chroń nas przed fanami starej grafiki.

10.02.2016 22:15
66
1
odpowiedz
zanonimizowany976817
19
Centurion

Coś mi mówi, że z tą grą będzie tak jak za czasów premiery Gothica 3. Większość osób nawet nie włączy tej gry a pozostała część będzie oglądać grę w 10 fps. A tak swoją drogą Gothic to świetne gry szczególnie 1 i 2 a ten Elex jakoś niezbyt mi się widzi, że będzie to równie dobra gra co pierwsze Gothici.

13.02.2016 22:20
67
1
odpowiedz
zanonimizowany943338
29
Chorąży

Raczej nie będzie tak jak z Gothiciem 3. Wydawca już na nich nie naciska przez co mają czas na dopracowanie gry a od czasów risena twórcy nie mają jakiś wielkich problemów z optymalizacją.

18.02.2016 06:52
😁
68
odpowiedz
1 odpowiedź
FanBoyFrytek
15
Konsul

Z tego co widzę wrocili po części do starego wydawcy nordic games przejął duzo rzeczy od starego JoWood :) ciekawe co z tego będzie . Do tego nordic ma grę na która bardzo czekam czyli The Guild 3 /

15.05.2016 17:57
UnluckyPage71
68.1
UnluckyPage71
41
Konsul

Nie wiem z czego się tak cieszysz. To właśnie przez JoWood Gothic 3 był taki jaki był, a po nim wyszły gówna takie jak Arcania albo Zmierzch Bogów. Piranha Bytes specjalnie przy Risenie zmieniło wydawcę aby nie powtórzyła się taka sytuacja jak z Gothiciem. Na szczęście Nordic Games to i tak nie jest JoWood więc może to wyjść jednak dobrze. No i Nordic ma także grę na którą ja czekam, a konkretnie Spellforce 3.

21.02.2016 00:37
Dharxen
😊
69
odpowiedz
Dharxen
42
Generał

Mam tylko nadzieje, że nie będzie tego banalnego systemu rozwoju postaci, jak w ostatnich dwóch Risenach. O resztę się nie martwię.

22.02.2016 13:38
Vroo
70
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
Vroo
105
Konsul

Nie przeszkadza mi pseudo klimat post apokaliptycznego sci-fi, ale ten plecak odrzutowy... Piraniom słabo wychodzą eksperymenty i czuję, że wszyscy będą psioczyć na ten jetpack i tak samo jak ludzie byli niezadowoleni klimatami pirackimi, tak tutaj będą narzekać na klimaty sci-fi.
Mam nadzieję, że tym razem zrezygnują z bossów, bo walki z nimi w ich grach ZAWSZE są tragicznie fatalne (zwłaszcza "bitwy" morskie w R3).
Co by nie było, biorę na premierę, ale jak znowu "miasta" będą składały się z 4 budynków, to gra poleci na aukcję.

15.05.2016 18:01
UnluckyPage71
👍
70.1
UnluckyPage71
41
Konsul

Na klimaty pirackie nikt by nie narzekał gdyby były tak genialnie zrobione jak w Assassin's Creed 4 Black Flag, ale ten klimat science fiction zapowiada się świetnie :) Poza tym nie da się wszystkim dogodzić, jakby zrobili klimat mrocznego fantasy jak w Gothicu to wszyscy by narzekali że to zrzynka z Gothica i że nie ma nic nowego.

15.06.2016 16:25
70.2
Pyjter92
5
Legionista

Najwiekszy bła Risena 2 był taki, ze sie nazywal Risen 2. Ci co narzekali na pirackie klimaty Risena to fanatycy co z Risenem 1 spedzili 1000h i sie spodziewali tego samego tylko w lepszej grafice.

14.07.2016 17:10
UnluckyPage71
70.3
UnluckyPage71
41
Konsul

Największymi wadami Risena 2 nie było to co napisałeś, tylko beznadziejny system walki mieczem i pistoletami, mało swobody, beznadziejny system uczenia się umiejętności w którym trzeba było uczyć się nawet kopania, czyli czegoś co potrafi każdy, malutkie osady, malutkie liniowe światy, beznadziejne postacie, beznadziejna fabuła, bohater który nie potrafił pływać pomimo iż jest piratem, o wiele gorszy system magii, zbyt prosta gra muszkietem który był jedyną bronią której używanie nie denerwowało, słaby klimat o wiele gorszy od np. AC 4: Black Flag, niezbyt dobra jak na tamte czasy grafika, najgorsze animacje ze wszystkich gier Piranha Bytes, i wiele innych wad których nie chce mi się teraz pisać ponieważ zajęło by mi to cały dzień

26.02.2016 15:34
71
odpowiedz
LikeGhost
35
Chorąży

Mam nadzieję, że nowa linia kart graficznych która wyjdzie w połowie bieżącego roku będzie w stanie poradzić sobie z tą grą wymaxowaną jak się tylko da...

27.02.2016 06:35
72
4
odpowiedz
Chromstar
23
Chorąży

@LikeGhost
Gra będzie na tym samym silniku graficznym co Risen. Co ty tam chcesz maksować?

29.02.2016 15:52
73
odpowiedz
2 odpowiedzi
bob123banan
5
Junior

Mam nadzieję że usuną z tej gry ten jetpack i dodadzą do szybkiej podruży np kamienie teleportacyjne jak to było w serii Gothic

19.06.2016 10:35
coll123
👍
73.1
2
coll123
11
Legionista
10

Jetpack nie jest złym pomysłem, pamiętam jak w pierwszych gothicach nudziło się już takie bieganie cały czas przez te same lokacje, korzystałem z tego kodu który podrzucał postać do góry po naciśnięciu klawisza. Jeżeli dobrze to zaimplementują, to ten element naprawdę może umilić rozgrywkę.

16.07.2016 14:56
73.2
1
Pyjter92
5
Legionista

coll123 ma sporo racji, w Gothicu 2 bylo juz beznadziejnie nudne bieganie non stop w to same miejsce - nawet jak sie mialo ten kamien teleportacyjny, ktory nie zawsze teleportował pod sam cel.

23.03.2016 18:49
Errox
74
2
odpowiedz
Errox
41
Centurion
9.0

Myślę, że to dobry pomysł zrobić coś zupełnie świeżego, ciężko jednak powiedzieć czy idzie to w dobrą stronę gdy czytam o jetpacku itd, ale w każdym razie nareszcie odcinają się od swoich poprzednich dzieł, obecnym tzw. RAKIEM Piranhy bytes jest to, że oni a przede wszystkim większość ich fanów popadło w nostalgie, wszystko porównują miarą gothicowości. Ludzie obudźcie nie mogą robić w kółko to samo, potrzeba czegoś nowego, sam bym chciał np. Gothica 4, ale na obecną chwile jest to nie możliwe, nie tylko ze względów marketingowych i finansowych, ale też widać, że oni obecnie nie mają na siebie żadnego pomysłu. Niech najpierw wyrobią sobie jakąś markę, żeby nie byli kojarzeni tylko z gothicem, i risenem, który jest takim uboższym klonem, dla fanów. Dodaje przy tym bardzo subiektywną ocenę Elexowi na obecną chwilę.

25.03.2016 22:22
LowcaFragow
75
4
odpowiedz
LowcaFragow
9
Legionista

Jak tego nie skopią będzie kawał dobrej gry. Oby zrobili dobry balans jeśli chodzi o bronie, w Risenach to kulało...

03.04.2016 23:35
Iwanowisko22
76
odpowiedz
1 odpowiedź
Iwanowisko22
9
Legionista

Ja mam nadzieję, że rozwoju postaci nie skopią tak jak w Gothic: Arcania, bo tego rozwojem postaci nazwać nie można. Niech zrobią powrót do poszukiwania nauczyciela fachu i szkolenia się! Co do tego, czy będzie to kontynuacja Gothic'a, czy nie, mało mnie obchodzi. Chcę spędzić czas z tą grą, bo zapowiada się nieźle. Mam nadzieję na świetną historię, tak jak w Gothic 1 i 2, bo 3 mi nie podeszło. ; )

03.08.2016 13:51
76.1
zanonimizowany1173293
4
Chorąży

Arcania nie jest od piranni...

03.04.2016 23:38
77
odpowiedz
zanonimizowany954754
46
Generał

Piranie nie robiły gry ArcaniA, za tę produkcję jest odpowiedzialne studio Spellbound.

20.04.2016 09:28
78
odpowiedz
bob123banan
5
Junior

Ten przecudowny Soundtrack z serii Gothic <3 (0:43)

21.04.2016 02:03
79
2
odpowiedz
zanonimizowany649466
114
Senator
8.0

Jeżeli Elex ma zdobyć tak dużą rzeszę fanów jak seria Gothic ( zwłaszcza dwie pierwsze części+ dodatek) Piranha musi stworzyć coś całkowicie nowego, zacząć historię od samego początku, Risen który był wzorowany na Gothicach, niestety nie do końca sprostał oczekiwaniom wielu graczy

21.04.2016 16:01
80
2
odpowiedz
Martin von Carstein
26
Chorąży

Bardzo dobry pomysł jeżeli chodzi o świat. Brzmi zachęcająco. Mam nadzieję, że jednak zerwą z risenogothiciem w kilku kwestiach jak np. ich archaiczny system walki. Siłą Gothiców zawsze był bezwzględny świat, klimat, fabuła z interesującymi misjami, imersja, poziom trudności, resztę można zmienić bądź też ulepszyć.

24.04.2016 12:40
Sevek007
😃
81
2
odpowiedz
Sevek007
26
Visca el Barça!
9.0

Nie mogę się doczekać tej gry :)

28.04.2016 09:22
dzl
82
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
dzl
44
Wiedźmiak Benedylbert
8.0

Pierwszy świeży projekt Piranii od dłuższego czasu z interesującym settingiem. Oby tylko zatrudnili dobrego animatora, bo animacje w grach piranii zwyczajnie kuleją i dopracowali system walki, ten w drugim i trzecim Risenie był zwyczajnie okropny.

01.05.2016 22:31
Crod4312
82.1
Crod4312
98
Senator

W R2 jeszcze jakoś to wyglądało i nie było tak toporne, ale ten system walki z R3 to była kompletna porażka i przez całą grę praktycznie używałem tylko muszkietów ( a szkoda bo uwielbiam walczyć bronią białą ) bo walka szpadami była okropna.

10.06.2016 22:06
dzl
82.2
dzl
44
Wiedźmiak Benedylbert

O mnie znowu odwrotnie, walki z Risena 2 zdzierżyć nie mogę, tak ta z trójki po przyzwyczajeniu się jest całkiem w porządku.

28.04.2016 14:05
👎
83
odpowiedz
swoonzi
62
Pretorianin
1.0

Wygląda to gorzej niż słabo. Pomieszanie różnych gatunków i eksperymenty to raczej Piranii nie wychodzą. A pomyśleć,że Risen 1 to naprawdę była ciekawa gra i można było się spodziewać,że ich kolejne gry będą coraz lepsze :/ A każda kolejna gorsza była.

01.05.2016 22:27
'wilk '
84
odpowiedz
'wilk '
79
Konsul

Aktualizujcie bazę screenów, bo jest masa nowych :)

01.05.2016 22:37
85
odpowiedz
zanonimizowany954754
46
Generał

Jakby ktoś chciał, tutaj wszystkie screeny :)
http://pl.elex.wikia.com/wiki/ELEX#Galeria

02.05.2016 22:30
86
odpowiedz
DePovskY
9
Legionista

Czekam na tą grę, jak nigdy na inną.. Wydaje mi się, że będzie to jedna z najlepszych gier do 2020 roku.
Gothic 1,2,3 i Risen 1,2,3 to było dość dobre gry. Fajny klimat i nie tylko. Wierze, że Elex będzie jeszcze lepszy. Ciekawy pomysł na osadzenie akcji w takich czasach!

04.05.2016 19:33
UnluckyPage71
87
odpowiedz
UnluckyPage71
41
Konsul
10

Nie mogę się doczekać :) To będzie chyba pierwsza gra od dawna którą kupię w okolicach premiery, a może nawet przed nią. Szykuje się powrót do korzeni gier Piranii. Mam nadzieję że gra będzie mieć mroczny, typowo Gothicowy klimat, skomplikowaną mocno taktyczną walkę jak w Gothicach czy Risenie 1, dobrą fabułę, i duży ciekawy świat do eksploracji jak w Skyrimie.

04.05.2016 19:34
UnluckyPage71
88
1
odpowiedz
UnluckyPage71
41
Konsul
Wideo

Jak ktoś nie widział gameplaya to macie tutaj filmik prezentujący rozgrywkę w bardzo wczesnej wersji gry - https://www.youtube.com/watch?v=Ee8W00Qpps8

15.05.2016 18:33
89
1
odpowiedz
A_wildwolf_A
161
Generał

wygląda jak mod do gothic'a 3 a sami twórcy zatrzymali sie w technologii z 2010 roku

20.05.2016 11:37
90
odpowiedz
zanonimizowany1152280
13
Pretorianin
7.0

Kurde boli troche że będąc obiektywnym Wiedźmin 2: Zabójcy królów z 2011r będzie lepszy niż owy Elex. Bowiem produkt Piranhi będzie mieć tylko klimacik.. Eksploracje.. Natomiast cała reszta będzie skopana. Bądź średnia. Ja nie wiem jak to jest że ci ludzie nie są wstanie pojąć że fizycznie nie mają możliwości stworzyć dobry-mocny-wielgachny i WCIĄGAJĄCY otwarty world. Pokroju.. Wiedźmina. No ale cóż.. Byle gra dostała noty 7/10 i wtedy jakoś się to sprzeda, no bo przecież niby klimat nowiutki to wiele osób zachęcą. Dobrym sposobem byłoby pójście w stronę dorosłych graczy, zrobienie z Elex'a nie tyle tylko gry mrocznej ale też trudnej. No ale jak będzie zobaczymy.. Ja kupie bo nie ma wiele gier tego typu to raz. Natomiast Gothic 3 - Gdzie też głównie istniała tylko eksploracja i klimat. Bardzo przypadł mi do gustu.. Pod wieloma względami podobał mi się bardziej niż Skyrim. Np był bardziej "zbalansowany". No ale właśnie.. Miał jedną wade - Nie celował w dorosłego odbiorcę.

post wyedytowany przez zanonimizowany1152280 2016-05-20 11:39:29
27.05.2016 11:02
Bezibohater staje się legendą
👍
91
odpowiedz
1 odpowiedź
Bezibohater staje się legendą
8
Centurion

Mi też marzy się taki gothic fabuła klimat ten system walki itd... Ale taka gra już chyba nie wyjdzie ;/ lecz nie wszystko wykluczone ponieważ gadałem z jedna ze stron która zajmuje się elexem już nie pamiętam która to była to było dawno a teraz tych stron jest mnóstwo, noi mówili że gra powinna się spodobać wszystkim fanom gothica i risena że klimat będzie ten sam co w gothicu ( napewno nie idealnie ten sam ) ale przynajmniej starają się o ten klimat i możliwe że nawet będzie to ten sam klimat co w gothicu ale ile w tym prawdy co oni mówią to niewiem :) pozdrawiam i obyście doczymali umowy ;).

27.05.2016 11:14
Bezibohater staje się legendą
91.1

Dotrzymali * sory za pomyłke :P

post wyedytowany przez Bezibohater staje się legendą 2016-05-27 11:14:30
29.05.2016 23:18
B3ATUP
92
odpowiedz
B3ATUP
16
Legionista

Po pierwszych screenach i okładce od razu pomyślałem sobie że piranie może stworzą ELEXa w klimatach ,,pana lodowego ogrodu '' Grzędowicza ale no cóż może kiedyś się doczekam podobnego settingu co nie znaczy że nie kibicuję chociaż fani pierwszych gothicow w tym ja woleliby z pewnością coś na wzór Gothica I który miał świetny klimat nawet ciekawą fabułę jak i naprawdę dobrze napisane postacie no i oczywiście bardzo dobry dubbing dwójka również była by dobrym wzorem jednak ,,mroczniejszy'' klimat górniczej doliny byłby strzałem w dziesiątkę
Ale można mieć tylko nadzieję na to że będzie jak z Asghanem czyli ,,wszystko będzie w porządku , z pozdrowieniami od Jana '' ; )

post wyedytowany przez B3ATUP 2016-05-29 23:20:34
10.06.2016 22:22
93
odpowiedz
Rvn10
80
Generał
2.0

Widziałem przed chwilą gameplay na TVGry i to jest porażka, żeby tak drętwa gra miała wyjść w 2017r...Piranho daj sobie spokój!

10.06.2016 22:28
👍
94
4
odpowiedz
Honegumi
1
Junior

Mam nadzieję że pomyśleli nad zmianą systemu walki na coś innego niż w Risen i Gothic. Może w ten sposób uda im się wykrzesać jakąś nową serię

11.06.2016 16:25
95
odpowiedz
1 odpowiedź
Retrobiss
12
Legionista
7.0

Ehhh. Nie wiążę z tą grą wielkich nadziei. Trochę odpycha mnie to połączenie sci-fi i średniowiecza. No bo pomyślmy, idzie ktoś na nas z mieczem, a my wyciągamy miotacz ognia i gazu.

Pomysł z ulepszaniem broni czy to mieczy czy czegoś innego bardzo dobry. Liczę na możliwość edycji wielu detali w broni.

Niech poprawią tą drewnianą walkę bo Risen 3 doprowadzał mnie do szału. Jak można zrobić tak drewniane animacje?

No ale co zostaje nam czekanie i w jaki sposób połączą mechy i oręż aby gra była zbalansowana. Jetpack też według mnie poroniony pomysł.

14.07.2016 17:16
UnluckyPage71
95.1
UnluckyPage71
41
Konsul

Z tego co wiem mechy i walka mieczami będzie tak połączona że gildia która korzysta tylko z mieczy i innych prymitywnych broni oraz narzędzi będą też mieli magię

15.06.2016 14:13
96
4
odpowiedz
7 odpowiedzi
Hava
13
Legionista
Wideo

Nadzieje ?
No cóż Gothic 1 i 2 miał świetny klimat, ciekawy świat, bohaterów pewnie niedoróbki były kompensowane przez wiele plusów. Historia i świat 1 i 2 był naprawdę dobre, w G3 dostaliśmy wielki świat, lepsza grafikę, ale zabrakło tego czegoś. Do tego pojawiła się nuda, kolejne miasto i kolejne te same nie wciągające zadania bez fabuły 5 skrzyń, beczek, worków czegoś tam. Orki, która nie miały nic ciekawego do powiedzenia.
Czy ktoś wie kto odpowiadał w G1 i G2 za fabułę, scenariusz, dialogi itd ? Czy ci ludzie nadal tam pracują ? Bo mam wrażenie, że chyba już ich nie ma.
Riseny wcale nie są tak dobre, wmawia się, że to następca Gothiców, ale to taki ubogi kuzyn. Sorry, ale Risen 1 wcale nie jest taki wspaniały, główny bohater nie ma nawet 50% tego klimatu, wyrazistości jak Bezimienny. No i trzeba pamiętać, że pozycję Gothica w Polsce zbudowała świetna lokalizacja, dialogi, humor. Bo grę też trzeba umieć zlokalizować i to się świetnie udało, G1-G2 udało się naprawdę dobrze CD Projekt.
I tego brakowało w Risenach, to że ktoś rzuci wulgaryzmem nie oznacza jeszcze dobrego humoru. Gothic i te kąśliwe uwagi, tutaj złośliwość w komentarzu jakiegoś bohatera, tam ktoś się z nas naśmiewa. Bohaterowie muszą być widoczni w grze, postacie są wyraziste, mają swoje specyficzne cechy.
No i żyjące miasto, idąc Khorinis czuje się, że miasto wydaje się "autentyczne". Kowal wykuwa miecz, na wejściu zatrzymuje nas trzymający się procedur, protekcjonalny Paladyn. Każdy miał własną historię, własny dialog. Nie jakieś tam okienko z nudnym długim tekstem, przeważnie tym samym. Idąc do portu słyszymy handlarki, gdzieś ogłasza się rozporządzenie Lorda Andree https://www.youtube.com/watch?v=SsjWgHhD2d0
Nawet napotkany gdzieś myśliwy czy wieśniak na polu miał swoją historyjkę do opowiedzenia, dodaje swoje trzy grosze do gry.
Bez polskiej wersji nie było dialogów, nie byłoby takiej popularności serii Gothic w Polsce, wydawca/producent chyba tego nie docenia ;)
Niestety Riseny to jedynie niezłe gry, mam wrażenie, że gdyby portale, wydawca nie bazowały na popularności Gothica to gdyby ktoś nie wiedział kto stoi za tymi grami, cieszyłyby się znacznie mniejszą popularnością. To jak przeciętny/niezły album zespołu, który wcześniej wyrobił sobie markę.
Riseny to coś jak Deus Ex: Invisible War, mamy pierwszego Deus Ex'a, tutaj nawet różnica większa bo to jedna z najważniejszych gier na PC. Potem Deus Ex: IW, który sam w sobie nie jest taki zły, ale do jedynki traci bardzo dużo. Potem Deus Ex: Bunt Ludzkości czyli naprawdę udany powrót.
Jeśli Elex nie będzie miał żyjącego świata, ale nie dla tego że postawia 50 postaci, które są nudne, bez wyrazu, historii. Jeśli sama fabułą nie będzie dobra, scenariusz nie będzie wciągał, dialogi będą na odwał się, świat nie będzie krył naprawdę ciekawych tajemnic to gra będzie kolejną, która przejdzie i tyle. Nie liczy się ilość/wielkość, ale jakość, pomysłowość, ciekawa historia, muzyka, bohaterowie.

03.08.2016 20:30
96.1
Venkt
37
Pretorianin

Wszystko co najlepsze w G stworzył Michael Hoge, który dalej tam pracuje, ale nie tworzył Elexa tylko Space Time.

14.10.2016 12:28
96.2
DarkViest
28
Pretorianin
8.5

ale pewnie pracował przy risenach ?
Cóż od 2008 roku podobno jakaś babka zajmuje się fabuła itp :) tak samo przy elexie więc jak będzie lipton to jej wina :)

25.06.2017 10:53
Orion Devastator
96.3
Orion Devastator
29
Pretorianin
9.0

100 % racji, po przejściu gothica I (polecam z Mrocznymi Tajemnicami - poziomkaz też odwalili kawał dobrej roboty) i II z Nocą Kruka, grałem w masę RPGów i tego typu gier. Jak to jest, że dalej te stare części z kwadratową grafiką nadal są jednymi z najlepszych gier RPG (jest coś co przebije obóz śniącego? - moje szczere zdziwienie widząc po raz pierwszy tych fanatyków bezcenne). Jest naprawdę niewiele produkcji które dorównują gothic'om, a nie wydaje mi się by któraś stanęła wyżej w moim rankingu - co najwyżej na równi.
Riseny były średnie jeszcze 1 miała całkiem niezły klimat to 2 skasztaniona, nie wciągająca i w zasadzie zamiast postępu to się robiło coraz gorzej.
Takim samym przykładem można dać Fallouty, jako fan serii najbardziej lubię 2 i Tacticsa, a nowe wersje w 3D nie dają takich emocji jak te w rzucie izometrycznym.
Oby Elex miał to coś, żeby świat zbudowany był jak trzeba bo naprawdę na gameplayu jest potencjał, niestety teraz często mam wrażenie, że gry wypuszczają za wcześnie, nie dopracowując tego jak trzeba. Jedne studia łatają DLCkami, Dodatkami i Łatkami inne zostawiają graczom półprodukt. Dlatego w swojej kolekcji gier posiadam sporą liczbę nowych tytułów ale prawie tyle samo starych dobrych gierek. Naprawdę jak nie raz szukam czegoś nowego to kończy się na tym, że po pierwszych wrażeniach ze słabej rozgrywki wracam sobie pograć w Rollercoastera 2 złotą edycję lub takiego Total Annihilation (wersja Kingdoms też spoko).
Liczę, że zrobią to jak trzeba.

post wyedytowany przez Orion Devastator 2017-06-25 10:54:30
06.07.2017 01:27
96.4
sebex142
2
Junior

Dobrze prawi polać mu! Obstawiam że elex to będzie dobra gra, ale będzie mu brakować tego co było w G1 lub G2. Moim zdaniem prawie nie możliwe by było powtórzyć to COŚ, co przed niemal 2 dekadami sprawiało wielu graczom ciarki na skórze oraz fundowało ludziom niezwykłą podróż w głąb wyobraźni (mikrokosmos utworzony we wnętrzu magicznej bariery z własną polityką/zasadami/historią), ponieważ patrzymy na G1 czy G2 przez pryzmat nostalgii/sentymentu, wyjadacze gothica są już starsi i nie ma co ukrywać inaczej patrzą na świat i absolutnie żadna gra ich nie oczaruje w takim stopniu czy w ten sam sposób co właśnie gothic w którego grało się za małolata. Inna sprawa że teraz gry się traktuje bardziej po macoszemu, oraz że większość tematów w grach już została przerobionych.

10.07.2017 01:39
96.5
RazjelIV
2
Junior

Ok. wszystko spoko, ale serio Gothic nie był wcale taki dobry. Irytował topornością, odrzucał grafiką i mnie osobiście po prostu nudził (zadania w stylu przynieś mi bagienne ziele, bo jestem na bagnach, ale nie umiem sobie go pozbierać!). Po prawdzie, to gdyby nie POLSKI DUBBING wielu fanów NIGDY nie powiedziałoby, że Gothic jest dobry. Khorinis wydawało się żyć? No jeśli życiem nazywamy tego kowala, który JEDYNE co robi to cały czas kuje jedno ostrze, potem idzie spać, wstaje i znów kuje ostrze i tak w kółko. Paladyna, który 24/7 stoi przed bramą, herolda codziennie w kółko powtarzającego te same znane na pamięć rozporządzenia, handlarki co jakiś czas powtarzające te same kwestie... Naprawdę bardzo żywe miasto... Kukieł.

"Bez polskiej wersji nie było dialogów, nie byłoby takiej popularności serii Gothic w Polsce, wydawca/producent chyba tego nie docenia ;)" nie to, że nie docenia. Po prostu w porównaniu do innych rynek Polski jest mało opłacalny. Gothic na dobrą sprawę popularność zyskał praktycznie tylko w Polsce.

22.07.2017 07:24
96.6
1
Nekros20
1
Junior

To słabo jesteś doinformowany, kolego ponieważ Gothic nie jest popularny TYLKO w Polsce. Jest popularny w swoim ojczystym kraju, w Rosji, na Ukrainie a i też znajdzie się masa Amerykanów, którzy są fanami Gothica.

13.10.2017 22:26
96.7
gregorem
6
Centurion

@ Venkt
Mylisz się. Za wszystko co najlepsze w Gothicach odpowiadało trzech chłopaków z Mad Scientist i Alex Bruggemann, rozstali się z Piranha Bytes w trakcie tworzenia dodatku do Gothic I, który ostatecznie, przerobiony, wyszedł jako Gothic II.

Potem to już równia pochyła…

21.06.2016 14:03
👎
97
odpowiedz
1 odpowiedź
swiki
52
Pretorianin
2.5

Pirania chyba utknęła w 2006 / 2007 roku.
Już nie chodzi o archaiczną grafikę czy animacje. Już przeczuwam jak wygląda mechanika (klikoj jeden guzik aż przeciwnik umrze)

14.07.2016 17:13
UnluckyPage71
97.1
UnluckyPage71
41
Konsul

Chyba źle przeczuwasz bo Piranha Bytes powiedzieli że system walki będzie mocno złożony, tak samo jak wszystkie inne mechaniki które były źle zrobione w Risenach 2 i 3

27.06.2016 23:32
98
odpowiedz
Rvn10
80
Generał

Po pierwsze Piranha zjada własny ogon i już widać, że wyjdzie z tego kogel-mogel. Zamiast dać fajny klimat Gothicowy czyli dark fantasy, to wymyślają nie wiadomo co. Walki i animacje strasznie drętwe przez co już nie czekam na ich gry. Za to czekam na nowego Tormenta:)

30.06.2016 22:18
Tomeis
99
odpowiedz
Tomeis
95
Konsul

Tak się zdarzyło, że zobaczyłem screeny starej juz gry Hard to Be a God
http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/391030/ss_037bfbd9713d2694147ccb7d74b1ebdada73c539.1920x1080.jpg
czy
https://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=89232

i powiem, że biały kombinezon nasunął skojarzenia z jednym z screnów ELEX, gdzie tez jest bialy kombinezon, dodatkowo w hard to be god też jest mix elemenów fantasy i science fantasy jak ELEX, ciekawe.

Zastanawiam sie jak fabularnie pokaza

spoiler start

oczyszczenie glownego bohatera z elex, ktory go odczlowieczyl czy to bedzie pare dialogow czy dluzsza historia, chyba to drugie skoro wybor obozu ma sie dokonac pozniej w czasie gry

spoiler stop

Daje w spoiler, ale w sumie nie wiem czy trzeba skoro tworcy gry sami o tym mowia.

27.07.2016 20:25
100
odpowiedz
20mazur02
1
Junior

Te animacje tak drętwo wyglądają ja bym taką grę zrobił w first person a jetpack tak jak w evolve stage 2 te co darmowe bylo na steam tam jest też taki "nowoczesny" świat tak jakby. A ta grafika trawa jak z gothica niemalże.Pomysł ciekawy ale dziwie sie jak oni maja tylko 30 pracowników po 3 hitach jakoś łatwo te gry spiracić chyba i w ten sposób umknęło im troche kasy

09.08.2016 15:35
101
odpowiedz
kosa0494
1
Junior

Hmm...do Elex podchodzę z dystansem. Szczerze nie przepadam za klimatami nowoczesnej technologii ale jeśli fabuła, będzie dobra to może coś z tego będzie. Trochę mnie denerwuje po raz kolejny brak tarczy, nie rozumiem dlaczego twórcy całkowicie z niej zrezygnowali. Mam nadzieje, że jednak się pojawi. Nie będę oceniał systemu walki z bety ale z tego co widzę, idzie to w kierunku Risen 2 czy Risen 3 i według mnie to zły kierunek. Duży nacisk kładę na fabułę i chciałbym aby w jakimś stopniu dorównała tej z Gothica 1 ale jak mówię podchodzę do tego z dystansem i nie oczekuję cudów. Mimo wszystko, było by fajnie być pozytywnie zaskoczonym.

post wyedytowany przez kosa0494 2016-08-09 15:37:50
11.08.2016 18:52
📄
102
2
odpowiedz
zanonimizowany943338
29
Chorąży

Tak uważasz? Moim zdaniem walka zmierza w kierunku Gothiców i pierwszego Risena np. postać nie doskakuje do przeciwnika jak w R3, dodano staminę, turlanie się w tył zastąpiono odskokiem a przeciwnicy podczas walki okrążają nas.

19.08.2016 14:22
'wilk '
103
odpowiedz
'wilk '
79
Konsul

Widzę że wygląda coraz ładniej :), czekamy. W grafice nie jest ważne na ile jest szczegółowa, efektowna itp. tylko ważna jest ta artystyczna i niebanalna stylistyka

21.08.2016 19:56
👍
104
odpowiedz
zanonimizowany1173293
4
Chorąży
9.5

Mam gdzieś toporną walkę, nieobchodzi mnie brzydka grafika, a drętwe animacje wywołują u mnie miły uśmiech. Ludzie to jest gra Piranii, takie rzeczy są u nich na porządku dziennym! Gra będzie miała na pewno przyjemny klimat i co najmniej dobrą fabułę. Wierze, że mój toporny, klimatyczny Gothic powraca!

23.08.2016 12:45
Barklo
105
odpowiedz
Barklo
64
Pretorianin
2.0

Ekstra się zapowiada będziemy walić drewnianą pałą w 10metrowego stalowego mecha który zginie po kilku uderzeniach .

23.08.2016 18:56
106
odpowiedz
Johnny K
1
Junior

Gra zapowiada się dobrze, jeśli poprawią animacje, fabuła będzie chociaż troche lepsza niż w Risenach, i ogólnie wszystko będzie dopracowane. Liczę na dobrą rywalizację dla W3 czy Mass Effecta Andromedy, oczywiście na sprzedaż

13.09.2016 18:28
107
odpowiedz
MakaSqd
8
Legionista

Pyranha Bytes - mam nadzieję, że ten spadkobierca Gothica okaże się równie wspaniały :D

18.09.2016 15:23
108
odpowiedz
2 odpowiedzi
feks3883
3
Chorąży
10

LOVE DENUVO <3
Nie pogracie :)

18.09.2016 19:28
EvolvedForever
108.1
EvolvedForever
30
Shadow Of The Sun

Gra nie będzie posiadała Denuvo, tak więc dziecko pomyliłeś się.

05.01.2017 16:23
108.2
Pyjter92
5
Legionista

@feks3883 Denuvo zostało złamane nie raz, więc nawet jak ktoś ma zamiar spiracić to bez problemu spiraci.

19.09.2016 13:26
👍
109
odpowiedz
damian-n-n
6
Legionista
10

Gra już teraz graficznie źle wygląda, ale jak ktoś już wszedł tu to wie, że znaczenia to nie ma dla tych gier. Nie wiem czemu Elex bardzo kojarzy mi się z falloutem 2. Mam nadzieje, że nie będzie "piratów, papug i rumu" oraz walki doskok/przypiepsz/odskok/odskok/doskok....... Twórcy zapowiadają, że gra ma bardzo dużo wspólnego z gothickiem i to widać po toporności walki, chociaż wolałbym żeby bezimienny z diego itp coś odpiepszyli w khorinis i całą kraine teleportowało w przyszłość :):)

22.09.2016 05:44
😜
110
odpowiedz
zanonimizowany1194314
2
Legionista

Czekam z niecierpliwością na ELEX jestem wielkim fanem gier PIRANI

23.09.2016 16:08
111
odpowiedz
Martin von Carstein
26
Chorąży

Póki co gra wygląda biednie, głównie z racji ubogiego systemu walki. Brak widowiskowości przykuwającej uwagę gracza, jakiejś dramaturgi i emocji z nią związanych. Najbardziej walki broń biała kuleje - czy Piranha nie zauważyła upływu czasu, nie zerwali kalendarza "2005" ze ściany?

Walka bronią palną stoi na poziomie karygodnym, jest strasznie mało skomplikowana i wymagająca. W tej materii dokonał się spory postęp, choćby podstawowy już system osłon, zatem mietek stojący w szczerym polu i nawalający z pukawki do sobie podobnych wzbudza jedynie me zażenowanie i smutek z powodu marnowanego potencjału.

Jeżeli Piranha nie będzie podążać z duchem czasu naśladując konkurencję gdy idzie o najlepsze aspekty ich gier "Elex" stanie się ich ostatnią grą zakupioną jedynie przez wykruszającą się grupę fanów pierwszych Gothiców. Bez nich już dawno przestaliby niestety istnieć.

23.09.2016 21:48
112
odpowiedz
Natsuru
18
Chorąży
9.5

Mam nadzieję, że pójdzie mi na i3 4170 8gb ram i gtx 950/960 (dopiero będę kupował i nwm czy starczy mi na 960 to wtedy 950 wezmę xd).

24.09.2016 01:45
113
odpowiedz
koko123pl
32
Pretorianin
8.0

Oby to nie było coś pokroju Risen 3. Choć system walki jest drewniany jak w Risen i istnieje obawa, że tak zostanie. Czemu nie zrobią takiego samego jak w Gothic II?

post wyedytowany przez koko123pl 2016-09-24 01:46:42
14.10.2016 14:44
114
4
odpowiedz
4 odpowiedzi
koko123pl
32
Pretorianin

Oby dubbing był.... bez dubbingu gra RPG to średniak...

23.02.2017 15:52
114.1
zanonimizowany1210908
1
Junior

to było tak głupie ze nawet nikt tego nie skomentował :P

01.03.2017 22:04
114.2
6
soplica2013
14
Legionista

Powinien być dubbing polski I napisy tak żeby każdy miał wybór i przyjemność z gry a nie tylko napisy.

25.03.2017 18:30
114.3
2
Narodowiec39
31
Centurion
7.5

Od dubbingu nie zależy jakość gry, choć nie ukrywam, że gdyby był to z automatu dostaje ode mnie wyższą ocenę ;)

27.03.2017 21:34
Dharxen
114.4
6
Dharxen
42
Generał

Dobrze zrobiony dubbing dodaje mnóstwo klimatu. Dobrymi przykładami są tutaj Gothic i Wiedźmin, których ja nie wyobrażam sobie bez polskiego dubbingu. Jeśli będzie dobry, nie mam nic przeciwko.

post wyedytowany przez Dharxen 2017-03-27 21:34:45
22.10.2016 19:39
115
odpowiedz
stach122
61
Generał
5.5

Czekam za grą która jest połączeniem fantasy jak i przyszłości ale ta gra to narazie wygląda słabiutko, albo inaczej mocno średnio. Mechanika jest drewnem jak była w gothicah których nie lubie. Wątpię że ludzie kupią gry która technicznie jest tak zacofana.

23.10.2016 17:56
Blackthorn
116
odpowiedz
5 odpowiedzi
Blackthorn
119
Senator
8.5

Pograłem jakieś pół godziny w tą grę i muszę przyznać, że jest pewien potencjał. Całkiem przyjemnie mi się grało i walka w sumie też nie jest jakaś zła - zdecydowanie jest lepiej niż w risenach i gothicach. Wraca też interakcja z otoczeniem (siadanie na krzesłach itp) i mają w planach dodanie jak najwięcej tego typu rzeczy co cieszy. Ma być nawet więcej interakcji niż w gothicach.
Niestety raczej nie będzie jakiejkolwiek customizacji postaci (chociaż namawiałem żeby chociaż dodali zmianę fryzury, ale nie usłyszałem jakieś jednoznacznej odpowiedzi, więc nadzieja jest).
No i całkiem dobrze grało mi się na padzie (będzie wsparcie pada dla wersji pc) i można płynnie się przełączać z klawiatury i myszki na pada.

24.10.2016 08:06
116.1
zanonimizowany579358
105
Senator
8.0

No i fajnie. Przynajmniej jakieś konkrety, a nie: "blee drewniane animacje, blee słaba grafika...". Może biernie obserwując gameplay można mieć jakieś zastrzeżenia do technikaliów, ale z własnego doświadczenia wiem, iż ich znaczenie maleje gdy sami gramy. Pamiętam jak oglądałem pierwsze gameplaye z Wiedźmina 3 i w oczy rzucał mi się zbyt silny wiatr, a gdy sam grałem to jakoś tego nie zauważałem. Ważne by gra była wciągająca, a gry PB to potrafią, bo posiadają syndrom jeszcze jednego questa. A do tego należy dodać ciekawie zaprojektowany świat. Inna sprawa to to czy taki miszmasz różnych uniwersów się sprawdzi. Bo patrząc na screeny widzę co nieco z Fallout: New Vegas oraz Deus Exa, inne przywodzą znowu na myśl Stalkera, a jeszcze inne trzeciego Risena.

24.10.2016 13:14
Blackthorn
116.2
Blackthorn
119
Senator

Gra ma potencjał, ale pod wieloma względami na pewno zawiedzie. Boli trochę, że nie będzie jakiejkolwiek customizacji postaci. Mogliby chociaż dać możliwość zmiany zarostu i fryzury. Próbowałem jakoś wyperswadować dodanie takiej funkcji, ale raczej to nic nie da. Trzeba będzie łazić z hełmem na głowie. :)
Do premiery jest jeszcze daleko, więc jeszcze sporo rzeczy może się zmienić (ale nie wszystko).

No i najważniejsze o czym nie wspomniałem, a nie pamiętam żeby było w jakimkolwiek materiale - są wybuchające beczki. :D

post wyedytowany przez Blackthorn 2016-10-24 13:20:37
25.10.2016 07:31
116.3
zanonimizowany579358
105
Senator

Może wygląd będzie się różnił w zależności od frakcji. Coś takiego było w trzecim Risenie. Jako Łowca Demonów bohater był łysy, a gdy zostawaliśmy szamanem voodoo postać miała tatuaże na twarzy.

Co do oczekiwań to lepiej nie oczekiwać zbyt wiele i mile się zaskoczyć niż czekać na nie wiadomo co i się zawieść.

post wyedytowany przez zanonimizowany579358 2016-10-25 08:53:42
25.10.2016 12:54
116.4
zanonimizowany1201537
9
Konsul

Customizacji nigdy nie było w grach Piranhi, ale fakt ,że miło byłoby gdyby dano choć jakąś niewielką możliwość w wygląd bohatera.Mnie martwi walka bronią palną. O ile walcząc bronią białą robimy uniki, bloki itp. to strzelając tylko stoimy i z daleka sobie strzelamy. Moim zdaniem zdecydowanie przydałby się ,a nawet jest wymagany jakiś system osłon.Walka nabrała by dynamizu i realizmu.

25.10.2016 13:59
116.5
zanonimizowany579358
105
Senator

Też już o tym kiedyś pisałem. Troszkę pokracznie wygląda, że postać jest wyprostowana sobie strzela i biegnie truchcikiem. Może i z muszkietami w Risenach to przeszło, ale z jakimiś karabinami przydałoby się by postać przyjmowała odpowiednią postawę, czyli tak jak to wygląda w trzecioosobowych strzelankach.

02.11.2016 16:50
117
1
odpowiedz
zanonimizowany1152280
13
Pretorianin
03.11.2016 01:06
118
odpowiedz
2 odpowiedzi
slawi
2
Junior

Fajnie by było jak by wzbogacili system walki o jakieś combosy, fajne finishery i dekapitacje :)

05.11.2016 01:00
118.1
DarkViest
28
Pretorianin

byle nie jak w risen 3 :D

07.11.2016 09:32
Crod4312
118.2
Crod4312
98
Senator

Risen 3 :D świetna gra ale tylko jak się grało muszkietem albo magiem ;) miecz był tam nie do wytrzymania. W Elex przeczuwam to samo ale i tak liczę na fajny świat i dobrą fabułę, która czymś nas zaskoczy.

05.11.2016 14:21
Blashix
👎
119
odpowiedz
3 odpowiedzi
Blashix
38
Chorąży
0.0

To już nie jest Gothic

07.11.2016 09:30
Crod4312
119.1
4
Crod4312
98
Senator

Bo to k*rwa nie ma być Gothic. Powiedz mi gdzie Ty tam widzisz nazwę Gothic w tytule. Rockstar robi teraz RDR 2 to co powiesz, że to już nie jest GTA. Co za debilizm...
Jedyne co Elex ma wspólnego z Gothic'em to twórców i to też tylko z nazwy bo większość tamtej ekipy już nie ma więc skończ pieprzyć i jak się nie podoba to pa pa.

12.02.2017 23:31
119.2
futureman16
38
Senator

I dobrze ja nie chce gothoca ja chcę cos nowego innego lepszego.

11.03.2017 06:49
pabloNR
119.3
pabloNR
62
Konsul

Myślałem, że tytuł gry jasno to mówi, ale jak widać niektórym to nie wystarczy...

07.11.2016 22:36
120
4
odpowiedz
zanonimizowany1152280
13
Pretorianin
Wideo

https://m.youtube.com/watch?v=6IJgfkAi2kc
Zalecam się wsłuchać, gościu o na pozór prostych kwestiach, zdradza dużo fajnych szczegółów, tak od strony mechaniki..
_
Podchodziłem sceptycznie ale już chyba wiem czym do mnie dotrą, tak czy siak, Elex będzie specyficzny a to już samo w sobie nakazuje trzymać się dobrej myśli. ;)

14.11.2016 22:55
X SilverWolf X
121
odpowiedz
X SilverWolf X
14
Legionista

Również jak wielu z was jestem ciekawy co wyjdzie Pirani z tej gry. Zastanawiam się czy tutaj też będą takie pedalskie animacje ciosów jak np w Risen 2 czy 3. Nie rozumiem dlaczego zrobienie normalnych uderzeń w grze sprawia takie kolosalne problemy. Ale cóż pożyjemy zobaczymy.

20.11.2016 01:40
122
2
odpowiedz
DePovskY
9
Legionista

Moim zdaniem Elex będzie ciekawą i wciągającą grą podobnie jak Gothic.
Nie ma co się rozpisywać na ten temat, wystarczy pooglądać oraz poczytać trochę.

21.11.2016 00:00
😉
123
2
odpowiedz
Gh_H4h
37
Konsul

Kto będzie chciał ten zagra ale już teraz apeluję do ludzi, którzy nie zamierzają dokonać zakupu: po premierze nie przychodźcie oceniać gry. Pozostawmy tę kwestię tylko osobom, które rzeczywiście zagrają.

19.12.2016 23:32
STALKER__PL__
😊
125
1
odpowiedz
STALKER__PL__
31
Centurion
9.5

Już nie mogę się doczekać, na nowe dzieło "PIRAHNY"

20.12.2016 16:03
'wilk '
😊
126
2
odpowiedz
'wilk '
79
Konsul

hmm, fajnie jakby podali dokładną datę premiery. Większość gier z 2017 ma już sprecyzowany dzień. Miał być początek 2017, potem lato 2017.. ciekawe na czym stanie. Jeżeli jednak przeciągną datę premiery, aby popracować porządnie na animacjami to jestem najgorętszym zwolennikiem takiej operacji.

26.12.2016 22:00
127
odpowiedz
zanonimizowany1210536
6
Chorąży

gothic+science fiction mi się to nie podoba ale się okaże

30.12.2016 18:55
128
1
odpowiedz
TheFrediPL
46
Centurion

Jak fan wszystkiego co PB stworzyła strasznie na to czekam, i wiem że się nie zawiodę co do tej gry mimo że pewno będzie drętwa.

03.01.2017 00:32
129
odpowiedz
zanonimizowany1117080
17
Chorąży
7.0

Mam złe przeczucia co do tej gry. Piranie pokazały, że eksperymentowanie nie jest ich mocną stroną (vide Risen 2) Teraz jeszcze wymieszają dwa, różne od siebie gatunki w jedną postapokaliptyczną masę.

21.01.2017 14:42
WoJoRGW
😐
130
odpowiedz
WoJoRGW
61
Centurion
6.0

Ja również mam złe przeczucia wobec tej gry; łączenie starego z nowym w tym since fiction może nie przynieść wiele dobrego ale spisuje niczego na straty. Moim zdaniem Piranha powinna od zawsze pozostać w tym co robi najlepiej - Gothic. Nawet silnik starego Gothic'a kupiłby mnie znowu xd

04.02.2017 16:16
131
odpowiedz
2 odpowiedzi
Chromstar
23
Chorąży

Jestem fanem wszystkich gier Piranii (oprócz Risena 3). Mam jednak złe przeczucia. Mamy 2017 rok, a animacje dalej są drętwe. Powiecie - co tam, to przecież PB, ich animacje zawsze były drewniane. W tym przypadku jednak przenieśli animację strzelania z muszkietu z Risena 2 do Elexa. Hellou, R2 został wydany w 2012, jak chcecie po pięciu latach opchnąć to samo?

04.02.2017 17:01
'wilk '
😉
131.1
'wilk '
79
Konsul

" Mamy 2017 rok, a animacje dalej są drętwe "...zaraz, zaraz PB w obecnym 2017 roku nie opublikowała żadnego gameplay'u.... od dłuższego czasu jest totalna cisza. Jak na grę która wkrótce ma się ukazać jest strasznie mało materiałów. Może własnie pracują nad animacjami. Sądzę, że premiera może też zostać przedłużona na początek 2018. Animacje to pięta Achillesowa tej gry na razie, niestety. Czekamy !

12.02.2017 23:26
Errox
131.2
Errox
41
Centurion

wilk moim zdaniem Chromstar może mieć dużo racji z tymi animacjami, Piranha przy produkcji każdej chyba gry zasłaniała się tym, że to wczesna wersja i animacje zostaną poprawione do czasu premiery, a wyszło jak wiadomo już jak.

06.02.2017 13:42
Element7
😉
132
odpowiedz
Element7
1
Junior

Iście zabawne są komentarze w stylu "Denuvo, nie pogracie ;)", pragnę przypomnieć, iż zabezpieczenia "słynnego" Denuvo w najnowszym RE:Biohazard padły w niecałe 5 dni.
Sam piratem nie jestem i jestem z tego powodu dumny, jednak piractwo zawsze będzie miało swoją chociaż minimalną rację bytu, ponieważ nie ma takiego zabezpieczenia, którego człowiek nie pokonał :)

12.02.2017 23:33
133
odpowiedz
1 odpowiedź
futureman16
38
Senator

Element nie pirac tyle gry sie kupuje.

Gothic i sf ja to biorę.

15.02.2017 13:02
133.1
zanonimizowany1201537
9
Konsul

Na początek to bierz książki i marsz do szkoły ;) Bo za cholerę nie wiemy coś napisał ;)

18.02.2017 14:17
'wilk '
134
1
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
79
Konsul
Wideo

Najnowsze rozeznanie na czym stoimy, warto obejrzeć. Wynika z tego, że wkrótce dostaniemy nowe materiały z Elexa :) https://www.youtube.com/watch?v=RW7874kD2vM

04.03.2017 19:41
😁
134.1
Chromstar
23
Chorąży

O tym właśnie mówiłem. Krajobrazy i przyroda na najwyższym poziomie, a animacje strasznie drewniane. I jeszcze bezczelnie przenieśli ruchy strzelania z muszkietu z Risena 2.

22.02.2017 20:10
136
odpowiedz
1 odpowiedź
premium265191037
1
Junior

Gra pewnie będzie dobra jak wszystkie gry piranhi bytes. :D

04.03.2017 19:43
136.1
Chromstar
23
Chorąży

Moim zdaniem ich ostatnia gra, Risen 3 to był straszny niewypał. I mówię to jako osoba której podobał się Risen 2 i Gothic 3.

22.02.2017 20:12
137
odpowiedz
premium265191037
1
Junior

Kiedy premiera?

22.02.2017 20:17
139
1
odpowiedz
premium265191037
1
Junior
Wideo

Trailer wersja Alpha.

[link]

01.03.2017 22:08
140
odpowiedz
3 odpowiedzi
soplica2013
14
Legionista

Powinien być dubbing polski I napisy tak żeby każdy miał wybór i przyjemność z gry a nie tylko napisy. A ta gra zapowiada się fajnie, i dobrze by się grało z dubbingiem polskim.

02.03.2017 11:45
140.1
Gh_H4h
37
Konsul

Podobno będzie polski dubbing.

02.03.2017 14:38
'wilk '
140.2
'wilk '
79
Konsul

@Gh_H4h serio? Fajnie by było, podałbyś źródło ?

03.03.2017 20:51
140.3
Gh_H4h
37
Konsul

Podobno potwierdzili to na jednym z polskich eventów bodajże na PGA.

04.03.2017 08:06
😉
141
1
odpowiedz
Gh_H4h
37
Konsul
9.0

Widzę w grze wiele zalet np. styl graficzny jest mniej bajkowy niż w ostatnim Risenie. Zmierzch i noc wyglądają bardzo klimatycznie, ale niestety dzień nie powala. Do tego dochodzi duży świat, który nareszcie będzie otwarty i najbardziej różnorodny z gier PB. O eksplorację się nie martwię. Zawsze podobała mi się w ich grach. Na plus także lokacje. Z tego co widzę PB nareszcie będzie konstruować coś większego niż małe wioski. Do tego ogromny wybór broni: broń dwu i jednoręczna, łuki, kusze, karabiny no i magia. W ostatnich Risenach było kiepsko pod tym względem. Walka prezentuje się dobrze i lepiej niż w Risenie 3, dlatego że postać jest mniej ruchliwa i nie doskakuje do przeciwników dzięki czemu oprócz obmyślania taktyki na potwory trzeba najpierw wykombinować jak tu się zbliżyć do przeciwnika lub trzymać go na dystans. Powrócił pasek wytrzymałości. Na pewno sama eksploracja wciągnie mnie jak bagno, ale nie pogardzę dobrą opowieścią. Ta gra ma szanse ją zaoferować.

post wyedytowany przez Gh_H4h 2017-03-04 08:09:30
04.03.2017 19:58
'wilk '
142
3
odpowiedz
2 odpowiedzi
'wilk '
79
Konsul

No, musimy troszkę dłużnej poczekać: https://worldofelex.de/en/site/news-archive/11-news-en/302-elex-delayed-to-q3-2017

Mam nadzieję że zabrali się właśnie za animację :)

post wyedytowany przez 'wilk ' 2017-03-04 19:58:35
04.03.2017 21:25
142.1
1
Gh_H4h
37
Konsul

Również mam taką nadzieję. Mi osobiście nie jest to do szczęścia potrzebne, ale poprawa pod tym względem zachęci wielu graczy.

04.03.2017 21:27
142.2
1
zanonimizowany579358
105
Senator

Pewnie w sierpniu gdzieś wyjdzie. Dobry termin, bo zwykle wtedy jest posucha, więc jest szansa na większą sprzedaż.

06.03.2017 11:14
143
odpowiedz
1 odpowiedź
soplica2013
14
Legionista

Czy już wiadomo coś jaka będzie polska wersja dubbing polski czy napisy.

14.03.2017 15:15
Po prostu Gram
😉
143.1
2
Po prostu Gram
72
Bambus

Na evencie w Warszawie Bjorn mówił że w miarę możliwości postarają się o polski dubbing. Jednakże na Steam narazie jest oznaczone, że będą tylko napisy. Ale te oznaczenia na Steam to o kant d*py potłuc. :P

08.03.2017 19:29
144
1
odpowiedz
Gh_H4h
37
Konsul

Na gameplayu można zauważyć również tarczę na plecach jednego z NPC. Ta gra coraz bardziej mnie przekonuje. I do tego wiele lokacji: bagno, pustynia, góry, łąki, lasy liściaste i iglaste, krainy lodowe, wulkaniczne. Nie mogę się doczekać :D

20.03.2017 21:42
145
5
odpowiedz
4 odpowiedzi
kosmita1993
3
Junior
Wideo

[link]
Ja na przykład olałem kupno Andromedy (poczekam aż stanieje) ale na prawdę się zastanawiam czy nie zakupić Elexa w dniu premiery. W oczekiwaniu zabrałem się w końcu za Risena pierwszego... Dajm, świetne światy PB projektuje a ja uwielbiam postapo.

Polecam zainteresowanym szczególnie od 9 minuty obejrzeć.

post wyedytowany przez kosmita1993 2017-03-20 21:45:51
20.03.2017 22:08
'wilk '
145.1
2
'wilk '
79
Konsul
Wideo

O nowy gameplay, wszystko wygląda super, jak się wciągniemy w ten świat, to po paru minutach te wszystkie animacje odejdą na dalszy plan :) Wyszedł także nowy trailer: https://www.youtube.com/watch?v=4B0mLpPf5H8&feature=youtu.be

22.03.2017 22:18
145.2
2
Gh_H4h
37
Konsul

Nie spodziewałem się po PB takich rozwiązań jak przeskakiwanie przez płot :D

23.03.2017 09:10
145.3
elathir
46
Senator

Znając PB, to ja kupię najszybciej pół roku po premierze jak połatają :P ale pewnie kupię o ile odzew po premierze nie będzie zbyt negatywny.

25.03.2017 20:41
145.4
2
FanBoyRPG
11
Chorąży
8.0

Gra nie będzie gorsza od Andromedy ;)

23.03.2017 07:33
😜
146
2
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany579358
105
Senator

Zauważyłem, że po Andromedzie nagle Elex zaczął się podobać, chociaż jeszcze całkiem niedawno sama gra, jak i pozytywne czy nawet neutralne opinie o nie były hejtowane (nie lubię tego słowa, bo często jest nadużywane, ale w tym przypadku wydaje mi się adekwatne). Wystarczy przejrzeć komentarze pod newsami czy zapowiedziami.

post wyedytowany przez zanonimizowany579358 2017-03-23 07:38:24
23.03.2017 09:16
146.1
zanonimizowany579358
105
Senator

* o niej

25.03.2017 19:00
Po prostu Gram
😉
147
2
odpowiedz
2 odpowiedzi
Po prostu Gram
72
Bambus

Czym więcej ELEXów za nami, tym większa szansa na Gothica przed nami :))

25.03.2017 21:24
147.1
kosmita1993
3
Junior

Ja nie chce już Gothica... Bo dobrze wiem że w jakiej formie by nie wyszedł, to i tak będzie niedosyt, uczucie że to już nie to itd. Gothic 2 z dodatkiem to był pierwszy eRPeG w którego grałem, można powiedzieć - gra dzieciństwa w której bawiłem się doskonale. Ale za żadne skarby nie chcę grać w nią ponownie aby nie zniszczyć sobie wspomnień.

Elex za to jest ciekawym eksperymentem - firma której wszystkie gry były w klimatach fantasy, tworzy teraz Sci-Fi-Postapo-Fantasy-RPG. No i do tej pory pierwsze części serii gier (Gothic 1 i 2, Risen 1) były b. dobrymi grami. Następne już nie do końca... A tutaj po raz trzeci (a biorąc pod uwagę uniwersum - po raz drugi) zaczynają od nowa...

26.03.2017 21:07
147.2
Gh_H4h
37
Konsul

Nowa część Gothic'a to zły pomysł, ale zagrałbym w jakąś grę w tym uniwersum. Jeżeli chodzi o Gothica to przydałby się remake. Nie chodzi o grafikę, ale o poprawienie błędów i stabilność gry, a przede wszystkim o nowy system walki. Dla fanów byłaby to poprawiona wersja gry, a dla wielu nowych graczy ciekawa gra. No i mogłaby się pojawić na konsolach.

26.03.2017 12:37
148
5
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany579358
105
Senator
Wideo

Króciutkie urywki gameplayu z ELEX: https://www.youtube.com/watch?v=S5owX-CcFrQ

Tym razem trochę pustyni.

03.04.2017 13:48
pabloNR
148.1
pabloNR
62
Konsul
8.0

Już gdzieś wrzucałeś ten filmik na GOL. Po co tak nim spamować? :D

30.03.2017 23:47
Crod4312
149
odpowiedz
Crod4312
98
Senator

Czekam aż będzie pre-order do zamówienia :) od razu składam zamówienie.

01.04.2017 09:38
Laterett
150
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Laterett
26
Pretorianin
Wideo

Przyznam się szczerze że oglądając najnowszy dwudziestominutowy gameplay, pomimo iż coś spieprzyli podczas nagrywania - odniosłem bardzo pozytywne odczucia. [link]

Jedyne co mnie zastanawia na dzień dzisiejszy to cena.

01.04.2017 19:22
'wilk '
150.1
'wilk '
79
Konsul

To cały czas to samo :p Zostało już tylko czekać na efekt finalny gry..

01.04.2017 16:57
151
odpowiedz
1 odpowiedź
Rvn10
80
Generał

Beznadziejny setting świata, nie wiem kto tę grę projektował. Po za tym jak lubię Gothici i niektóre Riseny, to na Elexa nie czekam.

01.04.2017 19:17
151.1
alchemiakr
34
Konsul

Mnie też się to za bardzo nie podoba, ale też bez przesady, oni od początku cały czas pokazują tylko ten jeden fragment, a świat będzie bardzo duży.

02.04.2017 13:59
piotrxn
152
1
odpowiedz
piotrxn
82
Konsul

Jedyna nadzieja w Elex , nawet toporność animacji mi nie przeszkodzi przyjmę grę z otwartymi ramionami, bo nie ma w co tak naprawdę grać ostatnimi czasami. Oczekiwane tak długo gry okazały się szrotami pozbawione epickości poprzedniczek. Wierzę że będzie to dobra produkcja o której się będzie mówiło długo i wracało wiele razy.

14.04.2017 18:55
kubaro
153
odpowiedz
kubaro
55
Konsul
7.0

Nie moje klimaty, jednak dam grze szanse. Nowy ME był niezły mam nadzieję, że Elex mnie również nie zawiedzie jednak jestem sceptycznie do tej gry nastawiony. Najszybciej kilka dni po premierze to zakupię.

15.04.2017 15:04
'wilk '
😊
154
2
odpowiedz
1 odpowiedź
'wilk '
79
Konsul
Wideo

Niby ta sama lokacja, ale biegamy po nowych miejscach: https://www.youtube.com/watch?v=KlYMA-cd528 #NewGameplayElex

15.04.2017 20:10
154.1
1
Gh_H4h
37
Konsul

Każdy gameplay to nowe spostrzeżenia. System walki będzie rozbudowany. To napawa optymizmem. Do tego są animacje picia i jedzenia. To dobrze. Utrudni to walkę. Interfejs wygląda tak jakby twórcy wracali do Gothic'a, w którym podczas przeglądania ekwipunku mogą nas atakować przeciwnicy. Nie pasują mi tylko te jaskrawe dni. Wolałbym bardziej mroczne klimaty.

20.04.2017 21:57
155
2
odpowiedz
1 odpowiedź
kosmita1993
3
Junior
Wideo

I jest oficjalna zapowiedź: [link]

20.04.2017 22:06
'wilk '
155.1
1
'wilk '
79
Konsul

To chyba fragment intra, pewnie będzie przed pojawieniem się menu.

21.04.2017 16:28
156
3
odpowiedz
alchemiakr
34
Konsul
Wideo

Tu jest z Polskimi napisami:
https://www.youtube.com/watch?v=MtlHIkiVgXo

21.04.2017 17:04
Salzmore
157
odpowiedz
Salzmore
36
Konsul

Trailer jest bardzo prosty. Nie pokazuje niczego nowego, poza tym co było wiadome, ale mimo tego niesie ze sobą jakiś klimat i jest przyjemny dla oka i ucha.

22.04.2017 22:17
158
1
odpowiedz
zanonimizowany1144456
21
Pretorianin
9.0

No cóż, oczekiwania są duże. Grając mnóstwo razy w Gothica, wspominam tę produkcję jako istny majsterszyk. Wciągająca jak diabli fabuła, niesamowity klimat, postacie, ciekawostki i historie... To wszystko przywiązuje do serii Gothic. Można tak gadać i gadać, ale jeśli chodzi o Elex'a. Znając Gothica, nie będę w nowej produkcji Piranii zwracał większej uwagi na grafikę. Liczę na wciągającą fabułę i klimat. Twórcy zapewniają że będzie ,,czuć" Gothica w tej grze, na to liczę najbardziej. Myślę, że Elex będzie dobrą grą - cholernie jestem ciekaw jak to wypali.

post wyedytowany przez zanonimizowany1144456 2017-04-22 22:23:48
22.04.2017 23:40
Y'Berion
😉
159
1
odpowiedz
Y'Berion
47
Centurion
9.0

Był już Bezi i Bezi, a no i jeszcze oczywiście Bezi (i gdzieś jeszcze tam był Bezi ale to inna historia), a teraz mamy Jax'a. Bardzo dziwne imię jak dla bohatera gry Piranii.

22.04.2017 23:57
160
odpowiedz
alchemiakr
34
Konsul

Mnie już teraz ciekawi co będzie po Elexie jeśli gra się dobrze przyjmie to zapewne będzie Elex 2, a to daje mniejsze szanse na nowego Gothica, chociaż myślę, że jeszcze zobaczymy jakiegoś Gothica od Piranii, może na 20-lecie Gothica?

27.04.2017 21:48
Salzmore
161
4
odpowiedz
7 odpowiedzi
Salzmore
36
Konsul
Wideo

Chyba mamy pierwszy materiał spoza wersji alpha...

https://www.youtube.com/watch?v=znOieSu_PRI

28.04.2017 01:34
'wilk '
161.1
'wilk '
79
Konsul

hmm, klimat genialny, MUZYKA !! <3, Świat !. Natomiast fabuła wygląda trochę sztampowo no i wiadomo animacje. Historia jest tylko pretekstem zobaczymy jak będzie opowiedziana. Czyżby jeden z najlepszych rpgów ostatniej dekady ?

28.04.2017 09:33
Salzmore
161.2
1
Salzmore
36
Konsul

Klimat jest, muzyka też przednia. Świat, jak to u Piranhy, wygląda na świetnie zagospodarowany i wykreowany. Fabuły jeszcze nie analizuję, bo nie ma czego. Animacje zostały poprawione i nie są już AŻ TAKIM drewnem, ale wciąż są problemy z wieloma rzeczami tego rodzaju, co widać np. podczas walki ze stworami. Obawiam się właśnie samego systemu walki, bo wygląda na okropnie toporny, ale może się mylę.

28.04.2017 09:55
Yarpen z Morii
161.3
Yarpen z Morii
27
urzytkownik boży

Czyżby jeden z najlepszych rpgów ostatniej dekady ?

E tam dekady, co tak skromnie. Millenium!

Przecież to nadal wygląda drewnianie, pokracznie i brzydko.

28.04.2017 11:38
Salzmore
161.4
1
Salzmore
36
Konsul

Wygląda przyzwoicie. Nie każda gra RPG musi mieć grafikę Wiedźmina 3.

28.04.2017 11:42
161.5
1
alchemiakr
34
Konsul
Image

Ważne, że nie wygląda jak Mass Effect za kilkaset milionów $.

28.04.2017 20:14
161.6
1
kosmita1993
3
Junior

Niemieckiego nie znam, z fabuły niewiele złapałem (czyli wyszło dobrze - bez spojlerów ;D )... Nie wszystko mi pasuje ale podczas OGLĄDANIA kilkukrotnie złapałem się na tym że zacząłem wciskać klawisze WSAD, ruszać myszką... :) I nie chcielibyście widzieć mojej reakcji gdy postać nie poruszała się tam gdzie chciałem a na ekranie pojawiały się przyciski playera Youtube.

30.04.2017 10:24
Yarpen z Morii
😁
161.7
Yarpen z Morii
27
urzytkownik boży

alchemiakr-->ale wiesz, że dałeś screena z dwójki a nie z Andromedy?

28.04.2017 09:05
162
1
odpowiedz
alchemiakr
34
Konsul

Tak jak myślałem ten pokaz wersji Alpha, nie będzie miał nic wspólnego z finalnym produktem.

Liczę na pełną Polską lokalizację i będzie idealnie.

28.04.2017 11:53
Enigma1990
163
4
odpowiedz
Enigma1990
27
N7
9.0

Co ta Piranha Bytes odwala ja się pytam.. Skromne studio, słaba technologia , niski budżet ( w porównaniu z wielkimi firmami ) a potrafią wykreować tak czarujące , głębokie i wciągające światy.. Po obejrzeniu najnowszego 40 minutowego materiału z '' ELEX '' jestem po prostu oczarowany tą grą i nie mogę się doczekać premiery! Po ostatnich średniakach i wielkich zawodach ( Mass Effect Andromeda ) taki Elex wydaje się być pewniakiem, że to będzie dobra gra, a może i nawet wspaniała. Piranha Bytes darzę wielkim zaufaniem, podobnie jak studio '' Naughty Dog '' bo ci ludzie tworzą gry z wielką pasją!

29.04.2017 20:19
'wilk '
164
5
odpowiedz
5 odpowiedzi
'wilk '
79
Konsul
Wideo

Drugi gameplay #BeyondtheAlpha :D
https://www.youtube.com/watch?v=XLLwrbCkbeY

30.04.2017 12:20
164.1
2
Persecuted
91
Senator
Wideo
7.0

Warto zacząć od początku :).

https://www.youtube.com/watch?v=znOieSu_PRI

30.04.2017 12:26
'wilk '
164.2
1
'wilk '
79
Konsul

@Persecuted tak, tak widziałem, komentowałem. Wyżej było

30.04.2017 13:05
Salzmore
164.3
1
Salzmore
36
Konsul

21:55

Czyżbyśmy mieli obóz, którego klimat będzie dorównywać Obozowi na Bagnie? <3

30.04.2017 13:57
'wilk '
164.4
2
'wilk '
79
Konsul

@Salzmore Ja tu widzę raczej górski Nowy Obóz i uprawę ryżu. Role obozu na bagnie będą pełnić chyba druidzi :D

30.04.2017 15:01
Salzmore
164.5
1
Salzmore
36
Konsul

Całkiem możliwe. W każdym razie wygląda strasznie klimatycznie

30.04.2017 10:01
165
odpowiedz
wooda
57
Pretorianin

Gra w dalszym ciągu wygląda trochę pokracznie, ale poprawa animacji jakas tam jest. Wizualnie wygląda dobrze, oprawa graficzna to nie poziom w3 lub horizona, ale dla mnie w zupelnosci wystraczajaca. Myslalem, ze ten paskudny interfejs piranie spłodzili na potrzeby prezentacji alfy ale widze, ze chyba tak będzie wygladal ostatecznie. Ciekawe jak będzie wygladal balans rozgrywki (miecze, tarcze kontra bron palna) oraz spojnosc swiata (antyklimatyczny toi-toi). Jak ogladalem ta prezentacje to często spogladalem na Pankratza, widać ze od kolesia plynie pasja do tego co robi.

30.04.2017 11:39
166
1
odpowiedz
3 odpowiedzi
alchemiakr
34
Konsul
Image

Widzę, że łatwo zginąć i bardzo dobrze, przynajmniej jakaś odmiana względem innych dzisiejszych głupich gier.
W ogóle wydaje mi się, że gra jest już w 100% gotowa teraz już tylko poprawiają błędy, nauczeni doświadczenie poprzednich tytułów ale mogę się mylić.
Interfejs bardzo skromny i taki powinien być nie rozumiem, jak można robić takie interfejsy jak w Wiedźminie które zajmują cały ekran przecież to fatalnie wygląda, rozumiem, że pro konsolowcy muszą mieć takiej ułatwienie no ale bez przesady.

30.04.2017 11:43
Crod4312
166.1
1
Crod4312
98
Senator

A wiesz, że część interfejsu w W3 można wyłączyć? Sam tak zrobiłem bo nie lubię jak mam za dużo nawalone na ekranie

30.04.2017 19:36
166.2
1
zanonimizowany579358
105
Senator

Też nie lubię tych zapaćkanych HUDem gier. W pierwszym Gothicu mamy tylko pasek życia w lewym dolnym rogu ekranu. Obecnie gry są ładne, tylko co z tego skoro większość ekranu pokrywa interfejs? Nieraz to nie wiadomo, gdzie patrzeć tyle jest różnych informacji na ekranie, a to nie służy immersji. Pamiętam jak grałem w triala Watch Dogs 2, nie dość, że tam tyle tego wszystkiego się pojawia, to jeszcze na początku są samouczki, postaci coś do siebie gadają i nie wiadomo gdzie spojrzeć. Dobrze, że w większości gier można te interfejsy dobrowolnie konfigurować, zmniejszyć je, a nawet całkiem wyłączyć. W Wiedźmina 3 właśnie tak sobie gram, praktycznie bez interfejsu, od czasu do czasu go tylko włączam. Taka gra nabiera zupełnie nowego wymiaru, bo jednak jesteśmy zmuszeni do samodzielnego orientowania się w terenie, zwracamy uwagę na więcej rzeczy, bo nie wpatrujemy się ciągle w minimapę, no i można dostrzec piękno gry bez zbędnych przeszkadzajek. W Białym Sadzie było ok, ale obawiam się, że już w dalszej części gry będę się musiał z HUDem pogodzić, bo jednak taka gra na dłuższą metę jest męcząca. Ale wystarczy pasek życia, minimapa i widoczne miksturki. Bez żadnych pasków zdrowia przeciwników, podpowiedzi pod minimapą, podpowiedzi sterowania, jakichś logów i liczby zadawanych obrażeń.

post wyedytowany przez zanonimizowany579358 2017-04-30 19:41:44
14.05.2017 22:13
Gorn221
166.3
Gorn221
56
Łowca Demonów
10

Gothic miał paski życia wrogów.

30.04.2017 19:27
Errox
167
1
odpowiedz
Errox
41
Centurion

Po ostatnich gameplayach, moje nadzieje co do gry trochę wzrosły, fakt animacje i grafika nie wyglądają szałowo, ale mnie gra już zadowoli jeśli będzie miała dobrą fabułę, a to akurat ciężko na obecną chwilę ocenić.

01.05.2017 13:48
kęsik
😃
168
2
odpowiedz
kęsik
96
Legend

Na tych ostatnich filmach wygląda to genialnie. Już sobie wyobrażam te grę z polskim dubbingiem i aż mnie roznosi bo już chcę zagrać.

01.05.2017 14:08
169
2
odpowiedz
1 odpowiedź
zanonimizowany1144456
21
Pretorianin

Na tych 2 fragmentach rozgrywki Elex wygląda naprawde dobrze. O świat gry można już być spokojnym, jest zrobiony ciekawie. Dalej jednak czekam na lepszą walkę - mogłaby być troszkę lepsza. Na razie twórcy się starają i widać ich zaangażowanie, wygląda to naprawdę dobrze. Czekam na premierę :)

Gra Elex | PC
12345678następnaostatnia